0

19 119

za osobę
Podsumowanie ceny
Wakacje.plWczasyIndieIndie / Ladakh /

Indie / Ladakh /

Wycieczka objazdowa
Kod oferty: WAK560784
Nie czekaj do lata! Teraz ceny są najlepsze, a wybór ofert i pokoi - największy.
Lato 2023
Kod oferty: WAK560784
1/9

Opis oferty

Organizator: Prestige ToursKod oferty: WAK560784

Indie/Delhi

Tytuł wycieczki

INDIE LADAKH 14 DNI

Główne atrakcje

• Piękne miejsca w luksusowych warunkach

• Leh - stolica Małego Tybetu"

• Liczne buddyjskie klasztory

• Wyjątkowa Dolina Nubry, zwana Doliną Kwiatów"

• Malownicze jeziora pogranicza z Tybetem

• Wysokogórskie przełęcze i żyjący w górach nomadzi

O wycieczce

Ladakh to wyjątkowe miejsce, w ogóle nie podobne do znanych nam Indii. To kraina wysokich gór i przepięknych dolin. Ladakh położony jest między dwoma najwyższymi pasmami górskimi na świecie Himalajami i Karakorum. W tych przepięknych okolicznych przyrody znajdowało się kiedyś niezależne królestwo, a pozostałe po tym okresie pałace przyjdzie nam zobaczyć. Zwany Małym Tybetem" Ladakh to miejsce, gdzie wciąż żywa jest kultura tybetańska. Będziemy tam podziwiać panoramę najwyższych gór świata, oglądać zachody słońca nad jeziorami i zwiedzać buddyjskie klasztory. O szybsze bicie serca przyprawią nas przejazdy przez najwyższe drogowe trasy na świecie. Nie jest to wyjazd dla osób ceniących nade wszystko wygodę. Podczas wyprawy czekają nas trudne przejazdy po wertepach, surowy klimat Ladakhu i kilka nocy w prostych warunkach. Warto jednak się trochę poświęcić - wrażenia zostaną do końca życia.

Program wycieczki

Dzień 1

Wylot

Zbiórka na lotnisku w Warszawie (ewentualnie na lotnisku innego miasta w Polsce) dwie godziny przed odlotem. Szczegółowa informacja o zbiórce i godzinie odlotu jest podana w programie, który otrzymuje każdy uczestnik wycieczki. Przelot do Delhi.

Dzień 2

Delhi

Przylot do Delhi w nocy lub nad ranem, transfer do hotelu. Po odpoczynku i przespaniu się dla chętnych organizujemy zwiedzanie - Świątynia Sikhów słynąca ze złotej kopuły, grobowiec Humajuna, Meczet Piątkowy - uznawany za najbardziej okazały w całym kraju. Przejażdżka rowerowymi rikszami po Starym Delhi. Spacer zatłoczonymi ulicami, gdzie święte krowy spacerują między tłumem ludzi, setkami motorków i riksz. Nocleg w hotelu w Delhi.

Dzień 3

Przelot Do Ladakhu

Przelot z Delhi do Leh - dawnej stolicy Królestwa Ladakh, położonej na wysokości ponad 3500m n.p.m. Leh stanowił kiedyś ważny ośrodek na trasie Jedwabnego Szlaku, gdzie spotykali się kupcy z całego świata i handlowali herbatą, jedwabiem i przyprawami. Po przylocie transfer do hotelu i zakwaterowanie. Po południu wybierzemy się na wspólny spacer po mieście, gdzie zapoznamy się z lokalną kuchnią z przysmakami w postaci pierożków momos i zupy thukpa na czele. Nocleg w hotelu w Leh.

Dzień 4

LEH

W tym dniu wybierzemy się na zwiedzanie najwspanialszych zabytków miasta. Zaczniemy od wizyty w pałacu królewskim w Leh, który do złudzenia przypomina słynny tybetański pałac Potala w Lhasie. Następnie odwiedzimy klasztor Namgyal Tsemo, zwany Czerwonym Klasztorem. W jego wnętrzu zobaczymy wysoki na trzy piętra posąg Buddy oraz starożytne manuskrypty i freski. Ze znajdującego się powyżej zniszczonego fortu będziemy podziwiać wspaniałą panoramę Lehu. Malowniczy zachód słońca będziemy obserwować z górującej nad miastem Stupy Shanti. Powrót na nocleg do hotelu.

Dzień 5

Dolina Indusu

Tego dnia wybierzemy się na wycieczkę po klasztorach w dolinie Indusu. Najpierw odwiedzimy klasztor w Hemis, gdzie co roku odbywa się wielobarwny festiwal, na który ściągają mieszkańcy Ladakh, jak i turyści z całego świata. Na dziedzińcu tancerze w bogatych strojach wykonują rytualne tańce symbolizujące zwycięstwo dobra nad złem. Następnie odwiedzimy klasztory w Stakna i Matho. Po południu zaglądniemy do pałacu w Stok, gdzie przeniosła się ladakhijska rodzina królewska w XIX wieku. Obecnie mieści się tu muzeum z unikalną kolekcją królewskich strojów, biżuterii i malowideł thangka. Po powrocie do Leh, czas wolny na odkrywanie uroków krętych uliczek i zakup pamiątek. Nocleg w hotelu.

Dzień 6

Dolina Nubry

Po śniadaniu opuszczamy Leh i udajemy się do Doliny Nubry, zwanej też doliną kwiatów. Trasa prowadzi przez przełęcz Khardung La, która sięga 5600m n.p.m. Biegnąca tamtędy droga jest jedną z najwyżej położonych dróg samochodowych na świecie - wspaniałe widoki i skacząca adrenalina gwarantowane! Po przekroczeniu przełęczy ujrzymy malowniczą, zieloną dolinę, w której unikalny mikroklimat pozwala na uprawę jabłek i brzoskwiń. Po drodze odwiedzimy pochodzący z XIV wieku klasztor Diskit, będący największym i najstarszym takim obiektem w Dolinie Nubry. Przejazd do Hunder, dla chętnych przejażdżka na grzbietach baktryjskich wielbłądów po jednej z najwyżej położonych piaszczystych pustyń. Nocleg w Dolinie Nubry.

Dzień 7

Dolina Nubry

Dzień rozpoczniemy od wizyty w niewielkim, ale malowniczym klasztorze Samstanling położonego w miejscowości Sumur, w którym mieszka kilkudziesięciu mnichów. Następnie ruszymy wzdłuż doliny Nubry do Panamik, gdzie przekroczymy rzekę oraz ruszymy w krótki trekking do gompy Ensa. Trudy marszu zrekompensujemy sobie podczas kąpieli w gorących źródłach. Nocleg w Dolinie Nubry.

Dzień 8

Jezioro Pangong

Tego dnia czeka nas kilkugodzinna jazda samochodem nad jezioro Pangong, które rozciąga się na długości 134km a większość powierzchni znajduje się już po stronie chińskiej. Po przyjeździe czeka nas zakwaterowanie w namiotach a następnie wybierzemy się na spacer wzdłuż brzegów jeziora. W szmaragdowych wodach jeziora odbijają się potężne szczyty górskie dając niezapomniany efekt, szczególnie o zachodzie słońca. Nocleg w namiotach nad jeziorem.

Dzień 9

Przełęcz Chang La I Klasztor Thikse

Kolejna piękna pora nad jeziorem to wschód słońca, gdy góry rozświetlane są stopniowo przez pierwsze promienie. Droga powrotna do Leh z postojami w ładniejszych punktach widokowych. Znajdziemy się między innymi na kolejnej, wysoko położonej przełęczy - Chang La (5300m n.p.m.). Po drodze zatrzymamy się w klasztorze Thikse, który swoją architekturą również przypomina Pałac Potala w Lhasie. W klasztorze zobaczymy między innymi 12-metrowy posąd Buddy, wykonany z miedzi i pokryty złotem. W miarę możliwości czasowych zatrzymamy się w Shey, gdzie znajduje się letni pałac królów Ladakhu. Nocleg w hotelu w Leh.

Dzień 10

Jezioro Tsomoriri

Ponownie opuszczamy stolicę Ladakhu i udajemy się nad wysokogórskie jezioro Tsomoriri położone na wysokości 4200m n.p.m. Rejon ten do niedawna był niedostępny dla turystów. Płaskowyż Rupshi jest zamieszkany przez liczną dziką zwierzynę. Zobaczymy dzikie osły, czerwone lisy, a być może nawet rzadką śnieżną panterę. Czas wolny w bajecznej scenerii. Nocleg w namiotach.

Dzień 11

[Jezioro Tsokar I Powrót Do Leh

w]

Tym dniu czeka nas droga powrotna do Leh. Po drodze zatrzymamy się przy niezwykłym jeziorze Tsokar i przekroczymy kolejną wysoką przełęcz Tanglang La (5359m n.p.m.). Dalsza droga prowadzi malowniczą trasą Manali-Leh. Nocleg w hotelu w Leh.

Dzień 12

Likir I Alchi

Po śniadaniu udamy się na zwiedzanie klasztorów położonych na zachód od Leh, gdzie widać będzie kaszmirskie wpływy w architekturze i sztuce. Zaczniemy od wizyty w klasztorze Likir założonego w XIV wieku, słynącego z wielkiego, złotego posągu Buddy. Następnie odwiedzimy Alchi, gdzie w kompleksie klasztornym znajdziemy gliniane posągi Buddy, bogate drzeworyty i malowidła ścienne w kaszmirskim stylu. Trzecim miejscem do jakiego zawitamy jest Lamayuru, gdzie znajduje się klasztor zwany "siedzibą wolności". Powrót do hotelu w Leh.

Dzień 13

Przelot Do Delhi

To pożegnalny dzień naszego pobytu w Ladakh. Poranne godziny spędzimy na ostatnich zakupach i spacerach. Przelot z Leh do Delhi. Z okien samolotu rozciągają się zapierające dech w piersiach widoki Himalajów. Przejazd do hotelu. Czas na dalsze zwiedzanie miasta w miarę wolnego czasu. Nocleg w hotelu w Delhi.

Dzień 14

[Powrót Do Warszawy

w]

Nocy lub wcześnie rano wylot do Europy i przylot do Polski.

Zniżki

4% ceny - dodatkowa zniżka dla Przyjaciół Biura (definicja Przyjaciela Biura jest zawarta w Uwagach o Podróżowaniu). Zniżki naliczane są od ceny podstawowej (poza obowiązkową dopłatą płatną na miejscu). Single bez dopłaty - w przypadku braku możliwości dokwaterowania i przy zapisie minimum 6miesięcy przed wycieczką.

Ceny promocyjne stosowane są tylko w przypadku wczesnych rezerwacji.

Liczba miejsc w promocyjnej cenie ograniczona.

I rata - 10% ceny wycieczki płatne do 2 dni od zapisu

II rata - dopłata do 40% ceny - 95 dni przed datą wyjazdu

III rata - dopłata do 100% ceny - 45 dni przed datą wyjazdu

Płatność w USD (na konto USD) lub w PLN (na konto PLN) według średniego kursu NBP z dnia wpłaty.

świadczenia

Przeloty na całej trasie, opłaty i podatki lotniskowe, wszelkie przejazdy (w Ladakhu podróże luksusowymi toyotami -- maksymalnie 4 uczestników w 1 samochodzie); wyżywienie - codzienne śniadania, kolacje i obiady - łącznie 10 posiłków, noclegi (pokoje 2-osobowe) w wersji de luxe - Delhi hotel 4, Ladakh - najlepsze dostępne hotele i stałe namioty z łóżkami przystosowane dla turystów, opłaty za wstępy do parków narodowych, rezerwatów i zwiedzanych obiektów; pozwolenia i inne opłaty administracyjne, ubezpieczenie KL, NNW, bagaż; lokalni przewodnicy, polski pilot doskonale znający miejscowe realia.

Cena nie obejmuje

Obowiązkowa dopłata na miejscu w wysokości 400 USD (ostatnia rata wyjazdu płatna na miejscu) obejmująca część świadczeń, ubezpieczenie od kosztów rezygnacji, ubezpieczenie od chorób przewlekłych, koszt wizy do Indii i jej uzyskania (ok. 90 USD), pozostałe wyżywienie, napoje do posiłków, ewentualne dodatkowe wstępy, zwyczajowe napiwki, dopłata do pokoju 1-osobowego w wysokości 680 USD, kosztów wykonania ewentualnych wymaganych testów na COVID-19.

Uwagi

Orientacyjna liczba uczestników - od 8 do 14, szczegółowy program i uwagi praktyczne każdy uczestnik otrzymuje przed wyjazdem. Należy posiadać paszport ważny minimum 6miesięcy od daty powrotu z przynajmniej 2 zupełnie wolnymi stronami oznaczonymi, jako strony na wizy. Ze względu na znaczne wysokości osoby mające problemy z układem krążenia powinny skonsultować sprawę udziału w wyprawie z lekarzem. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Biuro zastrzega sobie prawo przesunięcia o maksimum 1 dzień terminu wycieczki lub jej wydłużenia o nocleg tranzytowy bez dodatkowych kosztów zgodnie z aktualnymi rozkładami lotów.

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Wybierz pokój i godziny lotów

Nowość
Wybierz pokój i sprawdź podany obok rozkład lotu. Czasami zdarza się, że godziny lotów się zmieniają. Jeśli tak się stanie – poinformujemy Cię o tym.

Pokój dwuosobowy

2 dorosłych

śniadania / według programu
WylotLinia Rejsowa, GDS
WAW · 03.07 (Pon.)Warszawa - Chopin
DEL · 04.07 (Wt.)Delhi
Godziny lotu podamy później
PrzylotLinia Rejsowa, GDS
DEL · 16.07 (Ndz.)Delhi
WAW · 16.07 (Ndz.)Warszawa - Chopin
Godziny lotu podamy później
38 240 zł
za pokój

Warto dokupić

Aktualizujemy parametry oferty
Tylko u nasPromesa Pewne Wakacje gratis i szeroki pakiet ubezpieczeń.

Oficjalny Parking Lotniska P2, Żwirki i Wigury 1, Warszawa

860
za 1 auto
1 auto
Data od
03.07.2023
Data do
16.07.2023
860
za 1 auto

Ubezpieczenie podróży wraz z kosztami rezygnacji i leczeniem COVID-19 AXA ASSISTANCE

490
za wycieczkę
490
za wycieczkę
Dołóż ubezpieczenie do koszyka, warto!

70%

naszych klientów decyduje się na zakup ubezpieczenia

zero ryzyka

Ubezpieczenie Kosztów Rezerwacji chroni Cię, jeśli zachorujesz na COVID-19

od 80 tys. do 8 mln €

kosztów leczenia zostanie pokrytych, jeśli zdarzy Ci się COVID-19 w trakcie wakacji
Wycieczka38 240
Cena całkowita38 240
Zaliczka płatna teraz11 472
Pozostała kwota płatna na 30 dni przed wyjazdem.
lub

Pogoda

27°C
25°C
28°C
4

Przed podróżą

SYTUACJA W UKRAINIE
W związku z obecną sytuacją władze Ukrainy zamknęły swoją przestrzeń powietrzną dla lotów cywilnych. Oznacza to, że samoloty, w tym także te o charakterze turystycznym nie przelatują nad terytorium tego kraju. Linie lotnicze zawiesiły czasowo połączenia z Ukrainą. Wszystkie loty będą realizowane alternatywnymi, bezpiecznymi trasami.

COVID-19
WYMAGANE DOKUMENTY
Wymagane jest wypełnienie formularza: zobacz więcej.
Ubezpieczenie kosztów leczenia covidu-19.

ZASZCZEPIENI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie, o ile podróżujący przedstawi unijny certyfikat COVID potwierdzający pełne szczepienie (nie wiesz co to za dokument przeczytaj o nim).
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna/test po powrocie: nie obowiązuje.

OZDROWIEŃCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: tak, PCR najwcześniej 72 godziny przed podróżą- wynik należy wgrać podczas wypełniania formularza online. Zaświadczenie o wyniku testu musi być wystawione w języku angielskim.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna/test po powrocie: nie obowiązuje.

DZIECI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie o ile dziecko jest zaszczepione lub podróżuje pod opieką w pełni zaszczepionego opiekuna. W innym przypadku- PCR najwcześniej 72 godziny przed podróżą. Zaświadczenie o wyniku testu musi być wystawione w języku angielskim.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna/test po powrocie: nie obowiązuje.

POZOSTALI PODRÓŻUJĄCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: tak, PCR najwcześniej 72 godziny przed podróżą- wynik należy wgrać podczas wypełniania formularza online. Zaświadczenie o wyniku testu musi być wystawione w języku angielskim.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna/test po powrocie: nie obowiązuje.

TRANZYT LUB WYLOT SPOZA POLSKI
Jeśli wylatujesz/wyjeżdżasz z innego kraju niż Polska lub korzystasz z tranzytu w innym państwie sprawdź aktualne warunki wjazdowego do tego państwa (możesz być objęty dodatkowymi restrykcjami). Szczegóły na: zobacz więcej.

TESTY W SUPERCENIE!
Jeśli potrzebujesz testu, możesz szybko i tanio zamówić go przez Wakacje.pl. W ofercie są zarówno testy przed wyjazdem za granicę z zaświadczeniem w języku angielskim, jak i testy po powrocie do Polski. Przeczytaj więcej o tym, jak skorzystać z szybkich testów na COVID-19 w supercenie.
Paszport ważnego przynajmniej 6 miesięcy po zakończeniu podróży, zawierający przynajmniej dwie wolne strony.
Obywatele polscy udający się do Indii są objęci obowiązkiem wizowym.

Indyjska e-wiza pozwala na wykonanie całej procedury wizowej online, w tym dokonanie płatności i wydruk wizy bez konieczności składania wizyty w konsulacie. Program obejmuje tylko osoby ubiegające się o wizę w następujących kategoriach: turystyka, biznes, udział w konferencji oraz w związku z leczeniem.

Program e-wiza obejmuje tylko osoby ubiegające się o wizę w następujących kategoriach: turystyka, odwiedziny, krótkoterminowa opieka medyczna, bądź krótkoterminowa podróż służbowa w celach biznesowych.

Ponadto, posiadacze e-wizy mogą przekroczyć granicę Indii przy wjeździe tylko na terenie 28 portów lotniczych: Delhi, Mumbai, Chennai, Kolkata, Thiruvananthapuram, Bengaluru, Hyderabad, Cochin, Goa, Ahmedabad, Amritsar, Gaya, Jaipur, Lucknow, Trichy, Varanasi, Calicut, Mangalore, Pune, Nagpur, Coimbatore, Bagdogra, Guwahati, Chandigarh, Visakhapatnam, Madurai, Bhubaneswar, Port Blair a także na terenie 5 portów morskich: Mumbai, Cochin, Mormugao, Chennai, New Mangalore.

Opuszczenie Indii z e-wizą jest możliwe w dowolnym punkcie granicznym, z wyłączeniem obszarów ograniczonego ruchu turystycznego, na które trzeba uzyskać osobne pozwolenie.
Szczegóły programu oraz opis procedury uzyskania e-wizy są dostępne na stronie: zobacz więcej.
Nie są wymagane żadne szczepienia.