Wspaniały17 opinii94% poleceń
9,1
4 149 -21%

3 289

za osobę
ZAREZERWUJ
Trwa weryfikacja ceny
Wakacje.plWczasyMarokoRabat na Berbera
Dobro naszych klientów to dla nas priorytet

Rabat na Berbera

Wycieczka objazdowa

Kod oferty: WAK412320

Nasi klienci docenili

 • Zwiedzanie ogrodu Majorelle z domem słynnego projektanta mody Yves'a Saint-Laurenta.
 • Spacer pośród zapachów aromatycznych przypraw po Dżamaa Al-Fna - największym i najsłynniejszym placu w marrakeskiej medynie.
 • Niepowtarzalna możliwość dogłębnego poznania dziedzictwa kulturowego Maroka.
 • Dostępne pokoje

  Pokój dwuosobowy

  2 dorosłych
  6 578 zł
  za pokój

  Dodatkowe opcje

  Ubezpieczenie podróży wraz z kosztami rezygnacji AXA ASSISTANCE

  264
  za wycieczkę
  promesa

  Promesa Pewne Wakacje - TYLKO TERAZ ZA DARMO

  promesa
  1450
  za wycieczkę
  Trwa weryfikacja ceny
  Rezerwacja jest w 100% darmowa i nie zobowiązuje do zakupu wycieczki

  Informacje o podróży

  Wylot

  11:0003.07.2020 Piątek
  WAWWarszawa - Chopin
  15:0003.07.2020 Piątek
  AGAAgadir

  Powrót

  15:4510.07.2020 Piątek
  AGAAgadir
  21:2010.07.2020 Piątek
  WAWWarszawa - Chopin

  Szczegóły oferty

  Kod oferty: WAK412320Organizator: Itaka

  Region

  Maroko / Maroko

  Opis oferty:

  Marrakesz • Al Dżadida • Casablanca • Rabat • Meknes • Moulay Idriss • Volubilis • Fez • Beni Mellal • Wodospad Uzud • Marrakesz • Essaouira • Agadir Fantastyczne spotkanie z bogatym dziedzictwem kulturowym Maroka, wizyty w najsłynniejszych miastach Maghrebu, dawnych stolicach Kraju Zachodzącego Słońca. W programie Marrakesz, który jak magnes przyciąga turystów pragnących poczuć prawdziwą atmosferę egzotycznej metropolii. Majestatyczne pejzaże gór Atlas, śmieszne kozy na drzewach arganowych i tajemnicze kazby doskonale nadają się do uwiecznienia na zdjęciach. Wspaniała orientalna architektura, zapachy przypraw, tęczowe kolory tkanin działają na wyobraźnię i kuszą, aby przedłużyć marokańskie wakacje o wypoczynek na plaży w wybranym hotelu z bogatej oferty ITAKI. Trasa w Maroku: ok. 1800km. W 2019 r. wycieczka otrzymała ŻAGIEL ITAKI za atrakcyjny program.

  1. dzień.

  Zbiórka uczestników na lotnisku. Bezpośredni przelot do Agadiru. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

  2. dzień. marrakesz (trasa: ok. 260km)

  Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd przez majestatyczne góry Atlas do Marrakeszu, zakwaterowanie w hotelu. Zwiedzanie MARRAKESZU, dawnej stolicy imperialnej Maroka, określanej mianem Perły Południa, z zabudowaniami w kolorze ochry i imponującymi murami miejskimi z XII w. W programie: XIX-wieczny pałac El-Bahia, najładniejsza rezydencja na terenie miasta, ogród Majorelle z domem słynnego projektanta mody Yves'a Saint-Laurenta i tropikalną atmosferą bugenwilli, bambusów i hibiskusów oraz niezliczoną liczbą kaktusów, XII-wieczny meczet Al-Kutubijja (z zewnątrz) - jeden z największych meczetów zachodniego islamu, najwyższy obiekt na marrakeskiej medynie, duma miasta i najważniejszy punkt orientacyjny, Grobowce Saadytów - kompleks bogato zdobionych mauzoleów z XVI w. Obiad. Spacer po medynie wpisanej na listę UNESCO i Dżamaa Al-Fna - placu Cudów. Jest to największy plac na marrakeskiej medynie i jednocześnie największa atrakcja turystyczna miasta. Można tu spotkać zaklinaczy węży, akrobatów, żonglerów, berberyjskich legendziarzy i sprzedawców szczęścia. Plac budzi się wieczorem, pełen egzotycznych dźwięków, rytmów i zapachów. Kolacja z pokazem folklorystycznym w typowej marokańskiej restauracji. Powrót do hotelu, nocleg.

  3. dzień. al dżadida - casablanca (trasa: ok. 300km)

  Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do dawnej kolonii Portugalskiej - AL. DŻADIDY. Spacer po starym portugalskim mieście w którym meczety, synagogi i kościoły bezkonfliktowo ze sobą sąsiadują. Panoramiczne zwiedzanie Twierdzy Mazagan, wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Wizyta w starej podziemnej Cysternie Portugalskiej, której piękno może być porównywane tylko z cysterną w Stambule. Przejazd do CASABLANKI - największego miasta Maroka i jednej z czterech największych metropolii afrykańskich, gospodarczej stolicy kraju. Obiad w Casablance. Zwiedzanie: plac Mohammeda V - administracyjne centrum miasta z architekturą neomauretańską i art déco, przejazd nabrzeżem atlantyckim, w dalszej części zwiedzanie Meczetu Hassana II. Meczet jest najnowocześniejszą świątynią muzułmańską w Afryce Północnej i trzecią co do wielkości po meczecie w Mekce i Medynie budowlą sakralną, stanowiącą symbol i znak rozpoznawczy miasta. Imponujący ogromem i przepychem, ma najwyższy na świecie, bogato zdobiony minaret o wysokości 200m. Przejazd do Anfy - dzielnicy rezydencji pełnej luksusowych budowli i bujnych ogrodów. Przejazd do hotelu w Casablance. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

  4. dzień.rabat - meknes - moulay idriss - volubilis (trasa: ok. 275km)

  Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do RABATU, administracyjnej stolicy Maroka. Zwiedzanie: imponujący pałac królewski z okazałą bramą Bab ar-Rouah, 44-metrowa wieża Hassana - symbol marokańskiej stolicy, jedyna pozostałość po nigdy niedokończonym meczecie Hassana z XII w., wizyta w zbudowanym w tradycyjnym, marokańskim stylu mauzoleum Mohammeda V, które mieści grób władcy i jego synów w tym Hassana II, poprzedniego króla Maroka, i wreszcie malownicza Kazba Udaja z monumentalną bramą i Ogrodami Andaluzyjskimi. Przejazd do MEKNES - królewskiego miasta wpisanego na listę UNESCO, słynącego z majestatycznych bram i murów obronnych, zwanego Wersalem Maroka. Spacer obok monumentalnej Bab al-Mansour - jednej z najbardziej okazałych bram miejskich w Maroku, przejście w okolice starych murów fortyfikacyjnych. Zwiedzanie mauzoleum Moulaya Ismaila - jednego z najokrutniejszych sułtanów. Obiad. Przejazd obok świętego miasta MOULAY IDRISS, malowniczo położonego na szczycie wzgórza. Przejazd do VOLUBILIS. Krótkie zwiedzanie ruin starożytnego miasta z kompleksem najważniejszych rzymskich wykopalisk Maroka, figurujących na liście UNESCO. Przejazd do hotelu w Fezie, zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

  5. dzień. fez ( trasa: ok. 20km)

  Śniadanie. Całodzienne zwiedzanie FEZU, najstarszego i najbardziej dostojnego miasta sułtańskiego, stolicy religijnej, kulturalnej i intelektualnej Maroka, miasta tysiąca meczetów. Spacer po Fez El-Bali - labiryncie 9 tys. krętych uliczek, najlepiej zachowanej medyny świata arabskiego objętej patronatem UNESCO: meczet i uniwersytet Al-Karawijjin z IX w. (z zewnątrz) - najstarszy w świecie zachodniego islamu, najpiękniej ozdobiony, mogący pomieścić nawet 20 tys. wiernych, Garbarnie Chouwara, najczęściej fotografowane miejsce w Fezie, zachwycające bogactwem kolorów, medresa Al-Attarin (zwiedzanie) - perła architektury mauretańskiej. Dalej trasa prowadzi w okolice placu En-Nejjarine, jednego z najprzyjemniejszych miejsc w Fezie, z fontanną En-Nejjarine z połowy XIX w. Obiad. Spacer po otoczonym okazałymi murami miejskimi Fez el-Jedid z Dar al-Makhzen - pałacem królewskim z okazałą bramą misternie zdobioną, bogatą ornamentyką i kaligrafią. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

  6. dzień. beni mellal - wodospad uzud - marrakesz (trasa: ok. 595km)

  Śniadanie. Wykwaterowanie. Wyjazd do BENI MELLAL, małego miasta położonego na skraju lasów oliwnych. Przejazd przez berberyjskie wioski słynne z wyrobów rzemieślniczych w kierunku Marrakeszu. Po drodze można podziwiać wspaniałe krajobrazy Atlasu Średniego. Obiad. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu, wycieczka odbywa się przy udziale wszystkich uczestników i w odpowiednich warunkach atmosferycznych): przejazd nad WODOSPAD UZUD, który jest jednym z najbardziej urokliwych miejsc w Maroku. Woda spada z ceglastoczerwonych skał o wysokości 110m, z licznymi kaskadami. Przejazd do hotelu w MARRAKESZU, zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

  7. dzień. essaouira - agadir (trasa: ok. 370km)

  Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do ESSAOUIRY, warownego miasta portowego założonego przez Portugalczyków w połowie XV w. Spacer po spokojnej medynie objętej patronatem UNESCO, pełnej wąskich, krętych uliczek z uroczymi, bielonymi domami, licznymi sklepikami z wyrobami z drewna tui, z których słynie miasto. Najpopularniejszym i najbardziej fotogenicznym obiektem, przyciągającym rzesze turystów, są masywne fortyfikacje miejskie wzdłuż wybrzeża Oceanu Atlantyckiego, skąd rozciąga się wspaniały, iście filmowy widok („Królestwo Niebieskie", "Gra o Tron") na Wyspy Purpurowe. Obiad. Przejazd do AGADIRU - kurortu wypoczynkowego w Maroku. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

  8. dzień.

  Śniadanie. Wykwaterowanie i przejazd na lotnisko w Agadirze. Przelot do Polski. Dla osób, które przedłużają pobyt o tygodniowy wypoczynek: śniadanie, wykwaterowanie, transfer do wybranego hotelu.

  świadczenia:

  7 noclegów w hotelach; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 7 śniadań, 6 obiadów, 7 kolacji, w tym jedna w marokańskiej restauracji • przelot • przejazd autokarem lub minibusem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

  Uwagi:

  Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu i lokalni przewodnicy, tour guide: ok. 90 EUR, napiwki: ok. 4 EUR/os./dzień. Opłaty fakultatywne: wycieczka nad wodospad Uzud: ok. 18 EUR (wymagany udział wszystkich uczestników). Meczet Hassana II jest zamknięty dla zwiedzających podczas świąt muzułmańskich.

  Warunki uczestnictwa
  Wyświetl szczegóły

  Pogoda

  Temperatura w dzień
  27°C
  Temperatura w nocy
  17°C
  Temperatura wody
  21°C
  Liczba godzin słonecznych
  11

  Opinie

  Opinie dodane przez

  8.0
  Bartlomiej Jan Wojcik Klient Wakacje.pl
  Pobyt - Sierpień 2019Para
  ZaletyDobra organizacja,
  WadyProgram zbyt intensywny, pobudka zazwyczaj o 5:30 i zwiedzanie do późnego wieczora
  Wycieczka dla osób chcących zobaczyć maksymalnie dużo. To zaleta jak i wada, widzieliśmy wiele wspaniałych rzeczy, ale byliśmy wykończeni tempem.
  9.2
  Gosia i Andrzej
  Pobyt - Luty 2019Para
  ZaletyCiekawy program, super miejsca do zwiedzania i odpoczynku, smaczna kuchnia, kompetentny i miły przewodnik grupy.
  WadyNie wszystkie hotele w dobrym standardzie, czasami w nocy hałas.
  Jestesmy zadowoleni polecamy Maroko. Sliczny Fez i Marakesz. Koniecznie trzeba zobaczyć wodospad.
  9.0
  Aneta Klient Wakacje.pl
  Pobyt - Grudzień 2018Para
  ZaletyNajwiększą zaletą wycieczki była przewodniczka p. Grażynka, która przybliżyła nam - wszystkie niezwykłe miejsca.
  WadyNie mam żadnych zastrzeżeń
  Mocno polecam wodospad Uzud - to najpiękniejsze miejsce podczas wyjazdu
  +6

  9.6
  Dorota Klient Wakacje.pl
  Pobyt - Grudzień 2018Singiel
  ZaletyWspaniała Pani Przewodniczka (Pani Grażyna). Duża wiedza, wielkie zdolności gawędziarskie, miła, kompetentna, profesjonalna. Dobra i sprawna organizacja; nowy, codziennie czysto przygotowany autobus. Dodatkowo udało się trafić na bardzo miłą i sympatyczną grupę - przez całą wycieczkę żadnych spóźnień, wszyscy życzliwi i w dobrych humorach.
  WadyWczesne wstawanie - męczące, ale konieczne. W niektórych hotelach zimnawo. Różna jakość bufetów śniadaniowych.
  Przydałby się ósmy dzień na odpoczynek. Pogoda na zwiedzanie idealna. Słonecznie, temperatura - rano od 7 stopni, w południe 20 - 24, wieczorem znów chłodniej. Codziennie ubieranie się na cebulkę.
  8.0
  Paulina Klient Wakacje.pl
  Pobyt - Październik 2018Para
  ZaletyPani Magda - pilot wycieczki, ludzie, widoki, hotele w Marakeszu i Fez, możliwość komunikacji nawet bez znajomości języków
  WadyKolacje serwowane, płacenie za napoje do wszystkich posiłków, hotel w Rabacie
  Wycieczka spełniła moje oczekiwania. Jest to objazdówka, więc naturalnie nie bylo wiele czasu wolnego, ale było to oczywiste - taki typ wyprawy. Przewodniczka, pani Magda wspaniale opowiadała o zwyczajach, historii i ciekawostkach związanych z Maroko, dawała też cenne rady dotyczące codzienności. Jedzenie prawdopodobnie robione pod turystów - delikatnie doprawione. Uwaga na naciągaczy na souku(szczególnie panie od henny, które pod byle pretekstem chwytają dłoń i rysują wzorki, radzę wyrywać rękę) oraz stoiska z sokami - nie wszystkie mają plastikowe kubeczki. Ogólnie super ludzie, którzy głównie tworzą klimat wycieczki. Długa przerwa pomiędzy śniadaniem a obiadem, ani niektóre posiłki czy pokoje hotelowe nie są wystarczającym powodem, by nie wybrać się na tą wycieczkę. Polecam!

  Przed podróżą

  Paszporty

  Jedynym dokumentem uprawniającym do przekroczenia granicy i wjazdu na terytorium Maroka jest paszport, który powinien być ważny jeszcze przez minimum 6 miesięcy od planowanej daty wjazdu.

  Wizy

  Obywatele polscy udający się turystycznie do Maroka są zwolnieni z obowiązku wizowego na okres do 90 dni. Przy przekraczaniu granicy władze marokańskie mogą żądać udokumentowania odpowiednich środków finansowych na pobyt (gotówka, karty kredytowe, wyciąg z konta itp.).

  Szczepienia, służba zdrowia

  Szczepienia nie są wymagane. Zalecane jest przestrzeganie podwyższonych zasad higieny: należy często myć ręce, pić wodę przegotowaną lub oryginalnie butelkowaną oraz dokładnie czyścić owoce i warzywa przed zjedzeniem. Przed podróżą warto zaopatrzyć się w środki przeciw dolegliwościom żołądkowym (można je również kupić w miejscowych aptekach).

  Zgodnie z oficjalnie przekazywanymi komunikatami odnośnie koronawirusa informujemy, że loty wszystkie loty do Maroko zostały zawieszone.
  Decyzja pozostaje w mocy do odwołania.
  Zalecamy śledzenie aktualnych oficjalnych informacji.

  Infolinia Wakacje.pl

  +48 58 325 29 00