Aktualizujemy cenę
ZAREZERWUJ
Trwa weryfikacja ceny
Wakacje.plWczasyIndieZloty Trojkat z Kathmandu

Złoty Trójkąt z Katmandu

Wycieczka objazdowa

Kod oferty: WAK520200
Z Wakacje.pl podróżuj bezpiecznie!
W sekcji „Przed podróżą” przeczytaj ważne informacje o bezpieczeństwie podróżowania i wymaganiach związanych z koronawirusem.
Jeżeli to możliwe zarezerwuj wycieczkę online.
 Zobacz szczegóły 

Dostępne pokoje

Pokój dwuosobowy

2 dorosłych
Aktualizujemy cenę

Dodatkowe opcje

Ubezpieczenie podróży wraz z kosztami rezygnacji i leczeniem COVID-19 AXA ASSISTANCE

490
za wycieczkę
promesa

Promesa Pewne Wakacje - TYLKO TERAZ ZA DARMO

promesa
0
za wycieczkę
Trwa weryfikacja ceny

Informacje o podróży

Wylot

12.03.2021 Piątek
WAWWarszawa - Chopin
13.03.2021 Sobota
DELDelhi

Powrót

24.03.2021 Środa
KTMKathmandu
25.03.2021 Czwartek
WAWWarszawa - Chopin

Szczegóły oferty

Kod oferty: WAK520200Organizator: Konsorcjum Biur Podróży

(DELHI - DŻAJPUR - SUROTH MAHAL - AGRA - KATMANDU - POKARA - KATMANDU)

Dzień 1

Wylot Z Polski

Spotkanie na Lotnisku w Warszawie. Wylot do Delhi przez jeden z portów europejskich.

Dzień 2

Przylot Do Delhi

Przylot na lotnisko w Delhi, gdzie nastąpi uroczyste powitanie oraz transfer do hotelu. Nocleg.

Dzień 3

DELHI (ok. 35km) Po śniadaniu całodniowa wycieczka po Delhi obejmująca zwiedzanie hinduistycznej świątyni Lakshmi Narayan nazywanej także Miejscem Bogów, wybudowanej przez słynną rodzinę Birla na cześć hinduskiego boga bogactwa, Bramy Indii - ufundowanej przez Brytyjczyków w hołdzie poległym indyjskim żołnierzom, którzy zginęli w czasie I wojny światowej na froncie północno-zachodnim i naj wojnach z Afganistanem, budynku parlamentu i siedziby rządu, Dżama Masdżid - największego meczetu w Azji, wybudowanego przez Szahdżahana, Czerwonego Fortu - XVII-wiecznej fortecy wykonanej z bloków kamiennych o magicznym kolorze, będącej symbolem uzyskania niepodległości w 1947 roku i uwolnienia się spod panowania Wielkiej Brytanii, pomnika Ghandiego upamiętniającego wybitnego ojca narodu, a także innych miejsc, takich jak kompleks Qutub Minar czy grobowiec Humajuna, który jest pierwszym indyjskim przykładem ogrodowego założenia pochówku możnowładcy. Nocleg w hotelu.

Dzień 4

DELHI - DŻAJPUR (ok. 300km)

Po wczesnym śniadaniu wycieczka do Starego Delhi, obejmująca programem Dżama Masdżid - największy meczet w Azji, wybudowany przez Szahdżahana, Chandni Chowk - jeden z najstarszych rynków w Delhi, postój przy Czerwonym Forcie - XVII-wiecznej fortecy wykonanej z bloków kamiennych o magicznym kolorze, będącej symbolem uzyskania niepodległości w 1947 roku i uwolnienia się spod panowania Wielkiej Brytanii, Radź Ghat - pomnik i miejsce kremacji Ghandiego upamiętniający wybitnego ojca narodu. Następnie po południu wyruszamy do Dżajpur. Po przybyciu zameldowanie i nocleg w hotelu.

Dzień 5

DŻAJPUR (ok. 30km) Po śniadaniu wyjazd do Fortu Amber, znajdującego się 11km od Dżajpuru, z możliwością przejażdżki na słoniach po wzgórzu, na którym fort jest usytuowany. Po południu wycieczka po mieście, obejmująca Pałac Miejski - kompleks ogrodów, dziedzińców i budynków pałacowych - idealny przykład połączenia architektury radź puckiej i mongolskiej oraz Królewskie Obserwatorium Astronomiczne. Nocleg w hotelu.

Dzień 6

DŻAJPUR - SUROTH MAHAL (ok. 200km)

Po śniadaniu wymeldowanie z hotelu i przejazd do Suroth. Po drodze zwiedzanie średniowiecznej studni schodkowej w Abhnaeri, jednego z najgłębszych i najpiękniejszych tego typu obiektów na świecie. Następnie przybycie do Suroth Mahal i zameldowanie w jednym z tamtejszych haweli - dawnej rezydencji należącej do arystokracji, obecnie przerobionej na hotel. Tradycyjne powitanie w hotelu obejmujące rozdanie wieńców i aarti - hinduistyczny rytuał, podczas którego światło z lampek wotywnych ofiarowane jest bóstwom. Po lunchu spacer lub podróż wozem zaprzęgniętym w wielbłądy do wioski, gdzie znajduje się wiele sklepów ze wspaniałymi rękodziełami, takimi jak bransoletki, drewniane zabawki, przedmioty z bambusa, tradycyjne słodycze, kolorowe bazary i wiele innych. Możliwość zwiedzania stacji kolejowej, która nosi swoją nazwę od Fateh Singha, niegdysiejszego króla Suroth. Można zobaczyć też wyroby kamieniarskie, sławne na całym świecie, szczególnie w Pakistanie i innych sąsiednich państwach. Przed powrotem do hotelu możliwość odwiedzenia lokalnego rynku Haat Bazar, znajdujących się w pobliżu starożytnych świątyń oraz ekologicznych upraw rolniczych mieszczących się w najbliższej okolicy. Kolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 7

SUROTH - FATEHPUR SIKRI - AGRA (przejazd ok. 5,5 godziny) (ok. 150km)

Po śniadaniu wyjazd do Agry i zwiedzanie Fatehpur Sikri - pięknego opuszczonego średniowiecznego miasta zbudowanego przez Akbara Wielkiego w XVI wieku jako stolicy jego wielkiego imperium. Mogołowie opuścili miasto z powodu braku wody. Po przybyciu zameldowanie w hotelu. Następnie zwiedzanie fortu w Agrze -miejsca wielu wydarzeń, prowadzących do powstania Tadż Mahal. Następnie zwiedzanie grobowca Itmad-ud-daula, cieszącego się szczególnym zainteresowaniem z powodu słoni. Wieczór przeznaczony na czas wolny, możliwość zwiedzenia lokalnych rynków. Nocleg w hotelu.

Dzień 8

AGRA - DELHI - KATMANDU (ok. 260km)

O wschodzie słońca wizyta w Tadż Mahal - indyjskiego mauzoleum wzniesionego przez Szahdżahana na pamiątkę przedwcześnie zmarłej, ukochanej żony Mumtaz Mahal, która z pochodzenia była Ormianką. Obiekt jest również nazywany świątynią. Jest to połączenie kilku styli architektonicznych i zarazem najbardziej wystawna budowla jaką kiedykolwiek postawiono w imię miłości. Po południu wymeldowanie z hotelu i przejazd do Delhi. Po przybyciu transfer na lotnisko w Delhi i odprawa paszportowo-bagażowa. Przelot do Katmandu, zameldowanie i nocleg w hotelu.

Dzień 9

KATMANDU (ok. 35km)

Śniadanie. Przejazd do Swoyambhunath - jednego z najświętszych miejsc buddyzmu w Nepalu, wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Cały kompleks Swoyambhunath obejmuje nie tylko buddyjską stupę, ale także liczne świątynie, miejsca kultu, tybetańskie klasztory oraz posągi i pomniki różnych bóstw. W pobliżu stupy żyją także niektórzy Tybetańczycy skazani na banicję. Zwiedzanie Kirtipur, miasteczka położonego 5 kilometrów od Katmandu. W języku nepalskim Kirtipur oznacza ‘'chwalebne miasto''. W przeszłości miasto było ważnym ośrodkiem historycznym, miało w nim miejsce wiele bitew i decydujących wydarzeń w historii Nepalu. Według wiarygodnych źródeł historycznych starożytne miasto Kirtipur zostało założone przez Śiwę Dewę w roku 1099. Dziś Kirtipur jest harmonijnym połączeniem wyznawców buddyzmu i hinduizmu. Następnie przejazd na stary rynek w Patan, również wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Stare miasto jest miejscem gdzie można zobaczyć starożytną sztukę w połączeniu z piękną architekturą, okalającą rynek. Patan ma również drugą, starszą nazwę - ‘'Lalitpur'', która oznacza dosłownie ‘'miasto piękna''. Przypomina ona czasy dawnej świetności miasta, w którym tętniło rzemiosło. Dziś Patan produkuje niemal wszystkie wyroby metalowe Nepalu. Następnie przejazd do dwóch newarskich wiosek Bungmati i Khokana. Khokana to niewielka osada położona zaledwie 6 kilometrów od Patan, słynąca z tradycyjnego rzemiosła, które po dziś dzień pełni ważną rolę dla jego mieszkańców. Często można spotkać ich kręcących, przesiewających i miażdżących ziarna gorczycy. Kkokana jest bowiem szczególnie znana z produkcji oleju gorczycowego. Wioska posiada też szereg szerokich ulic, łączących się w centrum osady. Znajduje się tam również trójkondygnacyjna świątynia Śri Rudrajani, z której roztacza się widok na pobliski rolniczy krajobraz. Bungmati i Khokana są miejscami zamieszkanymi przez Newarów, gdzie cały czas można ujrzeć jak toczy się życie w zgodzie z pradawną tradycją. Wspaniały klimat tworzą tradycyjne newarskie domy oraz rynek główny, z którego można zobaczyć Świątynię Ganeśa oraz Świątynię Machhindranath. Powrót do hotelu. Nocleg w Katmandu.

Dzień 10

KATMANDU - POKHARA (ok. 220km)

Po śniadaniu przejazd do Pokhary, trwający 6-7 godzin. Po dotarciu do Pokhary kilkugodzinna wycieczka po mieście. W programie jest zwiedzanie różnych części miasta położonych nad jeziorem, skąd roztacza się niebiańska panorama na pobliskie szczyty Himalajów, takie jak Annapurna czy Machhapuchare. Po południu lub rankiem następnego dnia przejazd do wodospadu Davisa a następnie wizyta w tybetańskim obozie uchodźców, gdzie w dalszym ciągu popularna jest wśród mieszkańców wymiana barterowa. Zwiedzanie starego rynku w Pokharze, Świątyni Vindhebasini i przełomu rzeki Seti. Przejazd do hotelu. Po zameldowaniu w hotelu czas wolny, możliwość wypoczynku nad jeziorem. Nocleg.

Dzień 11

POKHARA - KATHMANDU (ok. 220km)

Śniadanie. Przejazd do Katmandu; czas wolny w dzielnicy Thamel, która jest sercem przemysłu turystycznego stolicy Nepalu. Znajdują się tam liczne hotele, sklepy i restauracje, które adresują swoją ofertę specjalnie do zachodnich turystów. Dzielnica położona jest w północnej części Katmandu. Niegdyś w jej części o nazwie Tridevi Marg znajdowała się dzielnica rządowa. Choć niektórzy uważają ją za przeludnioną, jest to miejsce bardzo popularne wśród zachodnich turystów począwszy od lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku, kiedy to region ten został odkryty przez hipisów. Thamel jest popularne również ze względu na doskonałą lokalizację; można tu bez problemu dotrzeć z dowolnego miejsca w centrum Katmandu. Niemniej jednak w czasie dnia ruch uliczny może być bardzo silny. Nocleg w hotelu.

Dzień 12

WYLOT Z KATMANDU (ok. 15km)

Po śniadaniu wymeldowanie z hotelu i wizyta w Świątyni Pashupatinath, wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w 1979 roku. Świątynia ta jest słynnym kompleksem hinduistycznym, który położony jest na skraju rzeki Bagmati około 5 kilometrów na północny wschód od Katmandu, we wschodniej części Doliny Katmandu. Kolejnym punktem wycieczki jest zwiedzanie stupy Boudhanath, również wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Jest to przepiękna budowla, położona 7 kilometrów na wschód od Katmandu. Największa kopulasta stupa jest otaczana najwyższą czcią przez duchownych z Nepalu i Tybetu. Następnie powrót do hotelu w Katmandu. Możliwe krótkie zwiedzanie stolicy do trzech godzin przez wylotem. Wymeldowanie z hotelu, transfer na lotnisko w Katmandu. Odprawa paszportowo-bagażowa, przelot do kraju. Koniec świadczenia usług.

Dzień 13

Przylot Do Polski

Po przylocie do Polski zakończenie wycieczki.

Cena zawiera

Przelot na trasie Warszawa - Delhi - Kathmandu - Warszawa w cenie 2600zł/osoba

Wszystkie wymagane transfery klimatyzowanym busami, zakwaterowanie w hotelach, codziennie śniadania, udział w całym programie zwiedzania, opieka lokalnych przewodników, opieka polskiego pilota na całej trasie (przy min. 20 osobach), Świat Multitravel + CP (choroby przewlekłe) do 100% KL + AS (amatorskie uprawianie sportu) - KL 150 000 EURO, NNW - 4 000 EURO, BAGAŻ - 400 EURO, obowiązkową składkę na TGF 13zł/os

Cena nie zawiera

Biletów wstępów do zwiedzanych obiektów w kwocie min. 160 Euro/osoba, napiwków dla kierowców, przewodników w kwocie 80 euro/ osoba, przelotów wewnętrznych (200 USD/os), kosztów e-wizy i pośrednictwa wizowego w kwocie 410 zł/ osoba

Uwagi

1. Przy wyjazdach do Indii wymagana jest wiza . Koszt e-wizy i pośrednictwa wizowego to 410 zł/ osoba. Informacje dotyczące dokumentów do wizy i procedura na stronie www.wizowanie.com

2. Przy wylotach w okresie "Wysokiego Sezonu" (najczęściej jest to oraz okres Świąt Bożonarodzeniowych okres Świąt Wielkanocnych) obowiązuje dopłata do biletu lotniczego (zgodnie z taryfą linii lotniczej, na której został zarezerwowany przelot).

3. Cena przelotu została podana w najniższej taryfie obowiązującej na przelot w okresie ważności powyższej taryfy. W przypadku nie dostępności tej taryfy istnieje możliwość rezerwacji biletu w innej wyższej - za odpowiednią dopłatą.

4. Możliwość zakwaterowania w hotelach 4 - na zapytanie

5. Inne terminy na zapytanie.

6. Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami (Ustawy o obywatelstwie polskim), przy przekraczaniu polskiej granicy państwowej przez obywateli Polski posiadających podwójne obywatelstwo, podczas kontroli granicznej obowiązuje wymóg okazania polskiego dokumentu paszportowego.

Warunki wjazdowe i pobytu

COVID-2019

Ze względu na zmienną sytuację dotyczącą warunków wjazdu do poszczególnych krajów (wymagań wizowych, testów Covid-19 itd.) prosimy o zweryfikowanie tych warunków przed dokonaniem rezerwacji wyjazdu.

Zachęcamy również do śledzenia bieżących doniesień nt. zagrożenia epidemiologicznego przed wyjazdem za granicę.

Aktualne informacje na temat sytuacji w danym kraju, znajdują się na stronie w www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/ostrzezenia

Wjazd cudzoziemców do Indii jest ograniczony. Nie ma możliwości wjazdu turystycznego, a wszystkie dotychczas wydane wizy turystyczne zostały unieważnione. Aktualne regulacje znaleźć można na stronie boi.gov.in/content/advisory-travel-and-visa-restrictions-related-covid-19-1.

Przy wjeździe do Indii konieczna jest wiza. Nie można jej otrzymać na lądowych przejściach granicznych. Czas oczekiwania to ponad 10 dni roboczych/ok. 2 tygodni. Wymagany jest 12-miesięczny okres ważności paszportu (liczony od daty uzyskania wizy). Przyznana wiza jest ważna od dnia wydania, a nie od momentu przekroczenia granicy Indii. W przypadku wizy tranzytowej wymagane jest okazanie biletu na dalszą podróż lub powrotnego do kraju. Przebywanie na terenie Indii bez ważnej wizy jest traktowane jako poważne wykroczenie.

Uwaga! Polska znajduje się na liście krajów, które mają e-wizę do Indii. E- Tourist Visa honorowana jest w 16 wyznaczonych lotniskach - Ahmedabad, Amritsar, Bengaluru, Chennai, Cochin, Delhi, Gaya, Goa, Hyderabad, Jaipur, Kolkata, Lucknow, Mumbai, Tiruchirapalli, Trivandrum & Varanasi. Wiza przyznawana jest dla osób, które chcą lecieć w celach turystycznych, w celu odwiedzin rodziny lub przyjaciół, gdy jest to krótka wizyta w celach zdrowotnych lub biznesowych.

Wymagane dokumenty do wizy turystycznej do Indii

1 wypełniony wniosek wizowy (do pobrania ze strony wizowanie.com)

1 zdjęcie paszportowe (na wprost)

Rezerwacja lotnicza

Plan podróży / rezerwacja hotelu

Paszport ważny min. 1 rok od daty złożenia wniosku z dwiema pustymi stronami na wizę

Cena wizy turystycznej 537,50 PLN/os. - wiza turystyczna jednokrotna i wielokrotna ważna 1 rok

Koszt pośrednictwa 110 PLN/os. - pośrednictwo wizowe, 20 PLN - przesyłka kurierska

Czas oczekiwania 5 - 10 dni roboczych / ok. 2 tygodni - procedura może trwać nawet dłużej

Uwagi

Przyznana wiza jest ważna od dnia wydania, a nie od momentu przekroczenia granicy Indii.

Proszę sprawdzić czy w paszporcie znajduje się minimum 2 wolne strony (obok siebie) na wklejenie wizy.

Osoby, które pracują w instytucjach takich jak żołnierze, policjant, straż miejska i zostanie to wypełnione na wniosku muszą dołączyć dodatkowe pismo.

Wymagane dokumenty do e-Tourist Visa do Indii

1 wypełniony wniosek wizowy

1 zdjęcie paszportowe (na wprost) w formie JPG (patrz - Uwagi)

Skan z pierwszej strony paszportu, który jest ważny min. pół roku od daty przylotu do Indii (patrz - Uwagi)

Łączny koszt pośrednictwa i wizy e-Tourist 410 PLN/os.- pośrednictwo wizowe

Czas oczekiwania ok. 5 dni roboczych

Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami (Ustawy o obywatelstwie polskim), przy przekraczaniu polskiej granicy państwowej przez obywateli Polski posiadających podwójne obywatelstwo, podczas kontroli granicznej obowiązuje wymóg okazania polskiego dokumentu paszportowego.

Gwarancja niezmienności ceny

Istnieje możliwość zakupu Gwarancji Niezmienności Ceny, kwota zależna jest od kosztu imprezy (na osobę). Gwarancja oznacza, że cena zarezerwowanej imprezy turystycznej nie ulegnie zmianie do dnia wyjazdu (dotyczy wzrostu kursu walut). Gwarancja nie dotyczy sytuacji zmian w rezerwacji na życzenie klienta, które skutkują zmianą ceny świadczeń na umowie. Informację o zakupie Gwarancji Niezmienności Ceny należy zgłosić i opłacić maksymalnie w ciągu 7 dni od daty podpisania umowy.

Do 3500 zł/osoba - 65 zł/osoba

3501 do 6000 zł/osoba - 100 zł/osoba

Od 6001 do 9000 zł/osoba - 170 zł/osoba

Powyżej 9000 zł/osoba - 250 zł/osoba

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Pogoda

Temperatura w dzień
33°C
Temperatura w nocy
20°C
Liczba godzin słonecznych
9

Przed podróżą

Paszporty

Paszport ważnego przynajmniej 6 miesięcy po zakończeniu podróży, zawierający przynajmniej dwie wolne strony.

Wizy

Obywatele polscy udający się do Indii są objęci obowiązkiem wizowym.
Od 15 sierpnia 2015 r. dla obywateli Polski wprowadzono ułatwienia w postaci możliwości występowania o e-wizy.
Indyjska e-wiza pozwala na wykonanie całej procedury wizowej online, w tym dokonanie płatności i wydruk wizy bez konieczności składania wizyty w konsulacie.
Program e-wiza obejmuje tylko osoby ubiegające się o wizę w następujących kategoriach: turystyka, odwiedziny, krótkoterminowa opieka medyczna, bądź krótkoterminowa podróż służbowa w celach biznesowych.
Ponadto, posiadacze e-wizy mogą przekroczyć granicę Indii przy wjeździe tylko na terenie 16 portów lotniczych: Ahmedabad, Amritsar, Bengaluru, Chennai, Cochin, Delhi, Gaya, Goa, Hyderabad, Jaipur, Kolkata, Lucknow, Mumbai, Tiruchirapalli, Trivandrum oraz Varanasi.
Opuszczenie Indii z e-wizą jest możliwe w dowolnym punkcie granicznym, z wyłączeniem obszarów ograniczonego ruchu turystycznego, na które trzeba uzyskać osobne pozwolenie.
Szczegóły programu oraz opis procedury uzyskania e-wizy są dostępne na stronie:
https://indianvisaonline.gov.in/visa/tvoa.html

Szczepienia, służba zdrowia

Nie są wymagane żadne szczepienia.

Zgodnie z oficjalnie przekazywanymi komunikatami odnośnie koronawirusa informujemy, że międzynarodowy ruch lotniczy w Indiach pozostaje zawieszony. Dozwolone są wyłącznie loty repatriacyjne oraz specjalne w ramach umów o tzw. air bubbles z wybranymi państwami. Wjazd cudzoziemców do Indii jest ograniczony (dopuszczalny dla określonych kategorii osób, np. biznesmenów). Nie ma możliwości wjazdu turystycznego, a wszystkie dotychczas wydane wizy turystyczne zostały unieważnione.

Infolinia Wakacje.pl

+48 58 325 29 00