6 604

za osobę
Podsumowanie ceny
Wakacje.plWczasyIranIran - Perski Szach

Perski Szach

Wycieczka objazdowa
Kod oferty: WAK246138
Przedsprzedaż
Kod oferty: WAK246138
15
zwiedzanie
zwiedzanie
zwiedzanie
zwiedzanie
zwiedzanie

Opis oferty

Organizator: RainbowKod oferty: WAK246138

Opis oferty

Zakwaterowanie:

Hotele o standardzie odpowiadającym w ocenie organizatora - (razem 7 rozpoczętych dób hotelowych).

Pokoje: 2 - osobowe, wyposażone są w łazienki z wc (w niektórych hotelach możliwe tradycyjne toalety irańskie), klimatyzację, często TV.

Wyżywienie: Śniadania a za dopłatą obiadokolacje (we wskazanych dniach, zazwyczaj w restauracjach hotelowych) napoje do kolacji dodatkowo płatne.

Program

Dzień 1

Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na 2 godz. przed wylotem samolotu. Wylot z Warszawy i przelot do Iranu (możliwe przesiadki). Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na stronie: stronie operatora. Po przylocie odprawa celno-paszportowa i transfer do hotelu w Szirazie (lub okolicy). Zakwaterowanie i nocleg. W tym dniu nie ma fakultatywnej obiadokolacji w hotelu.

Dzień 2

Po śniadaniu wyruszymy do Persepolis - ceremonialnego serca imperium, zbudowanego przez Dariusza Wielkiego i jego potomków, uważanego swego czasu za "najbogatsze miasto pod słońcem". Obejrzymy m.in. pozostałości porażających przepychem sal audiencyjnych, zaskakujące detalami płaskorzeźby orszaku 23 narodów świata i armii "nieśmiertelnych", podejdziemy także pod grobowiec Artakserksesa III, skąd roztacza się wspaniały widok na ruiny. Kolejnym przystankiem będzie Naksz-e Rostam, niezwykły kompleks grobowców władców starożytnego Iranu (m.in. Dariusza, Kserksesa) wykutych w pionowej skale. Po powrocie do miasta odwiedzimy jeszcze położone w urokliwym ogrodzie mauzoleum ukochanego przez wszystkich Irańczyków wielkiego poety Hafeza z Szirazu. Powrót do hotelu obiadokolacja (opcjonalnie) i nocleg. (Trasa ok. 130km).

Dzień 3

Po śniadaniu i wykwaterowaniu dalsze zwiedzanie Szirazu, który w Iranie kojarzony jest z poezją i ogrodami. Zaczniemy od znanego z zacisznej atmosfery i lustrzanych dekoracji mauzoleum Ali Ebn-e Hamze, następnie mijając górującą ponad centrum twierdzę Arg-e Karim Chan dojedziemy do meczetu Nasr ol-Molk - przykładu doskonałego połączenia pięknej architektury i gry światła. Zobaczymy też położoną tuż obok w przytulnym ogrodzie rezydencję Narandżestan oraz przejdziemy na znany z wyrobów rękodzielniczych i słodyczy bazar. Po czasie wolnym wyjazd z Szirazu śladem dawnej Perskiej Drogi Królewskiej przez spektakularne przełęcze gór Zagros do Biszapuru. Obejrzymy pozostałości potężnego niegdyś miasta, w tym wspaniałej świątyni Anahity i płaskorzeźb. Dojazd do Jasudżu, miasta znanego z położenia w okolicy przełęczy Perskie Wrota - miejsca bitwy rozstrzygającej o wygranej wojsk Aleksandra Macedońskiego i podboju przez niego Persji. Zakwaterowanie w hotelu w Jasudżu, obiadokolacja (opcjonalnie) i nocleg. (Trasa ok. 280km).

Dzień 4

Po śniadaniu i wykwaterowaniu wyruszymy w dalszą drogę przez góry Zagros. Przejedziemy przez okolice porośnięte bujnymi dębami, pistacjami, czy klonami, w tle natomiast będzie widoczna góra Dena (4409m n.p.m.), uchodząca za jeden z najbardziej niedostępnych szczytów Iranu. Po kilku godzinach jazdy dotrzemy do pięknych wodospadów Semirom, jednego z chętniej odwiedzanych tego typu miejsc w kraju. Po chwili relaksu na łonie przyrody ruszymy w dalszą podróż do Isfahanu, najważniejszego w kraju skupiska zabytków i miasta będącego magnesem dla nieprzeliczonych rzeszy podróżnych. Wielkość miasta najlepiej widać właśnie od południowego wjazdu, z góry Sofeh. W mieście zobaczymy bogato zdobioną ormiańską katedrę Wank - dowód tolerancji religijnej Islamskiej Republiki Iranu oraz przykładnie utrzymany park nad rzeką Zajande, gdzie będzie okazja do spaceru jednym z isfahańskich mostów. Dojazd do hotelu w Isfahanie, obiadokolacja (opcjonalnie) i nocleg. (Trasa ok. 350km).

Dzień 5

Po śniadaniu zwiedzanie Isfahanu rozpoczniemy od Meczetu Piątkowego, który dzięki mieszance stylów budowy mógłby uchodzić za encyklopedię architektury muzułmańskiej. Dotrzemy do słynnego placu Imama (jednego z największych na świecie), zwanego do niedawna Naksz-e Dżahan, czyli "Obraz Świata", co ma odzwierciedlać rangę i piękno zgromadzonych przy nim zabytków. Zobaczymy dominującą nad okolicą bryłę meczetu Imama i zwiedzimy uchodzący za najpiękniejszy w Iranie meczet Lotfollah, słynący z subtelnych dekoracji i gry światła. Odwiedzimy także otoczony wspaniałym ogrodem, służący rozrywkom i wytwornym przyjęciom pawilon Czehel Sotun. Czas wolny na spacery i zakup pamiątek. Za dodatkową opłatą po południu możliwość kontynuacji zwiedzania miasta w zupełnie nietypowy sposób: propozycja obejmuje np. tradycyjny obiad irański, zwiedzanie miejsc spoza programu, degustację rozmaitych herbat w typowej perskiej herbaciarni itd. Cena i realizacja zależna od ilości chętnych. Powrót do hotelu, obiadokolacja (opcjonalnie) i nocleg. (Trasa ok. 50km).

Dzień 6

Po śniadaniu i wykwaterowaniu wyjedziemy autostradą w kierunku stolicy Iranu. Po drodze odwiedzimy wieś Abjane znaną w Iranie z labiryntu uliczek i charakterystycznej czerwonej barwy budynków. Można tu zobaczyć tradycyjne stroje kobiet – długie białe szale i kolorowe wzorzyste spódnice. Dalej przejedziemy przez region słynący z pól różanych do Kaszanu, miasta-oazy na szlaku łączącym Teheran z Kermanem. Zobaczymy najciekawsze zabytki: domy zamożnych rodzin kupieckich, z których zwiedzimy najlepiej reprezentującą założenie perskiego pałacu miejskiego - rezydencję Tabatabaich. Zwiedzimy także położone tuż obok, fantastycznie zachowane łaźnie Sułtana Amira Ahmada. Przyjazd do hotelu w Teheranie lub okolicy, nocleg. Obiadokolacja (opcjonalnie). (Trasa ok. 500km).

Dzień 7

Po śniadaniu zwiedzanie stolicy Iranu, leżącej na zboczach masywu górskiego Elburs. Teheran z kilkunastoma milionami mieszkańców jest największym miastem Bliskiego Wschodu i najbardziej kosmopolitycznym miastem kraju. Rozpoczniemy od polskiego akcentu - wizyty na Cmentarzu Katolickim, którego dużą część stanowią miejsca pochówku Polaków przybyłych do Iranu wraz z wojskami gen. Andersa. Zwiedzimy główną atrakcję stolicy - kompleks pałacowy Golestan, wpisany na listę UNESCO, w którym poznamy przepych, jakim otaczała się rodzina szacha. Następnie w Muzeum Dywanów zobaczymy jedną z najbogatszych na świecie kolekcji dzieł irańskich tkaczy. Zatrzymamy się przy Wieży Wolności - jednej z najbardziej charakterystycznych ikon miasta, zobaczymy także wszechobecne murale prezentujące punkt widzenia Islamskiej Republiki Iranu na rozmaite kwestie społeczno-polityczne. Wjedziemy na platformę widokową na wieży Milad, skąd doskonale widać, jak rozległym miastem jest Teheran. Powrót do hotelu na nocleg obiadokolacja (opcjonalnie). (Trasa ok. 100km).

Dzień 8

Po wczesnym wykwaterowaniu z hotelu przejazd na lotnisko w Teheranie (możliwe przesiadki). Odprawa celno-paszportowa, wylot do Polski. Uwaga! W tym dniu nie ma śniadania.

Uwagi do programu

· Program jest ramowy. Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.

· Najlepiej wymienialną walutą na miejscu jest dolar amerykański (USD). W Iranie nie ma możliwości dokonywania jakichkolwiek płatności monetami EUR - akceptowane są wyłącznie banknoty podobnie nie można płacić USD starego typu, tj. z małymi podobiznami prezydentów.

· Nie ma możliwości pobierania gotówki z irańskich bankomatów. Iran jest państwem bezwzględnie przestrzegającym zasad religii muzułmańskiej, toteż nie ma możliwości wwożenia na jego teren żadnego alkoholu.

· W Iranie kobiety muszą mieć włosy osłonięte chustkami oraz nosić spodnie lub spódnice a także tuniki zasłaniające: dekolt, ręce do nadgarstków i nogi do kolan. Mężczyźni muszą mieć zasłonięte ramiona i nosić długie spodnie (szorty, bermudy, rybaczki - niedozwolone). Powyższe zasady dotyczą również turystów.

· Ze względu na specyfikę kraju wyznaniowego, szczególnie w okresach świątecznych (lokalne święta narodowe i religijne, np. Ramadan 12.04-11.05.2021) organizacja objazdów i pobytów może ulec zmianie (np. kolejność zwiedzania, godziny otwarcia obiektów muzealnych i świątyń, godziny serwowanych posiłków i ich zawartość).

· Iran z punktu widzenia turysty jest krajem całkowicie bezpiecznym. Rozpowszechnione stereotypy wynikają wyłącznie z relacji politycznych pomiędzy Iranem a innymi krajami. W rzeczywistości Irańczycy słyną z gościnności i życzliwego stosunku do turystów.

· Klienci posiadający stemple izraelskie w paszportach nie mogą uczestniczyć w wycieczce.

• Paszport powinien być ważny min. 6miesięcy od daty zakończenia wycieczki.

• Ze względu na prawo Islamskiej Republiki Iranu, kobiety nie mogą zajmować pierwszego rzędu w autobusie poruszającym się po terytorium kraju. Dotyczy to również osób, które zakupiły opcję „dopłata do pierwszych miejsc w autokarze”. Możliwość zajmowania miejsc w autobusie od rzędu drugiego.

"

świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem, opłaty lotniskowe, transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, zakwaterowanie w hotelach wg programu (7 rozpoczętych dób hotelowych), wyżywienie: śniadania, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Warszawie, opiekę polskojęzycznego pilota lub polskojęzycznego przedstawiciela lokalnego kontrahenta podczas objazdu, program turystyczny j.w. oraz pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (NNW, KL i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: opłaty za pakiet z tytułu realizacji programu zwiedzania (m. in.biletów wstępu, opłat rezerwacyjnych, obsługi lokalnych przewodników, napiwków dla obsługi oraz Tour Guide System) wkwocieok. 190 EUR/os. (płatne na miejscu, opłata nie zawiera kosztu wycieczek fakultatywnych podanych w programie)napojów do obiadokolacji i innych wydatków osobistych.

Możliwość opcjonalnej dopłaty do obiadokolacji (6) w systemie rezerwacyjnym (napoje płatne dodatkowo).

Meta description

Persepolis - najbogatsze miasto pod słońcem • Naqsz-e-Rostam - starożytne grobowce • Sziraz - miasto poetów i ogrodów • Biszapur - olśniewające ruiny pośród gór Zagros • góra Dena i wodospad Semirom • Isfahan - połowa świata • Kaszan – rezydencje kupców • Teheran - pałace szachów w alpejskiej scenerii

Wizy

Paszport powinien być ważny min. 6miesięcy od daty zakończenia wycieczki.

Informacje dotyczące wizy dostępne w systemie rezerwacyjnym R.pl. Oferujemy możliwość wizowania za pośrednictwem Rainbow. O szczegóły zapytaj swojego opiekuna wycieczki lub agenta, u którego dokonywałeś rezerwacji.

Obowiązkowa opłata za wizę wg cennika.

Jednocześnie Rainbow zastrzega, że nie gwarantuje udzielenia wizy irańskiej przez miejscowe MSZ.

Klienci posiadający stempel izraelski w paszporcie nie mogą uczestniczyć w wycieczce.

Wizy - informacje dla sprzedawców

Wiza irańska

Na 30 dni kalendarzowych przed rozpoczęciem imprezy przesyłamy na adres wizy@r.pl następujące dokumenty:

1. Wyraźny, kolorowy skan paszportu klienta.

2. Wyraźny, kolorowy skan zdjęcia paszportowego klienta (bez okularów, zgodny z wytycznymi zdjęć paszportowych).

3. Wypełniony elektronicznie w języku angielskim kwestionariusz osobowy w wordzie.

Najpóźniej na 15 dni kalendarzowych przed rozpoczęciem imprezy przesyłamy paszporty klientów w wersji fizycznej do biura na adres Działu Wiz (Al. Jana Pawła II 52/54, 00-152 Warszawa).

Obowiązkowa opłata za wizę wg cennika.

Jednocześnie Rainbow zastrzega, że nie gwarantuje udzielenia wizy irańskiej przez miejscowe MSZ.

Klienci posiadający stempel izraelski w paszporcie nie mogą wziąć udziału w imprezie.

Opinie klientów

Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.4/6. Sprawdź opinie: "

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Wybierz pokój i godziny lotów

Nowość
Wybierz pokój i sprawdź podany obok rozkład lotu. Czasami zdarza się, że godziny lotów się zmieniają. Jeśli tak się stanie – poinformujemy Cię o tym.

2 os. pokoj standardowy

2 dorosłych

śniadania i obiadokolacjeStandardowy
Wylot
WAW · 11.02 (Sob.)Warszawa - Chopin
SYZ · 12.02 (Ndz.)Shiraz
Godziny lotu podamy później
Przylot
IKA · 18.02 (Sob.)Tehran
WAW · 18.02 (Sob.)Warszawa - Chopin
Godziny lotu podamy później
13 207 zł
za pokój

Warto dokupić

Aktualizujemy parametry oferty
Tylko u nasPromesa Pewne Wakacje gratis i szeroki pakiet ubezpieczeń.

Oficjalny Parking Lotniska P2, Żwirki i Wigury 1, Warszawa

660
za 1 auto
1 auto
Data od
11.02.2023
Data do
18.02.2023
660
za 1 auto

Ubezpieczenie podróży wraz z kosztami rezygnacji i leczeniem COVID-19 AXA ASSISTANCE

280
za wycieczkę
280
za wycieczkę
Dołóż ubezpieczenie do koszyka, warto!

70%

naszych klientów decyduje się na zakup ubezpieczenia

zero ryzyka

Ubezpieczenie Kosztów Rezerwacji chroni Cię, jeśli zachorujesz na COVID-19

od 80 tys. do 8 mln €

kosztów leczenia zostanie pokrytych, jeśli zdarzy Ci się COVID-19 w trakcie wakacji
Wycieczka13 207
Cena całkowita13 207
Zaliczka płatna teraz3 962
Pozostała kwota płatna na 30 dni przed wyjazdem.
lub

Czekamy na pierwszą opinię! Może Twoją?

Możesz opowiedzieć coś o tej ofercie? Polecasz ją czy wręcz przeciwnie? Podziel się swoimi doświadczeniami i pomóż innym podjąć decyzję, gdzie pojechać na wakacje.

no offer review

Mapa

Pogoda

21°C
10°C
18°C
7

Przed podróżą

SYTUACJA W UKRAINIE
W związku z obecną sytuacją władze Ukrainy zamknęły swoją przestrzeń powietrzną dla lotów cywilnych. Oznacza to, że samoloty, w tym także te o charakterze turystycznym nie przelatują nad terytorium tego kraju. Linie lotnicze zawiesiły czasowo połączenia z Ukrainą. Wszystkie loty będą realizowane alternatywnymi, bezpiecznymi trasami.

COVID-19
WYMAGANE DOKUMENTY:
Podróżni są zobowiązani do przedłożenia przedstawicielowi linii lotniczych podczas odprawy biletowej tzw. COVID-19 SELF-DECLARATION FORM (deklaracja) oraz PLEDGE FORM (formularz) ? przedstawicielowi Ministerstwa Zdrowia po przybyciu na lotnisko.

ZASZCZEPIENI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: tak, podróżni są zobowiązani do posiadania certyfikatu potwierdzającego wykonanie testu RT-PCR na obecność COVID-19, nie później niż 96 godzin przed wylotem, sporządzonego w języku angielskim lub poświadczonego przez urząd konsularny IRI w państwie wylotu.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna/test po powrocie: nie obowiązuje.

OZDROWIEŃCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: tak, podróżni są zobowiązani do posiadania certyfikatu potwierdzającego wykonanie testu RT-PCR na obecność COVID-19, nie później niż 96 godzin przed wylotem, sporządzonego w języku angielskim lub poświadczonego przez urząd konsularny IRI w państwie wylotu.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna/test po powrocie: nie obowiązuje.

DZIECI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie dla dzieci do 8 roku życia. Starsze dzieci patrz ZASZCZEPIENI, OZDROWIEŃCY lub POZOSTALI PODRÓŻUJĄCY.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna/test po powrocie: nie obowiązuje

POZOSTALI PODRÓŻUJĄCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: tak, podróżni są zobowiązani do posiadania certyfikatu potwierdzającego wykonanie testu RT-PCR na obecność COVID-19, nie później niż 96 godzin przed wylotem, sporządzonego w języku angielskim lub poświadczonego przez urząd konsularny IRI w państwie wylotu.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna/test po powrocie: nie obowiązuje.

TRANZYT LUB WYLOT SPOZA POLSKI
Jeśli wylatujesz/wyjeżdżasz z innego kraju niż Polska lub korzystasz z tranzytu w innym państwie sprawdź aktualne warunki wjazdowego do tego państwa (możesz być objęty dodatkowymi restrykcjami). Szczegóły na: zobacz więcej.

TESTY W SUPERCENIE!
Jeśli potrzebujesz testu, możesz szybko i tanio zamówić go przez Wakacje.pl. W ofercie są zarówno testy przed wyjazdem za granicę z zaświadczeniem w języku angielskim, jak i testy po powrocie do Polski. Przeczytaj więcej o tym, jak skorzystać z szybkich testów na COVID-19 w supercenie.
Paszport musi być ważny co najmniej przez 6 miesięcy od daty przylotu do Iranu.
Obywatele RP muszą posiadać wizę, zarówno na pobyt, jak i tranzyt przez Iran. Można ją uzyskać w Ambasadzie Iranu w Warszawie. Procedura wydania wizy może trwać nawet do miesiąca. Wiza może być również otrzymana za pośrednictwem agencji turystycznych (w tym również internetowych, za dodatkową opłatą). Istnieje możliwość uzyskania wizy tranzytowej (pod warunkiem posiadania wiz krajów docelowych).

Obywatele polscy udający się do Iranu na podstawie zwykłych paszportów w celach turystycznych mogą ubiegać się o wizy (maksymalny czas pobytu - 30 dni) na lotniskach międzynarodowych: Teheran - Imam Chomeini (w przypadku innych lotnisk międzynarodowych: Isfahan, Kermanszachr, Sziraz, Tabriz, Maszhad, możliwość uzyskania tego rodzaju wizy nie jest zawsze zapewniana). Dokumenty niezbędne do uzyskania wizy na lotnisku: paszport ważny co najmniej przez 6 miesięcy od daty przylotu do Iranu, powrotny bilet lotniczy, jedno zdjęcie paszportowe. Brak jest jednak 100% gwarancji uzyskania wizy w tej procedurze oraz istnieje możliwość napotkania problemów na europejskich lotniskach (pasażerowie podróżujący do Iranu bez wizy mogą zostać niewpuszczeni na pokład samolotu). Nie ma możliwości uzyskania wizy na lądowych i morskich przejściach granicznych.
Dodatkowe szczepienia nie są wymagane. Opieka medyczna jest ogólnie dostępna. Usługi świadczone są zarówno w państwowych jak i prywatnych placówkach zdrowotnych ; turysta w każdym przypadku musi za te usługi płacić.