Aktualizujemy cenę
ZAREZERWUJ
Trwa weryfikacja ceny
Wakacje.plWczasyKanadaFly & Drive - Kanadyjskie Miasta i Lodowce

Fly & Drive - Kanadyjskie Miasta i Lodowce

Wycieczka objazdowa

Kod oferty: WAK312981
Z Wakacje.pl podróżuj bezpiecznie!
W sekcji „Przed podróżą” przeczytaj ważne informacje o bezpieczeństwie podróżowania i wymaganiach związanych z koronawirusem.
Jeżeli to możliwe zarezerwuj wycieczkę online.
 Zobacz szczegóły 

Dostępne pokoje

Pokój dwuosobowy

2 dorosłych
Aktualizujemy cenę

Dodatkowe opcje

Ubezpieczenie podróży wraz z kosztami rezygnacji i leczeniem COVID-19 AXA ASSISTANCE

490
za wycieczkę
promesa

Promesa Pewne Wakacje - TYLKO TERAZ ZA DARMO

promesa
0
za wycieczkę
Trwa weryfikacja ceny

Najchętniej wybierana opcja. Szybko, bezpiecznie, gdziekolwiek jesteś!

Informacje o podróży

Wylot

05.04.2021 Poniedziałek
WAWWarszawa - Chopin
05.04.2021 Poniedziałek
YVRVancouver

Powrót

18.04.2021 Niedziela
YVRVancouver
18.04.2021 Niedziela
WAWWarszawa - Chopin

Szczegóły oferty

Kod oferty: WAK312981Organizator: Konsorcjum Biur Podróży

Vancouver - Revelstoke - Pn Banff - Canmore - Pn Jasper - Prince George - Smithers - Prince Rupert - Port Hardy - Campbell River - Port Alberni - Ucuelet - Tofino - Butchart Gardens - Victoria - Port Renfrew - Sooke - Victoria - Vancouver

1 dzień

Polska - Vancouver

Wylot z Polski (przez jeden z europejskich portów lotniczych). Odprawa paszportowo-bagażowa. Przylot do Vancouver. Wypożyczenie samochodu i przyjazd do hotelu. Czas wolny. Zakwaterowanie w hotelu Hotel Belmont lub podobnym.

2 dzień

VANCOUVER - REVELSTOKE (OK. 559km)

O poranku wyjazd z metropolii i podróż w kierunku Revelstoke. Miasto położone jest nad rzeką Columbia, pomiędzy pasmami gór Selkirk i Monashee. Zakwaterowanie w hotelu Coast Hillcrest Hotel lub podobnym.

3 dzień

REVELSTOKE - PARK NARODOWY BANFF - CANMORE (OK. 282km)

Po opuszczeniu miasta, podróż przez Roger Pass, część trans-kanadyjskiej autostrady przebiegającej przez Glacier National Park. Po drodze podziwiać można poszarpane szczyty gór oraz wąskie doliny. Przejazd przez Park Narodowy Yoho, gdzie zobaczyć można błyszczące w promieniach słońca jeziora czy naturalne skalne mosty i pomosty. W trakcie podróży Państwa oczom ukaże się także jeden z tuneli zbudowany na potrzeby kolei Pacific Railway na trasie do Banff. Przyjazd do Canmore. Zakwaterowanie w hotelu Coast Canmore Hotel & Conference Centre lub podobnym.

4 dzień

Canmore - Park Narodowy Banff - Canmore

Cały dzień można poświęcić na odkrywanie Parku Narodowego Banff (wstęp dodatkowo płatny). Jest to najstarszy Park Narodowy na terenie Kanady i drugi (po PN Yellowstone najstarszy PN na Świecie). Jest on położony w samym sercu kanadyjskich Gór Skalistych. Wizytówka parku jest jezioro Peyto, które przyciąga rzesze turystów swoim niesamowitym, turkusowym kolorem wody. Zakwaterowanie w hotelu Coast Canmore Hotel & Conference Centre lub podobnym.

5 dzień

CANMORE - PARK NARODOWY JASPER (OK. 279km)

Podróż wzdłuż malowniczo położonych pól lodowcowych do Parku Narodowego Jasper. Podziwianie lodowca Athabasca będącego częścią masywu Columbia. Na zakończenie dnia przyjazd do Jasper. Zakwaterowanie w hotelu Mount Robson Inn lub podobnym.

6 dzień

PARK NARODOWY JASPER - PRICNE GEORGE (OK. 755km)

Podróż do duszpasterskiego miasta Prince George na nocleg. Zakwaterowanie w hotelu Coast Inn of the North lub podobnym.

7 dzień

PRINCE GEORGE - SMITHERS (OK. 371km)

Podróż pustynnymi terenami otoczonymi pasmami górskimi do miejscowości Smithers. Zakwaterowanie w hotelu Sandman Inn Smithers lub podobnym.

8 dzień

SMITHERS - PRINCE RUPERT (OK. 350km)

Przejazd autostradą Yellowhead poprzez bezdroża Kolumbii Brytyjskiej oraz Góry Hazelton do portowego miasta Prince Rupert. Zakwaterowanie w hotelu Crest Hotel lub podobnym.

9 dzień

Prince Rupert - Port Hardy

Malownicza, 15-godzinna podróż promem przez Inside Passage z zapierającymi dech w piersiach widokami. Przyjazd do Portu Hardy położonego północnym krańcu wyspy Vancouver. Zakwaterowanie w hotelu Providence Place lub podobnym.

10 dzień

PORT HARDY - CAMPBELL RIVER (OK. 515km)

Podróż do wschodnich wybrzeży wyspy Vancouver do Campbell River - głównego punktu połowu łososia. Zakwaterowanie w hotelu Coast Discovery Inn lub podobnym.

11 dzień

CAMPBELL RIVER - PORT ALBERNI - UCUELET - TOFINO (OK. 482km)

Poranna podróż do Portu Alberni, gdzie można wybrać się na spacer wokół przystani. Kontynuując podróż przez Park Narodowy dotrą Państwo do Tofino. Zakwaterowanie w hotelu Best Western Tin Wis Resort lub podobnym.

12 dzień

TOFINO - BUTCHART GARDENS - VICTORIA (OK. 99km)

Podróż powrotna przez wyspę Vancouver. W drodze do zabytkowego miasta Victoria zwiedzanie wioski Nanaimo (wraz z Bastionem - fortem zbudowanym w 1853 r.) oraz opcjonalna wizyta w Ogrodach Butchart uznawanych za najbardziej spektakularne ogrody w całej Ameryce Północnej. Zakwaterowanie w hotelu Accent Inn Victoria lub podobnym.

13 dzień

VICTORIA - PORT RENFREW - SOOKE - VICTORIA - VANCOUVER (OK. 282km)

Podróż wzdłuż szlaku Juan de Fuca Marine do uroczej miejscowości Sooke. Przejazd do miasta Victoria, gdzie będziemy oglądać m.in. budynek parlamentu a następnie do Zatoki Swartz na podróż promem do Tsawwassen (dodatkowo płatne). Powrót do Vancouver. Zakwaterowanie w hotelu Hotel Belmont lub podobnym.

14 dzień

Vancouver - Polska

Oddanie samochodu na lotnisku. Wylot do kraju.

15 dzień

Polska

Przylot do kraju. Zakończenie imprezy.

Główne atrakcje programu

• Wybierz się na wycieczkę po imponujących górach, które otaczają Revelstoke

• Podróżuj przez Przełęcz Rogersa

• Zobacz skamieniałe pozostałości Parku Narodowym Yoho

• Odkryj Park Narodowy Banff, pierwszy w Kanadzie park narodowy i trzeci na świecie

• Podjedź pod pole lodowe i dotknij go podróżując Icefields Parkway

• Ciesz się magią Parku Narodowego Jasper

• Rozkoszuj się wrażeniami z oglądania dzikich zwierząt w ich naturalnym środowisku

• Płyń przez spektakularną scenerię na pokładzie Promu BC

• Weź udział w połowach łososia w raju znanym jako Campbell River

• Spacer wzdłuż szlaku Rainforest Trail

• bilety wstępów nie są wliczone w cenę

Cena zawiera

Przelot samolotem na trasie Polska - Vancouver - Polska (poza sezonem w kwocie ok. 3300 PLN/os dorosła oraz ok. 3100 PLN/dziecko 2-11 lat), zakwaterowanie w hotelach ww. w programie lub o podobnym standardzie, wynajęcie samochodu klasy compact wyposażonego w klimatyzację, automatyczną skrzynię biegów, poduszki powietrzne, odtwarzacz CD/radio, zestaw informacyjny zawierający opis programu dzień po dniu, adresy hoteli, mapy, ubezpieczenie ŚWIAT MultiTravel + CP (choroby przewlekłe) do 100% KL + AS (amatorskie uprawianie sportu) KL 150.000 EUR, NNW 4.000 EUR , BP 400 EUR, składkę TFG 13 zł/os, składkę TFP 13 zł/os.

Cena nie zawiera

Wizy wjazdowej eTA, wszelkich świadczeń dodatkowych, wynajęcia dodatkowego fotelika dla dziecka, GPS, benzyny, opłat za autostrady, kaucji zwrotnych, opłat za parkingi, posiłków, opcjonalnych (dodatkowych) wycieczek fakultatywnych, wydatków natury osobistej, wszelkich stanowych i lokalnych podatków, napiwków, opłaty promowe płatne są na miejscu, nie są uwzględnione w kosztach wycieczki. Ceny biletów wynoszą około 450 CAD za pojazd oraz 200 CAD za osobę w przypadku rejsu w dniu 9 oraz około 60 CAD za pojazd oraz 20 CAD za osobę w przypadku rejsu w dniu 13. Rezerwacja powinna być wykonana z wyprzedzeniem zgodnie z harmonogramem kursowanie promu.

Uwagi

1. Program jest ramowy i może ulec zmianie.

2. Od 15marca 2016 roku zmieniły się przepisy dotyczące wjazdu oraz tranzytu dla m.in. Polaków w Kanadzie. Każdy obywatel RP musi posiadać tzw. eTA (Electronic Travel Authorization).

Podróżujący samolotem będą mogli dostać się na teren Kanady po uprzednim uzyskaniu eTA (również dotyczy przesiadek). Osoby, które będą przekraczać granicę drogą lądową lub morską, nie będą potrzebować wizy. W obu przypadkach podróżni zobowiązani są do posiadania ważnego paszportu.

3. Cena przelotu podana została w najniższej taryfie obowiązującej na przelot w okresie ważności powyższej taryfy. W przypadku niedostępności tej taryfy istnieje możliwość rezerwacji biletu w innej - za odpowiednią dopłatą.

4. Przy wylotach w okresie "Wysokiego Sezonu" (najczęściej jest to okres "letniej przerwy wakacyjnej" oraz okres świąteczno- noworoczny) obowiązuje dopłata do biletu lotniczego (zgodnie z taryfą linii lotniczej, na której został zarezerwowany przelot).

5. Cena wynajęcia samochodu zawiera podstawowe wymagane ubezpieczenie oraz możliwość prowadzenia tylko przez jednego kierowcę. Dodatkowe opcje ubezpieczenia oraz dodatkowe wyposażenie Klienci wybierają oraz opłacają na miejscu w chwili odbioru auta z wypożyczalni.

6. Aby móc prowadzić samochód na terenie USA należy mieć ukończony 21 rok życia i posiadać ważne prawo jazdy przez przynajmniej 1 rok. Aby móc wynająć auto na terenie USA należy mieć ukończony 24 rok życia. W przypadku osób w wieku 21-24 lat, które chcą wynająć samochód - obowiązuje dodatkowa opłata, do potwierdzenia w zależności od wypożyczalni. Zarówno polskie jak i międzynarodowe prawo jazdy jest honorowane.

7. W momencie odbierania auta w wypożyczalni niezbędne jest okazanie karty kredytowej w celu zabezpieczenia depozytu na wypadek ewentualnych szkód, mandatów, itp.

8. Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami (Ustawy o obywatelstwie polskim), przy przekraczaniu polskiej granicy państwowej przez obywateli Polski posiadających podwójne obywatelstwo, podczas kontroli granicznej obowiązuje wymóg okazania polskiego dokumentu paszportowego.

Covid-19

Ze względu na zmienną sytuację dotyczącą warunków wjazdu do poszczególnych krajów (wymagań wizowych, testów Covid-19 itd.) prosimy o zweryfikowanie tych warunków przed dokonaniem rezerwacji wyjazdu.

Zachęcamy również do śledzenia bieżących doniesień nt. zagrożenia epidemiologicznego przed wyjazdem za granicę.

Aktualne informacje na temat sytuacji w danym kraju, znajdują się na stronie www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/ostrzezenia

Opublikowano 07.01.2021

1. Pasażerowie, którzy podróżowali tranzytem lub byli w m.in. Polsce w ciągu ostatnich 14 dni są nieuprawnieni do wjazdu i tranzytu.

Nie dotyczy to

• obywatele i stali mieszkańcy USA;

• małżonkowie obywateli i stałych mieszkańców USA. Muszą mieć akt małżeństwa;

• rodzice/opiekunowie prawni osoby stanu wolnego i poniżej 21 lat, będącej obywatelem lub stałym mieszkańcem USA;

• stanu wolnego i młodszego niż 21 lat brata lub siostry obywatela lub stałego mieszkańca USA, który nie jest żonaty i ma mniej niż 21 lat;

• dziecko / przybrane dziecko / podopieczny obywatela lub stałego mieszkańca USA;

• pasażerowie z wizami A-1, A-2, C-1, C-1 / D, C-2, C-3, CR-1, CR-2, D, E-1 (jako pracownik TECRO lub TECO lub członków najbliższej rodziny pracownika), G-1, G-2, G-3, G-4, IR-1, IR-4, IH-4, NATO-1 do NATO-4 lub NATO-6;

• członkowie sił zbrojnych USA, małżonkowie i dzieci członków sił zbrojnych USA;

• pasażerowie posiadający dowody podróżowania na zaproszenie rządu USA w celu związanym z powstrzymaniem / złagodzeniem wirusa koronawirusa (COVID-19);

• studenci posiadający wizę F-1 lub M-1 oraz osoby pozostające na ich utrzymaniu F-2 i M-2. Nie mogą przybywać z Brazylii, Chin (Republiki Ludowej) ani Iranu ani przebywać w takich krajach w ciągu ostatnich 14 dni.

2. Pasażerowie przybywający do Massachusetts muszą wypełnić "Formularz podróżny Massachusetts" pod adresem www.mass.gov/forms/massachusetts-travel-form

3. Pasażerowie przybywający do stanu Nowy Jork muszą wypełnić "Formularz zdrowia podróżnego" pod adresem forms.ny.gov/s3/Welcome-to-New-York-State-Traveler-Health-Form

5. Pasażerowie podlegają środkom związanym z koronawirusem (COVID-19) określonym przez państwo / terytorium ich końcowego przeznaczenia. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.cdc.gov/publichealthgateway/healthdirectories/healthdepartments.html

6. Pasażerowie przybywający z Wielkiej Brytanii muszą posiadać zaświadczenie lekarskie z negatywnym wynikiem testu amplifikacji kwasu nukleinowego (NAAT) na koronawirusa (COVID-19) lub testu na obecność antygenu wirusa. Test należy wykonać najpóźniej na 3 dni przed wyjazdem z Wielkiej Brytanii.

Nie dotyczy to

• pasażerowie poniżej 2 lat;

• pasażerowie przejeżdżający przez maksymalnie 24 godziny przez Zjednoczone Królestwo.

7. Pasażerowie przybywający z Wielkiej Brytanii muszą przed odlotem wypełnić formularz ujawnienia i zaświadczenia. Formularz można uzyskać na www.cdc.gov lub na lotnisku wylotu w Wielkiej Brytanii.

8. Wizy DV-1, DV-2 i DV-3 wydane po 4 września 2020 r. straciły ważność.

Gwarancja niezmienności ceny

Istnieje możliwość zakupu Gwarancji Niezmienności Ceny, kwota zależna jest od kosztu imprezy (na osobę). Gwarancja oznacza, że cena zarezerwowanej imprezy turystycznej nie ulegnie zmianie do dnia wyjazdu (dotyczy wzrostu kursu walut). Gwarancja nie dotyczy sytuacji zmian w rezerwacji na życzenie klienta, które skutkują zmianą ceny świadczeń na umowie. Informację o zakupie Gwarancji Niezmienności Ceny należy zgłosić i opłacić maksymalnie w ciągu 7 dni od daty podpisania umowy.

Do 3500 zł/osoba - 65 zł/osoba

3501 do 6000 zł/osoba - 100 zł/osoba

Od 6001 do 9000 zł/osoba - 170 zł/osoba

Powyżej 9000 zł/osoba - 250 zł/osoba

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Pogoda

Temperatura w dzień
12°C
Temperatura w nocy
3°C
Temperatura wody
3°C
Liczba godzin słonecznych
6

Przed podróżą

Zgodnie z oficjalnie przekazywanymi komunikatami odnośnie koronawirusa informujemy, że Pasażerom nie wolno wjeżdżać do Kanady.
- Nie dotyczy to obywateli Kanady i członków ich najbliższej rodziny.
- Nie dotyczy to pasażerów przylatujących z USA.
- Nie dotyczy to stałych mieszkańców Kanady i członków ich najbliższej rodziny.
- Nie dotyczy to dyplomatów.
- Nie dotyczy to załogi lotniczej.
- Nie dotyczy to tymczasowych pracowników zagranicznych.
- Nie dotyczy to studentów zagranicznych, którzy posiadali ważne zezwolenie na naukę
Pasażerowie są zobowiązani do samodzielnej izolacji przez okres 14 dni od przybycia do miejsca docelowego w Kanadzie.
Pasażerowie z objawami koronawirusa nie mogą wejść na pokład samolotu do Kanady. Pasażerowie z objawami koronawirusa w dniu przyjazdu zostaną skierowani do Kanadyjskiej Agencji Zdrowia Publicznego.
Decyzja pozostaje w mocy do odwołania.
Zalecamy śledzenie aktualnych oficjalnych informacji.
Przy wjeździe trzeba okazać ważny paszport.
Z dniem 1 marca 2008 r. Kanada zniosła obowiązek wizowy dla obywateli Rzeczypospolitej Polskiej. Od 1 stycznia 2009 roku bezwizowy wjazd możliwy jest dla posiadaczy paszportów biometrycznych tj. wydawanych w Polsce od 28 sierpnia 2006 r., od 1 sierpnia 2015 ruch bezwizowy objął również osoby legitymujące się paszportami bez cech biometrycznych. Zniesienie obowiązku wizowego nie daje automatycznej gwarancji wjazdu na terytorium Kanady. Decyzję co do długości pobytu w Kanadzie oraz odnośnie wjazdu na teren Kanady podejmuje urzędnik imigracyjny na przejściu granicznym. Okres bezwizowego pobytu wynosi maksymalnie 6 miesięcy, o ile przy wjeździe nie zostanie określony krótszy czas pobytu. Praca bez zezwolenia jest nielegalna.
UWAGA: 15 marca 2016 roku władze Kanady wprowadziły wymóg posiadania przez obcokrajowców podróżujących drogą lotniczą w ramach ruchu bezwizowego (w tym Polaków) elektronicznego potwierdzenia podróży (electronic Travel Authorization). Do września 2016 roku władze Kanady przewidują okres karencji, podczas którego osoba nie posiadająca eTA zostanie wpuszczona na pokład samolotu lecącego do Kanady, o ile spełnia wszystkie inne wymagania, m.in. posiada ważny paszport. Opłata za wydanie tego elektronicznego dokumentu - powiązanego z numerem paszportu wnioskodawcy - wynosi 7 dolarów kanadyjskich, płatności można dokonywać jedynie kartą płatniczą, poprzez zabezpieczoną stronę internetową udostępnioną przez rząd kanadyjski. Ważność eTA przewidziano na 5 lat. Dokładne informacje na temat wjazdu do Kanady można uzyskać na stronie internetowej ambasady tego kraju w Warszawie lub na stronie rządu kanadyjskiego.