Zawsze Niech Będzie Słońce
Hiszpania / Teneryfa

Zawsze Niech Będzie Słońce

Dodaj do schowka Itaka
Last minute
śniadania i obiadokolacje samolotem

Nr WAK489251

3 949 zł -22% 3 099 zł 7 dni / os.
REZERWUJ

Rezerwacja jest w 100% darmowa
i nie zobowiązuje do zakupu wycieczki

9,6 / 10
Opinie klientów (1) 100% poleca tę wycieczkę
Zalety wg klientów
  • Rejs na La Gomerę w poszukiwaniu licznych pamiątek po wizycie na wyspie Krzysztofa Kolumba.
  • Zwiedzanie pierwszej stolicy Teneryfy z pięknie zachowaną kolonialną starówką wpisaną na listę UNESCO.
  • Trekking w malowniczym wąwozie Masca i wizyta w Loro Parku - największej atrakcji turystycznej na Teneryfie (fakultatywnie).
  • Doskonałe zakwaterowanie podczas wyjazdu

Kod oferty

WAK489251

Region

Wyspy Kanaryjskie / Wyspy Kanaryjskie

Opis oferty:

Park Narodowy Ca?adas del Teide • La Orotava • Icod de los Vinos • Garachico • Los Gigantes • San Sebastian de la Gomera • Park Narodowy Garajonay • Loro Park

Pełna słońca i temperamentu Wyspa Wiecznej Wiosny i nieustającej zabawy - Teneryfa - to idealne miejsce nie tylko na wypoczynek, ale także fantastyczne spotkania z egzotyczną przyrodą. W programie Park Narodowy Ca?adas del Teide wpisany na listę UNESCO i rejs na fascynującą La Gomerę ze stolicą, w której przetrwały pamiątki z czasów Krzysztofa Kolumba. Fakultatywnie: trekking w malowniczym wąwozie Masca, jednym z najbardziej urokliwych miejsc na wyspie, idealnym dla osób aktywnych, a także wizyta w fantastycznym Loro Parku, największej atrakcji turystycznej na Teneryfie. Wszystkie noclegi w jednym hotelu, przewidziany czas wolny na wypoczynek na plaży i możliwość przedłużenia wypoczynku w jednym z hoteli z oferty ITAKI.

1. dzień.

Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot na lotnisko Reina Sofia/Teneryfa. Transfer do hotelu, kolacja, nocleg.

2. dzień.

Wypoczynek

Śniadanie. Czas wolny - wypoczynek na plaży. Kolacja i nocleg.

3. dzień.

P. N. CA?ADAS DEL TEIDE - LA OROTAVA - ICOD DE LOS VINOS - GARACHICO - LOS GIGANTES Śniadanie. Przejazd przez najwyżej położoną miejscowość w Hiszpanii - Villaflor (1466m n.p.m.) - do położonego w sercu wyspy PARKU NARODOWEGO CA?ADAS DEL TEIDE, nad którym dominuje święta góra Guanczów i jednocześnie najwyższy szczyt Hiszpanii - wulkan Teide (3718m n.p.m.). Przejazd przez kolonialne miasto LA OROTAVA i obiad w tradycyjnej restauracji z kanaryjskimi rarytasami. Kolejnym punktem na trasie jest ICOD DE LOS VINOS, gdzie można podziwiać 800-letnie drzewo Drago, którego purpurowym sokiem farbowano królewskie szaty. Degustacja sławnych kanaryjskich likierów i win. Krótki postój w rejonie GARACHICO, urokliwego miasteczka częściowo zalanego przez lawę. Przejazd przez Santiago del Teide do LOS GIGANTES ze słynnymi nawet 600-metrowymi klifami. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

4. dzień.

SAN SEBASTIAN DE LA GOMERA - P. N. GARAJONAY Śniadanie. Transfer do portu w Los Christianos. Rejs na LA GOMERĘ - wyspę Kolumba. Wizyta w stolicy wyspy SAN SEBASTIAN DE LA GOMERA, gdzie przetrwały liczne pamiątki z czasów wizyty Krzysztofa Kolumba. Przejazd do PARKU NARODOWEGO GARAJONAY, gdzie można podziwiać prastary las wawrzynowy wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Obiad w tradycyjnej restauracji z pokazem unikatowego na skalę światową języka gwizdanego. Transfer do portu w San Sebastian. Przepłynięcie do Los Cristianos na Teneryfie. Transfer do hotelu, kolacja, nocleg.

5. dzień.

Wypoczynek

Śniadanie. Czas wolny - wypoczynek na plaży. Kolacja i nocleg.

6. dzień.

Loro Park

Śniadanie. Czas wolny lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): całodzienna wycieczka do położonego na północy wyspy LORO PARKU - parku zoologiczno-botanicznego o powierzchni 135 tys. km², największego na Wyspach Kanaryjskich i jednego z największych w Europie. Nadzwyczajne bogactwo kwiatów i liczne gatunki egzotycznej roślinności czynią go prawdziwie rajskim ogrodem. Można tu obserwować unikatowe, jedne z największych na świecie kolekcje różnokolorowych papug. Niezapomniane wrażenie robią pokazy delfinów, papug, lwów morskich i ogromnych orek, których akwarium jest największe i najbardziej nowoczesne na świecie. Na terenie parku żyją także flamingi, krokodyle, goryle i tygrysy. Niezwykłą atrakcją jest również "Planeta Pingwinów", gdzie ptaki żyją w doskonale odtworzonym arktycznym krajobrazie. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

7. dzień.

Wypoczynek

Śniadanie. Czas wolny - wypoczynek na plaży. Kolacja i nocleg.

8. dzień.

W zależności od godziny wylotu: śniadanie, czas wolny, transfer na lotnisko i wylot do Polski. Dla osób, które przedłużają pobyt o tygodniowy wypoczynek: śniadanie, wykwaterowanie, przejazd na lotnisko, transfer do wybranego hotelu.

świadczenia:

7 noclegów w hotelu/ na Teneryfie; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 7 śniadań (bufet), 2 obiady, 7 kolacji (bufet), degustacja kanaryjskich win i likierów • przelot • przejazd autokarem lub minibusem (zależnie od liczby osób) • bilety wstępu • lokalny przewodnik • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

Uwagi:

Obowiązkowa dopłata do usługi Rozkład Premium (dot. wybranych rozkładów lotów)/os.: 60 PLN. Obowiązkowa opłata za prom: Teneryfa-La Gomera-Teneryfa: ok. 35 EUR, dzieci 2-12 lat: ok. 20 EUR. Opłaty fakultatywne: Loro Park: ok. 34 EUR (bezpłatny transport kolejką z centrum Puerto de la Cruz).

Warunki uczestnictwa

 
Opinie dodane przez    
Byłeś na tej wycieczce? Dodaj opinię
Wszystkie opinie o
Zawsze Niech Będzie Słońce
 
ładowanie...

trwa ładowanie opinii
Pogoda w Hiszpanii
I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
Temperatura
w dzień °C
11°
12°
16°
17°
22°
28°
32°
32°
28°
20°
14°
11°
Temperatura
wody °C
13° 12° 15° 17° 21° 24° 25° 25° 24° 21° 16° 14°
Temperatura
w nocy °C
13° 16° 16° 13°
Śr. liczba godzin
słonecznych
5 7 6 8 9 11 12 11 9 7 5 4

Paszporty

Do Hiszpanii Polacy mogą wjechać za okazaniem ważnego paszportu lub dowodu osobistego.

Wizy

W Hiszpanii dla Polaków wizy nie są wymagane.

Szczepienia, służba zdrowia

Szczepienia nie są wymagane. Warto przed wyjazdem wyrobić bezpłatną Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego i zabrać ją ze sobą na wakacje. Karta EKUZ potwierdza prawo do korzystania na koszt NFZ z niezbędnych świadczeń zdrowotnych w czasie pobytu na terenie innego państwa członkowskiego Unii Europejskiej.