Najlepsze pod słońcem
Wakacje.pl / Wczasy / Maroko / Rabat na Berbera
27°Średnia temperatura
Średnia temperatura w dzień
w wybranym terminie podróży

Rabat na Berbera

Maroko
Rabat na Berbera:
1/12
itaka
Dodaj do schowka

Nr WAK412320

4 049 zł-26%
2 999 zł
7 dni / os.
Rezerwacja jest w 100% darmowa
i nie zobowiązuje do zakupu wycieczki
Opinie klientów(16)
100%poleca tę wycieczkę
9,1
/ 10
Zalety wg klientów
 • Zwiedzanie ogrodu Majorelle z domem słynnego projektanta mody Yves'a Saint-Laurenta.
 • Spacer pośród zapachów aromatycznych przypraw po Dżamaa Al-Fna - największym i najsłynniejszym placu w marrakeskiej medynie.
 • Niepowtarzalna możliwość dogłębnego poznania dziedzictwa kulturowego Maroka.
 • Doskonały transport podczas wyjazdu

Kod oferty

WAK412320

Region

Maroko / Maroko

Opis oferty:

Marrakesz • Al Dżadida • Casablanca • Rabat • Meknes • Moulay Idriss • Volubilis • Fez • Beni Mellal • Wodospad Uzud • Marrakesz • Essaouira • AgadirFantastyczne spotkanie z bogatym dziedzictwem kulturowym Maroka, wizyty w najsłynniejszych miastach Maghrebu, dawnych stolicach Kraju Zachodzącego Słońca. W programie Marrakesz, który jak magnes przyciąga turystów pragnących poczuć prawdziwą atmosferę egzotycznej metropolii. Majestatyczne pejzaże gór Atlas, śmieszne kozy na drzewach arganowych i tajemnicze kazby doskonale nadają się do uwiecznienia na zdjęciach. Wspaniała orientalna architektura, zapachy przypraw, tęczowe kolory tkanin działają na wyobraźnię i kuszą, aby przedłużyć marokańskie wakacje o wypoczynek na plaży w wybranym hotelu z bogatej oferty ITAKI. Trasa w Maroku: ok. 1800km. W 2019 r. wycieczka otrzymała ŻAGIEL ITAKI za atrakcyjny program.

1. dzień.

Zbiórka uczestników na lotnisku. Bezpośredni przelot do Agadiru. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

2. dzień. marrakesz (trasa: ok. 260km)

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd przez majestatyczne góry Atlas do Marrakeszu, zakwaterowanie w hotelu. Zwiedzanie MARRAKESZU, dawnej stolicy imperialnej Maroka, określanej mianem Perły Południa, z zabudowaniami w kolorze ochry i imponującymi murami miejskimi z XII w. W programie: XIX-wieczny pałac El-Bahia, najładniejsza rezydencja na terenie miasta, ogród Majorelle z domem słynnego projektanta mody Yves'a Saint-Laurenta i tropikalną atmosferą bugenwilli, bambusów i hibiskusów oraz niezliczoną liczbą kaktusów, XII-wieczny meczet Al-Kutubijja (z zewnątrz) - jeden z największych meczetów zachodniego islamu, najwyższy obiekt na marrakeskiej medynie, duma miasta i najważniejszy punkt orientacyjny, Grobowce Saadytów - kompleks bogato zdobionych mauzoleów z XVI w. Obiad. Spacer po medynie wpisanej na listę UNESCO i Dżamaa Al-Fna - placu Cudów. Jest to największy plac na marrakeskiej medynie i jednocześnie największa atrakcja turystyczna miasta. Można tu spotkać zaklinaczy węży, akrobatów, żonglerów, berberyjskich legendziarzy i sprzedawców szczęścia. Plac budzi się wieczorem, pełen egzotycznych dźwięków, rytmów i zapachów. Kolacja z pokazem folklorystycznym w typowej marokańskiej restauracji. Powrót do hotelu, nocleg.

3. dzień. al dżadida - casablanca (trasa: ok. 300km)

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do dawnej kolonii Portugalskiej - AL. DŻADIDY. Spacer po starym portugalskim mieście w którym meczety, synagogi i kościoły bezkonfliktowo ze sobą sąsiadują. Panoramiczne zwiedzanie Twierdzy Mazagan, wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Wizyta w starej podziemnej Cysternie Portugalskiej, której piękno może być porównywane tylko z cysterną w Stambule. Przejazd do CASABLANKI - największego miasta Maroka i jednej z czterech największych metropolii afrykańskich, gospodarczej stolicy kraju. Obiad w Casablance. Zwiedzanie: plac Mohammeda V - administracyjne centrum miasta z architekturą neomauretańską i art déco, przejazd nabrzeżem atlantyckim, w dalszej części zwiedzanie Meczetu Hassana II. Meczet jest najnowocześniejszą świątynią muzułmańską w Afryce Północnej i trzecią co do wielkości po meczecie w Mekce i Medynie budowlą sakralną, stanowiącą symbol i znak rozpoznawczy miasta. Imponujący ogromem i przepychem, ma najwyższy na świecie, bogato zdobiony minaret o wysokości 200m. Przejazd do Anfy - dzielnicy rezydencji pełnej luksusowych budowli i bujnych ogrodów. Przejazd do hotelu w Casablance. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

4. dzień. rabat - meknes - moulay idriss - volubilis (trasa: ok. 275km)

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do RABATU, administracyjnej stolicy Maroka. Zwiedzanie: imponujący pałac królewski z okazałą bramą Bab ar-Rouah, 44-metrowa wieża Hassana - symbol marokańskiej stolicy, jedyna pozostałość po nigdy niedokończonym meczecie Hassana z XII w., wizyta w zbudowanym w tradycyjnym, marokańskim stylu mauzoleum Mohammeda V, które mieści grób władcy i jego synów w tym Hassana II, poprzedniego króla Maroka, i wreszcie malownicza Kazba Udaja z monumentalną bramą i Ogrodami Andaluzyjskimi. Przejazd do MEKNES - królewskiego miasta wpisanego na listę UNESCO, słynącego z majestatycznych bram i murów obronnych, zwanego Wersalem Maroka. Spacer obok monumentalnej Bab al-Mansour - jednej z najbardziej okazałych bram miejskich w Maroku, przejście w okolice starych murów fortyfikacyjnych. Zwiedzanie mauzoleum Moulaya Ismaila - jednego z najokrutniejszych sułtanów. Obiad. Przejazd obok świętego miasta MOULAY IDRISS, malowniczo położonego na szczycie wzgórza. Przejazd do VOLUBILIS. Krótkie zwiedzanie ruin starożytnego miasta z kompleksem najważniejszych rzymskich wykopalisk Maroka, figurujących na liście UNESCO. Przejazd do hotelu w Fezie, zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

5. dzień. fez

Śniadanie. Całodzienne zwiedzanie FEZU, najstarszego i najbardziej dostojnego miasta sułtańskiego, stolicy religijnej, kulturalnej i intelektualnej Maroka, miasta tysiąca meczetów. Spacer po Fez El-Bali - labiryncie 9 tys. krętych uliczek, najlepiej zachowanej medyny świata arabskiego objętej patronatem UNESCO: meczet i uniwersytet Al-Karawijjin z IX w. (z zewnątrz) - najstarszy w świecie zachodniego islamu, najpiękniej ozdobiony, mogący pomieścić nawet 20 tys. wiernych, Garbarnie Chouwara, najczęściej fotografowane miejsce w Fezie, zachwycające bogactwem kolorów, medresa Al-Attarin (zwiedzanie) - perła architektury mauretańskiej. Dalej trasa prowadzi w okolice placu En-Nejjarine, jednego z najprzyjemniejszych miejsc w Fezie, z fontanną En-Nejjarine z połowy XIX w. Obiad. Spacer po otoczonym okazałymi murami miejskimi Fez el-Jedid z Dar al-Makhzen - pałacem królewskim z okazałą bramą misternie zdobioną, bogatą ornamentyką i kaligrafią. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

6. dzień. beni mellal - wodospad uzud - marrakesz (trasa: ok. 595km)

Śniadanie. Wykwaterowanie. Wyjazd do BENI MELLAL, małego miasta położonego na skraju lasów oliwnych. Przejazd przez berberyjskie wioski słynne z wyrobów rzemieślniczych w kierunku Marrakeszu. Po drodze można podziwiać wspaniałe krajobrazy Atlasu Średniego. Obiad. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu, wycieczka odbywa się przy udziale wszystkich uczestników i w odpowiednich warunkach atmosferycznych): przejazd nad WODOSPAD UZUD, który jest jednym z najbardziej urokliwych miejsc w Maroku. Woda spada z ceglastoczerwonych skał o wysokości 110m, z licznymi kaskadami. Przejazd do hotelu w MARRAKESZU, zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

7. dzień. essaouira - agadir (trasa: ok. 370km)

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do ESSAOUIRY, warownego miasta portowego założonego przez Portugalczyków w połowie XV w. Spacer po spokojnej medynie objętej patronatem UNESCO, pełnej wąskich, krętych uliczek z uroczymi, bielonymi domami, licznymi sklepikami z wyrobami z drewna tui, z których słynie miasto. Najpopularniejszym i najbardziej fotogenicznym obiektem, przyciągającym rzesze turystów, są masywne fortyfikacje miejskie wzdłuż wybrzeża Oceanu Atlantyckiego, skąd rozciąga się wspaniały, iście filmowy widok („Królestwo Niebieskie", "Gra o Tron") na Wyspy Purpurowe. Obiad. Przejazd do AGADIRU - kurortu wypoczynkowego w Maroku. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

8. dzień.

Śniadanie. Wykwaterowanie i przejazd na lotnisko w Agadirze. Przelot do Polski. Dla osób, które przedłużają pobyt o tygodniowy wypoczynek: śniadanie, wykwaterowanie, transfer do wybranego hotelu.

świadczenia:

7 noclegów w hotelach; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 7 śniadań, 6 obiadów, 7 kolacji, w tym jedna w marokańskiej restauracji • przelot • przejazd autokarem lub minibusem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

Uwagi:

Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu i lokalni przewodnicy, tour guide: ok. 90 EUR, napiwki: ok. 4 EUR/os./dzień. Opłaty fakultatywne: wycieczka nad wodospad Uzud: ok. 18 EUR (wymagany udział wszystkich uczestników). Meczet Hassana II jest zamknięty dla zwiedzających podczas świąt muzułmańskich.

Termin
Lipiec
26
Piątek
Zmień
Liczba dni
7
Zmień
Wyżywienie
Zmień
Transport
Zmień
Liczba dorosłych
Liczba dzieci
Wyjazd z
WylotWarszawa (Chopin) - Agadir
pt. 26.07.2019godz. 10:45
pt. 26.07.2019godz. 14:55
PowrótAgadir - Warszawa (Chopin)
pt. 02.08.2019godz. 15:45
pt. 02.08.2019godz. 21:25
Zakwaterowanie2 osoby dorosłe
 • Sprawdzamy dostępność i aktualizujemy cenę

  5 998 złza pokój
 • Nielimitowane koszty leczenia
 • Bardzo szeroki zakres kosztów rezygnacji
 • (warunki/zakres/)
264
za wycieczkę

promesa

Nowość!Dostępne tylkow Wakacje.pl

 • Szeroki zakres ochrony: nie tylko w przypadku niewypłacalności i upadłości organizatora, ale także odwołania z powodu wystąpienia siły wyższej lub anulowania wycieczki
 • Ponad 10 000 alternatywnych ofert dostępnych od ręki nawet w tym samym dniu
 • (regulamin/FAQ/)
0132
Sprawdzamy dostępność

Masz pytania?

Wypełnij formularz, a nasz Doradca skontaktuje się z Tobą(zwykle w ciągu 5 minut).
5 998Cena całkowitaRezerwuj
Rezerwacja jest darmowa i nie zobowiązuje do zakupu wycieczki
Opinie dodane przez
Wszystkich
Pary
Rodziny z dziećmi
Singli
Seniorów
Grupy przyjaciół
Byłeś na tej wycieczce?Dodaj opinię
Wszystkie opinie o
9,2/ 10
userCreated with sketchtool.
Gosia i Andrzej
Para
Pobyt: Luty 2019
 • Poleca wycieczkę
 • Aktywnym
 • Organizator
 • Itaka
 • +ZaletyCiekawy program, super miejsca do zwiedzania i odpoczynku, smaczna kuchnia, kompetentny i miły przewodnik grupy.
 • WadyNie wszystkie hotele w dobrym standardzie, czasami w nocy hałas.

Jestesmy zadowoleni polecamy Maroko. Sliczny Fez i Marakesz. Koniecznie trzeba zobaczyć wodospad.

Opinia Dodana: 23 Lutego 2019
9,0/ 10

Klient Wakacje.pl

userCreated with sketchtool.
Aneta
Para
Pobyt: Grudzień 2018
 • Poleca wycieczkę
 • Aktywnym
 • Nastawionym na zwiedzanie
 • Organizator
 • Itaka
 • +ZaletyNajwiększą zaletą wycieczki była przewodniczka p. Grażynka, która przybliżyła nam - wszystkie niezwykłe miejsca.
 • WadyNie mam żadnych zastrzeżeń

Mocno polecam wodospad Uzud - to najpiękniejsze miejsce podczas wyjazdu

Opinia Dodana: 15 Stycznia 2019
9,6/ 10

Klient Wakacje.pl

userCreated with sketchtool.
Dorota
Singiel
Pobyt: Grudzień 2018
 • Poleca wycieczkę
 • Aktywnym
 • Nastawionym na zwiedzanie
 • Singlom
 • Organizator
 • Itaka
 • +ZaletyWspaniała Pani Przewodniczka (Pani Grażyna). Duża wiedza, wielkie zdolności gawędziarskie, miła, kompetentna, profesjonalna. Dobra i sprawna organizacja; nowy, codziennie czysto przygotowany autobus. Dodatkowo udało się trafić na bardzo miłą i sympatyczną grupę - przez całą wycieczkę żadnych spóźnień, wszyscy życzliwi i w dobrych humorach.
 • WadyWczesne wstawanie - męczące, ale konieczne. W niektórych hotelach zimnawo. Różna jakość bufetów śniadaniowych.

Przydałby się ósmy dzień na odpoczynek. Pogoda na zwiedzanie idealna. Słonecznie, temperatura - rano od 7 stopni, w południe 20 - 24, wieczorem znów chłodniej. Codziennie ubieranie się na cebulkę.

Opinia Dodana: 29 Grudnia 2018
8,0/ 10

Klient Wakacje.pl

userCreated with sketchtool.
Paulina
Para
Pobyt: Październik 2018
 • Poleca wycieczkę
 • Nastawionym na zwiedzanie
 • Organizator
 • Itaka
 • +ZaletyPani Magda - pilot wycieczki, ludzie, widoki, hotele w Marakeszu i Fez, możliwość komunikacji nawet bez znajomości języków
 • WadyKolacje serwowane, płacenie za napoje do wszystkich posiłków, hotel w Rabacie

Wycieczka spełniła moje oczekiwania. Jest to objazdówka, więc naturalnie nie bylo wiele czasu wolnego, ale było to oczywiste - taki typ wyprawy. Przewodniczka, pani Magda wspaniale opowiadała o zwyczajach, historii i ciekawostkach związanych z Maroko, dawała też cenne rady dotyczące codzienności. Jedzenie prawdopodobnie robione pod turystów - delikatnie doprawione. Uwaga na naciągaczy na souku(szczególnie panie od henny, które pod byle pretekstem chwytają dłoń i rysują wzorki, radzę wyrywać rękę) oraz stoiska z sokami - nie wszystkie mają plastikowe kubeczki. Ogólnie super ludzie, którzy głównie tworzą klimat wycieczki. Długa przerwa pomiędzy śniadaniem a obiadem, ani niektóre posiłki czy pokoje hotelowe nie są wystarczającym powodem, by nie wybrać się na tą wycieczkę. Polecam!

Opinia Dodana: 29 Października 2018
9,8/ 10
userCreated with sketchtool.
Monika
Grupa przyjaciół
Pobyt: Czerwiec 2018
 • Poleca wycieczkę
 • Parom
 • Aktywnym
 • Nastawionym na zwiedzanie
 • Organizator
 • Itaka
 • +ZaletyCudowna podróż po Maroku, różnorodność zabytków, smaków, zapachów, widoków. Dla kogoś kto nigdy nie był w kraju arabskim polecam zacząć od Maroka właśnie. Program optymalny. Niezapomniane wrażenia!
 • WadyWodospad Uzud powinien być wpisany obligatoryjnie w trasę wycieczki. Wymagana jest zgoda całej grupy, wystarczy jedna osoba na nie i nici z przepięknej wycieczki. Wycieczki nie polecam jednak w lipcu i sierpniu. My byliśmy na przełomie czerwca i lipca i temperatury jeszcze były OK, ale latem nie do wytrzymania dla przeciętnego europejczyka zwłaszcza że to jednak jest objazdówka.

Informacje praktyczne: 1. Hotele - bardzo OK jak na objazdówkę (czyli poza Fez codziennie inny hotel), wyjątkiem jest niestety hotel w Rabacie - tragiczne warunki. Jedną noc da się przeżyć, niemniej jednak skarżyli się wszyscy. W hotelach nie ma suszarek do włosów i lodówek. Świetnym udogodnieniem są tragarze, którzy zajmują się bagażem. Trzeba tylko po rozdzieleniu pokoi napisac na walizce kredą numer pokoju a rano wystawić przed drzwi pokoju i wskazać który jest nasz przy wkładaniu do autobusu. To bardzo ułatwia zakwaterowanie i wykwaterowanie. 2. Waluta - obowiązującą w Maroku jest dirham 1 dirham to równowartość naszych 40 gr. Właściwie w każdym hotelu jest kantor wymiany walut lub można wymienić na recepcji. Najlepiej euro, bo dolary mają niekorzystny przelicznik. Nie wymieniajcie na początek zbyt dużo. Tak żeby kupić wodę itp. zakupy prezentowe najlepiej zrobić ostatniego dnia w Agadirze lub na Medinie w Essaouirze ostatniego dnia. Oczywiście wszędzie trzeba się targować i to ostro. W większości wypadków upatrzoną rzecz kupujemy ostatecznie za 1/3 pierwotnej ceny, więc spokojnie w pierwszych dniach. Toalety w autokarze nie ma, ale to nie jest problem, postoje są co 2 godziny. Wszystkie w zasadzie toalety są płatne. Zwykle 1 dirhama, czasem w większych miastach lub przy Medinach 2 dirhamy. Woda do kupienia od 3 do 9 dirhamów - w zależności gdzie. Wody trzeba mieć duuuużo :) 3. Jedzenie - wyśmienite. Wspaniały pomysł z lunchami w ciągu dnia ( w cenie wycieczki). Po pierwsze są one w pięknych marokańskich restauracjach, po drugie człowiek nie marnuje czasu na bieganie w czasie wolnym po mieście, no i ryzyko zatrucia praktycznie znika, bo wiemy co jemy. Różnorodność potraw, od warzywnych po mięsne poprzez owoce morza, każdy znajdzie coś dla siebie i na pewno nie będzie głodny. Śniadania i kolacje to bufety w hotelach, lunch jest serwowany. Napoje do posiłków (poza śniadaniem) dodatkowo płatne 1,5 litrowa butelka wody ok. 20-25 dirhamów (w restauracjach). Zła wiadomość dla miłośników alkoholi. Praktycznie nie występują w przyrodzie. Do kupienie ewentualnie w Cerfurach do godz. 20.00 ale bardzo drogie. W hotelach podobnie. Jeżeli już jest (może w dwóch) to 0,33 piwa kosztuje od 5fo 7 euro :) Tygodniowa abstynencja gwarantowana. 4. Ubiór i bezpieczeństwo - pamiętajmy że jest to kraj muzułmański, ubiór skromny, ale ponieważ jest gorąco dla kobiet polecam po prostu lekkie szale, którymi zakrywamy się w meczetach, na medinie i tam gdzie jest dużo miejscowych. Generalnie nie ma problemu, ale zdarzały się przypadki oplucia turystki przez stare marokanki jeśli miała za duży dekolt lub zbyt krótką sukienkę. Trzeba się po prostu dostosować i tyle. Kraj ogólnie bardzo bezpieczny, pilnują turystów i bardzo dbają żeby nic się nie wydarzyło, W hotelach ochrona. Nie polecam wieczornych spacerów kobiet bez towarzystwa mężczyzn. Po prostu jest nieprzyjemnie, a nie niebezpiecznie. Po co się narażać na cmokania i gwizdy? 5. Pilot - jak wiadomo to podstawa wycieczki. My trafiliśmy na Panią Grażynę. Faktycznie, jak czytałam wcześniejsze opinie, robi wrażenie zdystansowanej i zasadniczej. Ale to tylko pozory. Musi oczywiście zapanować nad grupą, żeby nikomu nic się nie stało. Jest osobą o ogromnej wiedzy o Maroku, nie tylko historycznej, ale przede wszystkim obyczajowej. Mnóstwo fantastycznych opowieści i bajek, zwłaszcza w trakcie jazdy autokarem. Bardzo dba o grupę i jest zawsze pomocna. Nie mam nic do zarzucenia. reasumując - gorąco polecam, można naprawdę przeżyć niezapomniane chwile! Jeżeli macie jeszcze przed wyborem jakieś pytania proszę o kontakt na maila, chętnie odpowiem.

Opinia Dodana: 18 Lipca 2018
9,8/ 10
userCreated with sketchtool.
Anna
Grupa przyjaciół
Pobyt: Marzec 2018
 • Poleca wycieczkę
 • Nastawionym na zwiedzanie
 • Organizator
 • Itaka
 • +ZaletyWitam Wybrałam wycieczkę z ITAKI rabat na berbera.Organizacja, program i najważniejsze pani przewodniczka Sonia , wspaniała, przybliżyła nam Maroko najbliżej jak tylko się dało.Opowiadała ciekawie, spokojnie, przyjemnie się jej słuchało, bardzo scaliła grupę, która była świetna, dobrze zorganizowana, punktualna. Itaka wykazała się dobrą organizacją, szybkie rozdzielanie pokoi, hotele w porządku, może w Rabacie odmienny od pozostałych ale pani Sonia przygotowała nas na niego, potraktowaliśmy ten hotel na zasadzie niespodzianki, co nas tam zaskoczy.Wycieczkę polecam i chętnie zobaczę południe Maroko.
 • WadyMoże to , że przydałyby się dwa dni w Essaouirze i jeden extra na pobyt w Agadirze.

Wycieczka Maroko 2018 rabat na berbera .Polecam wszystkim ciekawym poznania świata afrykańskiego, spotkania się z potęgą gór Atlas, zabytkami , innością i przede wszystkim życzliwymi, uśmiechniętymi ludźmi jeszcze tak bardzo nie skażonymi nowoczesną cywilizacją.Warto będzie tam jeszcze wrócić...

Opinia Dodana: 31 Marca 2018
7,4/ 10
userCreated with sketchtool.
Magda
Para
Pobyt: Marzec 2018
 • Poleca wycieczkę
 • Parom
 • Organizator
 • Itaka
 • +ZaletyMedina w Fez, Essaouira
 • WadyPiloci - Magda i Seweryn

Duża grupa została podzielona na dwa autokary. W jednym pilotka - Magda, bardzo niesympatyczna, bez szacunku dla uczestników, apodyktyczna; w drugim pilot - Seweryn, sympatyczny, ale praktycznie nie posiadał żadnej wiedzy o kraju. Niektóre punkty programu praktycznie pominięte (Meknes -potraktowane bardzo pobieżnie "po łebkach"), wodospady Uzud nie powinny być traktowane jak wycieczka fakultatywna, bo bez nich byłby tylko całodzienny przejazd na trasie Fez-Marakesz, bez jakiegokolwiek zwiedzania. Po zwiedzaniu mediny w Fezie piloci zrobili sobie wolne popołudnie u ok.15 odwieźli grupę do hotelu. Ponieważ czuliśmy potrzebę lepszego poznania tego miejsca - zostaliśmy tam do kolacji, ale do hotelu musieliśmy wrócić taksówką na własny koszt. W drodze - szczególnie na trasie Essaouira - Agadir - brakowało postojów na zrobienie zdjęć (piękny widok na ocean).

Opinia Dodana: 29 Marca 2018
8,8/ 10
userCreated with sketchtool.
GRAZYNA
Para
Pobyt: Marzec 2018
 • Poleca wycieczkę
 • Parom
 • Aktywnym
 • Szukającym rozrywki
 • Organizator
 • Itaka
 • +ZaletyCiekawy program .Można zobaczyć ciekawe zabytki i przyrodę,Bogate Maroko i te prawdziwe skromne ,ale kolorowe .
 • Wadyzbyt malo wolnego czasu na zakupy i wolny czas .

Mało mało sympatyczna Pani przewodniczka MAGDA ! Zasadnicza bardzo ,mało pomocna .Wprowadziła bardzo niemiłą atmosferę na wycieczce .Od samego początku pokazała kto tu rządzi .Traktowała ludzi z góry .Wiele zależy od przewodnika dzięki któremu wycieczka może być o wiele fajniejsza .NIE wybiorę się na wycieczkę ,którą będzie prowadziła ta PANI .

Opinia Dodana: 10 Marca 2018
9,8/ 10
userCreated with sketchtool.
Joanna Barczyk
Para
Pobyt: Maj 2017
 • Poleca wycieczkę
 • Parom
 • Aktywnym
 • Nastawionym na zwiedzanie
 • Organizator
 • Itaka
 • +Zaletytylko zalety
 • Wadybrak

KATOWICE-AGADIR- wyjazd od 26.05.2017 do 02.06.2017 -RABAT NA BERBERA z ITAKI. Jestem zachwycona tym co zobaczyłam ,co poznałam i usłyszalam.Pan Marcin Ambroziak-to profesjonalista,posiadajacy rozległą wiedzę geograficzną,polityczną historyczną.Pasjonat..Zmysł organizacyjny i umiejetności logistyczne na medal.Hotele wygodne,menu super .Bardzo nam się podobal sposób rozwiazania ostatniego dnia pobytu w Maroku-Agadirze iż oczekując na odlot do K-c moglismy skorzystać z basenu,plazy przyhotelowej i toalet( -nie czekając jak ubodzy krewni w korzytarzach hotelowych czy lotniskach)Ten sposób traktowania uczestników zasługuje na powielenie i pochwałę!Tak trzymać!JB i JK

Opinia Dodana: 08 Czerwca 2017
8,6/ 10

Klient Wakacje.pl

userCreated with sketchtool.
Anna
Grupa przyjaciół
Pobyt: Kwiecień 2017
 • Poleca wycieczkę
 • Parom
 • Aktywnym
 • Nastawionym na zwiedzanie
 • Organizator
 • Itaka
 • +ZaletyBardzo dobry program, wiele ciekawych miejsc do zobaczenia. Trzeba się jednak nastawić na bardzo wczesne wstawanie i wyjazd o 7 rano.
 • WadyWieczorek z tańcami w Marrakeszu to po prostu strata czasu. Lepiej zostać w mieście i po nim pochodzić. Zamiast tej kolacji powinny być obowiązkowe wodospady.

Warto zobaczyć zwłaszcza Marrakesz i Fez. W Marrakeszu zauroczył mnie Ogród Majorelle - niestety z powodu wielu miejsc w programie jest się tutaj zdecydowanie za krótko. Hotel w Rabacie usytuowany jest blisko targowiska - polecam wybrać się tam wieczorową porą i popróbować placków, słodyczy (pyszne kokosanki), soku z trzciny cukrowej. Polecam wodospady - warto wsiąść do łodzi w klapkach i lekkich ubraniach ponieważ łódka podpływa pod wodospad (są dwie opcje, polecam tę z podpłynięciem pod wodospad) i każdy będzie mokry. Należy uważać na aparaty fotograficzne.

Opinia Dodana: 29 Maja 2017
Pogoda w Maroko
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
Temperatura w dzień °C
17°
18°
21°
21°
22°
25°
27°
27°
26°
24°
21°
18°
Temperatura wody °C
16°
16°
16°
17°
19°
20°
21°
21°
21°
19°
19°
19°
Temperatura w nocy °C
10°
13°
15°
17°
17°
16°
13°
10°
Śr. liczba godzin słonecznych
5D4A4240-8A65-4227-B85E-91367256A318Created with sketchtool.
5
5D4A4240-8A65-4227-B85E-91367256A318Created with sketchtool.
7
5D4A4240-8A65-4227-B85E-91367256A318Created with sketchtool.
7
5D4A4240-8A65-4227-B85E-91367256A318Created with sketchtool.
9
5D4A4240-8A65-4227-B85E-91367256A318Created with sketchtool.
9
5D4A4240-8A65-4227-B85E-91367256A318Created with sketchtool.
10
5D4A4240-8A65-4227-B85E-91367256A318Created with sketchtool.
11
5D4A4240-8A65-4227-B85E-91367256A318Created with sketchtool.
10
5D4A4240-8A65-4227-B85E-91367256A318Created with sketchtool.
9
5D4A4240-8A65-4227-B85E-91367256A318Created with sketchtool.
8
5D4A4240-8A65-4227-B85E-91367256A318Created with sketchtool.
6
5D4A4240-8A65-4227-B85E-91367256A318Created with sketchtool.
5

Paszporty

Do Maroka Polacy mogą wjechać za okazaniem paszportu. Dokument powinien być ważny przez co najmniej 3 miesiące od daty wjazdu.

Wizy

W Maroko dla Polaków wizy nie są wymagane, jeśli czas pobytu nie przekracza 90 dni. Przy przekraczaniu granicy władze marokańskie mogą żądać udokumentowania posiadania odpowiednich środków finansowych na pobyt w Maroko (gotówka, karty kredytowe, wyciąg z konta itp.).

Szczepienia, służba zdrowia

Szczepienia nie są wymagane. Zalecane jest przestrzeganie podwyższonych zasad higieny: należy często myć ręce, pić wodę przegotowaną lub oryginalnie butelkowaną oraz dokładnie czyścić owoce i warzywa przed zjedzeniem. Przed podróżą warto zaopatrzyć się w środki przeciw dolegliwościom żołądkowym (można je również kupić w miejscowych aptekach).

Pamiętaj, że podróż za granicę często wiąże się ze zmianą flory bakteryjnej, a co za tym idzie z nieprzyjemnościami jelitowymi.
Dlatego nie zapomnij zaopatrzyć siebie i bliskich w suplement diety Multilac Control & Multilac Control Junior - jelita zawsze pod kontrolą!

Sprawdź Multilac Control