Aktualizujemy cenę
ZAREZERWUJ
Trwa weryfikacja ceny
Wakacje.plWczasyArubaKameralna Podróż - Karaiby

Kameralna Podróż - Karaiby

Wycieczka objazdowa
Kod oferty: WAK653962
Przedsprzedaż
Kod oferty: WAK653962
COVID-19
Przypominamy, że wciąż obowiązują restrykcje i dodatkowe wymagania (np. obowiązkowe testy dla osób bez szczepienia). Sprawdź tutaj, jakie warunki wjazdu obowiązują w przypadku tej oferty.

Promocja

Itaka - ZIMA 2021/2022NOWOŚĆ: promocja na sezon ZIMA 2021/2022! Oferta z niską zaliczką - tylko 15% (resztę płacisz dopiero 21 dni przed wyjazdem).

Dostępne pokoje

Pokój dwuosobowy

2 dorosłych
Aktualizujemy cenę
Trwa weryfikacja ceny

Kup od razu! Najlepsze pokoje szybko się wyprzedają.

lub

Opis oferty

Organizator: ItakaKod oferty: WAK653962

Region

Martynika /

Opis oferty:

La Pagerie • Clement • Sainte Anne • Fort-de-France • Jardin de Balata • Saint Pierre • Morne-á-l'Eau • Port Louis • Pointe de la Grande Vigie • Porte d'Enfer • Moule • Pointe des Chateaux • Sainte Anne • Pointe-á-Pitre • Marie-Galante • Grand Bourg • Gueule Grand Gouffre • Basse Terre • Trois Rivi?res • Petit-Bourg • Jardin Domaine de ValombreuseLubisz podróżować w dobrym towarzystwie i poznawać nie tylko piękne miejsca, ale także osoby jak Ty kochające zwiedzanie? Kameralne podróże to wycieczki w wąskim gronie ok. 10-12 uczestników oraz pilota, profesjonalnego opiekuna i doradcy, który towarzyszy grupie na całej trasie, już od wylotu z Polski. Ciekawy, starannie zaplanowany każdy dzień, czas na podzielenie się wrażeniami sprawiają, że Kameralne podróże to świetny wybór dla prawdziwych pasjonatów zwiedzania. Martynika i Gwadelupa czekają! Odkryj z ITAKĄ Francuskie Antyle i spełnij marzenia o karaibskich podróżach. Niezwykłe połączenie relaksu w zjawiskowo pięknym otoczeniu i przygody, jakie oferuje region Morza Karaibskiego. Błękitne laguny, kolorowe rafy, spokojne zatoczki, bezludne wyspy, karaibski luz i niepowtarzalna atmosfera - to wszystko czeka na miłośników Małych Antyli. Trasa pełna przygód prowadzi przez Martynikę, słynącą ze specyficznej kultury kreolskiej i bujnych lasów równikowych i fascynującą Gwadelupę, otoczoną archipelagiem malutkich wysepek. W znakomicie zaplanowanym programie oprócz zwiedzania jest czas na odpoczynek na rajskich plażach.

1. dzień.

Zbiórka na lotnisku, wylot na Martynikę. Przylot. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

2. dzień. la pagerie - clement - sainte anne

Śniadanie. Przejazd na południe Martyniki. Zwiedzanie LA PAGERIE, dawnej posiadłości należącej do rodziny cesarzowej Francji - Marie-Rose Josephine Tascher. Następnie przejazd na wyjątkowo dobrze utrzymaną plantację trzciny cukrowej CLEMENT, gdzie w 1991 r. spotkali się prezydenci: USA - George Bush i Francji - François Mitterand. Wizyta w zachwycającym ogrodzie botanicznym o powierzchni ok. 6,5 hektara ze stawami, parkiem, tropikalnym sadem i 300 gatunkami egzotycznych drzew. Następnie zwiedzanie gorzelni połączone z degustacją rumu. Przejazd w kierunku wioski SAINTE ANNE. Lunch przy plaży. Czas wolny na plaży Les Salines lub innej. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

3. dzień. wypoczynek

Śniadanie. Czas wolny lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): rejs wzdłuż południowego wybrzeża wyspy. Podczas rejsu przystanki na pływanie i snurkowanie. Podczas rejsu podany będzie lekki lunch. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

4. dzień. fort-de-france - jardin de balata - saint pierre

Śniadanie. Przejazd do FORT-DE-RANCE. Spacer do katedry St. Louis, charakterystycznej budowli z wieżą zegarową, iglicą i balustradami. Została ona wzniesiona w 1878 r. na pozostałościach sześciu innych kościołów. Panoramiczne zwiedzanie miasta: Biblioteka Schoelera, Muzeum Etnograficzne, Prefektura. Czas wolny. Przejazd w kierunku północnym. Postój przy kościele Sacre Coeur, skąd można podziwiać przepiękną panoramę wyspy. Świątynia powstała w 1923 r. ku czci poległych podczas I wojny światowej, jest inspirowana Bazyliką Sacre Coeur w Paryżu. Przejazd do ogrodu botanicznego JARDIN DE BALATA, otaczającego przepiękną kreolską rezydencję wzniesioną na wysokości 450m n.p.m. Lunch w lokalnej restauracji. Przejazd przez wioskę Morne-Rouge do SAINT PIERRE, nazywanego małymi Pompejami Karaibów. Dawna stolica Martyniki została zniszczona podczas erupcji wulkanu w 1902 r. Katastrofę przeżyła tylko jedna osoba. Spacer ulicami miasta do ruin dawnego teatru. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

5. dzień.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd na lotnisko i przelot na Gwadelupę. Przejazd do hotelu na Gwadelupie i zakwaterowanie. Czas wolny. Kolacja, nocleg.

6. dzień. morne-?-l'eau - port louis - pointe de la grande vigie - porte d'enfer - moule - pointe des chateaux - sainte anne

Śniadanie. Wyjazd z hotelu w kierunku Les Grand-Fonds, łańcucha wzgórz i dolin otaczających tereny rolnicze. Wizyta przy MORNE-?-L'EAU, cmentarzu w kształcie amfiteatru. Przejazd do PORT LOUIS, małego portu rybackiego położonego na północy wyspy. Czas na plażowanie. Następnie przejazd wzdłuż wybrzeża do najbardziej wysuniętego na północ punktu na wyspie - POINTE DE LA GRANDE VIGIE, gdzie Ocean Atlantycki spotyka się z Morzem Karaibskim. Przejazd do punktu widokowego PORTE D'ENFER - tzw. Bramy Piekieł, następnie do pierwszej stolicy Gwadelupy - MOULE, gdzie założono pierwszy port cukrowy. Wizyta w destylarni rumu połączona z degustacją tego trunku. Zapoznanie się z procesem produkcji rumu. Lunch w wiejskim domu. Po południu odkrywanie POINTE DES CHATEAUX, niezwykle dzikiego krajobrazu skalistego wybrzeża, skąd rozpościera się zapierający dech widok na wyspy archipelagu Gwadelupy: La Désirade i Petite Terre. W drodze powrotnej do hotelu przerwa na lokalnym targu w SAINTE ANNE. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

7. dzień. pointe-?-pitre - marie-galante - grand bourg - gueule grand gouffre

Śniadanie. Przejazd do portu w POINTE-?-PITRE. Godzinny rejs na MARIE-GALANTE, wyspę odkrytą 3 listopada 1493 r. przez Krzysztofa Kolumba. Przejazd na malowniczy bazar w GRAND BOURG, a następnie przejazd na jedną z najpiękniejszych plaż na wyspie. Czas wolny na kąpiel. Po przerwie wizyta w przetwórni manioku. Poznanie produkcji wyrobów z mąki maniokowej, m.in. lokalnych naleśników "cassavas". Dalej w programie przejazd wśród pól trzciny cukrowej do słynnego na wyspie GUEULE GRAND GOUFFRE - naturalnie utworzonego skalnego łuku. Przerwa na lunch w restauracji przy piaszczystej plaży. Powrót do Grand Bourg i droga powrotna na Gwadelupę. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

8. dzień. les saintes - terre-de-haut

Śniadanie. Dzień wolny lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): rejs na jedną z wysp archipelagu LES SAINTES, odkrytego przez Kolumba w 1493 r. i nazwanego Wyspami Wszystkich Świętych. Tylko dwie z 9 wulkanicznych wysepek są zamieszkane przez ok. 3000mieszkańców. Terre De Basse, mniejsza i spokojniejsza oraz jej przeciwieństwo, znacznie bardziej turystyczna TERRE-DE-HAUT, do której przypływają statki turystyczne. Przejazd minibusem do Fort Napoleon ukończonego w 1867 r., byłego więzienia przekształconego w muzeum dedykowane historii i kulturze wysepek. Po spacerze przez egzotyczny ogród czas wolny na plaży Pompierre i lunch. Po południu czas wolny w Terre-de-Haut. Rejs powrotny na Gwadelupę. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

9. dzień. basse terre - trois rivi?res - petit-bourg - jardin domaine de valombreuse

Śniadanie. Przejazd na BASSE TERRE - zachodnią część wyspy. Panoramiczny przejazd wzdłuż wybrzeża przez typowe kreolskie wioski: Petit-Bourg, Goyave i Capesterre. Postój w Parku Archeologicznym des Roches Gravées w TROIS RIVI?RES. Rolą Parku jest ochrona rzeźbionych petroglifów, które stanowią świadectwo kultury Indian Arawak, zamieszkujących te tereny przed przybyciem plemion Karaibów. Przejazd drogą prowadzącą przez plantacje bananów do dzikich lasów tropikalnych. Krótki spacer do jednego z najpiękniejszych wodospadów na wyspie, o wysokości 360m. Przejazd do PETIT BOURG, skąd droga prowadzi do ogrodu botanicznego JARDIN DOMAINE DE VALOMBREUSE, leżącego u stóp wzgórz. Bogactwo tropikalnej roślinności i ogromna liczba egzotycznych ptaków zachwycą każdego miłośnika natury. Przejazd na lunch w kreolskiej restauracji. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

10. dzień. wypoczynek

Śniadanie. Czas wolny na wypoczynek. Kolacja, nocleg.

11. dzień.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd na lotnisko. Wylot do Polski.

12. dzień.

Przylot do Polski.

świadczenia:

10 noclegów w hotelach: 4 na Martynice, 6 na Gwadelupie; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami; wyżywienie wg. programu; przejazdy autokarem lub minibusem; przelot Warszawa-Martynika-Gwadelupa-Warszawa; przelot wewnętrzny: Martynika-Gwadelupa; opieka pilota; ubezpieczenie KL i NW.

Uwagi:

Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu i lokalni przewodnicy: 155 EUR. Zwyczajowe napiwki płatne na miejscu. Opłaty fakultatywne płatne na miejscu: rejs na południe Martyniki: ok. 110 EUR, rejs na Les Saintes: ok. 100 EUR. Wycieczki lokalne organizowane są przez lokalne agencje turystyczne na warunkach przez nie określonych. Istnieje możliwość niezorganizowania wycieczki lub zmiany programu z powodu zbyt małej liczby chętnych.

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Wylot

Środa, 03.11.2021
WAWWarszawa - Chopin
FDFFort De France

Powrót

Sobota, 13.11.2021
PTPPoint A Pitre
WAWWarszawa - Chopin

Pogoda

31°C
25°C
28°C
8

Przed podróżą

godnie z oficjalnie przekazywanymi komunikatami odnośnie koronawirusa informujemy, że każdy podróżny, przed przed wyjazdem zobowiązany jest wypełnić specjalną deklarację online na stronie zobacz więcej oraz wykonać na 72h przed wylotem test przeciwko Covid-19 (HDA, NAAT, NEAR, RT-LAMP, RT-PCR). Karta zawiera poniższe elementy:
a) szczegóły dotyczące podróży,
b) deklarację zdrowotną ze strony zobacz więcej
c) wgranie zaświadczenia w języku angielskim o negatywnym wyniku testu PCR na stronie zobacz więcej,
d) obowiązkowy zakup specjalnego ubezpieczenia: Aruba Visitors Insurance dostępny na zobacz więcej,
e) deklarację akceptującą zasady bezpieczeństwa na Arubie.

Z obowiązku wykonania testu zwolnione są poniższe osoby:
- Ozdrowieńcy na podstawie testu molekularnego stwierdzającego zachorowanie na minimum 2 tygodnie przed i maksymalnie 12 tygodnie przed wylotem.
- Dzieci poniżej 15 roku życia

UWAGA:

W nawiązaniu do aktualizacji rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 23 czerwca 2021 roku w sprawie ograniczeń na czas pandemii, osoby wracające do Polski z państw nienależących do strefy Schengen, Europejskiego Obszaru Gospodarczego lub EFTA obowiązane będą poddać się 10 dniowej kwarantannie licząc od dnia następującego po przekroczeniu granicy.

Obowiązek odbycia kwarantanny nie dotyczy osób zaszczepionych na COVID-19, ozdrowieńców oraz dzieci do ukończenia 12. roku życia podróżujących pod opieką dorosłych będących osobami zaszczepionymi przeciwko COVID-19.

Ponadto z obowiązku kwarantanny, po powrocie do kraju zwolnione są również osoby, które odbyły już izolację domową lub były hospitalizowane w związku z zakażeniem wirusem SARS-CoV-2, nie dawniej niż 6 miesięcy przed datą przekroczenia polskiej granicy.

Okres kwarantanny ulega skróceniu w przypadku uzyskania negatywnego wyniku testu na Covid wykonanego po 7 dniach od momentu przekroczenia granicy.
Przy wjeździe trzeba okazać ważny paszport.
Pobyt do 90 dni nie wymaga wizy