Aktualizujemy cenę
ZAREZERWUJ
Trwa weryfikacja ceny
Wakacje.plWczasyRejsyGwiazdy Południowej Afryki

Gwiazdy Południowej Afryki

Rejs

Last minute
Kod oferty: WAK549521

Dostępne kabiny

Kabina dwuosobowa

balkon
2 dorosłych
Aktualizujemy cenę

Dodatkowe opcje

promesa

Promesa Pewne Wakacje - TYLKO TERAZ ZA DARMO

promesa
0
za wycieczkę
wpPilot
Teraz przy zakupie wycieczki dostęp do WP Pilot gratis!
Zgarnij kod 14 dniowego dostępu do WP Pilot - telewizji online i oglądaj 35 kanałów TV gdziekolwiek jesteś
 Sprawdź teraz 
Trwa weryfikacja ceny

Informacje o podróży

Zakwaterowanie

13.11.2020 Piątek

Wykwaterowanie

28.11.2020 Sobota

Szczegóły oferty

Kod oferty: WAK549521Organizator: Konsorcjum Biur Podróży

Dzień 1

KAPSZTAD - PRZYLOT, ZAKWATEROWANIE, POWITANIE

Położony w majestatycznych górach i otoczony dziewiczymi plażami Kapsztad oferuje bogatą kulturę i niezwykłe atrakcje. Po powitaniu na lotnisku przez przedstawiciela Ama Waterways, przejazd do hotelu Cape Grace. Zapoznaj się z dyrektorem wycieczki podczas zakwaterowania w hotelu.

Dzień 2

Kapsztad

Wybierz się na całodniową eksplorację wzdłuż jednej z najpiękniejszych tras świata, kierując się na południowy wschód wzdłuż wybrzeża Atlantyku, mijając "12 Apostołów", zatokę Hout i szczyt Chapman. Zatrzymaj się na Przylądku Dobrej Nadziei, po raz pierwszy zaokrąglony w czasach współczesnych w 1488 r. Przez Portugalczyków, którzy próbują nawiązać handel na Dalekim Wschodzie i nadal stanowią ważny punkt orientacyjny dla żeglarzy. Odwiedź również plażę Boulders Beach, dom dla tysięcy afrykańskich pingwinów, a następnie zjedz lunch podziwiając widoki na Zatokę False Bay - jedną z najpiękniejszych zatok na świecie.

(śniadanie, lunch)

Dzień 3

Kapsztad

Do wyboru dwie wycieczki, w zależności od Twoich zainteresowań. Wjedź kolejką linową na Górę Stołową, aby podziwiać spektakularne widoki na miasto i okolice, a następnie wybierz się na wycieczkę do regionu winnego, który obejmuje doliny Stellenbosch, Franschhoek i Paarl. Odwiedzimy dwie z najlepszych winnic, z których pochodzi znane na całym świecie południowoafrykańskie wino i weźmiemy udział w jego degustacji. Po drodze zatrzymamy się na lunch. Opcjonalnie można wybrać zwiedzanie Kapsztadu od innej strony na słynnej wyspie Robben, niegdyś wykorzystywanej jako więzienie dla wielu więźniów politycznych, w tym Nelsona Mandeli. Przepłyniemy promem na wyspę, gdzie wycieczka zostanie oprowadzona przez jednego z byłych więźniów. Po powrocie do Kapsztadu zatrzymamy się na lunch, następnie pojedziemy kolejką linową na szczyt Góry Stołowej, a na koniec przejedziemy przez różne dzielnice miasta.

(śniadanie, lunch)

Dzień 4

BOTSWANA - ZAMBEZI QUEEN - ZAOKRĘTOWANIE.

Przylot do Kasane w Botswanie z Kapsztadu przez Johannesburg. Tutaj przeniesiesz się nad rzekę Chobe, gdzie łódki czarterowe zabiorą cię na statek "Królowa Zambezi" zacumowanej po stronie Namibii. Odpocznij w swojej kabinie, a wieczorem przyjmij zaproszenie na powitalny koktajl i kolację.

(śniadanie, kolacja)

Dzień 5

Zambezi Queen

Wybierz się łodzią na ekscytujące poranne safari i podziwiaj widoki z rzeki Chobe. Powrót na statek na lunch. Po południu zapraszamy na kolejne safari na łodziach.

(śniadanie, obiad, kolacja)

Dzień 6

Zambezi Queen

Dołącz do całodniowego safari w Parku Narodowym Chobe w otwartych samochodach 4x4. Wypatruj słoni, żyraf, zebr, soboli, guźców i bawołów. Po drodze można też spotkać stado lwów, hien i - rzadziej - gepardów. W porze lunchu zrobimy przerwę na piknik w cieniu drzew.

(śniadanie, obiad, kolacja)

Dzień 7

Zambezi Queen

Rozpocznij dzień od niezapomnianej wizyty w typowej afrykańskiej wiosce, aby poznać lokalną kulturę z pierwszej ręki. Spędź czas z dziećmi z wioski oraz ze starszyzną, dowiedz się jak wygląda ich codzienne życie. Po lunchu na pokładzie można wybrać się na safari łodzią, obserwowanie ptaków lub łowienie ryb. Spędź swój ostatni wieczór na organizowanej przez załogę uroczystej kolacji w stylu afrykańskim, wraz ze śpiewem i tańcami.

(śniadanie, obiad, kolacja)

Dzień 8

WYOKRĘTOWANIE - WODOSPADNY WIKTORII, ZIMBABWE.

Podczas śniadania obserwuj dziką przyrodę podczas rejsu po rzece Chobe. Następnie przejazd do Wodospadów Wiktorii. Ciesz się spokojnym popołudniem, a wieczorem dołącz do przyjęcia koktajlowego na pokładzie zabytkowego pociągu parowego.

(śniadanie)

Dzień 9

Wodospadny Wiktorii

Lokalny przewodnik oprowadzi cię po inspirującym krajobrazie wodospadu Wiktorii. Dowiesz się o jego historii, a także o florze i faunie, dzięki którym ta okolica jest tak wyjątkowa. Wieczorem wyrusz na prywatny rejs o zachodzie słońca wzdłuż rzeki Zambezi. Zrelaksuj się na pokładzie obserwując dzikie zwierzęta i delektując się tapas z napojami. Kolacja będzie podana w hotelu.

(śniadanie)

Dzień 10

Wodospadny Wiktorii - Johannesburg

Przelot do Johannesburga i zakwaterowanie w hotelu Fairlawns Boutique. Wieczorem czas wolny.

(śniadanie)

Dzień 11

Johannesburg

Przyjrzyj się bliżej unikalnym dzielnicom Soweto, centrum powstania przeciwko apartheidowi. Podążaj śladami Nelsona Mandeli, a następnie zjedz lunch w miasteczku. Przed kolacją spotkaj się z lokalnym ekspertem na interesującej dyskusji. Wieczorem czeka cię pyszna kolacja.

(śniadanie, obiad, kolacja)

Dzień 12

Johannesburg - Park Narodowy Krugera

Rano przelot do Parku Narodowego Krugera, na miejscu zakwaterowanie w luksusowych lożach. Po południu wybierz się na przejażdżkę w poszukiwaniu "Wielkiej Piątki" i innej występującej tu zwierzyny. Spędź pierwszą noc (lub każdą - jeśli chcesz) gromadząc się z innymi podróżnikami, dzieląc się historiami o przygodach dnia.

(śniadanie, obiad, kolacja)

Dzień 13

Park Narodowy Krugera

Wczesnym rankiem jest idealny czas na safari, ponieważ zwierzyna jest aktywna. Twój otwarty samochód stanowi idealny sposób na zbadanie prywatnego rezerwatu, który znajduje się zaledwie rzut kamieniem od bogatego w zwierzynę Parku Narodowego Krugera. Resztę poranka można spędzić korzystając z udogodnień w swoim domku. Późnym popołudniem wybierz się na kolejną przejażdżkę terenową w głąb buszu, gdzie można spotkać najważniejsze drapieżniki RPA- gepardy, hieny i lwy.

(śniadanie, obiad, kolacja)

Dzień 14

Park Krugera

Wybierz się na dwie fascynujące wyprawy terenowe, a także skorzystaj z wolnego czasu na relaks w swoim domku.

(śniadanie, obiad, kolacja)

Dzień 15

Park Krugera - Johannesburg - Powrót

Wczesnym rankiem wybierz się na grę terenową w poszukiwaniu zwierząt, następnie wróć do domku na śniadanie. Transfer na lotnisko na lot powrotny do Johannesburga w celu połączenia z lotem do domu lub przedłużenia podróży o cztery noce w magicznej Rwandzie.

Uwaga! Proszę nie planować lotu powrotnego przed godziną 16.00

Cena zawiera

W Kapsztadzie - Transfer z lotniska w dniu przylotu, 3 noce w hotelu Cape Grace w luksusowym pokoju, w tym codzienne śniadanie i bezpłatny bezprzewodowy dostęp do Internetu, przyjęcie powitalne z napojami i tapas; całodniowa wycieczka na Przylądek Dobrej Nadziei, w tym spotkanie z pingwinami afrykańskimi i lokalny lunch z napojami; Kolejka linowa na szczyt Góry Stołowej; Wycieczka na Cape Winelands, w tym degustacje i lunch LUB wizyta z przewodnikiem na wyspie Robben, a następnie lunch i wycieczka po różnych dzielnicach Kapsztadu.

Na statku Zambezi Queen - Zakwaterowanie na 4 noce w apartamencie z balkonem; Powitalne przyjęcie koktajlowe i kolacja; Wszystkie posiłki wliczone w rejs z bezpłatnym winem, piwem i lokalnymi alkoholami; Safari w parku narodowym Chobe; Ekskluzywny prywatny piknik w parku narodowym Chobe; Safari na łodzi wzdłuż brzegu rzeki Chobe; Wizyta w afrykańskiej wiosce w celu nawiązania kulturowej interakcji ze społecznością; Specjalna afrykańska kolacja.

Wodospady Wiktorii - 2-dniowy pobyt w hotelu Victoria Falls w podwyższonym standardzie Stable Wing Wing, w tym codzienne śniadanie i bezpłatny bezprzewodowy dostęp do Internetu; przyjęcie Sunset Cocktail na pokładzie zabytkowego pociągu parowego do mostu Victoria Falls, a następnie kolacja; wycieczka z przewodnikiem po Parku Narodowym Victoria Falls; rejs po ekskluzywnym zachodzie słońca po Zambezi z napojami i tapas.

W Johannesburgu - 2 noce w Fairlawns Boutique Hotel w apartamencie Grand Château, w tym codzienne śniadanie i bezpłatny bezprzewodowy dostęp do Internetu; Wycieczka do Johannesburga i Soweto z lunchem; Wieczorna prezentacja lokalnego eksperta, a następnie specjalna wielodaniowa kolacja, w tym południowoafrykańskie wina.

Park Narodowy Krugera - 3 noce w apartamencie w Tintswalo Safari Lodge lub Makanyi Game Lodge; Codzienne poranne i popołudniowe przejażdżki terenowe; Nie więcej niż 6 gości na pojazd podczas safari; Wszystkie posiłki, napoje, Wi-Fi i pranie wliczone w domku.

Ubezpieczenie ŚWIAT MultiTravel + CP (choroby przewlekłe) do 40% KL + AS (amatorskie uprawianie sportu) KL 150.000 EUR, NNW 4.000 EUR, BP 400 EUR, opiekę przedstawiciela lokalnego kontrahenta na miejscu, zestaw informacyjny.

Cena nie zawiera

Przelotu na trasie Warszawa - Kapsztad/Johannesburg - Warszawa, przelotów wewnątrz Afryki 2125 USD/os., wydatków własnych, opłat i świadczeń nie ujętych w "cena zawiera", obligatoryjnej opłaty na turystyczny fundusz gwarancyjny 13 zł/osoba.

Uwagi

1. Podczas rejsu i wycieczek fakultatywnych obowiązującym językiem jest angielski. Brak możliwości oprowadzania w języku polskim.

2. Podano cenę za osobę w wybranej kabinie 2-os.

3. Możliwość rezerwacji kabin w innej kategorii na zapytanie.

4. Dopłata do kabiny 1-os. w zależności od kategorii.

5. Dla dzieci z dwoma dorosłymi osobami w kabinie zniżki. Kalkulacja indywidualna na zapytanie.

6. Możliwość wykupienia rozszerzonego programu zwiedzania przed lub po rejsie z noclegami w hotelu.

7. Ceny mogą ulec zmianie w zależności od dostępności miejsc na statku.

8. Trasa rejsu może ulec zmianie w przypadku nagłej zmiany warunków pogodowych.

9. Możliwość rezerwacji świadczeń dodatkowych jak przeloty, hotele i transfery, wycieczki fakultatywne (na zapytanie)

10. Ofertę przeliczono wg kursu sprzedaży USD Banku PeKaO SA. Impreza zostanie ostatecznie rozliczona wg aktualnego kursu sprzedaży USD banku PeKaO SA z dnia dopłaty.

11. Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami (Ustawy o obywatelstwie polskim), przy przekraczaniu polskiej granicy państwowej przez obywateli Polski posiadających podwójne obywatelstwo, podczas kontroli granicznej obowiązuje wymóg okazania polskiego dokumentu paszportowego.

Ubezpieczenie zawarte w ofercie

· Świat Multitravel + CP (choroby przewlekłe) do 100% KL + AS (amatorskie uprawianie sportu) - KL 150 000 EURO, NNW - 4 000 EURO, BAGAŻ - 400 EURO

Gwarancja niezmienności ceny

Istnieje możliwość zakupu Gwarancji Niezmienności Ceny, kwota zależna jest od kosztu imprezy (na osobę). Gwarancja oznacza, że cena zarezerwowanej imprezy turystycznej nie ulegnie zmianie do dnia wyjazdu (dotyczy wzrostu kursu walut). Gwarancja nie dotyczy sytuacji zmian w rezerwacji na życzenie klienta, które skutkują zmianą ceny świadczeń na umowie. Informację o zakupie Gwarancji Niezmienności Ceny należy zgłosić i opłacić maksymalnie w ciągu 7 dni od daty podpisania umowy.

Do 3500 zł/osoba - 65 zł/osoba

3501 do 6000 zł/osoba - 100 zł/osoba

Od 6001 do 9000 zł/osoba - 170 zł/osoba

Powyżej 9000 zł/osoba - 250 zł/osoba

Statek

Zambezi Queen

Piękna "Królowa Zambezi" została specjalnie zaprojektowana do pływania na safari po rzece Chobe, z myślą o maksymalnie wygodnej obserwacji zwierząt.

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Infolinia Wakacje.pl

+48 58 325 29 00