Aktualizujemy cenę
ZAREZERWUJ
Trwa weryfikacja ceny
Wakacje.plWczasyIndieTylko dla Ciebie - Herbaciane serce Kerali

Tylko dla Ciebie - Herbaciane serce Kerali

Wycieczka objazdowa

Kod oferty: WAK635470
Z Wakacje.pl podróżuj bezpiecznie!
W sekcji „Przed podróżą” przeczytaj ważne informacje o bezpieczeństwie podróżowania i wymaganiach związanych z koronawirusem.
Jeżeli to możliwe zarezerwuj wycieczkę online.
 Zobacz szczegóły 

Dostępne pokoje

Pokój dwuosobowy

2 dorosłych
Aktualizujemy cenę

Dodatkowe opcje

Ubezpieczenie podróży wraz z kosztami rezygnacji i leczeniem COVID-19 AXA ASSISTANCE

za wycieczkę
promesa

Promesa Pewne Wakacje - TYLKO TERAZ ZA DARMO

promesa
0
za wycieczkę
Trwa weryfikacja ceny

Informacje o podróży

Wylot

15:4515.01.2021 Piątek
WAWWarszawa - Chopin
08:2016.01.2021 Sobota
COKCochin

Powrót

03:3024.01.2021 Niedziela
COKCochin
12:0524.01.2021 Niedziela
WAWWarszawa - Chopin

Szczegóły oferty

Kod oferty: WAK635470Organizator: Itaka

Region

Indie /

Opis oferty:

Koczin • Munnar • Alappula • Kumarakom Podróże prywatne z cyklu Tylko dla Ciebie to niezapomniane chwile, które przeżyjesz w gronie najbliższych osób, nawet już we dwoje. Na trasie pilot jest także Waszym osobistym doradcą, który dopasuje czas i szczegóły programu do Waszych życzeń i preferencji, a podczas realizacji programu samochód z kierowcą pozostaje do Waszej wyłącznej dyspozycji. Nowość: dodatkowo zapewniamy także asystę polskojęzycznego konsultanta przez aplikację mobilną. Niesamowite krajobrazy Indii, stan Kerala, nazywany Krainą Bogów - niezwykle barwny region słynący z plątaniny kanałów, palm kokosowych przeglądających się w szmaragdowej wodzie, plantacji herbaty, kawy i przypraw. W programie wiele atrakcji: kosmopolityczne Koczin, niezapomniany rejs po rozlewiskach Alappuli - Wenecji Wschodu, pokaz fascynującej sztuki walki, pola pachnące przyprawami oraz okazja do przejażdżki rowerem wśród plantacji herbaty. Idealny wyjazd dla niezależnych turystów.

1. dzień.

Zbiórka uczestników na lotnisku. Wylot do Indii.

2. dzień. koczin

Przylot do KOCZIN. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie. Czas wolny. Rejs wzdłuż wybrzeża Koczin, podczas którego można podziwiać zachód słońca. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

3. dzień. koczin (trasa: ok. 40km)

Śniadanie. Zwiedzanie KOCZIN, najbardziej kosmopolitycznego miasta regionu, głównego ośrodka handlu przyprawami korzennymi i owocami morza. W jego architekturze można zaobserwować wpływy chińskie, arabskie, żydowskie i europejskie. Zwiedzanie: Pałac Mattancherry, nazywany Pałacem Holenderskim i najstarsza indyjska synagoga Paradesi. Spacer w porcie, gdzie można podziwiać rybaków przygotowujących charakterystyczne chińskie sieci do połowów. Przejazd na pokaz sztuki walki • Kalaripayattu, jednej z najstarszych na świecie. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

4. dzień. munnar (trasa: ok. 150km)

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do MUNNAR, popularnej górskiej miejscowości położonej wśród pól herbacianych i malowniczych wiosek. Kurort, założony przez brytyjskich plantatorów herbaty, kawy i kardamonu, zachwyca wspaniałymi widokami, a rześkie powietrze zapewnia wytchnienie podczas upałów. Wizyta w muzeum i na plantacji herbaty połączona z degustacją będzie doskonałą okazją do poznania lokalnych tradycji i smaków. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

5. dzień. munnar

Śniadanie. Czas wolny lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wycieczka rowerowa lub piesza wędrówka wśród plantacji herbaty w okolicy Munnar. Herbaciane serce Kerali to niezapomniane widoki na szlakach prowadzących powyżej 1500m n.p.m. wśród lasów i wzgórz. Następnie wizyta w przetwórni herbaty, okazja do poznania procesu produkcji oraz degustacja herbaty. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

6. dzień. alappula (trasa: ok. 40km)

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do ALAPPULI, zielonej miejscowości nazywanej Wenecją Wschodu. Zakwaterowanie na tradycyjnej łodzi mieszkalnej. Rejs kanałami to idealna okazja do podziwiania szmaragdowych lagun i malowniczych krajobrazów. Podczas rejsu obiad i kolacja. Nocleg na łodzi.

7. dzień. kumarakom (trasa: ok. 150km)

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do KUMARAKOM, małej, sennej wioski położonej nad wschodnim brzegiem jeziora Vembanad, stanowiącego prawdziwy raj dla ptactwa wodnego. Kumarakom wzmacnia pozycję stanu Kerala na turystycznej mapie Indii dzięki niewiarygodnie pięknym lasom namorzynowym i gajom kokosowym, które współgrają z bogatą siecią kanałów i jezior. Zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny. Kolacja i nocleg.

8. dzień. kumarakom

Śniadanie. Czas wolny na odpoczynek wśród słynnych rozlewisk z systemem jezior, mielizn i kanałów, gdzie zapach wodnych kwiatów i śpiew kolorowych ptaków tworzą niezapomniany klimat. Kolacja i nocleg.

9. dzień.

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko, przelot do Polski.

świadczenia:

7 noclegów: 6 w hotelach, 1 na klimatyzowanej łodzi mieszkalnej; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 7 śniadań, 1 obiad, 7 kolacji • przelot: Polska - Indie - Polska • transfery i przejazdy samochodem osobowym z kierowcą • lokalny przewodnik anglojęzyczny, opieka polskojęzycznego rezydenta poprzez aplikację mobilną, całodobowa opieka anglojęzycznego rezydenta • ubezpieczenie KL i NW

Uwagi:

Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu: ok. 30 USD, napiwki: ok. 10 USD/dzień. Opłaty fakultatywne: piesza wędrówka: ok. 45 USD lub wycieczka rowerowa: ok. 65 USD. Wizy: B. P. ITAKA pośredniczy w wyrabianiu wiz do Indii. Lista dokumentów niezbędnych do uzyskania wizy jest dostępna na www.itaka.pl w zakładce "Informacje o regionie". Dokumenty należy wysłać mailem na adres wiza@itaka.pl, najpóźniej na 7 dni przed wylotem. Opłata za wizę turystyczną oraz pośrednictwo: 189 PLN. Zabierając ze sobą dolary amerykańskie należy pamiętać, że przy wymianie akceptowane są banknoty nieuszkodzone, niepopisane, wydane po 2001 r. Opieka polskojęzycznego konsultanta poprzez aplikację mobilną dostępna jest w określonych godzinach. Czas dyżurów konsultanta będzie podany w aplikacji na 24 godziny przed rozpoczęciem podróży.

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Pogoda

Temperatura w dzień
27°C
Temperatura w nocy
15°C
Liczba godzin słonecznych
9

Przed podróżą

Paszporty

Paszport ważnego przynajmniej 6 miesięcy po zakończeniu podróży, zawierający przynajmniej dwie wolne strony.

Wizy

Obywatele polscy udający się do Indii są objęci obowiązkiem wizowym.
Od 15 sierpnia 2015 r. dla obywateli Polski wprowadzono ułatwienia w postaci możliwości występowania o e-wizy.
Indyjska e-wiza pozwala na wykonanie całej procedury wizowej online, w tym dokonanie płatności i wydruk wizy bez konieczności składania wizyty w konsulacie.
Program e-wiza obejmuje tylko osoby ubiegające się o wizę w następujących kategoriach: turystyka, odwiedziny, krótkoterminowa opieka medyczna, bądź krótkoterminowa podróż służbowa w celach biznesowych.
Ponadto, posiadacze e-wizy mogą przekroczyć granicę Indii przy wjeździe tylko na terenie 16 portów lotniczych: Ahmedabad, Amritsar, Bengaluru, Chennai, Cochin, Delhi, Gaya, Goa, Hyderabad, Jaipur, Kolkata, Lucknow, Mumbai, Tiruchirapalli, Trivandrum oraz Varanasi.
Opuszczenie Indii z e-wizą jest możliwe w dowolnym punkcie granicznym, z wyłączeniem obszarów ograniczonego ruchu turystycznego, na które trzeba uzyskać osobne pozwolenie.
Szczegóły programu oraz opis procedury uzyskania e-wizy są dostępne na stronie:
https://indianvisaonline.gov.in/visa/tvoa.html

Szczepienia, służba zdrowia

Nie są wymagane żadne szczepienia.

Zgodnie z oficjalnie przekazywanymi komunikatami odnośnie koronawirusa informujemy, że międzynarodowy ruch lotniczy w Indiach pozostaje zawieszony. Dozwolone są wyłącznie loty repatriacyjne oraz specjalne w ramach umów o tzw. air bubbles z wybranymi państwami. Wjazd cudzoziemców do Indii jest ograniczony (dopuszczalny dla określonych kategorii osób, np. biznesmenów). Nie ma możliwości wjazdu turystycznego, a wszystkie dotychczas wydane wizy turystyczne zostały unieważnione.

Infolinia Wakacje.pl

+48 58 325 29 00