Dobry37 opinii89% poleceń
7.3
Aktualizujemy cenę
ZAREZERWUJ

Elba Lucia Sport & Suite (ex Castillo de Elba Suite)

Last minute
Kod oferty: WAK642598
obiekt, basenbasen, pool barplażaobiektbalkon / taraskorty tenisowedla dzieci, kids clubsiłowniadrink barrestauracjarestauracjapokójpokójpokójpokój
obiekt, basen
basen, pool bar
plaża
obiekt
balkon / taras

Nasi klienci docenili

 • Przestronne pokoje typu studio i apartamenty.
 • Bogata oferta sportowa: siłownia, tenis stołowy, 2 korty tenisowe, boisko multisportowe, 2 korty do squasha.
 • Hotel położony jest 2 km od centrum Caleta de Fuste (duży wybór restauracji i sklepów) i ok. 6 km od lotniska w Puerto del Rosar
 • Opis oferty

  Region: FuerteventuraOrganizator: Best ReisenKod oferty: WAK642598

  Naszym zdaniem

  Kameralny hotel usytuowany nieco na uboczu, ale z możliwością szybkiego dotarcia do centrum i plaż. Świetny wypoczynek, dobra baza wypadowa, bogata infrastruktura sportowa. Bez luksusów, ale czysto, sympatycznie, zadbane wnętrza, przemiła obsługa.

  Położenie

  Ok. 500m od oceanu, 3km do piaszczystej plaży Castillo, 2km od centrum Caleta de Fuste, 10km od stolicy wyspy Puerto de Rosario, 6km od lotniska, ok. 4km od pól golfowych należących do sieci hotelowej Elba. W najbliższym sąsiedztwie jest supermarket. Hotel organizuje darmowe przejazdy na plażę, do centrum kurortu i na pole golfowe.

  Wyposażenie

  Lobby, całodobowa recepcja, odpłatnie łącza internetowe i kącik internetowy, restauracja, snack bar przy basenie, pralnia, wypożyczalnia samochodów, odpłatny parking, 2 sale konferencyjne.

  Pokoje

  Studio - sypialnia z aneksem kuchennym (kuchenka mikrofalowa, lodówka, czajnik, naczynia), łazienka (wanna z prysznicem, możliwość wypożyczenia suszarki), TV sat, telefon, sejf (odpłatnie), balkon lub taras z widokiem na ląd.

  Studio sea view - sypialnia z aneksem kuchennym (kuchenka mikrofalowa, lodówka, czajnik, naczynia), łazienka (wanna z prysznicem, możliwość wypożyczenia suszarki), TV sat, telefon, sejf (odpłatnie), balkon lub taras z częściowym widokiem na morze.

  Apartament - sypialnia z aneksem kuchennym (kuchenka mikrofalowa, lodówka, czajnik, naczynia), salon wypoczynkowy, łazienka (wanna z prysznicem, suszarka), TV sat, telefon, sejf (odpłatnie), balkon lub taras.

  Wyżywienie

  Bez wyżywienia

  HB - śniadania i kolacje (bufety), napoje do kolacji płatne

  All inclusive - śniadania, obiady, kolacje (bufety), przekąski, lokalne napoje bezalkoholowe i alkoholowe serwowane do godz. 23.00.

  Sport i rozrywka

  Basen (bezpłatne leżaki i parasole, brak ręczników plażowych), ogród z tarasem słonecznym, siłownia, koszykówka, badminton, tenis stołowy, animacje, muzyka na żywo. Odpłatnie: kort tenisowy, rowery, sauny, bilard, sporty wodne oferowane przy plaży.

  Dla dzieci

  Brodzik, animacje, wysokie krzesełka w restauracji, łóżeczka niemowlęce.

  Uwagi

  Oferta jest oparta o tzw. dynamiczne pakietowanie. Cena aktualizuje się sama po założeniu rezerwacji. Rozkład lotów podany jest na "Zgłoszeniu rezerwacji". Aby cena mogła zostać ostatecznie potwierdzona, muszą być wprowadzone poprawnie dane uczestników: płeć "Pan/Pani", imię, nazwisko, data urodzenia (takie same jak w paszportach). Po założeniu rezerwacji wstępnej nie mamy możliwości edycji danych.

  W przypadku braku możliwości rezerwacji biletów lotniczych w przyjętych taryfach cena ostateczna imprezy może ulec zmianie. Ewentualna dopłata podlega akceptacji klienta. W przypadku przelotów rejsowych wszelkie zmiany zgłoszone po potwierdzeniu rezerwacji i wystawieniu biletów są rozpatrywane indywidualnie. Odpowiedzialność za konsekwencje zmian i wszelkie koszty z tym związane ponosi klient.

  Jeśli uczestnik wyjazdu nie jest obywatelem polskim (nie posiada paszportu polskiego) - powinien nas o tym fakcie bezzwłocznie powiadomić, ponieważ ceny naszych ofert są skalkulowane dla klientów legitymujących się polskimi paszportami. Dodatkowo osoby nieposiadające obywatelstwa polskiego zobowiązane są we własnym zakresie zrealizować kwestie wizowe. Biuro nie ponosi odpowiedzialności w sytuacji, gdy klient nie wyleci do kraju docelowego, zostanie zawrócony lub w jakikolwiek inny sposób sprawy paszportowo-wizowe wpłyną na jego wylot i pobyt.

  Obywateli polskich nie obowiązują wizy. Należy mieć paszport (ważny minimum 6miesięcy od daty powrotu) lub dowód osobisty. Dokument tożsamości muszą posiadać także dzieci.

  Cena zawiera

  Bilet lotniczy z opłatami lotniskowymi, transfer lotnisko-hotel-lotnisko, zakwaterowanie wg oferty, wyżywienie wg oferty, anglojęzyczną obsługę (kontakt telefoniczny), ubezpieczenie od KL, NNW, bagażu i chorób przewlekłych, VAT.

  Cena nie zawiera

  Wycieczek fakultatywnych, napiwków, wydatków własnych, dodatkowych ubezpieczeń od kosztów rezygnacji i pakiet SPORT.

  Aktualizacje covid-19

  Ze względu na bardzo dynamicznie zmieniającą się ogólnoświatową sytuację związaną z epidemią Covid-19, hotel zastrzega sobie prawo do wprowadzenia obostrzeń i zmian dotyczących korzystania z infrastruktury hotelu oraz formuły wyżywienia zgodnej z wprowadzanymi wymogami i zasadami władz odwiedzanego kraju. Prosimy mieć na uwadze, że tego typu zamiany mogą być wprowadzone w trybie nagłym i bez wcześniejszego informowania organizatora. Różnice w opisie oferty wynikające z powyższej informacji nie stanowią podstawy reklamacyjnej. Dodatkowo, przed wyjazdem prosimy o zapoznanie się z komunikatem MSZ, przepisami wizowymi, paszportowymi dotyczącymi odwiedzanego kraju: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych

  Kod qr -formularz sanitarny

  Wszyscy pasażerowie są zobowiązani do wypełnienia formularza sanitarnego (dostępny na stronie www.spth.gob.es lub poprzez bezpłatną aplikację SPAIN TRAVEL HEALTH-SpTH). Formularz generuje kod QR, który należy okazać na granicy.

  Uwaga! Od 1 lipca wszyscy podróżni przybywający do Hiszpanii drogą powietrzną lub morską będą musieli poddać się kontroli zdrowotnej, która może obejmować mierzenie temperatury, sprawdzanie dokumentów oraz ocenę ogólną (wizualną) stanu zdrowia.

  Mierzenie temperatury będzie się odbywało w sposób rutynowy, poprzez kamery termowizyjne lub termometry bezkontaktowe. Za gorączkę będzie uznawana temperatura 37,5 °C oraz wyższa.

  W przypadku stwierdzenia gorączki lub podejrzeń o wykazywanie objawów COVID-19, pasażer zostanie poddany kolejnej kontroli (powtórne mierzenie temperatury, badanie lekarskie). Jeśli podejrzenia okażą się uzasadnione zostanie uruchomiony alert sanitarny (wg protokołów przygotowanych wspólnie przez władze centralne i regionalne), a pasażer zostanie skierowany do odpowiedniego centrum medycznego.

  Informacje o lotach liniami wizzair, easyjet

  Wizzair

  Jedna sztuka bagażu podręcznego, nie większa niż 40 x 30 x 20 cm, maks. 10 kg (domyślnie w cenie).

  Bagaż główny za dopłatą

  • 20 kg w cenie 220/280/380 sztuka z wylotem z Katowic, ostateczne cena zostanie podana przed potwierdzeniem rezerwacji.

  WIZZ Priority

  Jeśli wykupisz usługę WIZZ Priority (lub masz do niej prawo na podstawie pakietu WIZZ Privilege Pass, WIZZ GO lub WIZZ Plus), będziesz mieć prawo do wniesienia na pokład jednej sztuki bezpłatnego bagażu podręcznego (maks. wymiary: 40 x 30 x 20 cm) i dodatkowej sztuki bagażu podręcznego na kółkach (maks. wymiary: 55 x 40 x 23 cm). Gwarantujemy, że możesz zabrać obie sztuki bagażu ze sobą do kabiny, chyba że będzie to niemożliwe ze względu na ograniczenia operacyjne. Koszt usługi Wizz Priority to 240 PLN/os. za lot w dwie strony.

  Wybór miejsca (za opłatą)

  Możesz wybrać miejsca za opłatą podczas rezerwacji. Jeśli nie chcesz rezerwować miejsca, przydzielimy Ci losowe miejsce podczas odprawy, na 48 godzin przed odlotem. W tym wypadku nie możemy zagwarantować, że osoby na tej samej rezerwacji będą siedziały obok siebie.

  EasyJet - z portu lotniczego Berlin Brandenburg

  Przelot liniami typu Low Cost

  Ważne: Od 10 lutego 2021 r. wprowadzone zostaną zmiany dotyczące bagażu podręcznego :

  Wszyscy klienci podróżujący od tego dnia mogą zabrać na pokład jeden mały bagaż podręczny (maks. 45 x 36 x 20 cm) do 10 kg , który musi zmieścić się pod siedzeniem znajdującym się z przodu.

  Ten sam dodatek dotyczy wybranych miejsc standardowych. Ponadto klienci, którzy zakupili miejsce Up front lub Extra legroom będą mogli zabrać na pokład duży bagaż podręczny (maks. 56 x 45 x 25 cm) , który musi mieścić się w schowku nad głową.

  W przypadku rezerwacji dokonanych do 30.11.2020 r. z wylotami od 10 lutego 2021 r. Klient może skorzystać z usługi Hands Free, która umożliwia nadanie dużego bagażu podręcznego (maks. 56 x 45 x 25 cm) za darmo przy stanowisku nadawania bagażu. Nie należy przynosić bagażu do bramki, ponieważ zostanie on umieszczony w luku, a Klient zostanie obciążony opłatą.

  Loty do 09/02/2021: W cenie podstawowej zawarty jest bagaż podręczny o wymiarach maksymalnych do 56x45x25 cm (z uchwytami i kółkami).

  Bagaż główny za dopłatą

  • 15 kg w cenie 410 PLN/sztuka

  • 23 kg w cenie 480 PLN/sztuka

  Uwaga! Jeżeli bagaż zostanie dodany po potwierdzeniu rezerwacji jego cena może być wyższa. Wybór miejsca (za opłatą)

  Możesz wybrać miejsca za opłatą podczas rezerwacji (wycena na podstawie dostępności miejsc i oferty linii lotniczej). Jeśli nie chcesz rezerwować miejsca, przydzielimy Ci losowe miejsce podczas odprawy, na 48 godzin przed odlotem. W tym wypadku nie możemy zagwarantować, że osoby na tej samej rezerwacji będą siedziały obok siebie

  Warunki wjazdowe do kraju

  Aktualizacja z dnia 25.01.2021

  W związku z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 22.01.2021 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii z dnia 21.12.2020 r. informujemy, iż podróżujący, wracający do Polski, są zobowiązani do odbycia 10-dniowej kwarantanny (licząc od dnia następującego po przekroczeniu granicy).

  Z obowiązku tego zwolnione są osoby, którym wystawiono zaświadczenie o wykonaniu szczepienia ochronnego przeciwko COVID-19 oraz osoby posiadające negatywny wynik testu diagnostycznego na SARS-CoV-2 wykonanego, przed przekroczeniem granicy, w okresie 48 godzin, licząc od momentu wyniku tego testu. (Akceptowane testy PCR i antygenowe). Zorganizowanie oraz koszt testu są po stronie podróżujących. Koszt testu PCR (Teneryfa i Gran Canaria) wynosi ok. 165 eur i mozna go zrobic w szpitalu w godzinach 09:00 - 11:00,

  Koszt testu PCR (Fuerteventura) ok. 130 Eur.

  Koszt testu anytgenowego wynosi ok. 35 eur

  W przypadku lotów do Berlina

  Zgodnie z zaktualizowanymi przez rząd niemiecki wymaganiami dotyczących przelotów do Niemiec (w tym również lotów tranzytowych) każdy pasażer zobowiązany jest do wykonania testu na COVID (PCR, antygenowego, RT-LAMP lub TMA) i okazania jego negatywnego wyniku przed wejściem na pokład samolotu lecącego do Niemiec.

  Dotyczy to wszystkich dorosłych pasażerów oraz dzieci od 6 roku życia. Testy muszą być wykonane najwcześniej na 48h przed godziną lądowania na terytorium Niemiec. Akceptowane języki wystawionych certyfikatów z negatywnym wynikiem to angielski, niemiecki i francuski. Nie będą akceptowane testy z zestawów do samodzielnego testowania.

  https://www.gov.pl/web/dyplomacja/niemcy

  Aktualnie obostrzenia na Wyspach Kanaryjskich można znaleźć na stronie https://www.hellocanaryislands.com/coronavirus/

  ----------------------------------

  Decyzją rządu Wysp Kanaryjskich turyści odwiedzający archipelag będą musieli okazać na lotnisku test RT-PCR, RT-LAMP lub TMA na koronawirusa z wynikiem negatywnym wykonany nie wcześniej niż 72 godziny przed przylotem. Wynik testu powinien być w języku angielskim bądź hiszpańskim.

  Wszyscy pasażerowie są zobowiązani do wypełnienia formularza sanitarnego (dostępny na stronie www.spth.gob.es lub poprzez bezpłatną aplikację SPAIN TRAVEL HEALTH-SpTH). Formularz generuje kod QR, który należy okazać na granicy.

  Uwaga! Od 1 lipca wszyscy podróżni przybywający do Hiszpanii drogą powietrzną lub morską będą musieli poddać się kontroli zdrowotnej, która może obejmować mierzenie temperatury, sprawdzanie dokumentów oraz ocenę ogólną (wizualną) stanu zdrowia.

  Mierzenie temperatury będzie się odbywało w sposób rutynowy, poprzez kamery termowizyjne lub termometry bezkontaktowe. Za gorączkę będzie uznawana temperatura 37,5 °C oraz wyższa.

  W przypadku stwierdzenia gorączki lub podejrzeń o wykazywanie objawów COVID-19, pasażer zostanie poddany kolejnej kontroli (powtórne mierzenie temperatury, badanie lekarskie). Jeśli podejrzenia okażą się uzasadnione zostanie uruchomiony alert sanitarny (wg protokołów przygotowanych wspólnie przez władze centralne i regionalne), a pasażer zostanie skierowany do odpowiedniego centrum medycznego.

  Światowa Organizacja Zdrowia uznała epidemię wywołaną wirusem SARS-CoV-2 za pandemię.

  Podejmując decyzję o wyjeździe należy liczyć się z możliwymi trudnościami w powrocie do kraju, ograniczeniami w ruchu lotniczym, obowiązkiem poddania się kwarantannie lub samoizolacji, a także przeprowadzenia dodatkowych badań lekarskich na zlecenie władz miejscowych.

  Zachęcamy do śledzenie bieżących doniesień nt. zagrożenia epidemiologicznego koronawirusem przed wyjazdem za granicę. Aktualne komunikaty oraz wytyczne można znaleźć na stronach Głównego Inspektoratu Sanitarnego, Światowej Organizacji Zdrowia oraz Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób

  Warunki uczestnictwa
  Wyświetl szczegóły

  Wylot

  Wtorek, 18.05.2021
  11:00
  15:10
  BERBerlin
  FUEFuerteventura

  Powrót

  Wtorek, 25.05.2021
  15:55
  21:55
  FUEFuerteventura
  BERBerlin

  Opinie

  Opinie dodane przez

  8.7
  Natalia
  Pobyt - Marzec 2019Grupa przyjaciół
  Byłam w tym hotelu przez tydzień od 14 marca 2019 r. Był to bardzo udany pobyt. Apartament super, osobna sypialnia daje duży komfort. Pokój był z tarasem. W pokoju nie było klimatyzacji, ale w marcu nie była potrzebna. Na plażę można pojechać darmowym autobusem, a wrócić pieszo. Polecam spacery przez piękną "pustynię" (o każdej porze dnia). Cudowne zdjęcia można tam zrobić. Wiatr był silny zdarzało się, że jednocześnie było mi bardzo gorąco i miałam gęsią skórkę od zimnego wiatru. Jedzenie w hotelu świetne. A drinki lepsze niż miałam w hotelu 4* na Lanzarote. Chętnie jeszcze raz wyjechałabym do tego hotelu, ale nie znajduję ofert.... Szkoda. Szczerze POLECAM! Temperatura odczuwalna od 14 do 21 marca 2019 to nawet ponad 30 stopni w słońcu. (szukałam przed wyjazdem w poradnikach, że to około 21 stopni, hmm pewnie w cieniu). Można się dobrze opalić.
  Zalety* dobre jedzenie, * położenie na wzniesieniu, piękny widok, * sam hotel jest bardzo duży i wart zwiedzania, * "marsowa pustynia" w pobliżu - koniecznie trzeba się po niej przejść, * nie mam rzeczy, do której mogłabym się przyczepić - naprawdę porządne trzy gwiazdki, * na pewno kupię pobyt w tym hotelu ponownie.
  WadyBrak

  5.3
  Edward
  Pobyt - Styczeń 2020Para
  Blisko lotniska ( 10 min) szybka rejestracja i można wypoczywać nad słonecznym basenem. Bar jest tylko ta od 10,30 do 17,30, potem w głównym budynku nad recepcją od 18,00 do 23,00. Jedzenie dobre , drinki , piwo najmocniejsze jakie spotkałem , a byłem w wielu hotelach.Od hotelu 10 mi. pieszo kamieniste klifowe wybrzeże i piękne widoki na ocean, można spacerować po ścieszce wzłóż wybrzeża ok. 4 km. i dojść do plaż co za chwilę. Dojazd na małe ;plażątka; autokarem z pod hotelu (pierwszy o 10,20 ) i jak chcesz być tam dłużej to obiad musisz odpuścić bo powrót po 14,30. Dobrze że zima i mało ludzi zabiera z kilku hoteli , bo więcej kierowca nie zabierze i czekasz na następny. Reasumując wczasy tam to pobyt w hotelu i wypad na jeden dzień zwiedzić wyspę ( wypożyczalnie tanie i paliwo też ) Tam zobaczymy najpiękniejsze , jeszcze nie naruszone przez wczasowiczów plaże. Pamiątki kupicie najtaniej na bazarze ( przejeżdża tam autokar) w soboty i wtorki od 9.00 .Zimą wieczorki bardzo skromne w barze więc przy piwku jakoś czas zleci.
  ZaletyJak na 3 gwiazdki to OK. Czysto wszędzie , jedzenie dobre . Dbają o wczasowiczów , tylko do plaży piaszczystej daleko , pomimo, że jedzie autobus darmowy za fry.
  WadyJak na 3 gwiazdki to powiem że nie ma wad. Na Fuerte i w ten rejon jeździmy zimą wypoczywać na słońcu i zwiedzić samochodem wyspę . Na to wystarczy 7 dni. Nie widziałem klimy w pokojach więc latem może być problem.

  10
  Grzegorz
  Pobyt - Grudzień 2019Para
  Idelny hotel dla par. Jedzenie obłednie dobre , czysto , woda w basenie czysta i zimna idelana do schładzania się. Polecam każdemu. Januszom odradzam nie ma schobowego i rosołu, nie można jeść topless w restauracji z owłosioną klatą... to nie mielno czy mazury
  ZaletyBrak ruskich
  WadyBrak

  10
  Grzegorz
  Pobyt - Październik 2019Para
  Polecam ten hotel dla ludzi ceniących spokój relax i pyszne jedzenie ...
  ZaletyObsługa i jedzenie, jedzonko pierwsza klasa. Pyszne nie przesolone paradise for my stomach?
  WadyBrak. Wszędzie blisko i widoki zapierają dech w piersiach

  10
  Grzegorz
  Pobyt - Październik 2019Para
  Polecam ten hotel dla ludzi ceniących spokój relax i pyszne jedzenie ...
  ZaletyObsługa i jedzenie, jedzonko pierwsza klasa. Pyszne nie przesolone paradise for my stomach?
  WadyBrak. Wszędzie blisko i widoki zapierają dech w piersiach

  Mapa

  Pogoda

  23°C
  15°C
  18°C
  9

  Przed podróżą

  Informujemy, że od 1 lipca 2020. wszyscy podróżni przybywający do Hiszpanii drogą powietrzną lub morską będą musieli poddać się kontroli zdrowotnej, która może obejmować mierzenie temperatury, sprawdzanie dokumentów oraz ocenę ogólną (wizualną) stanu zdrowia. Mierzenie temperatury będzie się odbywało w sposób rutynowy, poprzez kamery termowizyjne lub termometry bezkontaktowe. Za gorączkę będzie uznawana temperatura 37,5°C oraz wyższa. W przypadku stwierdzenia gorączki lub podejrzeń o wykazywanie objawów COVID-19 pasażer zostanie poddany kolejnej kontroli (powtórne mierzenie temperatury, badanie lekarskie). Jeśli podejrzenia okażą się uzasadnione zostanie uruchomiony alert sanitarny (wg protokołów przygotowanych wspólnie przez władze centralne i regionalne), a pasażer zostanie skierowany do odpowiedniego centrum medycznego.

  Wszyscy pasażerowie będą również zobowiązani do wypełnienia formularza sanitarnego (dostępny na stronie zobacz więcej lub poprzez bezpłatną aplikację SPAIN TRAVEL HEALTH-SpTH). Formularz generuje kod QR, który należy okazać na granicy.

  Od 23 listopada 2020 wszyscy pasażerowie będą musieli posiadać negatywny wynik testu na covid wykonany na 72 godziny przed przybyciem do Hiszpanii. Obecnie akceptowane formy testów to: PCR (RT-PCR), TMA (ang. Transcription Mediated Amplification), RT-LAMP (ang. Reverse Transcriptase Loop-Mediated Isothermal Amplification). Kontrola wyniku testów będzie odbywała się na lotniskach oraz w portach morskich zaraz po przybyciu. Trzeba będzie okazać oryginał wyniku w formie papierowej lub elektronicznej. Wynik testu powinien być w języku hiszpańskim lub angielskim i zawierać następujące dane: imię i nazwisko podróżującego, numer paszportu lub innego dowodu tożsamości (musi się zgadzać z numerem podanym w formularzu kontroli sanitarnej), data wykonania testu, dane certyfikowanego centrum diagnostycznego, informacja o użytej technice diagnostycznej oraz negatywny wynik.

  Wszyscy pasażerowie będą również zobowiązani do wypełnienia formularza sanitarnego (dostępny na stronie zobacz więcej lub poprzez bezpłatną aplikację SPAIN TRAVEL HEALTH-SpTH). Formularz generuje kod QR, który należy okazać na granicy.

  UWAGA:

  W związku z nowelizacją z dnia 22 lutego 2021 r. do rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ograniczeń na czas pandemii, osoby posiadające zaświadczenie o otrzymaniu dwóch dawek szczepienia przeciwko COVID-19, szczepionką dopuszczoną do obrotu w Unii Europejskiej są zwolnione z obowiązkowej kwarantanny po powrocie do Polski z zagranicy. Ponadto z obowiązku kwarantanny, po powrocie do kraju zwolnione są również osoby, które odbyły już izolację domową lub były hospitalizowane w związku z zakażeniem wirusem SARS-CoV-2, nie dawniej niż 6 miesięcy przed datą przekroczenia polskiej granicy.
  Do Hiszpanii Polacy mogą wjechać za okazaniem ważnego paszportu lub dowodu osobistego.
  W Hiszpanii dla Polaków wizy nie są wymagane.
  Szczepienia nie są wymagane. Warto przed wyjazdem wyrobić bezpłatną Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego i zabrać ją ze sobą na wakacje. Karta EKUZ potwierdza prawo do korzystania na koszt NFZ z niezbędnych świadczeń zdrowotnych w czasie pobytu na terenie innego państwa członkowskiego Unii Europejskiej.