Aktualizujemy cenę
ZAREZERWUJ
Trwa weryfikacja ceny
Wakacje.plWczasyKazachstanKazachstan - Kirgistan

Kazachstan - Kirgistan

Lato 2021
Kod oferty: WAK642372
Z Wakacje.pl podróżuj bezpiecznie!
W sekcji „Przed podróżą” przeczytaj ważne informacje o bezpieczeństwie podróżowania i wymaganiach związanych z koronawirusem.
Jeżeli to możliwe zarezerwuj wycieczkę online.
 Zobacz szczegóły 

Dostępne pokoje

Pokój dwuosobowy

2 dorosłych
Aktualizujemy cenę

Dodatkowe opcje

Ubezpieczenie podróży wraz z kosztami rezygnacji i leczeniem COVID-19 AXA ASSISTANCE

385
za wycieczkę
promesa

Promesa Pewne Wakacje - TYLKO TERAZ ZA DARMO

promesa
0
za wycieczkę

Informacje o podróży

Wylot

07.06.2021 Poniedziałek
WAWWarszawa - Chopin
07.06.2021 Poniedziałek
ALAAłma Ata

Powrót

17.06.2021 Czwartek
ASBAshkhabad
17.06.2021 Czwartek
WAWWarszawa - Chopin

Szczegóły oferty

Kod oferty: WAK642372Organizator: Logos Tour

Kraj

Kazachstan - Kirgistan

Dzień 1

Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, stanowisko odpraw LogosTour. Wylot do Kazachstanu.

Dzień 2

NUR-SUŁTAN (Kazachstan)

Przylot do Nur-Sułtan (d. Astana), stolicy Kazachstanu, miasta o awangardowej architekturze otoczonego rozległymi stepami. Spacer po centrum handlowo-rozrywkowym Khan Shatyr mieszczącym się w gigantycznym przezroczystym namiocie. W klimatyzowanym wnętrzu przy brukowanych uliczkach i placach znajdują się sklepy, restauracje, płynący środkiem strumień, tropikalna plaża z palmami, minigolf oraz wiele innych możliwości rozrywek. Przejście bulwarem Nurzhol do imponującej architektonicznie wieży Bayterek. Podziwianie wspaniałych przykładów nowoczesnej architektury, złote i białe budowle zaprojektowane przez najsłynniejszych architektów z Europy i Ameryki, w tym Piramida Pokoju i Pojednania ze szklanym atrium na szczycie i Kazachska Opera (z zewnątrz). Kolacja.

Dzień 3

Nur-sułtan - Shymkent

Przejazd na lotnisko i wylot do Shymkentu, trzeciego co do wielkości miasta Kazachstanu, o tysiącletniej historii. Zwiedzanie Muzeum Historycznego, Muzeum Ofiar Represji Politycznych, Muzeum Abai i Etnograficznego. Spacer Aleją Pamięci w parku Shanshi. Kolacja.

Dzień 4

Shymkent - Turkestan

Całodniowa wycieczka do Turkestanu, uważanego za Mekkę muzułmanów Azji Środkowej. Zbudowane tu przez Timura w XIV wieku mauzoleum Khoja Ahmada Yassawy, mędrca sufi z XI w., jest najpiękniejszym zabytkiem Kazachstanu. Architektura mauzoleum ze wspaniałą turkusową kopułą przypomina najwspanialsze zabytki timurydzkie Samarkandy. Zwiedzanie kompleksu mauzoleum; meczet, mauzolea, antyczne łaźnie. W drodze powrotnej zwiedzanie ruin miasta Otrar, jednej z ważniejszych oaz Jedwabnego Szlaku, znanej od II wieku p.n.e. Powrót do Shymkentu. Kolacja.

Dzień 5

SHYMKENT - TARAZ - BISZKEK (Kirgistan)

Po wczesnym śniadaniu przejazd do Taraz. Zwiedzanie miasta założonego ponad dwa tysiące lat temu, w którym znajduje się wiele zabytków architektury islamskiej. Taraz - jedno z najstarszych miast Kazachstanu - w średniowieczu odgrywał ważną rolę jako osada handlowa leżąca na Jedwabnym Szlaku. Przejazd do Mauzoleum Karahan, wyróżniającego się ciekawą architekturą; zbudowane zostało z 30 rodzajów cegieł. Wjazd na szczyt wzgórza, gdzie stoi kompleks architektoniczny - mauzoleum Tekturmas, miejsce pielgrzymek. Kolejnym unikalnym w skali całej Azji Centralnej zabytkiem jest wiernie odrestaurowane mauzoleum Aisha Bibi - symbol miłości. Budowla z XI-XII wieku o eleganckiej sylwetce odznacza się bogatą ornamentyką płytek z terakoty, którymi jest całkowicie pokryta. Ostatnie mauzoleum Babaji Khatun, wyróżnia się oryginalnym kształtem kopuły. Po zwiedzaniu przejazd do Chaldovar, przejścia granicznego z Kirgizją, a następnie do Biszkek. Kolacja.

Dzień 6

Biszkek - Jezioro Son-kul

Zwiedzanie stolicy Kirgistanu. Na trasie - Park Zwycięstwa z oryginalnym pomnikiem ku czci ofiar II wojny światowej. Spacer po Parku Dębowym, w którym ustawiono wiele rzeźb i pomników. Przejazd na plac Ala-Too, który ozdabia wielka fontanna i okazały gmach ratusza. Krótki spacer na barwny bazar Osh, główny miejski targ handlowy pod gołym niebem (jeśli czas pozwoli). Przejazd do miejscowości Koczkor na obiad w lokalnym domostwie. Po drodze postój przy wieży Burana, zabytkowym minarecie z XI w., jedynej pozostałości średniowiecznego miasta Balasagun, stolicy prowincji Karahanid. W otoczeniu wieży znajdują się liczne "balbal", antropomorficzne stele nagrobne, nazwane przez rosyjskich eksploratorów "kamiennymi babami" (VI - X w.). Wizyta w lokalnym muzeum. Po obiedzie przejazd na południowy brzeg jeziora Son-kul, leżącego na wysokości 3016m n.p.m. Wspaniałe pejzaże. Tutaj w okresie letnim pasterze wypasają stada koni, jaków i owiec. Koń jest bardzo ważnym elementem życia i kultury nomadów. Zakwaterowanie w jurtach. Zapoznanie się ze stylem życia jednych z ostatnich nomadów. Kolacja.

Dzień 7

Jezioro Son-kul - Kochkor

Fakultatywnie - przejażdżka konna - będzie okazja do poczucia się jak prawdziwy nomad (ok. 13 USD/godzina). Wycieczka piesza w góry. Po drodze spotkania z pasterzami, malownicze widoki. Dojście do miejsca znanego z petroglifów. Powrót na obiad. Po południu wyjazd do Kochkor. Po przybyciu do miasta zakwaterowanie w prywatnym domu gościnnym i zapoznanie się z lokalnymi tradycjami. Udział w "boorsok" - pieczeniu tradycyjnego chleba i przygotowaniu herbaty z samowara podczas kolacji u lokalnej rodziny. Fakultatywnie - pokaz ustawiania jurty (ok. 90 USD/grupa) oraz pokaz tradycyjnego wyrobu dywanu z filcu (ok. 50 USD/grupa).

Dzień 8

Cholpon-ata - Jezioro Issyk-kul - Karakoł

Przejazd wzdłuż północnego brzegu jeziora Issyk-kul "ciepłego morza" Kirgistanu. Jest ono drugim co do wielkości górskim jeziorem na świecie. Przyjazd do Cholpon-Ata, najbardziej znanego kirgiskiego kurortu wakacyjnego. Zwiedzanie wyjątkowego zbioru prehistorycznych rytów naskalnych, petroglifów liczących nawet 3 tys. lat. Znajdują się wśród nich również szczątki dinozaurów. Następnie przejazd do Karakołu założonego w XIX w. jako rosyjski garnizon. Zwiedzanie miasta; domy rosyjskich osadników, cerkiew prawosławna św. Trójcy, kilka razy niszczona i przekazana na potrzeby wiernych w 1989 r., zbudowany bez użycia gwoździ chiński meczet Dungan (z 1907 r.), którego architektura przypomina świątynię buddyjską. Wizyta w Muzeum Regionalnym. Następnie spacer po lokalnym bazarze. Zwiedzanie Muzeum Przewalskiego, polskiego badacza i podróżnika. Dziki gatunek konia stepowego, którego odkrył i opisał, został nazwany jego nazwiskiem. Kolacja w domu ujgurskiej rodziny. Fakultatywnie - koncert folklorystyczny z recytacją tradycyjnego eposu Manas (ok. 130 USD/grupa).

Dzień 9

KARAKOŁ - KANION CHARYN (Kazachstan) - AŁMATY

Wyjazd w stronę Kazachstanu, w kierunku Ałmaty. Przejazd na granicę kirgisko-kazachską, a następnie do unikalnego kanionu Charyn, którego pejzaże przypominają Wielki Kanion. Wycieczka piesza przez malowniczy wąwóz, między pionowymi skałami o czerwonej barwie; przypominają one strzeliste wieże zamków utworzone przed 12milionami lat przez wiatr, słońce i wodę deszczową. Piknik na łonie natury. Dalszy przejazd do Ałmaty. Kolacja.

Dzień 10

Ałmaty

Zwiedzanie miasta Ałmaty, byłej stolicy Kazachstanu, uznawanej za kolebkę jabłka. Alma po kazachsku znaczy jabłko i tutaj rozpoczęto uprawę jabłoni. Spacer przez Park Panfiłowa do cerkwi Wniebowstąpienia (katedra Zenkow). Zbudowana na początku XX w. jest drugim, najwyższym drewnianym budynkiem na świecie. Obok znajduje się pełen ekspresji Pomnik Chwały z płonącym obok wiecznym ogniem; upamiętnia on żołnierzy walczących za wolność i niepodległość kraju. Na trasie jest także Plac Republiki i Pomnik Niepodległości. Następnie przejazd na wzgórze Kok Tobe, skąd rozciąga się panorama miasta. Na szczycie stoi wieża telewizyjna, uważana za najwyższą na świecie (372m), gdy mierzy się ją od poziomu morza (1100m n.p.m.). Zjazd kolejką linową. Kolacja.

Dzień 11

Transfer na lotnisko i przelot do Nur-Sułtan. Wylot do Polski. Przylot do Warszawy.

I rata

2000 PLN płatna przy zapisie

Ii rata

Płatna na 40 dni przed wyjazdem

Cena obejmuje

• przeloty międzynarodowe rejsowymi liniami lotniczymi w klasie ekonomicznej,

• przeloty wewnętrzne,

• przejazdy klimatyzowanym autokarem/mikrobusem, przejazd do leżącego w górach Son-kul mikrobusem bez klimatyzacji,

• 9 noclegów; zakwaterowanie w hotelach 3/4, pokoje 2-os., 1 noc w jurcie 4-5 os. (łóżka z pościelą, toaleta na zewnątrz, brak pryszniców), 1 noc w guest house (w domach prywatnych, pokoje 2-os., wspólne łazienki), dopłata do pokoju 1-os. 1100 PLN,

• 9 śniadań, 3 obiady (w tym 1 w formie pikniku), 9 kolacji,

• opiekę polskiego pilota,

• usługi lokalnych przewodników,

• ubezpieczenie Signal Iduna (KL, NNW, bagaż).

Uwaga !

• Paszport musi być ważny co najmniej 6miesięcy od daty zakończenia wycieczki oraz posiadać min. 2 strony wolne.

• Na bilety wstępu do zwiedzanych obiektów oraz kolejkę linową należy przeznaczyć ok. 40 USD. W niektórych obiektach zabytkowych pobierana jest opłata za fotografowanie; kilka USD w każdym miejscu.

• Na zwyczajowe napiwki dla przewodników lokalnych sugerujemy przeznaczyć ok. 40 USD.

• Uprzejmie informujemy, że na podstawie przepisów ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o usługach turystycznych (Dz. U. z 2016 r. poz.187 i 1334) znowelizowanych ustawą z dnia 22 lipca 2016 r. o zmianie ustawy o usługach turystycznych oraz ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych (Dz. U. z 2016 r. poz. 1334) od dnia 26.11.2016 r. pobierane są obowiązkowe składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny od każdego klienta z tytułu zawartej umowy o świadczenie usług turystycznych. Wysokość składki wynosi

13 zł za imprezy turystyczne na terytorium państw pozaeuropejskich z wykorzystaniem innego środka transportu niż loty czarterowe;

10 zł za imprezy turystyczne na terytorium państw europejskich z wykorzystaniem innego środka transportu niż loty czarterowe;

0 zł za imprezy turystyczne na terytorium krajów mających lądową granicę z RP, a w przypadku Federacji Rosyjskiej w obrębie obszaru obwodu kaliningradzkiego, a także za imprezy turystyczne na terytorium RP, w tym imprezy zagranicznej turystyki przyjazdowej

Więcej informacji na stronie

https://www.msit.gov.pl/pl/turystyka/prawo/2839,Rozporzadzenia-dotyczace-Turystycznego-Funduszu-Gwarancyjnego.html oraz http://www.ufg.pl

Terminy

07.06 - 17.06.2021, 9800.00 PLN06.09 - 16.09.2021, 9800.00 PLN

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Przed podróżą

Zgodnie z oficjalnie przekazywanymi komunikatami odnośnie koronawirusa informujemy, że wszystkie loty międzynarodowe do Kazachstanu są zawieszone. Lotniska zostały zamknięte.
Zalecamy śledzenie aktualnych oficjalnych informacji.
Wymaga się paszportu z co najmniej 6-miesięcznym terminem ważności (licząc od daty planowanego wyjazdu z Kazachstanu), z co najmniej jedną wolną stroną.
Obywatele polscy udający się do Kazachstanu muszą posiadać ważną wizę. Można ją uzyskać w Ambasadzie Republiki Kazachstanu w Warszawie, a tylko w wyjątkowych przypadkach wizy mogą być wydawane w punktach konsularnych na lotnisku w Ałmaty i Astanie (w praktyce ten tryb jest stosowany rzadko, np. przy okazji konferencji międzynarodowych czy wizyt oficjalnych; i wymaga wielu formalności). Nie ma możliwości otrzymania kazachstańskiej wizy podczas przekraczania granicy na innych przejściach (kolejowych, drogowych i lotniczych).