Dobry13 opinii
7,1
Aktualizujemy cenę
ZAREZERWUJ
Trwa weryfikacja ceny

HM Balanguera Beach (ex. Whala! Ambos Mundos)

Last minute
Kod oferty: WAK597190
budynek główny
obiekt, budynek główny, teren hotelu
obiekt, budynek główny, teren hotelu
budynek główny, basen
basen
budynek głównyobiekt, budynek główny, teren hoteluobiekt, budynek główny, teren hotelubudynek główny, basenbasenrecepcja / lobby, teren hoteluteren hoteluteren hoteluteren hotelupokójpokójpokój, łazienkałazienkarestauracjateren hotelu, restauracjateren hotelu, restauracja, kawiarniateren hotelu, drink bar, kawiarnia

Nasi klienci docenili

 • Palma - stolica Majorki - spacer wąskimi uliczkami zabytkowego miasta wśród barokowych rezydencji i katalońskiego Art Nouveau.
 • Valldemossa rozsławiona przez Fryderyka Chopina i George Sand, którzy schronili się w tutejszym klasztorze Kartuzów.
 • Bajeczna zatoka Cala de sa Calobra z prowadzącą do niej niezwykle widokową, pełną serpentyn drogą.
 • Dostępne pokoje

  Pokój dwuosobowy

  standardowy
  2 dorosłych
  Aktualizujemy cenę

  2 osobowy

  2 dorosłych
  Aktualizujemy cenę

  Dodatkowe opcje

  Ubezpieczenie podróży wraz z kosztami rezygnacji i leczeniem COVID-19 AXA ASSISTANCE

  185
  za wycieczkę
  promesa

  Promesa Pewne Wakacje - TYLKO TERAZ ZA DARMO

  promesa
  0
  za wycieczkę
  wpPilot
  Teraz przy zakupie wycieczki dostęp do WP Pilot gratis!
  Zgarnij kod 14 dniowego dostępu do WP Pilot - telewizji online i oglądaj 35 kanałów TV gdziekolwiek jesteś
   Sprawdź teraz 
  Trwa weryfikacja ceny

  Informacje o podróży

  Zakwaterowanie

  04.10.2020 Niedziela

  Wykwaterowanie

  11.10.2020 Niedziela

  Szczegóły oferty

  Kod oferty: WAK597190Region: MajorkaOrganizator: Prima Holiday

  Położenie

  Hotel położony w pobliżu sklepów i lokali rozrywkowych, około 15km od centrum miasta Palma de Mallorca i około 8km od lotniska.

  Plaża

  Plaża piaszczysta, publiczna, 50metrów od hotelu. Leżaki i parasole płatne.

  Hotel

  KATEGORIA LOKALNA 4

  Hotel odnowiony w 2015 roku. Z tarasu na dachu rozpościela się piękny widok na okolicę. Hotel przystosowany dla osób niepełnosprawnych.

  Do dyspozycji gości

  Lekarz: na zamówienie, dodatkowo płatny, recepcja, winda, taras na dachu, restauracja, 2 bary, wypozyczalnia rowerów (płatna).

  Hotel akceptuje karty: Visa, MasterCard, American Express.

  Internet

  Wi - Fi na terenie hotelu płatne. Kafejka internetowa: płatna.

  Sport, rekreacja i rozrywka

  Bezpłatnie: 2 baseny w tym jeden na dachu

  Odpłatnie: siłownia, masaże, sauna.

  Dla dzieci

  Brodzik, łóżeczko dla dziecka do 2 lat: na zamówienie przed przyjazdem.

  Zakwaterowanie

  Pokoje standardowe, wyposażone w: klimatyzację, TV, telefon, sejf(płatny), łazienkę z prysznicem i suszarką, balkon lub taras.

  Wyżywienie

  BB - śniadanie

  HB - śniadanie i obiadokolacja. Napoje do obiadokolacji dodatkowo płatne.

  All Inclusive

  Śniadanie, obiad i kolacja w formie bufetu. Przekąski pomiędzy posiłkami, lokalne napoje alkoholowe i bezalkoholowe w wyznaczonych przez hotel miejscach i godzinach.

  Informacje dodatkowe

  https://www.hmbalanguerabeach.com/en/

  NA MIEJSCU OBSŁUGA POLSKOJĘZYCZNA.

  Cena

  Oferta Z Przelotem

  Cena zawiera: bilet lotniczy, bagaż podręczny, transfer lotnisko - hotel - lotnisko (shuttle bus), zakwaterowanie w hotelu; opiekę polskojęzycznego rezydenta w wybranych regionach, część oferty jest bez rezydenta jeśli opisane w "uwagach" przy opisie hotelu; wyżywienie wg oferty, opłaty lotniskowe, ubezpieczenie ERGO Reiseversicherung AG (ERGO Ubezpieczenia Podróży) NNW, KL (od momentu rozpoczęcia imprezy do jej zakończenia z wyłączeniem czasu trwania dojazdu własengo), bagaż, OC organizatora, VAT, składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG).

  Cena nie zawiera: bagażu rejestrowanego, miejsc obok siebie w samolocie, dodatkowego ubezpieczenia: od kosztów rezygnacji ( ok 3% wartości rezerwacji), chorób przewlekłych( ok. 68 PLN/os/tydz.), a także dodatkowego ubezpieczenie KL w okresie pandemii (w tym COVID-19 - KL do 20 000 EUR) / cena ok. 47.12 PLN/ os/tydz.) , wycieczek fakultatywnych. podatku turystycznego * (dot. Costa Brava, Majorka).

  UWAGA! Do każdej rezerwacji istnieje także możliwość dokupienia bagażu rejestrowanego według cennika przewoźnika. Wtym celu należy podczas procesu zakładnia rezerwacji wybrać składnik opcjonalny lub po prostu wysłać wiadomość do rezerwacji w BlueVendo z prośbą o dodanie bagażu i informacją dla ilu osób bagaż ma zostać zakupiony.

  Dojazd Własny

  Cena zawiera: zakwaterowanie w hotelu, wyżywienie wg oferty, ubezpieczenie Europäische Reiseversicherung AG (ERV AG) NNW, KL (od momentu rozpoczęcia imprezy do jej zakończenia z wyłączeniem czasu trwania dojazdu własengo), bagaż, OC organizatora, VAT.

  Cena nie zawiera: dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji i chorób przewlekłych, wycieczek fakultatywnych, podatku turystycznego * (dot. Costa Brava, Majorka).

  • Podatek turystyczny w Katalonii (dotyczy ofert na COSTA BRAVA) oraz na Majorce (pobyty od 1 lipca 2016) nie jest wliczony w cenę.

  Klienci (powyżej 16 roku życia) zobligowani są do wniesienia należnej opłaty bezpośrednio po przyjeździe do hotelu:

  Hotele 5 ok. 2,25-2,50 za dzień od osoby

  Hotele 4 ok. 1,00-1,65 za dzień od osoby

  Hotele 3ok. 0,50-1,10 za dzień od osoby

  Pozostałe obiekty ok. 1 za dzień od osoby

  Dzieci 0-16 lat zwolnione są z podatku.

  Ponad to na Costa Brava opłata dotyczy tylko pierwszego tygodnia pobytu (max 7 dni), w dalszym okresie podatek nie obowiązuje. Cena uzależniona jest od dostępności miejsc w samolocie w danej taryfie cenowej. Linie lotnicze podają ceny aktualne na chwile zapytania. W związku z powyższym ze względu na wyczerpanie się danych taryf, do momentu podpisania umowy cena może ulegać zmianom.

  W przypadku bagażu, który przekracza obowiązujący bezpłatny limit (ilość sztuk lub wymiary) pobierane będą opłaty za nadbagaż. Przekroczenie dozwolonego limitu bagażu podręcznego podlegać będzie dodatkowej opłacie zgodnie z przepisami dotyczącymi nadbagażu w samolocie.

  Bagaż

  LIMIT BAGAŻU PODRĘCZNEGO w PRIMIE w cenie:

  Wizzair: Klienci Prima Holiday mają wykupioną usługę WIZZ PRIORITY!

  Usługa daje mozliwość

  • zabrania na pokład jednej sztuki małego bagażu, która musi zmieścić się pod fotelem, np. torbę na aparat, na laptopa, lub torebkę ( 40 x 30 x 20 cm, maks. 10 kg))

  • zabrania na pokład jednej podręcznej walizki na kółkach (55 x 40 x 23 cm, maks. 10 kg)

  • pierwszeństwo wejścia na pokład

  • Gwarantujemy, że możesz zabrać obie sztuki bagażu ze sobą do kabiny, chyba że będzie to niemożliwe ze względu na ograniczenia operacyjne.

  Ryanair: 10kg, nieprzekraczający wymiarów 55 x 40 x 20 cm, oraz dodatkowo jeden mały bagaż, np. torebkę lub torbę na laptopa, nieprzekraczający wymiarów 35 x 20 x 20 cm oraz pierwszeństwo wejścia na pokład. Pasażerowie, którzy wykupili opcję pierwszeństwa wejścia na pokład mogą wnieść na pokład jeden mały oraz jeden duży bagaż podręczny, chyba że ze względów operacyjnych konieczne jest umieszczenie dużego bagażu podręcznego w luku. Obowiązuje Regulamin dotyczący bagażu rejestrowanego.

  LOT: 8 kg nieprzekraczający wymiarów 55 x 40 x 23 cm. Dodatkowo jako bagaż podręczny pasażer może zabrać ze sobą torebkę damską lub torbę męską lub laptopa (wymiary 40 cm x 35 cm x 12 cm)

  EasyJet: jedną sztukę bagażu wliczając torebki i laptopy o wymiarach nie przekraczających 56x45x25 cm (w tym kółka, kieszonki i rączki).

  Ceny Dodatkowego Bagażu Rejestrowanego

  Wizzair: 10kg/20kg/32kg - 100-400 zł - cena na potwierdzenie uzależniona od wagi bagażu, trasy i terminu lotu

  Ryanair: 20kg - ok 300 zł - cena na potwierdzenie uzależniona od trasy i terminu lotu

  EasyJet: 15kg - ok. 300 zł; 23kg - ok. 350 zł

  LOT: 23 kg - ok 300 zł Uwaga!! Ceny podane na moment zakładania rezerwacji. Po potwierdzeniu rezerwacji cena bagażu dodatkowego może ulec zmianie!

  Limit Bagażu Rejestrowanego

  Wizzair: 10kg/20kg/32kg

  Ryanair: 10kg/20kg

  Easyjet: 15kg

  LOT: 23 kg (Wymiary jednej sztuki bagażu nie mogą przekroczyć 158 cm)

  Doba hotelowa

  !!! UWAGA !!!

  DOBA HOTELOWA W REGIONIE COSTA BRAVA KOŃCZY SIĘ O GODZINIE 10:00, KWATEROWANIE OD GODZINY 14:00

  Covid-19

  Hotele

  Aktualnie obowiazujace srodki majace na celu zapobieganie rozprzestrzenianiu sie wirusa COVID-19.

  Aktualizacja z dnia 03.08.2020 r.

  Rząd hiszpański przyjął nowy dekret dotyczący obostrzeń, na mocy którego spotkania grupowe na Balearach zostaną ograniczone. Wszelkie spotkania lub imprezy odbywające się w przestrzeniach użytku publicznego (w tym w parkach, plażach, promenadach plażowych itp.) będą ograniczone do grup maksymalnie trzydziestoosobowych na zewnątrz i piętnastoosobowych w pomieszczeniach zamkniętych. Podczas spotkań grupowych należy nadal przestrzegać wszystkich norm dotyczących dystansu społecznego.

  Aktulizacja z dnia 13.07.2020 r.

  Od 13.07.2020 władze Balearów wprowadziły używanie maseczek na twarzy jako element obowiązkowy w przestrzeni publicznej, nawet jeśli jest zachowany dystans społeczny. Obowiązek ten dotyczy wszystkich od 6-go roku życia. Dotyczy to przestrzeni publicznej na zewnątrz, jak również w miejscach zamkniętych tj. supermarkety, hotele itp. Przepis ten nie dotyczy osób z problemami oddechowymi, które uniemożliwiają noszenie maseczki, osób przebywających na plaży, czy basenie, podczas konsumpcji w restauracjach, jak również podczas uprawiania sportu.

  Wszyscy pasazerowie przybywajacy do Hiszpanii droga powietrzna lub morska musza przejsc kontrole zdrowia przed wjazdem do kraju. Kontrole te moga obejmowac pomiar temperatury, kontrole dokumentacji i kontrole wizualna stanu pasazera.

  Kontrola temperatury bedzie przeprowadzana rutynowo w celu identyfikacji podroznych z goraczka. Jako granice wykrywalnosci ustala sie temperature rowna lub wieksza niz 37,5 oC. Pomiar temperatury musi odbywac sie za pomoca bezdotykowych termometrow lub kamer termograficznych. Dane osobowe i obrazy zarejestrowane przez kamery termowizyjne nie beda przechowywane, a prywatnosc pasazerow musi byc zagwarantowana przez cały czas.

  Firmy zeglugowe, pod nadzorem Sanidad Exterior (dot. zdrowia osob z zagranicy), moga mierzyc temperature pasazerow w podrozach miedzynarodowych przed ich przybyciem do hiszpanskiego portu, zgodnie z postanowieniami niniejszego rozdziału.

  W odniesieniu do kontroli dokumentow, wszyscy pasazerowie pochodzacy z dowolnego lotniska lub portu znajdujacego sie poza terytorium Hiszpanii musza wypełnic formularz dotyczacy zdrowia publicznego, ktorego tresc stanowi załacznik I do niniejszej rezolucji.

  Proces wypełniania formularza bedzie odbywał sie droga elektroniczna, w taki sposob, ze wszystkie osoby, ktore planuja podroz do Hiszpanii, musza go wypełnic przed rozpoczeciem podrozy przez adres internetowy: www.spth.gob.es lub za pomoca bezpłatnej aplikacji HISZPANIA TRAVEL HEALTH-SpTH

  Ważne!

  FORMULARZE W WERSJI PAPIEROWEJ BĘDĄ AKCEPTOWANE W WYJĄTKOWYCH SYTUACJACH.

  Od 01 sierpnia wszyscy pasażerowie przybywający drogą lotniczą i morską mają obowiązek posiadania kodu QR w wersji elektronicznej pod rygorem nie wpuszczenia na teren Hiszpanii i/lub na pokład samolotu/statku.

  Instytut ds. Jakosci w Turystyce Hiszpanii w Ministerstwie Przemysłu Handlu i Turystyki zarzadziło wprowadzenie szeregu norm sanitarnych, ktore zaczynaja obowiazywac wraz z otwarciem hoteli.

  Ich głownym załozeniem jest zapewnienie bezpieczenstwa sanitarnego gosciom poprzez zachowanie pomiedzy personelem a goscmi oraz miedzy samymi goscmi dystansu społecznego, zwiekszenie czestotliwosci dezynfekcji przedmiotow najczesciej dotykanych jak blaty, krany, klamki, uchwyty, krany, umywalki, lady, drzwi, windy, klucze, karty do pokoi, przyciski do spłuczki, telefony, suszarki, karty menu, wieszaki, minibary itd. oraz takiego przeorganizowania pracy, by zachowac maksymalne bezpieczenstwo podczas rejestracji, posiłkow, wypoczynku oraz w strefach wspolnych. Ponizej bardziej szczegołowa lista podjetych działan.1. Higiena personelu hotelowego

  • zmiana ubrania po przyjsciu do pracy na słuzbowy uniform, ktory ma byc prany po kazdym dniu, w temperaturze powyzej 60 stopni C.

  • personel bez kontaktu fizycznego miedzy soba

  • oddzielny personel oddelegowany do sprzatania pokoi i oddzielny do sprzatania pozostałych powierzchni. Wozki ze sprzetem do sprzatania dezynfekowane po kazdej zmianie.

  • praca personelu w maseczkach ochronnych i w rekawiczkach, zmiana rekawiczek za kazdym razem po zakonczeniu pracy w pokoju.

  • codzienna rejestracja i kontrola wszystkich czynnosci dezynfekcyjnych2. Informacja dla gosci

  • zaznaczenie miejsc dla gosci podczas rejestracji w recepcji, podobnie przy wejsciu do restauracji (dla zachowania dystansu).

  • informacja na plakatach przynajmniej w jednym obcym jezyku.3. Recepcja

  • ograniczenie liczby osob przebywajacych jednorazowo w recepcji

  • zainstalowanie ekranow ochronnych oddzielajacych recepcje (łatwych w czyszczeniu i dezynfekcji)

  • personel w obowiazkowych maseczkach ochronnych

  • dostepny płyn do dezynfekcji rak

  • jednorazowe długopisy lub mozliwosc ich dezynfekcji

  • płatnosc karta lub w inny elektroniczny sposob

  • dezynfekcja lady recepcyjnej przynajmniej raz dziennie, po kazdej zmianie personelu

  • deponowanie kart do pokojow / kluczy w specjalnym pojemniku z płynem dezynfekcyjnym

  • dezynfekcja lady, sprzetu w recepcji, klawiatury, telefonu itd. oraz sprzetu w kasie po kazdej zmianie personelu

  • w drzwiach wejsciowych do hotelu specjalny dywanik nasaczony srodkiem dezynfekcyjnym

  • zaniesienie bagazu do pokoju przez personel hotelowy tylko w rekawiczkach jednorazowych lub dezynfekcja uchwytow i raczek sciereczkami dezynfekujacymi

  • zabronione odprowadzanie na parking samochodow klientow przez personel hotelowy4. Kawiarnia /Restauracja

  • eliminacja ze stołow elementow wspolnych takich jak cukiernice, solniczki, pojemniki z pieprzem, przyprawy, oliwa, elementy dekoracji

  • przy bufecie ekran ochronny

  • w wypadku room serwisu personel w maseczkach ochronnych i rekawiczkach jednorazowych (z zachowaniem dystansu)

  • tace myte w wysokiej temperaturze w zmywarkach5. Pokoje hotelowe

  • zredukowanie liczby tekstyliow w pokojach jak dywany, serwety, dekoracje - w pokoju tylko jeden kosz na odpadki i smiecie, z pokrywa i podwojnym workiem plastikowym, jedynie w łazience.

  • zapasowe koce i poduszki w szafie specjalnie zabezpieczone,

  • suszarka do włosow dezynfekowana włacznie z filtrem po opuszczeniu przez goscia pokoju,

  • dezynfekcja wieszakow

  • dezynfekcja minibarow,

  • ograniczenie usługi prasowania

  • przy zmianie poscieli i recznikow, te bez kontaktu z podłoga, zapakowane bezposrednio do workow plastikowych, pranie w temperaturze powyzej 60 stopni C.

  • dezynfekcja scian, podłog, sufitu, okien, luster, mebli, sprzetu stanowiacego wyposazenie

  • czesta wymiana filtrow6. Jadalnia, strefa wypoczynkowa

  • monitorowanie zachowywania dystansu społecznego

  • zwiekszenie liczby turnusow na posiłki

  • ograniczenie liczby krzeseł, by wymusic dystans społeczny

  • zawieszenie plakatow informacyjnych przypominajacych o myciu rak przed i po nacisnieciu przyciskow w automatach sprzedajacych napoje czy ekspresach kawowych7. Strefy wspolne

  • przestrzeganie dystansowania

  • zapewnienie w tych strefach srodkow do dezynfekcji rak

  • w łazienkach wspolnych suszarki do rak lub reczniki papierowe, sprzatanie i dezynfekcja min 6 razy dziennie

  • kosze na smieci z pokrywa i podwojnym workiem plastikowym

  • wszelkie pomieszczenia, sale konferencyjne, sale fitness wietrzone dwa razy dziennie8. Sale fitness - limit osob

  • w przypadku zajec grupowych, zachowanie odstepow, oznaczenie na podłodze miejsc na uczestnikow, by uniknac bliskosci czy kontaktu

  • w przypadku korzystania ze sprzetu uzywanie recznikow, dezynfekcja sprzetu po kazdym uzytkowniku9. Windy

  • ograniczenie liczby uzytkownikow, korzystanie z maseczek ochronnych10. Baseny i Spa

  • wprowadzone beda normy na podstawie wynikow badan naukowych dotyczacych zachowania sie wirusa w wodzie w basenach krytych oraz pod gołym niebem11. Strefy dla dzieci

  • przy wejsciu na teren mycie lub dezynfekcja rak

  • regularna dezynfekcja urzadzen i zabawe

  Warunki wjazdowe

  • dokumentem podróży uprawniającym do wjazdu i pobytu (niezależnie od jego celu) na terytorium Hiszpanii jest ważny paszport lub dowód osobisty.

  • Obywatele polscy korzystają z prawa do swobodnego przepływu osób w ramach Unii Europejskiej/Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

  • każdy uczestnik imprezy zobowiązany jest do przestrzegania paszportowych, celnych, zdrowotnych i innych przepisów kraju, do którego podróżuje. Klient odpowiedzialny jest za dotrzymanie wszelkich przepisów niezbędnych do przeprowadzenia imprezy turystycznej, o których został poinformowany przez organizatora.

  Teneryfa - rezydent

  Opieka anglojęzycznego rezydenta lub polskojęzycznego rezydenta do potwierdzenia dla każdej rezerwacji.

  Warunki uczestnictwa
  Wyświetl szczegóły

  Mapa

  Pogoda

  Październik

  Zobacz cały rok
  Temperatura w dzień
  23°C
  Temperatura w nocy
  12°C
  Temperatura wody
  21°C
  Liczba godzin słonecznych
  7

  Opinie

  Opinie dodane przez

  4.5
  Edyta
  Pobyt - Lipiec 2010Para
  Duszno w pokojach, brudna i śmierdząca wykładzina na korytarzu. Plusy: położenie blisko morza (chociaż nie widać go praktycznie z balkonu - zasłania inny hotel), w miarę dobre jedzenie. Podsumowując okolicę: wszędzie sami Niemcy (przeważa młodzież), brak imprez na powietrzu, prawie nie czuć Hiszpanii, wszystko przypomina Niemcy i October fest. Z proponowanych wycieczek fajna jest podróż po wyspie. Nie polecam wycieczki do fabryki pereł - nic ciekawego.
  5.2
  Michał
  Pobyt - Lipiec 2010Para
  Bardzo ważna informacja na sam początek: pokoje zamykane są na prosty zamek na klucz, a nie na kartę (jak np. w Capi Playa). Już drugiego dnia okradziono nas: pieniądze komórka. Po przyjściu drzwi były zamknięte na klucz, a na zamku nie było widać śladów włamania. Nic nie dało to, że obok hotelu jest komisariat policji. Prawdopodobnie okradła nas sprzątaczka, która była Polką (kochani rodacy za granicą). W hotelu powiedzieli, że to jest normalne i się zdarza dość często w miesiącu. Nie zrobiło to na nich wielkiego wrażenia podobnie jak na Pani rezydent z Orbisu. Ogólnie hotel jest starodawny. Nic tam nie zmienili od lat 70-tych. Klimatyzacja praktycznie nie działała i była głośna.
  8.8
  Dorota Grochala
  OGólnie jedzenia bardzo dobre , choc posiłki powtarzały sie, wszystkiego bylo pod dostatkiem,posiłki zimne i gorace, jedynie do kolacji napoje były płatne, desery i owoce do wyboru, przepyszne arbuzy oraz pomidory :) szkoda ,ze byl problem ,zeby zabrac ze soba ze stołowki na przykład jakis owoc, mozna sie bylo najesc do syta na miejscu.
  7.0
  Sylwia
  Ładny hotelik, niedaleko centrum. Pokoje bardzo czyste, zadbane (wszystko nowe). W kazdym pokoju aneks kuchenny. Szkoda, ze nie ma w ofercie wyzywienia i basenu. Obiad można zjeść w rozsądnej cenie (8 euro). Ok. 1 km do lidla, tekze jesli ktoś ma ochote kupic cos tanio bądź na obiad i przygotowac samemu to warto, chociaz nam sie nie chcialo. Ogólnie wrażenia z miejscowości super. Dużo tawern, dyskotek, ludzi.
  7.6
  Mariolka
  Hotel położony niedaleko od plaży, ok. 100 m . Niezbyt duży, znajduję się blisko centrum, zaraz przy drodze. Hotel nie wywarł na mnie zbyt dobrego wrażenia, wyeksploatowane pokoje. Widać że hotel nie jest pierszej młodości. Hotel raczej dla niewymagających klientów, którzy chcą mieszkać blisko promenady, przy której koncentruje się życie nocne, blisko fajnej plaży. Hotel posiada sporą restaurację, basen średniej wielkości. Mi się pobyt udał ale byłam nastawiona głównie na zwiedzanie i przebywanie poza hotelem.

  Przed podróżą

  Paszporty

  Do Hiszpanii Polacy mogą wjechać za okazaniem ważnego paszportu lub dowodu osobistego.

  Wizy

  W Hiszpanii dla Polaków wizy nie są wymagane.

  Szczepienia, służba zdrowia

  Szczepienia nie są wymagane. Warto przed wyjazdem wyrobić bezpłatną Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego i zabrać ją ze sobą na wakacje. Karta EKUZ potwierdza prawo do korzystania na koszt NFZ z niezbędnych świadczeń zdrowotnych w czasie pobytu na terenie innego państwa członkowskiego Unii Europejskiej.

  Zgodnie z rozporządzeniem rządu RP z dnia 31.08.2020 r. informujemy, że loty rejsowe z Polski do Hiszpanii zostały wstrzymane od 1.09 do 15.09 br., istnieje możliwość wydłużenia zakazu lotów.

  Informujemy, że od 1 lipca br. wszyscy podróżni przybywający do Hiszpanii drogą powietrzną lub morską będą musieli poddać się kontroli zdrowotnej, która może obejmować mierzenie temperatury, sprawdzanie dokumentów oraz ocenę ogólną (wizualną) stanu zdrowia. Mierzenie temperatury będzie się odbywało w sposób rutynowy, poprzez kamery termowizyjne lub termometry bezkontaktowe. Za gorączkę będzie uznawana temperatura 37,5 °C oraz wyższa. W przypadku stwierdzenia gorączki lub podejrzeń o wykazywanie objawów COVID-19 pasażer zostanie poddany kolejnej kontroli (powtórne mierzenie temperatury, badanie lekarskie). Jeśli podejrzenia okażą się uzasadnione zostanie uruchomiony alert sanitarny (wg protokołów przygotowanych wspólnie przez władze centralne i regionalne), a pasażer zostanie skierowany do odpowiedniego centrum medycznego.

  Wszyscy pasażerowie będą również zobowiązani do wypełnienia formularza sanitarnego (dostępny na stronie www.spth.gob.es lub poprzez bezpłatną aplikację SPAIN TRAVEL HEALTH-SpTH). Formularz generuje kod QR, który należy okazać na granicy.

  Infolinia Wakacje.pl

  +48 58 325 29 00