Aktualizujemy cenę
ZAREZERWUJ
Trwa weryfikacja ceny
Wakacje.plWczasyGrecjaPowrót na Itakę

Powrót na Itakę

Wycieczka objazdowa

Kod oferty: WAK575314

Promocja

Itaka - LATO 2021Tylko do 31 maja oferta promocyjna z niską zaliczką - płacisz tylko 15% (reszta dopiero 21 dni przed wyjazdem).

Dodatkowe opcje

Ubezpieczenie podróży wraz z kosztami rezygnacji i leczeniem COVID-19 AXA ASSISTANCE

185
za wycieczkę

Promesa Pewne Wakacje - TYLKO TERAZ ZA DARMO

0
za wycieczkę
Trwa weryfikacja ceny

Kup od razu! Najlepsze pokoje szybko się wyprzedają.

lub

Opis oferty

Organizator: ItakaKod oferty: WAK575314

Region

Grecja /

Opis oferty:

Zakynthos • Agios Sostis • Keri • Exo Hora • Anafonitria • Zatoka Wraku • Błękitne Groty • Laganas • Marathonisi • Klasztor Św. Gerasimosa • Jaskinia Drogarati • Jezioro Melissani • Itaka • Starożytna Olimpia • Achaia Clauss Niezwykła podróż łącząca relaks ze zwiedzaniem Wysp Jońskich: Zakynthos, Kefalonii oraz Itaki. Na trasie: stanowisko archeologiczne w Olimpii z listy UNESCO, ulubiona wyspa żółwi - Zakynthos i unikalne na skalę światową jaskinie na Kefalonii. Będzie możliwość degustacji kefalońskiego wina Robola oraz wizyty w najstarszej winiarni w Grecji - Achaia Clauss. W programie również rejs po zatoce Laganas z czasem wolnym na kąpiele oraz słynna plaża Navagio z wrakiem statku. Odkryj wspaniałe miejsca Itaki, ojczyzny Odyseusza oraz poznaj grecką kulturę i tradycję. Warto przedłużyć wakacje w jednym z hoteli z oferty ITAKI na Peloponezie. Łączna trasa w Grecji: ok. 600km.

1. dzień.

Zbiórka uczestników na lotnisku. Bezpośredni przelot do Kalamaty. Transfer do hotelu, zakwaterowanie. Czas wolny (zależnie od godzin przylotu). Kolacja i nocleg.

2. dzień. zakynthos - agios sostis - keri - exo hora - anafonitria (trasa: ok. 100km)

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do portu i przeprawa promowa na wypę Zakynthos. Zwiedzanie stolicy wyspy, miasta ZAKYNTHOS, kiedyś nazywanego Wenecją Orientu. Spacer po starym mieście: kościół Św. Dionisosa, Plac Św. Marka i Dionisosa Solomosa, ulica Alexandra Romy. Czas wolny. Przejazd do niewielkiej miejscowości AGIOS SOSTIS, gdzie znajduje się drewniany most prowadzący na malutką wysepkę Cameo, która na skutek trzęsienia ziemi oderwała się od lądu. Przejazd na półwysep KERI, najbardziej na południe wysuniętą część wyspy. Słynie z bujnych gajów oliwnych i przepięknych widoków. Wizyta w punkcie widokowym na malownicze klify i morze. Przejazd przez górskie wioski: Kiliomeno, Agios Leon, Maries. Dalej na trasie miejscowość EXO HORA, gdzie podziwiać można najstarsze drzewo oliwne na Zakynthos. Postój w tradycyjnej, małej wiosce ANAFONITRIA, gdzie do dziś Grecy sami tłoczą olej, produkują miód i zbierają zioła - możliwość degustacji i zakupu lokalnych produktów. Wizyta w punkcie widokowym na Zatokę Wraku, jedną z największych atrakcji wyspy. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

3. dzień. czas wolny/zatoka wraku - błękitne groty (trasa: ok. 40km)

Śniadanie. Czas wolny na plażowanie lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): rejs do ZATOKI WRAKU. Plaża Navagio, z uwięzionym statkiem przemytniczym Panagiotis, jest znana na całym świecie i znajduje się niemal na każdej pocztówce z Grecji. Podczas rejsu do Zatoki Wraku postój przy BŁĘKITNYCH GROTACH, zwiedzanie i czas wolny na kąpiel. Dopłynięcie do malowniczej plaży z wrakiem i czas wolny. Powrót do hotelu. Czas wolny. Kolacja, nocleg.

4. dzień. laganas - marathonisi (trasa: ok. 50km)

Śniadanie. Rejs po zatoce LAGANAS i wokół bezludnej wysepki MARATHONISI, gdzie można zobaczyć słynne żółwie morskie Caretta caretta w ich naturalnym środowisku. Postoje na kąpiel (zależnie od warunków pogodowych): w pobliżu tajemniczych jaskiń Keri i u wybrzeży bezludnej wyspy. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

5. dzień. klasztor św. gerasimosa - jaskinia drogarati - jezioro melissani (trasa: ok. 200km)

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do portu i przeprawa promowa na Kefalonię. Przejazd i zwiedzanie XVI-wiecznego KLASZTORU ŚW. GERASIMOSA, patrona wyspy, gdzie znajduje się unikalny Ikonostas i relikwie. Wizyta w winiarni i degustacja typowego kefalońskiego wina Robola. Następnie zwiedzanie JASKINI DROGARATI, zachwycającej wizualnie i akustycznie. Jaskinia ta jest potężna, ma wymiary sali koncertowej i tak też jest wykorzystywana - występował tu np. Luciano Pavarotti. Rejs łódeczkami po zjawiskowym, podziemnym jeziorze w jaskini MELISSANI. Zostały tu odkryte zabytki kultury minojskiej, m.in. lampki oliwne i figurki nimf, miejsce to nosi nazwę od imienia jednej z nich - Melissani. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

6. dzień. czas wolny/itaka (trasa: ok. 100km)

Śniadanie. Czas wolny na plażowanie lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): rejs na ITAKĘ - mityczną wyspę króla Odyseusza z wieloma, różnorodnymi plażami i krystalicznie czystymi wodami. W programie: spacer po stolicy wyspy Vathi oraz wizyta w Muzeum Archeologicznym. Czas wolny. Przejazd do wioski Stavros, słynącej z lokalnych słodyczy. Spacer urokliwymi uliczkami do pomnika Odyseusza. Przejazd do Kioni, największego kurortu na wyspie. Ta urokliwa miejscowość położona jest na północno-wschodnim krańcu Itaki, w malowniczej zatoce. Czas wolny. Rejs powrotny na Kefalonię. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

7. dzień. starożytna olimpia - achaia clauss (trasa: ok. 200km)

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do portu i przeprawa promowa na Peloponez. Przejazd i zwiedzanie STAROŻYTNEJ OLIMPII, miejsca w którym w 776 r. p.n.e. odbyły się pierwsze igrzyska olimpijskie. To też jedno z najważniejszych stanowisk archeologicznych Grecji, nie bez powodu znajdujące się na liście UNESCO. Zwiedzanie fragmentów Stadionu Olimpijskiego, który niegdyś mógł pomieścić na widowni 35 tys. osób. W gaju oliwnym mieściły się świątynie, m.in. Zeusa, wraz z posągiem tego boga (autorstwa Fidiasza) i najstarsze sanktuarium w Grecji - świątynia Hery, której pozostałości możemy podziwiać do dziś. W Olimpii odkryto najstarsze wydanie "Odysei" Homera. Wizyta w najstarszej w Grecji, słynnej winiarni ACHAIA CLAUSS, która szczyci się pokaźnymi zapasami trunku, szacowanymi na ok. 7500 ton; degustacja słynnego wina Mavrodaphne. Winiarnię odwiedzili m.in. Otto von Bismarck, cesarzowa Austrii Sissi, czy Alexander Fleming. Przejazd do hotelu w okolicy Kalamaty, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

8. dzień.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Czas wolny (zależnie od godzin wylotu). Transfer na lotnisko w Kalamacie. Bezpośredni przelot do Polski. Dla osób, które przedłużają pobyt o wypoczynek: śniadanie, wykwaterowanie, przejazd na lotnisko i transfer do wybranego hotelu.

świadczenia:

7 noclegów w hotelach/: 2 na Peloponezie, 3 na Zakynthos, 2 na Kefalonii; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 7 śniadań, 7 kolacji • przelot • przejazd autokarem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

Uwagi:

Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalny przewodnik, degustacje, bilety na przeprawy promowe: ok. 150 EUR. Obowiązkowy podatek turystyczny (płatny na miejscu w hotelu): 0,5-4 EUR/dzień/pokój/zależnie od kategoryzacji hotelu. Opłaty fakultatywne: rejs do Zatoki Wraku i Błękitnych Grot: ok. 35 EUR; rejs na wyspę Itaka: ok. 45 EUR.

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Wylot

Wtorek, 22.06.2021
WAWWarszawa - Chopin
KLXKalamata

Powrót

Wtorek, 29.06.2021
KLXKalamata
WAWWarszawa - Chopin

Pogoda

28°C
20°C
22°C
10

Przed podróżą

Zgodnie z oficjalnie przekazywanymi komunikatami odnośnie koronawirusa informujemy, że od 19 kwietnia 2021 r. podróżni przybywający do Grecji z krajów Unii Europejskiej, zwolnieni są z obowiązku odbywania kwarantanny.

Wymogi dotyczące obowiązku posiadania formularza PLF oraz zaświadczenia o negatywnym wyniku badania na COVID-19 pozostają bez zmian: podróżujących liniami lotniczymi z Polski wjazd na terytorium Grecji dozwolony jest pod warunkiem przedstawienia negatywnego wyniku testu diagnostycznego na koronawirusa, wykonanego metodą PCR. Test powinien zostać przeprowadzony w ciągu ostatnich 72 godziny przed wjazdem do Grecji, zaświadczenie o negatywnym wyniku testu powinno zostać przygotowane w języku angielskim.

UWAGA:

W związku z nowelizacją z dnia 22 lutego 2021 r. do rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ograniczeń na czas pandemii, osoby posiadające zaświadczenie o otrzymaniu dwóch dawek szczepienia przeciwko COVID-19, szczepionką dopuszczoną do obrotu w Unii Europejskiej są zwolnione z obowiązkowej kwarantanny po powrocie do Polski z zagranicy. Ponadto z obowiązku kwarantanny, po powrocie do kraju zwolnione są również osoby, które odbyły już izolację domową lub były hospitalizowane w związku z zakażeniem wirusem SARS-CoV-2, nie dawniej niż 6 miesięcy przed datą przekroczenia polskiej granicy.
Do Grecji Polacy mogą wjechać za okazaniem ważnego paszportu lub dowodu osobistego.
W Grecji dla Polaków wizy nie są wymagane.
Szczepienia nie są wymagane. Warto przed wyjazdem wyrobić bezpłatną Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego i zabrać ją ze sobą na wakacje. Karta EKUZ potwierdza prawo do korzystania na koszt NFZ z niezbędnych świadczeń zdrowotnych w czasie pobytu na terenie innego państwa członkowskiego Unii Europejskiej.
W Grecji obowiązkowo należy uiścić przy zakwaterowaniu opłatę klimatyczną. Wysokość opłaty zależy od długości pobytu oraz kategorii hotelu wynosi od 0,25 do 4 EUR za dzień pobytu, a dokładniej:

1). dla pobytów w hotelach: 5* - 4 EUR / noc / pokój, 4* - 3 EUR / noc / pokój, 3* - 1,5 EUR / noc / pokój, 2*, 1* - 0,5 EUR / noc / pokój,
2). dla pobytów w apartamentach: 4* - 1 EUR / noc, 3* - 0,5 EUR / noc, 2*, 1* - 0,25 EUR / noc.

Pobierana opłata to kwota za cały pokój, naliczana niezależnie od liczby zameldowanych w nim osób.