Aktualizujemy cenę
Trwa weryfikacja ceny
Wakacje.plWczasyGruzjaPrzepis Na Gruzję

Przepis Na Gruzję

Wycieczka objazdowa
Kod oferty: WAK714923
Kod oferty: WAK714923
1/15

Opis oferty

Organizator: ItakaKod oferty: WAK714923

Region

Gruzja /

Opis oferty:

Tbilisi - Mccheta - Monastyr Dżwari - Monastyr Dawid Garedża - Telavi - Signagi - Monastyr Bodbe - Gruzińska Droga Wojenna – Ananuri - Dolina Truso - Monastyr Św. Trójcy - Bordżomi – Achalciche - Rabati - Wardzia - Twierdza Chertwisi - Kutaisi Gruzja to kraj, który spełni marzenie każdego miłośnika podróży. Niezwykłe krajobrazy, potęga przyrody, wspaniałe zabytki to nie wszystko. Gruzja to także gościnni mieszkańcy, wspaniała tradycja wspólnego biesiadowania, pyszne wina i oryginalne potrawy. Codzienność przeplata się tu z bogatą historią, której świadectwa przetrwały do dzisiaj. Każdy region Gruzji ma swoją specyfikę którą warto poznać. Na trasie są tajemnicze monastyry, potężne twierdze, wspaniałe widoki, Kazbegi - mityczna góra Prometeusza i piękna Kachetia, ojczyzna najlepszych win. Będzie także wiele okazji do degustacji gruzińskich przysmaków i spotkań z mieszkańcami Gruzji. Trasa w Gruzji: ok. 1500km.

1. dzień. tbilisi

Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do Gruzji na lotnisko w Kutaisi. Transfer do hotelu w TBILISI z przerwą na posiłek w restauracji. Zakwaterowanie w hotelu. Wyjście na powitalną kolację do restauracji na starym mieście z pokazem tradycyjnych tańców gruzińskich. Powrót do hotelu, nocleg.

2. dzień. mccheta – monastyr dżwari

Śniadanie. Przejazd do MCCHETY, która była stolicą Gruzji do V w. n.e. Zwiedzanie legendarnej świątyni Sweti Cchoweli, miejsca koronacji i wiecznego spoczynku władców Gruzji. Przejazd do malowniczo położonego MONASTYRU DŻWARI, zwiedzanie. Obiad w restauracji znanego gruzińskiego restauratora w okolicy Mcchety. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): rejs statkiem/łódką motorową po rzece Mtkwari (Kura). Czas wolny. Przejazd do Tbilisi. Zwiedzanie fabryki koniaku Sarajishvili. Poznanie procesu wytwarzania trunku i degustacja. Wieczorne zwiedzanie Tbilisi: Aleja Szota Rustaweli, spacer po starym mieście i okolicach Twierdzy Narikala, katedra Sioni, najstarszy monastyr w Tbilisi - Anczischati. Przejazd kolejką linową do twierdzy Narikala, z której rozpościera się wspaniały widok na miasto. Spacer do malowniczego wodospadu położonego nieopodal dzielnicy łaźni siarkowych. Kolacja w stylowej restauracji w centrum miasta. Powrót do hotelu, nocleg.

3. dzień. monastyr dawid garedża – telavi

Śniadanie. Wyjazd. Przyjazd na step i zwiedzanie kompleksu MONASTYRU DAWID GAREDŻA na granicy gruzińsko – azerskiej. Obiad w restauracji w Udabno serwującej specjały kuchni swańskiej. Przejazd do winnicy w okolicy TELAVI na tradycyjną gruzińską suprę, czyli ucztę z lokalnymi specjałami, domowym winem i z muzyką ludową na żywo. Dalej w programie pokaz wypieku chleba oraz wyrobu gruzińskiego smakołyku czurczcheli lub najbardziej znanej potrawy khinkali. Przejazd do hotelu w Telavi. Zakwaterowanie, nocleg.

4. dzień. signagi – monastyr bodbe – gruzińska droga wojenna – ananuri

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do SIGNAGI, gdzie odbywa się najstarszy festiwal wina w Gruzji. Zwiedzanie miasteczka i wielkiego muru z czasów, kiedy Singagi było niezdobytą twierdzą. Przejazd do MONASTYRU BODBE, zwiedzanie miejsca pochówku św. Nino, która przyniosła chrześcijaństwo do Gruzji. Przejazd GRUZIŃSKĄ DROGĄ WOJENNĄ. Pod złowrogim określeniem nadanym tym terenom ze względu na ciężkie walki na początku XIX w. kryje się niezwykle malownicza trasa biegnąca przez Wielki Kaukaz. Wzdłuż Drogi Wojennej można podziwiać piękne widoki, wspaniałe zabytki, wiele fortyfikacji i wież strażniczych, z których część przetrwała do dzisiejszych czasów. Obiad w restauracji nieopodal miejscowości Bulaczauri, serwującej jedne z najsmaczniejszych w regionie chinkali – gruzińskie pierogi z mięsem. Zwiedzanie malowniczo położonej twierdzy ANANURI, z przełomu XVI i XVII w. Poniżej jej murów rozciąga się Jezioro Żinwalskie, sztuczny zbiornik powstały po utworzeniu zapory. Kontynuacja drogi do Kazbegi z postojem w punkcie widokowym przed przełęczą Krzyżową (2379m n.p.m). Zakwaterowanie w hotelu, czas wolny. Kolacja, nocleg.

5. dzień. dolina truso – monastyr św. trójcy

Śniadanie. Przejazd samochodami terenowymi do malowniczej DOLINY TRUSO, znanej z jezior, źródeł wód mineralnych i średniowiecznych wież obronnych. Na trasie przerwy na zdjęcia. Przejazd m.in. obok klasztoru Abano i twierdzy Zakagori. Obiad w stylowej restauracji w miejscowości Arsha lub piknik w Dolinie Truso u miejscowych pasterzy (zależnie od pogody). Przejazd jeepami pod jeden z najpiękniej położonych monastyrów w Gruzji – MONASTYR ŚW. TRÓJCY (2170m n.p.m.). Czas wolny. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

6. dzień. bordżomi – achalciche – rabati

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do BORDŻOMI, zwiedzanie słynnego uzdrowiska i spacer po parku. Czas wolny na posiłek w restauracji. Przejazd do ACHALCICHE, miasteczka uzdrowiskowego. Zwiedzanie największej twierdzy w Gruzji – RABATI. Na terenie kompleksu znajduje się muzeum, synagoga, meczet i kościół. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Wyjście na kolację do restauracji. Powrót, nocleg.

7. dzień. wardzia – twierdza chertwisi – kutaisi

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do skalnego miasta WARDZIA, założonego w czasach królowej Tamary, w czasie złotego wieku Gruzji. Zwiedzanie miasta. Przejazd w kierunku Kutaisi, z przerwą na zdjęcia przy TWIERDZY CHERTWISI, jednej z najstarszych fortyfikacji w południowej Gruzji, której budowę rozpoczęto już w II wieku p.n.e. Przejazd do KUTAISI, historycznej stolicy legendarnej Kolchidy, a obecnie drugiego co do wielkości miasta Gruzji i stolicy regionu Imeretia. Zwiedzanie pochodzącej z XI w. katedry Bagrati. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Wieczorem pożegnalna kolacja w stylowej restauracji. Powrót do hotelu, nocleg.

8. dzień.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do monastyrów Gelati oraz Motsameta nieopodal miasta (uzależnione od godziny wylotu) lub przejazd na lotnisko w Kutaisi. Wylot do Polski.

świadczenia:

7 noclegów w hotelach klasy turystycznej; 2-os. pokoje z łazienkami • wyżywienie: 7 śniadań, 7 obiadów, 7 kolacji • przelot • przejazd autokarem lub busem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

Uwagi:

Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy: ok. 100 USD; napiwki: ok. 2 USD/dzień. Opłaty fakultatywne: rejs łódkami: ok. 30 GEL.

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Wylot

Sobota, 17.09.2022
06:10
11:30
WAWWarszawa - Chopin
KUTKutaisi

Powrót

Sobota, 24.09.2022
12:45
14:20
KUTKutaisi
WAWWarszawa - Chopin

Dostępne pokoje

Pok. 2 os.

2 dorosłych
Aktualizujemy cenę
Trwa weryfikacja ceny
lub

Czekamy na pierwszą opinię! Może Twoją?

Możesz opowiedzieć coś o tej ofercie? Polecasz ją czy wręcz przeciwnie? Podziel się swoimi doświadczeniami i pomóż innym podjąć decyzję, gdzie pojechać na wakacje.

no offer review

Pogoda

26°C
15°C
7

Przed podróżą

SYTUACJA W UKRAINIE
W związku z obecną sytuacją władze Ukrainy zamknęły swoją przestrzeń powietrzną dla lotów cywilnych. Oznacza to, że samoloty, w tym także te o charakterze turystycznym nie przelatują nad terytorium tego kraju. Linie lotnicze zawiesiły czasowo połączenia z Ukrainą. Wszystkie loty będą realizowane alternatywnymi, bezpiecznymi trasami.

COVID-19
WYMAGANE DOKUMENTY:
Brak wymaganych formularzy w związku z COVID-19.

ZASZCZEPIENI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje.

OZDROWIEŃCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje.

DZIECI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje.

POZOSTALI PODRÓŻUJĄCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje.

TRANZYT LUB WYLOT SPOZA POLSKI
Jeśli wylatujesz/wyjeżdżasz z innego kraju niż Polska lub korzystasz z tranzytu w innym państwie sprawdź aktualne warunki wjazdowego do tego państwa (możesz być objęty dodatkowymi restrykcjami). Szczegóły na: zobacz więcej.

TESTY W SUPERCENIE!
Jeśli potrzebujesz testu, możesz szybko i tanio zamówić go przez Wakacje.pl. W ofercie są zarówno testy przed wyjazdem za granicę z zaświadczeniem w języku angielskim, jak i testy po powrocie do Polski. Przeczytaj więcej o tym, jak skorzystać z szybkich testów na COVID-19 w supercenie.Obywatele Polscy mogą przekraczać granicę zarówno na paszporcie jak i dowodzie osobistym.
Obywatele Polscy, bez względu na cel podróży, mogą wjechać do Gruzji w ruchu bezwizowym oraz przebywać do 365 dni.
Nie są wymagane żadne szczepienia. Należy wykazać ostrożność przy zakupie żywności, zwłaszcza na bazarach. Woda w sieci wodociągowej w większości miast nadaje się do bezpośredniego spożycia.