0
Aktualizujemy cenę
Trwa weryfikacja ceny
Wakacje.plWczasyIndieNepal - Bhutan - Andamany z post. w Kalkucie

Nepal - Bhutan - Andamany z post. w Kalkucie

Wycieczka objazdowa
Kod oferty: WAK564830
Przedsprzedaż
Kod oferty: WAK564830
1/16

Opis oferty

Organizator: Prestige ToursKod oferty: WAK564830

/

Indie/Andamany

Tytuł wycieczki

NEPAL BHUTAN ANDAMANY z wypoczynkiem 17 DNI

Główne atrakcje

• Bhutan -dni w baśniowym buddyjskim królestwie

• Starożytne miasta - państwa Doliny Katmandu

• Przyroda Parku Narodowego Chitwan

• Wspaniałe widoki Himalajów

• Kalkuta - dawna Perła w koronie" Imperium Brytyjskiego

• Andamany - archipelag tropikalnych wysp

O wycieczce

Można śmiało powiedzieć, że jest to wycieczka dla koneserów. Docieramy do Bhutanu, towarzyszy nam wspaniała kultura krajów himalajskich i piękne, górskie krajobrazy. Na końcu spędzamy kilka dni na rzadko odwiedzanym przez Polaków tropikalnym archipelagu Andamanów. Nie jest to wycieczka trudna - warunki noclegowe na wycieczce są bardzo dobre, podróże przejazdy niezbyt długie, kraje są ciekawe, a ich mieszkańcy gościnni i szczęśliwi. To właśnie Bhutan według wszystkich badań zajmuje pierwsze miejsce jeśli chodzi o poczucie szczęścia obywateli. Podczas wyjazdu nie przebywamy na dużych wysokościach, nie występują zatem dolegliwości spowodowane dużymi wysokościami.

7

Program wycieczki

Dzień 1

Wylot Z Warszawy Lub Z Krakowa

Zbiórka na lotnisku w Warszawie lub w Krakowie. Szczegółowa informacja o zbiórce i godzinie odlotu jest podana w Prestige Book, który otrzymuje każdy uczestnik wyprawy. Przelot z przesiadką do Katmandu.

Dzień 2

Katmandu

Przylot do stolicy Nepalu, Katmandu (1335m n.p.m.), przejazd do hotelu. Spacer po centrum starego Katmandu, Durbar Square - stare pagody i dawny pałac królewski. W tym miejscu mieszka też Kumari - ostatnia żywa bogini na świecie. Nocleg w Katmandu.

Dzień 3

Katmandu I Bandipur

Poznawanie szczególnej atmosfery miasta z barwnymi uliczkami i małymi restauracjami. Zwiedzanie najbliższych okolic - Pashupatinath - śiwaickie świątynie i aśramy joginów nad rzeką Bagmati. To najważniejsze miejsce nepalskich hinduistów, tu odbywają się rytualne kremacje zwłok. Podróż na zachód z postojami w ładniejszych miejscach. Zatrzymamy się w pięknym miasteczku Bandipur położonym pomiędzy zielonymi wzgórzami. Bandipur to ostoja kultury newarskiej, gdzie czas się zatrzymał. Jest to typowa tradycyjna wioska tego regionu, składająca się z urokliwych wąskich uliczek z cudowną architekturą. Nocleg w Bandipurze.

Dzień 4

Park Narodowy Chitwan

Podróż do Parku Narodowego Chitwan, obszaru chronionego wpisanego na listę UNESCO. Chitwan to przyrodniczy raj, żyją tu nosorożce, tygrysy, wiele gatunków innych ssaków i ptaków. Piękny rejs rzeką podczas którego obserwujemy ptaki, krokodyle i toczące się nad wodą życie. Nocleg w rejonie Chitwan.

Dzień 5

Park Narodowy Chitwan I Bhaktapur

Zwiedzanie parku narodowego. Przejażdżka po parku na słoniach. Z wygodnego siedzenia na słoniu znakomicie obserwuje się bujną, tropikalną przyrodę. Wyjazd z parku i przejazd w kierunku Doliny Katmandu. Dolina to serce kraju przesycone historią i tradycją. Późnym popołudniem docieramy na miejsce, naszą bazą wypadową będzie magiczny Bhaktapur. Nocleg w Bhaktapur.

Dzień 6

Widok Na Himalaje I Patan

Chętni, by wstać przed świtem mogą wyjechać serpentynami do Nagarkot na wzgórza otaczające Dolinę Katmandu (w cenie wycieczki). O wschodzie słońca przy dobrej widoczności ukażą się wspaniałe widoki na rozległą panoramę Himalajów. Innym wariantem jest (dodatkowo płatny ok. 220 USD) widokowy przelot nad Himalajami. Lot odbywa się tylko przy sprzyjających warunkach pogodowych i wymaga wcześniejszego zarezerwowania. Podczas dobrej pogody z samolotu znakomicie widać Mt. Everest, Lhotse i inne himalajskie kolosy. Przejazd do Patan - miasta piękna" - jak brzmi jego druga nazwa. Pospacerujemy tu starymi uliczkami, które zachowały się z czasów średniowiecznych, będziemy podziwiać stupy buddyjskie, budowle królewskie i złoty klasztor". Większość zabytków skupiło się wokół głównego placu miasta czyli Durbar Square, a jego sercem jest pałac Królewski, kolejny przykład architektury newarskiej. Powrót do Bhaktapur, spacer po mieście. Bhaktapur to miasto uroczystych obchodów świąt hinduistycznych i festiwali, a także centrum rękodzielnictwa, gdzie można nabyć lokalne pamiątki. Nocleg w Bhaktapur.

Dzień 7

Thimphu

Jedziemy na lotnisko i lecimy samolotem bhutańskich linii lotniczych do Paro (2200m n.p.m.) w zachodnim Bhutanie. Z lotniska jedziemy do Thimphu, stolicy kraju. To prawda, rzeczywiście jesteśmy w królestwie najszczęśliwszych ludzi świata! Zwiedzamy miasto - rzut oka na siedzibę rządu bhutańskiego, wizyta w szkole artystycznej. Spacerujemy po schludnych ulicach zaglądając do wytwórni kadzideł i sklepów. Nocleg w hotelu w Thimphu (ok. 2300m n.p.m.)

Dzień 8

Punakha

Kolejny dzień w szczęśliwym królestwie. Zajdziemy na plac, na którym Bhutańczycy często strzelają z łuku - to narodowy sport i pasja mieszkańców kraju. Łucznicy nie zważając na niebezpieczeństwo stoją przy tarczach, do których strzelają przeciwnicy. Zwiedzamy stary klasztor buddyjski Changhangka, a także miejsce, gdzie utrzymuje się w niewoli takina, endemicznego ssaka będącego symbolem kraju. Podróż do Punakha, niewielkiej miejscowości zagubionej w himalajskiej dolinie. Po drodze zatrzymujemy się na chwilę na przełęczy Dochu La (3140m n.p.m.). Widzimy liczne ?agi modlitewne umieszczane tu przez Bhutańczyków i 108 czortenów. W oddali przy dobrej widoczności można dostrzec Gangkar Punsum (7570m n.p.m.), najwyższy szczyt kraju. Zjazd do Punakha (1250m n.p.m.). Spacer po wiejskich okolicach, mamy okazję do poznawania rzadko odwiedzanych przez turystów wsi, a lokalny przewodnik opowie nam o miejscowych zwyczajach. Nocleg w Punakha.

Dzień 9

Punakha I Paro

Zwiedzanie największej atrakcji okolicy - wspaniałego królewskiego dzongu (fortecy, klasztoru i budynku administracyjnego w jednym) w Punakha. Położona nad rzeką budowla robi wielkie wrażenie. Dzong jest pełen życia, zobaczymy mnichów i dowiemy się o jego funkcjonowaniu. Krótki spacer po okolicy, przez wiszący most przedostaniemy się na drugą stroną rzeki. Następnie podróż do Paro, miasta położonego w dolinie o tej samej nazwie. Zwiedzanie pełnego pięknych domów centrum, wszędzie panuje spokój, a od Bhutańczyków możemy spodziewać się łagodnych uśmiechów i przyjaznych gestów. Nocleg w Paro.

Dzień 10

Tygrysie Gniazdo

Wycieczka do legendarnego klasztoru-pustelni Taktsang, czyli "Tygrysiego Gniazda" zawieszonego na urwisku nad doliną. Już w VIII w. medytował tu tybetański mistrz, Guru Padmasambhawa, a po nim wielu innych słynnych joginów i mistrzów. To Tygrysiego Gniazda można dotrzeć po dłuższym spacerze na piechotę, ale istnieje możliwość podjechania części trasy na grzbiecie muła (dodatkowo płatne). Popołudnie przeznaczone na relaks lub dodatkowe zwiedzanie. Powrót na nocleg.

Dzień 11

Lot Do Kalkuty

Jedziemy na lotnisko i z prawdziwym żalem żegnamy się z Bhutanem, krajem najszczęśliwszych ludzi świata. Przylot do Kalkuty. Po południu krótkie zwiedzanie tego wielkiego miasta - m.in. katedra Św. Pawła i słynny dom opieki św. Matki Teresy, gdzie została pochowana. Zobaczymy najważniejsze ulice i gmachy metropolii. Nocleg w hotelu w Kalkucie

Dni 12

Havelock Island

Przelot nad Zatoką Bengalską do Port Blair - wyspiarskiej stolicy Andamanów na wyspie Południowy Andaman. Ten odległy od Indii archipelag staje się coraz bardziej popularny wśród turystów. Niestety władze Indii izolują plemiona żyjące na wyspach i nikogo do nich nie dopuszczają. Rejs lokalnym promem (21mil morskich) na Havelock Island, jedną z idyllicznych wysp archipelagu i tam nocleg w hotelu nad oceanem.

Dzień 13- 14

Wypoczynek Na Plaży

Dni przeznaczone na pobyt na wyspie i odwiedziny Radhanagar Beach, najpiękniejszej plaży na Oceanie Indyjskim (wg rankingu Time"). Możliwość kąpieli, nurkowania i wycieczek morskich. Noclegi w hotelu położonym nad oceanem.

Dzień 15

Port Blair

Rejs powrotny promem do Port Blair i zwiedzanie tego tropikalnego miasta. Port Blair jest położony nad błękitną zatoką i otoczony zielonymi wzgórzami, choć samo miasto nie zachwyca. Chaotycznymi ulicami poruszają się mieszkający tu Bengalczycy, Tamilowie, Nikobarczycy, Birmańczycy i wiele innych nacji. Nocleg w hotelu w Port Blair.

Dzień 16

Wylot

Wylot z Port Blair w drogę powrotną. Możliwy nocleg tranzytowy w jednym z miast indyjskich. W przypadku wolnego czasu, szansa na dodatkowe zwiedzanie.

Dzień 1

Przylot Do Polski

Przylot do Warszawy lub Krakowa

Zniżki

4% ceny - dodatkowa zniżka dla Przyjaciół Biura (definicja Przyjaciela Biura jest zawarta w Uwagach o Podróżowaniu). Zniżki naliczane są od ceny podstawowej (poza obowiązkową dopłatą płatną na miejscu). Single bez dopłaty - w przypadku braku możliwości dokwaterowania i przy zapisie minimum 6miesięcy przed wycieczką.

Ceny promocyjne stosowane są tylko w przypadku wczesnych rezerwacji.

Liczba miejsc w promocyjnej cenie ograniczona.

I rata - 10% ceny wycieczki płatne do 2 dni od zapisu

II rata - dopłata do 40% ceny - 95 dni przed datą wyjazdu

III rata - dopłata do 100% ceny - 45 dni przed datą wyjazdu

Płatność w USD (na konto USD) lub w PLN (na konto PLN) według średniego kursu NBP z dnia wpłaty.

świadczenia

Bilety lotnicze, minimum 20kg bagażu nadawanego/os., opłaty i podatki lotniskowe wszelkie inne koszty transportu (wynajęte klimatyzowane mikrobusy, promy), śniadania w hotelach, kolacje i obiady (łącznie 8 posiłków), noclegi - hotele podczas zwiedzania - 3 lub 4, Andamany - hotel 4, opłaty za wstępy do obiektów i inne opłaty administracyjne, zezwolenia, ubezpieczenie KL, NNW, bagaż; lokalni przewodnicy w wybranych miejscach, polski pilot.

Cena nie obejmuje

Obowiązkowa dopłata na miejscu w wysokości 700 USD (ostatnia rata wyjazdu płatna na miejscu) obejmująca część świadczeń (m.in. transport, bilety wstępu), ubezpieczenie od kosztów rezygnacji, ubezpieczenie od chorób przewlekłych, pozostałe wyżywienie, koszt wiz i pośrednictwa wizowego (ok. 170 USD/os), napoje do posiłków, ewentualny przelot nad Himalajami małym samolotem wg aktualnych cen (ok. 220 USD/os), zwyczajowe napiwki, dopłata do pokoju 1-osobowego 880 USD, kosztów wykonania ewentualnych wymaganych testów na COVID-19. Na Andamanach nie są dostępne pokoje typu twin, jedynie pokoje z 1 łóżkiem podwójnym, w związku z tym osoby zdecydowane na opcję dokwaterowania zobowiązane są dopłacić do pokoju 1 osobowego za 4 noce - 580 USD.

Uwagi

Orientacyjna liczebność grupy od 8 do 17 osób. Szczegółowy program i uwagi praktyczne każdy Uczestnik otrzymuje przed wyjazdem. Należy posiadać paszport ważny minimum 9miesięcy od daty powrotu z przynajmniej 4 zupełnie wolnymi stronami oznaczonymi, jako strony na wizy. Około 30 dni przed wyjazdem należy w biurze złożyć dokumentację dotyczącą wiz przygotowaną wg instrukcji biura. Nie ma konieczności składania w biurze paszportu. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Biuro zastrzega sobie prawo przesunięcia o maksimum 1 dzień terminu wycieczki lub jej wydłużenia o nocleg tranzytowy bez dodatkowych kosztów zgodnie z aktualnymi rozkładami lotów.

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Wybierz pokój i godziny lotów

Nowość
Wybierz pokój i sprawdź podany obok rozkład lotu. Czasami zdarza się, że godziny lotów się zmieniają. Jeśli tak się stanie – poinformujemy Cię o tym.

Pokój dwuosobowy

2 dorosłych

śniadania / według programu
WylotLinia Rejsowa, GDS
WAW · 16.02 (Czw.)Warszawa - Chopin
KTM · 17.02 (Pt.)Kathmandu
Godziny lotu podamy później
Przylotlinia rejsowa, GDS
IXZ · 03.03 (Pt.)Port Blair
WAW · 04.03 (Sob.)Warszawa - Chopin
Godziny lotu podamy później
Aktualizujemy cenę
Trwa weryfikacja ceny
lub

Pogoda

28°C
21°C
25°C
9

Przed podróżą

SYTUACJA W UKRAINIE
W związku z obecną sytuacją władze Ukrainy zamknęły swoją przestrzeń powietrzną dla lotów cywilnych. Oznacza to, że samoloty, w tym także te o charakterze turystycznym nie przelatują nad terytorium tego kraju. Linie lotnicze zawiesiły czasowo połączenia z Ukrainą. Wszystkie loty będą realizowane alternatywnymi, bezpiecznymi trasami.

COVID-19
WYMAGANE DOKUMENTY
Wymagane jest wypełnienie formularza: zobacz więcej.
Ubezpieczenie kosztów leczenia covidu-19.

ZASZCZEPIENI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie, o ile podróżujący przedstawi unijny certyfikat COVID potwierdzający pełne szczepienie (nie wiesz co to za dokument przeczytaj o nim).
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna/test po powrocie: nie obowiązuje.

OZDROWIEŃCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: tak, PCR najwcześniej 72 godziny przed podróżą- wynik należy wgrać podczas wypełniania formularza online. Zaświadczenie o wyniku testu musi być wystawione w języku angielskim.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna/test po powrocie: nie obowiązuje.

DZIECI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie o ile dziecko jest zaszczepione lub podróżuje pod opieką w pełni zaszczepionego opiekuna. W innym przypadku- PCR najwcześniej 72 godziny przed podróżą. Zaświadczenie o wyniku testu musi być wystawione w języku angielskim.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna/test po powrocie: nie obowiązuje.

POZOSTALI PODRÓŻUJĄCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: tak, PCR najwcześniej 72 godziny przed podróżą- wynik należy wgrać podczas wypełniania formularza online. Zaświadczenie o wyniku testu musi być wystawione w języku angielskim.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna/test po powrocie: nie obowiązuje.

TRANZYT LUB WYLOT SPOZA POLSKI
Jeśli wylatujesz/wyjeżdżasz z innego kraju niż Polska lub korzystasz z tranzytu w innym państwie sprawdź aktualne warunki wjazdowego do tego państwa (możesz być objęty dodatkowymi restrykcjami). Szczegóły na: zobacz więcej.

TESTY W SUPERCENIE!
Jeśli potrzebujesz testu, możesz szybko i tanio zamówić go przez Wakacje.pl. W ofercie są zarówno testy przed wyjazdem za granicę z zaświadczeniem w języku angielskim, jak i testy po powrocie do Polski. Przeczytaj więcej o tym, jak skorzystać z szybkich testów na COVID-19 w supercenie.
Paszport ważnego przynajmniej 6 miesięcy po zakończeniu podróży, zawierający przynajmniej dwie wolne strony.
Obywatele polscy udający się do Indii są objęci obowiązkiem wizowym.

Indyjska e-wiza pozwala na wykonanie całej procedury wizowej online, w tym dokonanie płatności i wydruk wizy bez konieczności składania wizyty w konsulacie. Program obejmuje tylko osoby ubiegające się o wizę w następujących kategoriach: turystyka, biznes, udział w konferencji oraz w związku z leczeniem.

Program e-wiza obejmuje tylko osoby ubiegające się o wizę w następujących kategoriach: turystyka, odwiedziny, krótkoterminowa opieka medyczna, bądź krótkoterminowa podróż służbowa w celach biznesowych.

Ponadto, posiadacze e-wizy mogą przekroczyć granicę Indii przy wjeździe tylko na terenie 28 portów lotniczych: Delhi, Mumbai, Chennai, Kolkata, Thiruvananthapuram, Bengaluru, Hyderabad, Cochin, Goa, Ahmedabad, Amritsar, Gaya, Jaipur, Lucknow, Trichy, Varanasi, Calicut, Mangalore, Pune, Nagpur, Coimbatore, Bagdogra, Guwahati, Chandigarh, Visakhapatnam, Madurai, Bhubaneswar, Port Blair a także na terenie 5 portów morskich: Mumbai, Cochin, Mormugao, Chennai, New Mangalore.

Opuszczenie Indii z e-wizą jest możliwe w dowolnym punkcie granicznym, z wyłączeniem obszarów ograniczonego ruchu turystycznego, na które trzeba uzyskać osobne pozwolenie.
Szczegóły programu oraz opis procedury uzyskania e-wizy są dostępne na stronie: zobacz więcej.
Nie są wymagane żadne szczepienia.