Aktualizujemy cenę
Trwa weryfikacja ceny
Wakacje.plWczasyJaponiaJaponia dla koneserów

Japonia dla koneserów

Kod oferty: WAK704370
Przedsprzedaż
Kod oferty: WAK704370
1/6

Opis oferty

Organizator: Logos TourKod oferty: WAK704370

Kraj

Japonia

Japonia dla koneserów (listopad)

Ginza – najbardziej luksusowa dzielnica Tokio. Piękne ogrody samurajskie. Sztuka noszenia kimon. Kąpiel w gorących źródłach. Luksusowy ryokan. Zachwycający Zamek Białej Czapli. Wyśmienita kuchnia w wykwintnych restauracjach – kaiseki ryori, shabu shabu, ryba fugu. Najważniejsze zabytki Tokio, Kioto, Ise, Uji, Takamatsu, Nary, Hiroszimy. Zawody sumo. Słynny targ w Tokio. Majestat góry Fuji.

Dzień 1

Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, stanowisko odpraw LogosTour. Bezpośredni przelot do Japonii.

Dzień 2

Tokio

Przylot do Tokio. Przejazd autokarem do hotelu. Obiad. Zwiedzanie Shinjuku – przykład nowoczesnej architektury Tokio. Southern Terrace – dzielnica rozrywki i handlu oraz sklepów z elektroniką. Wieczorem wyjazd kolejką miejską do Harajuku. Spacer przez park do najważniejszego w stolicy chramu shinto – Meiji. Powrót do hotelu. Kolacja. Dla chętnych, fakultatywne wyjście na koncert jazzowy w Blue Note Tokio.

Dzień 3

Tokio

Wizyta na słynnym tokijskim targu. Spacer po Ginzie – najbardziej luksusowej dzielnicy Tokio. Zwiedzanie Asakusy, gdzie znajduje się najstarszy, zachowany kompleks świątynny w Tokio – Senso-ji. Obiad w lokalnej restauracji. Rejs statkiem z Asakusy do Hamarikyu, jednego z najbardziej znanych ogrodów tokijskich, zbudowanego przez shoguna Ieyasu Tokugawę i ulubionego miejsca wypoczynku kolejnych shogunów z tego rodu (spacer po ogrodzie, czarka zielonej herbaty zgodnie z ceremoniałem chanoyu). Kontynuacja rejsu do Odaiby – panorama miasta z budynku Fuji TV. Zwiedzanie pawilonu Toyoty i galerii handlowej Venus Fort. Przejazd nowoczesną kolejką bez motorniczego do Tokio. Kolacja w restauracji.

Dzień 4

HAKONE – P. N. GÓRY FUJI

Przejazd do Parku Narodowego Fuji-Hakone-Izu na taras widokowy, skąd podziwiać można majestat świętej dla Japończyków góry Fuji. Rejs statkiem po jeziorze z widokiem na Fuji. Obiad. Następnie przejazd do Hakone, kurortu słynącego z gorących źródeł i pięknych widoków. Zwiedzanie zbudowanego w 757 roku chramu shintoistycznego Hakone Jinja. Rejs statkiem do hotelu. Wieczorem możliwość odprężającej kąpieli w gorących źródłach. Kolacja – wytworny japoński posiłek.

Dzień 5

HAKONE – ISE

Przejazd do Ise. Po drodze postój w mieście Toba i zwiedzanie Muzeum Mikimoto, gdzie można podziwiać piękną kolekcję pereł i poznać metody ich hodowli. Obiad. Następnie zwiedzanie legendarnych miejsc związanych z japońskimi bóstwami – Meoto Iwa. Po przyjeździe do Ise zwiedzanie najważniejszego w kraju kompleksu chramu shintoistycznego – Ise Jingu, zwanego kolebką Japonii (kompleks przebudowywany jest co 20 lat – ostatnia przebudowa miała miejsce w 2013 roku). Spacer wśród tysiącletnich cedrów i zwiedzanie legendarnych miejsc związanych z bóstwami, założycielami Japonii. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja.

Dzień 6

Kioto

Przejazd do Kioto, a następnie do hotelu. Zwiedzanie miasta. Wyjazd do dzielnicy Arashiyama; zwiedzanie Tenryuji, sławnego XI-wiecznego kompleksu świątynno-ogrodowego; jest to jeden z pierwszych buddyjskich ogrodów w Japonii. Spacer po najbardziej znanym japońskim bambusowym lesie Sagano. Dalsze zwiedzanie ogrodu. Następnie posiłek mnichów buddyjskich – najbardziej znany posiłek wegetariański w Japonii. Rejs łódką po rzece Oi – ulubionym miejscu malarzy i poetów. Podziwianie malowniczych krajobrazów. Dla chętnych fakultatywnie sztuka zakładania kimon (pamiątkowe zdjęcia – uczestniczenie w kolacji w strojach japońskich; ok. 50 USD). Kolacja w autentycznej, historycznej restauracji z XVII wieku – najbardziej wykwintny japoński posiłek, kaiseki ryori – kilkanaście potraw podawanych nie jednocześnie, ale zgodnie z japońskim zwyczajem po kolei.

Dzień 7

Kioto

Dalsze zwiedzanie Kioto szlakiem najważniejszych zabytków. Nijo-jo – zamek samurajski; Kinkaku-ji – złoty pawilon; Ryoan-ji – najsławniejszy kamienny ogród; Kiyomizudera (świątynia na palach) – wizyta na cmentarzu buddyjskim. Obiad. Spacer po Gion i przedstawienie w Gion Corner (taniec gejsz, sztuka układania kwiatów – ikebana, ceremonia parzenia herbaty, tradycyjna japońska muzyka). Kolacja w restauracji (m.in. pieczone na ruszcie mięsa i warzywa).

Dzień 8

INARI – NARA – UJI

Przejazd lokalnym pociągiem do Inari. Zwiedzanie chramu Fushimi Inari z ok. 10 tys. czerwonych bram wotywnych – torii. Następnie przejazd do Nary. Obiad. Zwiedzanie Todai-ji – największej budowli drewnianej na świecie. Przejazd pociągiem do Uji. Zwiedzanie świątyni Byodoin. Wizyta w najstarszej japońskiej herbaciarni (XVI wiek). Uczestnictwo w ceremonii parzenia herbaty i próba samodzielnego mielenia matchi (przygotowywanie naparu). Chwila odpoczynku w klasycznej japońskiej cukierni (tradycyjne i nowoczesne desery japońskie). Powrót do Kioto. Kolacja – wyśmienita potrawa shabu shabu.

Dzień 9

KOYA

Przejazd na górę Koya. Zwiedzanie świątyń Koya i cmentarza, który ma formę przestrzennej mandali (pochowani są tam sławni samurajowie i mnisi japońscy). Obiad. Kontynuacja zwiedzania – spacer po mieście (wszystkie świątynie w mieście otwarte są dla turystów). Praktyki buddyjskie. Kolacja przygotowana przez mnichów buddyjskich. Nocleg w klasztorze buddyjskim.

Dzień 10

TAKAMATSU – MATSUYAMA

Wcześnie rano udział w mszy buddyjskiej. Przejazd autokarem do Osaki. Przejazd shinkansenem z Osaki do Okayamy. Następnie podróż pociągiem ekspresowym do Takamatsu przez sławny most Seto Ohashi, łączący wyspę Shikoku z Honsiu. Kontynuacja podróży do Matsuyamy. Zwiedzanie miasta – jeden z trzech najpiękniejszych ogrodów samurajskich, Ritsurin. Następnie wizyta w świątyni poświęconej mnichowi Kobotaishi (Kukai), leżącej na trasie najbardziej znanej pielgrzymki wokół 88 świątyń na Shikoku. Obiad w jednej z najlepszych restauracji (pierwsza nagroda w ogólnonarodowym konkursie na najsmaczniejszy makaron udon), serwującej sławny makaron udon, którego ojczyzną jest Takamatsu. Przyjazd do Matsuyamy, najstarszego w Japonii kompleksu gorących źródeł. Zwiedzanie miasta w kimonach hotelowych (zwyczaj japoński). Kolacja. Nocleg w japońskim hotelu (ryokan).

Dzień 11

MATSUYAMA – HIROSZIMA

Poranna kąpiel w gorących źródłach. Następnie japońskie śniadanie. Wyjazd do Hiroszimy. Przejazd na wyspę Miyajima, gdzie stoi Itsukushima – zbudowany na palach chram ze stojącą w wodzie słynną, czerwoną bramą torii. Okazja do podziwiania jednego z najbardziej znanych widoków w Japonii. Zwiedzanie Hiroszimy – Parku Pokoju z pomnikiem ku czci ofiar oraz Muzeum Bomby Atomowej. Kolacja i nocleg w Hiroszimie.

Dzień 12

HIROSZIMA – SHIMONOSEKI

Przejazd najszybszym w Japonii superexpressem shinkansen do Shimonoseki. Po przyjeździe zakwaterowanie w hotelu. Następnie fakultatywny wyjazd z pilotem do miasta Fukuoka na zawody sumo. Indywidualne zwiedzanie miasta dla pozostałych uczestników. Czas wolny. Nocleg w Shimonoseki.

Dzień 13

SHIMONOSEKI – HIMEJI – TOKIO

Przejazd pociągiem shinkansen do Himeji. Zwiedzanie najsłynniejszego japońskiego zamku „Białej Czapli”. Okazja do podziwiania malowniczo położonego zamku, górującego nad okolicą. Obiad. Kontynuacja podróży do Tokio. Zakwaterowanie i nocleg.

Dzień 14

Tokio

Czas wolny na ostatni spacer, zakupy, zwiedzanie. Pożegnalna kolacja w izakaya – typowe miejsce wieczornych spotkań Japończyków (dobre jedzenie i sake).

Dzień 15

Przejazd na lotnisko. Bezpośredni przelot do Polski. Przylot do Warszawy.

I rata

3000 PLN płatna przy zapisie

Ii rata

Płatna na 50 dni przed wyjazdem

Cena obejmuje

Przeloty międzynarodowe rejsowymi liniami lotniczymi w klasie ekonomicznej,

Przejazdy klimatyzowanym autokarem,

Przejazdy dziennie pociągami ekspresowymi (shinkansen),

13 noclegów; zakwaterowanie w hotelach 4/5, pokoje 2-os., (dopłata do pokoju 1-os. 4500 PLN) – w tym

1 nocleg w hotelu w stylu japońskim (ryokan),

1 nocleg w klasztorze buddyjskim,

13 śniadań, 10 obiadów (w tym posiłek buddyjskich mnichów), 11 kolacji – w tym

Kolację w autentycznej, historycznej restauracji z XVII wieku – najbardziej wykwintny japoński posiłek, kaiseki ryori,

Kolację - wyśmienitą potrawę shabu shabu,

Kolację przygotowywaną przez mnichów buddyjskich,

Kąpiel w gorących źródłach,

Opiekę polskiego pilota-przewodnika,

Ubezpieczenie Signal Iduna (KL, NNW, bagaż).

Uwaga !

Zgodnie z Warunkami uczestnictwa do ceny imprezy zostanie doliczona składka na TFG - 13 PLN oraz bezzwrotna składka na TFP - 13 PLN.

Paszport powinien być ważny co najmniej 3miesiące od daty zakończenia wycieczki. W paszporcie powinna być min. 1 strona wolna.

Udział w pokazie zawodów sumo – zgłoszenia przy zapisie na wycieczkę. Opłata w wysokości ok. 200 - 400 USD po uprzednim potwierdzeniu przez biuro dostępności.

Na bilety wstępu, spektakl w teatrze, wjazd kolejką linową, transport publiczny, rejsy, system Tour Guide należy przeznaczyć ok. 365 USD.

Uprzejmie informujemy, że więcej informacji o składkach na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy, dostępnych jest na naszym blogu we wpisie zatytułowanym Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy

Terminy

06.11 - 20.11.2022, 22970.00 PLN

08.11 - 22.11.2022, 22970.00 PLN

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Wylot

Niedziela, 06.11.2022
WAWWarszawa - Chopin
NRTTokio

Powrót

Niedziela, 20.11.2022
NRTTokio
WAWWarszawa - Chopin

Dostępne pokoje

DO SPRAWDZENIA
2 dorosłych
Aktualizujemy cenę
Trwa weryfikacja ceny
lub

Czekamy na pierwszą opinię! Może Twoją?

Możesz opowiedzieć coś o tej ofercie? Polecasz ją czy wręcz przeciwnie? Podziel się swoimi doświadczeniami i pomóż innym podjąć decyzję, gdzie pojechać na wakacje.

no offer review

Pogoda

17°C
9°C
18°C
5

Przed podróżą

SYTUACJA W UKRAINIE
W związku z obecną sytuacją władze Ukrainy zamknęły swoją przestrzeń powietrzną dla lotów cywilnych. Oznacza to, że samoloty, w tym także te o charakterze turystycznym nie przelatują nad terytorium tego kraju. Linie lotnicze zawiesiły czasowo połączenia z Ukrainą. Wszystkie loty będą realizowane alternatywnymi, bezpiecznymi trasami.

COVID-19
WYMAGANE DOKUMENTY
Oświadczenie- formularz. Kwestionariusz na stronie internetowej (należy zapisać kod QR)- kwestionariusz. Należy także posiadać i korzystać z dwóch aplikacji: MySOS app oraz COCOA.

ZASZCZEPIENI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: zaświadczenia o negatywnym wyniku testu na obecność wirusa SARS CoV-2 zrobionego w ciągu 72 godzin przed wylotem. Wynik testu musi znajdować się na stosownym formularzu- formularz. Dodatkowo na miejscu wykonywane są kolejne dwa testy- po przylocie oraz trzeciego dnia pobytu.
Kwarantanna na miejscu: tak 14 dniowa bez możliwości skrócenia.
Kwarantanna/test po powrocie: nie obowiązuje.

OZDROWIEŃCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: zaświadczenia o negatywnym wyniku testu na obecność wirusa SARS CoV-2 zrobionego w ciągu 72 godzin przed wylotem. Wynik testu musi znajdować się na stosownym formularzu- formularz. Dodatkowo na miejscu wykonywane są kolejne dwa testy- po przylocie oraz trzeciego dnia pobytu.
Kwarantanna na miejscu: tak 14 dniowa bez możliwości skrócenia.
Kwarantanna/test po powrocie: nie obowiązuje.

DZIECI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: zaświadczenia o negatywnym wyniku testu na obecność wirusa SARS CoV-2 zrobionego w ciągu 72 godzin przed wylotem. Wynik testu musi znajdować się na stosownym formularzu- formularz. Dodatkowo na miejscu wykonywane są kolejne dwa testy- po przylocie oraz trzeciego dnia pobytu.
Kwarantanna na miejscu: tak 14 dniowa bez możliwości skrócenia.
Kwarantanna/test po powrocie: nie obowiązuje.

POZOSTALI PODRÓŻUJĄCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: zaświadczenia o negatywnym wyniku testu na obecność wirusa SARS CoV-2 zrobionego w ciągu 72 godzin przed wylotem. Wynik testu musi znajdować się na stosownym formularzu- formularz. Dodatkowo na miejscu wykonywane są kolejne dwa testy- po przylocie oraz trzeciego dnia pobytu.
Kwarantanna na miejscu: tak 14 dniowa bez możliwości skrócenia.
Kwarantanna/test po powrocie: nie obowiązuje.

TRANZYT LUB WYLOT SPOZA POLSKI
Jeśli wylatujesz/wyjeżdżasz z innego kraju niż Polska lub korzystasz z tranzytu w innym państwie sprawdź aktualne warunki wjazdowego do tego państwa (możesz być objęty dodatkowymi restrykcjami). Szczegóły na: zobacz więcej.

TESTY W SUPERCENIE!
Jeśli potrzebujesz testu, możesz szybko i tanio zamówić go przez Wakacje.pl. W ofercie są zarówno testy przed wyjazdem za granicę z zaświadczeniem w języku angielskim, jak i testy po powrocie do Polski. Przeczytaj więcej o tym, jak skorzystać z szybkich testów na COVID-19 w supercenie.
Paszport powinien być ważny co najmniej 3 miesiące od daty planowanego wjazdu na terytorium Japonii.
W związku z rozwojem epidemii Covid 19 Japonia wstrzymała ruch bezwizowy dla obywateli RP.
O wizę można wystąpić do Ambasady Japonii w Warszawie.
Szczepienia nie są wymagane.