Dobry35 opinii
5.2
Aktualizujemy cenę
ZAREZERWUJ
Trwa weryfikacja ceny

Ikaros

Kod oferty: WAK462876
Last minute
Kod oferty: WAK462876
basen, wakacjeplobiekt, basenbasen, sport i rekreacjabasen, wakacjeplbasen, wakacjeplbudynek główny, basen, wakacjeplobiektpokój, 1SQ, 31Rpokój, 1SQ, 31Rpokój, 1SQ, 31Rrecepcja / lobbypokój, 1SQ, 31Rpokój, 1SQ, 31Rteren hotelu, balkon / tarasrestauracjarestauracjateren hotelurestauracjateren hoteluobiektobiekt, teren hotelu, basen, wakacjeplobiekt, basen, wakacjeplteren hotelu, basen, wakacjeplobiekt, basen, wakacjeplobiekt, teren hotelu, wakacjeplobiekt, basen, wakacjeplobiekt, teren hotelu, wakacjeplobiekt, teren hotelu, basen, wakacjeplobiekt, teren hotelu, basen, wakacjeplobiekt, teren hotelu, basen, wakacjeplobiekt, teren hotelu, basen, wakacjepl
wakacjepl, video
basen, wakacjepl
obiekt, basen
basen, sport i rekreacja
basen, wakacjepl
COVID-19
Uwaga! Do wylotu zostało mniej niż 48 godzin. Przypominamy, że wciąż obowiązują restrykcje i dodatkowe wymagania (np. obowiązkowe testy dla osób bez szczepienia). Sprawdź tutaj, jakie warunki wjazdu obowiązują w przypadku tej oferty i czy zdążysz się przygotować.

Opis oferty

Region: ZakynthosOrganizator: RainbowKod oferty: WAK462876

Opis oferty

Położenie

Hotel leży w miejscowości Laganas, w południowo-wschodniej części wyspy, nad zatoką Laganas. Kurort zachwyca przede wszystkim cudowną, piaszczystą plażą, to tutaj właśnie występują żółwie Careta-Careta. W celu ich ochrony powstał Morski Park Narodowy. Sama miejscowość tętni życiem i przyciaga rzesze turystów z całego świata. Można tu znaleźć liczne restauracje, puby i kluby, które oferują wiele rozrywek i zabawę do białego rana. Hotel usytuowany jest ok. 300metrów od centrum i ok. 4km od lotniska w Zakynthos. Transfer zajmuje ok. 15 - 20min. Cena nie obejmuje lokalnego podatku turystycznego w wysokości 0.50 EUR/pokój/dzień. Podatek jest obligatoryjny i płatny bezpośrednio w recepcji, przed zakwaterowaniem Klientów w hotelu.

Plaża

Hotel znajduje się ok. 500m od pięknej, piaszczystej plaży. Leżaki i parasole przy basenie bezpłatne, na plaży płatne (ok 8 eur/komplet).

Do dyspozycji gości

Recepcja 24 -godz., basen ze słodką wodą, basen dla dzieci, restauracja, bar/klub nocny przy basenie, TV sat w barze, taras słoneczny z bezpłatnymi leżakami i parasolami, sejf w recepcji (dodatkowo płatny 20 euro/tydzień), darmowy parking.

Wyżywienie

All inclusive: śniadania, lunch i kolacje w formie bufetu. Napoje bezalkoholowe (w tym kawa, herbata) oraz lokalne napoje alkoholowe (piwo, ouzo, wino czerwone i białe, tsipouro) bez ograniczeń podawane są w godzinach 10:00 - 22:00.

Program sportowy i animacyjny

Gry: szachy, scrabble, bilard (płatny).

Internet

Wi-Fi dostępne za dodatkową opłatą (ok. 10 eur za tydzień/urządzenie)

Naszym zdaniem

Atrakcyjna oferta naprawdę tanich wakacji all inclusive. Ciesząca się największą popularnością w Grecji, wyspa Zakynthos zachwyci Państwa przepięknymi, piaszczystymi plażami, pięknymi zakątkami do zwiedzania i tętniącymi życiem kurortami takimi jak Laganas, do którego Państwa serdecznie zapraszamy!

Strona www

Opinie klientów

Program

Dzień Pierwszy

Wyloty z Polski. Zbiórka na 2 godz. przed planowanym wylotem przy stanowisku Rainbow na lotnisku. Aktualne rozkłady lotów prosimy sprawdzać na: stronie operatora.

Dni od drugiego do przedostatniego

Czas na wypoczynek, kąpiele morskie i słoneczne, udział w wycieczkach fakultatywnych itp.

Dzień ostatni

Wykwaterowanie z hotelu wraz z końcem ostatniej doby hotelowej, transfer na lotnisko, powrót do Polski.

"

świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem, opłaty lotniskowe, transfery lotnisko - hotel - lotnisko, 7, 10, 11 lub 14 rozpoczętych dób hotelowych (w przypadku imprezy 11 - dniowej 10 rozpoczętych dób hotelowych w przypadku imprezy 12 - dniowej 11 rozpoczętych dób hotelowych) wyżywienie wg opisu zakwaterowania, opiekę polskiego rezydenta, pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: wycieczek fakultatywnych, posiłków innych niż wymienione w opisie wyżywienia przy każdym z hoteli, napojów do posiłków jeśli w opisie hoteli nie podano inaczej oraz innych wydatków osobistych.

Uwaga: cena nie obejmuje greckiego podatku turystycznego, którego wysokość zależy od standardu hotelu i wynosi od 0,5 do 4 EUR za pokój za dzieńpobytu. Podatek płatny będzie w recepcji przed zakwaterowaniem. Szczegóły w opisie hotelu.

Ze względu na COVID-19 niektóre udogodnienia/atrakcje/serwis hotelu mogą działać w ograniczonym czasie i/lub mogą być wyłączone z oferowania

Wycieczki lokalne

Inne

ZAKYNTHOS informacje ogólne

Waluta

Eur

Euro. Płatności kartami kredytowymi akceptowane są w niektórych miejscach, korzystanie z bankomatów jest możliwe w miejscowościach turystycznych. W miejscowościach turystycznych istnieje wiele miejsc w których można wymienić funty brytyjskie lub dolary USA. Nie ma możliwości wymiany złotówek.

Napiwki

Przyjęte jest zostawianie drobnych sum jako napiwków. Szczególnie dotyczy to kierowców na wycieczkach lokalnych i kelnerów w restauracjach. Zdarza się, że napiwek zostaje doliczony do rachunku. Często w restauracjach dolicza się 1 EUR za chleb podawany przed posiłkiem.

Wiza

Obywatele polscy mogą podróżować do Grecji na podstawie dowodu osobistego.

Czas

+ 1 godzinę w stosunku do czasu polskiego.

Język urzędowy

Grecki

Orientacyjne ceny

Obiad w tawernie od 8-10 EUR woda 1 l - 1.5 EUR piwo w barze od 2.5 EUR kawa w kawiarni od 2,5-4,5 EUR

Poczta

Znaczek na kartkę pocztową kosztuje 0.80 EUR. Kartki ze znaczkiem najlepiej zostawiać w recepcji do wysłania.

Elektryczność

Napięcie 220 V, 50 Hz. Urządzenia z polskimi wtyczkami działają bez problemów.

Telefony

Karty telefoniczne można kupić w sklepach i kioskach w pobliżu publicznych aparatów telefonicznych. Karty telefoniczne kosztują 5 EUR (100 jednostek). Telefony komórkowe działają w całej Grecji, mogą występować problemy z zasięgiem w budynkach hotelowych. Rozmowy lokalne są tanie, natomiast zagraniczne - dość drogie. Koszty połączeń w roamingu polskich sieci komórkowych prosimy sprawdzać przed wyjazdem u operatora.

W regionie

Zakynthos

Jedna z najładniejszych wysp Jońskich jest pełna zieleni - gaje oliwne, winorośle, sady cytrusowe i sosnowe lasy. Do tego piękne piaszczyste plaże, a morze i niebo w kolorze "electric blue". Na szczególną uwagę jednak zasługują dwa miejsca - zatoka Navajo, której zdjęcia stały się, obok Santorini, jednym z fotograficznych symboli Grecji oraz zatoka Laganas, gdzie swoje siedliska mają żółwie careta careta.

Laganas

Najpopularniejszy kurort Zakynthos z bardzo długą piaszczystą plażą i niezliczonymi możliwościami rozrywek, szczególnie wieczornych i nocnych. To miejsce dla osób kochających plażę w ciągu dnia i życie nocne wieczorami.

Kalamaki

To spokojna miejscowość wakacyjna położona nad malowniczą zatoką. Plaża łagodnie opada do morza i stanowi idealne i bezpieczne miejsce dla dzieci. Z Kalamaki nie daleko także do Laganas i stolicy wyspy - miasta Zakynthos.

Argassi

Doskonale zlokalizowana miejsowość wakacyjna - tylko 5km od stolicy wyspy i głównego portu. Do najpopularniejszej plaży na półwyspie Vasilikoss ok. 10km. Plaża w Argassi jest wąska i piaszczysto-żwirowa. Nie jest zagospodarowana.

Tsilivi

Położona w zatoce miejscowość jest dobrym miejscem dla rodzin z dziećmi. Długa, piaszczysta, dobrze zagospodarowana plaża, której przyznano błękitą flagę za czystość i łagodne zejście do morza oraz wiele atrakcji zarówno dla dzieci jak i dorosłych. W miasteczku tawerny bary i sklepy których przybywa z każdym rokiem bo miejscowość od kilku lat zyskuje na popularności wśród turystów.

Alykanas

Nieduży, urokliwy i spokojny kurort położony jest na północno-wschodnim wybrzeżu wyspy. Alykanas słynie z ładnej, piaszczystej plaży (nagrodzonej Błękitną Flagą), dużej ilości lasów i ciekawych widoków na górzystą Kefallonię. Oddalony od zgielku wielkich kurortów, lecz nie pozbawiony uroczych, tadycyjnych tawern, barów i kawiarni. Doskonaly wybor dla indywidualistów i rodzin z dziećmi.

Wyloty z: Warszawy, Katowic, Wrocławia,Gdańska, Rzeszowa, Bydgoszczy, Łodzi i Poznania. Zbiórka na 2 godz. przed planowanym wylotem przy stanowisku Rainbow na lotnisku. Aktualne rozkłady lotów prosimy sprawdzać na: stronie operatora.

"

Wizy

W związku z koniecznością wypełnienia formularza PLF najpóźniej w dniu poprzedzającym wylot (do godziny 22:00) oraz posiadania kodu QR przy przylocie do Grecji, informujemy:

1. Strona internetowa do samodzielnego wypełnienia formularza PLF to:

2. Instrukcja wypełnienia formularza znajduję się:

3. W razie problemów z wypełnieniem formularza, prosimy o kontakt ze swoim sprzedawcą.

4. Adresy hoteli konieczne do wypełnienia wniosku znajdują się poniżej.

5. Każdy turysta zobowiązany jest do wypełnienia formularza. Po jego wypełnieniu, na e-maila podanego w formularzu przyjdzie potwierdzenie wypełnienia. Każda osoba z rezerwacji w tym dzieci obowiązkowo musi wypełnić swój wniosek (nie może to być np. 1 wniosek na rodzinę/rezerwację). Wymagane jest, aby każdy turysta dodał w swoim formularzu podróżujących z nim członków rodziny/niespokrewnionych towarzyszy wyjazdu.

6. Po zweryfikowaniu danych na skrzynkę pocztową przyjdzie również formularz z unikalnym kodem QR, który trzeba okazać na lotnisku docelowym w formie elektronicznej (w telefonie) lub wydrukowany.

7. W przypadku nieposiadania kodu QR turyści nie zostaną wpuszczeni na pokład samolotu lecącego do Grecji.

Adresy hoteli:

Sezonowość

Zwykle wysoki sezon turystyczny w Grecji trwa od 15.06 do 15.09.

Wizy - informacje dla sprzedawców

W związku z koniecznością wypełnienia formularza PLF najpóźniej w dniu poprzedzającym wylot (do godziny 22:00) oraz posiadania kodu QR przy przylocie do Grecji, informujemy:

1. Strona internetowa do samodzielnego wypełnienia formularza PLF to:

2. Wzór wypełnienia znaleźć można na Travelli, w zakładce Komunikaty (Grecja - formularz wjazdu!) oraz

3. Adresy hoteli konieczne do wypełnienia wniosku znajdują się poniżej.

4. Każdy turysta zobowiązany jest do wypełnienia formularza. Po jego wypełnieniu, na e-maila podanego w formularzu przyjdzie potwierdzenie wypełnienia. Każda osoba z rezerwacji w tym dzieci obowiązkowo musi wypełnić swój wniosek (nie może to być np. 1 wniosek na rodzinę/rezerwację). Wymagane jest, aby każdy turysta dodał w swoim formularzu podróżujących z nim członków rodziny/niespokrewnionych towarzyszy wyjazdu.

5. Po zweryfikowaniu danych na skrzynkę pocztową przyjdzie również formularz z unikalnym kodem QR, który trzeba okazać na lotnisku docelowym w formie elektronicznej (w telefonie) lub wydrukowany.

6. W przypadku nieposiadania kodu QR turyści nie zostaną wpuszczeni na pokład samolotu lecącego do Grecji.

Adresy hoteli:

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Wylot

Niedziela, 19.09.2021
03:30
06:50
KTWKatowice
ZTHZakynthos

Powrót

Niedziela, 26.09.2021
17:00
18:20
ZTHZakynthos
KTWKatowice

Dostępne pokoje

Pokój dwuosobowy

standardowy
2 dorosłych
Aktualizujemy cenę
Trwa weryfikacja ceny

Kup od razu! Najlepsze pokoje szybko się wyprzedają.

lub

Opinie dodane przez

4.7
Paweł Klient Wakacje.pl
Pobyt - Wrzesień 2021Para
Hotel polecam jako dobra baza wypadowa. Hotel położony blisko centrum Laganas, ale zdala od całego zgiełku i hałasu, 10 min od morza. Jeżeli chodzi o hotel to jest dość kiepski. Jedzenie dość mały wybór, człowiek głodny nie chodzi, ale jedzenie jest kiepskie. Obsługa na barze to porażka, zawsze trzeba czekać aż podejdą i rzucają czasem tekstami o napiwkach. W drinkach bardzo mało alkoholu. Sam pokój był ok, ale łazienka pozostawia wiele do życzenia.
ZaletyPołożenie, dobra baza wypadowa, dużo leżaków przy basenie. Mały basen, ale i mało ludzi korzysta. Dostaliśmy pokój od razu po przyjeździe o 10, nie musieliśmy czekać do 15.
WadyJedzenie, drinki, toaleta, obsługa w szczególności na barze.

3.6
Kucharz 84
Pobyt - Sierpień 2021Rodzina z dziećmi
Hotel jak hotel przespać sie i umyć. Raczej nie polecam chyba że ktoś mam minimalne wymagania co do obiektu Hotel lepiej opisany niż w rzeczywistości jest
ZaletyTo że jest basen i że położony w spokojniejszej okolicy bo 300m dalej jak we Władysławowie w sezonie. Duuuży plus nie trzeba dopłacać za klimatyzacje
WadyKiepskie jedzenie pt. Udko w 12 odmianach a na dodatek częsta zimne, dodatki monotonne albo rozgotowane albo nie dogotowane Standart to nie Sheraton ale kwatera prywatna u babci Jadzi nad Bałtykiem lepiej wygląda

3.4
Kris K Klient Wakacje.pl
Pobyt - Sierpień 2021Grupa przyjaciół
Hotel zasługuje najwyżej na 1*, jeśli spodziewacie się luksusów to nie tutaj. Hotel mocno ekonomiczny, dla osób z mocno ograniczonym budżetem. W miarę czysto. Lodówka działa ok, posiłków dostateczna ilość, choć często niesmaczne. Do plaży 500 m, droga mocno słonczena. Plaża w miarę czysta, choć paląca chołota gasi pety w piaski i tak je zostawia. Całe Laganas to porażka, to taka chlejnia dla anglików i innych nacji. Woda czysta, wejście płytkie. Piasek, ale jakieś 2 m brzegu to muszelki połamane, więc może być trochę istro. Dużo sklepów z pamiątkami, marketów i barów, dyskotek, restauracji. Nie jest rzadkością w Laganas widok jak koleś z UK szczy na ulicy. Hałas po uwolnieniu z godziny policyjnej niemiłosierny. Ogólnie uważam, że wakacje na Zakynthos to stracone pieniądze. Wycieczki są ok np. Zatoka Wraki w trakcie wycieczki z Rainbow Magiczne Zante VIP, ale brak efektu wow. Wrażenie na 1 dzień. Miasto Zakynthos fajna mieścina. Hotel Ikaros polecam dla mało zamożnych ludzi, albo dka tych, którym obojętny jest standard pokoju, hotelu, jedzenia a chcą plażować. Z głodu w hotelu nie padniecie.
ZaletyBasen. W miarę czysto - codziennie myją w pokojach okna, ale o wannie czy umywalce nie pomyślą. Jedzenia jest dostatecznie dużo, ale chłodne zwykle. W barze podają tyle picia po ike się idzie, bez problemów. Bardzo miła obsługa.
WadyW ciągu tygodniowego pobytu ani razu nie wymienili ręcznika (w hotelach zrzuca się je na podłogę jak chce się wymiany, ale nie tu, tu je powieszą na balkonie by wyschły). Jedzenie to loteria - raz w miarę smaczne, innym razem nieprzyprawione i niesmaczne. Śniadania liche, ale da się wytrzymać. Bar to zbiorowisko brudu i kurzu.

8.0
aga_dykalska Klient Wakacje.pl
Pobyt - Sierpień 2020Para
Aktualnie wlasnie dzisiaj tu przyjechalismy. Jestesmy bardzo pozytywnie zaskoczeni. Na internecie jest bardzo duzo negatywnych opinii na temat tego hotelu ale ja sie z tym nie zgadzam. Przyjechalismy zaraz po 6 rano i dostalismy odrazu pokoj oraz mozliwosc korzystania z posilkow pomimo tego ze doba hotelowa zaczyna sie chyba dopiero o 12. Bardzo mila obsluga; jedzenie dobre. Moze nie ma frykasow ale za ta cene hotel w zupelnosci spelnia oczekiwania. Do morza jest kawaleczek; jakies 10 minut spacerkiem ale lokalizacja hotelu pozwala odpoczac od glosnego dyskotekowego centrum. Plaza jest cudowna, piekny piaseczek. Plytka woda przez bardzo dlugi czas. Basen super. Bar rowniez OK, nieprawda jest ze wydaja tylko po 1 piwie. Chodzilam dzisiaj do baru kilka razy i nie bylo problemow z dostaniem 4 piw dla nas i znajomych.
ZaletyFajna lokalizacja, fajny basen, przepiekna plaza 10 minut spacerkiem.
WadyNarazie brak

10
Oliwia Kasia i Mariusz
Pobyt - Lipiec 2020Rodzina z dziećmi
Właśnie teraz tu jesteśmy. Jak dla nas bomba. Do morza ok 8-10 minut spacerkiem. Plaża piekna piaszczysta woda w morzu cieplutka. Jedzenie bardzo dobre wcale nie takie skromne ale spory wybór i jak w domu. Dzisiaj córką na obiad chciała spaghetti A my z mężem łopatka wieprzowa zapiekana w sosie curry ryż (fajnie zrobiony tzn sypki A nie rozgotowany do tego gotowane brokuły oraz sałatkę z pomidorem ogórkiem cebula i serem polane oliwą. Czego chcieć więcej. Zastanawiam się co jedza w domu Ci którym tu nie smakuje. Jest naprawdę pyszne jedzonko. Niestety z uwagi na Covid 19 jedzenia nie bierzemy sami tylko podaja pracownicy ale pytają ile chcemy i można brać ile się chce. Nie jest to wyjątek w tym hotelu. Podobno w całej Europie teraz tak jest że względu na obostrzenia sanitarne. Poza tym basen czysty chociaz wolimy morze. Pokój mamy mały ale schludny. Była awaria wody w hotelu ale szybciutko się z nią uporali. Właściciele i obsługa bardzo mili. Smaczna kawa jak ktoś woli słabsza trzeba powiedzieć. Ja biorę pół na pół z mlekiem -ekstra. Jesteśmy drugi dzień A już wymienili ręczniki na czyste ????. Trochę słaba ściany i wieczorem slychac rozmowy ale tylko głośne . Jeżeli ktoś ma problem z zaśnięciem może wziąść stopery do uszu tak jak ja i cisza jak makiem zasilek. Łóżka wygodne klima działa.My polecamy na 100 %
ZaletyDla nas wszystko super
WadyNie zauważyliśmy

Mapa

Laganas 1 km w linii prostej od hotelu
Niekończące się imprezy w modnych klubach, dyskotekach i restauracjach - tak w jednym zdaniu można opisać największe atrakcje Langanas. To najbardziej rozrywkowy kurort na Zakynthos - szczególnie popularny wśród młodzieży. Ma jednak do zaoferowanie nieco więcej niż bogate życie nocne. Wielką atrakcją tego kurortu są żółwie Caretta-caretta, które wybrały sobie jego plaże za miejsca wylęgu - to największe siedlisko żółwi w rejonie Morza Śródziemnego. Małe żółwiki wylęgają się z jaj od początku sierpnia do połowy września - przy odrobinie szczęścia, spacerując wczesnym rankiem, kiedy piasek jest jeszcze chłodny, możemy stać się świadkiem tego niesamowitego zjawiska.

Zobacz więcej

Laganas
Miasto Zakynthos 7 km w linii prostej od hotelu
Niestety trzęsienie ziemi, które nawiedziło Zakynthos w 1953 r., nie oszczędziło stolicy i większość historycznej zabudowy został zniszczona. Dużą część budynków (w stylu włoskim) udało się jednak odbudować. Dziś, spacerując wąskimi uliczkami dawnej Wenecji Orientu koniecznie odwiedźmy Kościół Św. Dionizosa (z piękną dzwonnicą i ikonami) oraz Muzeum Bizantyjskie (z malowidłami ściennymi z czasów XII w. oraz przede wszystkim z makietą przedstawiającą zabudowę miasta z okresu przed trzęsieniem ziemi). Warto także wejść do kościoła Agios Nikolaos tou Molou z relikwiami św. Dionizosa - patrona wyspy. Bardzo popularnym punktem widokowym jest także pobliskie wzgórze Bochali, z którego można podziwiać zachwycające dech w piersiach widoki (poszukiwaczom ciekawych kadrów polecamy wybrać się na wzgórze po zachodzie słońca).

Zobacz więcej

Miasto Zakynthos
Półwysep Keri 10 km w linii prostej od hotelu
To propozycja zarówno dla niepoprawnych romantyków jak i amatorów zjawiskowych widoków. Przylądek Keri to najdalej na południe wysunięte miejsce na Zakynthos. Charakteryzuje się wyjątkowo pięknym, klifowym wybrzeżem, z którego można obserwować najbardziej niezwykłe i romantyczne zachody słońca na całej wyspie. Znajdziemy tu kilka wyjątkowych punktów widokowych: pierwszy z nich jest przy latarni, a drugi - około 500 m dalej - na tarasie widokowym tawerny (kładce zawieszonej nad 300 metrów nad przepaścią. Stąd - jak na dłoni - zobaczymy także słynne Mizithres Rocks - dwie monumentalne skały wystające prosto z głęboko granatowego morza. Atrakcją tawerny jest także maszt z największa flagą w całej Grecji.

Zobacz więcej

Półwysep Keri
Paralia Gerakas 11 km w linii prostej od hotelu
Zakynthos słynie z pięknych plaż. Ale jedna z nich - Paralia Gerakas - zlokalizowana na terenie parku narodowego, na samym końcu półwyspu Vassilikos, jest na prawdę wyjątkowa. Oprócz nadzwyczajnie miękkiego, wręcz pudrowego piasku spotkamy tu chroniony gatunek żółwi Caretta-caretta. Plaża ta jest ich naturalnym środowiskiem lęgowym. Plażowanie w tym wyjątkowym miejscu odbywa się jednak na kilku warunkach: z uwagi na liczne lęgowiska żółwi musimy przestrzegać obowiązującego tu regulaminu, oraz nie przebywać na plaży dłużej niż 3 godziny (otrzymamy specjalny bilet). Charakterystycznym widokiem na Paralia Gerakas są lęgowiska przykryte specjalnymi osłonkami z przypuszczalną datą wyklucia jaj. Ze względu na bardzo długie i łagodne zejście do morza plaża jest szczególnie polecana rodzinom z dziećmi.

Zobacz więcej

Paralia Gerakas
Plaża Xigia i gorące źródła 19 km w linii prostej od hotelu
Takiej plaży nie znajdziecie na żadnej innej greckiej wyspie. Jest wyjątkowa z dwóch powodów. Dzięki znajdującym się tu źródłom siarki jest niczym ekskluzywny salon SPA pod chmurką. W malowniczej zatoczce, w otoczeniu pięknych, wysokich klifów możemy zażywać leczniczych kąpieli. Dzięki związkom siarki woda ma zbawienny wpływ na cerę i łagodzi bóle. Ze względu na bliskość kilku jaskiń kąpiel można także połączyć z nurkowaniem. Zamiast piasku spotkamy tu białe otoczaki, ale jest tu także mały serwis plażowy z leżakami i parasolami. Kolejna atrakcja to beach bar na klifie, który zamówienia gości realizuje za pomocą kolejki górskiej.

Zobacz więcej

Plaża Xigia i gorące źródła

Pogoda

28°C
19°C
9

Przed podróżą

WYMAGANE DOKUMENTY
Formularz lokalizacji pasażera - PLF (Passenger Locator Form), który należy wypełnić przed wylotem (kod QR zostaje wygenerowany w przeciągu godziny) i posiadać przy sobie wersję elektroniczną zobacz więcej.

ZASZCZEPIENI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany o ile podróżujący przedstawi unijny certyfikat COVID (nie wiesz co to za dokument przeczytaj o nim).
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje- należy posiadać unijny certyfikat COVID.

OZDROWIEŃCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany o ile podróżujący przedstawi unijny certyfikat COVID (nie wiesz co to za dokument, przeczytaj o nim).
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje- należy posiadać unijny certyfikat COVID.

DZIECI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany dla dzieci do 12 roku życia. Starsze dzieci wymagają przedstawienia unijnego certyfikatu COVID (nie wiesz co to za dokument, przeczytaj o nim).
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie- dzieci do ukończenia 12. roku życia podróżujące pod opieką dorosłych, którzy są zaszczepieni przeciwko COVID-19 lub przedstawili negatywny wynik testu na COVID-19. Starsze dzieci- patrz ZASZCZEPIENI, OZDROWIEŃCY lub POZOSTALI PODRÓŻUJĄCY.

POZOSTALI PODRÓŻUJĄCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: wymagają unijnego certyfikatu COVID (nie wiesz co to za dokument, przeczytaj o nim);
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: tak- 10 dni. Aby być zwolnionym z kwarantanny należy wykonać test PCR lub antygenowy: nie wcześniej niż 48 godz. Przed przekroczeniem granicy Polski lub nie później niż 48 godz. Po przekroczeniu granicy Polski.
Do Grecji Polacy mogą wjechać za okazaniem ważnego paszportu lub dowodu osobistego.
W Grecji dla Polaków wizy nie są wymagane.
Szczepienia nie są wymagane. Warto przed wyjazdem wyrobić bezpłatną Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego i zabrać ją ze sobą na wakacje. Karta EKUZ potwierdza prawo do korzystania na koszt NFZ z niezbędnych świadczeń zdrowotnych w czasie pobytu na terenie innego państwa członkowskiego Unii Europejskiej.
W Grecji obowiązkowo należy uiścić przy zakwaterowaniu opłatę klimatyczną. Wysokość opłaty zależy od długości pobytu oraz kategorii hotelu wynosi od 0,25 do 4 EUR za dzień pobytu, a dokładniej:

1). dla pobytów w hotelach: 5* - 4 EUR / noc / pokój, 4* - 3 EUR / noc / pokój, 3* - 1,5 EUR / noc / pokój, 2*, 1* - 0,5 EUR / noc / pokój,
2). dla pobytów w apartamentach: 4* - 1 EUR / noc, 3* - 0,5 EUR / noc, 2*, 1* - 0,25 EUR / noc.

Pobierana opłata to kwota za cały pokój, naliczana niezależnie od liczby zameldowanych w nim osób.