Aktualizujemy cenę
ZAREZERWUJ
Wakacje.plWczasyUkrainaLwów - Odessa - Kijów

Lwów - Odessa - Kijów

Wycieczka objazdowa
Kod oferty: WAK638636
Kod oferty: WAK638636

Opis oferty

Organizator: Logos TourKod oferty: WAK638636

Kraj

Ukraina

Dzień 1

LWÓW

Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, w hali odlotów, przy nowym stanowisku odpraw LogosTour. Wylot do Lwowa.

Dzień 2

LWÓW

Stare Miasto ukształtowało się pod koniec XIV w., gdy miasto zostało lokowane przez Kazimierza III Wielkiego. Centralny punkt starówki stanowi Rynek z Ratuszem z 65-metrową wieżą, otoczony 44 kamienicami m.in. Czarna Kamienica, kamienica Królewska, Pałac Arcybiskupi, kamienica Wenecka. Nieopodal na placu Katedralnym Katedra Łacińska pod wezwaniem Wniebowzięcia NMP oraz kaplica Boimów w stylu renesansowym z piękną fasadą pokrytą w całości dekoracją rzeźbiarską, wnętrze udekorowano sztukaterią polichromowaną i złoconą oraz rzeźbami i portretami. Kościół Dominikanów z zachwycającym wnętrzem (obecnie przekształcony w bizantyjsko-ukraińską cerkiew Najświętszej Eucharystii), obok Pomnik Nikifora. Dzielnica Ormiańska, w której przez stulecia mieszkali lwowscy Ormianie. Katedra Ormiańska ufundowana przez kupców ormiańskich w XIV w. z przylegającym do niej dziedzińcem wyłożonym kamiennymi płytami, pod którymi kryje się stary cmentarz. Spacer po okazałym bulwarze - Prospekcie Swobody, przy którym stoi pomnik A. Mickiewicza oraz wspaniały gmach Teatru Opery i Baletu. Zachwyca zarówno fasada budynku, jak i wystrój wnętrz zdobionych złoceniami, kolorowym marmurem, dekoracyjnymi obrazami i rzeźbami.

Dzień 3

Olesko - Podhorce - Złoczów

Wycieczka do trzech magnackich rezydencji, niegdyś wspaniałych siedzib wybitnych polskich rodów. Olesko, w którym znajduje się otoczony parkiem, uznany za jeden z najpiękniejszych na Ukrainie, Zamek Daniłowiczów i Sobieskich (w XVIII w. Rzewuskich), wzniesiony w miejscu dawnego grodu ruskiego na przełomie XVI i XVII w. jako rezydencja magnacka. Gruntownie przebudowany przez króla Jana III, który właśnie tutaj przyszedł na świat. Obecnie zamek jest filią Lwowskiej Galerii Sztuki ze stałą ekspozycją sztuki z XV-XVIII w. Zamek w Podhorcach został wzniesiony w XVII w. przez hetmana wielkiego koronnego Stanisława Koniecpolskiego. Po Koniecpolskich właścicielami pałacu byli kolejno Sobiescy, Rzewuscy i Sanguszkowie. Przepiękna budowla z otaczającym ją parkiem i ogrodem we włoskim stylu z grotami, posągami, fontannami, rozłożonym na kilku poziomach, musiała kiedyś robić niesamowite wrażenie. Mocno zniszczona podczas II wojny światowej. Obecnie zarząd Lwowskiej Galerii Obrazów od wielu lat prowadzi restaurację obiektu. Zamek w Złoczowie zbudowany w XVII w. przez wojewodę Jakuba Sobieskiego ma kształt twierdzy bastionowej z kamiennymi obwarowaniami. W ciągu wieków twierdza była pałacem, królewską rezydencją, więzieniem i muzeum. Obecnie gruntownie odrestaurowana posiadłość stanowi własność Lwowskiej Galerii Sztuki. W skład całego założenia wchodzą m.in. barokowy pałac, brama wjazdowa ujęta w portal z głową lwa w kluczu archiwolty, chiński pawilon oraz ogrody.

Dzień 4

LWÓW

Cmentarz Łyczakowski - najlepiej zachowana polska nekropolia na Ukrainie z grobami m.in. Marii Konopnickiej, Gabrieli Zapolskiej, Artura Grottgera, Juliana Konstantego Ordona, Władysława Bełzy. Cmentarz Orląt Lwowskich będący częścią Cmentarza Łyczakowskiego jest rozplanowany na kilku poziomach; na szczycie znajduje się kaplica-rotunda, poniżej - katakumby kryjące szczątki 72 szczególnie zasłużonych uczestników walk, na dole Pomnik Chwały oraz mogiły poległych. Transfer na dworzec kolejowy. Przejazd pociągiem do Kijowa.

Dzień 5

Kijów

Spacer po zabytkowym centrum stolicy od sofijskiego placu; sobór sofijski wzniesiony w xi w. współczesnego kształtu sobór nabrał w xvii w., przebudowany w stylu barokowym, pomnik bohdana chmielnickiego. monastyr św. michała archanioła o złotych kopułach oraz sobór św. michała. kompleks został zburzony w latach 1934-1935 i zrekonstruowany w formach ukraińskiego baroku w latach 1997-1998 jest centralną świątynią ukraińskiej cerkwi prawosławnej patriarchatu kijowskiego. złota brama kijowa to główny punkt orientacyjny starożytnego kijowa i historyczna brama do starożytnego miasta. przejazd metrem do najgłębszej stacji metra na świecie - stacji arsenalnej i spacer do monumentalnego pomnika ojczyzny-marki, skąd rozpościera się piękna panorama kijowa. bezcenna ławra kijowsko-peczerska zajmuje obszar 27 ha, na którym stoi 80 budynków i stanowi zespół naziemnych oraz podziemnych świątyń sięgających początkami xi w. jest kolebką wschodniosłowiańskiego prawosławia i miejscem świętym dla wiernych. w podziemnych korytarzach spoczywa 118 wyniesionych na ołtarze mężów dawnej rusi. już staroruski kronikarz nestor nazwał ławrę "miejscem, skąd zaczyna się ruska ziemia". w części muzealnej znajduje się m.in. odbudowany sobór uspienski (oryginał wysadzony podczas ii wojny światowej), wielka dzwonnica, cerkiew św. mikołaja, dom metropolity, refektarz z kaplicą św. antoniusza i teodozjusza oraz kilka muzeów; muzeum teatru, muzyki i kina, muzeum ukraińskiej ludowej sztuki dekoracyjnej, muzeum skarbów historii ukrainy. druga część ławry pełni funkcje kultowe. podziemne pustelnie, pieczary, w których znajdują się cerkwie oraz spoczywają relikwie i zmumifikowane szczątki mnichów, dzielą się na dwa kompleksy

Bliskie Pieczary i Dalekie Pieczary. Następnie Majdan Niezależności oraz najważniejsza ulica Kijowa - Chreszczatyk.

Dzień 6

Meżyhiria - Kijów

Przejazd do Meżyhiria - dawnej luksusowej rezydencji byłego prezydenta Wiktora Janukowicza. W skład kompleksu wchodzą m.in. drewniana willa Honka, stary dom Janukowycza, domek gościnny, tzw. Dom Putina, pływająca przystań "Galeon", kompleks sportowy, centrum spa, klub golfowy, jacht-klub, garaż na 70 aut i kolekcja samochodów, zoo, piękny park, lądowisko dla helikopterów. Transfer na dworzec kolejowy. Przejazd nocnym pociągiem do Odessy.

Dzień 7

Odessa

Przyjazd do odessy. śniadanie. wycieczka "tajemnice odeskich katakumb", najsłynniejszych w świecie nie tylko ze względu na swój zagmatwany splot labiryntów rozciągających się pod miastem, ale też ze względu na długość, która osiąga 3000 kilometrów. wizyta w muzeum koniaków szustowa

Zapoznanie z historią i produkcją trunków oraz degustacja koniaków (grupa min. 10 os.), możliwość zakupów w sklepie firmowym.

Dzień 8

Odessa

Zwiedzanie centrum miasta m. in. popularny deptak - ulica Deribasowska, tutaj znajduje się dom, w którym mieszkał Adam Mickiewicz podczas swojego zesłania w 1825 r., zaprojektowany przez polskiego architekta Lwa Włodka słynny Pasaż z przepięknym dziedzińcem zdobionym rzeźbami, Park Miejski, Kościół św. Piotra, ul. Gogola, przy której znajduje się wiele pięknych kamienic m.in. Dom z Atlantami. Dalej "Pałac Woroncowa", Most Teściowej, następnie spacer Nadmorskim Bulwarem, przy który znajduje się m.in. ratusz miejski, zabytkowa armata wydobyta z zatopionej angielskiej fregaty, Pomnik Puszkina. Schody Potiomkinowskie skąd rozpościera się wspaniały widok na port morski (to tutaj nakręcono słynną scenę masakry z filmu "Pancernik Potiomkin" Siergieja Eisentsteina), pomnik pierwszego gubernatora miasta księcia Richelieu, Teatr Opery i Baletu (z zewnątrz). Transfer na lotnisko. Przelot do Warszawy.

I rata

1000 PLN płatna przy zapisie

Ii rata

Płatna na 35 dni przed wyjazdem

Cena obejmuje

Przeloty międzynarodowe rejsowymi liniami lotniczymi w klasie ekonomicznej lub tanimi liniami lotniczymi,

Przejazd pociągiem na trasie Lwów-Kijów (miejsca siedzące);

Przejazd pociągiem nocnym Kijów-Odessa - przedziały sypialne 4 osobowe,

Przejazdy klimatyzowanym turystycznym autokarem/mikrobusem,

6 noclegów; zakwaterowanie w hotelach 3 (lokalnej kategorii) w pokojach 2-osobowych, dopłata do pokoju 1-osobowego w hotelach 820 PLN, 1 nocleg w wagonach sypialnych;

7 śniadań, 7 kolacji lub lunchów,

Przewodników lokalnych,

Opiekę polskiego pilota,

Ubezpieczenie Signal Iduna (KL, NW, bagaż).

Uwaga !

Zgodnie z Warunkami uczestnictwa do ceny imprezy zostanie doliczona składka na TFG - 2 PLN oraz bezzwrotna składka na TFP - 2 PLN.

Na bilety wstępów, degustacje należy przeznaczyć ok. 1250 UAH (ceny z VIII 2020)

Napoje do lunchów i kolacji dodatkowo płatne.

Taksy miejscowe płatne w hotelach.

Dokument podróży paszport ważny 6miesięcy od daty zakończenia imprezy.

Uprzejmie informujemy, że więcej informacji o składkach na turystyczny fundusz gwarancyjny i turystyczny fundusz pomocowy, dostępnych jest na naszym blogu we wpisie zatytułowanym

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy

Terminy

19.09 - 26.09.2021, 4940.00 PLN

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Wylot

Niedziela, 19.09.2021
WAWWarszawa - Chopin
LWOLwów

Powrót

Niedziela, 26.09.2021
ODSOdessa
WAWWarszawa - Chopin

Pogoda

23°C
11°C
9

Przed podróżą

Zgodnie z oficjalnie przekazywanymi komunikatami odnośnie koronawirusa informujemy, że loty do Ukrainy zostały wznowione.
Pasażerowie muszą posiadać negatywny wynik testu PCR wykonanego nie wcześniej niż 48 h przed przylotem, ubezpieczenie podróżne pokrywające koszty leczenia COVID-19.
Osoby nie posiadające testu odbędą 14-dniową kwarantannę.
Zalecamy śledzenie aktualnych oficjalnych informacji.

UWAGA:

W związku z nowelizacją z dnia 22 lutego 2021 r. do rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ograniczeń na czas pandemii, osoby posiadające zaświadczenie o otrzymaniu dwóch dawek szczepienia przeciwko COVID-19, szczepionką dopuszczoną do obrotu w Unii Europejskiej są zwolnione z obowiązkowej kwarantanny po powrocie do Polski z zagranicy. Ponadto z obowiązku kwarantanny, po powrocie do kraju zwolnione są również osoby, które odbyły już izolację domową lub były hospitalizowane w związku z zakażeniem wirusem SARS-CoV-2, nie dawniej niż 6 miesięcy przed datą przekroczenia polskiej granicy.
Dokumentem podróży uprawniającym do wjazdu i pobytu jest ważny paszport.
Obywatele polscy wjeżdżają na Ukrainę na podstawie ważnego paszportu, bez konieczności posiadania wizy wjazdowej i mogą przebywać na jej terytorium do 90 dni w ciągu 6 miesięcy. Na przełomie 2013/2014 roku władze ukraińskie wprowadziły przepis, w myśl którego obckorajowców wjeżdżających na Ukrainę obowiązuje wymóg posiadania odpowiednich środków finansowych na pokrycie kosztów pobytu. Na pierwsze pięć dni pobytu (bez względu na krótszy planowany pobyt) wymagana jest kwota ponad 400 Euro. Ukrańskie władze graniczne uprawnione są do dokonywania weryfikacji posiadanych kwot.

Wjazd na terytorium Autonomicznej Republiki Krym oraz do miasta Sewastopola dla cudzoziemców oraz osób bez obywatelstwa jest dopuszczalne wyłącznie przez określone w akcie prawnym punkty kontrolne "Tryb wjazdu na tymczasowo okupowane terytoria Ukrainy oraz wyjazdu z nich" z dnia 4 czerwca 2015 roku oraz na podstawie dokumentu paszportowego i specjalnego zezwolenia wydanego przez terytorialny organ Państwowej Służby Migracyjnej Ukrainy lub pododdział terytorialny PSM w nowotroickim lub heniczeskim rejonie obwodu chersońskiego. Za naruszenie procedury wjazdu na czasowo okupowane terytorium przewidziana jest odpowiedzialność administracyjna. Odnośnie cudzoziemców funkcjonariusze Państwowej Służby Granicznej mają prawo odmówić wjazdu i wydać zakaz wjazdu na terytorium Ukrainy na okres 3 lat na podstawie art. 13 i 14 Ustawy Ukrainy "O statusie prawnym cudzoziemców i bezpaństwowców".
Informacja o trybie uzyskania zezwoleń oraz wykaz kategorii cudzoziemców mających prawo na otrzymanie takiego zezwolenia opublikowana jest na oficjalnej stronie internetowej PSMU. Informacja o punktach kontroli na czasowo okupowane terytorium Ukrainy dla ruchu drogowego opublikowana jest na oficjalnej stronie internetowej PSMU. Informacje w języku polskim znajdują się nas stronie WK Ambasady RP w Kijowie.
Zalecane są szczepienia przeciw żółtaczce. Stan sanitarny kraju nie jest najlepszy, turystom zaleca się zabranie ze sobą leków na żołądek.