Średnia ocena1 opinia
2.8
Aktualizujemy cenę
Trwa weryfikacja ceny

Kostaryka

Wycieczka objazdowa
Kod oferty: WAK489351
Kod oferty: WAK489351
1/12

Opis oferty

Organizator: ItakaKod oferty: WAK489351

Region

Kostaryka /

Opis oferty:

San José • Plantacja Kawy Doka • Ogrody Wodospadów La Paz • Rezerwat Narodowy Cano Negro • Park Narodowy Wulkanu Arenal • La Fortuna • rzeka Tarcoles • Park Narodowy Marino Ballena • Park Narodowy Manuel Antonio • San JoséPrzyrodniczy raj, gdzie mieszkają egzotyczne zwierzęta, a bogactwo przyrody przyprawia o zawrót głowy. Zachwycają majestatyczne wulkany i wszechobecna zieleń. Kostaryka słynie także z doskonałej kawy, bananów i obramowanych palmami plaż. Na wąskim pasie ziemi pomiędzy dwoma oceanami żyją ludzie, którzy mówią o sobie "ticos". Codziennie nowa przygoda i nowe emocje. Może na trasie zdarzy się Państwu zobaczyć kwezala - najpiękniejszego ptaka zachodniej półkuli, symbolu Kostaryki? Trasa w Kostaryce: ok. 700km.

1. dzień. san jos?

Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do SAN JOS? - stolicy Kostaryki. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

2. dzień. plantacja kawy doka - ogrody wodospadów la paz

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do PLANTACJI KAWY DOKA (Doka Estate), której tradycja sięga 1931 r., o powierzchni ponad 8 tys. m². Można tu zobaczyć różne metody uprawy i poznać techniki parzenia kawy. Na terenie plantacji znajduje się zabytkowy młyn wodny, który został uznany za Dziedzictwo Historyczne i Architektoniczne. Obiad. Przejazd do OGRODÓW WODOSPADÓW LA PAZ, magicznego miejsca z malowniczymi wodospadami i egzotyczną roślinnością. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

3. dzień. rezerwat narodowy cano negro - p.n. wulkanu arenal - la fortuna

Śniadanie. Przejazd do REZERWATU NARODOWEGO CANO NEGRO. Wyprawa łodzią do miejsca idealnego do obserwacji wielu gatunków ptaków, które są największą atrakcją rezerwatu. Po południu spacer po PARKU NARODOWYM WULKANU ARENAL i podziwianie pięknych widoków na wulkan, który ma kształt niemal idealnego stożka. Podczas wędrówki po parku, przy odrobinie szczęścia można zobaczyć śpiące w koronach drzew leniwce. Przejazd do gorących źródeł LA FORTUNA, czas wolny na relaks w basenach z wodą termalną spływającą wprost ze zboczy wulkanu Arenal. Wody termalne La Fortuna są bardzo bogate w minerały, szczególnie wapń i magnez, dzięki czemu kąpiel dostarcza nie tylko relaksu, ale również działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i rozluźnia mięśnie. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

4. dzień. rzeka tarcoles

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd nad RZEKĘ TARCOLES, której wody zamieszkuje największa na kontynencie amerykańskim ilość krokodyli, a bagna położone przy jej ujściu tworzą dom dla ptactwa wodnego i ptaków brodzących. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): "Crocodile boat tour" - niepowtarzalna okazja to obserwacji krokodyli w ich naturalnym środowisku. Obiad. Przejazd nad wybrzeże Oceanu Spokojnego. Zakwaterowanie w hotelu, w okolicach Parku Narodowego Manuel Antonio. Nocleg.

5. dzień. p.n. marino ballena

Śniadanie. Wizyta w PARKU NARODOWYM MARINO BALLENA, jednym z najmniejszych i najmłodszych parków narodowych Kostaryki. Czekają tam piękne plaże z rafą koralową i namorzyny, które zamieszkują jaszczurki, kajmany i szopy. Plaże te są terenami lęgowymi żółwi oliwkowych i szylkretowych. Czas wolny na plażowanie lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): rejs w poszukiwaniu delfinów i wielorybów oraz możliwość snurkowania w rejonie Piedra Ballena i Tómbolo Punta Uvita. Obiad. Powrót do hotelu, czas wolny, nocleg.

6. dzień. wypoczynek

Śniadanie. Czas wolny - wypoczynek na plaży. Nocleg.

7. dzień. p.n. manuel antonio

Śniadanie. Wizyta w PARKU NARODOWYM MANUEL ANTONIO, w którym piękne, szerokie, białe plaże, górujące nad nimi porośnięte klify, dżungla po jednej stronie, a Ocean Spokojny po drugiej, tworzą niezapomniany spektakl kolorów. Obiad. Na terenie parku znajdują się lasy, bagna, występuje tu wiele gatunków flory i fauny. Spacerując ścieżkami, można zaobserwować zamieszkujące park zwierzęta, m.in. małpki kapucynki, czepiaki i sajmiri, wiele gatunków ptaków, a także legwany i leniwce. Powrót do hotelu, nocleg.

8. dzień. san jos?

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Panoramiczne zwiedzanie oraz spacer po centrum SAN JOS? - tętniącej życiem, nowoczesnej stolicy Kostaryki, położonej w otoczeniu zdumiewających lasów deszczowych. Obiad. Transfer na lotnisko. Wylot do Polski.

9. dzień

Przylot do Polski.

świadczenia:

7 noclegów w hotelach: 1 w San José, 2 w okolicy P. N. Arenal, 4 w okolicy P. N. Manuel Antonio; 2-os. pokoje z łazienkami • wyżywienie: 7 śniadań, 5 obiadów, 1 kolacja • przelot • przejazdy autokarem lub busem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW Complex

Uwagi:

Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy, wynajem łodzi: ok. 120 USD, napiwki: ok. 5 USD/dzień/os. Opłaty fakultatywne: "Crocodile boat tour": ok. 37 USD; wymagane min. 10 os.; rejs w P. N. Marino Ballena: ok. 100 USD. Z uwagi na warunki klimatyczne w parkach narodowych i innych obszarach występowania lasów deszczowych zaleca się zabranie zakrytego obuwia, przewiewnej odzieży, także z długim rękawem, okrycia chroniącego przed deszczem, nakrycia głowy oraz środków odstraszających owady. Warto także zabezpieczyć przed wilgocią dokumenty podróży oraz sprzęt fotograficzny.

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Wylot

Czwartek, 20.10.2022
09:50
17:55
WAWWarszawa - Chopin
SJOJuan Santamaria

Powrót

Czwartek, 27.10.2022
19:40
18:25
SJOJuan Santamaria
WAWWarszawa - Chopin

Dostępne pokoje

Pok. 2 os.

2 dorosłych
Aktualizujemy cenę
Trwa weryfikacja ceny
lub

Mapa

Pogoda

Październik

Zobacz cały rok
29°C
23°C
27°C
5

Przed podróżą

SYTUACJA W UKRAINIE
W związku z obecną sytuacją władze Ukrainy zamknęły swoją przestrzeń powietrzną dla lotów cywilnych. Oznacza to, że samoloty, w tym także te o charakterze turystycznym nie przelatują nad terytorium tego kraju. Linie lotnicze zawiesiły czasowo połączenia z Ukrainą. Wszystkie loty będą realizowane alternatywnymi, bezpiecznymi trasami.

COVID-19
WYMAGANE DOKUMENTY
Należy wypełnić tzw. Pase de Salud (Kartę Zdrowia) - cyfrowy formularz epidemiologiczny dostępny w kilku językach (zobacz więcej). Pase de Salud można wypełnić na 48 godzin przed podróżą wykorzystując dane z posiadanego ubezpieczenia międzynarodowego lub wykupionego ubezpieczenia kostarykańskiego.
Ubezpieczenie zdrowotne ważne na całym terytorium Kostaryki przez planowany okres pobytu, gwarantujące pokrycie kosztów leczenia związanych z COVID-19 w wysokości co najmniej 50 tys. USD oraz minimum 2 tys. USD na zakwaterowanie w przypadku konieczności odbycia kwarantanny lub zmiany planów podróży.

Bilet powrotny lub na dalszą podróż samolotem.

ZASZCZEPIENI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie obowiązuje.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna/test po powrocie: nie obowiązuje.

OZDROWIEŃCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie obowiązuje.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna/test po powrocie: nie obowiązuje.

DZIECI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie obowiązuje.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna/test po powrocie: nie obowiązuje.

POZOSTALI PODRÓŻUJĄCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie obowiązuje.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna/test po powrocie: nie obowiązuje.

TRANZYT LUB WYLOT SPOZA POLSKI
Jeśli wylatujesz/wyjeżdżasz z innego kraju niż Polska lub korzystasz z tranzytu w innym państwie sprawdź aktualne warunki wjazdowego do tego państwa (możesz być objęty dodatkowymi restrykcjami). Szczegóły na: zobacz więcej.

TESTY W SUPERCENIE!
Jeśli potrzebujesz testu, możesz szybko i tanio zamówić go przez Wakacje.pl. W ofercie są zarówno testy przed wyjazdem za granicę z zaświadczeniem w języku angielskim, jak i testy po powrocie do Polski. Przeczytaj więcej o tym, jak skorzystać z szybkich testów na COVID-19 w supercenie.


Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od dnia przekroczenia granicy.
Nie ma obowiązku wizowego dla obywateli RP, którzy mają zamiar przebywać w Kostaryce w celach turystycznych nie dłużej niż 90 dni.
Szczepienia nie są wymagane.