Aktualizujemy cenę
Trwa weryfikacja ceny
Wakacje.plWczasyMeksykGwatemala - Honduras - Belize - Meksyk

Gwatemala - Honduras - Belize - Meksyk

Wycieczka objazdowa
Kod oferty: WAK564827
Przedsprzedaż
Kod oferty: WAK564827
1/12

Opis oferty

Organizator: Prestige ToursKod oferty: WAK564827

/

Meksyk/Meksyk

Tytuł wycieczki

GWATEMALA HONDURAS BELIZE MEKSYK 20 DNI

Główne atrakcje

• Wspaniałe miasta Majów - Copan, Tikal i Palenque

• Jezioro Atitlan - indiańskie, barwne miasteczka

• Antigua - perła Gwatemali

• Karaibska atmosfera Belize

• Plaże Jukatanu - meksykański raj

• Chiapas - najciekawszy stan Meksyku

• Piramidy Teotihuacan

• Mexico City

O wycieczce

Czy myślał kiedyś ktoś z Państwa, by zostawić daleko za sobą wszystkie troski i leżąc w hamaku słuchać w oddali najpiękniejszej muzyki świata - rozbijających się fal o barierę raf koralowych? Oczywiście my, ludzie aktywni i podróżnicy z natury nie potrafimy zbyt długo oddawać się takim przyjemnościom, ale jakże są one miłe, gdy stanowią jedynie przerwę w intensywnym zwiedzaniu najciekawszych miejsc regionu. A właśnie nasz program bez wątpienia zawiera wszystko to, co w tym rejonie świata najciekawsze. Przede wszystkim jest to wyprawa w odległy świat Majów. Podziwiamy Copan, Tikal, Palenque i Chichen Itza najdoskonalsze miasta, jakie po sobie zostawiła cywilizacja Majów będąca podczas ich budowy w apogeum swojego rozwoju. Poznajemy też współczesnych Indian z ich wiarą katolicką wzbogaconą pradawną tradycją i prekolumbijskimi wierzeniami. Kolorowe targi i kolonialne miasteczka to feeria barw i aż nie wiadomo gdzie skierować obiektyw aparatu fotograficznego. Podczas podróży towarzyszy nam piękna, tropikalna przyroda, ciekawa kuchnia i latynoska atmosfera udzielająca się nawet największym ponurakom. Jak zwykle dbamy, by noclegi były dobrze zlokalizowane i byśmy nie gnietli się jak sardynki podczas przejazdów, jak to ma miejsce w zwykłych biurach. Zapraszamy na trwającą aż trzy tygodnie fiestę.

Program wycieczki

Dzień 1

Wylot

Zbiórka na lotnisku Chopina w Warszawie i spotkanie z polskim pilotem. Szczegółowa informacja o zbiórce i godzinie odlotu jest podana w Informatorze Przedwyjazdowym, który otrzymuje każdy uczestnik wycieczki. Wylot z przesiadką do Gwatemali. Wieczorem przejazd do hotelu i nocleg.

Dzień 2

Copan

Zwiedzanie zaczynamy od przejazdu do granicy z Hondurasem. Celem jest Copan, wspaniałe miasta Majów i zarazem największa atrakcji Hondurasu. Copan jest wpisane na listę UNESCO i na jego terenie wciąż dokonuje się sensacyjnych odkryć. Nocleg w małym miasteczku nieopodal Copan.

trasa ok. 230km

Dzień 3

Antigua

Zwiedzanie miasta Majów Copan - niesamowita podróż w czasie do odległej cywilizacji. Najważniejsze budowle, stele, Schody Hieroglifów - najsłynniejszy zabytek piśmiennictwa Majów. Przekraczamy pobliską granicę z Gwatemalą. Przejazd do Antigua, pięknego kolonialnego miasteczka. Nocleg w pensjonacie na starym mieście.

trasa ok. 270km

Dzień 4

Antigua

Zwiedzanie Antigua, dawnej stolicy Gwatemali, jednego z najładniejszych miast Ameryki Łacińskiej. Antigua składa się z niskiej, uroczej zabudowy, która liczy kilkaset lat. Po wielu budynkach, szczególnie po imponujących kościołach, z powodu trzęsień ziemi pozostały jednak tylko ruiny. Miasto położone jest na wysokości 1500m n.p.m. u stóp pięknych wulkanów i panuje tu klimat wiecznej wiosny. Mamy czas by pospacerować po miasteczku, odwiedzić sklepy i napić się spokojnie czegoś dobrego w tutejszych kafejkach. Zwiedzamy m.in. katedrę, klasztor Kapucynów i klasztor Santa Clara. Przejdziemy pod słynnym łukiem św. Katarzyny. Ciekawym przeżyciem będą też odwiedziny pełnego kolorytu targu, to idealne miejsce do zakupu pamiątek. Nocleg w pensjonacie w zabytkowej części Antigua.

Dzień 5

Chichicastenango

Wyjazd do Chichicastenango, położonego w górach miasteczka. Oglądamy tam słynny, indiański targ. Świetna okazja do robienia zdjęć, a także zakupu pięknych i autentycznych pamiątek. Spacerujemy brukowanymi uliczkami, zaglądamy do kościółka św. Tomasza. Na każdym kroku widzimy bogatą tradycję pochodzącą z czasów prekolumbijskich. Dalsza podróż i nocleg nad jeziorem Atitlan.

trasa ok. 130km

Dzień 6

Jezioro Atitlan

Pyszna kawka do śniadania w przepięknej scenerii rozpocznie nam Dzień. Rejs po jeziorze Atitlan. Wokół malowniczego, górskiego jeziora położone są ciekawe miejscowości. Można tam dyskretnie zaobserwować barwnie ubraną indiańską ludność. Niektórzy mieszkańcy wyznają tu kult Maximona, bożka, w którym można doszukać się elementów pradawnej religii Majów. Zwiedzanie kolorowych targów, kościoła z elementami sztuki indiańskiej i figurami świętych, które wieśniacy co roku odziewają w nowe ubrania. Zwiedzamy m.in., miejscowości Santiago Atitlan i San Antonio Palopo. Po południu wyjazd do miasta Gwatemala, dojazd wieczorem i nocleg w hotelu.

trasa lądowa ok. 120km

Dzień 7

Tikal

Rano wylot do położonego nad jeziorem Peten Itza malowniczego miasteczka Flores. Przed wyjazdem pospacerujemy starymi uliczkami. Wyjazd do pobliskiego Tikal, położonego w pięknej dżungli miasta Majów. Tikal to dla większości jedno z najpiękniejszych miejsc Ameryki Środkowej. Wpisane na listę UNESCO budowle, których doskonałość dowodzi najwyższego rozwoju cywilizacji są rozrzucone pośród dżungli o wyjątkowej urodzie. Znajdziemy się między najważniejszymi zabytkami tego niezwykłego miasta Majów, oglądamy m.in. Centralny Akropol, tzw. Zaginiony Świat i Świątynię Wielkiego Jaguara. Nocleg w Tikal.

trasa ok. 130km

Dzień 8

Belize

Przed świtem dla chętnych unikatowa okazja wejścia do Tikal i oglądania niezwykłego wschodu słońca ze szczytu jednej z piramid. Odgłosy budzącej się dżungli i panorama wyłaniających się z blasku dnia piramid pozostaną w pamięci (dodatkowa opłata za bilet na wschód słońca ok. 15 USD). Kierujemy się do pobliskiej granicy kraju i wjeżdżamy do Belize, nietypowego, jak na Amerykę Środkową kraju, z urzędowym językiem angielskim i większością murzyńską. Po przekroczeniu granicy i minięciu malutkiej stolicy kraju Belmopan, kontynuujemy drogę do Belize City, największego miasta kraju, pozostawiając za sobą malutką stolicę państwa - Belmopan. Spacer po centrum miasta i nocleg w Belize City.

trasa ok. 230km

Dzień 9

Rejs Na San Pedro

Po śniadaniu i spacerze po centrum Belize City dojazd do portu, skąd odpływają stateczki na wyspę Ambergris Caye (San Pedro). Po trwającym półtorej godziny rejsie dobijamy do miasteczka San Pedro. Panuje tu swobodna, karaibska amosfera, a jedyny używany przez nas ubiór to klapki i podkoszulek. Mamy dużo czasu, żeby napić się odpowiednio schłodzonego piwka z limonką lub znakomitego koktajlu opartego na miejscowym rumie. San Pedro rozsławiła Madonna piosenką Isla Bonita", czyli Piękna Wyspa" i właśnie w ten sposób jest teraz nazywana. Czas na relaks i kąpiel. Nocleg na San Pedro.

Dzień 10

San Pedro

Dzień przeznaczony na poznawanie San Pedro i relaks. Okazja do morskiej wycieczki na rafę koralową. Wycieczka nie jest ujęta w cenie - szczegóły w liście przedwyjazdowym. Rafa w Belize jest druga co do wielkości na świecie po Wielkiej Rafie w Australii. Można będzie spróbować swoich sił w nurkowaniu z maską i rurką lub pokusić się o zejście pod wodę z instruktorem. Jednym ze słynniejszych miejsc do nurkowania jest kultowa wpisana na listę UNESCO Blue Hole". Nocleg na San Pedro.

Dzień 11

Rejs Do Meksyku

Poranny dwugodzinny rejs w stronę Meksyku. W przygranicznym Chetumal wysiadamy ze statku i jedziemy wzdłuż wybrzeża Morza Karaibskiego do Tulum. Nocleg w pobliżu Tulum, pięknie położonej na nadmorskim klifie, budowli z czasów schyłkowego okresu cywilizacji Majów.

Dzień 12 - 13

Wypoczynek Lub Chichen Itza

Odpoczynek i czas wolny w hotelu przy plaży. Nasz pilot na życzenie pomoże przy zorganizowaniu ewentualnych wycieczek morskich lub nurkowania. Dla spragnionych kolejnych wrażeń i przygód proponujemy wyjazd do Chichen Itza, wpisanego na listę UNESCO miasta Majów. Zwiedzanie: m.in. Świątynia Kukulcana, boisko do gry w pelotę, Ściana Trupich Czaszek, Obserwatorium. Wycieczka nie jest ujęta w cenie - szczegóły w liście przedwyjazdowym.

trasa lądowa ok. 330km

Dzień 14

Villahermosa

Wyjazd na lotnisko w Cancun i przelot do Villahermosa w stanie Tabasco. Zwiedzanie bardzo ciekawego parku, gdzie będziemy podziwiać słynne głowy pochodzące z czasów cywilizacji Olmeków, najcięższa z nich waży aż 24 tony. Podróż do pobliskiego Palenque, dla większości najpiękniejszych, a przy tym atrakcyjnie położonych pośród dżungli ruin w Meksyku. Nocleg w pobliżu Palenque.

trasa ok. 150km

Dzień 15

Palenque I Wodospady Aqua Azul

Zwiedzanie Palenque. Podziwianie oczyszczonych z roślin budowli Majów, którzy w Palenque wznieśli się na wyżyny architektury: Świątynia Jaguara, Świątynia Inskrypcji, tzw. Grupa Krzyża i inne budowle. Pobyt w Palenque przeniesie nas w czasy Majów, a urok miejsca zachwyci. Podróż w stronę wodospadów Agua Azul. Przy wodospadach można zażyć orzeźwiającej kąpieli i zregenerować obolałe członki. Dojazd do San Cristobal de las Casas, miasta z piękną, kolonialną architekturą i widocznymi na każdym kroku zwyczajami indiańskimi. Wieczór i nocleg w pensjonacie w zabytkowej części miasta.

trasa ok. 235km

Dzień 16

San Cristobal

Wycieczka po najbliższej okolicy San Cristobal. Zwiedzanie kościółka w San Juan Chamula, w którym chrześcijaństwo spotyka się z religiami prehiszpańskimi. Pobyt w San Cristobal. Miasto zamieszkuje duża społeczność Indian, o których prawa od lat upomina się sławny subcomendante Marcos, a jego podobizny w kominiarce i nieodłączną fajką widnieją w wielu miejscach. Czas na spacery kolonialnymi uliczkami, odwiedzanie barów i uciechy kulinarne. Nasz pilot zadba, byśmy znaleźli się w odpowiednich miejscach o odpowiedniej porze. Nocleg w San Cristobal.

Dzień 17

Kanion Sumidero

Wyjazd z San Cristobal do Kanionu Sumidero. Podróż szybkimi łodziami przez pełen krokodyli i egzotycznego ptactwa kanion, którego ściany przekraczają tysiąc metrów wysokości. Przejazd na lotnisko i wylot do Mexico City. Po pobycie w małych miasteczkach na prowincji trafiamy do innego świata, według wielu źródeł największego miasta świata. Zakwaterowanie w hotelu. Wieczorem słuchamy mariachis na Placu Garibaldiego, a chętni sprawdzą, czy rzeczywiście w Meksyku istnieje życie nocne, a tequila smakuje najlepiej. Nocleg w mieście Meksyk.

trasa ok. 235km

Dzień 18

Piramidy Teotihuacan I Sanktuarium Guadelupe

Wyjazd do znajdującej się na obrzeżach miasta Bazyliki Matki Bożej z Guadelupe. To sanktuarium trzeba zobaczyć. Odwiedzają je miliony pielgrzymów z Ameryki Łacińskiej i innych kontynentów. Następnie podróż do Teotihuacan. Zwiedzanie niezwykłego prekolumbijskiego miasta ze słynną Piramidą Słońca i Piramidą Księżyca. Spacer po rozległej strefie archeologicznej to wycieczka w dumną przeszłość kraju. Wieczorem powrót do stolicy i nocleg.

Dzień 19

Mexico City I Wylot

Zwiedzanie Mexico City. Sercem metropolii jest Zocalo, tutaj też znajdowało się centrum prekolumbijskiej stolicy Azteków, Tenochtitlan. Spacer po placu, zwiedzanie katedry i podziwianie najważniejszych gmachów z pałacem prezydenckim na czele. Objazd miasta, postój na Placu Trzech Kultur. Wylot z przesiadką do Warszawy.

Dzień 20

Przylot Do Polski

Przylot do Warszawy na lotnisko Chopina.

Zniżki

4% ceny - dodatkowa zniżka dla Przyjaciół Biura (definicja Przyjaciela Biura jest zawarta w Uwagach o Podróżowaniu). Zniżki naliczane są od ceny podstawowej (poza pakietem dewizowym). Single bez dopłaty - w przypadku braku możliwości dokwaterowania i przy zapisie minimum 6miesięcy przed wycieczką.

Ceny promocyjne stosowane są tylko w przypadku wczesnych rezerwacji.

Liczba miejsc w promocyjnej cenie ograniczona.

I rata - 10% ceny wycieczki płatne do 2 dni od zapisu

II rata - dopłata do 40% ceny - 95 dni przed datą wyjazdu

III rata - dopłata do 100% ceny - 45 dni przed datą wyjazdu

Płatność w USD (na konto USD) lub w PLN (na konto PLN) według średniego kursu NBP z dnia wpłaty.

świadczenia

Bilety lotnicze na całej trasie; minimum 20kg bagażu nadawanego/os.; przejazdy wynajętymi klimatyzowanymi busami; wyżywienie - śniadania w hotelach, 6 innych posiłków; noclegi (pokoje 2 osobowe) - w hotelach lub w pensjonatach w kolonialnych miasteczkach 4 lub 3 (wg oceny biura); opłaty za wstępy do obiektów wymienionych w programie; ubezpieczenie KL, NNW, bagaż; lokalni przewodnicy w wybranych miejscach; polski pilot na całej trasie.

Cena nie obejmuje

Obowiązkowa dopłata na miejscu w wysokości 800 USD (ostatnia rata wyjazdu płatna na miejscu) obejmująca część świadczeń; ubezpieczenie od kosztów rezygnacji, ubezpieczenie od chorób przewlekłych; zwyczajowe napiwki; ewentualne koszty zwiedzania obiektów nie ujętych w programie; wieczorne wyjścia do klubów, na tańce itd.; dopłata do pokoju 1-os., kosztów wykonania ewentualnych wymaganych testów na COVID-19.

Uwagi

Orientacyjna liczebność grupy od 8 do 18 osób. Szczegółowy program i uwagi praktyczne każdy Uczestnik otrzymuje ok. 2 tygodnie przed wyjazdem. Niezbędny jest paszport z min. 9miesięcznym okresem ważności i 2 wolnymi stronami. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Biuro zastrzega sobie prawo przesunięcia o maksimum 1 dzień terminu wycieczki lub jej wydłużenia o nocleg tranzytowy bez dodatkowych kosztów zgodnie z aktualnymi rozkładami lotów.

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Wylot

Niedziela, 19.02.2023
Linia Rejsowa
WAWWarszawa - Chopin
GUAGuatemala

Powrót

Czwartek, 09.03.2023
Linia Rejsowa
MEXMexico City
WAWWarszawa - Chopin

Wybierz pokój i godziny lotów

Ważne!Wybierz pokój i sprawdź podany obok rozkład lotu. Czasami zdarza się, że godziny lotów się zmieniają. Jeśli tak się stanie – poinformujemy Cię o tym.

Pokój dwuosobowy

śniadania / według programu
2 dorosłych

Wylot (WAW): 2023-02-19 (GUA). Linia Rejsowa

Powrót (MEX): 2023-03-09 (WAW). Linia Rejsowa

Aktualizujemy cenę
Trwa weryfikacja ceny
lub

Pogoda

25°C
19°C
22°C
6

Przed podróżą

SYTUACJA W UKRAINIE
W związku z obecną sytuacją władze Ukrainy zamknęły swoją przestrzeń powietrzną dla lotów cywilnych. Oznacza to, że samoloty, w tym także te o charakterze turystycznym nie przelatują nad terytorium tego kraju. Linie lotnicze zawiesiły czasowo połączenia z Ukrainą. Wszystkie loty będą realizowane alternatywnymi, bezpiecznymi trasami.

COVID-19
WYMAGANE DOKUMENTY
Brak obowiązkowych formularzy.

ZASZCZEPIENI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna/test po powrocie: nie obowiązuje.

OZDROWIEŃCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna/test po powrocie: nie obowiązuje.

DZIECI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna/test po powrocie: nie obowiązuje.

POZOSTALI PODRÓŻUJĄCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna/test po powrocie: nie obowiązuje.

TRANZYT LUB WYLOT SPOZA POLSKI
Jeśli wylatujesz/wyjeżdżasz z innego kraju niż Polska lub korzystasz z tranzytu w innym państwie sprawdź aktualne warunki wjazdowego do tego państwa (możesz być objęty dodatkowymi restrykcjami). Szczegóły na: zobacz więcej.
Wymagany minimalny okres ważności paszportu przy wjeździe do Meksyku wynosi 6 miesięcy.
Nie ma obowiązku wizowego dla obywateli polskich w przypadku pobytów turystycznych, prywatnych lub służbowych nie przekraczających 180 dni.
Podczas przekraczania granicy nie wymaga się przedstawienia zaświadczeń o szczepieniach przeciw chorobom zakaźnym. Zalecane: szczepienia przeciwko żółtaczce typu A, żółtej gorączce.
Przy przekraczaniu granicy drogą lądową należy wnieść tzw. opłatę turystyczną w wysokości ok. 25 USD. W przypadku podróży samolotem jest ona wliczona w cenę biletu. Turyści przekraczający granicę w portach morskich wnoszą opłatę w wysokości ok. 5 USD.