Aktualizujemy cenę
Trwa weryfikacja ceny
Wakacje.plWczasyGruzjaGruziński Kalejdoskop

Gruziński Kalejdoskop

Wycieczka objazdowa
Kod oferty: WAK592783
Last minute
Kod oferty: WAK592783
1/14

Opis oferty

Organizator: ItakaKod oferty: WAK592783

Region

Gruzja /

Opis oferty:

Tbilisi • Kachetia • Monastyr Bodbe • Signagi • Mccheta • Monastyr Dżwari • Gruzińska Droga Wojenna • Ananuri • Dolina Truso • Twierdza Zakagori • Kazbegi • Monastyr Św. Trójcy • Gori • Upliscyche • Jaskinia Prometeusza • Monastyry Gelati i Motsameta • Kutaisi • Batumi • Gonio • Wodospady Adżarii • Rejs po Morzu CzarnymGruzja cieszy się coraz większym zainteresowaniem i sympatią turystów. To niezwykły kraj zapierających dech krajobrazów, gościnnych mieszkańców i wspaniałej kultury. Tu typowo wschodnie podejście do życia spotyka się z zachodnimi standardami. Każdy region Gruzji ma swoją unikatową specyfikę. Trasa wycieczki pozwala poznać centralną Gruzję i zachód, zamieszkiwany przez Adżarów, ze stolicą w Batumi. W Adżarii można nie tylko zachwycić się pięknymi miejscami, ale także odkryć tradycyjne potrawy i trunki. Trasa w Gruzji ok.: 2100km.

1. dzień. tbilisi

Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do Gruzji na lotnisko w Kutaisi. Transfer do hotelu w TBILISI z przerwą na indywidualny posiłek w restauracji. Zakwaterowanie w hotelu. Wyjście na powitalną kolację do restauracji na starym mieście. Powrót do hotelu, nocleg.

2. dzień. tbilisi

Śniadanie. Zwiedzanie TBILISI, stolicy Gruzji: Aleja Szota Rustawelego, spacer po starym mieście i okolicy Twierdzy Narikala, katedra Sioni, najstarszy monastyr w Tbilisi – Anczischati. Przejazd kolejką linową do twierdzy Narikala, z której rozpościera się wspaniały widok na miasto. Spacer do malowniczego wodospadu położonego nieopodal dzielnicy łaźni siarkowych. Zwiedzanie fabryki brandy Sarajishvili. Poznanie procesu wytwarzania trunku i degustacja. Czas wolny na indywidualny posiłek. Wjazd kolejką linową do najwyżej położonego parku w Tbilisi – Mtatsminda. Czas wolny na indywidualny spacer, zakup pamiątek i zdjęcia. Powrót do hotelu. Dla chętnych fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wyjście do łaźni siarkowych i kąpiel. Na zakończenie dnia kolacja z folklorem w stylowej restauracji w centrum miasta. Powrót do hotelu, nocleg.

3. dzień. kachetia – monastyr bodbe – signagi

Śniadanie. Wyjazd do KACHETII – krainy wina i innych specjałów, regionu bogatego w średniowieczne twierdze, urokliwe miasteczka i okazałe monastyry. Przejazd do MONASTYRU BODBE, zwiedzanie miejsca pochówku św. Nino, która przyniosła chrześcijaństwo do Gruzji. Przejazd do SIGNAGI, gdzie odbywa się najstarszy festiwal wina w Gruzji. Zwiedzanie miasteczka i wielkiego muru z czasów, kiedy Singagi było niezdobytą twierdzą. Przejazd do jednej z winnic w regionie. Degustacja wina, pokaz wypieku chleba oraz warsztaty masterclass gruzińskich potraw. Chętni wezmą udział w przygotowaniu dań. Po pracowitym dniu w kuchni supra z muzyką na żywo w winnicy. Tradycyjna gruzińska uczta z lokalnymi specjałami, domowym winem, czaczą (samogonem 40-50% wyrabianym z winogron) i tradycyjną muzyką ludową. Powrót do Tbilisi, nocleg.

4. dzień. mccheta – monastyr dżwari – gruzińska droga wojenna – ananuri

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do MCCHETY, która była stolicą Gruzji do V w. n.e. Zwiedzanie legendarnej świątyni Sweti Cchoweli, miejsca koronacji i wiecznego spoczynku władców Gruzji. Czas wolny. Przejazd do malowniczo położonego MONASTYRU DŻWARI, zwiedzanie. Przejazd GRUZIŃSKĄ DROGĄ WOJENNĄ. Pod złowrogim określeniem nadanym tym terenom ze względu na ciężkie walki na początku XIX w. kryje się niezwykle malownicza trasa biegnąca przez Wielki Kaukaz. Wzdłuż Drogi Wojennej można podziwiać piękne widoki, wspaniałe zabytki, wiele fortyfikacji i wież strażniczych, z których część przetrwała do dzisiejszych czasów. Zwiedzanie malowniczo położonej twierdzy ANANURI, z przełomu XVI i XVII w. Poniżej jej murów rozciąga się Jezioro Żinwalskie, sztuczny zbiornik powstały po utworzeniu zapory. Przejazd na punkt widokowy przy Przełęczy Krzyżowej (2379m n.p.m.). Czas wolny na pamiątkowe zdjęcia. Przejazd do Gudauri, zakwaterowanie w hotelu. Kolacja, nocleg.

5. dzień. dolina truso – twierdza zakagori – kazbegi – monastyr św. trójcy

Śniadanie. Wyjazd samochodami terenowymi do zjawiskowej DOLINY TRUSO przy granicy z Osetią Południową. Dolina jest znana ze źródeł mineralnych, jezior, średniowiecznych wież obronnych, monastyru Abano oraz TWIERDZY ZAKAGORI, przy której znajduje wojskowy punkt graniczny. Spacer po najciekawszych miejscach doliny, wizyta w twierdzy. Przejazd do KAZBEGI (obecnie Stepantsminda), położonego na wysokości 1740m n.p.m. Czas wolny lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): obiad w agroturystyce. Przejazd pod jeden z najpiękniej położonych monastyrów w Gruzji – MONASTYR ŚW. TRÓJCY (2200m n.p.m.) u podnóża góry Kazbek (5033m n.p.m.). Zwiedzanie monastyru. Powrót do hotelu. Kolacja, nocleg.

6. dzień. gori – upliscyche

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do GORI – rodzinnego miasta Józefa Stalina, dyktatora ZSRR. Krótki postój przy Muzeum Stalina obok którego znajduje się dom, w którym się urodził oraz wagon, w którym podróżował. Czas wolny. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): obiad w agroturystyce. Następnie zwiedzanie położonego nieopodal UPLISCYCHE – najstarszego skalnego miasta w Gruzji, powstałego w drugim tysiącleciu p.n.e. Przejazd do Kutaisi, zakwaterowanie w hotelu. Kolacja, nocleg.

7. dzień. jaskinia prometeusza – monastyry gelati i motsameta – kutaisi

Śniadanie. Przejazd do JASKINI PROMETEUSZA, zwiedzanie największej jaskini w Gruzji. Przejazd do dwóch niezwykle ważnych dla mieszkańców Gruzji MONASTYRÓW: GELATI i MOTSAMETA. Zwiedzanie. Przejazd do agroturystyki na lunch połączony z pokazem folklorystycznym. Powrót do KUTAISI. Zwiedzanie drugiego co do wielkości miasta Gruzji i stolicy regionu Imeretia. Spacer po mieście, wizyta w katedrze Bagrati. Czas wolny. Powrót do hotelu. Kolacja, nocleg.

8. dzień. batumi – wypoczynek

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do BATUMI, najpopularniejszego gruzińskiego kurortu nad Morzem Czarnym. Zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny na plażowanie i indywidualny spacer po mieście. Wieczorem wyjście z przewodnikiem: wizyty w ciekawych miejscach i lokalach Batumi, oraz opowieści, historyjki i legendy na jego temat. Na zakończenie wieczoru kolacja w popularnej batumskiej restauracji z adżarskimi potrawami, różniącymi się od typowo gruzińskich. Powrót do hotelu, nocleg.

9. dzień. gonio – wodospady adżarii

Śniadanie. Czas wolny na plażowanie lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): całodniowa wycieczka nad wodospady oraz do twierdzy Gonio. Przejazd do GONIO, zwiedzanie rzymskiej twierdzy z I w. n.e. zachowanej w doskonałym stanie. Ciekawostką jest fakt, że wykopaliska tam prowadzi również polska ekspedycja archeologiczna. Przejazd malowniczą trasą pod WODOSPADY ADŻARII: Machunceti i Mirweti. Przerwa na lunch w winnicy, degustacja tradycyjnej adżarskiej kuchni oraz alkoholi wyrabianych w regionie. Powrót do Batumi w godzinach wieczornych. Czas wolny. Wyjście na kolację do gruzińskiej restauracji (dla wszystkich). Powrót do hotelu, nocleg.

10. dzień. rejs po morzu czarnym

Śniadanie. Czas wolny na plażowanie lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): rejs statkiem wycieczkowym po Morzu Czarnym, a następnie lunch i degustacje gruzińskich alkoholi w lokalnej agroturystyce oraz warsztaty masterclass, dla chętnych udział w wyrobie specjałów regionalnej kuchni adżarskiej. Powrót do hotelu. Czas wolny. Wieczorem pożegnalna kolacja w restauracji. Powrót do hotelu, nocleg.

11. dzień.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko w Kutaisi. Wylot do Polski.

świadczenia:

10 noclegów w hotelach i pensjonatach klasy turystycznej; 2-os. pokoje z łazienkami • wyżywienie: 10 śniadań, 1 obiad z pokazem folklorystycznym, 10 kolacji • przelot • przejazd autokarem lub busem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

Uwagi:

Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy: ok. 100 USD; napiwki: ok. 3 USD/dzień. Opłaty fakultatywne: kąpiel w łaźni siarkowej – ok. 20 GEL; wymagane min. 15 osób; obiad w agroturystyce w Gori – ok. 25 GEL; wymagane min. 15 osób; obiad w agroturystyce w Kazbegi – ok. 25 GEL; wymagane min. 15 osób; całodniowa wycieczka do wodospadów i Twierdzy Gonio z obiadem – ok. 70 GEL.; wymagane min. 15 osób; rejs po Morzu Czarnym – ok. 80 GEL; wymagane min. 15 osób.

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Wylot

Sobota, 13.08.2022
06:10
WizzAir
11:30
WAWWarszawa - Chopin
KUTKutaisi

Powrót

Wtorek, 23.08.2022
12:35
WizzAir
14:05
KUTKutaisi
WAWWarszawa - Chopin

Wybierz pokój i godziny lotów

Ważne!Wybierz pokój i sprawdź podany obok rozkład lotu. Czasami zdarza się, że godziny lotów się zmieniają. Jeśli tak się stanie – poinformujemy Cię o tym.

Pok. 2 os.

2 posiłki
2 dorosłych

Wylot (WAW): 2022-08-13, godz. 06:10-11:30 (KUT). WizzAir

Powrót (KUT): 2022-08-23, godz. 12:35-14:05 (WAW). WizzAir

Aktualizujemy cenę
Trwa weryfikacja ceny
lub

Mapa

Pogoda

21°C
19°C
8

Przed podróżą

SYTUACJA W UKRAINIE
W związku z obecną sytuacją władze Ukrainy zamknęły swoją przestrzeń powietrzną dla lotów cywilnych. Oznacza to, że samoloty, w tym także te o charakterze turystycznym nie przelatują nad terytorium tego kraju. Linie lotnicze zawiesiły czasowo połączenia z Ukrainą. Wszystkie loty będą realizowane alternatywnymi, bezpiecznymi trasami.

COVID-19
WYMAGANE DOKUMENTY:
Brak wymaganych formularzy w związku z COVID-19.

ZASZCZEPIENI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje.

OZDROWIEŃCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje.

DZIECI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje.

POZOSTALI PODRÓŻUJĄCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje.

TRANZYT LUB WYLOT SPOZA POLSKI
Jeśli wylatujesz/wyjeżdżasz z innego kraju niż Polska lub korzystasz z tranzytu w innym państwie sprawdź aktualne warunki wjazdowego do tego państwa (możesz być objęty dodatkowymi restrykcjami). Szczegóły na: zobacz więcej.

TESTY W SUPERCENIE!
Jeśli potrzebujesz testu, możesz szybko i tanio zamówić go przez Wakacje.pl. W ofercie są zarówno testy przed wyjazdem za granicę z zaświadczeniem w języku angielskim, jak i testy po powrocie do Polski. Przeczytaj więcej o tym, jak skorzystać z szybkich testów na COVID-19 w supercenie.Obywatele Polscy mogą przekraczać granicę zarówno na paszporcie jak i dowodzie osobistym.
Obywatele Polscy, bez względu na cel podróży, mogą wjechać do Gruzji w ruchu bezwizowym oraz przebywać do 365 dni.
Nie są wymagane żadne szczepienia. Należy wykazać ostrożność przy zakupie żywności, zwłaszcza na bazarach. Woda w sieci wodociągowej w większości miast nadaje się do bezpośredniego spożycia.