Aktualizujemy cenę
ZAREZERWUJ
Trwa weryfikacja ceny
Wakacje.plWczasyKostarykaAndaz Costa Rica Resort At Peninsula Papagayo

Andaz Costa Rica Resort At Peninsula Papagayo

Kod oferty: WAK642623
Z Wakacje.pl podróżuj bezpiecznie!
W sekcji „Przed podróżą” przeczytaj ważne informacje o bezpieczeństwie podróżowania i wymaganiach związanych z koronawirusem.
Jeżeli to możliwe zarezerwuj wycieczkę online.
 Zobacz szczegóły 
Trwa weryfikacja ceny

Najchętniej wybierana opcja. Szybko, bezpiecznie, gdziekolwiek jesteś!

Informacje o podróży

Wylot

22.05.2021 Sobota
WAWWarszawa - Chopin
22.05.2021 Sobota
SJOSan Jose

Powrót

29.05.2021 Sobota
SJOSan Jose
30.05.2021 Niedziela
WAWWarszawa - Chopin

Szczegóły oferty

Kod oferty: WAK642623Organizator: Konsorcjum Biur Podróży

Położenie

Luksusowy hotel zlokalizowany na wzgórzu, skąd roztacza się niezwykle malowniczy widok na bujny las i Pacyfik. Plaża oddalona jest od obiektu około 2minut spacerem. Około 4h drogi dzieli go od lotniska międzynarodowego w San Jose.

Pokoje

Nowocześnie urządzone, wyposażone są w klimatyzację, wiatrak sufitowy, TV, bezpłatne Wi-Fi, sejf, telefon (bezpłatne połączenia lokalne), ekspres do kawy, czajnik, mini-bar uzupełniany codziennie, kapelusze fedora, klapki plażowe, kosmetyki kąpielowe, szlafrok, suszarkę do włosów, żelazko z deską do prasowania.

Składają się z sypialni, pokoju dziennego z panoramicznym oknem, łazienki z wanną i prysznicem, przestronnego balkonu.

Do dyspozycji gości

Siłownia, basen, SPA.

Restauracje

Rio Bhongo Restaurant - serwująca dania kuchni międzynarodowej i lokalnej,

Ostra Restaurant - dania ze świeżych owoców morza,

Chao Pescao Small Plates & Bar - bar z przekąskami, często z muzyką na żywo, z widokiem na Marina Papagayo and Culebra Bay,

Andaz Beach House - przy plaży, serwująca drinki, sałatki, tacos, burgery, grillowane ryby.

Hotel może zorganizować wycieczkę do Parku Narodowego Wulkanu Arenal, Monteverde, Rincon de la Vieja, Barra Honda, lekcje surfingu, rafting (spływ rzeczny pontonami), nurkowanie głębinowe, zjazd na linach wysoko w koronach drzew, zajęcia jogi.

Cena zawiera

Bilet lotniczy na trasie Warszawa-San Jose (SJO)-Warszawa (z przesiadkami) w cenie min. 3700 zł/os., transfer lotnisko- hotel- lotnisko, zakwaterowanie w hotelu przez 7, 10 lub 14 nocy, wyżywienie śniadania lub All inclusive, ubezpieczenie ŚWIAT MultiTravel + CP (choroby przewlekłe) do 100% KL + AS (amatorskie uprawianie sportu) KL 150.000 EUR, NNW 4.000 EUR, BP 400 EUR, obligatoryjnej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny TFG 13 zł/os oraz obligatoryjnej składki na Turystyczny Fundusz Pomocowy TFP w wysokości 13 zł/os..

Cena nie zawiera

Wydatków własnych, napiwków, opłaty wylotowej ok. 30 USD/os. (płatne na lotnisku przy wylocie z Kostaryki), dobrowolnego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji 3,2%.

Uwagi

1. Cena przelotu została podana w najniższej taryfie obowiązującej na przelot w okresie ważności powyższej taryfy. W przypadku niedostępności tej taryfy istnieje możliwość rezerwacji biletu w innej wyższej - za odpowiednią dopłatą.

2. Przy wylotach w okresie "Wysokiego Sezonu" obowiązuje dopłata do biletu lotniczego (zgodnie z taryfą linii lotniczej, na której został zarezerwowany przelot).

3. Przy przelotach przez USA każdy obywatel RP musi być zarejestrowany w elektronicznym systemie weryfikacji (ESTA). Podróżujący samolotem będą mogli dostać się na teren Stanów Zjednoczonych po uprzednim otrzymaniu autoryzacji ESTA (również dotyczy przesiadek). Łączny koszt pośrednictwa i ESTA wynosi 160 zł/os.

4. Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami (Ustawy o obywatelstwie polskim), przy przekraczaniu polskiej granicy państwowej przez obywateli Polski posiadających podwójne obywatelstwo, podczas kontroli granicznej obowiązuje wymóg okazania polskiego dokumentu paszportowego.

Warunki wjazdowe i pobytu

COVID-2019

Od 1 listopada 2020 Kostaryka otwiera się na ruch turystyczny niezależnie od kraju pochodzenia lub zamieszkania podróżującego.

Nie wymaga się dokumentu potwierdzającego negatywny wynik testu RT-PCR.

Zniesiono także wymóg kwarantanny, która może jednak być zarządzona przez kompetentne służby kostarykańskie w szczególnych przypadkach.

Wymagane ubezpieczenie zdrowotne ważne na całym terytorium kostaryki przez minimum 22 dni, gwarantujące pokrycie kosztów leczenia co najmniej w wysokości 50 tys. usd oraz minimum 2 tys. usd na zakwaterowanie w przypadku konieczności odbycia kwarantanny. preferowane są ubezpieczenia wykupione w kostarykańskich firmach ubezpieczeniowych

Instituto Nacional de Seguros (INS) lub Sagicor. Akceptowane jest międzynarodowe ubezpieczenie medyczne, pod warunkiem, że podróżujący przedstawi dokument po angielsku lub hiszpańsku wydany przez ubezpieczyciela, w którym zostanie potwierdzone spełnienie wszystkich ww. wymogi.

Turyści są zobowiązani do przestrzegania protokołu sanitarnego w zakresie m.in. pomiaru temperatury, dezynfekcji rąk, zachowania odstępu i noszenia masek. Obcokrajowiec powinien przestrzegać kwarantanny domowej, jeżeli mimo spełnienia ww. kryteriów zostanie nią objęty.

Ze względu na zmienną sytuację dotyczącą warunków wjazdu do poszczególnych krajów (wymagań wizowych, testów Covid-19 itd.) prosimy o zweryfikowanie tych warunków przed dokonaniem rezerwacji wyjazdu. Zachęcamy również do śledzenia bieżących doniesień nt. zagrożenia epidemiologicznego przed wyjazdem za granicę. Aktualne informacje na temat sytuacji w danym kraju, znajdują się na stronie www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/ostrzezenia

Nie ma obowiązku wizowego dla obywateli RP przy pobytach do 90 dni. Nie dotyczy to przyjazdu na pobyt stały lub w celu podjęcia pracy. Wymagane jest okazanie biletu powrotnego bądź na kontynuację podróży. Służby imigracyjne mają prawo zażądać okazania środków płatniczych wystarczających na pokrycie kosztów pobytu.

Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami (Ustawy o obywatelstwie polskim), przy przekraczaniu polskiej granicy państwowej przez obywateli Polski posiadających podwójne obywatelstwo, podczas kontroli granicznej obowiązuje wymóg okazania polskiego dokumentu paszportowego.

Gwarancja niezmienności ceny

Istnieje możliwość zakupu Gwarancji Niezmienności Ceny, kwota zależna jest od kosztu imprezy (na osobę). Gwarancja oznacza, że cena zarezerwowanej imprezy turystycznej nie ulegnie zmianie do dnia wyjazdu (dotyczy wzrostu kursu walut). Gwarancja nie dotyczy sytuacji zmian w rezerwacji na życzenie klienta, które skutkują zmianą ceny świadczeń na umowie. Informację o zakupie Gwarancji Niezmienności Ceny należy zgłosić i opłacić maksymalnie w ciągu 7 dni od daty podpisania umowy.

Do 3500 zł/osoba - 65 zł/osoba

3501 do 6000 zł/osoba - 100 zł/osoba

Od 6001 do 9000 zł/osoba - 170 zł/osoba

Powyżej 9000 zł/osoba - 250 zł/osoba

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Mapa

Pogoda

Temperatura w dzień
31°C
Temperatura w nocy
24°C
Temperatura wody
27°C
Liczba godzin słonecznych
6

Przed podróżą

Zgodnie z oficjalnie przekazywanymi komunikatami odnośnie koronawirusa informujemy, że Pasażerom wolno wjeżdżać na Kostarykę. Muszą oni posiadać kod QR wygenerowany poprzez wypełnienie formularza zobacz więcej oraz ubezpieczenie pokrywające koszty leczenia i zakwaterowania w związku z COVID-19, od 26 października 2020 władze Kostaryki nie wymagają dokumentu potwierdzającego negatywny wynik testu RT-PCR. Zniesiono także wymóg kwarantanny, która może jednak być zarządzona przez kompetentne służby kostarykańskie w szczególnych przypadkach.
Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od dnia przekroczenia granicy.
Nie ma obowiązku wizowego dla obywateli RP, którzy mają zamiar przebywać w Kostaryce w celach turystycznych nie dłużej niż 90 dni.
Szczepienia nie są wymagane.

Opinie

Czekamy na pierwszą opinię! Może Twoją?

Możesz opowiedzieć coś o tej ofercie? Polecasz ją czy wręcz przeciwnie? Podziel się swoimi doświadczeniami i pomóż innym podjąć decyzję, gdzie pojechać na wakacje.

no offer review
no offer review