Dobry101 opinii80% poleceń
7.4

6 476

za osobę
Podsumowanie ceny

Kenzi Europa

Kod oferty: WAK723874
Last minute
Kod oferty: WAK723874
1/14
obiekt, basen
obiekt, basen
teren hotelu
brodzik, dla dzieci
aquapark, zjeżdżalnia

Opis oferty

Region: AgadirOrganizator: Best ReisenKod oferty: WAK723874

Naszym zdaniem

Pięknie i dogodnie położony - w centrum, przy promenadzie, w drugiej linii brzegowej. Składa się z dwóch 7-piętrowych budynków. Wszędzie blisko. Ogród, strefa basenowa, atrakcje dla rodzin z dziećmi.

Położenie

W turystycznej dzielnicy Agadiru, ok. 200m od długiej i piaszczystej plaży (przejście przez ulicę, bezpłatne leżaki i parasole), 300m od centrum, ok. 30km od lotniska.

Wyposażenie

Obszerne lobby, całodobowa recepcja, windy, restauracja z tarasem, bar w lobby/przy basenie, kantor wymiany walut, sklepiki, room service, bezpłatne Wi-Fi, odpłatny kącik internetowy, bankomat.

Pokoje

Standard Room DZ - standardowy pokój 2-osobowy z możliwością jednej dostawki, wyposażony w łazienkę (prysznic, wanna, suszarka do włosów, szlafroki), klimatyzację indywidualnie sterowaną, telewizor z kanałami sat., telefon, minibar (na zamówienie - płatny), sejf (płatny), Internet bezprzewodowy, balkon. Powierzchnia - ok. 24m kw.

Single Room EZ - pokój do pojedynczego wykorzystania.

W pokojach istnieje możliwość zakwaterowania maksymalnie 1 niemowlęcia.

Wyżywienie

BB - śniadania

HB - śniadania i kolacje (napoje do kolacji płatne)

All Inclusive (AI) - śniadania, obiady i kolacje w formie bufetu, późne śniadania, podwieczorek, wyznaczone lokalne napoje bezalkoholowe i alkoholowe (od godz. 10.00 do godz. 23.00).

Sport i rozrywka

Owalny basen relaksacyjny, basen ze zjeżdżalniami, taras słoneczny, łączka (parasole i leżaki bezpłatnie, ręczniki za depozytem), rzutki, boisko wielofunkcyjne, siatkówka, tenis stołówy, siłownia, animacje, rozrywka. Odpłatnie: korty tenisowe, hammam, sauna, masaże, zabiegi kosmetyczne, sporty wodne przy plaży.

Dla dzieci

Basen dziecięcy z minizjeżdżalniami, plac zabaw, animacje, miniklub (4-12 lat), wysokie krzesełka w restauracji, łóżeczka niemowlęce.

Uwagi

Klienci obowiązkowo płacą na miejscu w hotelu podatek turystyczny w wysokości 17,60mAD/ noc/ osobę.

Maroko - zasady wjazdu

Przed wylotem należy wypełnić formularz lokalizacyjny Fiche Sanitaire du Passager/Public Health Passenger Form-Coronavirus na stronie: https://www.sante.gov.ma/PublishingImages/2021/protocole/FSP%20avion.pdf?csf=1&e=2iw7FK

Osoby zaszczepione

Osoba, która przyjęła 3 dawki szczepionki lub osoba, która przyjęła 2 dawki szczepionki lub 1 dawkę szczepionki Johnson&Johnson, w okresie nieprzekraczającym 4miesięcy.

Szczepienie potwierdza ważny PASS VACCINAL (paszport szczepień). Dokument może być w formie elektronicznej lub papierowej, w języku arabskim, francuskim lub angielskim.

Wymogi wobec osób zaszczepionych

NIE są wymagane testy, jeśli osoba posiada ważny PASS VACCINAL (paszport szczepień). Paszport jest ważny, jeśli osoba przyjęła 3 dawki szczepionki lub 2 dawki szczepionki (1 dawka w przypadku szczepionki Johnson&Johnson), w okresie nieprzekraczającym 4miesięcy.

Osoby niezaszczepione

Testy przed przyjazdem

Obowiązkowy negatywny wynik testu PCR wykonanego maksymalnie 72 godziny przed wylotem do Maroka.

Ozdrowieńcy

Testy przed przyjazdem

Nie ma osobnych przepisów dla ozdrowieńców.

Testy po przylocie

Mogą być sporadycznie i losowo wykonywane przez lokalne służby bezpośrednio po przylocie - zarówno osobom zaszczepionym, jak i niezaszczepionym.

Dzieci

Dzieci do 12 roku życia - nie ma wymogów. Od 12 roku życia - jak dorośli.

Podczas przelotów i na lotniskach podróżni zobowiązani są do noszenia maseczek.

Cena zawiera

Bilet lotniczy z opłatami lotniskowymi (w przypadku ofert z przelotem), transfer lotnisko-hotel-lotnisko (w przypadku ofert z przelotem), zakwaterowanie wg oferty, wyżywienie wg oferty, anglojęzyczną telefoniczną opiekę lokalnego przedstawiciela, ubezpieczenie od KL, NNW, bagażu i chorób przewlekłych, VAT.

Powrót do polski

Powrót Do Polski

28marca 2022 r. zostały zniesione wszelkie ograniczenia w podróżowaniu do Polski. Nie ma obowiązku okazywania certyfikatu szczepienia, wykonywania testów i odbywania tzw. kwarantanny przyjazdowej.

https://www.gov.pl/web/koronawirus/aktualne-zasady-i-ograniczenia

http://https://strazgraniczna.pl/pl/aktualnosci/informacje-dla-podrozny/9081,Kwarantanna-po-przekroczeniu-granicy.html

Informacje na temat przelotów

Oferta wylotów do Agadir oparta jest o dynamiczne pakietowanie.

Przelot liniami Ryanair do Agadiru:

• w cenie jedna sztuka bagażu podręcznego, nie większa niż 40cm x 20cm x 25 cm (umieszczana pod fotelem poprzedzającym)

• pierwszeństwo wejścia na pokład - 120 zł/osoba (do wylotu 16.10.2022 włącznie), 180 zł/ osoba (od wylotu 23.10.2022). Pasażerowie, którzy zakupią usługę mogą oprócz bagażu podrecznego zabrać 1 dodatkową torbę ważącą do 10 kg, która musi zmieścić się w koszu do mierzenia bagażu - o wymiarach 55cm x 40cm x 20cm.

• bagaż rejestrowany za dopłatą (podane ceny za bagaż w dwie strony)

• wylot z Krakowa - do 10 kg w cenie 240 PLN/ sztuka, do 20 kg (119cm x 119cm x 81cm) w cenie 360 PLN/sztuka

Warunki przewozu linii Ryanair: https://www.ryanair.com/pl/pl/Przydatne-informacje/centrum-pomocy/Czesto-zadawane-pytania/ogolne-warunki-przewozu/ogolne-warunki-przewozu

Cena nie zawiera

Podatków turystycznych i opłat klimatycznych pobieranych przy zakwaterowaniu (jeśli są wymagane), opłat wizowych (jeśli są wymagane) wycieczek fakultatywnych, napiwków, wydatków własnych, dodatkowych ubezpieczeń (np. od kosztów rezygnacji i czy pakietów wyższego rzędu).

Podatek turystyczny

W Maroko wymagany jest podatek turystyczny, który nie jest wliczony w cenę zakwaterowania. Należy go zapłacić bezpośrednio w hotelu. Kwota do zapłaty uzależniona jest od standardu obiektu, poniżej szacunkowe kwoty:

• 11mAD (ok. 1 Euro) za osobę za noc w hotelach 3

• 17,60mAD (ok. 1,7 Euro) za osobę za noc w hotelach 4

• 28,60mAD (ok. 2,7 Euro) za osobę za noc w hotelach 5

Covid

Ze względu na bardzo dynamicznie zmieniającą się ogólnoświatową sytuację związaną z epidemią Covid-19, hotel zastrzega sobie prawo do wprowadzenia obostrzeń i zmian dotyczących korzystania z infrastruktury hotelu oraz formuły wyżywienia zgodnej z wprowadzanymi wymogami i zasadami władz odwiedzanego kraju. Prosimy mieć na uwadze, że tego typu zamiany mogą być wprowadzone w trybie nagłym i bez wcześniejszego informowania organizatora. Różnice w opisie oferty wynikające z powyższej informacji nie stanowią podstawy reklamacyjnej. Dodatkowo, przed wyjazdem prosimy o zapoznanie się z komunikatem MSZ, przepisami wizowymi, paszportowymi dotyczącymi odwiedzanego kraju: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych

Podróżni z paszportem innym niż polski

Jeśli uczestnik wyjazdu nie jest obywatelem polskim (nie posiada paszportu polskiego) - powinien nas o tym fakcie bezzwłocznie powiadomić, ponieważ ceny naszych ofert są skalkulowane dla klientów legitymujących się polskimi paszportami. Dodatkowo osoby nieposiadające obywatelstwa polskiego zobowiązane są we własnym zakresie zrealizować kwestie wizowe. Biuro nie ponosi odpowiedzialności w sytuacji, gdy klient nie wyleci do kraju docelowego, zostanie zawrócony lub w jakikolwiek inny sposób sprawy paszportowo-wizowe wpłyną na jego wylot i pobyt.

Atrakcje na świeżym powierzu

Dostępność barów (np. bary przy plaży) oraz atrakcji usytuowanych na świeżym powietrzu jest uzależniona od warunków pogodowych oraz obłożenia hotelu. Decyzję o wyłączeniu obiektów z użytkowania podejmuje hotel bez konsultacji z Touroperatorem.

Oferta pakietowana dynamicznie

W przypadku ofert pakietowanych dynamicznie (przeloty liniami rejsowymi i tzw. "low costami") cena aktualizuje się sama po założeniu rezerwacji. Rozkład lotów podany jest na "Zgłoszeniu rezerwacji". Aby cena mogła zostać ostatecznie potwierdzona, muszą być wprowadzone poprawnie dane uczestników: płeć "Pan/Pani", imię, nazwisko, data urodzenia (takie same jak w paszportach). Po założeniu rezerwacji wstępnej nie mamy możliwości edycji danych.

W przypadku braku możliwości rezerwacji biletów lotniczych w przyjętych taryfach cena ostateczna imprezy może ulec zmianie. Ewentualna dopłata podlega akceptacji klienta. W przypadku przelotów rejsowych wszelkie zmiany zgłoszone po potwierdzeniu rezerwacji i wystawieniu biletów są rozpatrywane indywidualnie. Odpowiedzialność za konsekwencje zmian i wszelkie koszty z tym związane ponosi klient.

Maroko - informacje ogólne

Plaże, szum oceanu, góry, pustynia, klimatyczne miasteczka, tajemnicze ksary i kazby, życiodajne oazy oraz magiczne mediny tworzą urokliwą, mistyczną atmosferę, przesiąkniętą feerią barw, aromatów i dźwięków. W tej krainie, pełnej bajkowej architektury i egzotycznych pejzaży, rozkochali się twórcy filmowi, gwiazdy Hollywood i turyści.

Informacje ogólne

Maroko leży na skrzyżowaniu Europy i Afryki, od niepamiętnych czasów krzyżowały się tu szlaki handlowe, wędrowały karawany ze zbożem, daktylami, złotem, solą, jedwabiem, skórami, biżuterią. Tędy podążali też pielgrzymi do grobowców marabutów i do klasztorów sufickich. Dziś kraj ten jest niezwykłą mieszanką tradycji i nowoczesności, turystycznym rajem i wciąż nieodkrytą perłą Maghrebu. Gorący piasek Sahary sąsiaduje z ośnieżonymi szczytami Atlasu, jałowe bezdroża zamieniają się w żyzne oazy, z kurortów plażowych można wybrać się w góry i na pustynię serpentynowymi drogami, przyprawiającymi o mocniejsze bicie serca.

Maroko w pigułce

Powierzchnia: 446,5 tys. km

Liczba ludności: ok. 34mln mieszkańców (ok. 75 proc. Arabowie, ok. 25 proc. Berberowie,

Pozostali to głównie Francuzi i ich potomkowie)

Stolica: Rabat

Języki: klasyczny arabski, Darija - dialekt marokański, berberyjski język Amazigh, francuski, w hotelach także angielski i niemiecki.

Religia: islam (98%), chrześcijanie (ok. 0,09%)

Geografia

Maroko to "kraina dalekiego zachodu słońca", stanowi jedną z części Maghrebu. Taką nazwę nadali Arabowie w średniowieczu terenom leżącym w północno-zachodniej Afryce. Dziś Maroko graniczy od wschodu z Algierią, od północy z hiszpańskimi Ceutą i Melillą, na południu z Saharą Zachodnią (dawna kolonia hiszpańska, obecnie nadal nieustalony status prawny, Maroko traktuje ją jak swoją część). Od północy kraj oblewają wody Morza Śródziemnego, a od zachodu - Oceanu Atlantyckiego.

Obyczajowość

Jak w każdym kraju islamskim obowiązuje szereg zasad natury obyczajowej; należy zachowywać się powściągliwie, mieć odpowiedni strój w miejscach publicznych, podczas wycieczek, zakupów itp. Kobiety powinny zakrywać ramiona, dekolt, kolana, brzuch. Mężczyźni nie powinni nosić krótkich spodenek ani koszulek na ramiączkach w miejscach publicznych. Nie jest akceptowane publiczne okazywanie sobie czułości. Alkohol sprzedawany jest tylko w hotelach osobom powyżej 21.roku życia. Maroko znane jest ze swej gościnności i tolerancji wobec cudzoziemców. Konstytucja gwarantuje wolność wyznania i praktykowania innych religii.

Maroko - informacje praktyczne

Informacje Praktyczne

Wizy

Obywatele Polscy nie mają obowiązku posiadania wizy wjazdowej do Maroka przy pobycie turystycznym do 90 dni. Do przekroczenia granicy wystarczy paszport, który powinien być ważny przez co najmniej 6miesięcy od daty wjazdu do Maroka. Dotyczy to także dzieci.

Osoby posługujące się paszportami lub dokumentami tożsamości wydanymi w innym kraju niż Polska, zobowiązane są do samodzielnego sprawdzania warunków wyjazdowych do wybranego kraju docelowego i zastosowanie się do nich. Biuro Best Reisen Group Sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za niewywiązanie się przez klientów z powyższego obowiązku. Waluta

Walutą Maroka jest dirham (MAD), który dzieli się na 100 centymów. W obiegu są monety o nominałach: 5, 10, 20, 50 centymów i 1, 5, 10mAD oraz banknoty o wartościach: 10, 20, 50, 100, 200. Walutę (np. euro, dolary, funty brytyjskie) można wymieniać w bankach, kantorach, w hotelach. W miastach i ośrodkach turystycznych są bankomaty, tam też akceptowana płatność kartami. Obecnie dirham marokański to ok. 0,45 zł.

Zakupy

Popularną i zdrową pamiątką są olejki arganowe wytwarzane z nasion arganii żelaznej, wykorzystywane zarówno w kuchni, jak i w kosmetologii. Słynne olejki używa się do ciała i włosów. Proces produkcji i prezentacje można obejrzeć np. w Taroudant - stolicy doliny Sus. Inną naturalną pamiątką może być szafran- przyprawa cenna jak złoto. Uprawia się ją głównie w regionie Talioune, zbiory trwają od września do początku listopada. Warto nabyć również inne przyprawy, np. kardamon i kurkumę, harrisę oraz regionalne smakołyki (np. amlu - pastę orzechowo-migdałową z olejem arganowym). Popularne są też dywaniki, chodniki, ręcznie wykonane oryginalne gliniane naczynia tagin, czajniczki, herbaty marokańskie, kapelusze.

Zdrowie

Nie są wymagane szczepienia, ale zalecane, m.in. przeciwko żółtej febrze, durowi brzusznemu, tężcowi, wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i B oraz dyfterytowi. Warto zaopatrzyć się w środki antymalaryczne, ponieważ to region wilgotny i występują tu choroby przenoszone przez komary. Zalecamy przed wyjazdem konsultację z lekarzem. Wykaz proponowanych szczepień ochronnych oraz informacje na temat chorób tropikalnych i porady dotyczące profilaktyki zdrowotnej w egzotycznych miejscach znajdują się na stronie: www.szczepieniadlapodrozujacych.pl

Aktualne informacje na temat stanu bezpieczeństwa w poszczególnych krajach znajdują się na stronie:

https://www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych

Maroko - pogoda

Pogoda

W Maroku panuje klimat podzwrotnikowy na północy, a na południu - zwrotnikowy. Na wybrzeżu atlantyckim klimat jest łagodniejszy niż w reszcie kraju. Prąd Kanaryjski przynosi tu deszcze, dzięki którym rozwija się flora i są możliwe uprawy wielu roślin. Na pustyni opady sięgają maksymalnie 60m, w górach Atlasu zimą pada śnieg, latem jest chłodno.

Najbardziej gorąco jest na terenach pustynnych w głębi kraju, najchłodniej w górach, najprzyjemniej - na wybrzeżu oceanicznym, gdzie latem temperatura oscyluje w granicach 26 st C., wiosną 17 - 22 st. , zimą - 13-17 st. C.

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Wybierz pokój i godziny lotów

Nowość
Wybierz pokój i sprawdź podany obok rozkład lotu. Czasami zdarza się, że godziny lotów się zmieniają. Jeśli tak się stanie – poinformujemy Cię o tym.

Standard room dz

2 dorosłych

All inclusive
WylotRyanair Sun, RR 9280
14:30
18:00
KRK · 09.10 (Ndz.)Kraków
AGA · 09.10 (Ndz.)Agadir
Przylot
18:35
00:15
AGA · 23.10 (Ndz.)Agadir
KRK · 24.10 (Pon.)Kraków
12 952 zł
za pokój

Warto dokupić

Aktualizujemy parametry oferty
Tylko u nasPromesa Pewne Wakacje gratis i szeroki pakiet ubezpieczeń.

Kraków KING, 32-060 Liszki, Cholerzyn 348

190
za 1 auto
1 auto
Data od
09.10.2022
Data do
24.10.2022
190
za 1 auto

Ubezpieczenie podróży wraz z kosztami rezygnacji i leczeniem COVID-19 AXA ASSISTANCE

346
za wycieczkę
346
za wycieczkę
Dołóż ubezpieczenie do koszyka, warto!

70%

naszych klientów decyduje się na zakup ubezpieczenia

zero ryzyka

Ubezpieczenie Kosztów Rezerwacji chroni Cię, jeśli zachorujesz na COVID-19

od 80 tys. do 8 mln €

kosztów leczenia zostanie pokrytych, jeśli zdarzy Ci się COVID-19 w trakcie wakacji
Wycieczka12 952
Cena całkowita12 952
Cena całkowita12 952
lub

Opinie dodane przez

duuza
Czerwiec 2021 ·

Para

Dodano: 01.07.2021
4.8
Z zewnatrz hotel nawet ładny.Widac ze hotel byl remontowany jakies kilka latr temu, ale to bylo takie arabskie remontowanie tzn np w lazience wszystko ladnie marmury itp a rama lustra jakas stara drewniana pomalowana obdrapana olejna farba, w salonie pod telewizorem bila szafka ale raczka do szafki byla urwana.obsluga ogolnie mila, pokojowka nie zawze wymieniala reczniki raz wynienila i nie dala swiezych, musialam kilka razy dzwonic do recepcji, dopiero moja wizyta w recepcji dala jakis skutek.obsluga niezbyt zna angielski aczkolwiek mozna sie dogadac.jdzenie malo urozmaicone, pizza obrzydliwa.w hotelu, ktory ma 5* nie do pomyslenia jest zeby na obiad byly parowki jako glowne danie a oprocz tego niedobra pizza i frytki.gdy jakies danie nie 'schodzilo' bylo podawane na drugi dzien np te nieszczesne parowki-pierwszego dnia byly zwykle parowki na drugi dzien parowki obsypane bulka tarta i tego samego dnia na kolacje na zimno parowki w bulce tartej pokrojone w kosteczke.lezaki na basenie zajete byly juz ok 7 rano, wiekszosc ludzi rzucala reczniki i nie przychodzila przez caly dzien.pan od recznikow na basenie o ile w ogole byl ty byl bardzo powolny i niezbyt kumaty.wieczorne animacje takie sobie.raz byl facet z wezami a w reszte dni jakies duperele typu wybieranie miss hotelu, gdy obsluga juz na prawde nie miala pomyslu na animacje to urzadzala urodziny jakiejs 5-cio letniej dziewczynce albo wszystkie dzieci zmuszali do tanczenia i na tym koniec.hotel polozony w miare w centrum.w otoczeniu kilka sklepow z podrobkami(swietnie podrobione buty pumy trzeba przypatrzec sie z bliska aby sie kapnac ze to podroba, polowa wycieczki wracala w takich).na przeciwko hotelu plaza.po miescie jezdzi duzo taxowek.w poblizu hotelu jest przystanek takiego mini autobusiku/kolejki, ktora jezdzi po calym miescie.oplata jest drobna, mozna wysiasc gdzie sie chce.sprytni arabi wpychaja na sile po 6 osob do jednego wagonika i efekt jest taki ze jest bardzo ciasno ale da sie wytrzymac.gdyby komus jedzenie nie przypadlo do gustu to obok hotelu jest mc donald i bodajze kfc.bardzo enerwujace sa arabi obok ktorych nie da sie poprostu przejsc zaczepijaja na rozne sposoby np zgaduja z jakiego kraju jestes nie mowiac o zaciaganiu na sila za reke.to chyba tyle, ogolne wrazenie jest srednie, ja jechalam z biura podrozy eccoholiday i tylko ja bylam z tego biura reszta byla ze scan.cena ecco znacznie przewyzszala cene sca holiday.samolot oczywiscie czarterowy, przy moim wzroscie 173 cm podczas lotu musiala reka zadzierac sobie noge na noge bylo tak ciasno.oczywiscie lot w nocy, nie ma mowy o kolacji jedynie woda byla za darmo.jesli chodzi o jakies wycieczki fakultatywne to bylam tylko na wieczorze berberyjskim.pani ktora sie nami opiekowala, zabierala z hotelu etc byla polka nie miala zielonego pojecia o niczym byla po prostu glupia.z rozmowy z nia wynikalo ze przyjechala do chlopaka marokanczyka i bylo jej nudno samej siedziec w domu wiec postanowila byc opiekunka wycieczken.niezbyt dobrze znala tamtejszy jezyk.mam nadzieje ze juz ja zmienili.to juz naprawde wszystko.

KG
Czerwiec 2021 ·

Para

Dodano: 01.07.2021
8.0
Hotel ok, choć nowoczesny był on kilkanaście lat temu. <br>Jeśli ktoś lubi zabawy przy basenie - to animatorzy starają się zainteresować nimi wypoczywających.<br>Odnośnie stosunku ceny do jakości nie mogę się wypowiedzieć, gdyż byłem tam w okresie świątecznym.<br>

malenka2
Czerwiec 2021 ·

Para

Dodano: 01.07.2021
8.8
Hotel godny polecenia. Bardzo mila obsluga swietne animacja zwłaszcza wieczorne. Jedym malutkim minusikiem jest to ze do najblizszej dyskoteki trzeba bylo dojsc jakies 10 minut. Poza tym nie narzekalam i z checia pojade tam jeszcze raz.

Dominik Bartecki
Czerwiec 2021 ·

Para

Dodano: 01.07.2021
5.4
Nie polecam. Basen wielkości stawu dla kaczek. Klimy nie ma (tzn. jest ale od dawien dawna nie działa). Głośno, do plaży trochę daleko, wyposażenie poniszczone, na etapie naszych hoteli z lat 70'. Góra 3 gwiazdki. Wyżywienie monotonne: w kóło tajin, jaka w 7 postaciach, ryż i fasolka. Wędliny i sery nie do spożycia. Tylko sporo sałatek. Jedynie zjadliwe to bagietka z masłem... <br>Odradzam stanowczo.

Justine
Czerwiec 2021 ·

Para

Dodano: 01.07.2021
7.4
Jestem bardzo zaskoczona negatywnymi opianiami. Jeżdżę duzo po świecie i z czystym sumieniem mogę ten hotel polecić oceniając go jako "dobry". Dochodzę do wniosku, że Polacy są strasznie wymagający, wpatrzeni w bogatych turystów z Europy Zachodniej, marzą im się najbardziej luksusowe sieciowe hotele..ale za te smieszne pieniądze....to żałosne. Wymagania olbrzymie,a cena za wyjazd zupełnie do nich niewspółmierna. Słoma wychodzi z butów. Byłam pilotem wycieczek i rezydentem, więc doskonale to obserwuję, od lat. Nie dajcie się nabrać na te krytyczne opinie, nie warto się na nich ślepo opierać. Byłam w Kenzi dokładnie rok temu. Hotel czysty, przyzwoity, piekna plaża, piekny ogród,smaczne jedzenie. Może faktycznie hotel nie najnowszy, a basen niezbyt duzy i mało leżaków no ale ludzie, bez przesady! Na plażę wpuszczali bez problemu, a obsługa zawsze miła. Apeluję do Was! Nie wierzcie bzdurom które tu ludzie wypisują, weźcie poprawkę na to, że to niestety "Polaczki" którym się w głowach przewraca, najgorsze że bez powodu.. Polecam Kenzi Europa.

Mapa

Pogoda

Październik

Zobacz cały rok
25°C
15°C
21°C
8

Przed podróżą

SYTUACJA W UKRAINIE
W związku z obecną sytuacją władze Ukrainy zamknęły swoją przestrzeń powietrzną dla lotów cywilnych. Oznacza to, że samoloty, w tym także te o charakterze turystycznym nie przelatują nad terytorium tego kraju. Linie lotnicze zawiesiły czasowo połączenia z Ukrainą. Wszystkie loty będą realizowane alternatywnymi, bezpiecznymi trasami.

COVID-19
WYMAGANE DOKUMENTY
Elektroniczny formularz dostępny na stronie internetowej. Formularz należy wypełnić i wydrukować dla każdej osoby podróżującej, także dla dzieci bez względu na wiek. Zobacz więcej.

ZASZCZEPIENI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj otwarty dla turystów.
Test: nie, o ile podróżujący posiada unijny certyfikat COVID (nie wiesz co to za dokument, przeczytaj o nim). Pełna dawka szczepienia musi zostać podana przynajmniej 14 dni przed podróżą ale nie wcześniej niż 270 dni. Dawka przypominająca przedłuża ważność certyfikatu bezterminowo.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna/test po powrocie: nie obowiązuje.

OZDROWIEŃCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj otwarty dla turystów.
Test: tak, PCR wykonany nie wcześniej niż 72 godziny przed wylotem.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna/test po powrocie: nie obowiązuje.

DZIECI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj otwarty dla turystów.
Test: nie dotyczy dzieci do 12 roku życia. Starsze dzieci patrz ZASZCZEPIENI.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje
Kwarantanna/test po powrocie: nie obowiązuje.

POZOSTALI PODRÓŻUJĄCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj otwarty dla turystów.
Test: tak, PCR wykonany nie wcześniej niż 72 godziny przed wylotem.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna/test po powrocie: nie obowiązuje.

TRANZYT LUB WYLOT SPOZA POLSKI
Jeśli wylatujesz/wyjeżdżasz z innego kraju niż Polska lub korzystasz z tranzytu w innym państwie sprawdź aktualne warunki wjazdowego do tego państwa (możesz być objęty dodatkowymi restrykcjami). Szczegóły na: zobacz więcej.

TESTY W SUPERCENIE!
Jeśli potrzebujesz testu, możesz szybko i tanio zamówić go przez Wakacje.pl. W ofercie są zarówno testy przed wyjazdem za granicę z zaświadczeniem w języku angielskim, jak i testy po powrocie do Polski. Przeczytaj więcej o tym, jak skorzystać z szybkich testów na COVID-19 w supercenie.
Jedynym dokumentem uprawniającym do przekroczenia granicy i wjazdu na terytorium Maroka jest paszport, który powinien być ważny jeszcze przez minimum 6 miesięcy od planowanej daty wjazdu.
Obywatele polscy udający się turystycznie do Maroka są zwolnieni z obowiązku wizowego na okres do 90 dni. Przy przekraczaniu granicy władze marokańskie mogą żądać udokumentowania odpowiednich środków finansowych na pobyt (gotówka, karty kredytowe, wyciąg z konta itp.).
Szczepienia nie są wymagane. Zalecane jest przestrzeganie podwyższonych zasad higieny: należy często myć ręce, pić wodę przegotowaną lub oryginalnie butelkowaną oraz dokładnie czyścić owoce i warzywa przed zjedzeniem. Przed podróżą warto zaopatrzyć się w środki przeciw dolegliwościom żołądkowym (można je również kupić w miejscowych aptekach).