Leć i zwiedzaj - Czarujące Indie
Indie / Wyc. objazdowe /

Leć i zwiedzaj - Czarujące Indie

Dodaj do schowka Oasis Tours
Last minute
śniadania samolotem

Nr WAK559704

5 366 zł 8 dni / os.
REZERWUJ

Rezerwacja jest w 100% darmowa
i nie zobowiązuje do zakupu wycieczki

Kod oferty

WAK559704

Opis

Program dedykowany indywidualnym Klientom, bazuje na poznawaniu kraju w parach, grupie przyjaciół lub rodzinnie. Objazd jest realizowany nawet przy 2 osobach! Oferujemy dwie możliwości pakietu zwiedzania- dostosowanego do indywidualnych potrzeb Klienta:

1. Pakiet FULL - do dyspozycji prywatny kierowca, zwiedzanie obiektów, anglojęzyczny przewodnik + bilety wstępu według programu.

2. Pakiet LIGHTS - do dyspozycji prywatny kierowca w ramach programu zwiedzania. Zwiedzanie według programu we własnym zakresie.

1. dzień/ 2. dzień

Wylot z Polski, przylot do Delhi dnia następnego, nocleg w hotelu.

3. dzień - delhi

Po śniadaniu w hotelu, zwiedzanie jednego z cudów współczesnego świata i cudów współczesnych Indii - świątyni Akshardham Temple. Jest to jedno z największych, najbardziej skomplikowanych i najszybciej ukończone - zaledwie w ciągu 5 lat - miejsc kultu jakie kiedykolwiek zbudowano. W całości powstało z marmuru i czerwonego piaskowca, z którego słynie Delhi. Nocleg w hotelu.

4. dzień - delhi

Całodniowa wycieczka po Starym i Nowym Delhi. Poranne zwiedzanie New Delhi. Zwiedzanie XII-wieczneg Qutab Minar, mauzoleum cesarza Humajuna - prekursora architektury Mongołów i imponującej nowoczesnej świątyni Lakshmi Narayan. Spacer obok Bramy Indii - pomnika wojennego poświęconego poległym żołnierzom indyjskim, rezydencji prezydenta - dawniej Pałacu Namiestnika, Domu Parlamentu i budynków Sekretariatu - interesującej mieszanki architektury wiktoriańskiej i XX wieku. Po południu zwiedzanie Starego Delhi. Zwiedzanie wspaniałego Czerwonego Fortu - cudu czerwonego piaskowca, zbudowanego nad brzegiem rzeki Yamuna przez cesarza Mogołów Shah Jahana, Raj Ghat - pomnika Mahatmy Gandhiego, Jama Masjid, - największego meczetu w Indiach. Przejedziemy obok Chandi Chowk, niegdyś cesarskiej alei Mogołów, która jest dziś najbardziej ruchliwą dzielnicą handlową miasta, przez Chandni Chowk, aby rozkoszować się atmosferą orientalnego bazaru. Nocleg w hotelu.

5. dzień - jaipur

Po śniadaniu w hotelu, przejazd do Jaipur. Trasa przejazdu o dł. 259km będzie trwała ok. 5-6 godzin. Po przyjeździe do Jaipur zameldowanie w hotelu. Po południu wizyta w emporium dywanów i tekstyliów. Nocleg w hotelu.

6. dzień - jaipur

Po śniadaniu całodniowe zwiedzanie miasta Jaipur. Zwiedzanie zaczniemy od oddalonego o kilkanaście kilometrów do Jaipur - Amber Fort - kompleksu budowli obronnych i pałacowych. W pierwszym momencie surowe i zniszczone przez czas mury fortu mogą wyglądać niezachęcająco z zewnątrz, ale wnętrze budowli to wirtualny raj. Malowane na ścianie miniatury przedstawiające sceny z polowań i wojny, liczne osadzone w tynku szlachetne kamienie i lustra wprost zachwycają. Główną atrakcją w Bursztynowym Forcie jest jazda na słoniu. Podróż na słoniach z pewnością wzbogaci Państwa wspomnienia i pozwoli przybliżyć królewski styl życia Maharajów i zapewnić niezapomniane przeżycie. Wewnątrz fortu odwiedzimy Jag Mandir lub Hall of Victory. Wewnątrz Jag Mandir znajduje się słynny Sheesh Mahal - pokój ze wszystkimi czterema ścianami i sufitem całkowicie osadzonymi w błyszczących kawałkach lustra, które zostały specjalnie sprowadzone z Belgii. Po drodze z Amber Fort odbędzie się krótki postój na fotografi w Hawa Mahal - Pałacu Wiatrów. Po południu zwiedzanie miasta rozpoczyna się od wizyty w Pałacu Miejskim Maharaja, dawnej rezydencji królewskiej, której część przekształcono w muzeum. Niewielka część jest nadal używana przez rodzinę królewską Jaipur. Zbudowany w stylu ufortyfikowanego kampusu pałac zajmuje prawie jedną siódmą część miasta. Jedną z głównych atrakcji muzeum jest część zwana Muzeum Zbrojowni, w której znajduje się imponujący zestaw pistoletów-broni, mieczy, strzelb i sztyletów. Później odwiedź Jantar Mantar, który jest największym na świecie obserwatorium wykonanym z kamienia i marmuru. Obserwatorium, usytuowane w pobliżu bramy pałacu miejskiego, ma 17 dużych instrumentów, z których wiele jest nadal w dobrym stanie. Przejazd i nocleg w hotelu.

7. dzień - jaipur/agra

Po śniadaniu w hotelu wyjazd do Agry. Po drodze odwiedzimy Fatehpur Sikri - zespół architektoniczny dawnej stolicy Wielkich Mogołów - zbudowany przez cesarza Akbara w 1569 roku i porzucony po 15 latach z powodu niedostatku wody. Odwiedź niezwykle dobrze zachowane, pełne wdzięku budynki w Mieście Duchów", w tym Jama Masjid, grobowiec Salim Chisti, Pałac Panch Mahal i inne pałace, które mówią o wielkości i splendorze imperium Mogołów u szczytu potęgi. Po przyjeździe zameldowanie w hotelu i nocleg.

8. dzień - agra/delhi

O wschodzie słońca wizyta w Taj Mahalu, jednym z siedmiu cudów świata. Taj Mahal zwany świątynią słońca" to indyjskie mauzoleum wzniesione przez Shah Jahan z dynastii Wielkich Mogołów, na pamiątkę przedwcześnie zmarłej, ukochanej żony Mumtaz Mahal. Zwiedzanie Taj Mahalu w promieniach porannego słońca stwarza niesamowite wrażenie, podkreślając piękno pomnika. Powrót do hotelu na śniadanie. Po śniadaniu zwiedzanie Fort Agra - Czerwonego Fortu, zbudowanego przez cesarza Akbara w XVI wieku na zachodnim brzegu rzeki Jamuna. Wewnątrz fortu znajduje się szereg budowli, głównie o charakterze pałacowym, min. Diwan-i-Aam, Diwan-i-Khas, Khas Mahal, Sheesh Mahal i Anguri Bagh. Później przejazd do Delhi zakwaterowanie i nocleg w hotelu.

9. dzień

Przejazd na lotnisko w Delhi.

Długość objazdu

Długość objazdu: ok. 750km

Trasa objazdu: Delhi-Agra - 235km; Agra-Jaipur - 240km; Jaipur-Delhi - 275km

świadczenia w pakiet full

• przelot na trasie Polska-Indie (Delhi)-Polska liniami rejsowymi bezpośrednio

• opłaty lotniskowe

• obowiązkowe ubezpieczenie (KL, NW, bagaż)

• zakwaterowanie w hotelach 3/4 w pokojach dwuosobowych z łazienkami

• wyżywienie - śniadania

• transport klimatyzowanym samochodem/minivanem na trasie wycieczki

• podatki drogowe + dodatek na kierowcę i wszystkie obowiązujące podatki

• zwiedzanie wg programu (bez biletów wstępu),

• serwis pilota anglojęzycznego

• obowiązkowa opłata za pakiet zwiedzania (płatne na miejscu u pilota) - ok. 100 euro za osobę (bilety wstępu na obiekty objęte pakietem: świątynia Akshardham Temple, zabytki w Starym i Nowym Delhi, Bursztynowy Fort, Fatehpur Sikri, Taj Mahal i Fort Agra; obsługa lokalnych przewodników, serwis miejscowego agenta, zwyczajowe napiwki i inne opłaty lokalne)

• opłaty za fotografowanie i filmowanie ok. 10 USD/os,

• koszty wycieczek fakultatywnych: jazda na słoniu - ok.13euro/os.

świadczenia w pakiet lights

• przelot na trasie Polska-Indie (Delhi)-Polska liniami rejsowymi bezpośrednio

• opłaty lotniskowe

• obowiązkowe ubezpieczenie (KL, NW, bagaż)

• zakwaterowanie w hotelach 3/4 w pokojach dwuosobowych z łazienkami

• wyżywienie - śniadania

• transport klimatyzowanym samochodem/minivanem na trasie wycieczki

• podatki drogowe + dodatek na kierowcę i wszystkie obowiązujące podatki

• zwiedzanie wg programu (bez biletów wstępu)

Infrormacje wizowe

Biuro Oasis Tours nie pośredniczy przy wyrabianiu wizy dla klientów. Klienci samodzielnie ubiegają się o wizę za pomocą systemu e-wiza. Do 96h przed wylotem istnieje możliwość otrzymania e-wizy w cenie 80 USD + opłata za transakcję kartą ok. 2 USD *, bez konieczności wysyłania dokumentów do Warszawy. W celu otrzymania e-visy należy wypełnić wniosek wizowy na stronie https.//indianvisaonline.gov.in/visa/tvoa.html oraz dołączyć podczas wypełniania wniosku - zdjęcie w kolorze w formacie jpg i skan paszportu (strona ze zdjęciem) w formacie pdf oraz opłacić e-wizę przy pomocy karty kredytowej lub debetowej. UWAGA! O ten rodzaj wizy można się ubiegać na 120 dni przed wylotem. Jest to wiza dwukrotnego wjazdu, ważna przez 60 dni od dnia przekroczenia granicy z Indiami.

• wysokość opłaty może ulec zmianie w zależności od banku, który wydał kartę.

Warunki uczestnictwa

Paszporty

Paszport ważnego przynajmniej 6 miesięcy po zakończeniu podróży, zawierający przynajmniej dwie wolne strony.

Wizy

Obywatele polscy udający się do Indii są objęci obowiązkiem wizowym.
Od 15 sierpnia 2015 r. dla obywateli Polski wprowadzono ułatwienia w postaci możliwości występowania o e-wizy.
Indyjska e-wiza pozwala na wykonanie całej procedury wizowej online, w tym dokonanie płatności i wydruk wizy bez konieczności składania wizyty w konsulacie.
Program e-wiza obejmuje tylko osoby ubiegające się o wizę w następujących kategoriach: turystyka, odwiedziny, krótkoterminowa opieka medyczna, bądź krótkoterminowa podróż służbowa w celach biznesowych.
Ponadto, posiadacze e-wizy mogą przekroczyć granicę Indii przy wjeździe tylko na terenie 16 portów lotniczych: Ahmedabad, Amritsar, Bengaluru, Chennai, Cochin, Delhi, Gaya, Goa, Hyderabad, Jaipur, Kolkata, Lucknow, Mumbai, Tiruchirapalli, Trivandrum oraz Varanasi.
Opuszczenie Indii z e-wizą jest możliwe w dowolnym punkcie granicznym, z wyłączeniem obszarów ograniczonego ruchu turystycznego, na które trzeba uzyskać osobne pozwolenie.
Szczegóły programu oraz opis procedury uzyskania e-wizy są dostępne na stronie:
https://indianvisaonline.gov.in/visa/tvoa.html

Szczepienia, służba zdrowia

Nie są wymagane żadne szczepienia.