Aktualizujemy cenę
Trwa weryfikacja ceny
Wakacje.plWczasyLitwaBursztynowym Traktem
Polska otwiera granice

Bursztynowym Traktem

Wycieczka objazdowa

Kod oferty: WAK182325

Dostępne pokoje

Pokój dwuosobowy

standardowy
2 dorosłych
Aktualizujemy cenę

Dodatkowe opcje

Ubezpieczenie podróży wraz z kosztami rezygnacji AXA ASSISTANCE

196
za wycieczkę
promesa

Promesa Pewne Wakacje - TYLKO TERAZ ZA DARMO

promesa
0
za wycieczkę
Trwa weryfikacja ceny

Informacje o podróży

Dojazd

09:3015.08.2020 SobotaWarszawa
09:3015.08.2020 SobotaBursztynowym Traktem

Powrot

03:0023.08.2020 NiedzielaBursztynowym Traktem
03:0023.08.2020 NiedzielaWarszawa

Szczegóły oferty

Kod oferty: WAK182325Organizator: Rainbow

Opis oferty

Zakwaterowanie:

Hotele (7 rozpoczętych dób hotelowych: Wilno - 1, Ryga - 1, Petersburg - 4, Narwa - 1).

Do dyspozycji gości:

Restauracja

Pokoje:

Pokoje: 1 i 2 osobowe (możliwość dostawki) z łazienkami i wc. W pokojach tv.

Wyżywienie:

Śniadania typu bufet, dla chętnych za dopłatą obiadokolacje.

Kategoria lokalna:

Program

Dzień 1

Wyjazd z Polski wg rozkładu. Wyjazd na Litwę. Po południu przyjazd do Wilna - spacer starówką z Ostrą Bramą, kościołem św. Teresy, dziedzińcem klasztoru Bazylianów, kościołem św. Kazimierza, ratuszem, kościołem św. Anny, kościołem Bernardynów, pomnikiem Adama Mickiewicza, kościołem św. Trójcy, uniwersytetem Stefana Batorego, pałacem Prezydenckim do placu Katedralnego z katedrą św. Stanisława i pomnikiem Giedymina. Czas wolny. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu. (Trasa ok. 500km - z Warszawy).

Dzień 2

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Wyjazd na Łotwę. Po południu przyjazd do Rygi - spacer bulwarem Wolności do starówki z Basztą Prochową i Bramą Szwedzką, zamkiem, katedrą katolicką, zespołem kamieniczek Trzej Bracia, katedrą luterańską, Małą i Wielką Gildią kupiecką, luterańskim kościołem św. Piotra, domem Bractwa Czarnogłowych. Czas wolny. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu. (Trasa ok. 300km).

Dzień 3

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Wyjazd do Rosji. Przejazd przez Łotwę i Estonię. Po południu przekroczenie granicy estońsko-rosyjskiej. Wieczorem przyjazd do Sankt Petersburga. Zakwaterowanie w hotelu. (Trasa ok. 650km).

Dzień 4

Po śniadaniu zwiedzanie Petersburga - twierdzy Pietropawłowskiej (kolebki miasta wzniesionej na wyspie Zajęczej) z soborem św. Piotra i Pawła # kryjącym grobowce carów. Dalej przejazd obok krążownika Aurora, nabrzeżem Pałacowym z pałacem Marmurowym i pałacem Zimowym, mostem Pałacowym, do znajdującej się w delcie Newy wyspy Wasilewskiej z kolumnami Rostralnymi, zespołem Dwunastu Kolegiów, pałacem Mienszykowa i Przystanią ze Sfinksami. Następnie zwiedzanie placu św. Izaaka z pomnikiem cara Mikołaja i soborem św. Izaaka # oraz placu Dekabrystów z posągiem Piotra Wielkiego zwanym Miedzianym Jeźdźcem. Dalej spacer po centrum z placem Sztuk i pomnikiem Puszkina, pałacem Michajłowskim, kościołem św. Katarzyny (pochowany jest tu król Stanisław August Poniatowski), soborem Kazańskim oraz cerkwią Zbawiciela na Krwi wybudowaną w miejscu zabójstwa cara Aleksandra II. Czas wolny (możliwość indywidualnego zwiedzenia cerkwi Zbawiciela na Krwi - wstęp ok. 400 rubli/os czy Muzeum Faberge z kolekcją słynnych jaj - wstęp ok. 500 rubli/os). Wieczorem rejs po kanałach i Newie. Powrót do hotelu. Obiadokolacja (dodatkowo płatna fakultatywnie). Nocny przejazd po centrum miasta "białych nocy" ze zwodzeniem mostów. Powrót do hotelu. (Trasa ok. 100km).

Dzień 5

Po śniadaniu zwiedzanie pałacu Jusupowów # (jednego z najbogatszych i najbardziej wpływowych rodów przedrewolucyjnej Rosji, miejsce zamordowania Rasputina). Czas wolny. Po południu zwiedzanie Pałacu Zimowego # (mieszczącego Ermitaż - jedno z najbogatszych na świecie muzeum ze zbiorami dzieł sztuki światowej). Wieczorem powrót do hotelu. Obiadokolacja (dodatkowo płatna fakultatywnie). (Trasa ok. 50km).

Dzień 6

Po śniadaniu zwiedzanie Ławry Aleksandra Newskiego # z soborem św. Trójcy. Następnie wyjazd do Carskiego Sioła - zwiedzanie pałacu # z repliką słynnej Bursztynowej Komnaty oraz parku #. Po południu zwiedzanie nowo otwartego centrum biznesowego Łachta (z najwyższym budynkiem w Europie). Wieczorem powrót do hotelu. Obiadokolacja (dodatkowo płatna fakultatywnie). (Trasa ok. 150km).

Dzień 7

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Wyjazd z Petersburga. Zwiedzanie wzniesionej na wyspie Kotlin twierdzy Kronsztad - portu ze słynnym układem wysokości oraz soboru morskiego św. Mikołaja. Następnie zwiedzanie Peterhofu - pałacu # oraz parku # z największym na świecie zespołem fontann i najwspanialszą wśród nich Wielką Kaskadą. Czas wolny (możliwość zakupu pamiątek). Po południu wyjazd do Estonii. Wieczorem przekroczenie granicy rosyjsko-estońskiej. Zakwaterowanie w hotelu w Narwie. (Trasa około 250km).

Dzień 8

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Około południa przyjazd do Tallina - spacer starówką dzielącą się na Górne Miasto z basztą Długi Herman, zamkiem Toompea, prawosławnym soborem Aleksandra Newskiego, luterańską katedrą Toomkirik, wzgórzem Toompea oraz na Dolne Miasto z ratuszem, Apteką Magistracką, kościołem św. Ducha, traktem Pikk z Wielką Gildią kupiecką, domem Bractwa Czarnogłowych, kościołem św. Olafa, zespołem kamieniczek Trzy Siostry, basztą Gruba Małgorzata. Czas wolny. Po południu wyjazd do Polski. (Trasa ok. 1200km - do Warszawy).

Dzień 9

Powrót do Polski wg rozkładu.

Uwagi do programu

• kolejność zwiedzania może ulec zmianie,

• zwiedzanie obiektów nie zawsze obejmuje zwiedzanie wnętrz ze względów czasowych lub braku dostępności dla turystów (# - obiekty objęte biletami wstępu),

• jako walutę należy wziąć EUR i RUB.

Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przejazd autokarem (wyposażonym w klimatyzację, wc, barek, dvd), zakwaterowanie w hotelach (7 rozpoczętych dób hotelowych), 7 śniadań, program turystyczny jw., opiekę pilota, ubezpieczenie T. U. EUROPA S. A. (KL do 30000 EUR, KR do 5000 EUR, NNW do 3000 EUR i bagażu do 300 EUR).

Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów wraz z kosztem ich rezerwacji, rejsu statkiem po kanałach i Newie w Petersburgu, usług miejscowych przewodników, obsługi w systemie tour guide (200 EUR/os - pakietpłatnyna miejscu), 3 obiadokolacji w Sankt Petersburgu (30 EUR/os - płatne fakultatywnie na miejscu).

Inne

Obsługa grupy w systemie tour guide: bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający wygodny sposób zwiedzania (przeczytaj więcej o tour guide).

Opinie klientów

Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.2/6. Sprawdź opinie: "

Wizy - informacje dla sprzedawców

Do Federacji Rosyjskiej wymagany jest paszport i wiza.

Paszport musi być ważny co najmniej 180 dni licząc od daty rozpoczęcia imprezy do Sankt Petersburga i obwodu Leningradzkiego wymagana jest bezpłatna e-wiza. W celu uzyskania e-wizy należy nie wcześniej, niż na 20 dni i nie później, niż na 4 dni przed wjazdem do Federacji Rosyjskiej wypełnić wniosek wizowy online na stronie zgodnie z instrukcją wizowania dostępną na 30 dni przed dniem rozpoczęcia imprezy (niezbędne będzie biometryczne zdjęcie w formacie JPEG, nie starsze niż 6miesięcy licząc do dnia składania wniosku, bez ramki, w rozmiarze 3,5 x 4,5 cm i 20-35 kb, odzwierciedlające aktualny wygląd i naturalny kolor skóry, przedstawiające całą twarz, kolorowe, ostre, czyste i kontrastowe, na jasnym tle, zrobione na wprost, pokazujące wyraźnie oczy i twarz z obu stron od wierzchołka głowy do górnej części barków, tak aby twarz zajmowała 70-80% fotografii, przedstawiające osobę w jasnym ubraniu, bez nakrycia głowy i okularów, patrzącą na wprost, z zamkniętymi ustami, twarz nie może być przesłonięta włosami, w tle nie mogą znajdować się inne osoby czy przedmioty, niedopuszczalny jest efekt czerwonych oczu i cienie na twarzy). Po potwierdzeniu uzyskania e-wizy dokument należy wydrukować. Rainbow za dodatkową opłatą pośredniczy w uzyskaniu e-wizy (w tym celu podczas rezerwacji należy wypełnić panel wizowania i załączyć zdjęcie zgodne z powyższymi wymogami). Błędnie podane dane lub niewłaściwa fotografia mogą skutkować odmową wydania wizy lub jej anulowaniem na granicy. Brak lub anulacja wizy będzie równoznaczne z rezygnacją z imprezy zgodnie z OWU.

W przypadku posługiwania się paszportem innym, niż polski prosimy o kontakt z działem wiz.

META Description

Wilno, Ryga i Tallin • Sankt Petersburg i Twierdza Pietropawłowska • rejs po kanałach i Newie • nocny Petersburg i zwodzone mosty • Pałac Jusupowa i Rasputin • Pałac Zimowy i Ermitaż • Carskie Sioło i Bursztynowa Komnata • centrum biznesowe Łachta • twierdza Kronsztad • Peterhof i Wielka Kaskada

Wizy

Do Federacji Rosyjskiej wymagany jest paszport i wiza.

Paszport musi być ważny co najmniej 180 dni licząc od daty rozpoczęcia imprezy do Sankt Petersburga i obwodu Leningradzkiego wymagana jest bezpłatna e-wiza. W celu uzyskania e-wizy należy nie wcześniej, niż na 20 dni i nie później, niż na 4 dni przed wjazdem do Federacji Rosyjskiej wypełnić wniosek wizowy online na stronie zgodnie z instrukcją wizowania dostępną na 30 dni przed dniem rozpoczęcia imprezy (niezbędne będzie biometryczne zdjęcie w formacie JPEG, nie starsze niż 6miesięcy licząc do dnia składania wniosku, bez ramki, w rozmiarze 3,5 x 4,5 cm i 20-35 kb, odzwierciedlające aktualny wygląd i naturalny kolor skóry, przedstawiające całą twarz, kolorowe, ostre, czyste i kontrastowe, na jasnym tle, zrobione na wprost, pokazujące wyraźnie oczy i twarz z obu stron od wierzchołka głowy do górnej części barków, tak aby twarz zajmowała 70-80% fotografii, przedstawiające osobę w jasnym ubraniu, bez nakrycia głowy i okularów, patrzącą na wprost, z zamkniętymi ustami, twarz nie może być przesłonięta włosami, w tle nie mogą znajdować się inne osoby czy przedmioty, niedopuszczalny jest efekt czerwonych oczu i cienie na twarzy). Po potwierdzeniu uzyskania e-wizy dokument należy wydrukować. Rainbow za dodatkową opłatąpośredniczy w uzyskaniu e-wizy (w tym celu podczas rezerwacji należy wypełnić panel wizowania i załączyć zdjęcie zgodne z powyższymi wymogami). Błędnie podane dane lub niewłaściwa fotografia mogą skutkować odmową wydania wizy lub jej anulowaniem na granicy. Brak lub anulacja wizy będzie równoznaczne z rezygnacją z imprezy zgodnie z OWU.

W przypadku posługiwania się paszportem innym, niż polski prosimy o kontakt z działem wiz.

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Pogoda

Temperatura w dzień
21°C
Temperatura w nocy
12°C
Liczba godzin słonecznych
7

Przed podróżą

Paszporty

Dokumentem podróży uprawniającym do bezwizowego wjazdu i pobytu (niezależnie od jego celu) na terytorium Litwy do 90 dni jest paszport bądź dowód osobisty. Przed wyjazdem należy się upewnić, czy dokument jest w wystarczająco dobrym stanie technicznym i pozwala na stwierdzenie tożsamości.

Wizy

Obywatele polscy korzystają z prawa do swobodnego przepływu osób w ramach UE oraz Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

Szczepienia, służba zdrowia

Obowiązkowe szczepienia ochronne nie są wymagane. Obywatele RP płacący składki na NFZ mają prawo do korzystania na Litwie z opieki medycznej w ramach ubezpieczenia.

Zgodnie z oficjalnie przekazywanymi komunikatami odnośnie koronawirusa informujemy, że Pasażerom nie wolno wjeżdżać na Litwę.
Nie dotyczy to:
- obywateli i mieszkańców Litwy,
- członków rodzin obywateli z Litwy,
- obywateli z Polski, którzy planują przyjazd w celu podjęcia pracy, prowadzenia działalności gospodarczej lub nauki
- od 15 maja 2020 r. obywateli Estonii i Łotwy,
- dyplomatów akredytowanych na Litwie,
- personelu NATO i personelu pracującego dla nich i członków ich rodzin,
- pasażerów posiadających zezwolenie wydane przez odpowiedniego ministra i rząd.
Pasażerowie, którzy mogą wjechać, muszą przybyć do Wilna (VNO), Kowna (KUN), Połągi (PLQ) lub Siauliai (SQQ)

Powracający obywatele i mieszkańcy Litwy podlegają 14-dniowej izolacji.
- Nie dotyczy to obywateli Litwy, którzy wracają lub przyjeżdżają z Polski, gdzie udali się w celu pracy lub nauki.

Decyzja pozostaje w mocy do odwołania.
Zalecamy śledzenie aktualnych oficjalnych informacji.

Infolinia Wakacje.pl

+48 58 325 29 00