Aktualizujemy cenę
ZAREZERWUJ
Trwa weryfikacja ceny
Wakacje.plWczasyMauritiusReunion - jedna wyspa, cały świat

Reunion - jedna wyspa, cały świat

Wycieczka objazdowa

Lato 2021
Kod oferty: WAK552288
Z Wakacje.pl podróżuj bezpiecznie!
W sekcji „Przed podróżą” przeczytaj ważne informacje o bezpieczeństwie podróżowania i wymaganiach związanych z koronawirusem.
Jeżeli to możliwe zarezerwuj wycieczkę online.
 Zobacz szczegóły 

Dostępne pokoje

Pokój dwuosobowy

2 dorosłych
Aktualizujemy cenę

Dodatkowe opcje

Ubezpieczenie podróży wraz z kosztami rezygnacji i leczeniem COVID-19 AXA ASSISTANCE

315
za wycieczkę
promesa

Promesa Pewne Wakacje - TYLKO TERAZ ZA DARMO

promesa
0
za wycieczkę
Trwa weryfikacja ceny

Najchętniej wybierana opcja. Szybko, bezpiecznie, gdziekolwiek jesteś!

Informacje o podróży

Wylot

29.04.2021 Czwartek
WAWWarszawa - Chopin
30.04.2021 Piątek
NOSNossi Be

Powrót

07.05.2021 Piątek
NOSNossi Be
07.05.2021 Piątek
WAWWarszawa - Chopin

Szczegóły oferty

Kod oferty: WAK552288Organizator: Itaka

Region

Reunion / Reunion

Opis oferty:

Nosy Be • Saint-Denis • Voile De La Mariée • Hell-bourg • Cap Méchant • Jardin Des Parfums Et Des Épices • Nez De boeuf • Plaine Des Sables • Piton De La Fournaise • Formica Leo • Dolina Cilaos • Cilaos • La Roche Marveilleuse • Entre-Deux • Étang Salé Les Bains • Saint-leu • Piton Maido • Nosy Be

Odkryj Reunion - wyspę tysiąca twarzy! To zamorskie terytorium Francji na Oceanie Indyjskim swoim pięknem zachwyci pasjonatów egzotycznych podróży i cudów przyrody. Są tu endemiczne lasy, niesamowite góry, białe i czarne plaże, lazurowa woda, bazaltowe klify, kręte drogi i zapierające dech wulkaniczne widoki. O wyjątkowości wyspy świadczy fakt, że ponad 40% jej powierzchni objęte jest patronatem UNESCO, a także jej unikalna flora i fauna. W programie jeden z najbardziej aktywnych, a zarazem najlepiej dostępnych wulkanów na świecie, kreolskie wioski, krajobrazy zmieniające się jak w kalejdoskopie oraz czas na odpoczynek na plażach Reunionu. Po pełnej wrażeń podróży warto przedłużyć wakacje w hotelu z oferty ITAKI na słynącej z rajskich plaż wyspie Nosy Be.

1. dzień.

Zbiórka uczestników na lotnisku. Bezpośredni przelot na Nosy Be.

2. dzień. nosy be

Przylot na NOSY BE. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie. Czas wolny na odpoczynek po podróży i plażowanie. Kolacja, nocleg.

3. dzień. saint-denis - voile de la mariée - hell-bourg

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd na lotnisko. Przelot do SAINT-DENIS, stolicy Reunion. Wyspa oddalona o ok. 700km od Madagaskaru urzeka niezwykłymi wulkanicznymi krajobrazami i bujną roślinnością. Przejazd na wschodnie wybrzeże dostarczy niezapomnianych wrażeń - po drodze zapierające dech górskie widoki na tle soczyście zielonych lasów tropikalnych. Postój przy jednym z najsłynniejszych, pocztówkowych krajobrazów Reunion - wodospadzie VOILE DE LA MARIÉE, co znaczy "welon panny młodej". Czas wolny. Przejazd do HELL-BOURG, małej wioski, gdzie znajdują się stare kreolskie domy. Zwiedzanie jednego z domów - Villa Folio, gdzie posłuchać można opowieści o losach wsi i jej mieszkańców. Czas wolny, możliwość skosztowania typowo kreolskich przekąsek (za dodatkową opłatą na miejscu). Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

4. dzień. cap méchant - jardin des parfums et des épices

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd drogą prowadzącą przez dzikie, wulkaniczne krajobrazy ukształtowane przez języki zastygłej lawy. Jest to pamiątka po erupcji wulkanu, w wyniku której zapadł się szeroki na 900m krater, a zastygła lawa utworzyła imponującą scenerię. Przystanek przy CAP MÉCHANT z niezapomnianym widokiem na wybrzeże pełne czarnych bazaltowych skał, kontrastujących z błękitem Oceanu Indyjskiego. Po południu wizyta w ogrodzie botanicznym JARDIN DES PARFUMS ET DES ÉPICES, gdzie można zobaczyć jak wspaniała jest fauna i flora Reunion. Na terenie ogrodu zgromadzonych zostało wiele gatunków roślin występujących na wyspie, w tym także przypraw: goździki, kardamon, wanilia, paprocie, orchidee, palmy, drzewa owocowe. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

5. dzień. nez de boeuf - plaine des sables - piton de la fournaise - formica leo - dolina cilaos

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd drogą z księżycowym krajobrazem do kanionu NEZ DE BOEUF, czyli "nos wołu". Czas na zdjęcia. Dalej droga prowadzi przez PLAINE DES SABLES - równinę rozciągającą się u podnóży wulkanu PITON DE LA FOURNAISE, który wznosi się na wysokość 2632m. n.p.m. i jest jednym z najbardziej aktywnych wulkanów na świecie. Około godzinny, niezbyt forsowny trekking do FORMICA LEO, małego krateru wulkanu Piton Del La Fournaise. Po południu wizyta w nowoczesnym muzeum Cité du Volcan, z licznymi animacjami, gdzie można dowiedzieć się wszystkiego o wulkanach. Przejazd do Le Tampon przez DOLINĘ CILAOS, imponującą stromą górską drogą z 400 zakrętami i licznymi punktami widokowymi. Krajobraz wokół drogi zdominowany jest przez wulkaniczne szczyty, głębokie wąwozy i wiecznie zielone lasy tropikalne. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

6. dzień. cilaos - la roche marveilleuse - entre-deux - étang salé les bains - saint leu

Śniadanie. Wykwaterowanie. Spacer po malowniczo położonym kurorcie CILAOS, z pięknym widokiem na otaczające góry, najwyższe na wyspie. Kurort jest znany z gorących źródeł, a także z rękodzieła, haftu i produkcji wina. Przejazd do punktu widokowego LA ROCHE MARVEILLEUSE z widokiem na dolinę i miasto Cilaos. Przejazd malowniczą drogą, wzdłuż której znajdują się pola soczewicy i typowy dla Reunion las górski z licznymi endemicznymi gatunkami roślin. Następnie powrót na zachodnie wybrzeże, w kierunku Saint-Louis, przejazd do wioski ENTRE-DEUX, w której znajdują się domy o charakterystycznej drewnianej architekturze, z werandami i dekoracjami. Wioska położona jest malowniczo między dwoma rzekami: Cilaos na zachodzie i Bras de la Plaine na wschodzie. Przejazd do ÉTANG SALÉ LES BAINS, gdzie podziwiać można niesamowitą czarną i złotą plażą. Przejazd do miasteczka SAINT LEU, gdzie znajduje się piękna laguna. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

7. dzień. piton maido

Śniadanie. Czas wolny na plażowanie lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wycieczka w góry. Przejazd na wysokość 2000m. n.p.m. Trekking na szczyt PITON MAIDO (2200m. n.p.m.), skąd roztacza się wyjątkowy widok na przepiękną panoramę Cirque de Mafate, szczyty górskie, małe wioski ukryte między grzbietami górskimi i klifami. Droga w dół prowadzi wśród pól trzciny cukrowej, plantacji geranium i lasu tropikalnego. Po drodze zwiedzanie fabryki wyjątkowego olejku geraniowego, używanego do produkcji perfum. Po południu czas wolny na relaks przy basenie lub na plaży. Kolacja, nocleg.

8. dzień. nosy be

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd na lotnisko. Przelot na NOSY BE. Transfer do hotelu, zakwaterowanie. Czas wolny na wypoczynek, kolacja, nocleg.

9. dzień.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Czas wolny (zależnie od godziny wylotu), transfer na lotnisko i bezpośredni przelot do Polski. Dla osób, które przedłużają pobyt o wypoczynek: śniadanie, wykwaterowanie, przejazd na lotnisko, transfer do wybranego hotelu.

świadczenia:

7 noclegów w hotelach /: 2 na Nosy Be, 5 na Reunion; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 7 śniadań, 7 kolacji • przeloty: Polska-Nosy Be-Polska, Nosy Be-Reunion-Nosy Be • transfer • przejazd autokarem lub minibusem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

Uwagi:

Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy: ok. 120 EUR, napiwki: ok. 4 EUR/os./dzień. Opłaty fakultatywne: trekking na szczyt Piton Maido: ok. 65 EUR. Wizy: są wymagane na Madagaskarze. Wizę turystyczną ważną przez 30 dni (wliczając dzień wjazdu i wyjazdu) można uzyskać na lotnisku na Nosy Be. Dokumenty niezbędne do uzyskania wizy: paszport ważny minimum 6miesięcy od daty powrotu do Polski z 3 wolnymi stronami, potwierdzenie biletu powrotnego (dokument podróży). Na lotnisku należy wypełnić formularz wizowy oraz karty migracyjne przyjazdu. Koszt wizy: ok. 35 EUR. Zalecana waluta: EUR. Zalecane wygodne obuwie trekkingowe.

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Pogoda

Temperatura w dzień
29°C
Temperatura w nocy
23°C
Temperatura wody
27°C
Liczba godzin słonecznych
7

Przed podróżą

Zgodnie z oficjalnie przekazywanymi komunikatami odnośnie koronawirusa informujemy, że rząd Mauritiusu podjął decyzję o otwarciu granic z dniem 1 października 2020 roku. Uprawnieni do wjazdu do kraju są obywatele Mauritiusu, rezydenci, osoby pracujące na wyspie oraz turyści planujący dłuższe pobyty. Obowiązkowe jest okazanie negatywnego wyniku testu PCR wykonanego nie później niż 7 dni przed przylotem. Test jest powtarzany w dniu przylotu, a następnie 7 i 14 dni po przylocie. Obowiązkowa 14- dniowa kwarantanna odbywa się w wyznaczonych hotelach.
Ważność paszportu w dniu planowanego opuszczenia terytorium Republiki Mauritiusa powinna wynosić - zgodnie z wymogami tego kraju - co najmniej kilka dni. Odpowiednio długi termin ważności dokumentu podróży (paszportu) jest bardzo ważny także z tego powodu, by nie dopuścić do powstania problemów z przedłużającym się pobytem w przypadkach losowych. Należy pamiętać, że nieważny paszport może spowodować kłopoty np. na lotnisku lub drodze powrotnej do kraju.
Obywatele polscy są zwolnieni z obowiązku wizowego przy pobytach do 90 dni. Powinny być spełnione następujące warunki: mają bilet powrotny, potwierdzoną rezerwację miejsca zamieszkania oraz środki niezbędne do utrzymania się w czasie pobytu (ok. 100 USD na dzień).
Zaleca się wykupienie przed przyjazdem międzynarodowego ubezpieczenia zdrowotnego.Turyści korzystają w razie potrzeby z usług prywatnych szpitali i gabinetów lekarskich - bezpłatne szpitale państwowe nie są dostępne dla cudzoziemców.