Wspaniały8 opinii100% poleceń
8.8
Aktualizujemy cenę
ZAREZERWUJ
Trwa weryfikacja ceny

Iberostar Playa Gaviotas Park

Last minute
Kod oferty: WAK643907
teren hotelu, plażateren hotelubasenbasenteren hotelubudynek głównypokójłazienkabalkon / taraspokójpokójbalkon / taraspokójpokójpokójbalkon / tarasrestauracjarestauracjarestauracjateren hoteluSPAbasensiłowniadla dziecidla dziecizjeżdżalniadla dziecibasenteren hoteluteren hotelu
teren hotelu, plaża
teren hotelu
basen
basen
teren hotelu

Nasi klienci docenili

 • Basen z podgrzewaną wodą w sezonie zimowym
 • Dodatkowe opcje

  Ubezpieczenie podróży wraz z kosztami rezygnacji i leczeniem COVID-19 AXA ASSISTANCE

  185
  za wycieczkę

  Promesa Pewne Wakacje - TYLKO TERAZ ZA DARMO

  0
  za wycieczkę
  Trwa weryfikacja ceny

  Kup od razu! Najlepsze pokoje szybko się wyprzedają.

  lub

  Opis oferty

  Region: FuerteventuraOrganizator: Best ReisenKod oferty: WAK643907

  Naszym zdaniem

  Hotel znanej marki położony niedaleko brzegu oceanu, szczególnie polecany rodzinom z dziećmi, które znajdą wiele radości pluskając się w basenach i uczestnicząc w programach animacyjnych. Na dorosłych czeka świetnie wyposażone centrum spa, a system all inclusive zadowoli i małych i dużych smakoszy.

  Położenie

  Na wzgórzu, w tle malowniczych gór, w drugiej linii brzegowej, ok. 250m od piaszczystej, szerokiej plaży (leżaki i parasole płatne), ok. 3km od kurortu Morro Jable, ok. 80km od lotniska. W pobliżu hotelu znajduje się przystanek autobusowy.

  Wyposażenie

  Eleganckie lobby z całodobową recepcją, bezpłatne Wi-Fi, restauracja główna (bufety, kuchnia regionalna i międzynarodowa, okazjonalnie wieczory tematyczne), lounge bar (rozrywka), bar w lobby, 2 bary przy basenach, sala konferencyjna, minimarket, sklepik z pamiątkami, pralnia, odpłatny parking.

  Pokoje

  Deluxe dbl room - sypialnia, łazienka, TV sat LED, klimatyzacja, telefon, bezpłatne Wi-Fi, minibar (odpłatnie), sejf (odpłatnie), balkon lub taras. Powierzchnia - ok. 35m kw.

  Junior suite - sypialnia, aneks kuchenny, łazienka, klimatyzacja, telefon, bezpłatne Wi-Fi, minibar (odpłatnie), sejf (odpłatnie), balkon lub taras z widokiem na basen lub na ląd. Powierzchnia - ok. 30m kw.

  Junior suite side sea view - sypialnia, łazienka, TV sat LED, klimatyzacja, telefon, bezpłatne Wi-Fi, minibar (odpłatnie), sejf (odpłatnie), sofa, balkon lub taras z częściowym widokiem na morze. Powierzchnia - ok. 40m kw.

  Suite - sypialnia, pokój dzienny, łazienka, TV sat LED, klimatyzacja, telefon, bezpłatne Wi-Fi, minibar (odpłatnie), sejf (odpłatnie), balkon lub taras z widokiem na basen. Powierzchnia - ok. 48m kw.

  Suite sea view - sypialnia, pokój dzienny, łazienka, TV sat LED, klimatyzacja, telefon, bezpłatne Wi-Fi, minibar (odpłatnie), sejf (odpłatnie), balkon lub taras z widokiem na morze. Powierzchnia - ok. 48m kw.

  Wyżywienie

  All inclusive - śniadania, obiady, kolacje (bufety), przekąski, lokalne napoje bezalkoholowe i alkoholowe, niektóre alkohole marek międzynarodowych.

  Sport i rozrywka

  Kompleks trzech basenów (jeden z nich podgrzewany zimą), tarasy słoneczne z bezpłatnymi leżakami, łóżkami balijskimi i parasolami (ręczniki za kaucją), fitness, tenis stołowy, łucznictwo, aerobik, animacje, muzyka na żywo itp. Odpłatnie: tenis ziemny, bilard, squash, kręgle, wypożyczalnia rowerów, strefa spa (zabiegi, masaże, basen kryty, sauna, łaźnia, jacuzzi), sporty wodne przy plaży oferowane przez lokalne agencje.

  Dla dzieci

  Brodzik, basen aquafun ze zjeżdżalniami, miniklub dla młodszych i starszych dzieci, plac zabaw, sala zabaw, minidyskoteki, bufet dziecięcy, menu dziecięce, wysokie krzesełka, łóżeczka niemowlęce.

  Uwagi

  Oferta jest oparta o tzw. dynamiczne pakietowanie. Cena aktualizuje się sama po założeniu rezerwacji. Rozkład lotów podany jest na "Zgłoszeniu rezerwacji". Aby cena mogła zostać ostatecznie potwierdzona, muszą być wprowadzone poprawnie dane uczestników: płeć "Pan/Pani", imię, nazwisko, data urodzenia (takie same jak w paszportach). Po założeniu rezerwacji wstępnej nie mamy możliwości edycji danych.

  W przypadku braku możliwości rezerwacji biletów lotniczych w przyjętych taryfach cena ostateczna imprezy może ulec zmianie. Ewentualna dopłata podlega akceptacji klienta. W przypadku przelotów rejsowych wszelkie zmiany zgłoszone po potwierdzeniu rezerwacji i wystawieniu biletów są rozpatrywane indywidualnie. Odpowiedzialność za konsekwencje zmian i wszelkie koszty z tym związane ponosi klient.

  Jeśli uczestnik wyjazdu nie jest obywatelem polskim (nie posiada paszportu polskiego) - powinien nas o tym fakcie bezzwłocznie powiadomić, ponieważ ceny naszych ofert są skalkulowane dla klientów legitymujących się polskimi paszportami. Dodatkowo osoby nieposiadające obywatelstwa polskiego zobowiązane są we własnym zakresie zrealizować kwestie wizowe. Biuro nie ponosi odpowiedzialności w sytuacji, gdy klient nie wyleci do kraju docelowego, zostanie zawrócony lub w jakikolwiek inny sposób sprawy paszportowo-wizowe wpłyną na jego wylot i pobyt.

  Obywateli polskich nie obowiązują wizy. Należy mieć paszport (ważny minimum 6miesięcy od daty powrotu) lub dowód osobisty. Dokument tożsamości muszą posiadać także dzieci.

  Cena zawiera

  Bilet lotniczy z opłatami lotniskowymi, transfer lotnisko-hotel-lotnisko, zakwaterowanie wg oferty, wyżywienie wg oferty, telefoniczną anglojęzyczną obsługę, ubezpieczenie od KL, NNW, bagażu i chorób przewlekłych, VAT.

  Cena nie zawiera

  Wycieczek fakultatywnych, napiwków, wydatków własnych, dodatkowych ubezpieczeń od kosztów rezygnacji i pakiet SPORT.

  Aktualizacje covid-19

  Ze względu na bardzo dynamicznie zmieniającą się ogólnoświatową sytuację związaną z epidemią Covid-19, hotel zastrzega sobie prawo do wprowadzenia obostrzeń i zmian dotyczących korzystania z infrastruktury hotelu oraz formuły wyżywienia zgodnej z wprowadzanymi wymogami i zasadami władz odwiedzanego kraju. Prosimy mieć na uwadze, że tego typu zamiany mogą być wprowadzone w trybie nagłym i bez wcześniejszego informowania organizatora. Różnice w opisie oferty wynikające z powyższej informacji nie stanowią podstawy reklamacyjnej. Dodatkowo, przed wyjazdem prosimy o zapoznanie się z komunikatem MSZ, przepisami wizowymi, paszportowymi dotyczącymi odwiedzanego kraju: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych

  Kod qr -formularz sanitarny

  Wszyscy pasażerowie są zobowiązani do wypełnienia formularza sanitarnego (dostępny na stronie www.spth.gob.es lub poprzez bezpłatną aplikację SPAIN TRAVEL HEALTH-SpTH). Formularz generuje kod QR, który należy okazać na granicy.

  Uwaga! Od 1 lipca wszyscy podróżni przybywający do Hiszpanii drogą powietrzną lub morską będą musieli poddać się kontroli zdrowotnej, która może obejmować mierzenie temperatury, sprawdzanie dokumentów oraz ocenę ogólną (wizualną) stanu zdrowia.

  Mierzenie temperatury będzie się odbywało w sposób rutynowy, poprzez kamery termowizyjne lub termometry bezkontaktowe. Za gorączkę będzie uznawana temperatura 37,5 °C oraz wyższa.

  W przypadku stwierdzenia gorączki lub podejrzeń o wykazywanie objawów COVID-19, pasażer zostanie poddany kolejnej kontroli (powtórne mierzenie temperatury, badanie lekarskie). Jeśli podejrzenia okażą się uzasadnione zostanie uruchomiony alert sanitarny (wg protokołów przygotowanych wspólnie przez władze centralne i regionalne), a pasażer zostanie skierowany do odpowiedniego centrum medycznego.

  Informacje o lotach liniami wizzair, easyjet

  Wizzair

  Jedna sztuka bagażu podręcznego, nie większa niż 40 x 30 x 20 cm, maks. 10 kg (domyślnie w cenie).

  Bagaż główny za dopłatą

  • 20 kg w cenie 220/280/380 sztuka z wylotem z Katowic, ostateczne cena zostanie podana przed potwierdzeniem rezerwacji.

  WIZZ Priority

  Jeśli wykupisz usługę WIZZ Priority (lub masz do niej prawo na podstawie pakietu WIZZ Privilege Pass, WIZZ GO lub WIZZ Plus), będziesz mieć prawo do wniesienia na pokład jednej sztuki bezpłatnego bagażu podręcznego (maks. wymiary: 40 x 30 x 20 cm) i dodatkowej sztuki bagażu podręcznego na kółkach (maks. wymiary: 55 x 40 x 23 cm). Gwarantujemy, że możesz zabrać obie sztuki bagażu ze sobą do kabiny, chyba że będzie to niemożliwe ze względu na ograniczenia operacyjne. Koszt usługi Wizz Priority to 240 PLN/os. za lot w dwie strony.

  Wybór miejsca (za opłatą)

  Możesz wybrać miejsca za opłatą podczas rezerwacji. Jeśli nie chcesz rezerwować miejsca, przydzielimy Ci losowe miejsce podczas odprawy, na 48 godzin przed odlotem. W tym wypadku nie możemy zagwarantować, że osoby na tej samej rezerwacji będą siedziały obok siebie.

  //

  SasyJet - z portu lotniczego Berlin Brandenburg

  Przelot liniami typu Low Cost

  Ważne: Od 10 lutego 2021 r. wprowadzone zostaną zmiany dotyczące bagażu podręcznego :

  Wszyscy klienci podróżujący od tego dnia mogą zabrać na pokład jeden mały bagaż podręczny (maks. 45 x 36 x 20 cm) do 10 kg , który musi zmieścić się pod siedzeniem znajdującym się z przodu.

  Ten sam dodatek dotyczy wybranych miejsc standardowych. Ponadto klienci, którzy zakupili miejsce Up front lub Extra legroom będą mogli zabrać na pokład duży bagaż podręczny (maks. 56 x 45 x 25 cm) , który musi mieścić się w schowku nad głową.

  W przypadku rezerwacji dokonanych do 30.11.2020 r. z wylotami od 10 lutego 2021 r. Klient może skorzystać z usługi Hands Free, która umożliwia nadanie dużego bagażu podręcznego (maks. 56 x 45 x 25 cm) za darmo przy stanowisku nadawania bagażu. Nie należy przynosić bagażu do bramki, ponieważ zostanie on umieszczony w luku, a Klient zostanie obciążony opłatą.

  Loty do 09/02/2021: W cenie podstawowej zawarty jest bagaż podręczny o wymiarach maksymalnych do 56x45x25 cm (z uchwytami i kółkami).

  Bagaż główny za dopłatą

  • 15 kg w cenie 410 PLN/sztuka

  • 23 kg w cenie 480 PLN/sztuka

  Uwaga! Jeżeli bagaż zostanie dodany po potwierdzeniu rezerwacji jego cena może być wyższa. Wybór miejsca (za opłatą)

  Możesz wybrać miejsca za opłatą podczas rezerwacji (wycena na podstawie dostępności miejsc i oferty linii lotniczej). Jeśli nie chcesz rezerwować miejsca, przydzielimy Ci losowe miejsce podczas odprawy, na 48 godzin przed odlotem. W tym wypadku nie możemy zagwarantować, że osoby na tej samej rezerwacji będą siedziały obok siebie

  Enter Air

  W przypadku przelotów liniami Enter Air wszelkie zmiany zgłoszone po potwierdzeniu rezerwacji i wystawieniu biletów są rozpatrywane indywidualnie. Odpowiedzialność za konsekwencje zmian i wszelkie koszty z tym związane ponosi klient.

  Rozkład lotów podany jest na "Zgłoszeniu rezerwacji". Aby cena mogła zostać ostatecznie potwierdzona, muszą być wprowadzone poprawnie dane uczestników: płeć "Pan/Pani", imię, nazwisko, data urodzenia (takie same jak w paszportach/dowodach ososbistych). Po założeniu rezerwacji stałej nie mamy możliwości edycji danych uczestników.

  Przy rezerwacjach z przelotem liniami Enter Air, obowiązują warunki anulacji, zmiany danych uczestników zgodne z warunkami przewoźnika. Nie mają zastosowania warunki rezerwacji dla przelotów czarterowych. W cenie jest bagaż rejestrowany 20 kg oraz podręczny 5 kg.

  Warunki wjazdowe do kraju

  Aktualizacja z dnia 25.01.2021

  W związku z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 22.01.2021 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii z dnia 21.12.2020 r. informujemy, iż podróżujący, wracający do Polski, są zobowiązani do odbycia 10-dniowej kwarantanny (licząc od dnia następującego po przekroczeniu granicy).

  Z obowiązku tego zwolnione są osoby, którym wystawiono zaświadczenie o wykonaniu szczepienia ochronnego przeciwko COVID-19 oraz osoby posiadające negatywny wynik testu diagnostycznego na SARS-CoV-2 wykonanego, przed przekroczeniem granicy, w okresie 48 godzin, licząc od momentu wyniku tego testu. (Akceptowane testy PCR i antygenowe). Zorganizowanie oraz koszt testu są po stronie podróżujących. Koszt testu PCR (Teneryfa i Gran Canaria) wynosi ok. 165 eur i mozna go zrobic w szpitalu w godzinach 09:00 - 11:00,

  Koszt testu PCR (Fuerteventura) ok. 130 Eur.

  Koszt testu anytgenowego wynosi ok. 35 eur

  W przypadku lotów do Berlina

  Zgodnie z zaktualizowanymi przez rząd niemiecki wymaganiami dotyczących przelotów do Niemiec (w tym również lotów tranzytowych) każdy pasażer zobowiązany jest do wykonania testu na COVID (PCR, antygenowego, RT-LAMP lub TMA) i okazania jego negatywnego wyniku przed wejściem na pokład samolotu lecącego do Niemiec.

  Dotyczy to wszystkich dorosłych pasażerów oraz dzieci od 6 roku życia. Testy muszą być wykonane najwcześniej na 48h przed godziną lądowania na terytorium Niemiec. Akceptowane języki wystawionych certyfikatów z negatywnym wynikiem to angielski, niemiecki i francuski. Nie będą akceptowane testy z zestawów do samodzielnego testowania.

  https://www.gov.pl/web/dyplomacja/niemcy

  Aktualnie obostrzenia na Wyspach Kanaryjskich można znaleźć na stronie https://www.hellocanaryislands.com/coronavirus/

  ----------------------------------

  Decyzją rządu Wysp Kanaryjskich turyści odwiedzający archipelag będą musieli okazać na lotnisku test RT-PCR, RT-LAMP lub TMA na koronawirusa z wynikiem negatywnym wykonany nie wcześniej niż 72 godziny przed przylotem. Wynik testu powinien być w języku angielskim bądź hiszpańskim.

  Wszyscy pasażerowie są zobowiązani do wypełnienia formularza sanitarnego (dostępny na stronie www.spth.gob.es lub poprzez bezpłatną aplikację SPAIN TRAVEL HEALTH-SpTH). Formularz generuje kod QR, który należy okazać na granicy.

  Uwaga! Od 1 lipca wszyscy podróżni przybywający do Hiszpanii drogą powietrzną lub morską będą musieli poddać się kontroli zdrowotnej, która może obejmować mierzenie temperatury, sprawdzanie dokumentów oraz ocenę ogólną (wizualną) stanu zdrowia.

  Mierzenie temperatury będzie się odbywało w sposób rutynowy, poprzez kamery termowizyjne lub termometry bezkontaktowe. Za gorączkę będzie uznawana temperatura 37,5 °C oraz wyższa.

  W przypadku stwierdzenia gorączki lub podejrzeń o wykazywanie objawów COVID-19, pasażer zostanie poddany kolejnej kontroli (powtórne mierzenie temperatury, badanie lekarskie). Jeśli podejrzenia okażą się uzasadnione zostanie uruchomiony alert sanitarny (wg protokołów przygotowanych wspólnie przez władze centralne i regionalne), a pasażer zostanie skierowany do odpowiedniego centrum medycznego.

  Światowa Organizacja Zdrowia uznała epidemię wywołaną wirusem SARS-CoV-2 za pandemię.

  Podejmując decyzję o wyjeździe należy liczyć się z możliwymi trudnościami w powrocie do kraju, ograniczeniami w ruchu lotniczym, obowiązkiem poddania się kwarantannie lub samoizolacji, a także przeprowadzenia dodatkowych badań lekarskich na zlecenie władz miejscowych.

  Zachęcamy do śledzenie bieżących doniesień nt. zagrożenia epidemiologicznego koronawirusem przed wyjazdem za granicę. Aktualne komunikaty oraz wytyczne można znaleźć na stronach Głównego Inspektoratu Sanitarnego, Światowej Organizacji Zdrowia oraz Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób

  Warunki uczestnictwa
  Wyświetl szczegóły

  Wylot

  Wtorek, 01.06.2021
  11:00
  15:10
  BERBerlin
  FUEFuerteventura

  Powrót

  Wtorek, 08.06.2021
  15:55
  21:55
  FUEFuerteventura
  BERBerlin

  Opinie

  Opinie dodane przez

  10
  GRZEGORZ
  Pobyt - Lipiec 2020Para
  WŁAŚNIE WRÓCIŁEM PO 14 DNIACH POBYTU Z HOTELU I NIE MOGĘ SIĘ NIE PODZIELIĆ TYM CO MNIE ZASKOCZYŁO NA MIEJSCU. DBANIE O BEZPIECZEŃSTWO WSZYSTKICH KLIENTÓW -PROFESJONALNIE PRZEMTŚLANE. POTRAWY Z WYSOKIEJ JAKOŚCI PRODUKTÓW. ALKOCHOLE I NAPJE MARKOWE NIE ROZCIŃCZANE, OBSŁUGA PROFESJONALNA I CHĘTNA DO POMOCY W KAŻDEJ SYTUACJI (NAWET INFORMATYKA MI ZORGANIZOWALI). BYWAŁEM W WIELU HOTELACH ZAWSZE CZEGOŚ BRAKOWAŁO TU NIE BYŁO DO CZEGO SIE PRZYCZEPIĆ. OBY WSZYSTKIE HOTELE OFEROWAŁY TAKIE USŁUGI! P[OLECAM Z CZYSTYM SUMIENIEM.
  ZaletyBEZPIECZEŃSTWO, MARKOWE ALKOCHOLE, NIESAMOWITA ATMOSFERA, WYŚMIENITE POSIŁKI

  7.7
  Wolf Klient Wakacje.pl
  Pobyt - Luty 2016Rodzina z dziećmi
  Piękna plaża, spokojna okolica, wspaniała kuchnia i miła obsługa. Byłoby fantastycznie, gdyby nie palacze papierosów.
  WadyNajwiększy minus to brak wydzielonych stref dla palaczy papierosów!!! To żaden luksus, gdy siedzisz na tarasie, masz piękny widok, próbujesz zrelaksować się i czujesz wszechobecny smród papierosów. Jeszcze gorzej jest w sąsiednim hotelu Playa.. Opalasz się na leżaku a tuż obok Ciebie instaluje się 70-letnia babcia, odpalająca jednego papierosa od drugiego. Prawdziwy horror!!! Codzienna walka o kawałek miejsca, wolnego od dymu papierosowego, zepsuła mi cały wypoczynek.

  8.6
  Robert M.
  Pobyt - Luty 2016Para
  Hotel bardzo poprawny. Pokoje sprzątane codziennie. Bardzo uprzejmy personel. Jedzenie ok. Trochę nudno wieczorami - sporo starszych Niemców.
  Zaletyładnie położony, miła obsługa
  Wadysłabe życie nocne

  7.9
  grażyna
  Pobyt - Grudzień 2010Rodzina z dziećmi

  10
  Michalina vv
  Hotel także dla rodzin z dziećmi. W pokoju mieściliśmy się we 4 osoby. Mieliśmy codziennie sprzątane z podmianą ręczników. Umeblowanie sprawiało że czuliśmy się komfortowo. Cała moja rodzina nie narzekała na wyżywienie. Problemem może być słaba znajomość języka angielskiego przez personel, jednak myślę że każdy da sobie spokojnie radę żeby pozałatwiać podstawowe sprawy.

  Mapa

  Pogoda

  24°C
  16°C
  20°C
  9

  Przed podróżą

  Informujemy, że od 1 lipca 2020. wszyscy podróżni przybywający do Hiszpanii drogą powietrzną lub morską będą musieli poddać się kontroli zdrowotnej, która może obejmować mierzenie temperatury, sprawdzanie dokumentów oraz ocenę ogólną (wizualną) stanu zdrowia. Mierzenie temperatury będzie się odbywało w sposób rutynowy, poprzez kamery termowizyjne lub termometry bezkontaktowe. Za gorączkę będzie uznawana temperatura 37,5°C oraz wyższa. W przypadku stwierdzenia gorączki lub podejrzeń o wykazywanie objawów COVID-19 pasażer zostanie poddany kolejnej kontroli (powtórne mierzenie temperatury, badanie lekarskie). Jeśli podejrzenia okażą się uzasadnione zostanie uruchomiony alert sanitarny (wg protokołów przygotowanych wspólnie przez władze centralne i regionalne), a pasażer zostanie skierowany do odpowiedniego centrum medycznego.

  Wszyscy pasażerowie będą również zobowiązani do wypełnienia formularza sanitarnego (dostępny na stronie zobacz więcej lub poprzez bezpłatną aplikację SPAIN TRAVEL HEALTH-SpTH). Formularz generuje kod QR, który należy okazać na granicy.

  Od 23 listopada 2020 wszyscy pasażerowie będą musieli posiadać negatywny wynik testu na covid wykonany na 72 godziny przed przybyciem do Hiszpanii. Obecnie akceptowane formy testów to: PCR (RT-PCR), TMA (ang. Transcription Mediated Amplification), RT-LAMP (ang. Reverse Transcriptase Loop-Mediated Isothermal Amplification). Kontrola wyniku testów będzie odbywała się na lotniskach oraz w portach morskich zaraz po przybyciu. Trzeba będzie okazać oryginał wyniku w formie papierowej lub elektronicznej. Wynik testu powinien być w języku hiszpańskim lub angielskim i zawierać następujące dane: imię i nazwisko podróżującego, numer paszportu lub innego dowodu tożsamości (musi się zgadzać z numerem podanym w formularzu kontroli sanitarnej), data wykonania testu, dane certyfikowanego centrum diagnostycznego, informacja o użytej technice diagnostycznej oraz negatywny wynik.

  Wszyscy pasażerowie będą również zobowiązani do wypełnienia formularza sanitarnego (dostępny na stronie zobacz więcej lub poprzez bezpłatną aplikację SPAIN TRAVEL HEALTH-SpTH). Formularz generuje kod QR, który należy okazać na granicy.

  UWAGA:

  W związku z nowelizacją z dnia 22 lutego 2021 r. do rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ograniczeń na czas pandemii, osoby posiadające zaświadczenie o otrzymaniu dwóch dawek szczepienia przeciwko COVID-19, szczepionką dopuszczoną do obrotu w Unii Europejskiej są zwolnione z obowiązkowej kwarantanny po powrocie do Polski z zagranicy. Ponadto z obowiązku kwarantanny, po powrocie do kraju zwolnione są również osoby, które odbyły już izolację domową lub były hospitalizowane w związku z zakażeniem wirusem SARS-CoV-2, nie dawniej niż 6 miesięcy przed datą przekroczenia polskiej granicy.
  Do Hiszpanii Polacy mogą wjechać za okazaniem ważnego paszportu lub dowodu osobistego.
  W Hiszpanii dla Polaków wizy nie są wymagane.
  Szczepienia nie są wymagane. Warto przed wyjazdem wyrobić bezpłatną Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego i zabrać ją ze sobą na wakacje. Karta EKUZ potwierdza prawo do korzystania na koszt NFZ z niezbędnych świadczeń zdrowotnych w czasie pobytu na terenie innego państwa członkowskiego Unii Europejskiej.