Gwiazdy Południowej Afryki
Rejsy / Afryka Południowa /

Gwiazdy Południowej Afryki

Dodaj do schowka Konsorcjum Biur Podróży
według programu dojazd własny

Nr WAK549521

53 509 zł 15 dni / os.
REZERWUJ

Rezerwacja jest w 100% darmowa
i nie zobowiązuje do zakupu wycieczki

Kod oferty

WAK549521

Dzień 1

KAPSZTAD - PRZYLOT, ZAKWATEROWANIE, POWITANIE

Położony w majestatycznych górach i otoczony dziewiczymi plażami Kapsztad oferuje bogatą kulturę i niezwykłe atrakcje. Po powitaniu na lotnisku przez przedstawiciela Ama Waterways, przejazd do hotelu Cape Grace. Zapoznaj się z dyrektorem wycieczki podczas powitalnego poczęstunku.

Dzień 2

Kapsztad

Wybierz się na całodniową eksplorację wzdłuż jednej z najpiękniejszych tras świata, kierując się na południowy wschód wzdłuż wybrzeża Atlantyku, mijając "12 Apostołów", zatokę Hout i szczyt Chapman. Zatrzymaj się w Cape Point, położonym w rezerwacie przyrody w Parku Narodowym Gór Stołowych, który stanowi część regionu Cape Floral, Światowego Dziedzictwa UNESCO. Odwiedź również plażę Boulders Beach, dom dla tysięcy afrykańskich pingwinów, a następnie zjedz lunch podziwiając widoki na Zatokę False Bay - jedną z najpiękniejszych zatok na świecie.

Dzień 3

Kapsztad

Do wyboru dwie wycieczki, w zależności od Twoich zainteresowań. Wjedź kolejką linową na Górę Stołową, aby podziwiać spektakularne widoki na miasto i okolice, a następnie wybierz się na wycieczkę do regionu winnego, który obejmuje doliny Stellenbosch, Franschhoek i Paarl. Odwiedzimy dwie z najlepszych winnic, z których pochodzi znane na całym świecie południowoafrykańskie wino i weźmiemy udział w jego degustacji. Po drodze zatrzymamy się na lunch. Opcjonalnie można wybrać zwiedzanie Kapsztadu od innej strony na słynnej wyspie Robben, niegdyś wykorzystywanej jako więzienie dla wielu więźniów politycznych, w tym Nelsona Mandeli. Przepłyniemy promem na wyspę, gdzie wycieczka zostanie oprowadzona przez jednego z byłych więźniów. Po powrocie do Kapsztadu zatrzymamy się na lunch, następnie pojedziemy kolejką linową na szczyt Góry Stołowej, a na koniec przejedziemy przez różne dzielnice miasta.

Dzień 4

BOTSWANA - ZAMBEZI QUEEN - ZAOKRĘTOWANIE.

Przylot do Kasane w Botswanie z Kapsztadu lub Johannesburga w Republice Południowej Afryki. Tutaj przeniesiesz się nad rzekę Chobe, gdzie łódki czarterowe zabiorą cię do "Królowej Zambezi" zacumowanej po stronie Namibii. Odpocznij w swojej kabinie, a wieczorem przyjmij zaproszenie na powitalny koktajl i kolację.

Dzień 5

Zambezi Queen

Wybierz się łodzią na ekscytujące poranne safari i podziwiaj widoki rzeki Chobe. Potem wróć do Królowej Zambezi na lunch. Po południu spotkanie ze specjalistą-ekologiem, który podzieli się swoją wiedzą na temat Parku Narodowego Chobe i jego zwierząt. Później w ciągu dnia zapraszamy na kolejne safari na łodziach.

Dzień 6

Zambezi Queen

Dołącz do całodniowego safari w Parku Narodowym Chobe w otwartych samochodach 4x4. Wypatruj słoni, żyraf, zebr, soboli, guźców i bawołów. Po drodze można też spotkać stado lwów, hien i - rzadziej - gepardów. W porze lunchu zrobimy przerwę na piknik w cieniu drzew.

Dzień 7

Zambezi Queen

Rozpocznij dzień od niezapomnianej wizyty w typowej afrykańskiej wiosce, aby poznać lokalną kulturę z pierwszej ręki. Spędź czas z dziećmi z wioski oraz ze starszyzną, dowiedz się jak wygląda ich codzienne życie. Po lunchu na pokładzie można wybrać się na safari łodzią, obserwowanie ptaków lub łowienie ryb. Spędź swój ostatni wieczór na organizowanej przez załogę uroczystej kolacji w stylu afrykańskim, wraz ze śpiewem i tańcami.

Dzień 8

WYOKRĘTOWANIE - VICTORIA FALLS, ZIMBABWE.

Wczesnym rankiem weż udział w rzecznym safari na pokładzie dwupiętrowej barki, która pozwala na wpłynięcie do węższych kanałów Parku Narodowego Chobe po stronie Botswany. Ta wycieczka oferuje niezwykły punkt obserwacyjny do obserwacji hipopotamów i słoni w ich naturalnym środowisku. Późnym rankiem transfer do legendarnego Wodospadu Wiktorii, jednego z największych cudów natury na świecie. Spędź popołudnie zwiedzając miasteczko lub skorzystaj z którejś z wielu atrakcji oferowanych w hotelu. Wieczorem dołącz do cocktail party na pokładzie zabytkowego pociągu parowego nad zabytkowym mostem Victoria Falls.

Dzień 9

Victoria Falls

Lokalny przewodnik oprowadzi cię po inspirującym krajobrazie wodospadu Wiktorii. Dowiesz się o jego historii, a także o florze i faunie, dzięki którym ta okolica jest tak wyjątkowa. Wieczorem wyrusz na prywatny rejs o zachodzie słońca wzdłuż rzeki Zambezi. Zrelaksuj się na pokładzie obserwując dzikie zwierzęta i delektując się tapas z napojami. Kolacja będzie podana w hotelu.

Dzień 10

Johannesburg

Przelot do Johannesburga i zakwaterowanie w hotelu Fairlawns Boutique. Wieczorem czas wolny.

Dzień 11

Soweto

Przyjrzyj się bliżej unikalnym dzielnicom Soweto, centrum powstania przeciwko apartheidowi. Podążaj śladami Nelsona Mandeli, a następnie zjedz lunch w miasteczku. Przed kolacją spotkaj się z lokalnym ekspertem na interesującej dyskusji.

Dzień 12

Park Krugera

Rano przelot do Parku Narodowego Krugera, na miejscu zakwaterowanie w luksusowych domkach. Po południu wybierz się na przejażdżkę w poszukiwaniu "Wielkiej Piątki" i innej występującej tu zwierzyny. Spędź pierwszą noc (lub każdą - jeśli chcesz) gromadząc się z innymi podróżnikami, dzieląc się historiami o przygodach dnia.

Dzień 13

Park Krugera

Wczesnym rankiem jest idealny czas na safari, ponieważ zwierzyna jest aktywna. Twój otwarty samochód stanowi idealny sposób na zbadanie prywatnego rezerwatu, który znajduje się zaledwie rzut kamieniem od bogatego w zwierzynę Parku Narodowego Krugera. Resztę poranka można spędzić korzystając z udogodnień w swoim domku. Późnym popołudniem wybierz się na kolejną przejażdżkę w głąb buszu, gdzie można spotkać najważniejsze drapieżniki RPA- gepardy, hieny i lwy.

Dzień 14

Park Krugera

Wybierz się na dwie fascynujące wyprawy, a także skorzystaj z wolnego czasu na relaks w swoim domku.

Dzień 15

Park Krugera - Johannesburg - Powrót

Wczesnym rankiem wybierz się na poszukiwanie zwierzyny, potem wróć do domku na śniadanie. Następnie transfer na lotnisko do Johannesburga w celu połączenia z lotem do domu lub przedłużenia podróży o cztery noce w Rwandzie.

Cena zawiera

3 noclegi Kapsztad, 4-noclegi statek Zambezi Queen, w luksusowej klimatyzowanej kabinie z balkonem, 2 noclegi Victoria Falls (Wodospad Wiktorii), Woda butelkowana uzupełniana codziennie, Spersonalizowane usługi wyszkolonego Cruise Managera podczas rejsu i Tour Directora podczas programów, Górny pokład z basenem, Główny salon z panoramicznym widokiem i barem, Wszystkie posiłki na pokładzie, w tym tradycyjny afrykański obiad, Kuchnia inspirowana kuchnią regionalną, Powitalny obiad, Bezpłatne wino, piwo i lokalne alkohole, Chobe National Park safari, Ekskluzywny prywatny piknik w Parku Narodowym Chobe, Prywatne safari łodzią wzdłuż brzegu rzeki Chobe, Wizyta w afrykańskiej wiosce na wyjątkową interakcję kulturową, 3 noce w hotelu Cape Grace w luksusowym pokoju wyższej kategorii, w tym codzienne śniadanie, Powitalny poczęstunek z napojami i przekąskami, Całodniowa wycieczka Przylądek Dobrej Nadziei i lokalny lunch z napojami, Kolejka linowa na szczyt Góry Stołowej, Wycieczka do winnic, w tym degustacje i lunch LUB zwiedzanie wyspy Robben i lunch, Dwudniowy pobyt w hotelu Victoria Falls w zmodernizowanym pokoju typu Stable Wing, w tym codzienne śniadanie, Koktajl na pokładzie pociągu parowego po kolacji, Wycieczka z przewodnikiem po Parku Narodowym Victoria Falls, Ekskluzywny rejs Sundowner z poczęstunkiem, 2 noce w Fairlawns Boutique Hotel w apartamencie Chateau Suite, w tym codzienne śniadanie, Specjalna kolacja i prezentacja, Soweto wycieczka z lokalnym lunchem, 3 noclegi w ekskluzywnym luksusowym domku (Tintswalo Safari Lodge lub Makanyi Game Lodge), Codzienne poranne, popołudniowe i wieczorne wyjazdy na safari, Wszystkie posiłki, napoje i usługi pralnicze, Wszystkie transfery na lotnisko, Ubezpieczenie ŚWIAT MultiTravel + CP (choroby przewlekłe) do 40% KL + AS (amatorskie uprawianie sportu) KL 150.000 EUR, NNW 4.000 EUR , BP 400 EUR, opiekę przedstawiciela lokalnego kontrahenta na miejscu, zestaw informacyjny, oboweiązkowa składkę na TFG w wysokości 13 zł/os.

Cena nie zawiera

Przelotu na trasie Warszawa - Kapsztad i Johannesburg - Warszawa,, wydatków własnych, opłat i świadczeń nie ujętych w "Cena zawiera", przelotów wewnątrz Afryki 2125 USD/os.

Uwagi

1. Podczas rejsu i wycieczek fakultatywnych obowiązującym językiem jest angielski. Brak możliwości oprowadzania w języku polskim.

2. Podano cenę za osobę w wybranej kabinie 2-os.

3. Możliwość rezerwacji kabin w innej kategorii na zapytanie.

4. Dopłata do kabiny 1-os. w zależności od kategorii.

5. Dla dzieci z dwoma dorosłymi osobami w kabinie zniżki. Kalkulacja indywidualna na zapytanie.

6. Możliwość wykupienia rozszerzonego programu zwiedzania przed lub po rejsie z noclegami w hotelu.

7. Ceny mogą ulec zmianie w zależności od dostępności miejsc na statku.

8. Trasa rejsu może ulec zmianie w przypadku nagłej zmiany warunków pogodowych.

9. Możliwość rezerwacji świadczeń dodatkowych jak przeloty, hotele i transfery, wycieczki fakultatywne (na zapytanie)

10. Ofertę przeliczono wg kursu sprzedaży USD Banku PeKaO SA. Impreza zostanie ostatecznie rozliczona wg aktualnego kursu sprzedaży USD banku PeKaO SA z dnia dopłaty.

11. Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami (Ustawy o obywatelstwie polskim), przy przekraczaniu polskiej granicy państwowej przez obywateli Polski posiadających podwójne obywatelstwo, podczas kontroli granicznej obowiązuje wymóg okazania polskiego dokumentu paszportowego.

Ubezpieczenie zawarte w ofercie

· Świat Multitravel + CP (choroby przewlekłe) do 100% KL + AS (amatorskie uprawianie sportu) - KL 150 000 EURO, NNW - 4 000 EURO, BAGAŻ - 400 EURO

Gwarancja niezmienności ceny

Istnieje możliwość zakupu Gwarancji Niezmienności Ceny, kwota zależna jest od kosztu imprezy (na osobę). Gwarancja oznacza, że cena zarezerwowanej imprezy turystycznej nie ulegnie zmianie do dnia wyjazdu (dotyczy wzrostu kursu walut). Gwarancja nie dotyczy sytuacji zmian w rezerwacji na życzenie klienta, które skutkują zmianą ceny świadczeń na umowie. Informację o zakupie Gwarancji Niezmienności Ceny należy zgłosić i opłacić maksymalnie w ciągu 7 dni od daty podpisania umowy.

Do 3500 zł/osoba - 65 zł/osoba

3501 do 6000 zł/osoba - 100 zł/osoba

Od 6001 do 9000 zł/osoba - 170 zł/osoba

Powyżej 9000 zł/osoba - 250 zł/osoba

Statek

Zambezi Queen

Piękna "Królowa Zambezi" została specjalnie zaprojektowana do pływania na safari po rzece Chobe, z myślą o maksymalnie wygodnej obserwacji zwierząt.

Warunki uczestnictwa