Oferta, której szukasz, została wyprzedana. Nie rezygnuj jednak z wakacyjnych planów!

Mamy dla Ciebie ogromny wybór hoteli

Sprawdź inne oferty
lub

Możemy Ci pomóc znaleźć równie atrakcyjny hotel.

Soreda

Kod oferty: WAK690053
Kod oferty: WAK690053
1/8
basen
basen
basen
recepcja / lobby
pokój

Opis oferty

Region: wyspa MaltaOrganizator: Exim ToursKod oferty: WAK690053
Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Opinie dodane przez

Elwira
Sierpień 2022 ·

Para

Dodano: 03.09.2022
7.0
Hotel lata świetności ma już za sobą. Malutki basen, plaża kamienista, ale czysto. Przemiła obsługa. Uczciwa! Zostawiliśmy rankiem kamerę GoPro przed hotelem, uczciwy pan z recepcji znalazł i czekała na nas do wieczora. Śniadania trochę monotonne, ale w porównaniu z ofertą w Egipcie czy Turcji jedzenie oceniam jako wyśmienite! Mnóstwo owocow zawsze. Poza tym Malta pod kątem zabudowy i widoków jest przepiękna, Birgu czy Mdina, polecam! Rezydent biura exim tour niekompetentny, zapytany o Kate surfing i nurkowanie stwierdzil, że w tym temacie firma go nie szkoliła! I żadnych informacji nie potrafił udzielić, zero inicjatywy. Za to chciał podać godziny mszy w kościołach, nie pytany o to....
ZaletyObsługa hotelowa - pełen profesjonalizm, zarówno recepcja jak i stołówka.
WadyMały basen i plaża kamienista. Ale nastawilismy się na zwiedzanie wyspy, więc nam to tak bardzo nie przeszkadzało.

Agnieszka
Lipiec 2022 ·

Rodzina z dziećmi

Dodano: 18.07.2022
9.0
Hotel w staroświeckim stylu, ale bardzo czysty. Głośna klimatyzacja. Wspaniała obsługa (wyjazd z hotelu o 3 rano => przygotowano ciasto, ciasteczka, przekąski, kawę itd., restaurację udostępniono dla 8 osób wyjeżdżających nad ranem). Bardzo dobre posiłki (tylko śniadanie nudnawe)
ZaletyKameralny hotel. Bardzo smaczne obiady, kolacje, orginalna cola. Obsługa na 6! Bardzo czysto. Baseny dostępne bardzo długo (pływanie o 23 przy blasku księżyca...) Niedaleko do przystanku autobusowego
WadyGłośna klimatyzacja. Blisko plaży, ale b.b. kamienistej (na szczęście łatwo się dostać autobusem na piaszczystą).

Grzegorz
Lipiec 2022 ·

Grupa znajomych

Dodano: 22.07.2022
6.0
Hotel w stylu staroświeckim, głośno dużo młodzieży, jednak trzeba zaznaczyć, iż dbają o czystość. Basen hotelowy, można z niego korzystać cały czas.
ZaletyPersonel na wysokim poziomie, sympatyczni i pomocni ludzie. Jedzenie bardzo dobre.
WadyGłośno w nocy. Klimatyzacja prawdopodobnie nieczyszczona, czuć nieprzyjemny zapach.

Barbara
Lipiec 2022 ·

Rodzina z dziećmi

Dodano: 24.07.2022
5.0
Hotel głośny, czystość niestety wątpliwa, ręczniki zmieniane były codzienne, naczynia niedokładnie domyte. Hotel w super miejscu, dojście w zaledwie kilkanaście minut do Akwarium czy Buggiba Port. Imprezowy klimat, dużo młodych ludzi i dobra zabawa.
ZaletyPołożenie
WadyCzystość

Julita
Czerwiec 2022 ·
Dodano: 05.06.2022
6.0
Pobyt w hotelu bardzo udany. W pełni zaspokoił nasze potrzeby, w których nie było miejsca na leżenie przy basenie i korzystanie z hotelowych atrakcji. a zwiedzenie Malty i Gozo i ładnych plaży. Hotel bardzo dobry jako baza wypadowa. Położony tuż przy promenadzie okalającej miejscowości. Pobliska plaża bardzo mała, trudno na niej wygodnie odpocząć, ale można popływać korzystając z przygotowanych innych zejść z kamienistego brzegu. Hotel stary, ale z dużą dbałością o czystość, miłą obsługę, wyposażenie pokoi i atmosferę. Mimo, iż rezerwowaliśmy pokój standardowy dla 3 osób dorosłych, dostaliśmy 3 pokojowe studio z dwoma łazienkami.. Śniadania bardzo proste,, kolacje pyszne i urozmaicone. Przystanek do Valetty tuż obok, blisko do innych przystanków dla podróżujących autobusami. Wypożyczyliśmy auto w pobliskiej, polecanej wypożyczalni "Josef", bardzo mili właściciele, życzliwi nawet w przypadku problemowych sytuacji. Samochód bez blokowania kwot na karcie.
Zalety- wyposażenie studio - czystość - obsługa - jedzenie - położenie do podróży po Malcie - blisko promenady dla lubiących spacerować
Wady- bliska okolica dookoła hotelu uboga w atrakcje - nie polecam dla osób spędzających sporo czasu w hotelu

Mapa

Mgarr ix-Xini 16 km w linii prostej od hotelu
Mgarr ix-Xini to niewielka, odosobniona zatoczka z kamienistą plażą, otoczoną zapierającymi dech w piersiach klifami. Oprócz zachwycających widoków, w pobliżu tego miejsca można znajduje się również wieża strażnicza z 1661 roku, której pełniła funkcje obronne przed zagrożeniem nadciągającym od strony morza. Miejscówka ta jest także bardzo popularna wśród nurków, bowiem podwodny świat oferuje tu mnóstwo atrakcji, jak np. ukryte u podstawy klifów jaskinie, koniki morskie czy zatopiony wrak promu "Xlendi". W Magrr ix-Xini przed laty kręcone były sceny do dramatu romantycznego "By the Sea", w którym główne role zagrali - Angelina Jolie oraz Brad Pitt. W lokalu na plaży można zobaczyć zdjęcie aktorki z jej podpisem.

Zobacz więcej

Mgarr ix-Xini
Wioska Sannat i klify Ta'Cenc 17 km w linii prostej od hotelu
Wioska Sannat znajduje się na południu Gozo, niedaleko zatoki Mgarr ix-Xini i przez wielu uznawana jest za najstarszą osadę na wyspie. W samym centrum miejscowości zlokalizowany jest urokliwy kościółek, ale warto pojawić się tym miejscu również po to, aby obejrzeć majestatyczne, wysokie na 130 metrów klify. Za czasów panowania Zakonu Maltańskiego, klify Ta'Cenc zapewniały miejsca lęgowe dla sokołów wędrownych (maltańskich). Widoki oraz pozytywne emocje z pobytu w tym wyjątkowym miejscu są spektakularne i niezapomniane, warto więc zabrać ze sobą aparat fotograficzny. Niesamowite wrażenia potęguje spacer z wioski Sannat w pobliże klifów Ta'Cenc o wschodzie oraz zachodzie słońca.

Zobacz więcej

Wioska Sannat i klify Ta'Cenc
Ggantija 18 km w linii prostej od hotelu
Ggantija jest najstarszym kompleksem świątynnym archipelagu maltańskiego, którego geneza związana jest z epoką neolitu. Świątynie na Gozo wpisane są również na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO, a ich powstanie datowane jest pomiędzy 3600 a 3200 rokiem przed naszą erą. Nazwa stanowiska archeologicznego Ggantija - wywodzi się od wierzeń mieszkańców, iż wyspa zaludniona była przez gigantów. Cały kompleks zachowany jest w dobrym stanie, a niektóre bloki kamienne mają 5 metrów wysokości i ważą ponad 50 ton. Przed zwiedzaniem ruin dwóch świątyń, turyści mają możliwość zapoznania się z informacjami o życiu w epoce neolitu - zwiedzając pobliskie muzeum.

Zobacz więcej

Ggantija
Wiatrak Ta' Kola 18 km w linii prostej od hotelu
Wiatraki na Gozo są spuścizną po przybyłych w XVI wieku w te rejony Joannitów, którzy wprowadzili na wyspę znaną im już wcześniej technologię produkcji mąki. Przykładem jest wiatrak Ta' Kola, który swoją nazwę zawdzięcza ostatniemu młynarzowi, zmarłemu w 1987 roku. Konstrukcja wiatraka datowana jest na rok 1725, jednak sam budynek został przebudowany w pod koniec XVIII wieku. Budowla przetrwała do dnia dzisiejszego, włącznie z oryginalnym drewnianym mechanizmem, pełniąc obecnie funkcje muzealne. Podczas zwiedzania, turyści poznają m.in. historię młyna i sprzęty wykorzystywane przy produkcji mąki, zwiedzą pomieszczenia mieszkalne należące do rodziny młynarza oraz obejrzą doskonale zachowany mechanizm wiatraka.

Zobacz więcej

Wiatrak Ta' Kola
Cytadela w Victorii (Rabacie) 20 km w linii prostej od hotelu
Zniesiona na wzgórzu cytadela w stolicy Gozo - Victorii (Rabat) jest najchętniej odwiedzaną atrakcją wyspy. Pierwotnym jej zadaniem była obrona mieszkańców przed najazdami pirackich hord (Średniowiecze), ale z czasem - po przybyciu na Gozo szpitalników - cytadela zaczęła przekształcać się w ufortyfikowane miasto. Aktualnie cytadela pełni rolę muzeum i turystycznej atrakcji, a w trakcie spacerów po twierdzy, można podziwiać tam okoliczne kościoły, historyczną zabudowę mieszkalną oraz fortyfikacje. Większy obszar cytadeli stanowi zabudowa datowana na XVII i XVIII wiek. Na terenie twierdzy odnaleziono też liczne antyczne artefakty, które można oglądać w Muzeum Archeologii oraz w Muzeum Katedralnym.

Zobacz więcej

Cytadela w Victorii (Rabacie)

Pogoda

Październik

Zobacz cały rok
24°C
17°C
24°C
8

Przed podróżą

SYTUACJA W UKRAINIE
W związku z obecną sytuacją władze Ukrainy zamknęły swoją przestrzeń powietrzną dla lotów cywilnych. Oznacza to, że samoloty, w tym także te o charakterze turystycznym nie przelatują nad terytorium tego kraju. Linie lotnicze zawiesiły czasowo połączenia z Ukrainą. Wszystkie loty będą realizowane alternatywnymi, bezpiecznymi trasami.

COVID-19
WYMAGANE DOKUMENTY:
Brak wymaganych formularzy w związku z COVID-19.

ZASZCZEPIENI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje.

OZDROWIEŃCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje.

DZIECI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje.

POZOSTALI PODRÓŻUJĄCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje.

TRANZYT LUB WYLOT SPOZA POLSKI
Jeśli wylatujesz/wyjeżdżasz z innego kraju niż Polska lub korzystasz z tranzytu w innym państwie sprawdź aktualne warunki wjazdowego do tego państwa (możesz być objęty dodatkowymi restrykcjami). Szczegóły na: zobacz więcej.

TESTY W SUPERCENIE!
Jeśli potrzebujesz testu, możesz szybko i tanio zamówić go przez Wakacje.pl. W ofercie są zarówno testy przed wyjazdem za granicę z zaświadczeniem w języku angielskim, jak i testy po powrocie do Polski. Przeczytaj więcej o tym, jak skorzystać z szybkich testów na COVID-19 w supercenie.
Na Maltę Polacy mogą wjechać za okazaniem ważnego paszportu lub dowodu osobistego.
Na Malcie dla Polaków wizy nie są wymagane.
Szczepienia nie są wymagane. Warto przed wyjazdem wyrobić bezpłatną Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego i zabrać ją ze sobą na wakacje. Karta EKUZ potwierdza prawo do korzystania na koszt NFZ z niezbędnych świadczeń zdrowotnych w czasie pobytu na terenie innego państwa członkowskiego Unii Europejskiej.