Fantastyczny1 opinia100% poleceń
9,6
4 368 -20%

3 509

za osobę
ZAREZERWUJ
Trwa weryfikacja ceny
Wakacje.plWczasyHiszpaniaZawsze Niech Będzie Słońce
Dobro naszych klientów to dla nas priorytet

Zawsze Niech Będzie Słońce

Wycieczka objazdowa

Last minute
Kod oferty: WAK441950

Nasi klienci docenili

 • Rejs na La Gomerę w poszukiwaniu licznych pamiątek po wizycie na wyspie Krzysztofa Kolumba.
 • Zwiedzanie pierwszej stolicy Teneryfy z pięknie zachowaną kolonialną starówką wpisaną na listę UNESCO.
 • Trekking w malowniczym wąwozie Masca i wizyta w Loro Parku - największej atrakcji turystycznej na Teneryfie (fakultatywnie).
 • Dostępne pokoje

  Pokój dwuosobowy

  2 dorosłych
  7 018 zł
  za pokój

  Dodatkowe opcje

  Ubezpieczenie podróży wraz z kosztami rezygnacji AXA ASSISTANCE

  174
  za wycieczkę
  promesa

  Promesa Pewne Wakacje - TYLKO TERAZ ZA DARMO

  promesa
  1540
  za wycieczkę
  Trwa weryfikacja ceny
  Rezerwacja jest w 100% darmowa i nie zobowiązuje do zakupu wycieczki

  Informacje o podróży

  Wylot

  09:1522.06.2020 Poniedziałek
  WAWWarszawa - Chopin
  14:1022.06.2020 Poniedziałek
  TFSTeneriffa

  Powrót

  15:0029.06.2020 Poniedziałek
  TFSTeneriffa
  21:2529.06.2020 Poniedziałek
  WAWWarszawa - Chopin

  Szczegóły oferty

  Kod oferty: WAK441950Organizator: Itaka

  Region

  Wyspy Kanaryjskie / Wyspy Kanaryjskie

  Opis oferty:

  Park Narodowy Ca?adas del Teide • La Orotava • Icod de los Vinos • Garachico • Los Gigantes • San Sebastian de la Gomera • Park Narodowy Garajonay • Loro Park

  Pełna słońca i temperamentu Wyspa Wiecznej Wiosny i nieustającej zabawy - Teneryfa - to idealne miejsce nie tylko na wypoczynek, ale także fantastyczne spotkania z egzotyczną przyrodą. W programie Park Narodowy Ca?adas del Teide wpisany na listę UNESCO i rejs na fascynującą La Gomerę ze stolicą, w której przetrwały pamiątki z czasów Krzysztofa Kolumba. Fakultatywnie: trekking w malowniczym wąwozie Masca, jednym z najbardziej urokliwych miejsc na wyspie, idealnym dla osób aktywnych, a także wizyta w fantastycznym Loro Parku, największej atrakcji turystycznej na Teneryfie. Wszystkie noclegi w jednym hotelu, przewidziany czas wolny na wypoczynek na plaży i możliwość przedłużenia wypoczynku w jednym z hoteli z oferty ITAKI.

  1. dzień.

  Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot na lotnisko Reina Sofia/Teneryfa. Transfer do hotelu, kolacja, nocleg.

  2. dzień. wypoczynek

  Śniadanie. Czas wolny - wypoczynek na plaży. Kolacja i nocleg.

  3. dzień. p.n. ca?adas del teide - la orotava - icod de los vinos - garachico - los gigantes

  Śniadanie. Przejazd przez najwyżej położoną miejscowość w Hiszpanii - Villaflor (1466m n.p.m.) - do położonego w sercu wyspy PARKU NARODOWEGO CA?ADAS DEL TEIDE, nad którym dominuje święta góra Guanczów i jednocześnie najwyższy szczyt Hiszpanii - wulkan Teide (3718m n.p.m.). Przejazd przez kolonialne miasto LA OROTAVA i obiad w tradycyjnej restauracji z kanaryjskimi rarytasami. Kolejnym punktem na trasie jest ICOD DE LOS VINOS, gdzie można podziwiać 800-letnie drzewo Drago, którego purpurowym sokiem farbowano królewskie szaty. Degustacja sławnych kanaryjskich likierów i win. Krótki postój w rejonie GARACHICO, urokliwego miasteczka częściowo zalanego przez lawę. Przejazd przez Santiago del Teide do LOS GIGANTES ze słynnymi nawet 600-metrowymi klifami. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

  4. dzień. san sebastian de la gomera - p.n. garajonay

  Śniadanie. Transfer do portu w Los Christianos. Rejs na LA GOMERĘ - wyspę Kolumba. Wizyta w stolicy wyspy SAN SEBASTIAN DE LA GOMERA, gdzie przetrwały liczne pamiątki z czasów wizyty Krzysztofa Kolumba. Przejazd do PARKU NARODOWEGO GARAJONAY, gdzie można podziwiać prastary las wawrzynowy wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Obiad w tradycyjnej restauracji z pokazem unikatowego na skalę światową języka gwizdanego. Transfer do portu w San Sebastian. Przepłynięcie do Los Cristianos na Teneryfie. Transfer do hotelu, kolacja, nocleg.

  5. dzień. wypoczynek

  Śniadanie. Czas wolny - wypoczynek na plaży. Kolacja i nocleg.

  6. dzień. loro park

  Śniadanie. Czas wolny lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): całodzienna wycieczka do położonego na północy wyspy LORO PARKU - parku zoologiczno-botanicznego o powierzchni 135 tys. km², największego na Wyspach Kanaryjskich i jednego z największych w Europie. Nadzwyczajne bogactwo kwiatów i liczne gatunki egzotycznej roślinności czynią go prawdziwie rajskim ogrodem. Można tu obserwować unikatowe, jedne z największych na świecie kolekcje różnokolorowych papug. Niezapomniane wrażenie robią pokazy delfinów, papug, lwów morskich i ogromnych orek, których akwarium jest największe i najbardziej nowoczesne na świecie. Na terenie parku żyją także flamingi, krokodyle, goryle i tygrysy. Niezwykłą atrakcją jest również "Planeta Pingwinów", gdzie ptaki żyją w doskonale odtworzonym arktycznym krajobrazie. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

  7. dzień. wypoczynek

  Śniadanie. Czas wolny - wypoczynek na plaży. Kolacja i nocleg.

  8. dzień.

  W zależności od godziny wylotu: śniadanie, czas wolny, transfer na lotnisko i wylot do Polski. Dla osób, które przedłużają pobyt o tygodniowy wypoczynek: śniadanie, wykwaterowanie, przejazd na lotnisko, transfer do wybranego hotelu.

  świadczenia:

  7 noclegów w hotelu/ na Teneryfie; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 7 śniadań (bufet), 2 obiady, 7 kolacji (bufet), degustacja kanaryjskich win i likierów • przelot • przejazd autokarem lub minibusem (zależnie od liczby osób) • bilety wstępu • lokalny przewodnik • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

  Uwagi:

  Obowiązkowa dopłata do usługi Rozkład Premium (dot. wybranych rozkładów lotów)/os.: 60 PLN. Obowiązkowa opłata za prom: Teneryfa-La Gomera-Teneryfa: ok. 35 EUR, dzieci 2-12 lat: ok. 20 EUR. Opłaty fakultatywne: Loro Park: ok. 34 EUR (bezpłatny transport kolejką z centrum Puerto de la Cruz).

  Warunki uczestnictwa
  Wyświetl szczegóły

  Pogoda

  Temperatura w dzień
  28°C
  Temperatura w nocy
  13°C
  Temperatura wody
  24°C
  Liczba godzin słonecznych
  11

  Opinie

  Opinie dodane przez

  9.6
  Andrzej Klient Wakacje.pl
  Pobyt - Lipiec 2019Para
  ZaletyBrak minusów. Cała wycieczka była wspaniała. Opieka ze strony ITAKI perfekcyjna.
  WadyNie ma minusów.
  Pozdrowienia dla pani Agnieszki,rezydent na Teneryfie. Można na nią liczyć o każdej porze dnia. Panie przewodniczki z dużą wiedzą i BARDZO miłe. Jesteśmy z żoną zachwyceni tą wyprawą i obsługą ze strony ITAKI. Następny wypad też będzie i z ITAKĄ. Polecam. Dziękuję również kierowcom autokarów,są mistrzami.

  Przed podróżą

  Paszporty

  Do Hiszpanii Polacy mogą wjechać za okazaniem ważnego paszportu lub dowodu osobistego.

  Wizy

  W Hiszpanii dla Polaków wizy nie są wymagane.

  Szczepienia, służba zdrowia

  Szczepienia nie są wymagane. Warto przed wyjazdem wyrobić bezpłatną Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego i zabrać ją ze sobą na wakacje. Karta EKUZ potwierdza prawo do korzystania na koszt NFZ z niezbędnych świadczeń zdrowotnych w czasie pobytu na terenie innego państwa członkowskiego Unii Europejskiej.

  Zgodnie z oficjalnie przekazywanymi komunikatami odnośnie koronawirusa informujemy, że Pasażerom nie wolno wjeżdżać do Hiszpanii.

  Nie dotyczy to:
  - obywateli i mieszkańców Hiszpanii,
  - pracowników służby zdrowia lub osób starszych w wykonywaniu swoich obowiązków,
  - osób, które udokumentują przyczyny siły wyższej lub sytuację w potrzebie,
  - dyplomatów, organizacji międzynarodowych, personelu wojskowego i członków organizacji humanitarnych podczas wykonywania ich obowiązków,
  - pasażerów podróżujących w celach zawodowych, należycie udokumentowani, jeśli przyjeżdżają z Austrii, Belgii, Bułgarii, Chorwacji, Cypru, Czech, Danii, Estonii, Finlandii, Francji, Niemiec, Grecji, Węgier, Islandii, Irlandii (Rep.), Włoch, Łotwy, Litwy, Luksemburga, Malty, Holandii, Norwegii, Polski, Portugalii, Rumunii, Słowacji, Słowenii, Hiszpanii, Szwecji lub Szwajcarii,
  - pasażerów posiadających wizę długoterminową wydaną przez państwo członkowskie Schengen, powracających przez Hiszpanię do kraju zamieszkania.

  Pasażerowie są zobowiązani do poddania się kwarantannie przez 14 dni.
  - Nie dotyczy to pracowników służby zdrowia wykonujących swoje obowiązki, jeżeli nie mieli oni kontaktu z pacjentami z koronawirusem (COVID-19).

  Pasażerowie mogą lądować tylko w Alicante (ALC), Barcelonie (BCN), Fuerteventurze (FUE), Gran Canarii (LPA), Ibizie (IBZ), Madrycie (MAD), Maladze (AGP), Menorce (MAH), Lanzarote (ACE), Majorce (PMI), Sewilli (SVQ), Teneryfie (TFS) lub Walencji (VLC).
  Po przylocie do Hiszpanii należy okazać wypełniony formularz lokalizatora pasażerów w służbie zdrowia publicznego

  Infolinia Wakacje.pl

  +48 58 325 29 00