Średnia ocena11 opinii
5.0
Aktualizujemy cenę
ZAREZERWUJ
Trwa weryfikacja ceny

Alexis

Kod oferty: WAK311348
Lato 2022
Kod oferty: WAK311348
obiektbasenbalkon / tarasbalkon / tarasobiekt, balkon / tarasteren hotelupokój
obiekt
basen
balkon / taras
balkon / taras
obiekt, balkon / taras
COVID-19
Przypominamy, że wciąż obowiązują restrykcje i dodatkowe wymagania (np. obowiązkowe testy dla osób bez szczepienia). Sprawdź tutaj, jakie warunki wjazdu obowiązują w przypadku tej oferty.

Promocja

Rainbow - LATO 2022Oferta z bezpłatnym odwołaniem rezerwacji do 30 dni przed wyjazdem (pieniądze wpłacone na poczet zaliczki w wysokości 15% zostaną zwrócone na voucher, który wykorzystasz na dowolną ofertę Organizatora na LATO 2022). Dodatkowo 100% pewności najniższej ceny

Opis oferty

Region: Riwiera OlimpijskaOrganizator: RainbowKod oferty: WAK311348

Opis oferty

Położenie:

Studia Alexis znajdują się w niewielkiej, nadmorskiej miejscowości, Kokkino Nero. Wioska jest znana od lat wśród polskich turystów, można tu znaleźć wiele polskich akcentów, w tawernie, w sklepie czy na plaży porozmawiać po polsku, zobaczyć polskie napisy na straganach, nawet zjeść schabowego, kiedy ktoś zatęskni za swojskim jedzeniem. Wieczorem polecamy wizytę w klubie King Size, który oprócz polskich akcentów muzycznych zaoferuje polskie piwo czy żubrówkę. W Kokkino Nero można trafić na letnie koncerty, także polskich muzyków. W okolicy jest sporo zieleni, tras spacerowych oraz ujęcie wód leczniczych. W oddalonym o ok. 200m centrum znajduje się piekarnia i kilka sklepów. Nad morzem znajdziemy kilka sympatycznych knajpek z tanią i dobrą kuchnią /obiad za 7-10 EUR/. Transfer z lotniska do hotelu trwa ok. 3 godz. Cena nie obejmuje lokalnego podatku turystycznego w wysokości 0,50 EUR/pokój/dzień. Podatek płatny będzie obowiązkowo u właścicieli obiektu przed zakwaterowaniem.

Plaża:

Obiekt usytuowany ok. 400m od kamienisto-żwirowej plaży. W okolicy Kokkino Nero, znajdują się także inne, bardzo ładne, piaszczysto-żwirowe i dobrze zagospodarowane plaże (leżaki i parasole bezpłatnie po zamówieniu czegoś w barze plażowym).

Do dyspozycji gości:

Nowy basen zewnętrzny ze słodką wodą, leżaki i parasole przy basenie - bezpłatne.

Wyżywienie:

We własnym zakresie. Istnieje możliwość dopłaty do All inclusive light (serwowany w hotelu Aqua Rosa, 400m od Alexis): śniadania i obiadokolacje w formie bufetu. Lunch w postaci jednego dania typu souvlaki czy moussaka z dodatkami, zupą dnia, sałatką i owocem na deser. Nielimitowane napoje bezalkoholowe i lokalne alkohole serwowane w godzinach 10:00-22:00 (piwo, wino, ouzo, tsipouro, czyli lokalny, mocny alkohol).

Internet:

Obiekt posiada bezprzewodową sieć Wi-Fi.

Kategoria lokalna:

Trzy klucze

Naszym zdaniem:

Polecamy studia Alexis bo posiadają nowy basen. Warto dodać, że Kokkino Nero jest dla wielu klientów miłą, grecką wioską wakacyjnego luzu i dobrej zabawy. Wielu klientów chętnie wraca do tego miejsca, dobrze się tu czuje, swojsko.

Program

Dzień Pierwszy

Wyloty z Polski. Zbiórka na 2 godz. przed planowanym wylotem przy stanowisku Rainbow na lotnisku. Aktualne rozkłady lotów prosimy sprawdzać na: stronie operatora.

Dni od drugiego do przedostatniego

Czas na wypoczynek, kąpiele morskie i słoneczne, udział w wycieczkach fakultatywnych itp.

Dzień ostatni

Wykwaterowanie z hotelu wraz z końcem ostatniej doby hotelowej, transfer na lotnisko, powrót do Polski.

"

świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem, opłaty lotniskowe, transfery lotnisko - hotel - lotnisko, 7, 10, 11 lub 14 rozpoczętych dób hotelowych (w przypadku imprezy 11 - dniowej 10 rozpoczętych dób hotelowych, wylot wśrodę, powrót w sobotę w przypadku imprezy 12 - dniowej 11 rozpoczętych dób hotelowych, wylot w sobotę, powrót w środę), wyżywienie wg opisu zakwaterowania, opiekę polskiego rezydenta, pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: wycieczek fakultatywnych, posiłków innych niż wymienione w opisie wyżywienia przy każdym z hoteli, napojów do posiłków jeśli w opisie hoteli nie podano inaczej oraz innych wydatków osobistych. Uwaga: cena nie obejmuje greckiego podatku turystycznego, któregowysokość zależy od standardu hotelu i wynosi od 0,5 do 4 EUR za pokój za dzień pobytu. Podatek płatny będzie w recepcji przed zakwaterowaniem. Szczegóły w opisie obiektu.

Ze względu na COVID-19 niektóre udogodnienia/atrakcje/serwis hotelu mogą działać w ograniczonym czasie i/lub mogą być wyłączone z oferowania

Wycieczki lokalne

METEORY - ok. 35 EUR

Aby tam dotrzeć udajemy się piękną trasą wzdłuż pasma Olimpu, przez największą w Grecji równinę - Równinę Tesalską do miejscowości Kalambaka, położonej u stóp Meteorów, skąd udamy się na zwiedzanie klasztorów zawieszone między niebem a ziemią. W sumie wybudowano 24 klasztory (każdy na innej skale). Do dnia dzisiejszego przetrwało tylko sześć - cztery męskie i dwa żeńskie, z których zwiedzimy dwa, a w nich przepiękne ikony, stare rękopisy, fantastyczne freski. W Kalambace odwiedzimy wytwórnię ikon. Zespół klasztorów wpisany jest na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO.

ATENY 1 dzień - ok. 45 EUR

Przejedziemy koło świątyni Zeusa Olimpijskiego oraz Łuku Hadriana. Następnie zwiedzimy Akropol ( Propyleje, Partenon, Erechtejon, Świątynia Nike ). Z Akropolu możemy podziwiać wzgórza: Pnyks, Filopapu, Aeropag oraz Teatr Dionizosa i Odeon Herodosa Attyka. Następnie spacer przez starożytną Agorę grecką oraz rzymską z Wieżą Wiatrów. Później ruiny Biblioteki Hadriana, Katedra Ateńska oraz Plac Syntagma (Plac Konstytucji). Dotrzemy do stadionu Kalimarmaro - tutaj odbyły się pierwsze Igrzyska Olimpijskie ery nowożytnej. Wczesnym popołudniem opuszczamy Ateny. W drodze powrotnej Termopile.

OLIMP I PANTALEIMONAS - ok. 25 EUR

Wyprawa w najwyższe pasmo górskie Grecji, mitycznej siedziby Zeusa i innych bogów. Pierwszym punktem wyprawy jest wjazd krętymi serpentynami na wysokość 944m.n.p.m., skąd rozpościerają się piękne widoki na Olimp i Zatokę Termajską. Odwiedzimy Litochoro, malownicze miasteczko położone u stóp Olimpu, a potem przejdziemy wąwozem rzeki Enipeas. Następnie udamy się do starej, malowniczej wioski położonej na wysokości około 600m. n.p.m. gdzie w cieniu dwustuletnich platanów zobaczymy jak wyglądało życie na Riwierze przed dziesiątkami lat. Na zakończenie odwiedziny w twierdzy zbudowanej przez krzyżowców.

WYSPA SKIATHOS - ok. 45 EUR

Popłyniemy wzdłuż urokliwego półwyspu Pilion i wyspy Ewii - drugiej pod względem wielkości wyspy greckiej. Celem wyprawy jest Skiathos, urocza wyspa, miejsce wakacyjnych podróży wielu turystów, gdzie klimat wyspiarski unosi się niemal wszędzie i przez moment można poczuć bajkową atmosferę. Dotrzemy do stolicy wyspy - miasta Skiathos, położonego nad malowniczą zatoką i portem. Będzie postój w Zatoce Kukunaries - Zatoce Szyszek - gdzie spędzimy około dwóch godzin na piaszczystej plaży. Koukounaries to najpiękniejsza plaża na Skiathos i jedna z najpiękniejszych w Grecji.

SALONIKI - ok. 35 EUR

Założone w 315 r. p.n.e. przez macedońskiego króla Kassandrosa liczą sobie ponad 2.300 lat i stanowią okazję do zapoznania się z wielowiekowym przekrojem historycznym uwiecznionym w zabytkach tego miasta. Odnaleźć tu można ślady Cycerona, Apostoła Pawła, Cyryla i Metodego, jak również pozostałości ze świata antycznego. Orientalny bazar, Łuk Triumfalny Galeriusza, średniowieczne mury obronne, nadmorski bulwar z Białą Wieżą oraz przyległym Muzeum Archeologicznym to miejsca, które pozostawiają niezapomniane wrażenia. Po zwiedzaniu będzie też okazja do zakupów w licznych sklepach.

WYSPA SKOPELOS - ok. 55 EUR

Należąca do Sporad, niewielka wyspa, położona na turkusowych wodach Morza Egejskiego. Skopelos zachwyca bujną roślinnością, tradycyjną architekturą oraz wspaniałymi plażami. Życie toczy się tutaj swoim prawdziwym, greckim rytmem. Skopelos posłużyła jako tło kinowego hitu "Mamma Mia". Odwiedzimy m.in. Skopelos Town - stolicę oraz główny port wyspy. W centrum znajdziemy zarówno piaszczystą plażę, jak i charakterystyczną architekturę: labirynty kamiennych uliczek, niskie domki z czerwoną dachówką oraz liczne restauracje i tawerny serwujące lokalną kuchnię.

JEEP ADVENTURE - ok. 30 EUR

Szalona wyprawa dla amatorów mocnych wrażeń, którzy kochają górskie bezdroża, słonce i wiatr we włosach. W górach Ossa znajdziemy wspaniałe krajobrazy i nieprzebrane bogactwo przyrody. Będzie czas wolny na posiłek przy ognisku, a następnie typowo greckie tańce, gry i zabawy zręcznościowe z niespodziankami.

Uwaga! Zamieszczone powyżej opisy wycieczek lokalnych są podane wyłącznie informacyjnie i nie stanowią oferty handlowej. Nie gwarantujemy, że będą one wszystkie realizowane. Pełny wykaz atrakcji fakultatywnych wraz z ich aktualnymi cenami jest dostępny u naszych rezydentów. Wycieczki prowadzone są w języku polskim (przy min. 15-20 osobach w zależności od wycieczki). Ich organizatorem nie jest Rainbow, a lokalne biuro, które odpowiada za jakość serwisu. Ustala też ich program, ceny i terminy wyjazdów. Rezydent jest jedynie pośrednikiem w zapisie na imprezy lokalne. Nie ma możliwości płatności kartą kredytową.

Inne

Kokkino Nero informacje ogólne

Czas

+ 1 godzinę w stosunku do czasu polskiego.

Język urzędowy

grecki.

Waluta

EURO - w centrum Kokkino znajduje się bankomat.

Napiwki

Przyjęte jest zostawianie drobnych sum jako napiwków. Szczególnie dotyczy to kierowców na wycieczkach lokalnych i kelnerów w restauracjach. Zdarza się, że napiwek zostaje doliczony do rachunku.

Wiza

Obywatele polscy mogą podróżować do Grecji na podstawie dowodu osobistego.

Orientacyjne ceny

Obiad w tawernie od 8 EUR woda 1l - 1.5 EUR piwo w barze od 1.5 EUR kawa w kawiarni od 1 EUR.

Poczta

Znaczek na kartkę pocztową kosztuje 0.50 EUR. W wielu miejscach stoją skrzynki pocztowe, często również w hotelach.

Elektryczność

Napięcie 220 V, 50 Hz. Urządzenia z polskimi wtyczkami działają bez problemów.

Telefony

Karty telefoniczne można kupić w sklepach i kioskach w pobliżu publicznych aparatów telefonicznych. Karty telefoniczne kosztują 5 EUR (100 jednostek). Telefony komórkowe działają w całej Grecji. Rozmowy lokalne są tanie, natomiast zagraniczne - dość drogie. Koszty połączeń w roamingu polskich sieci komórkowych prosimy sprawdzać przed wyjazdem u operatora.

Kokkino Nero to jedyne miejsce w całej Grecji w którym można poczuć się jak w Polsce. Nie doskwierają tu upały ze względu na bliskość gór i dużą ilość drzew wokół, nie ma hałasu głośnych kurortów. Miejscowość, którą od wielu sezonów upodobali sobie goście z Polski, oferuje unikalne połączenie greckich wakacji z polską fantazją i klimatem jak nad Bałtykiem. Jeśli szukacie spokoju, słońca, doskonałej pogody i chcielibyście mieć polską kuchnię oraz inne smaki znane w Polsce - przyjedźcie do Kokkino Nero. Tu w barach i sklepach gra polska muzyka, w każdej tawernie znajdziecie dwujęzyczne menu, a obsługa chętnie wytłumaczy po polsku czego warto spróbować z greckiej kuchni.

Wyloty z: Warszawy, Katowic, Wrocławia, Gdańska i Poznania. Zbiórka na 2 godz. przed planowanym wylotem przy stanowisku Rainbow na lotnisku. Aktualne rozkłady lotów prosimy sprawdzać na: stronie operatora.

"

Sezonowość

Zwykle wysoki sezon turystyczny w Grecji trwa od 15.06 do 15.09.

Wizy

W związku z koniecznością wypełnienia formularza PLF najpóźniej w dniu poprzedzającym wylot (do godziny 22:00) oraz posiadania kodu QR przy przylocie do Grecji, informujemy:

1. Strona internetowa do samodzielnego wypełnienia formularza PLF to:

2. Instrukcja wypełnienia formularza znajduję się:

3. W razie problemów z wypełnieniem formularza, prosimy o kontakt ze swoim sprzedawcą.

4. Adresy hoteli konieczne do wypełnienia wniosku znajdują się poniżej.

5. Każdy turysta zobowiązany jest do wypełnienia formularza. Po jego wypełnieniu, na e-maila podanego w formularzu przyjdzie potwierdzenie wypełnienia. Każda osoba z rezerwacji w tym dzieci obowiązkowo musi wypełnić swój wniosek (nie może to być np. 1 wniosek na rodzinę/rezerwację). Wymagane jest, aby każdy turysta dodał w swoim formularzu podróżujących z nim członków rodziny/niespokrewnionych towarzyszy wyjazdu.

6. Po zweryfikowaniu danych na skrzynkę pocztową przyjdzie również formularz z unikalnym kodem QR, który trzeba okazać na lotnisku docelowym w formie elektronicznej (w telefonie) lub wydrukowany.

7. W przypadku nieposiadania kodu QR turyści nie zostaną wpuszczeni na pokład samolotu lecącego do Grecji.

Adresy hoteli:

Wizy - informacje dla sprzedawców

W związku z koniecznością wypełnienia formularza PLF najpóźniej w dniu poprzedzającym wylot (do godziny 22:00) oraz posiadania kodu QR przy przylocie do Grecji, informujemy:

1. Strona internetowa do samodzielnego wypełnienia formularza PLF to:

2. Wzór wypełnienia znaleźć można na Travelli, w zakładce Komunikaty (Grecja - formularz wjazdu!) oraz

3. Adresy hoteli konieczne do wypełnienia wniosku znajdują się poniżej.

4. Każdy turysta zobowiązany jest do wypełnienia formularza. Po jego wypełnieniu, na e-maila podanego w formularzu przyjdzie potwierdzenie wypełnienia. Każda osoba z rezerwacji w tym dzieci obowiązkowo musi wypełnić swój wniosek (nie może to być np. 1 wniosek na rodzinę/rezerwację). Wymagane jest, aby każdy turysta dodał w swoim formularzu podróżujących z nim członków rodziny/niespokrewnionych towarzyszy wyjazdu.

5. Po zweryfikowaniu danych na skrzynkę pocztową przyjdzie również formularz z unikalnym kodem QR, który trzeba okazać na lotnisku docelowym w formie elektronicznej (w telefonie) lub wydrukowany.

6. W przypadku nieposiadania kodu QR turyści nie zostaną wpuszczeni na pokład samolotu lecącego do Grecji.

Adresy hoteli:

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Wylot

Sobota, 30.04.2022
WAWWarszawa - Chopin
SKGSaloniki

Powrót

Sobota, 07.05.2022
SKGSaloniki
WAWWarszawa - Chopin

Dostępne pokoje

Studio dwuosobowe

2 dorosłych
Aktualizujemy cenę
Trwa weryfikacja ceny

Kup od razu! Najlepsze pokoje szybko się wyprzedają.

lub

Opinie dodane przez

2.4
Małgorzata
Pobyt - Wrzesień 2019Para
W Grecji byliśmy po raz pierwszy ale ostatni w takim studio brudno trzeba samemu sobie umyć naczynia płynem który trzeba sobie samemu kupić by być pewnym że pijemy z czystego kupka w łazience widoczna pleśń w rogach pokoju też kołdra nie była kołdrą tylko klapą bez posiekaną pościelą jedynie zapasowe prześcieradła które użyliśmy do spania brak dodatkowych worków na śmierci nawet papier toaletowy trzeba kupować samemu dlatego ostatni raz byliśmy w tym miejscu Grecję odwiedzimy jeszcze napewno ale nie tutaj dobrze że więcej czasu człowiek spędził po za studiem i dopisała nam temu pogoda nie polecamy tego miejsca nikomu ????????????
ZaletyNie wiem czy ma jakiekolwiek zalety może tylko jedno dobre położenie w terenie nad morze
WadyBrak ciepłej wody do mycia naczyń w kuchni i do kąpielieli w łazience ????

4.2
Tomek Klient Wakacje.pl
Pobyt - Sierpień 2019Para
Największą wadą jest SYF w "studio Alexis". Cena nie adekwatna do warunków(4500zł). Podłoga zamiatana może miesiąc temu nie wspominając o umyciu jej. Pod prysznicem na ścianach jakiś ciemny osad, może grzyb, umywalka również nie widziała detergentu od nowości.Śmietnik i lodówka (w srodku wizualnie czysto) opróżnione ale smród unosił się kolejną dobę. Brak poszewki na syfiastą kołdrę, na szczęście było prześcieradło do przykrycia. Na koniec smaczki w postaci intruzów na podłodze od małych szybkich skurczybyków po WIELKIE karaluchy równie szybkie. Po tym wszystkim polubiłem wszędobylskie pająki ze swoimi pajęczynami które miałem nadzieję ze nas w nocy ochronią. Podsumowując brzydziliśmy się czegokolwiek dotknąć, jesli nie bierzesz wyżywienia w aqua rosa(smacznie i czysto) to życzę powodzenia w przygotowywaniu posiłków w takim syfie. Dużo widzieliśmy i spaliśmy w 200tu letnich budynkach ale taki syf widzieliśmy po raz pierwszy. Szkoda bo taki pokój z domestosem i Ace można doprowadzić do ładu w pół godziny. Lenistwo i skąpstwo właścicieli. Dodatkowo jak ktoś ma odlot w nocy to czeka zazwyczaj na zewnatrz przy stolikach i morde drze wiec sie nie wyśpicie po wycieczce fakultatywnej czy smarzeniu sie na plaży. Wycieczki fakultatywne (polecam meteory i wyspę Skiatos) kupujcie w miejscowym biurze podróży bo Was bedą namawiać na pierwszym spotkaniu żeby kupować u rezydentów. Za 2 osoby i 2 wycieczki macie 20 euro drożej odrazu a przy kupnie dwóch wycieczek macie u miejscowego zniżkę zatem 30euro do przodu. Jedziecie i tak z tą samą grupą co zapisuje rezydent i tym samym transportem, na statku zawsze mówią w 3 językach a na meteory jak Wam jakimś cudem się trafi jakiś obcokrajowiec to i tak wiele nie stracicie bo opowiada całe 10 minut gdzie polowy nie slychac jak stoisz z tyłu grupy. Ps. Śpijcie przy zapalonym świetle w łazience to Was w nocy robale nie zjedzą.
ZaletyCiężko coś wymienić, może mały basen z którego nie korzystaliśmy
WadyCiemny osad pod prysznicem i na umywalce Brud na kuchence i lodówce Karaluchy i mniejsi koledzy Ogólny syf

2.6
Adriana Klient Wakacje.pl
Pobyt - Sierpień 2019Para
Pokój mały, wszystkie sprzęty w kuchni 30 lub 40 letnie, smród z łazienki, niewygodne śmierdzące łóżka.
ZaletyHotel 30 lat temu moze Ok ale nie w tych czasach. Czas sie tam zatrzymał. Nie warto tam jechać.
WadyPokój, toaleta kuchnia oraz całe wyposażenie

6.3
Maria Klient Wakacje.pl
Pobyt - Wrzesień 2018Singiel
Dla mnie ok. Ciche miejsce z boku, w polowie miejscowosci. Blisko do sklepow, cukierni, rzeznika. Ryby i warzywa woza miejscowi samochodami, mozna wzglednie tanio kupic., w pokoju nie bylo patelni, nie ma tez srodkow czystosci ,sciereczek, trzeba wszystko kupic. Lub przywiezc. Bardzo dobry chleb w piekarni, długo swiezy, Obok tawerna Fanisa - dobrze i tanio. Przy morzu kilka innych, w jednej polska wlascielka, mozna pogadac. Mila miejscowosc, Jest gdzie pojsc na wycieczke czy spacer, Sa tez wyjazdy dalej. Bardzo udany pobyt za niska cenę:)
ZaletyCisza, spokoj. Dobry internet.
WadySłaba instalacja elektryczna, wywala korki, gdy sie wlaczy kuchenkę i czajnik, ale to do opanowania,zreszta skrzynka w korytarzu-mozna naprawic. Inna wada- małe okna w pokojach i wspolny taras wiec nieco wiezienny wyglad pokoi . Woda bywa, mona sie umyc, Ale tylko bywa.Jak sadze grzeje ja slonce i to stad. Klimatyzacja nie dziala i cyrki ktore ludzie opisuja wynikaja ze slabej intalacji elektrycznej. Wlascieciele nie mowia w zadnym jezyku, wiec nie umieja wytlumaczyc zapewne, ze klima jest tylko teoretyczna. Bylam we wrzesniu nie byla potrzebna.Pogoda dobra, ale w ostatni dzien zrobilo sie nagle serio zimno.

2.1
Michał Klient Wakacje.pl
Pobyt - Wrzesień 2018Para
Absolutnie nie polecam przede wszystkim ze względu na bardzo uc?ążliwych absolutnie niemiłych i niegościnnych właścicieli oraz brud w pokojach. Trzeba liczyć się z tym że pobyt należy rozpocząć od gruntownego posprzątania pokoju umycia mebli i podłóg. Najlepiej też zabrać swoją pościel ponieważ przepocona i brzydko pachnąca kołdra jest pozbawiona poszwy stąd przykryć można się w zasadzie jedynie prześcieradłem. We wrześniu może to być uciążliwe.
ZaletyWyłącznie położenie.
WadyNajwiększą wadą jest właściciel - chamowaty gburowaty i absolutnie niegościnny. Poza tym brud klejące podłogi i szafki śmierdzące kołdry bez poszewki brak ciepłej wody w łazience w godzinach przedpołudniowych oraż brak ciepłej wody w aneksie kuchennym zawsze. Basen to śmiech - 3 na 3 m - nie dajcie się nabrać na zdjęcia w internecie gdzie wygląda na większy niż jest w rzeczywistości. I na koniec ciekawostka: opuszczenie nawet na chwilę zajętego leżaka np. w celu skorzystania z toalety skutkuje natychmiastowym zwinięciem parasola przez właściciela i to pomimo pozostawienia ręcznika na leżaku. Przy przyjeździe zgłosiliśmy brak pilota tv co skutkowało wykonaniem pernamentnej rewizji pokoju dokonanej przez właścicieli. Na całym obiekcie masz nieustające uczucie ciągłej inwigilacji i obecności właściciela obok siebie. Absolutnie nie polecam!!! Natomiast bardzo polecam pobliski pensjonat Xenonas który jest całkowitym pozytywnym przeciwieństwem pensjonatu Alexis zarówno w odniesieniu do właściciela (świetny gość będący jak najlepszą wizytówką Grecji i Greków) jak i standardu obiektu (i to nawet pomimo braku basenu) dodatkowo ze znakomitą kuchnią regionalną oferowaną przez właściciela Xenonas.

Mapa

Pogoda

19°C
7°C
16°C
8

Przed podróżą

WYMAGANE DOKUMENTY
Formularz lokalizacji pasażera - PLF (Passenger Locator Form), który należy wypełnić przed wylotem (kod QR zostaje wygenerowany w przeciągu godziny) i posiadać przy sobie wersję elektroniczną zobacz więcej.

ZASZCZEPIENI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany o ile podróżujący przedstawi unijny certyfikat COVID (nie wiesz co to za dokument przeczytaj o nim).
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje- należy posiadać unijny certyfikat COVID.

OZDROWIEŃCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany o ile podróżujący przedstawi unijny certyfikat COVID (nie wiesz co to za dokument, przeczytaj o nim).
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje- należy posiadać unijny certyfikat COVID.

DZIECI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany dla dzieci do 12 roku życia. Starsze dzieci wymagają przedstawienia unijnego certyfikatu COVID (nie wiesz co to za dokument, przeczytaj o nim).
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie- dzieci do ukończenia 12. roku życia podróżujące pod opieką dorosłych, którzy są zaszczepieni przeciwko COVID-19 lub przedstawili negatywny wynik testu na COVID-19. Starsze dzieci- patrz ZASZCZEPIENI, OZDROWIEŃCY lub POZOSTALI PODRÓŻUJĄCY.

POZOSTALI PODRÓŻUJĄCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: wymagają unijnego certyfikatu COVID (nie wiesz co to za dokument, przeczytaj o nim);
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: tak- 10 dni. Aby być zwolnionym z kwarantanny należy wykonać test PCR lub antygenowy: nie wcześniej niż 48 godz. Przed przekroczeniem granicy Polski lub nie później niż 48 godz. Po przekroczeniu granicy Polski.
Do Grecji Polacy mogą wjechać za okazaniem ważnego paszportu lub dowodu osobistego.
W Grecji dla Polaków wizy nie są wymagane.
Szczepienia nie są wymagane. Warto przed wyjazdem wyrobić bezpłatną Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego i zabrać ją ze sobą na wakacje. Karta EKUZ potwierdza prawo do korzystania na koszt NFZ z niezbędnych świadczeń zdrowotnych w czasie pobytu na terenie innego państwa członkowskiego Unii Europejskiej.
W Grecji obowiązkowo należy uiścić przy zakwaterowaniu opłatę klimatyczną. Wysokość opłaty zależy od długości pobytu oraz kategorii hotelu wynosi od 0,25 do 4 EUR za dzień pobytu, a dokładniej:

1). dla pobytów w hotelach: 5* - 4 EUR / noc / pokój, 4* - 3 EUR / noc / pokój, 3* - 1,5 EUR / noc / pokój, 2*, 1* - 0,5 EUR / noc / pokój,
2). dla pobytów w apartamentach: 4* - 1 EUR / noc, 3* - 0,5 EUR / noc, 2*, 1* - 0,25 EUR / noc.

Pobierana opłata to kwota za cały pokój, naliczana niezależnie od liczby zameldowanych w nim osób.