Aktualizujemy cenę
ZAREZERWUJ
Trwa weryfikacja ceny
Wakacje.plWczasyKostarykaKostaryka - Tropikalny raj dla aktywnych

Kostaryka - Tropikalny raj dla aktywnych

Wycieczka objazdowa

Last minute
Kod oferty: WAK630553

Dostępne pokoje

Pokój dwuosobowy

2 dorosłych
Aktualizujemy cenę

Dodatkowe opcje

Ubezpieczenie podróży wraz z kosztami rezygnacji i leczeniem COVID-19 AXA ASSISTANCE

350
za wycieczkę
promesa

Promesa Pewne Wakacje - TYLKO TERAZ ZA DARMO

promesa
0
za wycieczkę
wpPilot
Teraz przy zakupie wycieczki dostęp do WP Pilot gratis!
Zgarnij kod 14 dniowego dostępu do WP Pilot - telewizji online i oglądaj 35 kanałów TV gdziekolwiek jesteś
 Sprawdź teraz 
Trwa weryfikacja ceny

Informacje o podróży

Wylot

17.11.2020 Wtorek
WAWWarszawa - Chopin
17.11.2020 Wtorek
SJOSan Jose

Powrót

25.11.2020 Środa
SJOSan Jose
26.11.2020 Czwartek
WAWWarszawa - Chopin

Szczegóły oferty

Kod oferty: WAK630553Organizator: Konsorcjum Biur Podróży

San Jose - Park Narodowy Wulkanu Arenal - Park Narodowy Monteverde - Samara Beach - Plażowanie

Dzień 1

Wylot

Odprawa bagażowo paszportowa na lotnisku na min. 2h przed wylotem. Wylot do San Jose zgodnie z rozkładem lotów. Po przylocie transfer do hotelu. Zakwaterowanie, przekazanie materiałów informacyjnych i planu godzinowego wycieczki, nocleg.

Dzień 2

RAFTING NA RZECE PACUARE - ARENAL (ok 260km)

Śniadanie. Wczesnym rankiem przejazd nad spienioną rzekę Pacuare, aby przeżyć dreszcz emocji podczas raftingu (spływ pontonami po progach wodnych pod okiem instruktorów, ok. 30km, klasa III-IV) w niezwykłej scenerii egzotycznej przyrody, kanionów i gór Talamanca! Spływy pontonami w Kostaryce są zaliczane do najlepszych na świecie! Obiad.

Powrót do hotelu. Przejazd w kierunku wulkanu Arenal. Trasa wiedzie przez bardzo ciekawe krajobrazowo zakątki kraju. Po drodze przystanek na zdjęcia, zakupy u przydrożnych sprzedawców świeżych, soczystych i słodkich owoców. Zakwaterowanie i nocleg.

Dzień 3

PARK NARODOWY WULKANU ARENAL - KANIONOWANIE - GORĄCE, WULKANICZNE ŹRÓDŁA (ok 8km)

Śniadanie. Czym Kostaryka może Was jeszcze zaskoczyć, a czego nie można przegapić? Kanionowanie - czyli pływanie, skakanie i zjeżdżanie po licznych wodospadach. Obiad.

Piesza wycieczka z przewodnikiem po okolicy wulkanu Arenal. Jedna z legend Indian Maleku, którzy zamieszkiwali te tereny mówi, że wulkan zamieszkuje bóg ognia.

Wieczorem kąpiel w gorących źródłach wulkanicznych Tabacon Hot Springs, tworzących naturalne baseny i malownicze kaskady, o temperaturze od 35 do 40°C. W podświetlonych basenach, obrośniętych tropikalną roślinnością, można wspaniale odpocząć. Prosimy koniecznie zabrać ze sobą kostium kąpielowy!

Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

Dzień 4

ARENAL - MONTEVERDE (ok 120km)

Śniadanie. Przejazd jeepem nad Jezioro Arenal, w którego tafli malowniczo odbija się stożek wulkanu. Rejs łodzią pozwoli nam przyjrzeć się z bliska spienionym wodom pięknego jeziora.

Przejazd do dżungli Monteverde, zwanej też lasem chmurowym.

Zakwaterowanie w hotelu. W godzinach popołudniowych jazda konna po malowniczej okolicy, która skupia na swym terenie najbardziej kolorowe ptaki (400 gatunków) i motyle tropików, malownicze wodospady i bujne drzewa z wierzchołkami ukrytymi w gęstych chmurach. Najbardziej znanym okazem ptaka jest kwezal herbowy, w którego upierzeniu widoczne jest całe bogactwo soczystych kolorów górskiej dżungli. Można tu również spotkać aguti, koati, leniwce, małpy i jeżozwierze.

Powrót na nocleg w hotelu.

Dzień 5

PARK NARODOWY MONTEVERDE - CANOPY, CZYLI ZJAZD NA LINACH (ok 15km)

Śniadanie. Zapraszamy na canopy - bardzo popularny w Kostaryce rodzaj sportu, który polega na tym, że w uprzęży sunie się po linach pomiędzy rozpiętymi w konarach drzew platformami. Taka przejażdżka wzbudza naprawdę ogromne emocje, zwłaszcza, że przepiękne widoki podziwiane są z zupełnie innej perspektywy, tropikalna przyroda jest wręcz na wyciągnięcie ręki. Przystanek w miasteczku Santa Elena z restauracjami, kawiarniami, sklepami.

Powrót do hotelu na nocleg.

Dzień 6

MONTEVERDE - SAMARA BEACH (ok 140km)

Śniadanie. Przejazd na Samara Beach w prowincji Guanacaste, na Półwyspie Nicoya. Zakwaterowanie i nocleg.

Dzień 7

Plażowanie - Surfing

Śniadanie. Możliwość udziału w lekcji surfingu.

Czas wolny na odpoczynek, kąpiele morskie i słoneczne na przepięknej pacyficznej plaży. Nocleg w hotelu.

Dzień 8

SAMARA - SAN JOSE (ok 240km)

Po śniadaniu transfer do San Jose. Zakwaterowanie i nocleg w hotelu. Możliwość skorzystania z opcjonalnych wycieczek (plantacja kawy, wulkan Poas) - dostępność i cena na zapytanie.

Dzień 9

San Jose

Po śniadaniu transfer na lotnisko w San Jose i wylot do Polski.

Dzień 10

Powrót

Powrót do kraju.

Cena zawiera

Kosztu przelotów międzynarodowych (min. 3400 zł/os), transfery lądowe podczas zwiedzania, zakwaterowanie w hotelach 3-3,5 (8 nocy, kat. lokalna), wyżywienie wg programu, bilety wstępu wg programu, usługi anglojęzycznych przewodników, ubezpieczenie KL 150 000 EURO, NNW - 4 000 EURO, BAGAŻ - 400 EURO, składkę TFG 13 zł/os.

Cena nie zawiera

Wczesnego zameldowania i późnego wymeldowania, dodatkowych posiłków, napojów do posiłków, kosztu wycieczek wymienionych jako opcjonalne, wydatków osobistych, taksy wylotowej 29 USD/os., napiwków dla kierowców i przewodników (sugerowane 3 USD/os./dzień).

Uwagi

1. Impreza jest realizowana przy min. 2 uczestnikach.

2. Istnieje możliwość wykupu ubezpieczenia od kosztów rezygnacji 3,2% kosztu imprezy. Należy to zgłosić i opłacić najpóźniej w ciągu 24h od dnia podpisania umowy.

3. Podany standard hoteli jest standardem lokalnym.

4. Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami (Ustawy o obywatelstwie polskim), przy przekraczaniu polskiej granicy państwowej przez obywateli Polski posiadających podwójne obywatelstwo, podczas kontroli granicznej obowiązuje wymóg okazania polskiego dokumentu paszportowego.

Ubezpieczenie zawarte w ofercie

· Świat Multitravel + CP (choroby przewlekłe) do 100% KL + AS (amatorskie uprawianie sportu) - KL 150 000 EURO, NNW - 4 000 EURO, BAGAŻ - 400 EURO

Gwarancja niezmienności ceny

Istnieje możliwość zakupu Gwarancji Niezmienności Ceny, kwota zależna jest od koszty imprezy (na osobę). Gwarancja oznacza,że cena zarezerwowanej imprezy turystycznej nie ulegnie zmianie do dnia wyjazdu (dotyczy wzrostu kursu walut)

Gwarancja nie dotyczy sytuacji zmian w rezerwacji na życzenie klienta, które skutkują zmianą ceny świadczeń na umowie. Informacje o zakupie Gwarancji Niezmienności Ceny należy zgłosić i opłacić maksymalnie w ciągu 7 dni od daty podpisania umowy.

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Pogoda

Temperatura w dzień
30°C
Temperatura w nocy
23°C
Temperatura wody
27°C
Liczba godzin słonecznych
5

Przed podróżą

Paszporty

Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od dnia przekroczenia granicy.

Wizy

Nie ma obowiązku wizowego dla obywateli RP, którzy mają zamiar przebywać w Kostaryce w celach turystycznych nie dłużej niż 90 dni.

Szczepienia, służba zdrowia

Szczepienia nie są wymagane.

Zgodnie z oficjalnie przekazywanymi komunikatami odnośnie koronawirusa informujemy, że Pasażerom nie wolno wjeżdżać na Kostarykę.
- Nie dotyczy to obywateli Kostaryki i mieszkańców Kostaryki.
- Nie dotyczy to pasażerów, którzy opuścili Kostarykę przed 25 marca 2020 r. i mają:
a) Stały pobyt w Kostaryce; lub
b) Tymczasowy pobyt w Kostaryce;
Decyzja pozostaje w mocy do odwołania.
Zalecamy śledzenie aktualnych oficjalnych informacji.

Infolinia Wakacje.pl

+48 58 325 29 00