Aktualizujemy cenę
ZAREZERWUJ
Trwa weryfikacja ceny
Wakacje.plWczasyKazachstanKazachstan - kraina cudów

Kazachstan - kraina cudów

Wycieczka objazdowa

Lato 2021
Kod oferty: WAK467240
Z Wakacje.pl podróżuj bezpiecznie!
W sekcji „Przed podróżą” przeczytaj ważne informacje o bezpieczeństwie podróżowania i wymaganiach związanych z koronawirusem.
Jeżeli to możliwe zarezerwuj wycieczkę online.
 Zobacz szczegóły 

Promocja

tylko 15% zaliczkiGwarancja Najniższej Ceny

Itaka - LATO 2021

tylko 15% zaliczkiGwarancja Najniższej Ceny
Oferta z niską zaliczką - tylko 15%. Dodatkowo GRATIS: Gwarancja Niezmienności Ceny i Gwarancja Najniższej Ceny (jeśli po dokonaniu rezerwacji znajdziesz identyczną ofertę w korzystniejszej cenie w ramach tej promocji - Organizator obniży cenę wycieczki).

Dostępne pokoje

Pokój dwuosobowy

2 dorosłych
Aktualizujemy cenę

Dodatkowe opcje

Ubezpieczenie podróży wraz z kosztami rezygnacji i leczeniem COVID-19 AXA ASSISTANCE

315
za wycieczkę
promesa

Promesa Pewne Wakacje - TYLKO TERAZ ZA DARMO

promesa
0
za wycieczkę

Informacje o podróży

Wylot

30.04.2021 Piątek
WAWWarszawa - Chopin
01.05.2021 Sobota
TSEAkmola

Powrót

08.05.2021 Sobota
TSEAkmola
08.05.2021 Sobota
WAWWarszawa - Chopin

Szczegóły oferty

Kod oferty: WAK467240Organizator: Itaka

Region

Kazachstan /

Opis oferty:

Nursułtan (Astana) • Szymkent • Otrar • Arystan Baba • Turkiestan • Ałma-Ata • Kanion Szaryńskiego • Medeo • Alzhir Kraina cudów - to nie tylko slogan reklamowy, adresowany do turystów, którzy coraz częściej odwiedzają Kazachstan, ale także jego najkrótsza definicja. Ten ogromny kraj, leżący na Jedwabnym Szlaku to pustynie, stepy, nomadzi, miejsca, gdzie zatrzymał się czas, ale także Nursułtan (Astana) - nowoczesna stolica z drapaczami chmur i pamiątki po komunistycznej przeszłości. Zapraszamy na piękną podróż do kraju wolnych ludzi, jak mówią o sobie jego mieszkańcy. Trasa w Kazachstanie: ok. 4300km.

1. dzień.

Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do Kazachstanu.

2. dzień. nursułtan (astana)

Przylot w godzinach porannych do Nursułtan (Astany). Transfer do hotelu, zakwaterowanie. Wyjazd na panoramiczne zwiedzanie NURSUŁTAN (ASTANY), stolicy Kazachstanu, dynamicznie rozwijającego się miasta. Zwiedzanie starej i nowej części, m.in. symbol miasta - wieża widokowa Bajterek, Pałac Pokoju i Pojednania, wizyta w Muzeum Narodowym, przejazd obok Khan Shatyr - największego w Azji Środkowej centrum rozrywkowo-handlowego, Plac Centralny z Pomnikiem Niepodległości i inne. Wejście na wieżę widokową. Powrót do hotelu, nocleg.

3. dzień. szymkent - otrar- arystan baba

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko. Przelot do SZYMKENTU, jednego z najbardziej zielonych miast Kazachstanu, położonego na południu kraju, przy granicy z Uzbekistanem. Przejazd do ruin miasta OTRAR (obecnie Farab), ośrodka leżącego na Jedwabnym Szlaku, odgrywającego ważną rolę łącząc szlaki handlowe Chin, Europy i Środkowego Wschodu. Zwiedzanie: ruiny pałacu, meczet i łaźnie, odkryte w 1969 r. Przejazd do mauzoleum ARYSTAN BABA, architektonicznego pomnika pochodzącego z XIV w., zbudowanego nad grobem religijnego mistyka Arystona Baby żyjącego w XII w. Obiad na trasie. Wieczorem przyjazd do Turkiestanu, zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

4. dzień. turkiestan

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Zwiedzanie TURKIESTANU, jednego z najstarszych miast Kazachstanu, którego początki sięgają IV w., najważniejszego ośrodka pielgrzymkowego. Zwiedzanie m.in.: meczet Azret Sultan, drugi co do wielkości w Azji Centralnej, mauzoleum Hodży Ahmeda Jasawi - wielkiego poety i myśliciela, założyciela pierwszego tureckiego bractwa mistycznego, który po śmierci został uznany za świętego. Mauzoleum, które jest obecnie celem pielgrzymek, zostało wzniesione na polecenie Timura, w miejscu śmierci Hodży. Spacer po centrum: cmentarz, mury obronne, podziemny meczet i inne. Na trasie zwiedzania obiad. Transfer na stację kolejową. Przejazd do Ałma-Aty. Nocleg w pociągu.

5. dzień. ałma-ata

Dzień wolny na indywidualne zwiedzanie i zakupy na orientalnym Zielonym Bazarze. Zakwaterowanie w hotelu i nocleg.

6. dzień. kanion szaryńskiego

Śniadanie. Pobranie prowiantu i całodniowa wycieczka do KANIONU SZARYŃSKIEGO, leżącego w południowo-wschodnim Kazachstanie, w okolicy Gór Tienszan. Nazywany przez podróżników Wielkim Kanionem Azji ma długość ok. 150km. Zwiedzanie najpiękniejszej części kanionu, zwanej Doliną Zamków, z pięknymi formacjami skalnymi wyrzeźbionymi w ciągu tysięcy lat przez wiatr i wodę. Powrót do hotelu. Wieczorem typowa kolacja kazachska. W menu typowe potrawy, słodycze i drinki z ludową muzyką na żywo. Nocleg.

7. dzień. ałma-ata - medeo

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Kontynuacja zwiedzania Ałma-Aty: Plac Republiki, przejście obok Muzeum Historii - pamiątki po zabudowie z czasów komunizmu, surowej, ogromnej bryle betonu. Następnie Pomnik Chwały i Wiecznego Płomienia, poświęcony ofiarom walk o wolność i niepodległość kraju. Dalej Park Panfiłowa, od nazwiska generała Panfiłowa, bohatera II Wojny Światowej. W parku znajduje się unikalna, drewniana cerkiew katedralna Wniebowstąpienia wg projektu znanego rosyjskiego architekta Zhenkova z 1904 r., druga pod względem wysokości budowla drewniana na świecie. Nastepnie przejście obok Narodowego Muzeum Instrumentów Muzycznych. Czas wolny. Przejazd do MEDEO - światowej sławy lodowiska położonego w górskim wąwozie, gdzie szkolili się radzieccy łyżwiarze. W drodze powrotnej piękna panorama miasta z góry Kok-tobe. Transfer na stację kolejową, przejazd do Nursułtan (Astany). Nocleg w pociągu.

8. dzień. alzhir

Przyjazd do Nursułtan (Astany) w godzinach porannych. Śniadanie. Wyjazd do ALZHIR, byłego gułagu, gdzie były więzione żony z dziećmi zdrajców komunizmu za czasów Związku Radzieckiego. Powrót do miasta, zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny, nocleg.

9. dzień.

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko, wylot do Polski.

świadczenia:

5 noclegów w hotelach klasy turystycznej: 2 w Nursułtan (Astanie), 2 w Ałma-Acie, 1 w Turkiestanie; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • 2 nocne przejazdy pociągiem • wyżywienie zgodnie z programem • przelot • przejazd autokarem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

Uwagi:

Obowiązkowe opłaty na miejscu: rezerwacje i bilety wstępu, lokalni przewodnicy, przelot wewnętrzny: Nursułtan (Astana) - Szymkent, dopłata do kuszetek: Turkiestan - Ałma-Ata, Ałma-Ata - Nursułtan (Astana): ok. 290 USD; napiwki: ok. 3 USD/dzień; obowiązkowe opłaty na miejscu dla rezerwacji założonych do 31.01 2021: ok. 190 USD. Najpóźniej do 30 dni przed wylotem wymagane uzupełnienie danych paszportowych niezbędnych do rezerwacji biletów na przeloty i przejazdy wewnętrzne. Możliwość zamknięcia sprzedaży oferty na 30 dni przed wylotem (uzależnione od dostępności biletów na transfery wewnętrzne).

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Przed podróżą

Zgodnie z oficjalnie przekazywanymi komunikatami odnośnie koronawirusa informujemy, że wszystkie loty międzynarodowe do Kazachstanu są zawieszone. Lotniska zostały zamknięte.
Zalecamy śledzenie aktualnych oficjalnych informacji.
Wymaga się paszportu z co najmniej 6-miesięcznym terminem ważności (licząc od daty planowanego wyjazdu z Kazachstanu), z co najmniej jedną wolną stroną.
Obywatele polscy udający się do Kazachstanu muszą posiadać ważną wizę. Można ją uzyskać w Ambasadzie Republiki Kazachstanu w Warszawie, a tylko w wyjątkowych przypadkach wizy mogą być wydawane w punktach konsularnych na lotnisku w Ałmaty i Astanie (w praktyce ten tryb jest stosowany rzadko, np. przy okazji konferencji międzynarodowych czy wizyt oficjalnych; i wymaga wielu formalności). Nie ma możliwości otrzymania kazachstańskiej wizy podczas przekraczania granicy na innych przejściach (kolejowych, drogowych i lotniczych).