Black Week Trwa! ⏱️ Rabaty do 40% i oferty do 999 zł/os.Sprawdź

Kostaryka

Wycieczka objazdowa
Kod oferty: WAK489351
Przedsprzedaż
Kod oferty: WAK489351
1/12

Opis oferty

Organizator: ItakaKod oferty: WAK489351

Region

Kostaryka /

Opis oferty:

San José • Plantacja Kawy Doka • Ogrody Wodospadów La Paz • Rezerwat Narodowy Cano Negro • Park Narodowy Wulkanu Arenal • La Fortuna • rzeka Tarcoles • Park Narodowy Marino Ballena • Park Narodowy Manuel Antonio • San JoséPrzyrodniczy raj, gdzie mieszkają egzotyczne zwierzęta, a bogactwo przyrody przyprawia o zawrót głowy. Zachwycają majestatyczne wulkany i wszechobecna zieleń. Kostaryka słynie także z doskonałej kawy, bananów i obramowanych palmami plaż. Na wąskim pasie ziemi pomiędzy dwoma oceanami żyją ludzie, którzy mówią o sobie "ticos". Codziennie nowa przygoda i nowe emocje. Może na trasie zdarzy się Państwu zobaczyć kwezala - najpiękniejszego ptaka zachodniej półkuli, symbolu Kostaryki? Trasa w Kostaryce: ok. 700km.

1. dzień. san jos?

Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do SAN JOS? - stolicy Kostaryki. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

2. dzień. plantacja kawy doka - ogrody wodospadów la paz

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do PLANTACJI KAWY DOKA (Doka Estate), której tradycja sięga 1931 r., o powierzchni ponad 8 tys. m². Można tu zobaczyć różne metody uprawy i poznać techniki parzenia kawy. Na terenie plantacji znajduje się zabytkowy młyn wodny, który został uznany za Dziedzictwo Historyczne i Architektoniczne. Obiad. Przejazd do OGRODÓW WODOSPADÓW LA PAZ, magicznego miejsca z malowniczymi wodospadami i egzotyczną roślinnością. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

3. dzień. rezerwat narodowy cano negro - p.n. wulkanu arenal - la fortuna

Śniadanie. Przejazd do REZERWATU NARODOWEGO CANO NEGRO. Wyprawa łodzią do miejsca idealnego do obserwacji wielu gatunków ptaków, które są największą atrakcją rezerwatu. Po południu spacer po PARKU NARODOWYM WULKANU ARENAL i podziwianie pięknych widoków na wulkan, który ma kształt niemal idealnego stożka. Podczas wędrówki po parku, przy odrobinie szczęścia można zobaczyć śpiące w koronach drzew leniwce. Przejazd do gorących źródeł LA FORTUNA, czas wolny na relaks w basenach z wodą termalną spływającą wprost ze zboczy wulkanu Arenal. Wody termalne La Fortuna są bardzo bogate w minerały, szczególnie wapń i magnez, dzięki czemu kąpiel dostarcza nie tylko relaksu, ale również działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i rozluźnia mięśnie. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

4. dzień. rzeka tarcoles

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd nad RZEKĘ TARCOLES, której wody zamieszkuje największa na kontynencie amerykańskim ilość krokodyli, a bagna położone przy jej ujściu tworzą dom dla ptactwa wodnego i ptaków brodzących. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): "Crocodile boat tour" - niepowtarzalna okazja to obserwacji krokodyli w ich naturalnym środowisku. Obiad. Przejazd nad wybrzeże Oceanu Spokojnego. Zakwaterowanie w hotelu, w okolicach Parku Narodowego Manuel Antonio. Nocleg.

5. dzień. p.n. marino ballena

Śniadanie. Wizyta w PARKU NARODOWYM MARINO BALLENA, jednym z najmniejszych i najmłodszych parków narodowych Kostaryki. Czekają tam piękne plaże z rafą koralową i namorzyny, które zamieszkują jaszczurki, kajmany i szopy. Plaże te są terenami lęgowymi żółwi oliwkowych i szylkretowych. Obiad. Powrót do hotelu, czas wolny, nocleg.

6. dzień. wypoczynek

Śniadanie. Czas wolny - wypoczynek na plaży. Nocleg.

7. dzień. p.n. manuel antonio

Śniadanie. Wizyta w PARKU NARODOWYM MANUEL ANTONIO, w którym piękne, szerokie, białe plaże, górujące nad nimi porośnięte klify, dżungla po jednej stronie, a Ocean Spokojny po drugiej, tworzą niezapomniany spektakl kolorów. Obiad. Na terenie parku znajdują się lasy, bagna, występuje tu wiele gatunków flory i fauny. Spacerując ścieżkami, można zaobserwować zamieszkujące park zwierzęta, m.in. małpki kapucynki, czepiaki i sajmiri, wiele gatunków ptaków, a także legwany i leniwce. Powrót do hotelu, nocleg.

8. dzień. san jos?

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Panoramiczne zwiedzanie oraz spacer po centrum SAN JOS? - tętniącej życiem, nowoczesnej stolicy Kostaryki, położonej w otoczeniu zdumiewających lasów deszczowych. Obiad. Transfer na lotnisko. Wylot do Polski.

9. dzień

Przylot do Polski.

świadczenia:

7 noclegów w hotelach: 1 w San José, 2 w okolicy P. N. Arenal, 4 w okolicy P. N. Manuel Antonio; 2-os. pokoje z łazienkami • wyżywienie: 7 śniadań, 5 obiadów, 1 kolacja • przelot • przejazdy autokarem lub busem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW Complex

Uwagi:

Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy, wynajem łodzi: ok. 120 USD, napiwki: ok. 5 USD/dzień/os. Opłaty fakultatywne: "Crocodile boat tour": ok. 30 USD; wymagane min. 10 os. Z uwagi na warunki klimatyczne w parkach narodowych i innych obszarach występowania lasów deszczowych zaleca się zabranie zakrytego obuwia, przewiewnej odzieży, także z długim rękawem, okrycia chroniącego przed deszczem, nakrycia głowy oraz środków odstraszających owady. Warto także zabezpieczyć przed wilgocią dokumenty podróży oraz sprzęt fotograficzny.

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Wylot

Sobota, 12.02.2022
WAWWarszawa - Chopin
SJOSan Jose

Powrót

Sobota, 19.02.2022
SJOSan Jose
WAWWarszawa - Chopin
Trwa weryfikacja ceny

Kup od razu! Najlepsze pokoje szybko się wyprzedają.

lub

Opinie dodane przez

2.8
Anna
Pobyt - Styczeń 2018Para
Byłam uczestnikiem pierwszej wycieczki do Kostaryki organizowanej przez Itakę i podobnie jak pozostali moi towarzysze podróży, z pewnością wiemy teraz więcej, niż odpowiedzialni za ten kierunek z Itaki, którzy raczej , tak nam się wydaje, wcześniej tam nie byli,:)...... ale to chyba nie tak powinno być! Podział grupy, na tych którzy stale lądowali w gorszych hotelach (10 osób) i tych którzy mieszkali razem z pilotem w obiektach lepszych(16 osób) OT, to TAKA NOWO-MODA.... LEPSZY I GORSZY SORT. Dodam tylko, że większość kupowała wycieczkę w last minute, płacąc te samą cenę, a otrzymane świadczenia były bardzo różne... Wyjazd ratowali ciekawi ludzie, z którymi podróżowaliśmy, I TO STANOWI NIEZAPRZECZALNĄ WARTOŚĆ DODANĄ. WSZYSTKIM SERDECZNIE DZIĘKUJEMY I POZDRAWIAMY Potencjalnym kupującym pozostaje mieć nadzieje, że nasze doświadczenie jest też nauczką dla Itaki,,,,, i oby tak było, bo Kostaryka to ciekawe miejsce, warte zobaczenia
ZaletyPiękne lasy deszczowe, bujna roślinność, piaszczyste plaże Pacyfiku
Wadyfatalna organizacja, kiepski autokar, za mały dla 26 osób, bagaże wożone w kabinie, bo nie mieściły się w lukach , podłe hotele, kwaterowanie grupy w różnych obiektach, odległych od siebie nawet o 1.5 h, - bardzo długie przejazdy między hotelami, których można było uniknąć, gdyby wszyscy mieszkali razem,brak realizacji programu np,: rejs w PN.Ballena

Mapa

Pogoda

32°C
22°C
27°C
9

Przed podróżą

Zgodnie z oficjalnie przekazywanymi komunikatami odnośnie koronawirusa informujemy, że Pasażerom wolno wjeżdżać na Kostarykę. Muszą oni posiadać kod QR wygenerowany poprzez wypełnienie formularza zobacz więcej oraz ubezpieczenie pokrywające koszty leczenia i zakwaterowania w związku z COVID-19, od 26 października 2020 władze Kostaryki nie wymagają dokumentu potwierdzającego negatywny wynik testu RT-PCR. Zniesiono także wymóg kwarantanny, która może jednak być zarządzona przez kompetentne służby kostarykańskie w szczególnych przypadkach.

UWAGA

W nawiązaniu do aktualizacji rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 29 listopada 2021 roku w sprawie ograniczeń na czas pandemii, osoby wracające do Polski z państw nienależących do strefy Schengen, Europejskiego Obszaru Gospodarczego lub EFTA obowiązane będą poddać się 14 dniowej kwarantannie licząc od dnia następującego po przekroczeniu granicy. Ograniczenie obowiązuje od 1 grudnia 2021 do 17 grudnia 2021.

Obowiązek odbycia kwarantanny nie dotyczy osób zaszczepionych na COVID-19, ozdrowieńców oraz dzieci do ukończenia 12. roku życia podróżujących pod opieką dorosłych będących osobami zaszczepionymi przeciwko COVID-19.

Ponadto z obowiązku kwarantanny, po powrocie do kraju zwolnione są również osoby, które odbyły już izolację domową lub były hospitalizowane w związku z zakażeniem wirusem SARS-CoV-2, nie dawniej niż 6 miesięcy przed datą przekroczenia polskiej granicy.

Okres kwarantanny ulega skróceniu w przypadku uzyskania negatywnego wyniku testu PCR na Covid wykonanego po 8 dniach od momentu przekroczenia granicy.
Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od dnia przekroczenia granicy.
Nie ma obowiązku wizowego dla obywateli RP, którzy mają zamiar przebywać w Kostaryce w celach turystycznych nie dłużej niż 90 dni.
Szczepienia nie są wymagane.