Aktualizujemy cenę
Trwa weryfikacja ceny
Wakacje.plWczasyPolskaKraków w moim stylu

Kraków w moim stylu

Wycieczka objazdowa
Kod oferty: WAK552413
Kod oferty: WAK552413
1/9

Opis oferty

Organizator: Tourist PolskaKod oferty: WAK552413

Kraj

POLSKA2

Program

KRAKÓW W MOIM STYLU

1 dzień

Wyjazd wg rozkładu jazdy (zbiórka uczestników 15min przed wyjazdem), przejazd do Krakowa. Trudno jest zwiedzić w niedługim czasie miasto, którego bliższe poznanie wymaga miesięcy. Dlatego proponujemy poznanie najważniejszych miejsc i atmosfery Krakowa. Wawel to wapienne wzgórze w centrum Krakowa, nad Wisłą, z zespołem monumentalnych zabytków o wyjątkowych walorach historycznych i artystycznych. Gotycka katedra św. Stanisława i Wacława jest nekropolią królów polskich i niektórych bohaterów narodowych. Na katedralnej wieży zawieszono szereg dzwonów z największym Dzwonem Zygmunta ufundowanym przez Zygmunta I Starego. Dodatkową atrakcją Wawelu jest jaskinia wypłukana wodami Wisły zwana Smoczą Jamą, gdyż zgodnie z legendą zamieszkiwał w niej Smok Wawelski. Najstarszą część miasta otaczają Planty, które są jednym z większych krakowskich parków. Najbardziej znanym obiektem przy ul. Franciszkańskiej jest pałac biskupi ze słynnym „Oknem Papieskim” – miejscem spotkań papieży Jana Pawła II, Benedykta XVI i Franciszka z młodzieżą. Najbardziej charakterystycznym miejscem na Starym Mieście jest rynek z sukiennicami i kościołem Mariackim. W pobliżu rynku zachowały się najstarsze zabudowania Uniwersytetu Jagiellońskiego z pięknym dziedzińcem Collegium Maius. Przejazd do obiektu hotelarskiego, obiadokolacja, zakwaterowanie, nocleg.

2 dzień

Po śniadaniu i wykwaterowaniu czas do indywidualnej dyspozycji. W wybranych terminach możliwość wzięcia udziału w wycieczce fakultatywnej do Auschwitz - Birkenau (dodatkowo płatna). W terminie listopadowym możliwość wzięcia udziału w fakultatywnym zwiedzaniu Cmentarza Rakowickiego (dodatkowo płatne). W godzinach popołudniowych wyjazd w drogę powrotną, przyjazd w godzinach wieczornych.

Cena zawiera

Cena zawiera: przejazd autokarem - standard turystyczny (dostosowany do wielkości grupy), 1 nocleg obiekt hotelarski w Krakowie – pokoje 2, 3 os. z łazienkami, wyżywienie: 1 obiadokolacja, 1 śniadanie, opieka pilota, ubezpieczenie NNW, podatek VAT-marża.

Cena nie zawiera

Cena nie zawiera

Kosztów realizacji programu turystycznego (bilety wstępu i opłaty wejściowe, opłaty rezerwacyjne, przewodnicy muzealni, opłaty lokalne, wypożyczenie systemu Tour Guide).

Opłat i wycieczek fakultatywnych: (opłacane w biurze w trakcie zawierania umowy)

Miejsce na wycieczce Auschwitz - Birkenau - 250 zł/os. (realizowana w terminie 03.04.2022 oraz 03.10.2022)

Zwiedzanie Cmentarza Rakowickiego - 100 zł/os. (realizowana w terminie 14.11.2022)

Orientacyjny koszt programu turystycznego: ok. 35 - 59 zł/os - koszt finalny uzależniony od indywidualnych ulg i zniżek.

Inne

Dokwaterowanie do pokoju 2 lub 3 osobowego - bez opłat. Dopłata do pokoju 1 osobowego - wg cennika imprezy.

Dopłata do połączeń antenowych - wg cennika zamieszczonego w rozkładzie jazdy.

Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) i Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP) zostanie doliczona w procesie rezerwacji.

Uwagi

Zalecamy wykupienie ubezpieczenia kosztów rezygnacji (koszt 3,5 % ceny imprezy).

Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.

Koszty płacone za całą grupę (np. opłata rezerwacyjna, przewodnicy muzealni) są dzielone na wszystkich jej uczestników. Pilot rozlicza się z grupą z pobranych kwot na realizację programu. Koszty realizacji programu turystycznego zostały oszacowane na dzień 01.10.2021 r. dla grupy 40 osób i nie zawierają indywidualnych dobrowolnych datków na obiekty sakralne. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.

W cenie podstawowej biuro zapewnia realizację posiłków zgodnie z ofertą, natomiast w cenie imprezy nie gwarantuje realizacji diet specjalistycznych i eliminacyjnych (np. dieta bezglutenowa, dieta bezlaktozowa, dieta wegańska).

Zdjęcia na stronie internetowej oraz w programach wyjazdów są przykładowe i przedstawiają ogólny obraz, nie są natomiast dokładnym odzwierciedleniem zwiedzanych miejsc.

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Dojazd

23:50
00:00
GdańskPiątek, 08.07.2022
KrakówSobota, 09.07.2022

Powrót

00:00
05:40
KrakówNiedziela, 10.07.2022
GdańskPoniedziałek, 11.07.2022

Dostępne pokoje

Miejsce w pokoju

miejsce w pokoju
2 dorosłych
Aktualizujemy cenę
Trwa weryfikacja ceny
lub

Pogoda

22°C
10°C
7