Aktualizujemy cenę
ZAREZERWUJ
Trwa weryfikacja ceny

Japonia

Kod oferty: WAK630993
Z Wakacje.pl podróżuj bezpiecznie!
W sekcji „Przed podróżą” przeczytaj ważne informacje o bezpieczeństwie podróżowania i wymaganiach związanych z koronawirusem.
Jeżeli to możliwe zarezerwuj wycieczkę online.
 Zobacz szczegóły 

Dostępne pokoje

Pokój dwuosobowy

2 dorosłych
Aktualizujemy cenę

Dodatkowe opcje

Ubezpieczenie podróży wraz z kosztami rezygnacji i leczeniem COVID-19 AXA ASSISTANCE

455
za wycieczkę
promesa

Promesa Pewne Wakacje - TYLKO TERAZ ZA DARMO

promesa
0
za wycieczkę
Trwa weryfikacja ceny

Najchętniej wybierana opcja. Szybko, bezpiecznie, gdziekolwiek jesteś!

Informacje o podróży

Wylot

21.03.2021 Niedziela
WAWWarszawa - Chopin
21.03.2021 Niedziela
NRTTokio

Powrót

02.04.2021 Piątek
NRTTokio
02.04.2021 Piątek
WAWWarszawa - Chopin

Szczegóły oferty

Kod oferty: WAK630993Organizator: Logos Tour

Kraj

Japonia

Dzień 1

Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, stanowisko odpraw LogosTour. Bezpośredni przelot do Japonii.

Dzień 2

Tokio

Przylot do Tokio. Transfer autokarem do miasta. Po południu przejazd kolejką do Harajuku. Spacer przez park do najważniejszego w stolicy chramu shinto - Meiji. Następnie czas wolny w okolicy handlowego bulwaru Omotesando, z obleganymi przez młodzież modnymi butikami i galeriami. Wieczorem przejazd kolejką i spacer przez dzielnicę rozrywkowo-handlową Shibuya (m.in. rzeźba psa Hachiko). Powrót kolejką do hotelu. Zakwaterowanie na 5 nocy.

Dzień 3

Tokio

Śniadanie. Zwiedzanie Tokio. Przejazd metrem do dzielnicy Asakusa. Zwiedzanie najstarszej świątyni buddyjskiej w Tokio - Sensoji. Spacer przez pasaż Nakamise; okazja do zakupów pamiątek. Widok na Skytree - najwyższą wieżę telewizyjną świata (634m). Przejazd metrem do Shimbashi i podróż nowoczesną kolejką bez motorniczego na wyspę Odaiba - sztucznie usypaną na środku Zatoki Tokijskiej. Zwiedzanie dzielnicy rozrywkowo-handlowej m.in. salon samochodowy Toyoty, oryginalna galeria handlowa Venus Fort, replika Statui Wolności. Przejazd do centrum. Spacer po Ginzie, luksusowej dzielnicy handlowej, gdzie znajdują się salony najbardziej znanych projektantów mody i różnych światowych marek. Fakultatywnie spektakl tradycyjnego teatru dworskiego kabuki (cena od ok. 3000 JPY, w miarę dostępności biletów). Powrót metrem do hotelu.

Dzień 4

TOKIO - P. N. GÓRY FUJI

Śniadanie. Wjazd na 45. piętro ratusza, skąd podziwianie panoramy wielomilionowej metropolii. Przejazd rejsowym autobusem do Parku Narodowego Góry Fuji. Wjazd kolejką górską na szczyt wzgórza, z którego przy dobrej pogodzie widać górę Fuji. Spacer po okolicy. Fakultatywnie możliwość rejsu stateczkiem po jeziorze (cena 930 JPY). Powrót do Tokio.

Dzień 5

Tokio - Kamakura

Śniadanie. Przejazd kolejką podmiejską do leżącej nad Pacyfikiem miejscowości Kamakura, jednej z dawnych stolic Japonii. Spacer przez to ważne niegdyś miasto, siedzibę walecznego rodu szogunów Minamoto. Wizyta w świątyni Wielkiego Buddy. Potem zwiedzanie Hase-dera - malowniczej, otoczonej pięknym ogrodem, najstarszej świątyni buddyjskiej Kamakury. Następnie zwiedzanie chramu wyznawców shinto - Tsurugaoka Hachiman-gu, który był rodową świątynią pierwszego szoguna Japonii. Powrót kolejką podmiejską do Tokio. Dla chętnych - czas na zakupy elektroniki w dzielnicy Shinjuku.

Dzień 6

Tokio - Nikko

Śniadanie. Przejazd pociągiem do Nikko - religijnego serca Japonii. W programie - spacer aleją wysadzaną wielowiekowymi cedrami do chramu Tosho-gu, położonego w lesie mauzoleum jednego z najpotężniejszych władców Japonii, szoguna Tokugawa Ieyasu. Wraz z chramem Futarasan i świątynią buddyjską Rinno-ji - jest to jedyny w swoim rodzaju, zdobiony z przepychem, rozległy kompleks świątynny. Czas wolny. Powrót pociągiem do Tokio.

Dzień 7

Tokio - Hiroszima - Wyspa Miyajima

Przejazd japońskim superekspresem, zwanym shinkansen, do Hiroszimy (zostawienie bagaży w hotelu). Następnie przejazd pociągiem podmiejskim do Miyajimaguchi. Rejs promem na świętą wyspę Miyajima, na której znajduje się "pływający" chram Itsukushima ze słynną czerwoną torii. Czas wolny na wyspie, po której przechadzają się stada jelonków. Powrót do Hiroszimy. Spacer po Parku Pokoju w pobliżu epicentrum wybuchu bomby atomowej. Zakwaterowanie w hotelu.

Dzień 8

Hiroszima - Nagasaki

Śniadanie. Wyjazd pociągiem shinkansen do Nagasaki (wyspa Kiusiu). Po przyjeździe zwiedzanie autokarem. Spacer po Parku Pokoju. Wizyta w katedrze katolickiej, przed którą stoi popiersie papieża Jana Pawła II. Zwiedzanie nowoczesnego muzeum poświęconego przyczynom i skutkom wybuchu bomby atomowej. Przejazd do klasztoru św. Maksymiliana Kolbe. Krótka przerwa na zakwaterowanie w hotelu. Przejście do malowniczego Ogrodu Glovera, w którym stoją zabytkowe budynki, zajmowane w przeszłości przez cudzoziemców osiedlających się w mieście. Wieczorem spacer do Dzielnicy Chińskiej i kolacja w orientalnym stylu.

Dzień 9

Nagasaki - Kioto

Podróż pociągiem shinkansen do Kioto, miasta setek zabytkowych świątyń, chramów i ogrodów. Przejazd do ryokanu - tradycyjnego, drewnianego pensjonatu prowadzonego przez japońską rodzinę (zostawienie bagaży). Następnie spacer do centrum tkactwa, gdzie podczas specjalnego pokazu modelki zaprezentują piękne kimona. Czas wolny w centrum, w którym można kupić atrakcyjne i gustowne pamiątki oraz wyroby japońskiej sztuki ludowej. Następnie spacer po parku otaczającym pałac cesarski. Zakwaterowanie w ryokanie. Kolacja złożona z japońskich przysmaków. Nocleg na futonach (wspólne sanitariaty).

Dzień 10

Kioto

Po śniadaniu w ryokanie zwiedzanie autokarem najsłynniejszych zabytków Kioto - olśniewający Złoty Pawilon - Kinkaku-ji, zamek szoguna Tokugawy - Nijo-jo i spacer po ogrodzie japońskim (mały ogród zen), świątynia Czystej Wody (Kiyomizu-dera), stojąca na ok. 140 palach. Przerwa na zakwaterowanie w hotelu i odpoczynek. Następnie spacer do nastrojowej dzielnicy gejsz - Gion. Dla chętnych - fakultatywne przedstawienie w teatrze Gion Corner, m.in. tajniki ceremonii parzenia herbaty, sztuka układania kwiatów ikebana, taniec gejsz przy starej dworskiej muzyce i przedstawienie teatru lalek bunraku (cena 3150 JPY).

Dzień 11

Kioto - Himeji - Kobe - Osaka

Śniadanie. Przejazd pociągiem shinkansen do Himeji. Zwiedzanie zamku Himeji - najpiękniejszego w Japonii, znanego też jako Zamek Białej Czapli, zbudowanego w 1601 r. i zachowanego do dziś w niezmienionej formie. Po południu przejazd pociągiem do Kobe - wizyta w Muzeum Sake, degustacja trunku. Dalsza podróż do Osaki. Spacer pod nowoczesny budynek Sky Umeda, wjazd na jego szczyt, z którego rozpościera się widok na Osakę i okolice. Powrót pociągiem do Kioto.

Dzień 12

Kioto - Inari - Nara - Uji - Tokio

Śniadanie. Przejazd lokalnym pociągiem do Inari. Zwiedzanie chramu Fushimi Inari z ok. 10 tys. czerwonych bram wotywnych - torii. Kolejny postój w miasteczku Uji, ojczyźnie japońskiej herbaty, którą zaczęto tu uprawiać już w XIV w. (o miejscu tym wspomina opowieść o Genji). Wizyta w sklepie z herbatą, degustacja i zakupy napoju mnichów buddyjskich. Następnie dalszy przejazd pociągiem do miasta Nara, pierwszej stolicy zjednoczonej Japonii i siedziby dworu cesarskiego. Zwiedzanie największej na świecie drewnianej budowli - świątyni Todai-ji z majestatycznym posągiem Wielkiego Buddy. Spacer po parku miejskim wśród oswojonych jelonków. Przejazd pociągiem z Kioto do Tokio.

Dzień 13

Transfer autokarem na lotnisko. Bezpośredni przelot do Warszawy.

I rata

2000 PLN - płatna przy zapisie

Ii rata

Płatna na 40 dni przed wyjazdem

Cena obejmuje

• przeloty międzynarodowe rejsowymi liniami lotniczymi w klasie ekonomicznej,

• przejazdy pociągami ekspresowymi (shinkansen), klimatyzowanym autokarem, promem, autobusem rejsowym,

• 11 noclegów; zakwaterowanie w hotelach 3, pokoje 2-os., dopłata do pokoju 1-os. 1700 PLN (nie dotyczy ryokanu), 1 nocleg w Kioto w ryokanie w pokojach 2-, 4-os.,

• 8 śniadań, 2 kolacje (w tym 1 kolację i 1 śniadanie w ryokanie),

• opiekę polskiego pilota-przewodnika,

• system Tour Guide,

• ubezpieczenie Signal Iduna (KL, NNW, bagaż).

Uwaga !

• W terminie 11.10-24.10.2021 program jest wydłużony o 1 dzień w Kioto - dnia 22 października w Kioto ma miejsce jedno z największych i najbardziej znanych świąt, czyli Jidai Matsuri.

• Paszport powinien być ważny co najmniej 3miesiące od daty zakończenia wycieczki. W paszporcie powinna być min. 1 strona wolna.

• Pilot zapewnia codziennie możliwość obiadu lub kolacji w cenie ok. 15-20 USD.

• Na bilety wstępu, wjazd kolejką górską, przejazdy komunikacją miejską (metro, tramwaj, autobus, kolejka podmiejska, ew. taksówka), skrytkę bagażową na dworcu, należy przeznaczyć równowartość ok. 190 USD.

• Uprzejmie informujemy, że na podstawie przepisów ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o usługach turystycznych (Dz. U. z 2016 r. poz.187 i 1334) znowelizowanych ustawą z dnia 22 lipca 2016 r. o zmianie ustawy o usługach turystycznych oraz ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych (Dz. U. z 2016 r. poz. 1334) od dnia 26.11.2016 r. pobierane są obowiązkowe składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny od każdego klienta z tytułu zawartej umowy o świadczenie usług turystycznych. Wysokość składki wynosi

13 zł za imprezy turystyczne na terytorium państw pozaeuropejskich z wykorzystaniem innego środka transportu niż loty czarterowe;

10 zł za imprezy turystyczne na terytorium państw europejskich z wykorzystaniem innego środka transportu niż loty czarterowe;

0 zł za imprezy turystyczne na terytorium krajów mających lądową granicę z RP, a w przypadku Federacji Rosyjskiej w obrębie obszaru obwodu kaliningradzkiego, a także za imprezy turystyczne na terytorium RP, w tym imprezy zagranicznej turystyki przyjazdowej

Więcej informacji na stronie

https://www.msit.gov.pl/pl/turystyka/prawo/2839,Rozporzadzenia-dotyczace-Turystycznego-Funduszu-Gwarancyjnego.html oraz http://www.ufg.pl

Terminy

21.03 - 02.04.2021, 11290.00 PLN30.03 - 11.04.2021, 11290.00 PLN06.04 - 18.04.2021, 11290.00 PLN21.04 - 03.05.2021, 11290.00 PLN24.05 - 05.06.2021, 9990.00 PLN30.08 - 11.09.2021, 10790.00 PLN06.09 - 18.09.2021, 10790.00 PLN20.09 - 02.10.2021, 10790.00 PLN04.10 - 16.10.2021, 10790.00 PLN11.10 - 24.10.2021, 11290.00 PLN02.11 - 14.11.2021, 11290.00 PLN05.11 - 17.11.2021, 11290.00 PLN

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Pogoda

Temperatura w dzień
13°C
Temperatura w nocy
4°C
Temperatura wody
14°C
Liczba godzin słonecznych
5

Przed podróżą

Na lotniskach w Japonii wprowadzono dodatkowe środki bezpieczeństwa i kontrole. Osoby z objawami choroby (np. gorączką) mogą zostać skierowane na przymusowe badania i/lub zostać poddane kwarantannie. W takich przypadkach należy poddać się badaniom i postępować zgodnie z zaleceniami władz miejscowych.
Osoby powracające z Japonii muszą liczyć się z dodatkowymi środkami bezpieczeństwa i kontrolami także na lotniskach docelowych.
Ze względu na zagrożenie epidemiologiczne Główny Inspektorat Sanitarny nie zaleca podróżowania do Japonii.
Paszport powinien być ważny co najmniej 3 miesiące od daty planowanego wjazdu na terytorium Japonii.
Zniesiono obowiązek wizowy dla obywateli polskich przy wjazdach na teren Japonii do 90 dni pobytu, w celach: turystycznym, prywatnym, służbowym.
Szczepienia nie są wymagane.