0
16 204 zł

15 404

za osobę
Podsumowanie ceny

Meksyk

Kod oferty: WAK642210
Nie czekaj do lata! Teraz ceny są najlepsze, a wybór ofert i pokoi - największy.
Lato 2023
Kod oferty: WAK642210
1/38

Opis oferty

Organizator: Prestige ToursKod oferty: WAK642210

/

Meksyk/Meksyk

Tytuł wycieczki

MEKSYK z indiańskim stanem Chiapas 14 DNI

Główne atrakcje

• Mexico City - meksykańska metropolia

• Teotihucan - niezwykłe prekolumbijskie miasto

• Zachwycający Kanion Sumidero

• Indiański stan Chiapas

• Palenque - perła pośród miast Majów

• Taxco - pełne uroku miasto srebra"

• Acapulco - krótki wypoczynek nad oceanem

O wycieczce

Odkryjcie z nami wyjątkowość i piękno Meksyku! Ten wyjazd jest połączeniem zwiedzania ciekawych miast, fascynujących małych miasteczek i zabytków prekolumbijskich.

Podczas wycieczki poznamy nie tylko bogatą kulturę kraju, ale odwiedzimy miejsca zachwycające przyrodniczo. W stanie Chiapas zetkniemy się z kulturą Indian, a na koniec podarujemy sobie odrobinę luksusu i odpoczynku w Acapulco. Meksyk to kraj, który zachwyca, eksploduje energią, kusi zapachami i smakami, zaprasza do tańca i hipnotyzuje turkusem wody i złotym piaskiem plaż. Poruszać się będziemy wygodnie prywatnymi busami, a większe odległości pokonamy samolotem, żmudne i długie przejazdy nam nie grożą. Podczas tego wyjazdu dbamy o znakomite i starannie dobrane warunki zakwaterowania. Jest to idealna wycieczka zarówno dla osób dopiero rozpoczynających meksykańską przygodę, jak i będących wcześniej w innym rejonie tego kraju.

Program wycieczki

Dzień 1

Wylot

Szczegółowa informacja o zbiórce i godzinie odlotu jest podana w Prestige Book, który otrzymuje każdy uczestnik wycieczki. Wylot z przesiadką do Mexico City. Wieczorem przejazd do hotelu i nocleg.

Dzień 2

Mexico City

Zwiedzanie Mexico City. Sercem metropolii jest Zocalo, tutaj też znajdowało się centrum prekolumbijskiej stolicy Azteków, Tenochtitlan. Spacer po placu, krótka wizyta w Pałacu Narodowym, gdzie znajduje się duży mural Diego Rivery przedstawiający historię Meksyku, a następnie wizyta w katedrze. Przejazd do Parku Chapultepec i zwiedzanie Muzeum Antropologicznego, z ogromną ilością zbiorów etnograficznych. Następnie pojedziemy dalej na południe do dzielnicy Xochimilco, aby zrelaksować się na łodzi słuchając w tle muzyki mariachis i degustując lokalne przekąski. Kolacja powitalna. Powrót do hotelu na nocleg.

Dzień 3

Piramidy Teotihuacan

Wyjazd do Teotihuacan - wpisanego na listę światowego dziedzictwa miejsca bogów". Po drodze postój na Tlatelolco - Placu Trzech Kultur, w miejscu szczególnym w historii miasta. Tu, w XVI wieku, doszło do ostatniego i decydującego starcia konkwistadorów i Azteków, w którym miasto zostało splądrowane i zniszczone przez Hiszpanów, a w 1968 roku krwawo stłumiono pokojowy protest studentów. Krótki postój w sanktuarium Matki Bożej z Guadelupe da nam podgląd na to najważniejsze miejsce dla katolików w Ameryce Łacińskiej. Dojazd do Teotihuacan i zwiedzanie tego niezwykłego prekolumbijskiego miasta ze słynną Piramidą Słońca i Piramidą Księżyca. Spacer po rozległej strefie archeologicznej to wycieczka w dumną przeszłość kraju. Wizyta na plantacji agawy i kaktusów, gdzie poznamy tajniki produkcji tequili. Będziemy mieli niepowtarzalną okazję uczestnictwa w paradach i niezwykłych obchodach Święta Zmarłych wraz ze społecznością lokalną. Wieczorem powrót do hotelu na nocleg.

Dzień 4

Kanion Sumidero

Rano przejazd na lotnisko i przelot do Tuxtla Gutierrez, stolicy stanu Chiapas. Po przylocie ruszymy do przystani Cahuare, gdzie rozpoczniemy cudowny rejs po rzece Grijalva w słynnym Kanionie Sumidero. Podróż łodziami przez pełen krokodyli i egzotycznego ptactwa przełom, którego ściany przekraczają tysiąc metrów wysokości na długo pozostanie w naszej pamięci. Następnie przejazd na nocleg do San Cristóbal de las Casas, kulturalnej stolicy stanu Chiapas, który naszym zdaniem jest najciekawszy w całym Meksyku.

Dzień 5

San Cristóbal I Indiańskie Wioski

Wycieczka po najbliższej okolicy San Cristóbal. Zwiedzanie kościółka w San Juan Chamula. Zauważymy tam z łatwością, jak chrześcijaństwo spotyka się z religiami prehiszpańskimi. Przejazd do wioski Zinacantan, gdzie poznamy jak wytwarza się tradycyjne stroje. To miejsce gdzie możemy cofnąć się w czasie i poczuć jak kiedyś żyli rdzenni mieszkańcy Meksyku. Powrót do San Cristobal. Miasto zamieszkuje duża społeczność Indian, którzy szczególnie tutaj upominają się o swoje prawa. Czas na spacery kolonialnymi uliczkami, odwiedzanie barów i testowanie lokalnych potraw. Nocleg w San Cristobal.

Dzień 6

San Cristóbal

Dzień przeznaczony na spacery i upajanie się niezwykłym klimatem San Cristóbal. Zobaczymy starówkę, imponującą katedrę, kościół Santo Domingo, u stóp którego rozciąga się imponujący indiański targ czy mały park będący centrum życia towarzyskiego. Osoby lubiące spacery będą miały okazję wspiąć się po ponad 200 stopniach do kościółka położonego na wzgórzu skąd rozciąga się bajkowa panorama miasteczka. Nie zabraknie czasu na fotografowanie starego miasta, obserwacje życia codziennego mieszkańców, kosztowanie lokalnych frykasów czy targowanie się na indiańskich straganach. Nocleg w hotelu w San Cristóbal.

Dzień 7

Aqua Azul

O poranku opuszczamy San Cristóbal. Podróż przez stan Chiapas przebiega pośród pokrytych tropikalną roślinnością wzgórz. Postój przy wodospadach Agua Azul. Przy wodospadach można zażyć orzeźwiającej kąpieli, zregenerować ciało i duszę. Wieczorem dojazd do Palenque na nocleg.

Dzień 8

Palenque - Villahermosa

Zwiedzanie Palenque, dawnego miasta Majów, stanowiska archeologicznego położonego w niezwykłym miejscu - w sercu dżungli. Podziwianie oczyszczonych z roślin budowli Majów, którzy w Palenque wznieśli się na wyżyny architektury: Świątynia Jaguara, Świątynia Inskrypcji, tzw. Grupa Krzyża i inne budowle. Pobyt w Palenque przeniesie nas w odległe czasy cywilizacji, a urok miejsca zachwyci. Następnie przejazd w kierunku lotniska w Villahermosa, jesteśmy już w kolejnym stanie - Tabasco. Nocleg w hotelu w Villahermosa.

Dzień 9

Taxco

Rano przejazd na lotnisko w Villahermosa i przelot do Mexico City. Stamtąd udajemy się do pięknego miasteczka Taxco. Zwiedzanie tego pełnego uroku miasta srebra". Właśnie temu kruszcowi Taxco zawdzięczało swoją świetność. Taxco słynie z bardzo gęstej zabudowy oraz malowniczych domów o charakterystycznej kolonialnej architekturze. Przespacerujemy się starymi uliczkami, zobaczymy przepiękny kolonialny kościół Santa Prisca. Znajdziemy też czas na zakup pamiątek i wyrobów ze srebra. Taxco to prawdziwy raj dla miłośników zakupów. Nocleg w hotelu w Taxco.

Dzień 10

Taxco - Acapulco

Poranek w Taxco i przejazd do Acapulco - miasta położonego u wybrzeży Zatoki Santa Lucia, będącego jednym z najbardziej znanych kurortów nie tylko w samym Meksyku, ale również na świecie. Po przyjeździe zakwaterowanie w komfortowym hotelu przy plaży z opcją All Inclusive. Nocleg w hotelu w Acapulco.

Dzień 11-12

Acapulco - Wypoczynek Na Plaży

Po trudach podróży przyszedł czas na błogi wypoczynek. Pobyt w Acapulco, "Perle Pacyfiku", jak niegdyś nazywano to miasto, da nam czas na regenerację i relaks. Piękne plaże, krystalicznie czysta woda, błękit nieba i oceanu.. Dla chętnych możliwość zorganizowania wycieczek fakultatywnych, w tym między innymi - przejazdu nad jeden z piękniejszych przyrodniczo regionów - słynną ze scenerii filmowych Lagunę Coyuca, gdzie czeka nas krótki rejs i podziwianie lokalnej fauny i flory czy udział w pokazach śmiałych i ryzykownych skoków do wody ze skał La Quebrada. Nocleg w hotelu.

Dzień 13

Wylot Do Polski

Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd autostradą do Mexico City. Po drodze przystanek na pożegnalny lunch w prawdziwej hacjendzie. Transfer na lotnisko w Mexico City. Wylot z przesiadką do Polski.

Dzień 14

Powrót Do Polski

Przylot do Warszawy.

Zniżki

4% ceny - dodatkowa zniżka dla Przyjaciół Biura (definicja Przyjaciela Biura jest zawarta w Uwagach o Podróżowaniu). Zniżki naliczane są od ceny podstawowej (poza obowiązkową dopłatą płatną na miejscu). Single bez dopłaty - w przypadku braku możliwości dokwaterowania i przy zapisie minimum 6miesięcy przed wycieczką. Bezkosztowa zamiana nazwiska - najpóźniej 6miesięcy przed rozpoczęciem wycieczki.

Ceny promocyjne stosowane są tylko w przypadku wczesnych rezerwacji.

Liczba miejsc w promocyjnej cenie ograniczona.

I rata - 10% ceny wycieczki płatne do 2 dni od zapisu

II rata - dopłata do 40% ceny - 95 dni przed datą wyjazdu

III rata - dopłata do 100% ceny - 45 dni przed datą wyjazdu

Płatność w USD (na konto USD) lub w PLN (na konto PLN) według średniego kursu NBP z dnia wpłaty.

świadczenia

Bilety lotnicze, wszelkie koszty transportu lądowego, przeloty wewnętrzne, śniadania, posiłki w wybranych miejscach (łącznie 4), pakiet All Inclusive w Acapulco, hotele lub pensjonaty 3 lub 4 (według oceny biura), 4 podczas wypoczynku w Acapulco (pokoje dwuosobowe), wycieczki według programu, bilety wstępów do atrakcji według programu, opieka polskiego pilota, lokalni przewodnicy w wybranych miejscach, ubezpieczenie KL, NWW, bagaż.

Cena nie obejmuje

Obowiązkowa dopłata na miejscu w wysokości 500 USD (ostatnia rata wyjazdu płatna na miejscu) obejmująca część świadczeń, napoje do posiłków (oprócz All Inclusive w Acapulco), ewentualne wycieczki opcjonalne, zwyczajowe napiwki, ubezpieczenie od kosztów rezygnacji, ubezpieczenie od chorób przewlekłych, niewielkie indywidualne opłaty wylotowe, dopłata do pok. 1-osobowego - na życzenie (700 USD), kosztów wykonania ewentualnych wymaganych testów na COVID-19.

Uwagi

Orientacyjna liczba uczestników - od 10 do 18 osób. Każdy uczestnik otrzymuje przed wyjazdem Prestige Book ułatwiający przygotowanie się do wycieczki. Należy posiadać paszport ważny minimum 9miesięcy od daty powrotu z przynajmniej 2 zupełnie wolnymi stronami oznaczonymi, jako strony na wizy. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Biuro zastrzega sobie prawo przesunięcia o maksimum 1 dzień terminu wycieczki lub jej wydłużenia o nocleg tranzytowy bez dodatkowych kosztów zgodnie z aktualnymi rozkładami lotów. W przypadku wyjazdu odbywającego się w okresie Święta Zmarłych (Dia de Muertos) będziemy mieli niepowtarzalną okazję uczestnictwa w paradach i niezwykłych obchodach tego święta wraz z Meksykanami.

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Wybierz pokój i godziny lotów

Nowość
Wybierz pokój i sprawdź podany obok rozkład lotu. Czasami zdarza się, że godziny lotów się zmieniają. Jeśli tak się stanie – poinformujemy Cię o tym.

Pokój dwuosobowy pokój 2-osobowy

2 dorosłych

Według programu
WylotLinia Rejsowa, GDS
WAW · 21.10 (Sob.)Warszawa - Chopin
MEX · 21.10 (Sob.)Mexico City
Godziny lotu podamy później
PrzylotLinia Rejsowa, GDS
MEX · 02.11 (Czw.)Mexico City
WAW · 03.11 (Pt.)Warszawa - Chopin
Godziny lotu podamy później
30 810 zł
za pokój

Warto dokupić

Aktualizujemy parametry oferty
Tylko u nasPromesa Pewne Wakacje gratis i szeroki pakiet ubezpieczeń.

Oficjalny Parking Lotniska P2, Żwirki i Wigury 1, Warszawa

860
za 1 auto
1 auto
Data od
21.10.2023
Data do
03.11.2023
860
za 1 auto

Ubezpieczenie podróży wraz z kosztami rezygnacji i leczeniem COVID-19 AXA ASSISTANCE

455
za wycieczkę
455
za wycieczkę
Dołóż ubezpieczenie do koszyka, warto!

70%

naszych klientów decyduje się na zakup ubezpieczenia

zero ryzyka

Ubezpieczenie Kosztów Rezerwacji chroni Cię, jeśli zachorujesz na COVID-19

od 80 tys. do 8 mln €

kosztów leczenia zostanie pokrytych, jeśli zdarzy Ci się COVID-19 w trakcie wakacji
Wycieczka30 810
Cena całkowita30 810
Zaliczka płatna teraz9 243
Pozostała kwota płatna na 30 dni przed wyjazdem.
lub

Pogoda

Październik

Zobacz cały rok
31°C
23°C
29°C
7

Przed podróżą

SYTUACJA W UKRAINIE
W związku z obecną sytuacją władze Ukrainy zamknęły swoją przestrzeń powietrzną dla lotów cywilnych. Oznacza to, że samoloty, w tym także te o charakterze turystycznym nie przelatują nad terytorium tego kraju. Linie lotnicze zawiesiły czasowo połączenia z Ukrainą. Wszystkie loty będą realizowane alternatywnymi, bezpiecznymi trasami.

COVID-19
WYMAGANE DOKUMENTY
Brak obowiązkowych formularzy.

ZASZCZEPIENI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna/test po powrocie: nie obowiązuje.

OZDROWIEŃCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna/test po powrocie: nie obowiązuje.

DZIECI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna/test po powrocie: nie obowiązuje.

POZOSTALI PODRÓŻUJĄCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna/test po powrocie: nie obowiązuje.

TRANZYT LUB WYLOT SPOZA POLSKI
Jeśli wylatujesz/wyjeżdżasz z innego kraju niż Polska lub korzystasz z tranzytu w innym państwie sprawdź aktualne warunki wjazdowego do tego państwa (możesz być objęty dodatkowymi restrykcjami). Szczegóły na: zobacz więcej.
Wymagany minimalny okres ważności paszportu przy wjeździe do Meksyku wynosi 6 miesięcy.
Nie ma obowiązku wizowego dla obywateli polskich w przypadku pobytów turystycznych, prywatnych lub służbowych nie przekraczających 180 dni.
Podczas przekraczania granicy nie wymaga się przedstawienia zaświadczeń o szczepieniach przeciw chorobom zakaźnym. Zalecane: szczepienia przeciwko żółtaczce typu A, żółtej gorączce.
Przy przekraczaniu granicy drogą lądową należy wnieść tzw. opłatę turystyczną w wysokości ok. 25 USD. W przypadku podróży samolotem jest ona wliczona w cenę biletu. Turyści przekraczający granicę w portach morskich wnoszą opłatę w wysokości ok. 5 USD.