Black Week Trwa! ⏱️ Rabaty do 40% i oferty do 999 zł/os.Sprawdź
Wakacje.plWczasyJaponiaJaponia dla koneserów

Japonia dla koneserów

Kod oferty: WAK666409
Lato 2022
Kod oferty: WAK666409
1/8

Opis oferty

Organizator: Logos TourKod oferty: WAK666409

Kraj

Japonia

Dzień 1

Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, stanowisko odpraw LogosTour. Bezpośredni przelot do Japonii.

Dzień 2

Tokio

Przylot do Tokio. Przejazd autokarem do hotelu. Obiad. Zwiedzanie Shinjuku - przykład nowoczesnej architektury Tokio. Southern Terrace - dzielnica rozrywki i handlu oraz sklepów z elektroniką. Wieczorem wyjazd kolejką miejską do Harajuku. Spacer przez park do najważniejszego w stolicy chramu shinto - Meiji. Powrót do hotelu. Kolacja. Dla chętnych, fakultatywne wyjście na koncert jazzowy w Blue Note Tokio.

Dzień 3

Tokio

Wizyta na słynnym tokijskim targu. Spacer po Ginzie - najbardziej luksusowej dzielnicy Tokio. Zwiedzanie Asakusy, gdzie znajduje się najstarszy, zachowany kompleks świątynny w Tokio - Senso-ji. Obiad w lokalnej restauracji. Rejs statkiem z Asakusy do Hamarikyu, jednego z najbardziej znanych ogrodów tokijskich, zbudowanego przez shoguna Ieyasu Tokugawę i ulubionego miejsca wypoczynku kolejnych shogunów z tego rodu (spacer po ogrodzie, czarka zielonej herbaty zgodnie z ceremoniałem chanoyu). Kontynuacja rejsu do Odaiby - panorama miasta z budynku Fuji TV. Zwiedzanie pawilonu Toyoty i galerii handlowej Venus Fort. Przejazd nowoczesną kolejką bez motorniczego do Tokio. Kolacja w restauracji.

Dzień 4

HAKONE - P. N. GÓRY FUJI

Przejazd do Parku Narodowego Fuji-Hakone-Izu na taras widokowy, skąd podziwiać można majestat świętej dla Japończyków góry Fuji. Rejs statkiem po jeziorze z widokiem na Fuji. Obiad. Następnie przejazd do Hakone, kurortu słynącego z gorących źródeł i pięknych widoków. Zwiedzanie zbudowanego w 757 roku chramu shintoistycznego Hakone Jinja. Rejs statkiem do hotelu. Wieczorem możliwość odprężającej kąpieli w gorących źródłach. Kolacja - wytworny japoński posiłek.

Dzień 5

Hakone - Ise

Przejazd do Ise. Po drodze postój w mieście Toba i zwiedzanie Muzeum Mikimoto, gdzie można podziwiać piękną kolekcję pereł i poznać metody ich hodowli. Obiad. Następnie zwiedzanie legendarnych miejsc związanych z japońskimi bóstwami - Meoto Iwa. Po przyjeździe do Ise zwiedzanie najważniejszego w kraju kompleksu chramu shintoistycznego - Ise Jingu, zwanego kolebką Japonii (kompleks przebudowywany jest co 20 lat - ostatnia przebudowa miała miejsce w 2013 roku). Spacer wśród tysiącletnich cedrów i zwiedzanie legendarnych miejsc związanych z bóstwami, założycielami Japonii. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja.

Dzień 6

Kioto

Przejazd do Kioto, a następnie do hotelu. Zwiedzanie miasta. Wyjazd do dzielnicy Arashiyama; zwiedzanie Tenryuji, sławnego XI-wiecznego kompleksu świątynno-ogrodowego; jest to jeden z pierwszych buddyjskich ogrodów w Japonii. Spacer po najbardziej znanym japońskim bambusowym lesie Sagano. Dalsze zwiedzanie ogrodu. Następnie posiłek mnichów buddyjskich - najbardziej znany posiłek wegetariański w Japonii. Rejs łódką po rzece Oi - ulubionym miejscu malarzy i poetów. Podziwianie malowniczych krajobrazów. Dla chętnych fakultatywnie sztuka zakładania kimon (pamiątkowe zdjęcia - uczestniczenie w kolacji w strojach japońskich; ok. 50 USD). Kolacja w autentycznej, historycznej restauracji z XVII wieku - najbardziej wykwintny japoński posiłek, kaiseki ryori - kilkanaście potraw podawanych nie jednocześnie, ale zgodnie z japońskim zwyczajem po kolei.

Dzień 7

Kioto

Dalsze zwiedzanie Kioto szlakiem najważniejszych zabytków. Nijo-jo - zamek samurajski; Kinkaku-ji - złoty pawilon; Ryoan-ji - najsławniejszy kamienny ogród; Kiyomizudera (świątynia na palach) - wizyta na cmentarzu buddyjskim. Obiad. Spacer po Gion i przedstawienie w Gion Corner (taniec gejsz, sztuka układania kwiatów - ikebana, ceremonia parzenia herbaty, tradycyjna japońska muzyka). Kolacja w restauracji (m.in. pieczone na ruszcie mięsa i warzywa).

Dzień 8

Inari - Nara - Uji

Przejazd lokalnym pociągiem do Inari. Zwiedzanie chramu Fushimi Inari z ok. 10 tys. czerwonych bram wotywnych - torii. Następnie przejazd do Nary. Obiad. Zwiedzanie Todai-ji - największej budowli drewnianej na świecie. Przejazd pociągiem do Uji. Zwiedzanie świątyni Byodoin. Wizyta w najstarszej japońskiej herbaciarni (XVI wiek). Uczestnictwo w ceremonii parzenia herbaty i próba samodzielnego mielenia matchi (przygotowywanie naparu). Chwila odpoczynku w klasycznej japońskiej cukierni (tradycyjne i nowoczesne desery japońskie). Powrót do Kioto. Kolacja - wyśmienita potrawa shabu shabu.

Dzień 9

KOYA

Przejazd na górę Koya. Zwiedzanie świątyń Koya i cmentarza, który ma formę przestrzennej mandali (pochowani są tam sławni samurajowie i mnisi japońscy). Obiad. Kontynuacja zwiedzania - spacer po mieście (wszystkie świątynie w mieście otwarte są dla turystów). Praktyki buddyjskie. Kolacja przygotowana przez mnichów buddyjskich. Nocleg w klasztorze buddyjskim.

Dzień 10

Takamatsu - Matsuyama

Wcześnie rano udział w mszy buddyjskiej. Przejazd autokarem do Osaki. Przejazd shinkansenem z Osaki do Okayamy. Następnie podróż pociągiem ekspresowym do Takamatsu przez sławny most Seto Ohashi, łączący wyspę Shikoku z Honsiu. Kontynuacja podróży do Matsuyamy. Zwiedzanie miasta - jeden z trzech najpiękniejszych ogrodów samurajskich, Ritsurin. Następnie wizyta w świątyni poświęconej mnichowi Kobotaishi (Kukai), leżącej na trasie najbardziej znanej pielgrzymki wokół 88 świątyń na Shikoku. Obiad w jednej z najlepszych restauracji (pierwsza nagroda w ogólnonarodowym konkursie na najsmaczniejszy makaron udon), serwującej sławny makaron udon, którego ojczyzną jest Takamatsu. Przyjazd do Matsuyamy, najstarszego w Japonii kompleksu gorących źródeł. Zwiedzanie miasta w kimonach hotelowych (zwyczaj japoński). Kolacja. Nocleg w japońskim hotelu (ryokan).

Dzień 11

Matsuyama - Hiroszima

Poranna kąpiel w gorących źródłach. Następnie japońskie śniadanie. Wyjazd do Hiroszimy. Przejazd na wyspę Miyajima, gdzie stoi Itsukushima - zbudowany na palach chram ze stojącą w wodzie słynną, czerwoną bramą torii. Okazja do podziwiania jednego z najbardziej znanych widoków w Japonii. Zwiedzanie Hiroszimy - Parku Pokoju z pomnikiem ku czci ofiar oraz Muzeum Bomby Atomowej. Kolacja i nocleg w Hiroszimie.

Dzień 12

Hiroszima - Himeji - Osaka

Przejazd pociągiem shinkansen do Himeji. Zwiedzanie najsłynniejszego japońskiego zamku "Białej Czapli". Okazja do podziwiania malowniczo położonego zamku, górującego nad okolicą. Obiad. Kontynuacja podróży do Osaki. Zakwaterowanie i nocleg.

Dzień 13

Osaka - Tokio

Przejazd pociągiem shinkansen do Tokio. Zakwaterowanie w hotelu. Dla chętnych fakultatywne wyjście z pilotem na zawody Sumo. Indywidualne zwiedzanie miasta dla pozostałych uczestników. Nocleg w Tokio.

Dzień 14

Tokio

Czas wolny na ostatni spacer, zakupy, zwiedzanie. Pożegnalna kolacja w izakaya - typowe miejsce wieczornych spotkań Japończyków (dobre jedzenie i sake).

Dzień 15

Przejazd na lotnisko. Bezpośredni przelot do Polski. Przylot do Warszawy.

I rata

3000 PLN płatna przy zapisie

Ii rata

Płatna na 50 dni przed wyjazdem

Cena obejmuje

Przeloty międzynarodowe rejsowymi liniami lotniczymi w klasie ekonomicznej,

Przejazdy klimatyzowanym autokarem,

Przejazdy dziennie pociągami ekspresowymi (shinkansen),

13 noclegów; zakwaterowanie w hotelach 4/5, pokoje 2-os., (dopłata do pokoju 1-os. 4500 PLN) - w tym

1 nocleg w hotelu w stylu japońskim (ryokan),

1 nocleg w klasztorze buddyjskim,

13 śniadań, 10 obiadów (w tym posiłek buddyjskich mnichów), 11 kolacji - w tym

Kolację w autentycznej, historycznej restauracji z XVII wieku - najbardziej wykwintny japoński posiłek, kaiseki ryori,

Kolację - wyśmienitą potrawę shabu shabu,

Kolację przygotowywaną przez mnichów buddyjskich,

Kąpiel w gorących źródłach,

Opiekę polskiego pilota-przewodnika,

Ubezpieczenie Signal Iduna (KL, NNW, bagaż).

Uwaga !

Zgodnie z Warunkami uczestnictwa do ceny imprezy zostanie doliczona składka na TFG - 13 PLN oraz bezzwrotna składka na TFP - 13 PLN.

Paszport powinien być ważny co najmniej 3miesiące od daty zakończenia wycieczki. W paszporcie powinna być min. 1 strona wolna.

Udział w pokazie zawodów sumo - zgłoszenia przy zapisie na wycieczkę. Opłata w wysokości ok. 200 - 400 USD po uprzednim potwierdzeniu przez biuro dostępności.

Na bilety wstępu, spektakl w teatrze, wjazd kolejką linową, transport publiczny, rejsy, system Tour Guide należy przeznaczyć ok. 365 USD.

Uprzejmie informujemy, że więcej informacji o składkach na turystyczny fundusz gwarancyjny i turystyczny fundusz pomocowy, dostępnych jest na naszym blogu we wpisie zatytułowanym

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy

Terminy

02.05 - 16.05.2022, 21950.00 PLN

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Wylot

Poniedziałek, 02.05.2022
WAWWarszawa - Chopin
NRTTokio

Powrót

Poniedziałek, 16.05.2022
NRTTokio
WAWWarszawa - Chopin
Trwa weryfikacja ceny

Kup od razu! Najlepsze pokoje szybko się wyprzedają.

lub

Pogoda

23°C
15°C
18°C
6

Przed podróżą

Na lotniskach w Japonii wprowadzono dodatkowe środki bezpieczeństwa i kontrole. Osoby z objawami choroby (np. gorączką) mogą zostać skierowane na przymusowe badania i/lub zostać poddane kwarantannie. W takich przypadkach należy poddać się badaniom i postępować zgodnie z zaleceniami władz miejscowych.
Osoby powracające z Japonii muszą liczyć się z dodatkowymi środkami bezpieczeństwa i kontrolami także na lotniskach docelowych.
Ze względu na zagrożenie epidemiologiczne Główny Inspektorat Sanitarny nie zaleca podróżowania do Japonii.

UWAGA

W nawiązaniu do aktualizacji rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 29 listopada 2021 roku w sprawie ograniczeń na czas pandemii, osoby wracające do Polski z państw nienależących do strefy Schengen, Europejskiego Obszaru Gospodarczego lub EFTA obowiązane będą poddać się 14 dniowej kwarantannie licząc od dnia następującego po przekroczeniu granicy. Ograniczenie obowiązuje od 1 grudnia 2021 do 17 grudnia 2021.

Obowiązek odbycia kwarantanny nie dotyczy osób zaszczepionych na COVID-19, ozdrowieńców oraz dzieci do ukończenia 12. roku życia podróżujących pod opieką dorosłych będących osobami zaszczepionymi przeciwko COVID-19.

Ponadto z obowiązku kwarantanny, po powrocie do kraju zwolnione są również osoby, które odbyły już izolację domową lub były hospitalizowane w związku z zakażeniem wirusem SARS-CoV-2, nie dawniej niż 6 miesięcy przed datą przekroczenia polskiej granicy.

Okres kwarantanny ulega skróceniu w przypadku uzyskania negatywnego wyniku testu PCR na Covid wykonanego po 8 dniach od momentu przekroczenia granicy.
Paszport powinien być ważny co najmniej 3 miesiące od daty planowanego wjazdu na terytorium Japonii.
W związku z rozwojem epidemii Covid 19 Japonia wstrzymała ruch bezwizowy dla obywateli RP.
O wizę można wystąpić do Ambasady Japonii w Warszawie.
Szczepienia nie są wymagane.