16 479

za osobę
5
zwiedzanie
zwiedzanie
zwiedzanie
zwiedzanie
zwiedzanie

Promocja

Rainbow - LATO 2023Bezpłatne odwołanie rezerwacji - do 30 dni przed wyjazdem odwołaj rezerwację, a wpłacona przez Ciebie kwota zostanie Ci zwrócona na voucher do wykorzystania na dowolną ofertę z sezonu Lato 2023 Organizatora. Tylko 25% zaliczki.

Opis oferty

Organizator: RainbowKod oferty: WAK319130

Opis oferty

Zakwaterowanie:

Hotele odpowiadające standardowi / w ocenie organizatora, wyjątek! Dolina Baliem (/).

Pokoje: 2- osobowe, we wszystkich hotelach są wyposażone w łazienki z wc, klimatyzację i często TV. Pokój 3- osobowy, to z reguły pokój 2 - osobowy z dostawką (dostawka na ogół w formie łóżka polowego lub rozkładanej kanapy).

Część pobytowa

Hotele: opisy poszczególnych hoteli w części dotyczących wczasów na Bali.

Do dyspozycji gości:

W hotelu restauracja i bar

Program

Dzień 1

Zbiórka na 3 godziny przed wylotem na lotnisku im. F. Chopina, Warszawa - stanowisko Rainbow znajduje się w strefie Biura Podróży", w łączniku pomiędzy strefą B a C lotniska (vis a vis sklepu "Virgin"). Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na stronie operatora. Wylot samolotem rejsowym do Denpasar (z przesiadką w jednym z portów europejskich lub krajów Półwyspu Arabskiego).

Dzień 2

Przylot do Denpasar, czas na odpoczynek po podróży. Zakwaterowanie i nocleg w hotelu na Bali.

Dzień 3

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i transfer na lotnisko. Przelot do Jayapury w Papui Zachodniej i dalej do Wameny – miasta zamieszkałego przez barwną mieszankę Papuasów, ludów Dani, Yali, Lani i innych miejscowych plemion. Po przylocie udamy się na wzgórze Napua, oferujące niepowtarzalną panoramę Doliny Baliem, zwanej Wielką Doliną. Przerwa na lunch, a następnie wizyta na lokalnym targowisku, przejście po wiszącym moście oraz odwiedziny w wiosce zamieszkiwanej przez ludność Dani. Kolacja i nocleg w hotelu w Wamenie. (Trasa: przelot wewnętrzny)

Dzień 4

Śniadanie w hotelu. Przejazd do Sogokmo, skąd rozpoczniemy lekki trekking przez Dolinę Baliem. Po drodze będziemy mogli podziwiać przepiękne krajobrazy wąwozu, a także poznamy tradycyjny sposób życia przedstawicieli miejscowych plemion. Ludy Dani, Yali i Lani zostały odkryte przez europejskich badaczy dopiero w XX w. i do dziś zachowały wiele ze swoich dawnych zwyczajów. Powrót do Sogokmo na lunch, a następnie przejazd do hotelu. Kolacja i nocleg w Wamenie. (Trasa ok. 60km)

Dzień 5

Po śniadaniu przejazd do wioski Jiwika w północnej części Doliny Baliem. W pobliskiej osadzie znajduje się licząca sobie kilkaset lat mumia jednego z wielkich wodzów miejscowego plemienia, którą zobaczymy. Wódz był mumifikowany w pełnym rynsztunku w czasie sekretnej ceremonii. Następnie obejrzymy pokaz technik walki ludu Dani oraz weźmiemy udział w pieczeniu świni. Zwierzę zabijane jest przy pomocy łuku i strzał, a następnie pieczone z warzywami i słodkimi ziemniakami na rozpalanym w tradycyjnym sposób ogniu. Po lunchu powrót do hotelu na kolację i nocleg. (Trasa ok. 40km)

Dzień 6

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przelot do Jayapury – stolicy Papui Zachodniej. Zobaczymy tu pomnik generała Douglasa McArthura na wzgórzu Gunung Ifar, gdzie dowódca aliantów w tej części Pacyfiku miał swoją główną kwaterę. Następnie odwiedzimy wioskę Sentani położoną malowniczo nad brzegiem jeziora. Po lunchu spacer po mieście – okazja do zobaczenia kolonialnych willi holenderskich oraz wizyty na miejscowych targowiskach. Kolacja i zakwaterowanie w hotelu w Jayapurze. (Trasa ok. 50km + przelot wewnętrzny)

Dzień 7

Po śniadaniu przelot do Makasar na Celebesie. Jest to jedno z największych miast w Indonezji i stolica południowego Celebesu, znana wcześniej jako Ujung Pandang. Zakwaterowanie w hotelu i czas wolny. Kolacja i nocleg w hotelu w Makasar. (Trasa: przelot wewnętrzny)

Dzień 8

Śniadanie w hotelu, a potem wyjazd w kierunku Toraja. Po drodze postój w Pare Pare, gdzie przewidziany jest lunch, a potem dalsza podróż w głąb lądu i gór. Kolejny przystanek przewidziany jest w Puncak Lakawang, ze względu na spektakularną panoramę krajobrazu. Późnym popołudniem przyjazd do Toraja. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg w hotelu w Toraja. (Trasa ok. 330km).

Dzień 9

Śniadanie w hotelu, a potem całodzienna eksploracja okolicznych wzgórz. W programie wizyta w Lemo, miejscu gdzie znajdują się tzw. „wiszące groby”, czyli komory grobowe wyrzeźbione w skale. Następnie przejazd do Londa, miejsca ceremonialnego pochówku zmarłych. Dużą różnorodność grobów znajdziemy także w wiosce Kete Kesu. Miejsce to słynie również z tradycyjnej zabudowy, gdzie pośród pól ryżowych znajdują się domy z wymyślnymi dachami. Podczas zwiedzania lunch. Powrót do Toraja, kolacja i nocleg w hotelu. (Trasa ok. 80km).

Dzień 10

Śniadanie w hotelu, a następnie kolejny pełny dzień zwiedzania okolic Toraja. Przejazd do Pallawa, wsi na niewielkim wzgórzu, z zabudową w charakterystycznym stylu tongkonan (domy, stodoły i spichlerze). Kolejne miejsca na trasie zwiedzania to ośrodek tkacki - Sa'dan, Marante oraz Nanggala, tradycyjne wioski, z kolejnymi przykładami lokalnej zabudowy. W trakcie zwiedzania obiad serwowany w lokalnej restauracji. Powrót do Toraja, kolacja i nocleg w hotelu. (Trasa ok. 100km).

Dzień 11

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Makasar. Po drodze obiad w Pare Pare. Następnie transfer na lotnisko w Makasar i przelot do Denpasar na Bali. Przejazd do wybranego hotelu. (Trasa ok. 150km + przelot wewnętrzny)

Dzień 12-13

Po śniadaniu czas wolny na wypoczynek nad morzem. Możliwość korzystania z wycieczek opcjonalnych.

Dzień 14

Śniadanie w hotelu i czas wolny. Wieczorem transfer na lotnisko i przelot do Polski samolotem rejsowym (z przesiadką).

Dzień 15

Przylotdo Polski. Aktualne rozkłady na stronie stronie operatora.

Uwagi do programu

• Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.

• W rejonie Papui Zachodniej zalecana jest profilaktyka antymalaryczna (leki doustne, dodatkowo polecamy zabranie repelentów ze środkiem DEET, ubrań zakrywających ciało, szczególnie wieczorem i w nocy oraz zakrytych butów).

• Klienci posługujący się innymi paszportami niż polskie zobowiązani są do uzyskania odpowiednich wiz we własnym zakresie. Wszelkie informacje dotyczące procedur wizowych zamieszczone w ofercie odnoszą się do obywateli polskich.

"

świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotemrejsowym (z przesiadką)na trasie Warszawa - Denpasar - Warszawa, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach (12 rozpoczętych dób hotelowych), przelot lokalnymi liniami na trasach Denpasar-Wamena, Wamena-Jayapura, Jayapura-Makasar i Makasar-Denpasar, transfery klimatyzowanym autokarem lub mini busem, wyżywienie wg programu, opiekę polskiego pilota i miejscowych przewodników, program turystyczny j. w. oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłaty na napiwki dla lokalnych przewodników, kierowców, bagażowych, kelnerów, personelu hotelowego etc. (łącznie bilety wstępu, napiwki ok. 270 USD, płatne pilotowi jako pakiet), dodatkowych posiłków podczas wycieczki, napoi do posiłków oraz wycieczek fakultatywnych.

Inne

Zniesiono obowiązek wizowania dla obywateli polskich. (UWAGA! nie dotyczy posiadaczy paszportów tymczasowych - konieczność wyrobienia wizy przed wylotem we własnym zakresie).

Wjazd na teren Papui Zachodniej wymaga uzyskania dodatkowego dokumentu. Prosimy o przesłanie skanu paszportu oraz zdjęcia paszportowego (kolorowego, aktualnego) na

Meta description

Wizyta u plemion Doliny Baliem • tradycyjne pieczenie świni • mieszanka etniczna Wameny i Jayapury • wiszące groby na Celebes • skrzydlate domy Toradżów • pobyt na Bali

Opinie klientów

Klienci oceniają tę wycieczkę na 6.0/6. Sprawdź opinie: "

Wizy - informacje dla sprzedawców

Przed Wylotem

1. Wszyscy uczestnicy muszą posiadać paszport ważny co najmniej 6miesięcy od daty wylotu z Polski.

2. Wszyscy Uczestnicy muszą mieć wykupione ubezpieczenie o min. wartości 100 000 USD na pokrycie ewentualnych kosztów leczenia COVID-19 (ubezpieczenie Rekomendowany PLUS lub wyższe)

3. Wszyscy Uczestnicy (poza dziećmi do lat 12) muszą być w pełni zaszczepieni na COVID-19 wraz z dawką przypominającą nie później niż 14 dni przed rozpoczęciem podróży. Szczepienie musi być poświadczone Unijnym Certyfikatem z kodem QR. Dodatkowo certyfikat szczepienia należy wgrać do indonezyjskiego portalu w celu weryfikacji nie później niż 48 h przed wylotem ( W przypadku awarii systemu akceptowany będzie papierowy wydruk certyfikatu szczepienia z systemu e-pacjent.

4. Wszyscy Uczestnicy, łącznie z dziećmi, zobowiązani są wykonać test RT-PCR najwcześniej 48 godzin przed wylotem do Indonezji, poświadczenie negatywnego wyniku w jeż. Angielskim należy zabrać ze sobą.

5. Przed wylotem należy zainstalować aplikację indonezyjską PEDULI LINDUNGI APP ze sklepu Google lub Apple na swoim telefonie komórkowym.

6. Przed wylotem, a najpóźniej na lotnisku, należy wypełnić deklarację celną online na stronie

Na Lotnisku W Warszawie

1. Każdy uczestnik musi bezwzględnie stawić się na stanowisku odpraw Rainbow w celu odebrania kompletu dokumentów niezbędnych do otrzymania wizy (bilet lotniczy w obie strony, potwierdzenie posiadania odpowiedniego ubezpieczenia, potwierdzenie rezerwacji hotelu)

Na Lotnisku Na Bali

1. Po wejściu na terminal nastąpi kontrola związana z COVID-19, niezbędne będzie okazanie zainstalowanej w telefonie aplikacji, certyfikatu szczepienia oraz potwierdzenia posiadania odpowiedniego ubezpieczenia.

2. W następnej kolejności należy poddać się testowi PCR. UWAGA! Ze względu na zmianę przepisów za test należy zapłacić gotówką na miejscu (koszt ok. 20 USD/osobę).

3. Po wykonaniu testu, należy przejść procedurę wizową (ok 2-3min.). UWAGA! Ze względu na zmianę przepisów za wizę należy zapłacić gotówką lub kartą na miejscu (koszt ok. 35 USD/osobę). W celu uzyskania wizy należy przedstawić paszport, potwierdzenie ubezpieczenia i zakwaterowania oraz bilet powrotny.

4. Kontrola paszportowo-wizowa: należy okazać paszport z wizą

5. Odbiór bagażu

6. Odprawa celna

7. Odbiór przez przedstawiciela Rainbow i transfer do hotelu.

Po Zakwaterowaniu

1. Oczekiwanie w pokoju hotelowym na wynik testu (maksymalnie 24h). W przypadku uzyskania negatywnego wyniku, Uczestnicy mogą swobodnie poruszać się nie tylko po hotelu, ale po całej wyspie.

2. Trzeciego dnia pobytu niezbędne jest wykonanie kolejnego testu PCR (w hotelu, test opłacony przez Rainbow).

Klienci posługujący się innymi paszportami niż polskie zobowiązani są do uzyskania odpowiednich wiz we własnym zakresie. Wszelkie informacje, dotyczące procedur wizowych zamieszczone w ofercie, odnoszą się do obywateli polskich.

"

Wizy

Przed Wylotem

1. Wszyscy uczestnicy muszą posiadać paszport ważny co najmniej 6miesięcy od daty wylotu z Polski.

2. Wszyscy Uczestnicy muszą mieć wykupione ubezpieczenie o min. wartości 100 000 USD na pokrycie ewentualnych kosztów leczenia COVID-19 (ubezpieczenie Rekomendowany PLUS lub wyższe)

3. Wszyscy Uczestnicy (poza dziećmi do lat 12) muszą być w pełni zaszczepieni na COVID-19 wraz z dawką przypominającą nie później niż 14 dni przed rozpoczęciem podróży. Szczepienie musi być poświadczone Unijnym Certyfikatem z kodem QR. Dodatkowo certyfikat szczepienia należy wgrać do indonezyjskiego portalu w celu weryfikacji nie później niż 48 h przed wylotem ( W przypadku awarii systemu akceptowany będzie papierowy wydruk certyfikatu szczepienia z systemu e-pacjent.

4. Wszyscy Uczestnicy, łącznie z dziećmi, zobowiązani są wykonać test RT-PCR najwcześniej 48 godzin przed wylotem do Indonezji, poświadczenie negatywnego wyniku w jeż. Angielskim należy zabrać ze sobą.

5. Przed wylotem należy zainstalować aplikację indonezyjską PEDULI LINDUNGI APP ze sklepu Google lub Apple na swoim telefonie komórkowym.

6. Przed wylotem, a najpóźniej na lotnisku, należy wypełnić deklarację celną online na stronie

Na Lotnisku W Warszawie

1. Każdy uczestnik musi bezwzględnie stawić się na stanowisku odpraw Rainbow w celu odebrania kompletu dokumentów niezbędnych do otrzymania wizy (bilet lotniczy w obie strony, potwierdzenie posiadania odpowiedniego ubezpieczenia, potwierdzenie rezerwacji hotelu)

Na Lotnisku Na Bali

1. Po wejściu na terminal nastąpi kontrola związana z COVID-19, niezbędne będzie okazanie zainstalowanej w telefonie aplikacji, certyfikatu szczepienia oraz potwierdzenia posiadania odpowiedniego ubezpieczenia.

2. W następnej kolejności należy poddać się testowi PCR. UWAGA! Ze względu na zmianę przepisów za test należy zapłacić gotówką na miejscu (koszt ok. 20 USD/osobę).

3. Po wykonaniu testu, należy przejść procedurę wizową (ok 2-3min.). UWAGA! Ze względu na zmianę przepisów za wizę należy zapłacić gotówką lub kartą na miejscu (koszt ok. 35 USD/osobę). W celu uzyskania wizy należy przedstawić paszport, potwierdzenie ubezpieczenia i zakwaterowania oraz bilet powrotny.

4. Kontrola paszportowo-wizowa: należy okazać paszport z wizą

5. Odbiór bagażu

6. Odprawa celna

7. Odbiór przez przedstawiciela Rainbow i transfer do hotelu.

Po Zakwaterowaniu

1. Oczekiwanie w pokoju hotelowym na wynik testu (maksymalnie 24h). W przypadku uzyskania negatywnego wyniku, Uczestnicy mogą swobodnie poruszać się nie tylko po hotelu, ale po całej wyspie.

2. Trzeciego dnia pobytu niezbędne jest wykonanie kolejnego testu PCR (w hotelu, test opłacony przez Rainbow).

Klienci posługujący się innymi paszportami niż polskie zobowiązani są do uzyskania odpowiednich wiz we własnym zakresie. Wszelkie informacje, dotyczące procedur wizowych zamieszczone w ofercie, odnoszą się do obywateli polskich.

"

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Wybierz pokój w pierwszym okresie pobytu i godziny lotów

Nowość
Wybierz pokój w pierwszym okresie pobytu i sprawdź podany obok rozkład lotu. Czasami zdarza się, że godziny lotów się zmieniają. Jeśli tak się stanie – poinformujemy Cię o tym.

2 os. pokoj standardowy

2 dorosłych

Dopłata do free drinksStandardowy
Wylot
WAW · 01.05 (Pon.)Warszawa - Chopin
DPS · 02.05 (Wt.)Denpasar
Przylot
00:05
12:00
DPS · 15.05 (Pon.)Denpasar
WAW · 15.05 (Pon.)Warszawa - Chopin
16 479 zł
za osobę

Hotel w drugim okresie pobytu

Wyszukujemy hotele

Warto dokupić

Aktualizujemy parametry oferty
Tylko u nasPromesa Pewne Wakacje gratis i szeroki pakiet ubezpieczeń.

Oficjalny Parking Lotniska P2, Żwirki i Wigury 1, Warszawa

860
za 1 auto
1 auto
Data od
01.05.2023
Data do
15.05.2023
860
za 1 auto

Ubezpieczenie podróży wraz z kosztami rezygnacji i leczeniem COVID-19 AXA ASSISTANCE

525
za wycieczkę
525
za wycieczkę
Dołóż ubezpieczenie do koszyka, warto!

70%

naszych klientów decyduje się na zakup ubezpieczenia

zero ryzyka

Ubezpieczenie Kosztów Rezerwacji chroni Cię, jeśli zachorujesz na COVID-19

od 80 tys. do 8 mln €

kosztów leczenia zostanie pokrytych, jeśli zdarzy Ci się COVID-19 w trakcie wakacji

Wycieczka0
Cena całkowita0
Cena całkowita0
lub

Mapa

Pogoda

29°C
25°C
29°C
11

Przed podróżą

SYTUACJA W UKRAINIE
W związku z obecną sytuacją władze Ukrainy zamknęły swoją przestrzeń powietrzną dla lotów cywilnych. Oznacza to, że samoloty, w tym także te o charakterze turystycznym nie przelatują nad terytorium tego kraju. Linie lotnicze zawiesiły czasowo połączenia z Ukrainą. Wszystkie loty będą realizowane alternatywnymi, bezpiecznymi trasami.

COVID-19
WYMAGANE DOKUMENTY
Należy pobrać i zainstalować aplikację na telefon PEDULI LINDUNGI APP.
Ubezpieczenie kosztów leczenia covidu-19 opiewające na co najmniej 70 tysięcy dolarów.

ZASZCZEPIENI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie o ile podróżujący przyjął pełne szczepienie gdzie od drugiej dawki minęło przynajmniej 14 dni. Należy posiadać unijny certyfikat COVID (nie wiesz co to za dokument przeczytaj o nim).
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna/test po powrocie: nie obowiązuje.

OZDROWIEŃCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie, o ile podróżny, który ukończył kwarantannę i został sklasyfikowany jako nie będący zarażonym wirusem, przedstawi zaświadczenie o statusie ozdrowieńca ze szpitala lub Ministerstwa Zdrowia w kraju pochodzenia.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna/test po powrocie: nie obowiązuje.

DZIECI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: brak odrębnych warunków- dzieci w każdym wieku traktowane są jak osoby dorosłe.
Kwarantanna na miejscu: brak odrębnych warunków- dzieci w każdym wieku traktowane są jak osoby dorosłe.
Kwarantanna/test po powrocie: nie obowiązuje.

POZOSTALI PODRÓŻUJĄCY
Możliwość podróżowania: nie. Kraj jest otwarty dla turystów zaszczepionych lub ozdrowieńców.
Test: brak możliwości wjazdu.
Kwarantanna na miejscu: brak możliwości wjazdu.
Kwarantanna/test po powrocie: brak możliwości wjazdu.

TRANZYT LUB WYLOT SPOZA POLSKI
Jeśli wylatujesz/wyjeżdżasz z innego kraju niż Polska lub korzystasz z tranzytu w innym państwie sprawdź aktualne warunki wjazdowego do tego państwa (możesz być objęty dodatkowymi restrykcjami). Szczegóły na: zobacz więcej.

AKTUALNOŚĆ INFORMACJI
Warunki wjazdowe często się zmieniają, dlatego prosimy o dodatkowe potwierdzanie ich aktualności na stronie internetowej MSZ: zobacz więcej.
Przy wjeździe do Indonezji paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy.
Od 6 kwietnia 2022 r. obowiązują wizy turystyczne on arrival dla obywateli RP. Koszt takiej wizy to 35 USD. Lotniska w Indonezji na których których wydawane są wizy on arrival: Soekarno Hatta w Dżakarcie, Ngurah Rai na Bali, Kualanamu na Sumatrze Północnej, Juanda we Wschodniej Jawie, Hasanuddin w Południowym Sulawesi, Sam Ratulangi w Północnym Sulawesi oraz Yogyakarta w DI Yogyakarta.
W Indonezji nie ma obowiązkowych szczepień. Do zagrożeń sanitarno-epidemiologicznych należą: pasożyty układu trawiennego, dur brzuszny, biegunka), żółtaczka typu A i B. Należy pamiętać, że woda w kranie nie jest zdatna do konsumpcji. Zalecane jest picie wody butelkowanej lub przegotowanej, unikanie w napojach kostek lodu oraz surowych i niedogotowanych potraw.