Aktualizujemy cenę
ZAREZERWUJ
Trwa weryfikacja ceny
Wakacje.plWczasyMalawiMalawi - Tanzania

Malawi - Tanzania

Wycieczka objazdowa

Kod oferty: WAK560547

Dodatkowe opcje

Ubezpieczenie podróży wraz z kosztami rezygnacji i leczeniem COVID-19 AXA ASSISTANCE

595
za wycieczkę

Promesa Pewne Wakacje - TYLKO TERAZ ZA DARMO

0
za wycieczkę
Trwa weryfikacja ceny

Kup od razu! Najlepsze pokoje szybko się wyprzedają.

lub

Opis oferty

Organizator: Prestige ToursKod oferty: WAK560547

/

Malawi/LILONGWE

Tytuł wycieczki

MALAWI TANZANIA 17 DNI

Główne atrakcje

• Wielkie jeziora - Malawi i Tanganika

• Przejazd kolonialnym pociągiem do Kigomy

• Safari w parkach narodowych - Niyka i Ruaha

• Obserwacja szympansów w Gombe Stream National Park

• Spotkania z mieszkańcami Malawi

• Afrykańskie stolice

O wycieczce

Tę trasę przejechaliśmy po raz pierwszy w 2016 roku i zakochaliśmy się w tej części Afryki. Piękni, choć biedni ludzie, wspaniała przyroda, mało turystów, bezpieczeństwo, wielka egzotyka - tego doświadczyliśmy podczas naszej podróży. Podróżując pokolonialnym pociągiem odbyliśmy podróż w czasie, wykąpaliśmy się w ciepłym jeziorze Malawi, trafiliśmy w ciekawe miejsca. Zachęcamy, by pojechać z nami ponownie w taką podróż. Choć wyprawa jest dosyć intensywna, są momenty przeznaczone na kąpiele, relaks i odpoczynek. Dni nie polegają wyłącznie na długich przejazdach po wertepach, choć oczywiście i taki się zdarzają. Zdziwicie się czasem, w jak dobrych warunkach przyjdzie nam nocować, nie spodziewacie się, że znaleźliśmy takie miejsca w rzadko odwiedzanych częściach Afryki. Z czystym sumieniem wpisujemy tą trasę w najciekawsze miejsca świata".

Program wycieczki

Dzień 1

Wylot Z Warszawy

Zbiórka na lotnisku Chopina w Warszawie i spotkanie z polskim pilotem. Szczegółowa informacja o zbiórce i godzinie odlotu jest podana w Informatorze Przedwyjazdowym, który otrzymuje każdy uczestnik wycieczki. Przelot z przesiadkami do Lilongwe, stolicy Malawi. Nocleg tranzytowy.

Dzień 2

Lilongwe

Przylot do Lilongwe. Stolica Malawi to typowo afrykańskie i biedne miasto, w którym nie ma wielu atrakcji. Ciekawi są natomiast sami mieszkańcy, ciepli i barwni ludzie. Szansa na pokaz tańców i bębnów połączony z kolacją, jeśli tego dnia artyści będą występować. Nocleg w hotelu w Lilongwe.

Dzień 3

Jezioro Malawi

Podróż w kierunku Jeziora Malawi, wielkiego afrykańskiego jeziora od którego kraj wziął swoją nazwę. Podczas panowania brytyjskiego jezioro nazywało się Nyasa, a kraj zwano Nyasalandem. Celem jest położona nad jeziorem miejscowość Nkhata Bay. Czym bliżej jeziora, tym kraj robi się coraz bardziej zielony. Przystajemy w wioskach, na lokalnych targowiskach, a egzotyka aż bije w oczy. Dojazd na nocleg wieczorem.

Dzień 4

Jezioro Malawi

Pobyt w Nkhata Bay. Okazja, by wykąpać się w jeziorze, co jest tu zupełnie bezpieczne. Wspaniała czysta i ciepła woda, piasek, malownicza sceneria - to atuty tego miejsca. Niesamowite jest nurkowanie w jeziorze, pełno tu kolorowych ryb, nic dziwnego, z Malawi pochodzi wiele rybek akwariowych hodowanych na całym świecie. Spotkamy się też z dobrą, świeżą kuchnią, tu nie używa się konserwantów. Kolejny nocleg nad jeziorem.

Dzień 5

Park Narodowy Nyika

Dalsza podróż na północ. Wjeżdżamy w góry, krajobraz staje się jeszcze piękniejszy. Wjazd do Parku Narodowego Nyika, który obejmuje rozległe, wyżynne tereny. Zobaczymy tu liczne antylopy z największą z nich, czyli elandem. W parku mieszka też wiele lampartów, jednak dosyć trudno dostrzec je w gęstwinie drzew. Wieczorem w Nyika robi się zimno, ale pilot Prestige Tours z pewnością zadba, by na noc napalono w kominku. Nocleg w domkach na terenie parku.

Dzień 6

Park Narodowy Nyika

Safari z lokalnym przewodnikiem. Mamy okazję przejść się też na piechotę w cudnej scenerii. Spacer ten może być ucztą dla osób kochających fotografowanie. Zjazd nad Jezioro Malawi i ponowna okazja do kąpieli w ciepłym jeziorze. Nocleg nad Malawi.

Dzień 7

Livingstonia

Wycieczka karkołomną drogą do osady Livingstonia. Osada została założona w XIX wieku przez misjonarzy i nazwana na cześć Davida Livingstone'a. Planowano tu dobre szkoły, szpitale, a nawet uniwersytet. Trafnie wybrano położenie - osada leży wysoko i panuje tu rześki, zdrowy klimat. Wiele projektów udało się zrealizować. Zwiedzimy niewielkie muzeum i samą osadę, poznamy jej mieszkańców. Po południu powrót do hotelu.

Dzień 8

Podróż Do Tanzanii

Początkowo trasa wiedzie wzdłuż jeziora. Przystajemy w bardzo egzotycznej miejscowości Karonga. W końcu opuszczamy na dobre Nyasę i przekraczamy granicę Tanzanii. Wjeżdżamy na południowe rubieże tego wielkiego kraju, w rejony, gdzie turyści nie trafiają często. Nocleg w mieście Mbeya.

Dzień 9

Mbeya - Ruaha

Poranek w Mbeya - to bardzo przyjemne miasto leżące na wyżynie u podnóża gór. Rejon ten Brytyjczycy nazywali Afrykańską Szkocją". Wyjazd do Parku Narodowego Ruaha. Podczas drogi widzimy ogromne przestrzenie. Od czasu do czasu widać dzikie zwierzęta. Dojazd do parku i nocleg w obozowisku.

Dzień 10

Park Narodowy Ruaha

Safari w Parku Narodowym Ruaha. To wyjątkowo piękne miejsce. Przez Ruahę przepływa rzeka, w której często można zobaczyć kąpiące się słonie. W parku tropimy lwy, lamparty, hieny i inne zwierzęta. Łatwo zobaczyć hipopotamy, żyrafy i wiele ciekawych antylop. Nocleg w obozowisku.

Dzień 11

Dodoma

Pokonując kolejne kilometry dojeżdżamy do Dodomy, oficjalnej stolicy kraju, siedziby parlamentu i partii rządzącej. Z ciekawszych budowli zobaczymy meczet ufundowany przez libijskiego dyktatora - Kadafiego. Nocleg w Dodomie.

Dzień 12

Podróż Pociągiem

Dodoma została założona przez Niemców i byłą ważnym punktem tranzytowym podczas budowy kolei centralnej. Działająca wciąż linia kolejowa jest unikatem w Afryce. I właśnie w tym dniu rozpoczniemy podróż pociągiem. Wagony pamiętają czasy kolonialne i choć są zniszczone, podróż ma wyjątkowo romantyczny posmak. Z wolno jadącego pociągu łatwo fotografować, na przystankach miejscowa ludność rozkłada barwne targowiska, głodny się naje, a spragniony napije. Nocleg w pociągu (miejsca do leżenia w przedziałach).

Dzień 13

Jezioro Tanganika

Dojazd nad Jezioro Tanganika, najdłuższe słodkowodne jezioro świata. Żyje tu mnóstwo gatunków endemicznych ryb, jezioro było odcięte od innych zbiorników i ewolucja przebiegła odmiennie. Tanganika to jezioro najwyższej urody, strome klify zanurzają się w lazurowej wodzie. Planujemy zobaczyć pobliskie Ujiji nad Jeziorem Tanganika. To właśnie tutaj w 1871 r. miało miejsce wielokrotnie opisywane spotkanie dwóch wielkich podróżników, Stanleya i Livingstone'a. Na miejscu zwiedzimy niewielkie muzeum. Jeszcze pod koniec XIX wieku okolice Jeziora Tanganika były zupełnie nieznane dla Europejczyków. Nocujemy w miejscowości Kigoma położonej nad Jeziorem Tanganika.

Dzień 14

Szympansy W Gombe

Pobyt nad Jeziorem Tanganika i czas wolny. Dla chętnych fakultatywna wycieczka do pobliskiego Gombe Stream National Park. Miejsce to nie tylko znane jest z pięknej roślinności, uroczych dolin i brzegów nad Tanganiką. Żyją tu liczne naczelne, a Gombe jest ostoją żyjących dziko szympansów. Obserwacja szympansów w tej scenerii to wyjątkowe przeżycie. Powrót na nocleg.

Dzień 15

Lot Do Dar Es Salaam

Przejazd na lotnisko i wylot do Dar es Salaam, największego miasta i portu w Tanzanii. Jedziemy do hotelu położonego za miastem nad oceanem i tam nocujemy.

Dzień 16

Wypoczynek Nad Oceanem

Czas na plaży nad oceanem, możliwość kąpieli i relaksu. Wieczorem wylot do Warszawy.

Dzień 17

Przylot Do Warszawy

Powrót do Warszawy na lotnisko Chopina.

Zniżki

4% ceny - dodatkowa zniżka dla Przyjaciół Biura (definicja Przyjaciela Biura jest zawarta w Uwagach o Podróżowaniu). Zniżki naliczane są od ceny podstawowej (poza pakietem dewizowym). Single bez dopłaty - w przypadku braku możliwości dokwaterowania i przy zapisie minimum 3miesiące przed wycieczką.

Ceny promocyjne stosowane są tylko w przypadku wczesnych rezerwacji.

Liczba miejsc w promocyjnej cenie ograniczona.

I rata - 10% ceny wycieczki płatne do 2 dni od zapisu

II rata - dopłata do 40% ceny - 95 dni przed datą wyjazdu

III rata - dopłata do 100% ceny - 45 dni przed datą wyjazdu

Płatność w USD (na konto USD) lub w PLN (na konto PLN) według średniego kursu NBP z dnia wpłaty.

świadczenia

Bilety lotnicze na całej trasie, minimum 20kg bagażu nadawanego/ os.; wszelkie koszty transportu; codzienne śniadania, kolacje (łącznie 5); noclegi (pokoje 2 -osobowe) w hotelach lub "lodge" 3 (wg oceny biura), Dar es Salaam - 4, 2 noce w namiotach wyposażonych w materace; opłaty za wstępy do parków narodowych i rezerwatów oraz wszelkie inne opłaty administracyjne i zezwolenia; ubezpieczenie KL, NNW, bagaż; polski pilot.

Cena nie obejmuje

Obowiązkowa dopłata na miejscu w wysokości 700 USD (ostatnia rata wyjazdu płatna na miejscu) obejmująca część świadczeń, ubezpieczenie od kosztów rezygnacji, ubezpieczenie od chorób przewlekłych, koszt wiz wg aktualnej stawki, zwyczajowe napiwki, dopłata do pokoju 1 os. - 960 USD, kosztów wykonania ewentualnych wymaganych testów na COVID-19.

Uwagi

Orientacyjna liczba Uczestników - od 6 do 14. Każdy Uczestnik otrzymuje informator wyjazdowy ułatwiający przygotowanie się do wycieczki. Obowiązkowe szczepienie przeciw żółtej febrze wpisane do żółtej książeczki (lub wpis o braku możliwości zaszczepienia), zalecane jest stosowanie środków antymalarycznych po konsultacji z lekarzem. Należy posiadać paszport ważny minimum dziewięć miesięcy od daty powrotu z przynajmniej dwoma zupełnie wolnymi stronami oznaczonymi, jako strony na wizy. Paszport wraz z dokumentacją wizową należy złożyć do biura ok. 30 dni przed wyjazdem. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Wylot

Czwartek, 21.10.2021
WAWWarszawa - Chopin
LLWLilongwe

Powrót

Piątek, 05.11.2021
DARDar Es Salaam
WAWWarszawa - Chopin

Przed podróżą

Zgodnie z oficjalnie przekazywanymi komunikatami odnośnie koronawirusa informujemy, że Pasażerowie mogą wjeżdżać do Malawi i muszą posiadać negatywny wynik testu PCR wykonanego nie wcześniej niż 10 dni przed przylotem, formularz wypełniany na miejscu oraz są poddawani badaniom przesiewowym i 14-dniowej kwarantannie.

Zalecamy śledzenie aktualnych oficjalnych informacji.

UWAGA:

W związku z nowelizacją z dnia 22 lutego 2021 r. do rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ograniczeń na czas pandemii, osoby posiadające zaświadczenie o otrzymaniu dwóch dawek szczepienia przeciwko COVID-19, szczepionką dopuszczoną do obrotu w Unii Europejskiej są zwolnione z obowiązkowej kwarantanny po powrocie do Polski z zagranicy. Ponadto z obowiązku kwarantanny, po powrocie do kraju zwolnione są również osoby, które odbyły już izolację domową lub były hospitalizowane w związku z zakażeniem wirusem SARS-CoV-2, nie dawniej niż 6 miesięcy przed datą przekroczenia polskiej granicy.
Wizy pobytowe i tranzytowe obywatele polscy mogą uzyskać jedynie w placówkach dyplomatycznych i konsularnych Malawi za granicą. W Polsce akredytowana jest Ambasada Malawi w Berlinie. Wiza jednokrotna kosztuje 75 USD, natomiast wiza wielokrotna 150 USD.
Wizy pobytowe i tranzytowe obywatele polscy mogą uzyskać jedynie w placówkach dyplomatycznych i konsularnych Malawi za granicą.
Przy wjeździe z krajów o wysokim stopniu rozprzestrzenia się wirusa żółtej febry wymagane jest okazanie w punkcie granicznym potwierdzenia odbycia szczepienia przeciwko żółtej febrze (\"żółta książeczka\").