Aktualizujemy cenę
ZAREZERWUJ
Trwa weryfikacja ceny

Legendarny Dunaj

Rejs

Kod oferty: WAK629526

Dostępne kabiny

Kabina dwuosobowa

zewnetrzna
2 dorosłych
Aktualizujemy cenę

Dodatkowe opcje

promesa

Promesa Pewne Wakacje - TYLKO TERAZ ZA DARMO

promesa
0
za wycieczkę
Trwa weryfikacja ceny

Informacje o podróży

Zakwaterowanie

03.04.2021 Sobota

Wykwaterowanie

10.04.2021 Sobota

Szczegóły oferty

Kod oferty: WAK629526Region: Rzeka DunajOrganizator: Konsorcjum Biur Podróży

Spróbuj frankońskich i bawarskich specjałów; Rejs kanałem Dunaj-Men; wycieczka do

Twierdzy Veste Oberhaus w Passau i wycieczka rowerowa wzdłuż Dunaju; niech Budapeszt rzuci na ciebie swoje magiczne zaklęcie; przeglądaj doskonale zachowane średniowieczne miasta - Norymberga i Ratyzbona.

Norymberga - Regensburg - Passau - Linz - Melk - Wiedeń - Budapeszt

Dzień 1

Przylot - Norymberga - Zaokrętowanie

Przybycie do Norymbergi. Zaokrętowanie na statku.

(Kolacja)

Dzień 2

Norymberga

Do wyboru trzy możliwości wycieczek w Norymberdze. Wybierz się na wycieczkę z przewodnikiem po pięknej średniowiecznej starówce, gdzie znajdziesz Zamek Cesarski, mury miejskie i fontannę pośrodku Głównego Rynku. Możesz też skupić się na ciemniejszej stronie historii miasta, podczas wyprawy z przewodnikiem po najważniejszych miejscach związanych z II Wojną Światową, w tym olbrzymim Centrum Dokumentacji . Odwiedzisz także Memorium Procesów Norymberskich i salę sądową nr 600, jeśli akurat nie będzie w niej rozprawy. Możesz też spróbować wycieczki kulinarnej po frankońskich specjalnościach, która zaprasza na kiełbaski, rotbier (czerwone piwo) i lebkuchen (pierniki). Po drodze do Regensburga przepłyniemy przez współczesny cud techniki, kanał Men-Dunaj.

(śniadanie, obiad, kolacja)

Dzień 3

Regensburg

Poznaj jedno z najlepiej zachowanych średniowiecznych miast Niemiec - Regensburg, podczas pieszej wycieczki z przewodnikiem, prezentującej najważniejsze elementy architektoniczne miasta, w tym Stary Ratusz i Porta Praetoria. Możesz też spróbować specjałów bawarskich - piwa, kiełbasy i precli, lub dla aktywnych - wyprawa rowerem do Walhalli, neoklasycznej świątyni z białego marmuru inspirowanej Partenonem w Atenach.

(śniadanie, obiad, kolacja)

Dzień 4

PASSAU - LINZ, AUSTRIA

Zapraszamy na spacer po brukowanych uliczkach Pasawy, podczas którego będzie można podziwiać gotycką i włoską architekturę barokową oraz katedrę św. Szczepana, gdzie znajdują się największe na świecie katedralne organy. Dla osób preferujących aktywny wypoczynek, można wybrać wycieczkę rowerową wzdłuż Dunaju lub pieszą wyprawę z przewodnikiem do twierdzy Veste Oberhaus, z której roztacza się panoramiczny widok na trzy rzeki. Pod koniec dnia płyniemy w kierunku Linz.

(śniadanie, obiad, kolacja)

Dzień 5

Melk - Wiedeń

Wysoko na skalistym zboczu leży Opactwo w Melk, jeden z piękniejszych barokowych klasztorów w Europie. Odwiedź wspaniałe Opactwo Benedyktynów, w którym obecnie mieści się muzeum opisujące jego historię i słynna biblioteka z niezliczonymi średniowiecznymi rękopisami. Możesz także wybrać się na wycieczkę rowerową przez dolinę Wachau, wpisaną na listę UNESCO; lub udać się na pieszą wycieczkę brukowanymi uliczkami Dürnstein do barokowego Stiftskirche ze słynną wieżą. Później w ciągu dnia przepłyniemy przez bogatą w winnice dolinę Wachau.

(śniadanie, obiad, kolacja)

Dzień 6

Wiedeń

Wiedeń - miasto, w którym narodził się walc, oferuje mnóstwo wspaniałości czekających na odkrycie. Weź udział w wycieczce prezentującej królewskie splendory, takie jak majestatyczna opera i dawny Pałac Cesarski Habsburgów, która zakończy się w historycznym centrum Wiednia, a następnie odwiedź Katedrę Św. Szczepana. Jeśli wolisz bardziej aktywną przygodę, dołącz do rowerowej przejażdżki do Opactwa Klosterneuburg. Po południu, czas wolny na zwiedzanie we własnym zakresie.

(śniadanie, obiad, kolacja)

Dzień 7

BUDAPESZT, WĘGRY.

Zakochaj się w Budapeszcie, znanym jako "Królowa Dunaju". Wycieczka po mieście zaczyna się od wizyty w tętniącej życiem Wielkiej Hali Targowej gdzie kupisz wszystko czego potrzebujesz, od jedzenia po pamiątki. Będziemy wędrować zarówno po prawej stronie rzeki (Buda) jak i lewej (Pest). Zamiennie można wybrać wycieczkę na Wzgórze Zamkowe, z którego roztacza się zapierający dech w piersiach widok na miasto poniżej. Spędź swój ostatni wieczór na pokładzie, mijając zachwycająco rozświetlony budynek Parlamentu.

Dzień 8

Budapeszt - Wyokrętowanie - Powrót

Wyokrętowanie ze statku, zakończenie imprezy.

Możliwość rozszerzenia rejsu o 3 noce przed rejsem w pradze (dodatkowo płatne - na zapytanie)

PAKIET LĄDOWY (PŁATNY DODATKOWO 900 USD/OSOBA)

Dzień 1

Przybycie Do Pragi

Przylot do Pragi i zakwaterowanie w hotelu.

Dzień 2

Praga

Odkryj bajkową Pragę podczas wycieczki po mieście lub wędrówki. Oba ujawnią, dlaczego Praga jest uważana za jedno z najbardziej atrakcyjnych i tętniących życiem miast Europy, z historycznym centrum miasta, które zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zobacz wszystkie najważniejsze atrakcje, w tym tysiącletni Zamek Praski i Stary Rynek, w którym znajduje się Zegar Astronomiczny.

(śniadanie)

Dzień 3

Praga

Piwo ma długą i znakomitą historię w Czechach, więc przyłącz się do degustacji i odkryj jedne z najlepszych piw na świecie.

(śniadanie)

Dzień 4

Praga - Pilzno - Norymberga

Wyjazd z Pragi w kierunku Pilzna. Po lokalnych atrakcjach przejazd do Norymbergi, gdzie wejdziemy na pokład statku.

(śniadanie, kolacja)

Cena zawiera

7 noclegów na luksusowym statku rejsowym w kabinie deluxe z oknem (kategoria E) - Istnieje możliwość rezerwacji kabin z balkonem (na zapytanie), bezpłatny szybki dostęp do Internetu, filmy, biblioteka muzyczna i z anglojęzycznymi stacjami telewizyjnymi, wykwintne posiłki, w tym nieograniczone i bezpłatne wina, piwo i napoje bezalkoholowe do obiadu i kolacji na pokładzie, lokale gastronomiczne, "Sip & Sail" z bezpłatnym winem, piwem i napojami bezalkoholowymi, powitalny koktajl, kolacja powitalna, kolacja La Chaîne des Rôtisseurs, koktajl kapitański i kolacja galowa, bezpłatny bezprzewodowy dostęp do Internetu na pokładzie, małe grupowe wycieczki z przewodnikiem z różnymi opcjami i poziomami aktywności, w tym łagodne, regularne i aktywne wycieczki piesze, rozrywka na żywo, kolacje tematyczne, bezpłatne rowery i kaski, program Wellness na pokładzie, ćwiczenia sportowe pod okiem trenera, usługi profesjonalnie wyszkolonego Cruise Managera podczas całego rejsu, ubezpieczenie ŚWIAT MultiTravel + CP (choroby przewlekłe) do 40% KL + AS (amatorskie uprawianie sportu) KL 150.000 EUR, NNW 4.000 EUR , BP 400 EUR, opiekę przedstawiciela lokalnego kontrahenta na miejscu, zestaw informacyjny.

Cena nie zawiera

Przelotu samolotem na trasie Warszawa - Norymberga/ Budapeszt - Warszawa, transferu lotnisko - statek - lotnisko, obligatoryjnej opłaty na turystyczny fundusz gwarancyjny 10 zł/osoba, wydatków własnych, opłat i świadczeń nie ujętych w "Cena zawiera", obligatoryjnej opłaty portowej 196 USD/osoba (płatne przy dopłacie w biurze), pakietu lądowego - (3 noce w Pradze w hotelu Prague at the Old Town Hilton (lub podobny), codzienne śniadanie, wycieczka po mieście, transfery między hotelem a statkiem uwzględnione przy zakupie programu rejsowego i lądowego.

Uwagi

1. Podczas rejsu i wycieczek fakultatywnych obowiązującym językiem jest angielski. Brak możliwości oprowadzania w języku polskim.

2. Podano cenę za osobę w wybranej kabinie 2-os.

3. Możliwość rezerwacji kabin w innej kategorii na zapytanie.

4. Dopłata do kabiny 1-os. w zależności od kategorii.

5. Dla dzieci z dwoma dorosłymi osobami w kabinie zniżki. Kalkulacja indywidualna na zapytanie.

6. Możliwość wykupienia rozszerzonego programu zwiedzania przed lub po rejsie z noclegami w hotelu.

7. Ceny mogą ulec zmianie w zależności od dostępności miejsc na statku.

8. Trasa rejsu może ulec zmianie w przypadku nagłej zmiany warunków pogodowych.

9. Możliwość rezerwacji świadczeń dodatkowych jak przeloty, hotele i transfery, wycieczki fakultatywne (na zapytanie)

10. Ofertę przeliczono wg kursu sprzedaży USD Banku PeKaO SA. Impreza zostanie ostatecznie rozliczona wg aktualnego kursu sprzedaży USD banku PeKaO SA z dnia dopłaty.

11. Rejs dostępny również wg trasy odwróconej.

Gwarancja niezmienności ceny

Istnieje możliwość zakupu Gwarancji Niezmienności Ceny, kwota zależna jest od koszty imprezy (na osobę). Gwarancja oznacza, że cena zarezerwowanej imprezy turystycznej nie ulegnie zmianie do dnia wyjazdu (dotyczy wzrostu kursu walut). Gwarancja nie dotyczy sytuacji zmian w rezerwacji na życzenie klienta, które skutkują zmianą ceny świadczeń na umowie. Informacje o zakupie Gwarancji Niezmienności Ceny należy zgłosić i opłacić maksymalnie w ciągu 7 dni od daty podpisania umowy.

Do 3500 zł/osoba - 65 zł/osoba

3501 do 6000 zł/osoba - 100 zł/osoba

Od 6001 do 9000zł/osoba - 170 zł/osoba

Powyżej 9000 zł/osoba - 250 zł/osoba

Statek

AmaCerto

Ten luksusowy 162-osobowy statek oferuje przestronne kabiny wyposażone w charakterystyczny podwójny balkon, restauracje, basen z podgrzewaną wodą, dostęp do Internetu, siłownię, sklep z pamiątkami i wiele innych atrakcji.

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Infolinia Wakacje.pl

+48 58 325 29 00