14 902

za osobę
14

Opis oferty

Organizator: RainbowKod oferty: WAK317478

Opis oferty

Hotele odpowiadające standardowi / w ocenie organizatora, wyjątek! 1 noc: w Bromo Cottage, kiedy to zapewniamy hotele , z braku wyższej klasy hoteli.

Pokoje: 2- osobowe (możliwość dostawki), we wszystkich hotelach są wyposażone w łazienki z wc, klimatyzację i TV.

Część pobytowa

Hotele: opisy poszczególnych hoteli w części dotyczących wczasów na Bali.

Program

Dzień 1

Zbiórka na 3 godziny przed wylotem na lotnisku im. F. Chopina, Warszawa - stanowisko Rainbow znajduje się w strefie Biura Podróży", w łączniku pomiędzy strefą B a C lotniska (vis a vis sklepu "Virgin"). Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na stronie operatora. Wylot samolotem rejsowym do Denpasar (z przesiadką w jednym z portów europejskich lub krajów Półwyspu Arabskiego).

Dzień 2

Przylot do Denpasar, czas na odpoczynek po podróży. Zakwaterowanie i nocleg w hotelu na Bali.

Dzień 3

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i transfer na lotnisko. Przelot do Semarang, gdzie obejrzymy dzielnicę zwaną „Małą Holandią” z zachowanymi śladami XVIII- i XIX-wiecznej architektury kolonialnej, m.in. okrągły kościół Geraja Blenduk oraz dawną siedzibę Holenderskiej Kompanii Kolejowej Indii Wschodnich - Lawang Sewu. Kolacja i nocleg w hotelu w Semarang. (Przelot wewnętrzny)

Dzień 4

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i transfer na lotnisko. Przelot do Pangkalanbun na Borneo. Przejazd do Kumai, skąd ruszymy w rejs tradycyjnymi łodziami przez Park Narodowy Puting Tanjung chroniący dziewicze lasy Borneo wraz z ich rdzennymi mieszkańcami (liczne gatunki naczelnych, ptaków oraz gadów). Zakwaterowanie, kolacja i nocleg w ekologicznej lodgy na terenie Parku - proste, ale wygodnie urządzone pokoje z łazienkami. (Przelot wewnętrzny)

Dzień 5

Po śniadaniu całodniowa wycieczka łodzią po rzece Sekonyer meandrującej wśród gęstych lasów deszczowych. Podczas rejsu, przy odrobinie szczęścia, będziemy mogli obserwować życie zwierząt zamieszkujących tutejsze lasy takich jak makaki, nosacze sundajskie czy dzioborożce. Odwiedzimy również ośrodek zajmujący się opieką i rehabilitacją orangutanów (Pondok Tanguy lub Camp Leakey), gdzie (w miarę możliwości) będzie można je zobaczyć podczas pory karmienia. Lunch. Powrót do lodgy na nocleg, kolacja.

Dzień 6

Po śniadaniu transfer na lotnisko w Pangkalanbun i przelot do Semarang. Następnie przejazd na zwiedzanie Borobudur, jednej z największych i najlepiej zachowanych świątyń buddyjskich na świecie, wpisanej na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Pochodząca z przełomu VII i VIII w n.e. świątynia była religijnym centrum buddyzmu na Jawie, a rangą jest porównywana z Angkor Wat w Kambodży, czy Bagan w Birmie. W miarę możliwości w drodze na nocleg do Yogyakarty zobaczymy jeszcze mniejszą świątynię Mendut. Lunch. Po dotarciu do Yogyakarty transfer do hotelu nocleg. (Trasa ok. 150km)

Dzień 7

Po śniadaniu wycieczka rikszami (zwanymi tu „becak”) do imponującego pałacu sułtanów Yogyakarty. Następnie udamy się do centrum srebrnego rękodzieła w Kotagede i warsztatów produkujących batiki i wyroby ze skóry. Po lunchu udamy się do Prambanan, największego i najbardziej imponującego kompleksu świątyń hinduistycznych w Indonezji. Składa się on z ponad 50 świątyń, z których największa, Loro Jongrang jest pokryta płaskorzeźbą przedstawiającą epizody z Ramayany. Późnym popołudniem powrót do Yogyakarty na nocleg. Dla chętnych wieczorem wyjazd na przedstawienie oparte o Ramayanę, tradycyjny epos sanskrycki (za dopłatą ok. 45 USD). (Trasa ok. 40km)

Dzień 8

Po śniadaniu transfer na dworzec kolejowy. Stąd udamy się pociągiem do Mojokerto, a dalej autokarem do wioski Tosari. Po drodze zjemy lunch oraz zatrzymamy się w porcie Pasuruan, gdzie zobaczyć można tradycyjne indonezyjskie okręty żaglowe typu phinisi. Zakwaterowanie w Bromo Cottage lub w Malangu. Uwaga: przyjazd do hotelu bardzo późnym wieczorem. (Trasa ok. 350km)

Dzień 9

Nad ranem wyruszamy jeepami na wschód słońca na górę Penanjakan (2770m n.p.m.), skąd przy sprzyjających warunkach atmosferycznych rozciąga się doskonały widok na wlkan Bromo i okolicę (należy zabrać ciepłą odzież). Następnie przejdziemy równinę wokół krateru, zwaną Morzem Piasku i wejdziemy po 245 schodkach do samej krawędzi krateru wulkanu Bromo. Powrót do hotelu na śniadanie i krótki odpoczynek. Następnie przejazd do Surabaya, jednego z największych miast Indonezji. Po drodze lunch. Następnie transfer na lotnisko i przelot do stolicy Południowego Celebes - Makasar. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie i nocleg. (Trasa ok. 140km)

Dzień 10

Śniadanie w hotelu, a potem wyjazd w kierunku Toraja. Po drodze postój w Pare Pare, gdzie przewidziany jest lunch, a potem dalsza podróż w głąb lądu i gór. Kolejny przystanek przewidziany jest w Puncak Lakawang, ze względu na spektakularną panoramę krajobrazu. Późnym popołudniem przyjazd do Toraja. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg w hotelu w Toraja. (Trasa ok. 330km)

Dzień 11

Śniadanie w hotelu, a potem całodzienna eksploracja okolicznych wzgórz. W programie wizyta wLemo, miejscu gdzie znajdują się tzw. „wiszące groby”, czyli komory grobowewyrzeźbione w skale. Następnie przejazd do Londa, kolejnego miejsca ceremonialnego pochówku zmarłych. Zobaczymy także grobowce dziecięce. Dużą różnorodność grobów znajdziemy też w wiosce Kete Kesu. Miejsce to słynie również z tradycyjnej zabudowy, gdzie pośród pól ryżowych znajdują się domy z wymyślnymi dachami. Podczas zwiedzania lunch. Powrót do Toraja, kolacja i nocleg w hotelu. (Trasa ok. 80km)

Dzień 12

Śniadanie w hotelu, a następnie kolejny pełny dzień zwiedzania okolic Toraja. Przejazd do Pallawa, wsi na niewielkim wzgórzu, z zabudową w charakterystycznym stylu tongkonan (domy, stodoły i spichlerze). Kolejne miejsca na trasie zwiedzania toMarante - tradycyjna wioska, z kolejnymi przykładami lokalnej zabudowy. Przejedziemy również nad jezioro Tilanga. W trakcie zwiedzania obiad serwowany w lokalnej restauracji. Powrót do Toraja, kolacja i nocleg w hotelu. (Trasa ok. 100km)

Dzień 13

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Makasar. Po drodze obiad w Pare Pare. Następnie transfer na lotnisko w Makasar i przelot do Denpasar na Bali. Przejazd do wybranego hotelu, zakwaterowanie w hotelu, nocleg. (Przelot wewnętrzny)

Dzień 14

Śniadanie w hotelu i czas wolny. Wieczorem transfer na lotnisko i przelot do Polski samolotem rejsowym (z przesiadką).

Dzień 15

Przylotdo Polski. Aktualne rozkłady na stronie stronie operatora.

Uwagi do programu

• Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.

• Radzimy zabrać ze sobą preparat na komary oraz zakryte buty. Jeden nocleg spędzamy bez dostępu do bagaży głównych, dlatego radzimy zabrać ze sobą torbę podręczną na najpotrzebniejsze rzeczy.

• Klienci posługujący się innymi paszportami niż polskie zobowiązani są do uzyskania odpowiednich wiz we własnym zakresie. Wszelkie informacje dotyczące procedur wizowych zamieszczone w ofercie odnoszą się do obywateli polskich.

"

świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotemrejsowym (z przesiadką)na trasie Warszawa - Denpasar - Warszawa, przeloty lokalnymi liniami na trasach Denpasar-Semarang, Semarang-Panglakanbun, Panglakanbun-Semarang, Surabaya-Makassar oraz Makasar-Denpasar, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach (12 rozpoczętych dób hotelowych), transfery pociągami oraz klimatyzowanym autokarem wg programu, wyżywienie jak w programie, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opiekę polskiego pilota podczas zwiedzania, program turystyczny j. w. oraz ubezpieczenie TU Europa (wariant standard: NNW, KL i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłaty na wynagrodzenie dla lokalnych przewodników, napiwki dla kierowców, bagażowych, kelnerów, personelu hotelowego etc. (łącznie bilety wstępu, przewodnicy, rejsy łodzią i napiwki ok. 265 USD, płatne pilotowi jako pakiet), wycieczek fakultatywnych wymienionych w programie jako dodatkowo płatne, dodatkowych posiłków podczas wycieczki oraz napoi do posiłków.

Inne

Zniesiono obowiązek wizowania dla obywateli polskich. (UWAGA! nie dotyczy posiadaczy paszportów tymczasowych - konieczność wyrobienia wizy przed wylotem we własnym zakresie).

Paszport musi być ważny min. 6miesięcy od daty powrotu.

Zalecamy zabranie dolarów amerykańskich, choć można również wymieniać euro lub inne powszechnie akceptowane waluty. Uwaga! W Indonezji nieakceptowane są dolary starych serii (sprzed 2009 r.) banknoty muszą być niezniszczone (bez naddarć).

Uwaga! Limit bagażu głównego na przelotach wewnętrznych to20 kg bagażu głównego i 5 kg bagażu podręcznego.

Opinie klientów

Klienci oceniają tę wycieczkę na 4.5/6. Sprawdź opinie: "

Meta description

Dziewicze lasy i orangutany na Borneo • wyjątkowe rzemiosło w Yogyakarcie • imponujące świątynie buddyjskie w Borobudur • wulkan Bromo o wschodzie słońca • wiszące groby na Celebes • pobyt na Bali - jedyne w swoim rodzaju przedstawienia folklorystyczne

Wizy - informacje dla sprzedawców

Przed Wylotem

1. Wszyscy uczestnicy muszą posiadać paszport ważny co najmniej 6miesięcy od daty wylotu z Polski.

2. Wszyscy Uczestnicy muszą mieć wykupione ubezpieczenie o min. wartości 100 000 USD na pokrycie ewentualnych kosztów leczenia COVID-19 (ubezpieczenie Rekomendowany PLUS lub wyższe)

3. Wszyscy Uczestnicy (poza dziećmi do lat 12) muszą być w pełni zaszczepieni na COVID-19 wraz z dawką przypominającą nie później niż 14 dni przed rozpoczęciem podróży. Szczepienie musi być poświadczone Unijnym Certyfikatem z kodem QR. Dodatkowo certyfikat szczepienia należy wgrać do indonezyjskiego portalu w celu weryfikacji nie później niż 48 h przed wylotem ( W przypadku awarii systemu akceptowany będzie papierowy wydruk certyfikatu szczepienia z systemu e-pacjent.

4. Wszyscy Uczestnicy, łącznie z dziećmi, zobowiązani są wykonać test RT-PCR najwcześniej 48 godzin przed wylotem do Indonezji, poświadczenie negatywnego wyniku w jeż. Angielskim należy zabrać ze sobą.

5. Przed wylotem należy zainstalować aplikację indonezyjską PEDULI LINDUNGI APP ze sklepu Google lub Apple na swoim telefonie komórkowym.

6. Przed wylotem, a najpóźniej na lotnisku, należy wypełnić deklarację celną online na stronie

Na Lotnisku W Warszawie

1. Każdy uczestnik musi bezwzględnie stawić się na stanowisku odpraw Rainbow w celu odebrania kompletu dokumentów niezbędnych do otrzymania wizy (bilet lotniczy w obie strony, potwierdzenie posiadania odpowiedniego ubezpieczenia, potwierdzenie rezerwacji hotelu)

Na Lotnisku Na Bali

1. Po wejściu na terminal nastąpi kontrola związana z COVID-19, niezbędne będzie okazanie zainstalowanej w telefonie aplikacji, certyfikatu szczepienia oraz potwierdzenia posiadania odpowiedniego ubezpieczenia.

2. W następnej kolejności należy poddać się testowi PCR. UWAGA! Ze względu na zmianę przepisów za test należy zapłacić gotówką na miejscu (koszt ok. 20 USD/osobę).

3. Po wykonaniu testu, należy przejść procedurę wizową (ok 2-3min.). UWAGA! Ze względu na zmianę przepisów za wizę należy zapłacić gotówką lub kartą na miejscu (koszt ok. 35 USD/osobę). W celu uzyskania wizy należy przedstawić paszport, potwierdzenie ubezpieczenia i zakwaterowania oraz bilet powrotny.

4. Kontrola paszportowo-wizowa: należy okazać paszport z wizą

5. Odbiór bagażu

6. Odprawa celna

7. Odbiór przez przedstawiciela Rainbow i transfer do hotelu.

Po Zakwaterowaniu

1. Oczekiwanie w pokoju hotelowym na wynik testu (maksymalnie 24h). W przypadku uzyskania negatywnego wyniku, Uczestnicy mogą swobodnie poruszać się nie tylko po hotelu, ale po całej wyspie.

2. Trzeciego dnia pobytu niezbędne jest wykonanie kolejnego testu PCR (w hotelu, test opłacony przez Rainbow).

Klienci posługujący się innymi paszportami niż polskie zobowiązani są do uzyskania odpowiednich wiz we własnym zakresie. Wszelkie informacje, dotyczące procedur wizowych zamieszczone w ofercie, odnoszą się do obywateli polskich.

"

Wizy

Przed Wylotem

1. Wszyscy uczestnicy muszą posiadać paszport ważny co najmniej 6miesięcy od daty wylotu z Polski.

2. Wszyscy Uczestnicy muszą mieć wykupione ubezpieczenie o min. wartości 100 000 USD na pokrycie ewentualnych kosztów leczenia COVID-19 (ubezpieczenie Rekomendowany PLUS lub wyższe)

3. Wszyscy Uczestnicy (poza dziećmi do lat 12) muszą być w pełni zaszczepieni na COVID-19 wraz z dawką przypominającą nie później niż 14 dni przed rozpoczęciem podróży. Szczepienie musi być poświadczone Unijnym Certyfikatem z kodem QR. Dodatkowo certyfikat szczepienia należy wgrać do indonezyjskiego portalu w celu weryfikacji nie później niż 48 h przed wylotem ( W przypadku awarii systemu akceptowany będzie papierowy wydruk certyfikatu szczepienia z systemu e-pacjent.

4. Wszyscy Uczestnicy, łącznie z dziećmi, zobowiązani są wykonać test RT-PCR najwcześniej 48 godzin przed wylotem do Indonezji, poświadczenie negatywnego wyniku w jeż. Angielskim należy zabrać ze sobą.

5. Przed wylotem należy zainstalować aplikację indonezyjską PEDULI LINDUNGI APP ze sklepu Google lub Apple na swoim telefonie komórkowym.

6. Przed wylotem, a najpóźniej na lotnisku, należy wypełnić deklarację celną online na stronie

Na Lotnisku W Warszawie

1. Każdy uczestnik musi bezwzględnie stawić się na stanowisku odpraw Rainbow w celu odebrania kompletu dokumentów niezbędnych do otrzymania wizy (bilet lotniczy w obie strony, potwierdzenie posiadania odpowiedniego ubezpieczenia, potwierdzenie rezerwacji hotelu)

Na Lotnisku Na Bali

1. Po wejściu na terminal nastąpi kontrola związana z COVID-19, niezbędne będzie okazanie zainstalowanej w telefonie aplikacji, certyfikatu szczepienia oraz potwierdzenia posiadania odpowiedniego ubezpieczenia.

2. W następnej kolejności należy poddać się testowi PCR. UWAGA! Ze względu na zmianę przepisów za test należy zapłacić gotówką na miejscu (koszt ok. 20 USD/osobę).

3. Po wykonaniu testu, należy przejść procedurę wizową (ok 2-3min.). UWAGA! Ze względu na zmianę przepisów za wizę należy zapłacić gotówką lub kartą na miejscu (koszt ok. 35 USD/osobę). W celu uzyskania wizy należy przedstawić paszport, potwierdzenie ubezpieczenia i zakwaterowania oraz bilet powrotny.

4. Kontrola paszportowo-wizowa: należy okazać paszport z wizą

5. Odbiór bagażu

6. Odprawa celna

7. Odbiór przez przedstawiciela Rainbow i transfer do hotelu.

Po Zakwaterowaniu

1. Oczekiwanie w pokoju hotelowym na wynik testu (maksymalnie 24h). W przypadku uzyskania negatywnego wyniku, Uczestnicy mogą swobodnie poruszać się nie tylko po hotelu, ale po całej wyspie.

2. Trzeciego dnia pobytu niezbędne jest wykonanie kolejnego testu PCR (w hotelu, test opłacony przez Rainbow).

Klienci posługujący się innymi paszportami niż polskie zobowiązani są do uzyskania odpowiednich wiz we własnym zakresie. Wszelkie informacje, dotyczące procedur wizowych zamieszczone w ofercie, odnoszą się do obywateli polskich.

"

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Wybierz pokój w pierwszym okresie pobytu i godziny lotów

Nowość
Wybierz pokój w pierwszym okresie pobytu i sprawdź podany obok rozkład lotu. Czasami zdarza się, że godziny lotów się zmieniają. Jeśli tak się stanie – poinformujemy Cię o tym.

2 os. pokoj standardowy

2 dorosłych

Dopłata do free drinksStandardowy
Wylot
WAW · 06.05 (Sob.)Warszawa - Chopin
DPS · 07.05 (Ndz.)Denpasar
Przylot
00:05
12:00
DPS · 20.05 (Sob.)Denpasar
WAW · 20.05 (Sob.)Warszawa - Chopin
14 902 zł
za osobę

Hotel w drugim okresie pobytu

Wyszukujemy hotele

Warto dokupić

Aktualizujemy parametry oferty
Tylko u nasPromesa Pewne Wakacje gratis i szeroki pakiet ubezpieczeń.

Oficjalny Parking Lotniska P2, Żwirki i Wigury 1, Warszawa

860
za 1 auto
1 auto
Data od
06.05.2023
Data do
20.05.2023
860
za 1 auto

Ubezpieczenie podróży wraz z kosztami rezygnacji i leczeniem COVID-19 AXA ASSISTANCE

525
za wycieczkę
525
za wycieczkę
Dołóż ubezpieczenie do koszyka, warto!

70%

naszych klientów decyduje się na zakup ubezpieczenia

zero ryzyka

Ubezpieczenie Kosztów Rezerwacji chroni Cię, jeśli zachorujesz na COVID-19

od 80 tys. do 8 mln €

kosztów leczenia zostanie pokrytych, jeśli zdarzy Ci się COVID-19 w trakcie wakacji

Wycieczka0
Cena całkowita0
Cena całkowita0
lub

Mapa

Pogoda

29°C
25°C
29°C
11

Przed podróżą

SYTUACJA W UKRAINIE
W związku z obecną sytuacją władze Ukrainy zamknęły swoją przestrzeń powietrzną dla lotów cywilnych. Oznacza to, że samoloty, w tym także te o charakterze turystycznym nie przelatują nad terytorium tego kraju. Linie lotnicze zawiesiły czasowo połączenia z Ukrainą. Wszystkie loty będą realizowane alternatywnymi, bezpiecznymi trasami.

COVID-19
WYMAGANE DOKUMENTY
Należy pobrać i zainstalować aplikację na telefon PEDULI LINDUNGI APP.
Ubezpieczenie kosztów leczenia covidu-19 opiewające na co najmniej 70 tysięcy dolarów.

ZASZCZEPIENI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie o ile podróżujący przyjął pełne szczepienie gdzie od drugiej dawki minęło przynajmniej 14 dni. Należy posiadać unijny certyfikat COVID (nie wiesz co to za dokument przeczytaj o nim).
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna/test po powrocie: nie obowiązuje.

OZDROWIEŃCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie, o ile podróżny, który ukończył kwarantannę i został sklasyfikowany jako nie będący zarażonym wirusem, przedstawi zaświadczenie o statusie ozdrowieńca ze szpitala lub Ministerstwa Zdrowia w kraju pochodzenia.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna/test po powrocie: nie obowiązuje.

DZIECI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: brak odrębnych warunków- dzieci w każdym wieku traktowane są jak osoby dorosłe.
Kwarantanna na miejscu: brak odrębnych warunków- dzieci w każdym wieku traktowane są jak osoby dorosłe.
Kwarantanna/test po powrocie: nie obowiązuje.

POZOSTALI PODRÓŻUJĄCY
Możliwość podróżowania: nie. Kraj jest otwarty dla turystów zaszczepionych lub ozdrowieńców.
Test: brak możliwości wjazdu.
Kwarantanna na miejscu: brak możliwości wjazdu.
Kwarantanna/test po powrocie: brak możliwości wjazdu.

TRANZYT LUB WYLOT SPOZA POLSKI
Jeśli wylatujesz/wyjeżdżasz z innego kraju niż Polska lub korzystasz z tranzytu w innym państwie sprawdź aktualne warunki wjazdowego do tego państwa (możesz być objęty dodatkowymi restrykcjami). Szczegóły na: zobacz więcej.

AKTUALNOŚĆ INFORMACJI
Warunki wjazdowe często się zmieniają, dlatego prosimy o dodatkowe potwierdzanie ich aktualności na stronie internetowej MSZ: zobacz więcej.
Przy wjeździe do Indonezji paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy.
Od 6 kwietnia 2022 r. obowiązują wizy turystyczne on arrival dla obywateli RP. Koszt takiej wizy to 35 USD. Lotniska w Indonezji na których których wydawane są wizy on arrival: Soekarno Hatta w Dżakarcie, Ngurah Rai na Bali, Kualanamu na Sumatrze Północnej, Juanda we Wschodniej Jawie, Hasanuddin w Południowym Sulawesi, Sam Ratulangi w Północnym Sulawesi oraz Yogyakarta w DI Yogyakarta.
W Indonezji nie ma obowiązkowych szczepień. Do zagrożeń sanitarno-epidemiologicznych należą: pasożyty układu trawiennego, dur brzuszny, biegunka), żółtaczka typu A i B. Należy pamiętać, że woda w kranie nie jest zdatna do konsumpcji. Zalecane jest picie wody butelkowanej lub przegotowanej, unikanie w napojach kostek lodu oraz surowych i niedogotowanych potraw.