Aktualizujemy cenę
ZAREZERWUJ
Trwa weryfikacja ceny
Wakacje.plWczasyKazachstanKazachstan - Kirgistan - Uzbekistan - Turkmenistan

Kazachstan - Kirgistan - Uzbekistan - Turkmenistan

Lato 2021
Kod oferty: WAK633405
Z Wakacje.pl podróżuj bezpiecznie!
W sekcji „Przed podróżą” przeczytaj ważne informacje o bezpieczeństwie podróżowania i wymaganiach związanych z koronawirusem.
Jeżeli to możliwe zarezerwuj wycieczkę online.
 Zobacz szczegóły 

Dostępne pokoje

Pokój dwuosobowy

2 dorosłych
Aktualizujemy cenę

Dodatkowe opcje

Ubezpieczenie podróży wraz z kosztami rezygnacji i leczeniem COVID-19 AXA ASSISTANCE

595
za wycieczkę
promesa

Promesa Pewne Wakacje - TYLKO TERAZ ZA DARMO

promesa
0
za wycieczkę

Informacje o podróży

Wylot

29.05.2021 Sobota
WAWWarszawa - Chopin
29.05.2021 Sobota
ALAAłma Ata

Powrót

14.06.2021 Poniedziałek
ASBAshkhabad
14.06.2021 Poniedziałek
WAWWarszawa - Chopin

Szczegóły oferty

Kod oferty: WAK633405Organizator: Logos Tour

Kraj

Kazachstan - Kirgistan - Uzbekistan - Turkmenistan

Dzień 1

Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, stanowisko odpraw LogosTour. Wylot do Kazachstanu.

Dzień 2

AŁMATY (Kazachstan)

Przylot do Ałmaty. Transfer do hotelu. Czas na odpoczynek. Po śniadaniu zwiedzanie byłej stolicy Kazachstanu. Spacer przez park Panfiłowa do cerkwi Wniebowstąpienia (katedra Zenkow). Zbudowana na początku XX w. jest drugim, najwyższym drewnianym budynkiem na świecie. Zwiedzanie zabytkowego Muzeum Instrumentów Muzycznych. Następnie przejazd do miejsca widokowego Kok Tobe, skąd rozciąga się panorama miasta. Przejazd kolejką linową. Obiad w lokalnej restauracji. Po południu - plac Republiki i Muzeum Państwowe, które prezentuje historię i najciekawsze wykopaliska archeologiczne kraju, wśród nich m.in. replikę stroju scytyjskiego wojownika wykonanego z ok. 4 tysięcy złotych części w IV w. p.n.e. Kolacja.

Dzień 3

AŁMATY - CHOLPON-ATA (Kirgistan)

Wyjazd z Ałmaty. Przekroczenie granicy między Kazachstanem a Kirgistanem w miejscowości Kordai. Przejazd wzdłuż północnego brzegu jeziora Issyk-kul "ciepłego morza" Kirgizji. Issyk-kul jest drugim co do wielkości górskim jeziorem na świecie (180km długości i 70km szerokości, ok. 670m głębokości), położonym na wysokości ponad 1600m n.p.m. Obiad po drodze w restauracji. Przyjazd późnym popołudniem i zakwaterowanie w hotelu w Cholpon-Ata, najbardziej znanym kirgiskim kurorcie wakacyjnym. Kolacja.

Dzień 4

Cholpon-ata - Karakoł

Zwiedzanie wyjątkowego zbioru prehistorycznych rytów naskalnych, petroglifów liczących nawet 3 tys. lat. Znajdują się wśród nich również szczątki dinozaurów. Fakultatywnie - rejs statkiem po jeziorze Issyk-kul (ok. 17 USD/osoba przy grupie 10 osób). Przejazd do Karakołu. Obiad. Zwiedzanie Karakołu, miasta założonego w XIX wieku jako rosyjski garnizon. Na trasie zwiedzania - zbudowany bez użycia gwoździ, chiński meczet Dungan (z 1907 r.), którego architektura przypomina świątynię buddyjską. Zwiedzanie katedry prawosławnej św. Trójcy, kilka razy niszczonej i przekazanej na potrzeby wiernych w 1989 r. Wizyta w Muzeum Przewalskiego. Służący w armii carskiej badacz i podróżnik Mikołaj Przewalski odkrył i opisał dziki gatunek konia stepowego, który został nazwany jego nazwiskiem. Kolacja w gospodarstwie rodziny Ujgurów. Nocleg w guest house w Karakole.

Dzień 5

Karakoł - Jeti-oguz - Rezerwat Chon-kemin

Postój przy malowniczo położonym na wysokości 2200m n.p.m. wąwozie skalnym Jeti-Oguz. Wędrówka do formacji skalnych z czerwonego piaskowca. Posiłek w formie pikniku. Wycieczka do wąwozu Chon-Kemin, w północnej części Tien-szanu. Region ten uznawany jest za jeden z najbardziej malowniczych miejsc w Kirgistanie, raj dla amatorów dziewiczej przyrody oraz turystyki przygodowej - wędrówek pieszych, wypraw konnych, raftingu i wędkarstwa. Przejazd do wioski Chon-Kemin. Zakwaterowanie w guest house. Kolacja.

Dzień 6

Chon-kemin - Biszkek - Taszkent

Przejazd do stolicy Kirgistanu - Biszkeku. Po drodze postój w mieście Tokmok, przy pozostałościach starożytnego miasta Burana. Po obiedzie zwiedzanie miasta. Na trasie - park Zwycięstwa z oryginalnym pomnikiem ku czci ofiar II wojny światowej; są to trzy połączone ze sobą łuki z betonu, które tworzą kształt jurty. Następnie plac Manasa, którego nazwa pochodzi od imienia legendarnego bohatera Kirgistanu - na placu stoi na wysokiej kolumnie pomnik Manasa na koniu, otoczony fontanną. Obok znajduje się gmach Opery Narodowej. Transfer na lotnisko i przelot do Taszkentu. Kolacja.

Dzień 7

ASZKENT (Uzbekistan)

TZwiedzanie stolicy Uzbekistanu. Przejazd przez nową część miasta, odbudowaną po trzęsieniu ziemi w 1966 roku; plac Niepodległości i plac Emira Timura, przejazd pod teatr Alisher Navoi. Spacer przez bazar Chorsu, największy nie tylko w Taszkencie, ale i w całej Azji Centralnej. Zwiedzanie medresy Kukeldash z XVI w. największej z 17 szkół koranicznych miasta. Przejazd na położony w najstarszej dzielnicy plac Khast Imam. Wizyta w medresie Barak Khan, meczecie Tellya Sheikh wraz z imponującą biblioteką oraz mauzoleum lekarza, poety i filozofa Kaffal Chachi z XVI wieku; znajduje się w nim siedziba muftiego, najwyższego rangą dostojnika islamskiego w Uzbekistanie. Biblioteka mieści ogromny tom Koranu z VII w., przywieziony przez Timura z podboju Mezopotamii. Kolacja.

Dzień 8

Taszkent - Samarkanda

Przejazd do Samarkandy. Zakwaterowanie w hotelu. Zwiedzanie Samarkandy, stolicy imperium Timura. Najpiękniejszy w Azji Środkowej plac Registan, otoczony trzema medresami - Ulugh Beg (XV w.), Tilya Kori (XVII w.) i Sher Dor (XVII w.). Wizyta w meczecie ukochanej żony Timura - Bibi-Khanym (XV w.). Czas wolny na pobliskim bazarze Siaab. Kolacja.

Dzień 9

Samarkanda

Zwiedzanie nekropolii Shah-i-Zinda z IX-XX w., skarbu architektonicznego Samarkandy i miejsca pielgrzymek. Przejście aleją jedenastu pięknie zdobionych mozaikami grobowców. Przejazd do obserwatorium Ulugh Bega, słynnego astronoma działającego w XV w., który był wnukiem Timura. Następnie wizyta w mauzoleum Gur Emira, gdzie pochowano Timura i jego potomków. Przejazd na przedmieścia Samarkandy do "Meros", małej rodzinnej manufaktury papieru położonej w malowniczym ogrodzie, na brzegu rzeki Siab. Papier był wytwarzany w Samarkandzie od VIII w. z kory drzewa morwowego. Ręcznie wytwarzany "jedwabny" papier z Samarkandy jest poszukiwany ze względu na swoją jakość i trwałość. Filiżanka herbaty i krótki odpoczynek w cieniu drzew. Powrót do Samarkandy i kolacja.

Dzień 10

Samarkanda - Buchara

Przejazd do Buchary. Zakwaterowanie w hotelu. Zwiedzanie miasta - kompleks Lyab-i Hauz (XVI-XVII w.) z medresą Kukeldash, medresą Nadir Divan-Begi, będącą kiedyś karawanserajem oraz dawną rezydencją derwiszów Kanaka. Tutaj wieczorami w kafejkach wokół sadzawki z fontanną gromadzą się mieszkańcy Buchary. Spacer przez kryte półkolistymi sklepieniami zabytkowe bazary z XVI w., gdzie kupcy nawołują do zakupu misternie wykonanej biżuterii, ręcznie tkanych dywanów, nakryć głowy i wielu innych oryginalnych przedmiotów. Kolacja.

Dzień 11

Buchara

Zwiedzanie najciekawszych zabytków Buchary. Postój przy meczecie Maghak-i Attari. Jest to jedna z najstarszych budowli, nosząca symbole zaratusztrianizmu i buddyzmu. Zwiedzanie mauzoleum z grobowcami członków dynastii Samanidów (z IX-X w.) zwanego perłą Orientu, a następnie meczetu Bolo Hauz o 40 drewnianych kolumnach oraz niewielkiej medresy Chor Minor charakteryzującej się czterema minaretami. Po południu plac Po-i-Kalan zachwycający harmonią kształtów, z medresą Miri-Arab, meczetem Djuma z XV w. oraz z widocznym zewsząd minaretem z XI w. będącym dawną "latarnią" wskazującą wieczorami drogę opieszałym karawanom. Inne zabytki to medresa Ulugbeka, wnuka Timura oraz medresa Abdul Aziz Khan. Przejście do stojącej na wzgórzu cytadeli Ark, byłej rezydencji emirów Buchary. Występ folklorystyczny na dziedzińcu zabytkowej medresy Nadir Divan-Begi. Kolacja.

Dzień 12

Buchara - Chiwa

Przejazd przez pustynię Kyzył-kum. Trasa wiedzie wzdłuż starożytnego Jedwabnego Szlaku, który przed wiekami przemierzały karawany wielbłądów z towarami. Postój nad brzegiem Amu-darii na punkcie widokowym. Następnie krótka przerwa przy polu bawełny poprzecinanym kanałami irygacyjnymi; uprawa tej rośliny jest jedną z głównych gałęzi przemysłu w Uzbekistanie. Przyjazd do Chiwy, miasta otoczonego potężnymi murami z gliny, o oryginalnym kształcie okrągłych bastionów. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja.

Dzień 13

Chiwa

Zwiedzanie liczącej ponad 2,5 tys. lat Chiwy, m.in. kompleksu Ichan-Kala, cytadeli Kunja Ark, mauzoleum Said Alaudina, medresy Khana Mohameda Amina, mauzoleum Pakhlavan-Mahmuda, meczetu piątkowego Juma z 218 pięknie dekorowanymi drewnianymi kolumnami oraz należącego do haremu chana pałacu Tash Hauli, z malowniczym dziedzińcem; jego architektura jest typowa dla domów Chorezmu. Kolacja.

Dzień 14

KONEURGENC - DASZOGUZ - ASZCHABAD (Turkmenistan)

Przejazd na granicę Uzbekistanu z Turkmenistanem. Formalności na punkcie granicznym Shavat. Dalszy przejazd do Koneurgenc. Wizyta w mauzoleum Najmuddin Kubra, zbudowanym dla założyciela sekty sufistów. Następnie na trasie - mauzoleum Turabek-Khanym z XII-XIV w. zbudowane na cześć mongolskiej księżniczki oraz minaret Kutlug Temir, najwyższy w Azji Centralnej. Postój przy mauzoleum Sultan Tekesh, jednym z niewielu zabytków, które zachowały się z czasów przed przybyciem Mongołów. Przejazd do miejscowości Daszoguz. Kolacja. Przelot do Aszchabadu.

Dzień 15

Aszchabad

Zwiedzanie stolicy Turkmenistanu, przez dziesięć wieków ważnego miejsca postoju karawan na trasie Szlaku Jedwabnego. Dzisiaj to największe i najbardziej nowoczesne miasto, w którym wznosi się budynki z białego marmuru o niezwykle śmiałej, futurystycznej architekturze. Objazd stolicy - park Niepodległości, Łuk Neutralności, plac Pałacowy z orientalnym w stylu pałacem prezydenckim oraz nowoczesny meczet byłego prezydenta Turkmen-baszy, z imponującą złotą kopułą. Jest to największy meczet w Azji Środkowej, porównywany często do meczetu w Stambule. Postój przy pomniku Trzęsienia Ziemi. Następnie zwiedzanie Narodowego Muzeum Historycznego, które jest dumą miasta. W ogromnym gmachu znajduje się ok. pół miliona archeologicznych i etnograficznych eksponatów, w tym cenne dzieła sztuki, malarstwa, rzeźby, słynne turkmeńskie dywany, instrumenty muzyczne, broń, biżuteria, buddyjskie wazy oraz cenna kolekcja antycznych rytonów, naczyń w kształcie rogu. Obiad. Fakultatywnie - całodzienna wycieczka do krateru w Derweze zwanego Wrotami Piekieł (ok. 75 USD, min. 5 osób).

Dzień 16

Nisa - Aszchabad - Ałmaty

Czas wolny. Po południu przejazd na przedmieścia, gdzie znajduje się stanowisko archeologiczne antycznego miasta Nisa. Tu mieściła się dawna stolica i zarazem nekropolia imperium Partów (III w. p.n.e.), którego terytorium obejmowało dzisiejszy Iran i kraje ościenne. Do najcenniejszych jej zabytków należą pozostałości pięciokątnej twierdzy królewskiej z 43 wieżami. Wewnątrz murów o grubości 9metrów znajdowały się pałace i świątynie - obecnie w ruinie. Powrót do Aszchabadu. Po drodze postój przy nowoczesnym, marmurowym meczecie Ertugrul Gazi z 4minaretami i pięknymi witrażami. Przejazd na wzgórze, podziwianie panoramy miasta. Kolacja. Transfer na lotnisko i przelot do Ałmaty.

Dzień 17

Wylot z Ałmaty do Polski. Przylot do Warszawy.

I rata

2000 PLN płatna przy zapisie

Ii rata

Płatna na 45 dni przed wyjazdem

Cena obejmuje

• przeloty międzynarodowe rejsowymi liniami lotniczymi w klasie ekonomicznej,

• przelot wewnętrzny,

• przejazdy klimatyzowanym autokarem/mikrobusem,

• 15 noclegów; zakwaterowanie w hotelach 3/4, pokoje 2-os., 2 noclegi w guest house (w domach prywatnych, pokoje dwuosobowe, wspólne łazienki), dopłata do pokoju 1-os. 1600 PLN (oprócz guest house),

• 15 śniadań, 6 obiadów (w tym 1 w formie pikniku), 14 kolacji,

• występ folklorystyczny w Bucharze,

• opiekę polskiego pilota,

• usługi lokalnych przewodników,

• ubezpieczenie Signal Iduna (KL, NNW, bagaż).

Uwaga !

• Przy zapisie na wycieczkę do umowy należy dołączyć skan paszportu (strona ze zdjęciem). Przy wpłacie II raty należy złożyć wypełniony formularz do wizy do Turkmenistanu oraz kolorowe zdjęcie paszportowe (en face) w formie cyfrowej. Paszport musi być ważny co najmniej pół roku po zakończeniu wycieczki oraz posiadać min. 4 strony wolne. Od 1 lutego 2019 roku obywatele Polski mogą odwiedzić Uzbekistan w celach turystycznych bez wizy. Wiza do Turkmenistanu będzie wydana na granicy, koszt ok. 90 USD (należy zabrać ze sobą 2 fotografie paszportowe oraz opłatę graniczną ok. 15 USD). Uwaga - paszport nie może zawierać śladów pobytu w Izraelu, jak wiza czy stempel z przejścia granicznego.

• Na podatek turystyczny w Uzbekistanie należy zabrać ze sobą ok. 28 USD.

• W niektórych obiektach zabytkowych pobierana jest opłata za fotografowanie; kilka USD w każdym miejscu.

• Na bilety wstępu do zwiedzanych obiektów oraz kolejkę linową należy przeznaczyć ok. 130 USD.

• Na zwyczajowe napiwki dla przewodników lokalnych sugerujemy przeznaczyć ok. 50 USD.

• Uprzejmie informujemy, że na podstawie przepisów ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o usługach turystycznych (Dz. U. z 2016 r. poz.187 i 1334) znowelizowanych ustawą z dnia 22 lipca 2016 r. o zmianie ustawy o usługach turystycznych oraz ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych (Dz. U. z 2016 r. poz. 1334) od dnia 26.11.2016 r. pobierane są obowiązkowe składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny od każdego klienta z tytułu zawartej umowy o świadczenie usług turystycznych. Wysokość składki wynosi

13 zł za imprezy turystyczne na terytorium państw pozaeuropejskich z wykorzystaniem innego środka transportu niż loty czarterowe;

10 zł za imprezy turystyczne na terytorium państw europejskich z wykorzystaniem innego środka transportu niż loty czarterowe;

0 zł za imprezy turystyczne na terytorium krajów mających lądową granicę z RP, a w przypadku Federacji Rosyjskiej w obrębie obszaru obwodu kaliningradzkiego, a także za imprezy turystyczne na terytorium RP, w tym imprezy zagranicznej turystyki przyjazdowej

Więcej informacji na stronie

https://www.msit.gov.pl/pl/turystyka/prawo/2839,Rozporzadzenia-dotyczace-Turystycznego-Funduszu-Gwarancyjnego.html oraz http://www.ufg.pl

Terminy

29.05 - 14.06.2021, 13650.00 PLN21.08 - 06.09.2021, 13650.00 PLN

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Przed podróżą

Zgodnie z oficjalnie przekazywanymi komunikatami odnośnie koronawirusa informujemy, że wszystkie loty międzynarodowe do Kazachstanu są zawieszone. Lotniska zostały zamknięte.
Zalecamy śledzenie aktualnych oficjalnych informacji.
Wymaga się paszportu z co najmniej 6-miesięcznym terminem ważności (licząc od daty planowanego wyjazdu z Kazachstanu), z co najmniej jedną wolną stroną.
Obywatele polscy udający się do Kazachstanu muszą posiadać ważną wizę. Można ją uzyskać w Ambasadzie Republiki Kazachstanu w Warszawie, a tylko w wyjątkowych przypadkach wizy mogą być wydawane w punktach konsularnych na lotnisku w Ałmaty i Astanie (w praktyce ten tryb jest stosowany rzadko, np. przy okazji konferencji międzynarodowych czy wizyt oficjalnych; i wymaga wielu formalności). Nie ma możliwości otrzymania kazachstańskiej wizy podczas przekraczania granicy na innych przejściach (kolejowych, drogowych i lotniczych).