Legendarny Dunaj
Rejsy / Rzeka Dunaj /

Legendarny Dunaj

Dodaj do schowka Konsorcjum Biur Podróży
według programu dojazd własny

Nr WAK549518

11 941 zł 7 dni / os.
REZERWUJ

Rezerwacja jest w 100% darmowa
i nie zobowiązuje do zakupu wycieczki

Kod oferty

WAK549518

Dzień 1

PRZYLOT - NORYMBERGA - ZAOKRĘTOWANIE.

Odprawa bagażowo-paszportowa na lotnisku na 2 h przed wylotem. Przylot do Norymbergi.

Zaokrętowanie na statku.

Dzień 2

NORYMBERGA.

Do wyboru trzy możliwości wycieczek w Norymberdze. Wybierz się na wycieczkę z przewodnikiem po pięknej średniowiecznej starówce, gdzie znajdziesz Zamek Cesarski, mury miejskie i fontannę pośrodku Głównego Rynku. Możesz też skupić się na ciemniejszej stronie historii miasta, podczas wyprawy z przewodnikiem po najważniejszych miejscach związanych z II Wojną Światową, w tym olbrzymim Centrum Dokumentacji . Odwiedzisz także Memorium Procesów Norymberskich i salę sądową nr 600, jeśli akurat nie będzie w niej rozprawy. Możesz też spróbować wycieczki kulinarnej po frankońskich specjalnościach, która zaprasza na kiełbaski, rotbier (czerwone piwo) i lebkuchen (pierniki). Po drodze do Regensburga przepłyniemy przez współczesny cud techniki, kanał Men-Dunaj.

Dzień 3

REGENSBURG.

Poznaj jedno z najlepiej zachowanych średniowiecznych miast Niemiec- Regensburg. Podczas pieszej wycieczki z przewodnikiem, prezentującej najważniejsze elementy architektoniczne miasta, w tym Stary Ratusz i Porta Praetoria. Możesz też spróbować specjałów bawarskich - piwa, kiełbasy i precli, lub dla aktywnych - wyprawa rowerem do Walhalli, neoklasycznej świątyni z białego marmuru inspirowanej Partenonem w Atenach.

Dzień 4

PASSAU - LINZ, AUSTRIA.

Zapraszamy na spacer po brukowanych uliczkach Pasawy, podczas którego będzie można podziwiać gotycką i włoską architekturę barokową oraz katedrę św. Szczepana, gdzie znajdują się największe na świecie katedralne organy. Dla osób preferujących aktywny wypoczynek, można wybrać wycieczkę rowerową wzdłuż Dunaju lub pieszą wyprawę z przewodnikiem do twierdzy Veste Oberhaus, z której roztacza się panoramiczny widok na trzy rzeki. Pod koniec dnia płyniemy w kierunku Linz.

Dzień 5

MELK - WIEDEŃ.

Wysoko na skalistym zboczu leży Opactwo w Melk, jeden z piękniejszych barokowych klasztorów w Europie. Odwiedź wspaniałe Opactwo Benedyktynów, w którym obecnie mieści się muzeum opisujące jego historię i słynna biblioteka z niezliczonymi średniowiecznymi rękopisami. Możesz także wybrać się na wycieczkę rowerową przez dolinę Wachau, wpisaną na listę UNESCO; lub udać się na pieszą wycieczkę brukowanymi uliczkami Dürnstein do barokowego Stiftskirche ze słynną wieżą. Później w ciągu dnia przepłyniemy przez bogatą w winnice dolinę Wachau.

Dzień 6

WIEDEŃ.

Wiedeń - miasto, w którym narodził się walc, oferuje mnóstwo wspaniałości czekających na odkrycie. Weź udział w wycieczce prezentującej królewskie splendory, takie jak majestatyczna opera i dawny Pałac Cesarski Habsburgów, która zakończy się w historycznym centrum Wiednia, a następnie odwiedź Katedrę Św. Szczepana. Jeśli wolisz bardziej aktywną przygodę, dołącz do rowerowej przejażdżki do Opactwa Klosterneuburg. Po południu, czas wolny na zwiedzanie we własnym zakresie.

Dzień 7

BUDAPESZT, WĘGRY.

Zakochaj się w Budapeszcie, znanym jako "Królowa Dunaju". Wycieczka po mieście zaczyna się od wizyty w tętniącej życiem Wielkiej Hali Targowej gdzie kupisz wszystko czego potrzebujesz, od jedzenia po pamiątki. Będziemy wędrować zarówno po prawej stronie rzeki (Buda) jak i lewej (Pest). Zamiennie można wybrać wycieczkę na Wzgórze Zamkowe, z którego roztacza się zapierający dech w piersiach widok na miasto poniżej. Spędź swój ostatni wieczór na pokładzie, mijając zachwycająco rozświetlony budynek Parlamentu.

Dzień 8

Budapeszt - Wyokrętowanie - Powrót

Wyokrętowanie ze statku, transfer na lotnisko i lot powrotny do Polski.

Cena zawiera

7 noclegów na luksusowym statku rejsowym w kabinie z widokiem na rzekę - większość kabin posiada balkon (francuski lub zewnętrzny), Rozrywka na żądanie we wszystkich kabinach z bezpłatnym szybkim dostępem do Internetu, filmami, biblioteką muzyczną i anglojęzycznymi stacjami telewizyjnymi, Wykwintne posiłki, w tym nieograniczone, bezpłatne, ręcznie wyselekcjonowane wina, piwo i napoje bezalkoholowe z obiadem i kolacją na pokładzie, Lokale gastronomiczne, w tym restauracja na pokładzie, godzina koktajlowa "Sip & Sail" z bezpłatnym winem, piwem i napojami bezalkoholowymi, powitalny koktajl, kolacja powitalna, kolacja La Chaîne des Rôtisseurs, koktajl kapitański i kolacja galowa, bezpłatny bezprzewodowy dostęp do Internetu na pokładzie, wycieczki z przewodnikiem po wybrzeżu w każdym porcie, w tym specjalne wycieczki po okolicy, piesze i rowerowe, rozrywka na żywo, kolacje tematyczne, demonstracje gotowania i inne, Bezpłatne rowery i kaski, Program Wellness na pokładzie, ćwiczenia sportowe pod kierunkiem trenera, Usługi profesjonalnie wyszkolonego Cruise Managera podczas całego rejsu i pobytu na lądzie, Transfery między hotelem a statkiem są wliczone w zakup programu rejsów i lądowania; transfery lotniskowe są wliczone w zakup przelotu z AmaWaterways, ubezpieczenie ŚWIAT MultiTravel + CP (choroby przewlekłe) do 40% KL + AS (amatorskie uprawianie sportu) KL 150.000 EUR, NNW 4.000 EUR , BP 400 EUR, opiekę przedstawiciela lokalnego kontrahenta na miejscu, zestaw informacyjny

Cena nie zawiera

Przelotu na trasie Warszawa - Norymberga i Budapeszt - Warszawa, obligatoryjnej opłaty na turystyczny fundusz gwarancyjny 10 zł/osoba, wydatków własnych, opłat i świadczeń nie ujętych w "Cena zawiera", opłaty portowej 182USD/OS.

Uwagi

1. Podczas rejsu i wycieczek fakultatywnych obowiązującym językiem jest angielski. Brak możliwości oprowadzania w języku polskim.

2. Podano cenę za osobę w wybranej kabinie 2-os.

3. Możliwość rezerwacji kabin w innej kategorii na zapytanie.

4. Dopłata do kabiny 1-os. w zależności od kategorii.

5. Dla dzieci z dwoma dorosłymi osobami w kabinie zniżki. Kalkulacja indywidualna na zapytanie.

6. Możliwość wykupienia rozszerzonego programu zwiedzania przed lub po rejsie z noclegami w hotelu.

7. Ceny mogą ulec zmianie w zależności od dostępności miejsc na statku.

8. Trasa rejsu może ulec zmianie w przypadku nagłej zmiany warunków pogodowych.

9. Możliwość rezerwacji świadczeń dodatkowych jak przeloty, hotele i transfery, wycieczki fakultatywne (na zapytanie)

10. Ofertę przeliczono wg kursu sprzedaży USD Banku PeKaO SA. Impreza zostanie ostatecznie rozliczona wg aktualnego kursu sprzedaży USD banku PeKaO SA z dnia dopłaty.

11. Rejs dostępny również wg trasy odwróconej.

Gwarancja niezmienności ceny

Istnieje możliwość zakupu Gwarancji Niezmienności Ceny, kwota zależna jest od koszty imprezy (na osobę). Gwarancja oznacza, że cena zarezerwowanej imprezy turystycznej nie ulegnie zmianie do dnia wyjazdu (dotyczy wzrostu kursu walut). Gwarancja nie dotyczy sytuacji zmian w rezerwacji na życzenie klienta, które skutkują zmianą ceny świadczeń na umowie. Informacje o zakupie Gwarancji Niezmienności Ceny należy zgłosić i opłacić maksymalnie w ciągu 7 dni od daty podpisania umowy.

Do 3500 zł/osoba - 65 zł/osoba

3501 do 6000 zł/osoba - 100 zł/osoba

Od 6001 do 9000zł/osoba - 170 zł/osoba

Powyżej 9000 zł/osoba - 250 zł/osoba

Statek

AmaCerto

Ten luksusowy 162-osobowy statek oferuje przestronne kabiny wyposażone w charakterystyczny podwójny balkon, restauracje, basen z podgrzewaną wodą, dostęp do Internetu, siłownię, sklep z pamiątkami i wiele innych atrakcji.

Warunki uczestnictwa