Aktualizujemy cenę
ZAREZERWUJ
Trwa weryfikacja ceny
Wakacje.plWczasyKostarykaKostaryka - Tropikalny raj dla aktywnych

Kostaryka - Tropikalny raj dla aktywnych

Wycieczka objazdowa

Last minute
Kod oferty: WAK630553
Z Wakacje.pl podróżuj bezpiecznie!
W sekcji „Przed podróżą” przeczytaj ważne informacje o bezpieczeństwie podróżowania i wymaganiach związanych z koronawirusem.
Jeżeli to możliwe zarezerwuj wycieczkę online.
 Zobacz szczegóły 
Trwa weryfikacja ceny

Informacje o podróży

Wylot

04.05.2021 Wtorek
WAWWarszawa - Chopin
04.05.2021 Wtorek
SJOSan Jose

Powrót

12.05.2021 Środa
SJOSan Jose
13.05.2021 Czwartek
WAWWarszawa - Chopin

Szczegóły oferty

Kod oferty: WAK630553Organizator: Konsorcjum Biur Podróży

San Jose - Park Narodowy Wulkanu Arenal - Park Narodowy Monteverde - Samara Beach - Plażowanie

Dzień 1

Wylot

Odprawa bagażowo paszportowa na lotnisku na min. 2h przed wylotem. Wylot do San Jose zgodnie z rozkładem lotów. Po przylocie transfer do hotelu. Zakwaterowanie, przekazanie materiałów informacyjnych i planu godzinowego wycieczki, nocleg.

Dzień 2

RAFTING NA RZECE PACUARE - ARENAL (ok 260km)

Śniadanie. Wczesnym rankiem przejazd nad spienioną rzekę Pacuare, aby przeżyć dreszcz emocji podczas raftingu (spływ pontonami po progach wodnych pod okiem instruktorów, ok. 30km, klasa III-IV) w niezwykłej scenerii egzotycznej przyrody, kanionów i gór Talamanca! Spływy pontonami w Kostaryce są zaliczane do najlepszych na świecie! Obiad.

Powrót do hotelu. Przejazd w kierunku wulkanu Arenal. Trasa wiedzie przez bardzo ciekawe krajobrazowo zakątki kraju. Po drodze przystanek na zdjęcia, zakupy u przydrożnych sprzedawców świeżych, soczystych i słodkich owoców. Zakwaterowanie i nocleg.

Dzień 3

PARK NARODOWY WULKANU ARENAL - KANIONOWANIE - GORĄCE, WULKANICZNE ŹRÓDŁA (ok 8km)

Śniadanie. Czym Kostaryka może Was jeszcze zaskoczyć, a czego nie można przegapić? Kanionowanie - czyli pływanie, skakanie i zjeżdżanie po licznych wodospadach. Obiad.

Piesza wycieczka z przewodnikiem po okolicy wulkanu Arenal. Jedna z legend Indian Maleku, którzy zamieszkiwali te tereny mówi, że wulkan zamieszkuje bóg ognia.

Wieczorem kąpiel w gorących źródłach wulkanicznych Tabacon Hot Springs, tworzących naturalne baseny i malownicze kaskady, o temperaturze od 35 do 40°C. W podświetlonych basenach, obrośniętych tropikalną roślinnością, można wspaniale odpocząć. Prosimy koniecznie zabrać ze sobą kostium kąpielowy!

Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

Dzień 4

ARENAL - MONTEVERDE (ok 120km)

Śniadanie. Przejazd jeepem nad Jezioro Arenal, w którego tafli malowniczo odbija się stożek wulkanu. Rejs łodzią pozwoli nam przyjrzeć się z bliska spienionym wodom pięknego jeziora.

Przejazd do dżungli Monteverde, zwanej też lasem chmurowym.

Zakwaterowanie w hotelu. W godzinach popołudniowych jazda konna po malowniczej okolicy, która skupia na swym terenie najbardziej kolorowe ptaki (400 gatunków) i motyle tropików, malownicze wodospady i bujne drzewa z wierzchołkami ukrytymi w gęstych chmurach. Najbardziej znanym okazem ptaka jest kwezal herbowy, w którego upierzeniu widoczne jest całe bogactwo soczystych kolorów górskiej dżungli. Można tu również spotkać aguti, koati, leniwce, małpy i jeżozwierze.

Powrót na nocleg w hotelu.

Dzień 5

PARK NARODOWY MONTEVERDE - CANOPY, CZYLI ZJAZD NA LINACH (ok 15km)

Śniadanie. Zapraszamy na canopy - bardzo popularny w Kostaryce rodzaj sportu, który polega na tym, że w uprzęży sunie się po linach pomiędzy rozpiętymi w konarach drzew platformami. Taka przejażdżka wzbudza naprawdę ogromne emocje, zwłaszcza, że przepiękne widoki podziwiane są z zupełnie innej perspektywy, tropikalna przyroda jest wręcz na wyciągnięcie ręki. Przystanek w miasteczku Santa Elena z restauracjami, kawiarniami, sklepami.

Powrót do hotelu na nocleg.

Dzień 6

MONTEVERDE - SAMARA BEACH (ok 140km)

Śniadanie. Przejazd na Samara Beach w prowincji Guanacaste, na Półwyspie Nicoya. Zakwaterowanie i nocleg.

Dzień 7

Plażowanie - Surfing

Śniadanie. Możliwość udziału w lekcji surfingu.

Czas wolny na odpoczynek, kąpiele morskie i słoneczne na przepięknej pacyficznej plaży. Nocleg w hotelu.

Dzień 8

SAMARA - SAN JOSE (ok 240km)

Po śniadaniu transfer do San Jose. Zakwaterowanie i nocleg w hotelu. Możliwość skorzystania z opcjonalnych wycieczek (plantacja kawy, wulkan Poas) - dostępność i cena na zapytanie.

Dzień 9

San Jose

Po śniadaniu transfer na lotnisko w San Jose i wylot do Polski.

Dzień 10

Powrót

Powrót do kraju.

Cena zawiera

Kosztu przelotów międzynarodowych (min. 3400 zł/os), transfery lądowe podczas zwiedzania, zakwaterowanie w hotelach 3-3,5 (8 nocy, kat. lokalna), wyżywienie wg programu, bilety wstępu wg programu, usługi anglojęzycznych przewodników, ubezpieczenie KL 150 000 EURO, NNW - 4 000 EURO, BAGAŻ - 400 EURO, obligatoryjnej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny TFG 13 zł/os oraz obligatoryjnej składki na Turystyczny Fundusz Pomocowy TFP w wysokości 13 zł/os.

Cena nie zawiera

Wczesnego zameldowania i późnego wymeldowania, dodatkowych posiłków, napojów do posiłków, kosztu wycieczek wymienionych jako opcjonalne, wydatków osobistych, taksy wylotowej 29 USD/os., napiwków dla kierowców i przewodników (sugerowane 3 USD/os./dzień).

Uwagi

1. Impreza jest realizowana przy min. 2 uczestnikach.

2. Istnieje możliwość wykupu ubezpieczenia od kosztów rezygnacji 3,2% kosztu imprezy. Należy to zgłosić i opłacić najpóźniej w ciągu 24h od dnia podpisania umowy.

3. Podany standard hoteli jest standardem lokalnym.

4. Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami (Ustawy o obywatelstwie polskim), przy przekraczaniu polskiej granicy państwowej przez obywateli Polski posiadających podwójne obywatelstwo, podczas kontroli granicznej obowiązuje wymóg okazania polskiego dokumentu paszportowego.

Warunki wjazdowe i pobytu

COVID-2019

Od 1 listopada 2020 Kostaryka otwiera się na ruch turystyczny niezależnie od kraju pochodzenia lub zamieszkania podróżującego.

Nie wymaga się dokumentu potwierdzającego negatywny wynik testu RT-PCR.

Zniesiono także wymóg kwarantanny, która może jednak być zarządzona przez kompetentne służby kostarykańskie w szczególnych przypadkach.

Wymagane ubezpieczenie zdrowotne ważne na całym terytorium kostaryki przez minimum 22 dni, gwarantujące pokrycie kosztów leczenia co najmniej w wysokości 50 tys. usd oraz minimum 2 tys. usd na zakwaterowanie w przypadku konieczności odbycia kwarantanny. preferowane są ubezpieczenia wykupione w kostarykańskich firmach ubezpieczeniowych

Instituto Nacional de Seguros (INS) lub Sagicor. Akceptowane jest międzynarodowe ubezpieczenie medyczne, pod warunkiem, że podróżujący przedstawi dokument po angielsku lub hiszpańsku wydany przez ubezpieczyciela, w którym zostanie potwierdzone spełnienie wszystkich ww. wymogi.

Turyści są zobowiązani do przestrzegania protokołu sanitarnego w zakresie m.in. pomiaru temperatury, dezynfekcji rąk, zachowania odstępu i noszenia masek. Obcokrajowiec powinien przestrzegać kwarantanny domowej, jeżeli mimo spełnienia ww. kryteriów zostanie nią objęty.

Ze względu na zmienną sytuację dotyczącą warunków wjazdu do poszczególnych krajów (wymagań wizowych, testów Covid-19 itd.) prosimy o zweryfikowanie tych warunków przed dokonaniem rezerwacji wyjazdu. Zachęcamy również do śledzenia bieżących doniesień nt. zagrożenia epidemiologicznego przed wyjazdem za granicę. Aktualne informacje na temat sytuacji w danym kraju, znajdują się na stronie www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/ostrzezenia

Nie ma obowiązku wizowego dla obywateli RP przy pobytach do 90 dni. Nie dotyczy to przyjazdu na pobyt stały lub w celu podjęcia pracy. Wymagane jest okazanie biletu powrotnego bądź na kontynuację podróży. Służby imigracyjne mają prawo zażądać okazania środków płatniczych wystarczających na pokrycie kosztów pobytu.

Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami (Ustawy o obywatelstwie polskim), przy przekraczaniu polskiej granicy państwowej przez obywateli Polski posiadających podwójne obywatelstwo, podczas kontroli granicznej obowiązuje wymóg okazania polskiego dokumentu paszportowego.

Ubezpieczenie zawarte w ofercie

· Świat Multitravel + CP (choroby przewlekłe) do 100% KL + AS (amatorskie uprawianie sportu) - KL 150 000 EURO, NNW - 4 000 EURO, BAGAŻ - 400 EURO

Gwarancja niezmienności ceny

Istnieje możliwość zakupu Gwarancji Niezmienności Ceny, kwota zależna jest od koszty imprezy (na osobę). Gwarancja oznacza,że cena zarezerwowanej imprezy turystycznej nie ulegnie zmianie do dnia wyjazdu (dotyczy wzrostu kursu walut)

Gwarancja nie dotyczy sytuacji zmian w rezerwacji na życzenie klienta, które skutkują zmianą ceny świadczeń na umowie. Informacje o zakupie Gwarancji Niezmienności Ceny należy zgłosić i opłacić maksymalnie w ciągu 7 dni od daty podpisania umowy.

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Pogoda

Temperatura w dzień
31°C
Temperatura w nocy
24°C
Temperatura wody
27°C
Liczba godzin słonecznych
6

Przed podróżą

Zgodnie z oficjalnie przekazywanymi komunikatami odnośnie koronawirusa informujemy, że Pasażerom wolno wjeżdżać na Kostarykę. Muszą oni posiadać kod QR wygenerowany poprzez wypełnienie formularza zobacz więcej oraz ubezpieczenie pokrywające koszty leczenia i zakwaterowania w związku z COVID-19, od 26 października 2020 władze Kostaryki nie wymagają dokumentu potwierdzającego negatywny wynik testu RT-PCR. Zniesiono także wymóg kwarantanny, która może jednak być zarządzona przez kompetentne służby kostarykańskie w szczególnych przypadkach.

UWAGA:

W związku z nowelizacją z dnia 22 lutego 2021 r. do rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ograniczeń na czas pandemii, osoby posiadające zaświadczenie o otrzymaniu dwóch dawek szczepienia przeciwko COVID-19, szczepionką dopuszczoną do obrotu w Unii Europejskiej są zwolnione z obowiązkowej kwarantanny po powrocie do Polski z zagranicy. Ponadto z obowiązku kwarantanny, po powrocie do kraju zwolnione są również osoby, które odbyły już izolację domową lub były hospitalizowane w związku z zakażeniem wirusem SARS-CoV-2, nie dawniej niż 6 miesięcy przed datą przekroczenia polskiej granicy.
Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od dnia przekroczenia granicy.
Nie ma obowiązku wizowego dla obywateli RP, którzy mają zamiar przebywać w Kostaryce w celach turystycznych nie dłużej niż 90 dni.
Szczepienia nie są wymagane.