Evita Resort

Kod oferty: WAK663486
Last minute
Kod oferty: WAK663486
obiekt, basenobiekt, teren hotelu, basen, wakacjeplbasenbasenobiekt, teren hotelu, basen, wakacjeplbasen, wakacjeplbasen, pool bar, wakacjeplaquapark, zjeżdżalniarecepcja / lobby, wakacjeplpokój, 51200, 3ZT, 4FO, 53120, DB2pokój, rodzinny, 3ZT, 51200pokój, 69135, 3ZT, 51200, 4M7, 47273, D21, 4MHpokój, 51200, 3ZT, DB2, 53120, 4FOpokój, 69135, 3ZT, 51200, 4M7, 47273, D21, 4MHrestauracjarestauracjadrink barbasendla dzieciplażateren hotelu, basen, wakacjeplobiekt, teren hotelu, wakacjeplobiekt, basen, wakacjeplrestauracja, wakacjeplrestauracja, wakacjeplbasen, pool bar, wakacjeplobiekt, wakacjeplteren hotelu, basen, wakacjeplbasen, wakacjeplobiekt, wakacjeplrestauracja, wakacjeplbasen, pool bar, wakacjeplobiekt, basen, wakacjeplzwiedzanie, wakacjeplzwiedzanie, wakacjeplzwiedzanie, wakacjepl
obiekt, basen
obiekt, teren hotelu, basen, wakacjepl
basen
basen
obiekt, teren hotelu, basen, wakacjepl

Opis oferty

Region: RodosOrganizator: Oasis ToursKod oferty: WAK663486

Opis kontrahenta

Położenie

Hotel EVITA RESORT HOTEL położony jest ok. 600m od plaży. Centrum miasta oddalone jest o zaledwie kilka kroków. Odległości Lotnisko: ok. 15km.

Ogólne

Hotel posiada Wi-Fi, windę, sklep, parking, przechowalnia bagażu, pomoc medyczna (na zamówienie, płatnie) oraz salę telewizyjną. Na zewnątrz znajduje się ogród, taras oraz basen (otwarty przez cały rok).

Dla dzieci -brodzik, plac zabaw.

Sport i rekreacja: tenis stołowy, wypożyczalni samochodów w pobliżu hotelu.

Wyżywienie: śniadanie i kolacja w formie bufetu. Możliwe również dania wegetariańskie i bezglutenowe.

Uwaga! Oferta zawiera zdjęcia przykładowych pokoi. Część usług, sportów i gier dodatkowo płatna. Szczegółowe informacje na temat płatnych i bezpłatnych usług w ramach pakietu Goście otrzymują w hotelu. Hotel zastrzega sobie prawo do modyfikacji pakietu All Inclusive. Pakiet różni się w zależności od sezonu (wysoki/niski). All Inclusive w wyznaczonych barach. Terminy oraz godziny działania klimatyzacji określa dyrekcja hotelu. Organizator podaje przykładowe propozycje animacji i zabaw, szczegółowe informacje Klienci otrzymują na miejscu.

Covid 19

Osoby przyjeżdżające do Grecji powinny posiadać ze sobą negatywny wynik testu na obecność koronawirusa typu PCR (zaświadczenie powinno zostać sporządzone w j. angielskim). Test należy przeprowadzić nie później niż 72 godziny przed przybyciem do Grecji. Test jest obowiązkowy dla wszystkich (w tym dzieci powyżej 5 roku życia), niezależnie od sytuacji epidemiologicznej panującej w kraju wyjazdu.

W Grecji turyści mogą być poddani losowo testom na obecność koronawirusa na lotnisku

Zwolnieni z testu

OSOBY ZASZCZEPIONE I OZDROWIEŃCY

Osoby, które przyjęły pełną dawkę szczepienia (w zależności od producenta i ilości wymaganych dawek), a od ostatniej minęło przynajmniej 14 dni nie mają obowiązku przedstawienia negatywnego wyniku testu. Należy mieć ze sobą zaświadczenie lekarskie w języku angielskim poświadczające wykonane szczepienie (wydruk z pacjent.gov oraz kartkę otrzymaną przy szczepieniu , na której znajduje się nazwa przyjętej szczepionki).

Z obowiązku posiadania negatywnego wyniku testu na obecność koronawirusa zwolnieni są tzw. ozdrowieńcy. Należy posiadać pozytywny wynik testu na COVID-19 (w języku angielskim) wykonany w czasie od 2 do 9miesięcy poprzedzających przylot do Grecji

Wymagane dokumenty

Formularz podróżny (Passenger Locator Form) na stronie https://travel.gov.gr

Formularz należy wypełnić dla każdego uczestnika wyjazdu, w tym dzieci (każde dziecko/niemowlę bez względu na wiek powinno posiadać własny kod QR!!!), najpóźniej 24h przed odprawą.

Wygenerowany kod QR trzeba zapisać na telefonie lub wydrukować. W dokumencie należy podać dane osobowe, kraj pochodzenia, miejsce przekroczenia granicy, kraje do których się podróżowało w ostatnim czasie i długości pobytu w tych krajach oraz adres, pod którym będzie się przebywać w Grecji. System wygeneruje kod QR, który należy wydrukować lub zapisać na urządzeniu mobilnym - na lotnisku będzie on skanowany po wyjściu z samolotu, w przypadku podróży dojazdem własnym kod należy okazać służbom granicznym.

Negatywny wynik testu na COVID-19 lub zaświadczenie o zaszczepieniu NIE ZWALNIA z obowiązku wypełnienia formularza PLF oraz posiadania kodu QR

Prosimy na bieżąco śledzić wszystkie obostrzenia na stronie rządowej - Organizator nie ponosi odpowiedzialności za zmiany wytycznych i decyzje ministerialne.

Ostatnia aktualizacja 24.05.2021

Dokonanie rezerwacji

Każda rezerwacja wstępna, po potwierdzeniu przez Agenta/Klienta, uzyskuje status "Do potwierdzenia", co oznacza, że Organizator sprawdza dostępność miejsc w hotelu (rodzaj pokoju lub inne składniki zarezerwowane przez Klienta) i dopiero po sprawdzeniu dostępności nadaje rezerwacji odpowiedni status (Potwierdzona/Anulowana).

Hotele regulacje i zmiany po covid 19

W następstwie pandemii hotele wdrażają regulacje sanitarne mające na celu zapewnienie Klientom bezpiecznego wypoczynku. W każdym hotelu znajdą się wytyczne dotyczące korzystania z: infrastruktury (baseny, siłownie, SPA, sale zabaw, wspólne pomieszczenia, sposób wydawania posiłków itp.), z systemu All Inclusive, atrakcji, animacji itp. Hotele zastrzegają sobie prawo do wprowadzania zmiany zasad korzystania z oferty hotelowej zgodnie z wymogami. Zalecenia i regulacje mogą się zmieniać dynamicznie i mogą być wprowadzane w trybie nagłym. Obiekty działają zgodnie z wytycznymi władz danego kraju obowiązującymi w związku z przeciwdziałaniem epidemii COVID-19. Wszelkie zmiany wynikają z wdrażania przepisów sanitarnych, do których stosowania zobowiązane są hotele oraz turyści. Obowiązek dostosowania się do reżimu sanitarnego nie uprawnia Klienta do możliwości żądania odszkodowania.

Prosimy każdorazowo o zapoznawanie się z komunikatami MSZ, przepisami wizowymi, paszportowymi i sanitarnymi dotyczącymi odwiedzanego kraju: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych. W przypadku rezerwacji wakacji w Polsce: https://www.gov.pl/web/rozwoj/hotele-i-inne-miejsca-noclegowe.

Aktualne wytyczne można również znaleźć na stronie Głównego Inspektoratu Sanitarnego, Światowej Organizacji Zdrowia oraz Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób.

Światowa Organizacja Zdrowia uznała epidemię wywołaną wirusem SARS-CoV-2 za pandemię. Podejmując decyzję o wyjeździe należy liczyć się z ograniczeniami w ruchu lotniczym, w przypadku uzasadnionych podejrzeń wystąpienia SARS-CoV-2 z koniecznością pobytu w wyznaczonym przez władze kraju obiekcie lub szpitalu, z trudnościami w powrocie do kraju, obowiązkiem poddania się kwarantannie lub samoizolacji, a także przeprowadzenia dodatkowych badań lekarskich na zlecenie władz miejscowych.

Ważne: Kienci zobowiązani są do zapoznania się z akutalnymi zasadami i ograniczeniami na: https://www.gov.pl/web/koronawirus/aktualne-zasady-i-ograniczenia

Rodzaj oferty - ważne informacje

1. Oferty z przelotem liniami rejsowymi/tanimi liniami lotniczymi (np.: LOT, WIZZAIR, RYANAI, Easy Jet, Corendon) to oferty DYNAMICZNEGO PAKIETOWANIA co oznacza, że ceny wszystkich przelotów są stale aktualizowane - cena wycieczki od momentu zrobienia rezerwacji do momentu potwierdzenia jej przez Organizatora może ulec zmianie.

2. Uczestnik imprezy zobowiązany jest do potwierdzenia, u Organizatora lub Agenta, aktualnych godzin lotu 48 h przed wylotem (dotyczy zarówno wylotów jak i powrotów z wakacji). Wszystkie przeloty odbywają się zgodnie z Ogólnymi warunkami przewozu pasażerów i bagażu danego przewoźnika.

3. Warunki przewozów wybranych przewoźników:

Wizzair - Cena oferty zawiera 1 szt. bagażu podręcznego o wymiarach 40x30x20 cm. Do każdej rezerwacji istnieje możliwość dokupienia: - bagażu podręcznego - Wizz Priority (1 sztuka bagażu podręcznego umieszczana pod fotelem, 1 podręczna walizka na kółkach na pokładzie, stanowisko odprawy priorytetowej i pierwszeństwo wejścia na pokład); - bagażu rejestrowanego o maksymalnej wadze 10 kg i wymiarach 55x40x20 cm; - bagażu rejestrowanego o maksymalnej wadze 20 kg i wymiarach 149,9x119,4x171,5 cm; - bagażu rejestrowanego o maksymalnej wadze 32 kg.

Ryanair - cena oferty zawiera 1 szt. bagażu podręcznego o wymiarach, które nie przekraczają 40x20x25 cm. Do każdej rezerwacji istnieje możliwość dokupienia: dodatkowego bagażu o maksymalnej wadze 10 kg i wymiarach nieprzekraczających 55x40x23 cm (w taryfie standard będzie on przewożony jako bagaż rejestrowany - należy nadać go w punkcie odprawy przed kontrolą bezpieczeństwa; w taryfie z wykupioną usługą Pierwszeństwa wejścia na pokład bagaż dodatkowy będzie przewożony jako podręczny - dostępność usługi jest ograniczona na każdym locie) lub bagażu rejestrowanego o wadze 20 kg.

Pl lot

Cena oferty zawiera bagaż podręczny 8 kg (55x40x23) oraz małą torebkę (40x35x12). Do każdej rezerwacji istnieje możliwość dokupienia bagażu rejestrowanego 23 kg.

Corendon

Cena oferty zawiera bagaż podręczny 8 kg (55x40x23). Do każdej rezerwacji istnieje możliwość dokupienia bagażu rejestrowanego 20 kg. Przekroczenie dozwolonego limitu bagażu (ilość, wymiary, waga) podlega dodatkowej opłacie zgodnie z przepisami dotyczącymi nadbagażu w samolocie zgodnie z taryfą obowiązującą u danego przewoźnika. Serwis pokładowy - zgodnie z warunkami przewoźnika. Ceny dodatkowych bagaży na każdej linii są aktualizowane w systemie rezerwacyjnym i zależą od wagi, kierunku, terminu lotu. Jeżeli bagaż zostanie dodany już po potwierdzeniu rezerwacji jego cena może być wyższa. Dodatkowy bagaż można dokupić minimum na 2 dni pracujące przed datą wylotu.

4. Klienci zobowiązani są podać właściwe dane Uczestników (imię, nazwisko, data urodzenia, płeć - zgodne z danymi w paszporcie/dowodzie). Po założeniu rezerwacji i potwierdzeniu jej nie ma możliwości bezpłatnej zmiany istotnych danych niezbędnych do zakupienia i wystawienia biletu.

Cena zawiera/nie zawiera- ważne informacje

Cena zawiera

• ubezpieczenie (KL, NW, bagaż),

• bilet lotniczy,

• zakwaterowanie w hotelu (doba hotelowa zaczyna się zazwyczaj w dniu przyjazdu od godz. 14:00-15:00, kończy o godz.12:00),

• wyżywienie według wybranej opcji,

• bagaż podręczny w przypadku przelotów liniami rejsowymi i czarterowymi,

• bagaż główny tylko w przypadku przelotów liniami czarterowymi

• transfer lotnisko-hotel-lotnisko

Uwaga! podstawa ceny nie zawiera

• bagażu głównego w przypadku przelotów liniami rejsowymi

• podatku turystycznego (taksa turystyczna- płatna na miejscu za osobę/za noc uzależniona od kategorii obiektu: 1 i 2 - ok. 0,50 EUR; 3 - ok. 1,50 EUR , 4 - ok. 3 EUR, 5 - ok. 4 EUR.

Klienci przylatujący na Rodos i Zakyntos są pod telefoniczną opieką polskojęzycznego przedstawiciela organizatora. Oferta pobytu na Krecie nie zawiera opieki przedstawiciela/rezydenta -Klienci mają możliwość kontaktu w języku polskim pod alarmowym numerem telefonu (podany w dokumentach podróży). Oferta nie obejmuje standardowych spotkań informacyjnych z rezydentem.

UWAGA! Dodatkowy bagaż można dokupić minimum na 2 dni przed datą wylotu - licząc dni pracujące.

Potwierdzenie rezerwacji

Uwaga! Każda rezerwacja potwierdzona przez Agenta/Klienta - musi zostać dodatkowo potwierdzona przez Organizatora.

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Wylot

Poniedziałek, 18.10.2021
06:00
10:15
BERBerlin
RHORhodos

Powrót

Poniedziałek, 25.10.2021
10:40
12:55
RHORhodos
BERBerlin
Trwa weryfikacja ceny

Kup od razu! Najlepsze pokoje szybko się wyprzedają.

lub

Opinie dodane przez

3.9
LECH Klient Wakacje.pl
Pobyt - Sierpień 2021Rodzina z dziećmi
NIE POLECAMY !!!! Pobyt wspominamy jako kompletną porażkę. Jeździmy po całym świecie ale z takim lekceważeniem klienta nie spotkaliśmy się nigdzie.!! Jesteśmy ludźmi starszymi i byliśmy tam z dwójką małych dzieci / 9 i 3 latka / Zanim otrzymaliśmy pokój docelowy przez 3 dni byliśmy przerzucani jak walizki /zmiana nie tylko pokoi ale i hotelu / - u maluszka skończyło się to chorobą i wizytą lekarza. Pobyt nie był last minute tylko wykupiony 2 miesiące wcześniej. Baseny to nieporozumienie - woda nie pierwszej czystości , wejście do basenów tylko przez drabinki albo skok do wody.!! Brak udogodnień dla ludzi starszych. W budynkach kompleksowych brak wind i walizy trzeba było wnosić nawet na 2 piętro. Animacje tak głośne, że w pokojach przyległych do godziny 24 nie było spania. Jedzenie to temat rzeka : wszechobecne muchy i osy, brak przestrzegania obostrzeń covidowych, jedzenie wręcz okropne, przez 2 tygodnie jedno menu, dzieci właściwie nie miały co jeść / makaron i sos pomidorowy.! / a w ofercie był to hotel przyjazny dzieciom. Jedyny plus to ładne położenie tego kompleksu i obsługa od czystości pokoi.!!
Zaletypołożenie, plus dla obsługi starającej się robić dobrą minę do złej gry,
Wadykompleks budynków na średnim poziomie, brak wind, jedzenie poniżej krytyki, fatalne wejścia do basenów - brak udogodnień dla starszych ludzi, brudna woda w basenach, kompletny bałagan na stołówce, brak przestrzegania obostrzeń covidowych, kolejki do baru,

8.6
Iwona Klient Wakacje.pl
Pobyt - Wrzesień 2021Para
Polecam! Hotel położony na rozległym terenie, niska zabudowa, a pomiędzy poszczególnymi budynkami baseny, bar, sklepik - daje to wrażenie przestrzeni i komfortu. Główny basen super, duży i głęboki, można popływać i poskakać :) oprócz tego jeden średni ze zjeżdżalniami i jeden mały troszkę oddalony, przy którym przyjemnie się opalało z dala od zgiełku. Nie wiem jak gościom, którzy dostali pokoje przy barze, gdzie wieczorami odbywa się dość głośne "show", ale nam się pokoje bardzo udały - w budynku na uboczu, gdzie od strony wejścia mieliśmy mały kameralny basenik, a z drugiej taras, który wychodził na łąkę, po której spacerowały pawie ;) Pokoje ładne i przestronne, jeśli trzeba by się do czegoś przyczepić, to może ewentualnie do tego, że mogłyby być urządzone bardziej nowocześnie (ale to tak na siłę, i tak nie ma sensu w pokoju siedzieć, kiedy wokół tyle atrakcji :)). Jedzenie smaczne, mogłoby być może ciut więcej dań. Jeśli chodzi o drinki, to fajnie że można brać dwa na głowę (na naszych poprzednich wakacjach all inclusive dawali tylko jeden). Co prawda słabe, no ale tak to chyba bywa na all inclusive, w końcu mozesz brać ile chcesz :) Moim zdaniem hotel wydaje się być droższy, jest elegancki, komfortowy i z atrakcjami, dlatego z czystym sumieniem polecam :)
ZaletyOgólny wygląd i położenie, baseny
WadyBrak

10
Marek
Pobyt - Czerwiec 2021Rodzina z dziećmi
Bywałem na rożnych wycieczkach, w różnych hotelach, ale ten, w tej cenie jest wręcz super. Blisko morza, na terenie hotelu baseny ze zjeżdżalniami (otwarte o określonych godzinach, ale w zupełności to wystarczy), drinkbar przy basenie. Obsługa przesympatyczna - jak wiedzą z jakiego jesteś kraju pozdrawiają w Twoim języku. Nie zwracajncie uwagi na jakieś mniej pochlebne uwagi dotyczące posiłków - wybór jest ogromny - no chyba, że ktoś przyjechał objadać się homarami i krewetkami. Każdego dnia można najeść się do syta, dostać do tego zimne napoje (w tym piwo i wino), różnego rodzaju kawy oraz smaczne lody i desery. Pokoje są codziennie sprzątane, klimatyzowane indywidualnie, ręczniki również wymieniane są codziennie. Na miejscu można wypożyczyć auto (z tej opcji skorzystałem), chociaż podobno w Faliriaki można taniej. Polecam z całego serca - byłem z dziećmi. Zarówno my dorośli jak i dzieci wypoczęliśmy bez żadnych problemów.
Zaletyspokojna okolica

9.7
Aga
Pobyt - Maj 2021Para
Hotel jest bardzo zadbany, nowy, czysty. Pokoje z dostepem basenu są naprawdę świetne, dzięki czemu jest dużo prywatności. Bardzo miła i pomocna obsługa. Koszt wynajmu samochodu 30 euro. Basen i okolica hotelu piękna, a wiec nie przeszkadza odległość od morza. Będąc w hotelu warto przespacerować się ścieżka obok kawiarni Astronomy Cafe do zatoki Anthonego Quinna (polecam zabudowane buty i długie spodnie ze względu na niskie krzaki), trasa na ok 15 min, ciężko ją znaleźć na mapie, jednak asfaltem jest dwa razy dłużej i mniej atrakcyjnie. Widoki piękne, warte krótkiej wspinaczki.
Zalety* czystość * wystrój pokoji * prywatny basen * jedzenie, posiłki podawane na tarasie * wypozyczalnia samochodow na miejscu * mini market w hotelu ze wszystkimi rzeczami pierwszej potrzeby * rozrywki w tym zjeżdżalnia wodna
Wady* odległość od morza

4.8
Kasia Klient Wakacje.pl
Pobyt - Wrzesień 2020Para
Byłam w tym hotelu we wrześniu 2020. Był to mój czwarty pobyt na Rodos i niestety najgorszy hotel w moim życiu. Ogólnie nie należę do klientów wymagających i czepiających się, ale mimo mojej pobłażliwości tego hotelu polecić nie mogę. Jedzenie było tak obrzydliwe, że z partnerem po 3 dniach nie byliśmy już w stanie go jeść i przerzuciliśmy się na same sałatki. Jajecznica jest z proszku. Kawa z koncentratu. Ja nie jem mięsa więc dla mnie wybór dań był znikomy, partner, który je mięso mówił, że jedynie kurczak był zjadliwy. W związku z tym żywiłam się frytkami z pomidorami, ogórkami i sałatą lub makaronem z sosem pomidorowym.. Napoje to też jakaś pomyłka. Szczegolnie w barze przy basenie. Podróżuję kilka razy do roku i w żadnym hotelu nie spotkałam tak niskiego poziomu jedzenia. Sama chemia, po której obydwoje źle się czuliśmy. Hotel położony jest kilkanaście minut spacerem od centrum. Tu już rzecz gustu, czy ktoś woli być w centrum, czy na odludziu. Mi nie przeszkadzalo takie położenie. Nie polecam wynajmować auta w hotelu. Para, którą poznaliśmy wynajęła autko, bodajże micrę za 55 euro z dzień, my przez internet znaleźliśmy z dowozem do hoteli 500 cabrio za 60 euro za dwa dni. Barman z bródką w barze na basenie bardzo niesympatyczny. Za to reszta obsługi na plus - uśmiechnięci, mili. Pokoje były nawet ok, nie mam się do czego przyczepić, nie było szału, ale go nie oczekiwałam za taką cenę, więc sam stosunek jakości pokoju do ceny bardzo na plus.
Zaletydość estetyczne pokoje
Wadyjedzenie, jedzenie i jeszcze raz jedzenie

Mapa

Zatoka Anthony'ego Quinna 1 km w linii prostej od hotelu
Zakynthos słynie z Zatoki Wraku, a Rodos ma swoją Zatokę Anthony'ego Quinna. To co przyciąga w to miejsce tak licznie turystów to widok intensywnie szafirowej i krystalicznie czystej wody skontrastowanej z surowością i potęgą skał wybrzeża. Swoją nazwę zawdzięcza amerykańskiemu aktorowi - Anthony'emu Quinnowi, który przybył na Rodos kręcić Działa Nawarony. Legendy głoszą, że aktor otrzymał zatokę w darze od rządu greckiego w ramach wdzięczności za jej rozsławienie przez liczne romanse. Dziś z kąpieli w zatoce i jej malowniczego widoku mogą się cieszyć także turyści.

Zobacz więcej

Zatoka Anthony'ego Quinna
WaterPark 4 km w linii prostej od hotelu
Wycieczkę do jednego z największych parków wodnych w Europie należy bardzo dokładnie zaplanować, ponieważ bez odpowiedniego przygotowania może się okazać, że aby skorzystać w pełni ze wszystkich jego atrakcji jeden dzień może nie wystarczyć. Park został podzielony na strefy tematyczne oznaczone dodatkowo kolorami (dzięki temu w łatwy sposób wybierzemy zjeżdżalnie dla dzieci i najmłodszych pociech). Znajdziemy tu dosłownie każdy rodzaj zjeżdżalni: turbo slide, kamikaze slide, black whole (dla lubiących bardzo szybkie prędkości) oraz crazy cones slide, rafting slide (dla fanów umiarkowanych prędkości). Najwyższa zjeżdżalnia mierzy aż 147 m wysokości. Dla najmłodszych niezapomnianą atrakcją będą zjeżdżalnie na wielkim statku pirackim. W 2013 r. park został odznaczony nagrodą Travellers choise, w tym samym roku otrzymał także rekomendację Zoover recommendation.

Zobacz więcej

WaterPark
Termy Kalithea 6 km w linii prostej od hotelu
Gorące źródła w Kalithei to jedna z najbardziej znanych na Rodos atrakcji turystycznych, która każdego roku przyciąga dziesiątki turystów. Niezwykła moc lecznicza gorących źródeł znana już była antycznym Grekom, ale dopiero Włosi (w czasach włoskiej okupacji) docenili ich walory i nadali temu miejscu prawdziwie uzdrowiskowy charakter. Woda bijąca ze źródeł łagodzi choroby takie jak astma, choroby tropikalne, choroby skóry i wiele innych. W latach 30-tych ubiegłego wieku miejsce to było jednym z najbardziej obleganych kurortów w Europie. W 2007 r. ukończono prace renowacyjne uzdrowiska oraz wybudowano ogrody skalne, kompleks plażowy z pomostami oraz przystań dla statków. Jest otwarty latem od 8.00 do 20.00.

Zobacz więcej

Termy Kalithea
Ialyssos 11 km w linii prostej od hotelu
To miejsce wprost idealne dla amatorów wszelkich sportów wodnych. Ze względu na położenie - po zachodniej (wietrznej) stronie wsypy - spotkamy tu wyjątkowo czystą wodę oraz warunki wprost idealne do uprawiania windsurfingu. Atrakcyjność tego miejsca została także doceniona na arenie międzynarodowej - dzięki wybudowanej stacji windsurfingowej odbywają się tutaj międzynarodowe zawody. Dzięki unikatowemu klimatowi plaże w Ialyssos porównywane są często do tych na Hawajach. Latem spotkamy na nich także amatorów kitesurfingu, nurkowania oraz nart wodnych.

Zobacz więcej

Ialyssos
Epta Piges - Siedem Źródeł 12 km w linii prostej od hotelu
Zaledwie 30 km od miasta Rodos, pośród sosnowego lasu, znajduje się perełka wyspy - słynne Siedem Źródeł (po gr. Epta Piges). Ów źródła to zasilanie dla systemu irygacyjnego, zbudowanego przez Włochów w latach 30-tych ubiegłego wieku. Aby ujrzeć największą atrakcję tego miejsca - Siedem Źródeł - można wybrać nieco trudniejszą formę dojścia (przejść 200-metrowym tunelem, wysokim na 180 cm - nie rzadko brodząc po kostki w wodzie) lub taką samą trasę pokonać na powierzchni. Źródła biją niemal jedno przy drugim tworząc potok i spływają po kamiennym jazie tworząc z wolna płynący strumień, który po 100 m. znajduje ujście we wnętrzu góry. Z tego miejsca bije wyjątkowy spokój i piękno naturalnej przyrody, które dodatkowo podkreślają zamieszkujące tą cześć lasu pawie.

Zobacz więcej

Epta Piges - Siedem Źródeł

Pogoda

Październik

Zobacz cały rok
23°C
15°C
23°C
8

Przed podróżą

WYMAGANE DOKUMENTY
Formularz lokalizacji pasażera - PLF (Passenger Locator Form), który należy wypełnić przed wylotem (kod QR zostaje wygenerowany w przeciągu godziny) i posiadać przy sobie wersję elektroniczną zobacz więcej.

ZASZCZEPIENI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany o ile podróżujący przedstawi unijny certyfikat COVID (nie wiesz co to za dokument przeczytaj o nim).
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje- należy posiadać unijny certyfikat COVID.

OZDROWIEŃCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany o ile podróżujący przedstawi unijny certyfikat COVID (nie wiesz co to za dokument, przeczytaj o nim).
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje- należy posiadać unijny certyfikat COVID.

DZIECI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany dla dzieci do 12 roku życia. Starsze dzieci wymagają przedstawienia unijnego certyfikatu COVID (nie wiesz co to za dokument, przeczytaj o nim).
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie- dzieci do ukończenia 12. roku życia podróżujące pod opieką dorosłych, którzy są zaszczepieni przeciwko COVID-19 lub przedstawili negatywny wynik testu na COVID-19. Starsze dzieci- patrz ZASZCZEPIENI, OZDROWIEŃCY lub POZOSTALI PODRÓŻUJĄCY.

POZOSTALI PODRÓŻUJĄCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: wymagają unijnego certyfikatu COVID (nie wiesz co to za dokument, przeczytaj o nim);
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: tak- 10 dni. Aby być zwolnionym z kwarantanny należy wykonać test PCR lub antygenowy: nie wcześniej niż 48 godz. Przed przekroczeniem granicy Polski lub nie później niż 48 godz. Po przekroczeniu granicy Polski.
Do Grecji Polacy mogą wjechać za okazaniem ważnego paszportu lub dowodu osobistego.
W Grecji dla Polaków wizy nie są wymagane.
Szczepienia nie są wymagane. Warto przed wyjazdem wyrobić bezpłatną Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego i zabrać ją ze sobą na wakacje. Karta EKUZ potwierdza prawo do korzystania na koszt NFZ z niezbędnych świadczeń zdrowotnych w czasie pobytu na terenie innego państwa członkowskiego Unii Europejskiej.
W Grecji obowiązkowo należy uiścić przy zakwaterowaniu opłatę klimatyczną. Wysokość opłaty zależy od długości pobytu oraz kategorii hotelu wynosi od 0,25 do 4 EUR za dzień pobytu, a dokładniej:

1). dla pobytów w hotelach: 5* - 4 EUR / noc / pokój, 4* - 3 EUR / noc / pokój, 3* - 1,5 EUR / noc / pokój, 2*, 1* - 0,5 EUR / noc / pokój,
2). dla pobytów w apartamentach: 4* - 1 EUR / noc, 3* - 0,5 EUR / noc, 2*, 1* - 0,25 EUR / noc.

Pobierana opłata to kwota za cały pokój, naliczana niezależnie od liczby zameldowanych w nim osób.