Aktualizujemy cenę
Trwa weryfikacja ceny
Wakacje.plWczasyJaponiaJaponia - Korea - Chiny

Japonia - Korea - Chiny

Wycieczka objazdowa
Kod oferty: WAK710145
Nie czekaj do lata! Teraz ceny są najlepsze, a wybór ofert i pokoi - największy.
Kod oferty: WAK710145
1/29

Opis oferty

Organizator: Ecco TravelKod oferty: WAK710145

Region

Japonia

Opis

TOKIO – HAKONE – GÓRA FUJI – HAMAMATSU – KIOTO – OSAKA - SEUL - PAJU (DMZ) - SUWON - PEKIN - BADALING (WIELKI MUR)


Dzień 1. Warszawa - Tokio Wylot z Warszawy.

Dzień 2. Tokio Przylot do Tokio i rozpoczęcie programu. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie i czas wolny. Następnie wycieczka przybliżająca kulturę Japonii (metrem) z japońską ceremonią picia herbaty (w typowych japońskich kimonach). Nocleg w hotelu w Tokio.
Dzień 3. Tokio Po śniadaniu całodzienne zwiedzanie Tokyo. Zobaczymy mauzoleum cesarza Meiji, twórcy współczesnej potęgi Japonii i położoną nieopodal dzielnice handlowo rozrywkową Harajuku. Następnie tysiącletnia świątynia Asakusa oraz spacer ulicą handlową Nakamise. Na zakończenie Wschodni Ogród Pałacowy - jedyna część Pałacu Cesarskiego dostępna dla zwiedzających. Po południu powrót do hotelu. Nocleg w hotelu w Tokio.

Dzień 4. Tokio (Nikko) Po śniadaniu wyjazd do Nikko - historyczne miasto stanowi ważny ośrodek kultu religijnego. Zwiedzanie kompleksu świątynnego, w tym: Świątyni Toshogu z pagodą z XVIII wieku, kilkoma bogato rzeźbionymi bramami, zabudowaniami gospodarczymi, biblioteką i słynną w Japonii figurką śpiącego kota. Następnie świątynia Rinnoji z Pawilonem Trzech Buddów i złoconym wizerunkiem bogini miłosierdzia Kannon oraz skarbcem. Następnie wizyta w destylarni sake. Wieczorem powrót do hotelu w Tokio.

Dzień 5. Tokio – Hakone – Góra Fuji – Hamamatsu Śniadanie w hotelu, a następnie wyjazd do Hakone, i zwiedzanie wulkanicznej Doliny Owakudani. Następnie przejazd pod Górę Fuji (3776m n.p.m.) – najwyższy szczyt i symbol Japonii. W centrum informacyjnym poznamy historię i geologiczną charakterystykę góry – wulkanu (ostatnia erupcja w 1708 r). Po południu przejazd do Hamamatsu. Zakwaterowanie i nocleg.

Dzień 6. Hamamatsu – Kioto – Osaka Po śniadaniu przejazd do Kioto i zwiedzanie miasta. Zobaczymy świątynię Kinkaku-ji (Świątynia Złotego Pawilonu zwana również Rokuon-ji - Świątynią w Ogrodzie Jeleni) - budowla pochodzi z XIV wieku i początkowo stanowiła rezydencję szoguna Yoshimitsu Ashikagi, zamienioną przez jego syna w świątynię. Następnie buddyjska Świątynia Kyomizu (Czysta Woda) – wpisana na listę dziedzictwa UNESCO, założona w VIII w, obecne budynki pochodzą z XVII w. Swoją nazwę zawdzięcza spływającemu z pobliskich wzgórz wodospadowi. Następnie spacer dzielnicą gejsz – Gion, założoną w średniowieczu naprzeciwko szintoistycznego sanktuarium Yasaka. Przejazd do Osaki, zakwaterowanie i nocleg.

Dzień 7. Osaka Po śniadaniu wycieczka po Osace (metrem). Zobaczymy Zamek w Osace - pochodząca z XVI w konstrukcja jest jednym z symboli Japonii i odegrała ważną rolę w zjednoczeniu kraju w XVI w. Następnie Świątynia Shitenoji. Na koniec dzielnica Namba- centrum handlu, rozrywki i życia nocnego.

Dzień 8. Osaka - Seul Śniadanie. Czas wolny (uzależniony od godziny wylotu samolotu). Transfer na lotnisko, wylot do Korei. Po przybyciu na lotnisko powitanie z przewodnikiem i przejazd do hotelu w Seulu.

Dzień 9. Seul Po śniadaniu zwiedzanie najważniejszych zabytków Seulu, stolicy Korei. W programie Pałac Gyeongbokgung, będący rekonstrukcją głównej siedzibę ostatniej koreańskiej dynastii - Joseon (1392-1910) i jednocześnie koreańską wersją chińskiego Zakazanego Miasta. Następnie położone nieopodal Narodowe Muzeum Ludowe, oraz wizyta w buddyjskiej świątyni Jogyesa, który jest głównym ośrodkiem Jogyejong – dominującego w Korei odłamu buddyzmu i ulica handlowa Insadong. Następnie Plac Cheonggye, zwiedzanie tradycyjnej wioski Bukchan Hanok i wjazd kolejką linową na wieżę widokowa na Górze Bugak. Nocleg w hotelu w Seulu.

Dzień 10. Seul – Paju (DMZ - strefa zdemilitaryzowana) Po śniadaniu wyjazd do Paju i zwiedzanie strefy zdemilitaryzowanej na granicy z Koreą Północną. Zobaczymy Imingak – centrum turystyczne upamiętniające rozpoczęcie wojny koreańskiej i najważniejsze wydarzenia związane z konfliktem. Następnie wizyta w 3 tunelu, który został wydrążony pod granicą przez żołnierzy Korei Północnej, w ramach planu inwazji na Południe. W programie również obserwatorium na Górze Dora, skąd widać strefę zdemilitaryzowaną i skrawek terytorium Północy z propagandową wioską. Stacja kolejowa w Dora – niegdyś łącząca oba terytoria, od 2007 roku służy do transportu materiałów do strefy przemysłowej Kaesong w Korei Północnej. Powrót do Seulu na nocleg.

Dzień 11. Seul – Suwon Po śniadaniu wyjazd wyjazd do Yongin i zwiedzanie tradycyjnej koreańskiej wioski – rekonstrukcji z czasów dynastii Joseon. Następnie przejazd do Suwon i zwiedzanie Fortecy Hwaseong – zbudowanego w końcu XVIII wieku kompleksu militarnego, wpisanego w 1997 r. na listę dziedzictwa UNESCO. Powrót do Seulu i nocleg.

Dzień 12. Seul - Pekin Po śniadaniu transfer na lotnisko i przelot do Pekiu. Przylot do Pekinu, transfer do hotelu, zakwaterowanie. Następnie zobaczymy Świątynię Nieba - jeden z głównych symboli Pekinu, miejsce modłów o pomyślne zbiory w okresie panowania dynastii Ming i Qing. Następnie odwiedzimy mauzoleum Mao Zedonga (wejście w miarę możliwości) znajdujące się na Placu Niebiańskiego Spokoju (Tiananmen). Monumentalna budowla wzniesiona w latach 1976-1977 stanowi miejsce pochówku przywódcy Chińskiej Republiki Ludowej. Rzut oka na nowoczesny Pekin - budynek Opery Narodowej, a następnie najstarsza ulica miasta - Liulichang - pełna antycznych sklepów z przedmiotami chińskiego rzemiosła ludowego, oraz niedawno odrestaurowana uliczka Qianmen.

Dzień 13. Pekin (Zakazane Miasto, Letni Pałac) Po śniadaniu zobaczymy tzw. Zakazane Miasto, będące od XV wieku siedzibą kolejnych władców Państwa Środka". Pałac był rezydencją 24 cesarzy z dynastii Ming i Qing. Zakazane Miasto jest największym zespołem pałacowym na świecie i znajduje się na liście światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Jingshan - spacer w parku ze słynnym "Wzgórzem Węglowym". Letni Pałac, założonego przez cesarza Qianlong w 1750 roku. Położony pod Pekinem kompleks pałacowy, zwany inaczej "Ogrodami Naturalnej Harmonii" urzeka rozmachem i przepychem. Od 1998 znajduje się na Liście UNESCO jako unikatowy przykład chińskiej sztuki projektowania ogrodów. Na prawie 3km kwadratowych znajduje się sztuczne jezioro Kunming oraz Wzgórze Długowieczności, nad którym górują zabudowania pałacu. Wzdłuż brzegu jeziora znajduje się jedyna w swoim rodzaju galeria-deptak, gdzie na sklepieniu zadaszenia znajdują się setki tradycyjnych dzieł sztuki malarskiej. Na końcu panoramy zobaczymy Marmurową Łódź, którą wielkim kosztem kazała zbudować okrutna Cesarzowa Cixi. Zobaczymy też Świątynię Lazurowych Obłoków z pawilonem pięciuset Arhatów i Pagodą Diamentowego Tronu.

Dzień 14. Pekin (Letni Pałac, Wielki Mur). Po śniadaniu zobaczymy grobowce cesarzy z dynastii Ming. Przejazd wzdłuż legendarnej Drogi Duchów i wejście na teren jednego z 13 grobowców. Wizyta w zakladzie rzemieśliniczym produkującym wyroby z emaliowanej miedzi (tzw. cloisonne). Następnie wyjazd do Badaling spacer po jednym z najlepiej zachowanych odcinków Chińskiego Muru - położony jest na wysokości ponad 1000m n.p.m. i strzeże przełęczy Juyongguan. Wzniesiono go za panowania dynastii Ming, około 1505 roku.

Dzień 15. Pekin - Warszawa Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, transfer na lotnisko i zakończenie programu. Przelot do Polski.

Uwaga

Ecco Travel zastrzega możliwość zmiany rozkładu lotów oraz kolejności zwiedzania. Liczba miejsc ograniczona.

Wyposażenie

Brak udogodnień dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej. W przypadku pytań prosimy o kontakt.

świadczenia

Cena zawiera:
przelot na trasie Polska-Tokyo, Pekin- Polska bezposrednioloty lokalne na trasie Osaka - Seul, Seul - Pekinopłaty lotniskowe, ubezpieczenie KL, NNWzakwaterowanie w hotelach 3 w pokojach 2 osobowych z łazienkami i klimatyzacją,śniadania w formie bufetu w hotelu, lokalny transport metrem, klimatyzowanymi autokarami lub busami oraz szybkimi pociągiamizwiedzanie wg programu (bez biletów wstępu do zwiedzanych obiektów i dodatkowo płatnych wycieczek), serwis wykwalifikowanego przewodnika lokalnego i polskiego pilota

Dodatkowo płatne

Cena nie zawiera:
dopłaty do zakwaterowania w pokoju pojedynczym, albo tańszej opcji "podróżujący samotnie" (uczestnik może być dokwaterowany do innej osoby tej samej płci) - w przypadku realizacji dokwaterowania w ramach opcji "podróżujący samotnie", dopłata zostanie anulowanadopłaty do obiadokolacji wycieczki i bilety wstępu do zwiedzanych obiektow Japonia 40000JPY płatne pilotowi na miejscu, Korea Płd.: ok. 20 EUR/os., Chiny ok. 140 USD/os.napiwków dla kierowców, bagażowych i przewodników lokalnych.

Obsługa na miejscu

W jęz. polskim

Informacje wizowe

Wizy
W chwili obecnej, w związku z pandemią COVID-19 sytuacja uległa zmianie i przywrócony został obowiązek wizowy. Wizy do Japonii są wymagane dla obywateli krajów Unii Europejskiej, w tym Polaków. Obecnie wydawane są tylko wizy na certyfikat ERFS, pobyt do 90 dni.

Wymagania

Paszport ważny przynajmniej 6miesięcy po zakończeniu podróży. Wniosek wizowy do Japonii – wypełniony i podpisanyZdjęcie paszportowe na białym, jednolitym tle, twarzą na wprost, wyraźne, kolorowe. Karta pobytu w Polsce (dotyczy obcokrajowców)

Chiny - dla pobytów tranzytowych do 72 h na terenie Pekinu wizy nie są wymagane. Podstawą wjazdu turystycznego jest polski paszport ważny min. 6mies. i bilet lotniczy na trasę do innego kraju.

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Wylot

Środa, 26.04.2023
WAWWarszawa - Chopin
NRTTokio

Powrót

Środa, 10.05.2023
PEKPekin
WAWWarszawa - Chopin

Wybierz pokój i godziny lotów

Ważne!Wybierz pokój i sprawdź podany obok rozkład lotu. Czasami zdarza się, że godziny lotów się zmieniają. Jeśli tak się stanie – poinformujemy Cię o tym.

Pokój dwuosobowy

bez wyżywienia
2 dorosłych

Wylot (WAW): 2023-04-26 (NRT).

Powrót (PEK): 2023-05-10 (WAW).

Aktualizujemy cenę
Trwa weryfikacja ceny
lub

Czekamy na pierwszą opinię! Może Twoją?

Możesz opowiedzieć coś o tej ofercie? Polecasz ją czy wręcz przeciwnie? Podziel się swoimi doświadczeniami i pomóż innym podjąć decyzję, gdzie pojechać na wakacje.

no offer review

Pogoda

18°C
10°C
16°C
5

Przed podróżą

SYTUACJA W UKRAINIE
W związku z obecną sytuacją władze Ukrainy zamknęły swoją przestrzeń powietrzną dla lotów cywilnych. Oznacza to, że samoloty, w tym także te o charakterze turystycznym nie przelatują nad terytorium tego kraju. Linie lotnicze zawiesiły czasowo połączenia z Ukrainą. Wszystkie loty będą realizowane alternatywnymi, bezpiecznymi trasami.

COVID-19
WYMAGANE DOKUMENTY
Oświadczenie- formularz. Kwestionariusz na stronie internetowej (należy zapisać kod QR)- kwestionariusz. Należy także posiadać i korzystać z dwóch aplikacji: MySOS app oraz COCOA.

ZASZCZEPIENI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: zaświadczenia o negatywnym wyniku testu na obecność wirusa SARS CoV-2 zrobionego w ciągu 72 godzin przed wylotem. Wynik testu musi znajdować się na stosownym formularzu- formularz. Dodatkowo na miejscu wykonywane są kolejne dwa testy- po przylocie oraz trzeciego dnia pobytu.
Kwarantanna na miejscu: tak 14 dniowa bez możliwości skrócenia.
Kwarantanna/test po powrocie: nie obowiązuje.

OZDROWIEŃCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: zaświadczenia o negatywnym wyniku testu na obecność wirusa SARS CoV-2 zrobionego w ciągu 72 godzin przed wylotem. Wynik testu musi znajdować się na stosownym formularzu- formularz. Dodatkowo na miejscu wykonywane są kolejne dwa testy- po przylocie oraz trzeciego dnia pobytu.
Kwarantanna na miejscu: tak 14 dniowa bez możliwości skrócenia.
Kwarantanna/test po powrocie: nie obowiązuje.

DZIECI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: zaświadczenia o negatywnym wyniku testu na obecność wirusa SARS CoV-2 zrobionego w ciągu 72 godzin przed wylotem. Wynik testu musi znajdować się na stosownym formularzu- formularz. Dodatkowo na miejscu wykonywane są kolejne dwa testy- po przylocie oraz trzeciego dnia pobytu.
Kwarantanna na miejscu: tak 14 dniowa bez możliwości skrócenia.
Kwarantanna/test po powrocie: nie obowiązuje.

POZOSTALI PODRÓŻUJĄCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: zaświadczenia o negatywnym wyniku testu na obecność wirusa SARS CoV-2 zrobionego w ciągu 72 godzin przed wylotem. Wynik testu musi znajdować się na stosownym formularzu- formularz. Dodatkowo na miejscu wykonywane są kolejne dwa testy- po przylocie oraz trzeciego dnia pobytu.
Kwarantanna na miejscu: tak 14 dniowa bez możliwości skrócenia.
Kwarantanna/test po powrocie: nie obowiązuje.

TRANZYT LUB WYLOT SPOZA POLSKI
Jeśli wylatujesz/wyjeżdżasz z innego kraju niż Polska lub korzystasz z tranzytu w innym państwie sprawdź aktualne warunki wjazdowego do tego państwa (możesz być objęty dodatkowymi restrykcjami). Szczegóły na: zobacz więcej.

TESTY W SUPERCENIE!
Jeśli potrzebujesz testu, możesz szybko i tanio zamówić go przez Wakacje.pl. W ofercie są zarówno testy przed wyjazdem za granicę z zaświadczeniem w języku angielskim, jak i testy po powrocie do Polski. Przeczytaj więcej o tym, jak skorzystać z szybkich testów na COVID-19 w supercenie.
Paszport powinien być ważny co najmniej 3 miesiące od daty planowanego wjazdu na terytorium Japonii.
W związku z rozwojem epidemii Covid 19 Japonia wstrzymała ruch bezwizowy dla obywateli RP.
O wizę można wystąpić do Ambasady Japonii w Warszawie.
Szczepienia nie są wymagane.