Dobry1 opinia
5,6
Aktualizujemy cenę
ZAREZERWUJ
Trwa weryfikacja ceny
Wakacje.plWczasyJordaniaEgipt, Jordania, Izrael

Egipt, Jordania, Izrael - bliskowschodni tercet

Wycieczka objazdowa

Last minute
Kod oferty: WAK217008
Z Wakacje.pl podróżuj bezpiecznie!
W sekcji „Przed podróżą” przeczytaj ważne informacje o bezpieczeństwie podróżowania i wymaganiach związanych z koronawirusem.
Jeżeli to możliwe zarezerwuj wycieczkę online.
 Zobacz szczegóły 

Nasi klienci docenili

 • Wejście na Górę Nebo, z której Mojżesz zobaczył Ziemię Obiecaną.
 • Wizyta nad rzeką Jordan w symbolicznym miejscu chrztu Chrystusa.
 • Zwiedzanie największych skarbów Jerozolimy - m.in. Groty Narodzenia w Betlejem (miejsca narodzin Jezusa).
 • Trwa weryfikacja ceny

  Informacje o podróży

  Wylot

  17:5015.05.2021 Sobota
  WAWWarszawa - Chopin
  22:0015.05.2021 Sobota
  SSHSharm El Sheik

  Powrót

  07:0522.05.2021 Sobota
  SSHSharm El Sheik
  11:2522.05.2021 Sobota
  WAWWarszawa - Chopin

  Szczegóły oferty

  Kod oferty: WAK217008Organizator: Rainbow

  Opis oferty

  Zakwaterowanie:

  Hotele o standardzie odpowiadającym (w Jordanii i Izraelu) i (w Egipcie) w ocenie organizatora (wg programu) - (7 rozpoczętych dób hotelowych)

  Uwaga! Dla chętnych możliwość dopłaty za tygodniowy pobyt w hotelach w Sharm El Sheikh.

  Do dyspozycji gości:

  Lobby, restauracja oraz bar.

  Pokoje:

  2 - osobowe (możliwość dostawki), wszystkie klimatyzowane z łazienkami oraz najczęściej TV-sat.

  Wyżywienie:

  Śniadania oraz kolacje (wg opisu w programie).

  program

  Dzień 1

  Zbiórka przy stanowiskach odpraw Rainbow na 2 godziny przed wylotem samolotu na poszczególnych lotniskach. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na stronie operatora. Odprawa paszportowo-celna a następnie transfer do hotelu 4 (Coral Hills lub podobny)w Sharm el Sheikh. Kolacja i nocleg.

  Dzień 2

  Po wczesnym śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd przez Synaj do Taby. Po dokonaniu formalności związanych z przekroczeniem granicy z Izraelem przejazd przez Ejlat w kierunku Akaby. Przekroczenie granicy z Jordanią, a następnie wycieczka w głąb pustyni Wadi Rum (dla chętnych za dodatkową opłatą ok. 40 USD/os.) - obszar wpisany na listę UNESCO w 2011 r. Jedno z najpiękniejszych miejsc na Bliskim Wschodzie, niezwykła dolina leżąca wśród skał, zamieszkana przez tajemniczych i zawsze gościnnych Beduinów. Kolacja i nocleg w Akabie lub okolicy. (Trasa ok 350km).

  Dzień 3

  Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i zwiedzanie Petry, zabytku wpisanego na światową listę UNESCO. Będziemy mogli zobaczyć m.in. Skarbiec Faraona, ścianę fasad, nabatejski teatr, pozostałe grobowce królewskie oraz świątynię boga Duszary. Całe miasto wykute w skale i położone w trudno dostępnej dolinie górskiej zostało prawdopodobnie opuszczone w VI w. n.e. na skutek licznych silnych trzęsień ziemi, ponownie odkrył je w 1812 r. Szwajcar Johann Ludwig Burkhardt, w 1929 r. zaczęły się wykopaliska archeologiczne, a dopiero w 1958 r. otworzono Petrę dla turystów. Niektóre budowle umieszczone są także na pobliskich szczytach - polecamy spacer do malowniczo położonego Klasztoru. Przejazd do hotelu w Ammanie lub okolicy, kolacja i nocleg. (Trasa 300km).

  Dzień 4

  Po śniadaniu przejazd na Górę Nebo, z której podziwiać będziemy panoramę doliny Jordanu i Ziemi Świętej. Według tradycji Góra Nebo to miejsce, z którego Mojżesz po raz pierwszy i ostatni oglądał Ziemię Obiecaną. Następnie zwiedzanie stolicy kraju - Ammanu, gdzie na wzgórzu mieszczącym pozostałości potężnej niegdyś cytadeli zwiedzimy m.in. Muzeum Archeologiczne. Ze szczytu wzgórza będziemy mogli podziwiać panoramę miasta, w tym rzymski teatr i odeon, czyli starożytną filharmonię. Następnie udamy się do Dżerasz (forum, świątynia Artemidy, kościoły wczesnochrześcijańskie z mozaikami podłogowymi, hipodrom, a przede wszystkim ulica 600 kolumn). W dalszą drogę przejedziemy w stronę granicy jordańsko-izraelskiej, którą przekroczymy na moście Szejka Husajna. Po odprawie granicznej przejazd do Tyberiady. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg w hotelu w Tyberiadzie lub okolicy. (Trasa ok. 150km).

  Dzień 5

  Po śniadaniu, wykwaterowanie z hotelu i rejs po Jeziorze Galilejskim łodzią turystyczną, wzorowaną na łodzi rybackiej z czasów św. Piotra. Wizyta w Yardenit nad rzeką Jordan w symbolicznym miejscu chrztu Chrystusa. Następnie przejazd do Nazaretu oraz wizyta w bazylice Zwiastowania Najświętszej Marii Pannie w Nazarecie (zbudowanej wokół Groty Zwiastowania). Stąd pojedziemy do Cezarei Nadmorskiej, wspaniałego portowego miasta wybudowanego przez króla Heroda Wielkiego, zobaczymy między innymi hipodrom, teatr, akwedukt z II w. oraz mury krzyżowców z potężną bramą. Jadąc dalej wybrzeżem Morza Śródziemnego dotrzemy do Tel Avivu (przejazd przez najciekawsze części miasta). Następnie przejedziemy do Jaffy - miasteczka pamiętającego wydarzenia wspominane w Starym Testamencie. Spacer po starej Jaffie. Na zakończenie dnia udamy się przez Jerozolimę do Betlejem. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg w hotelu w Betlejem lub okolicy. Fakultatywnie zwiedzanie "Jerozolimy nocą" w późnych godzinach wieczornych (dodatkowo płatne ok. 25 USD/os.). (Trasa ok. 200km).

  Dzień 6

  Po śniadaniu zwiedzanie Jerozolimy: kościół Dominus Flevit, Bazylika Wszystkich Narodów położona przy Getsemani, czyli Ogrodzie Oliwnym (znanym Polakom jako Ogrójec), Góra Oliwna, następnie stare miasto w Jerozolimie: idąc krętymi uliczkami arabskiego bazaru w dzielnicy muzułmańskiej przemierzać będziemy Drogę Krzyżową (Via Dolorosa) do Bazyliki Grobu Świętego ze skałą Golgoty i Grobem Jezusa. Udamy się przez dzielnicę żydowską do Ściany Płaczu. Następnie przejedziemy do Betlejem - miejsca narodzin Jezusa, gdzie złożymy wizytę w Grocie Narodzenia i wybudowanej na niej bazylice Narodzenia Pańskiego. Kolacja i nocleg w hotelu w Betlejem lub okolicy. (Trasa ok. 60km).

  Dzień 7

  Rano wykwaterowanie z hotelu, przejazd do Masady - twierdzy Heroda Wielkiego i jednocześnie miejsca walki zelotów - społeczności żydowskiej, która najdłużej opierała się Rzymowi. Przejazd oraz kąpiel w Morzu Martwym - ok. 440m p.p.m. Zakupy kosmetyków z Morza Martwego. Dalszą drogę przejedziemy do granicy z Egiptem (po załatwieniu formalności granicznych przejście przez granicę pieszo) i przejazd autokarem do Sharm el Sheikh. Czas wolny na odpoczynek, kolacja i nocleg w hotelu 4 (Coral Hils lub podobny) w Sharm El Sheikh. (Trasa ok. 550km).

  Dzień 8

  Rano wykwaterowanie z hotelu (najpóźniej do godz. 12:00) i transfer na lotnisko w Sharm el-Sheikh (dokładne godziny transferów poda rezydent Rainbow na miejscu):

  • Klienci wybierający dodatkowy tydzień pobytu w Sharm el Sheikh - transfer do wybranego hotelu,

  • Klienci powracający do Polski - transfer na lotnisko.

  Uwagi do programu

  • Ze względu na specyfikę kraju wielowyznaniowego (Izrael), szczególnie w okresach świątecznych (lokalne święta narodowe i religijne) organizacja objazdów i pobytów może ulec zmianie (np. kolejność zwiedzania, godziny otwarcia obiektów muzealnych i świątyń, godziny serwowanych posiłków i ich zawartość).

  • W okresie najważniejszego święta religijnego Yom Kippur, mogą wystąpić zmiany w organizacji objazdów i pobytów. Wszystkie posiłki w tym czasie są serwowane na zimno, podawane są tylko napoje bezalkoholowe.

  • Do urządzeń elektrycznych z "grubymi bolcami" potrzebne są adaptory.

  • Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.

  • Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.

  • Godziny wylotów/powrotów mogą ulec zmianie!

  • Do wizy jordańskiej potrzebne są dane paszportowe: numer paszportu, data wydania, obywatelstwo i data ważności (paszport ważny min. 6miesięcy)!

  "

  świadczenia

  Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem czarterowym do/z Sharm El Sheikh, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach (7 lub za dopłatą14 rozpoczętych dób hotelowych), wyżywienie śniadania i obiadokolacje (lub lunche), transfery klimatyzowanym autokarem, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opiekę polskiego pilota podczas objazdu i ubezpieczenie TU EUROPA SA wariant standard (NNW, KL, Assistance i bagaż).

  Cena podstawowa nie obejmuje: wizy egipskiej 25 USD/os (dla klientów pozostających na tydzień wypoczynku w Sharm El Sheikh potrzebna w przypadku wycieczek fakultatywnych: do Kairu, Aleksandrii, Luksoru, Parku Narodowego Ras Mohanmad - autokarem) opłat administracyjnych związanych z przekraczaniem granic (ok. 120 USD/os - płatne na miejscu) oraz kosztów realizacji programu zwiedzania w Jordanii i Izraelu (bilety wstępu, zwiedzanie Masady, przewodnicy, obsługa bagażowych, kierowców,Tour Guide Systemitp: ok. 233 USD/os płatne na miejscu), napojów do obiadokolacji, wycieczek fakultatywnych (ceny w programie) oraz innych wydatków osobistych.

  wycieczki lokalne

  Podczas pobytu w Sharm El Sheikh proponujemy wycieczki fakultatywne:

  GÓRA SYNAJ I KLASZTOR ŚW. KATARZYNY- wschód słońca na Górze Synaj i zwiedzanie klasztoru. Cena ok. 55 USD.

  DELFINARIUM - show z delfinami, w cenie transfer autokarem w obie strony. Cena ok. 35 USD.

  RAS MOHAMED - wycieczka statkiem do Parku Narodowego (przepiękne rafy koralowe), lunch na statku w cenie, kąpiele morskie, snorkeling (kolorowe rafy tuż przy brzegu!). Cena ok.70 USD.

  Uwaga! Zamieszczone powyżej opisy wycieczek fakultatywnych są podane wyłącznie informacyjnie i nie stanowią oferty handlowej. Nie gwarantujemy, że będą one wszystkie realizowane. Pełny wykaz dostępnych atrakcji fakultatywnych wraz z ich aktualnymi cenami jest dostępny u naszych rezydentów.

  wizy

  Paszport i wiza

  Paszport musi być ważny min. 6miesięcy od daty powrotu do Polski. Przypominamy, że po wylądowaniu na lotnisku w Sharm el Sheikh nie należy kupować standardowej wizy, a jedynie poprosić o bezpłatną Sinai Only. Standardowa wiza jest wymagana tylko w przypadku wyjazdów poza Synaj (np. wycieczka fakultatywna do Kairu, Aleksandrii czy Luksoru) i po wyjeździe z Egiptu do Izraela lub Jordanii traci ważność. Standardową wizę można zakupić po powrocie do Sharm el Sheikh.Informacje dot. wizy jordańskiej:

  Aby sprawnie załatwić formalności związane z przekroczeniem granicy izraelsko-jordańskiej, najpóźniej na 5 dni przed wylotem, prosimy o dostarczenie następujących danych paszportowych: imię, nazwisko, data urodzenia, narodowość, numer paszportu, data wydania i ważności paszportu (paszport ważny min. 6miesięcy od daty powrotu do Polski). Brak powyższych danych lub podanie niekompletnych danych może spowodować trudności z przekroczeniem granicy przez klientów.

  meta description

  Sharm el Sheikh - kurort Synaju • Wadi Rum - królowa pustyń • Petra • góra Nebo - ostatnie spojrzenie Mojżesza • Betlejem • Dżerasz - miasto 600 kolumn • rzeka Jordan • Jezioro Galilejskie • Cezarea Nadmorska • Jaffa-Tel Aviv • Jerozolima • opcjonalnie tydzień pobytu w Sharm el Sheikh

  opinie klientów

  Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.2/6. Sprawdź opinie: "

  wizy - informacje dla sprzedawców

  Paszport i wiza

  Paszport musi być ważny min. 6miesięcy od daty powrotu do Polski. Przypominamy, że po wylądowaniu na lotnisku w Sharm el Sheikh nie należy kupować standardowej wizy, a jedynie poprosić o bezpłatną Sinai Only. Standardowa wiza jest wymagana tylko w przypadku wyjazdów poza Synaj (np. wycieczka fakultatywna do Kairu, Aleksandrii czy Luksoru) i po wyjeździe z Egiptu do Izraela lub Jordanii traci ważność. Standardową wizę można zakupić po powrocie do Sharm el Sheikh.Informacje dot. wizy jordańskiej:

  Aby sprawnie załatwić formalności związane z przekroczeniem granicy izraelsko-jordańskiej, najpóźniej na 5 dni przed wylotem, prosimy o dostarczenie następujących danych paszportowych: imię, nazwisko, data urodzenia, narodowość, numer paszportu, data wydania i ważności paszportu (paszport ważny min. 6miesięcy od daty powrotu do Polski). Brak powyższych danych lub podanie niekompletnych danych może spowodować trudności z przekroczeniem granicy przez klientów.

  Warunki uczestnictwa
  Wyświetl szczegóły

  Pogoda

  Temperatura w dzień
  27°C
  Temperatura w nocy
  13°C
  Temperatura wody
  22°C
  Liczba godzin słonecznych
  11

  Przed podróżą

  Zgodnie z oficjalnie przekazywanymi komunikatami odnośnie koronawirusa informujemy, że loty do Jordanii zostały wznowione. Pasażerowie muszą przedłożyć negatywny wynik testu PCR wykonanego nie wcześniej niż 120 h przed wylotem, wypełnić formularz z kodem QR oraz posiadać ubezpieczenie obejmujące COVID-19. Należy pobrać również aplikację na telefon AMAN Application.
  Na miejscu pasażerowie poddawani są 7-dniowej kwarantannie oraz drugiemu testowi PCR.
  Zalecamy śledzenie aktualnych oficjalnych informacji.

  UWAGA:

  W związku z nowelizacją z dnia 22 lutego 2021 r. do rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ograniczeń na czas pandemii, osoby posiadające zaświadczenie o otrzymaniu dwóch dawek szczepienia przeciwko COVID-19, szczepionką dopuszczoną do obrotu w Unii Europejskiej są zwolnione z obowiązkowej kwarantanny po powrocie do Polski z zagranicy. Ponadto z obowiązku kwarantanny, po powrocie do kraju zwolnione są również osoby, które odbyły już izolację domową lub były hospitalizowane w związku z zakażeniem wirusem SARS-CoV-2, nie dawniej niż 6 miesięcy przed datą przekroczenia polskiej granicy.
  Wymagany jest minimum 6-miesięczny okres ważności paszportu przy wjeździe.
  Obywatele RP mają obowiązek posiadania wizy uprawniającej do przejazdu i pobytu. W Polsce nie ma przedstawicielstwa dyplomatyczno-konsularnego Jordanii. Najbliższa placówka jordańska akredytowana na Polskę znajduje się w Berlinie. Wizy pobytowe uprawniające do jednokrotnego wjazdu na terytorium Jordanii obywatele polscy mogą otrzymać na międzynarodowych przejściach granicznych (koszt 40 JOD), z wyjątkiem przejścia na moście Króla Husajna (Allenby Bridge).
  Nie obowiązują żadne szczepienia.

  Opinie

  Opinie dodane przez

  5.6
  Jacek Wanke Klient Wakacje.pl
  Pobyt - Maj 2015Para
  Witam Wszystkie sprawy związane z informacją o terminie wyjazdu, czy też umową oraz faktycznych kosztów wycieczki nie rzetelne. Np. Kazano mi wziąć 120 dolarów na osobę a na miejscu musiałem zapłacić po 300 dolarów i opisałem sprawę podpisałem oświadczenie i dzisiaj idę dopłacić 350 bo mi po prostu zabrakło.
  Zaletybezpieczeństwo
  Wadynaciąganie na wycieczki fakultatywne