Bardzo dobry3 opinie75% poleceń
8.6
13 200 zł

13 101

za osobę
Podsumowanie ceny
Wakacje.plWczasyMeksykWielka Konkwista

Wielka Konkwista

Wycieczka objazdowa
Kod oferty: WAK343270
Przedsprzedaż
Kod oferty: WAK343270
1/7

Opis oferty

Organizator: RainbowKod oferty: WAK343270

Opis oferty

Wyżywienie

Śniadania amerykańskie (serwowane porcje, najczęściej: owoce, jajecznica, smażony bekon lub kiełbaska, pieczywo, croissant, mały pojemniczek dżemu i masła, 1 kubek soku, 1 filiżanka kawy lub herbaty) oraz obiadokolacje (serwowane porcje: zupa, drugie danie to najczęściej drób, rzadziej ryba, sałatka lub surówka lub gotowane warzywa, ziemniaki lub ryż lub tortilla, deser). W hotelach w Cancun/Riviera Maya i Acapulco serwis all inclusive (poza pierwszą rozpoczętą dobą hotelową zaraz po przylocie do Cancun).

Zakwaterowanie

Hotele położone poza zwiedzanymi miastami.

Pokoje: 1-, 2-, 3 - osobowe, przy czym pokoje 3 osobowe posiadają 2 łóżka małżeńskie (nie ma możliwości otrzymania pokoju z 3 osobnymi łóżkami).

Położenie

Do dyspozycji gości

Restauracja i bar, a czasem także basen lub ogród.

Program

Dzień 1

Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na 3 godz. przed wylotem samolotu. Przelot samolotem czarterowym LOT-u typu Dreamliner lub innym szerokokadłubowym (rejs bezpośredni) do Cancun. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na stronie operatora. Przylot do Cancun, odprawa paszportowa, spotkanie z pilotem, transfer do hotelu w Cancun lub na Riviera Maya, kolacja, nocleg. W przypadku późno wieczornego lub nocnego przylotu w tym dniu może nie być kolacji.

Dzień 2

Po śniadaniu przejazd do Chichen Itza (lista UNESCO), gdzie zobaczymy między innymi: schodkową piramidę Kukulkan, ścianę trupich czaszek, Świątynię Tysiąca Wojowników, boisko do gry w pelotę oraz obserwatorium astronomiczne. Dla chętnych (za dodatkową opłatą ok. 25 USD/os) możliwość zobaczenia jednej z wielu na Jukatanie „studni” krasowych - cenota. Chętnych zapraszamy do kąpieli w kryształowo czystej wodzie cenote (prosimy mieć przygotowane ręczniki i stroje kąpielowe). Osoby nie uczestniczące w zwiedzaniu cenote mają czas wolny w Chichen Itza. Następnie przejazd do stolicy Jukatanu, Meridy i spacer po historycznym centrum miasta. W trakcie wizyty zapraszamy na przejażdżkę dorożkami po kolonialnych uliczkach Meridy. Kolacja i nocleg w Meridzie. (Trasa ok. 360km).

Dzień 3

Po śniadaniu przejazd do Celestun, gdzie znajduje się jeden z najciekawszych rezerwatów przyrody w Meksyku, będący ostoją kolonii flamingów, pelikanów, kormoranów. Następnie przejazd do Uxmal, gdzie zobaczymy centrum religijne Majów, w którym znajduje się między innymi tzw. Pałac Gubernatora (jest to największa budowla prekolumbijska w Ameryce), Świątynia Wróżbity oraz Czworokąt Mniszek (zespół budowli przypominających klasztor) oraz boisko do gry w pelotę (gra przypominała trochę piłkę nożną – uważa się, że miała znaczenie religijne). Kolacja i nocleg w Campeche. (Trasa ok. 390km).

Dzień 4

Po wczesnym śniadaniu przejazd do Palenque i zwiedzanie stanowiska archeologicznego w Palenque - miasta opuszczonego z nieznanych powodów przez Indian w X w., ponownie odkrytego dopiero w XVIII w.: Świątynia Inskrypcji (dostępna tylko z zewnątrz), wspaniały Pałac Królewski z licznymi komnatami i korytarzami pokrytymi płaskorzeźbami, świątynie Słońca i Krzyża (datowane na VII w.) z licznymi inskrypcjami. Kolacja i nocleg w Palenque lub w Villahermosa. (Trasa ok. 400km).

Dzień 5

Po śniadaniu przejazd do San Cristobal, stolicy „indiańskiego” stanu Chiapas, zwiedzanie - między innymi „hiszpańskiego centrum” skupionego wokół głównego placu (zocalo), katedra i barokowy kościół Santo Domingo. Kolacja i nocleg w hotelu w San Cristobal. (Trasa od ok. 270km do ok. 450km).

Dzień 6

Po śniadaniu wyprawa do San Juan Chamula - osady Indian (fotografowanie jest zakazane) zamieszkałej przez potomków Majów -Tzotzil, zachowujących do dziś tradycyjny styl życia (uprawa roli i rękodzieło) oraz ubiór (biało-czerwone sarapes, kapelusze z liści palmowych). Wizyta na tradycyjnym targu indiańskim oraz lokalnym kościele synkretycznym łączącym chrześcijaństwo z lokalnymi wierzeniami. Transfer do Parku Narodowego Kanionu Sumidero, gdzie popłyniemy rzeką Grijalva. Wspaniała przyroda, piękne widoki, skały wznoszące się czasem nawet na wysokość 1000m, różne gatunki ptaków - wszystko to powoduje, że kanion pozostaje na długo w pamięci. Przejazd w kierunku Tehuantepec. Zakwaterowanie w hotelu w Tehuantepec lub w pobliskim Juchitan. Kolacja i nocleg. (Trasa ok. 400km).

Dzień 7

Po wczesnym śniadaniu udamy się jedną z najpiękniejszych tras widokowych, prowadzącą przez Góry Sierra Madre do miasta Oaxaca. Po drodze zwiedzanie Mitli - centrum religijnego i nekropolii Misteków i Zapoteków. Następnie wizyta w tradycyjnej niewielkiej fabryce meksykańskiego alkoholu z robakiem - mezcalu. Późnym popołudniem spacer po kolonialnej starówce Oaxaca. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg. (Trasa ok. 400km).

Dzień 8

Po śniadaniu zwiedzanie jednej z najstarszych stref archeologicznych Meksyku - Monte Alban (lista UNESCO). Monte Alban to starożytna stolica Zapoteków, położona na szczycie wzgórza. Zobaczymy tzw. platformę północną i południową, boisko do gry w piłkę, obserwatorium i ścianę tancerzy. Następnie przejazd do kolonialnej Puebli - zwanej „miastem aniołów” (lista UNESCO). Zwiedzanie historycznego centrum, między innymi: zocalo, stare miasto z kolonialnymi domami, Dzielnicę Artystów, dom Alfenique oraz drugą pod względem wiekości Katedrę w Meksyku. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg. (Trasa ok. 350km).

Dzień 9

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Cholula. Zwiedzanie kościoła z czasów konkwisty, zbudowanego na jednej z największych piramid świata. Przy dobrej widoczności możliwość oglądania słynnej „pary wulkanów” - Popocatapetl i Iztaccihuatl. Wieczorem przyjazd do Acapulco. Zakwaterowanie w hotelu i czas na odpoczynek po podróży. W hotelu w Acapulco serwis ALL INCLUSIVE! (Trasa ok. 450km).

Dzień 10

Po śniadaniu całodniowy wypoczynek w Acapulco - najsłynniejszym kurorcie Meksyku nad Oceanem Spokojnym, czas na kąpiele słoneczne i morskie. Dla chętnych, za dodatkową opłatą (ok.55 USD/os) rejs statkiem po zatoce i podziwianie niepowtarzalnych zachodów słońca nad Pacyfikiem. Kolacja i nocleg w Acapulco.

Dzień 11

Po śniadaniu wykwaterowanie i wyjazd do Taxco – „srebrnego miasta”. Do dziś istnieją tu czynne kopalnie srebra, a jednocześnie miasto słynie z pięknych, tradycyjnych wyrobów jubilerskich (możliwość dokonania zakupów w jednej z licznych galerii srebra), ponadto w programie zwiedzanie kolonialnego centrum miasta i pięknego kościoła Santa Prisca. Wieczorny przyjazd do Miasta Meksyk, kolacja, dla chętnych (za dodatkową opłatą ok. 50 USD/os) wieczór meksykański na Placu Garibaldi - pokaz mariachi, sztuki posługiwania się lassem oraz tańce ludowe. Do tego klasyczne meksykańskie drinki na bazie prawdziwej tequili. (Trasa ok. 420km).

Dzień 12

Po śniadaniu zwiedzanie centrum historycznego Mexico City (lista UNESCO) - stolicy Meksyku, a przed konkwistą państwa Azteków. W programie: plac Zocalo, ruiny Wielkiej Świątyni Azteków Templo Mayor (z zewnątrz), katedra, przejazd główną aleją miasta Paseo de la Reforma do Parku Chapultepec i zwiedzanie Muzeum Antropologicznego (olbrzymie zbiory przedmiotów kultur prekolumbijskich, znalezionych na terenach badań archeologicznych w całym Meksyku). Po południu dla chętnych (za dodatkową opłatą ok.35 USD/os) przejazd do dzielnicy Xochimilco, słynącej z największego w stolicy targu kwiatowego oraz kanałów wodnych, przejażdżka ozdobnymi łodziami po kanałach przy dźwiękach muzyki mariachi. Po drodze do Xochimilco przejazd obok stadionu Azteków, głównej areny Igrzysk Olimpijskich w 1968 r. i Mistrzostw Świata w piłce nożnej w 1970 r. Kolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 13

Po śniadaniu przejazd obok Placu Trzech Kultur, miejscu ostatniego starcia konkwistadorów i Azteków, a także związanego z krwawo stłumionym protestem studentów w 1968 r. Kolejnym punktem programu będzie zwiedzanie Sanktuarium Matki Boskiej z Gwadelupy, patronki obu Ameryk i Meksyku. Następnie przejazd do oddalonego o ok. 50km ważnego indiańskiego ośrodka religijnego i politycznego Teotihuacan (lista UNESCO) - zwiedzanie Piramid Słońca i Księżyca, należących do największych piramid na świecie. Na koniec wizyta w tradycyjnym warsztacie obróbki obsydianu. Dla chętnych niezapomniany przelot balonem nad piramidami Teotihuacan o wschodzie słońca (ok. 200 USD/os). Transfer na lotnisko w Mexico City - późnym popołudniem lub późnym wieczorem wylot do Cancun. Transfer do hotelu 4 z All Inclusive w Cancun lub na Riviera Maya. Uwaga! W zależności od godzin przelotów i dostępności miejsc w samolotach przelot ten może się odbyć dnia 14 wcześnie rano - wtedy Klienci będą mieć dodatkowy nocleg w Mexico City. Grupa podczas przelotu wewnętrznego może zostać podzielona na loty o różnych godzinach.

Dzień 14

Wypoczynek w Cancun lub na Riviera Maya. Dla chętnych i za dodatkową opłatą ok. 70 USD/os. półdniowa wyprawa do strefy archeologicznej Tulum, przepięknie położonej na wysokim klifie oraz wizyta w jednej z tysięcy cenot na półwyspie Jukatan. Powrót do hotelu na lunch.

Dzień 15

Po śniadaniu wykwaterowanie z pokoju. Dla chętnych i za dodatkową opłatą ok. 95 USD/os. dwuipółgodzinna wyprawa motorówkami przez lasy namorzynowe na rafę koralową w pobliżu Cancun - możliwość snorkelowania na drugiej pod względem wielkości rafie koralowej świata. Transfer na lotnisko w Cancun. Przelot samolotem czarterowym LOT-u typu Dreamliner (rejs bezpośredni) do Polski.

Dzień 16

Przylot do Polski.

Uwagi do programu

• Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu. Pilot nie oprowadza po zwiedzanych obiektach.

• W Meksyku pokoje 3 osobowe posiadają 2 łóżka małżeńskie (nie ma możliwości otrzymania pokoju z 3 osobnymi łóżkami).

• Muzea są nieczynne w poniedziałki. W tej sytuacji pilot na miejscu zaproponuje Państwu zwiedzanie innej atrakcji lub, o ile będzie to możliwe, zmodyfikuje program tak by zwiedzanie muzeum przełożyć na inny dzień.

• Wyjazdy z hoteli mają miejsce niekiedy bardzo wcześnie rano (ok. 5-tej) – możliwe pakiety śniadaniowe.

• Prosimy pamiętać o tym, że Miasto Meksyk, Puebla, San Christobal położone jest na wysokości ponad 2000m n.p.m., należy więc zabrać ze sobą ciepłą odzież.

• Sugerujemy nie wymieniać pieniędzy na lotnisku w Cancun ze względu na niekorzystny kurs wymiany. Pieniądze można wymienić w Cancun lub kolejnego dnia w banku lub kantorach na trasie przejazdu.

• Prosimy zabrać porządne obuwie (część zwiedzania oparta jest na trekkingu po selwie), ubranie chroniące przed deszczem (należy również zabezpieczyć dokumenty przed wilgocią) oraz repelent na komary.

• Na teren Stanów Zjednoczonych Meksyku nie wolno wwozić jedzenia.

• Na większości przelotów wewnętrznych dopuszczalne wymiary bagażu podręcznego to 40cm x 40cm x 25cm, waga do 10 kg (w przypadku przewozu bagażu podręcznego przekraczającego te wymiary, dopłata to ok. 40 USD). Maksymalna waga bagażu rejestrowanego to 25 kg.

"

świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem czarterowym PLL LOT typu Dreamliner (rejs bezpośredni) do Cancun, opłaty lotniskowe oraz przelot wewnętrzny na trasie Mexico City - Cancun, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach 14 rozpoczętych dób hotelowych, transfery klimatyzowanym autokarem lub minibusem, wyżywienie zgodnie z programem, opiekę polskiego pilota w Meksyku, obsługę przedstawiciela Rainbow podczas odprawy w Warszawie, program turystyczny j.w. oraz ubezpieczenie TU Europa (wersja standard: NNW, KL i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: opłaty za pakiet z tytułu realizacji programu zwiedzania (m.in. wstępy, napiwki dla lokalnych przewodników, kierowców, bagażowych, pokojówek, system Tour Guide System, opłaty rezerwacyjne itp) w kwocie 330 USD/os – pakiet płatny u pilota na miejscu. Pakiet nie zawiera również kosztu wycieczek fakultatywnych podanych w programie oraz opłaty turystycznej pobieranej w hotelach w stanie Quintana Roo (ok. 2 USD za pokój za noc) - płatne na miejscu w recepcji hoteli. Cena nie obejmuje również wycieczek opcjonalnych wymienionych w programie imprezy, wycieczek lokalnych podczas pobytu w Cancun/Riviera Maya oraz wydatków osobistych. Na lotnisku w Cancun może być pobierana przed wylotem z Meksyku opłata VISITAX (ok. 10 USD/os).

Inne

Tour Guide System

Obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE. Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania. Przeczytaj więcej o tour guide.

Sezonowość

Zwykle wysoki sezon turystyczny w Meksyku trwa od 01.11 do 31.03.

Uwagi do przelotu

Samolot PLL LOT typu Dreamliner lub inny szerokokadłubowy (rejs bezpośredni) z możliwością wyboru klasy podróży. W klasie LOT CHARTERS Economy catering obejmuje 2 posiłki (ciepłe danie i kanapka z szynką lub serem). W ramach bezpłatnego serwisu pasażerowie otrzymają również nielimitowaną wodę mineralną. Pozostałe napoje typu soft, alkohole oraz wszystkie inne pozycje z menu sky baru dostępnego na pokładzie samolotu pozostają płatne dodatkowo. W klasie LOT CHARTERS Premium i LOT CHARTERS Business w cenę wliczone bogatsze menu w tym wybrane napoje alkoholowe (w ograniczonych ilościach) i bezalkoholowe oraz zwiększony limit bagażowy. We wszystkich klasach indywidualny system rozrywki pokładowej z osobnym monitorem przed każdym fotelem. W przypadku niemożliwości wykonania rejsu samolotem Dreamliner, PLL LOT zapewni inny samolot o podobnym standardzie (rejs non stop).

Meta description

Chichen Itza i piramida Kukulkan • kolonialne miasta - Merida i Campeche • Palenque i Świątynia Słońca • Acapulco • Srebrne Miasto - Taxco • miejsce, w którym ludzie stają się bogami - Teotihuacan • Mexico City - największe miasto Ameryki! • all inclusive w Acapulco i Cancun!

Wizy - informacje dla sprzedawców

Paszport musi być ważny minimum 6miesięcy.

Ważne! W Meksyku istnieją obostrzenia celne dotyczące limitów ilościowych na wwóz tytoniu oraz alkoholu. Jedna osoba pełnoletnia może wwieźć nie więcej niż 10 paczek papierosów, nie więcej niż 25 cygar lub 200 gramów tytoniu oraz maksymalnie 3 litry dowolnych napojów alkoholowych.

Wizy

Paszport musi być ważny minimum 6miesięcy.

Ważne! W Meksyku istnieją obostrzenia celne dotyczące limitów ilościowych na wwóz tytoniu oraz alkoholu. Jedna osoba pełnoletnia może wwieźć nie więcej niż 10 paczek papierosów, nie więcej niż 25 cygar lub 200 gramów tytoniu oraz maksymalnie 3 litry dowolnych napojów alkoholowych.

Opinie klientów

Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.2/6. Sprawdź opinie: "

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Wybierz pokój i godziny lotów

Nowość
Wybierz pokój i sprawdź podany obok rozkład lotu. Czasami zdarza się, że godziny lotów się zmieniają. Jeśli tak się stanie – poinformujemy Cię o tym.

2 os. pokoj standardowy

2 dorosłych

Dopłata do free drinksStandardowy
Wylot
06:00
13:05
WAW · 10.11 (Czw.)Warszawa - Chopin
CUN · 10.11 (Czw.)Cancun
Przylot
15:05
08:05
CUN · 24.11 (Czw.)Cancun
WAW · 25.11 (Pt.)Warszawa - Chopin
26 201 zł
za pokój

Warto dokupić

Aktualizujemy parametry oferty
Tylko u nasPromesa Pewne Wakacje gratis i szeroki pakiet ubezpieczeń.

Oficjalny Parking Lotniska P2, Żwirki i Wigury 1, Warszawa

860
za 1 auto
1 auto
Data od
10.11.2022
Data do
25.11.2022
860
za 1 auto

Ubezpieczenie podróży wraz z kosztami rezygnacji i leczeniem COVID-19 AXA ASSISTANCE

525
za wycieczkę
525
za wycieczkę
Dołóż ubezpieczenie do koszyka, warto!

70%

naszych klientów decyduje się na zakup ubezpieczenia

zero ryzyka

Ubezpieczenie Kosztów Rezerwacji chroni Cię, jeśli zachorujesz na COVID-19

od 80 tys. do 8 mln €

kosztów leczenia zostanie pokrytych, jeśli zdarzy Ci się COVID-19 w trakcie wakacji
Wycieczka26 201
Cena całkowita26 201
Zaliczka płatna teraz7 860
Pozostała kwota płatna na 30 dni przed wyjazdem.
lub

Opinie dodane przez

Jolanta
Styczeń 2019 ·

Para

Dodano: 21.01.2019
9.0
Zaopatrzyć turystów w mapki lotniska . O ile to możliwe przekazać wcześniej wnioski \"wjazdowe\" do wypełnienia. Wydłużyć pobyt końcowy w Cancun o 1 dzień.
ZaletyBardzo bogaty program
WadySamodzielne poruszanie się po bardzo dużych lotniskach Mexico City i Paryż bez planu. Przed wylotem każdy turysta powinien dostać plan lotniska. W Meksyku mówią po hiszpańsku w Paryżu po francusku i nie chcą bądź nie potrafią po angielsku Brak również instrukcji po angielsku.

Iw i An
Maj 2017 ·

Para

Dodano: 18.06.2017
7.8
Jak wyżej opis.. Dodam tylko jeszcze że mimo ceny dość wysokiej WARTO ODWIEDZIĆ MEKSYK. Jest piękny interesujący fascynujący i całkiem bezpieczny.. Chyba bardziej niż w Europie teraz.. Tam na każdym kroku i e każdym dosłownie miasteczku stoi policja. Zresztą ludzie są bardzo radośni i pomocni. W Taxi w Mexico City zostawiłam niechcąco aparat fotograficzny. Wysiedliśmy a taksówkarz za zaczął trąbić na nas żeby nam go oddać! Szacunek. Ogólnie ludzie tańczą na ulicach i mają motto- Żyj i daj żyć innym... Powinniśmy brać z nich przykład. Chciałam też wspomnieć o naszej grupie która mimo duużej różnicy wieku(od 32 do 80ciu) to było cudowna! Pomocna troskliwa i zgrana w całości.. POZDRAWIAMY ZRESZTĄ WSZYSTKICH GORĄCO I MAMY NADZIEJĘ ŻE DO ZOBACZENIA JESZCZE KIEDYŚ GDZIEŚ W ŚWIECIE.. Zwłaszcza Gosię,Tomka,Witka i Anetę. PILOT ARTUR RÓWNIEŻ ŚWIETNY I PROFESJONALNY. MOŻE I Z NIM JESZCZE KIEDYŚ ZWIEDZIMY JAKIEŚ KRAJE.. OBY..
ZaletyBardzo ciekawy program. Fantastyczne miejsca tak jak kościół w wiosce Indian wow! to coś niesamowitego! Oraz Wspaniałe stada różowych flamingów w Celestun..tak na wyciągnięcie ręki a zobaczenie ich w locie tuż nad głową..przeżycie którego nie da się opisać słowami! TO TRZEBA ZOBACZYĆ NA WŁASNE OCZY. Tak jak i stada krokodyli przepływając łodzią motorową przez rzekę Grijalwa w kanionie Sumidero. No i iguany na każdym kroku przecinające Ci drogę.. Grzechem będzie nie dodać miejsc takich jak słynne i znane na cały świat Acapulco. Fakt,jak dla mnie trochę za głośne i zbyt zatłoczone nawet na plaży..ale bez względnie trzeba tam być! No a policjanci z ogromnymi giwerami stojący na każdym kroku też robią wrażenie niebywałe.. I wreszcie na koniec boskie karaiby w Cancun. Ten biały i miękki jak śnieg piasek i turkus wody...BEZCENNE!
WadyTrochę zawiodła nas meksykańska kuchnia. Jednak w tej kwestii Azja a zwłaszcza Tajlandia wygrywa.

Kasia
Wrzesień 2015 ·

Para

Dodano: 05.02.2016
9.0
Długo z mężem myśleliśmy o tej wyprawie i długo się tez do niej przygotowywaliśmy. Ale warto było. Podróż życia jak na razie. Absolutnie oczarowało nas Chichen Itza ? magiczne miejsce i bardzo się cieszyliśmy, że nasz pilot zgodził się zostać tam odrobinę dłużej. Meksyk na tej wycieczce jest bardzo ciekawy, program wg nas super dopasowany. Dla mnie to pierwszy wyjazd egzotyczny i prawdziwa fascynacja. Pilot naprawdę znał temat, profesjonalnie oprowadzał i opowiadał, pytania go nie wykańczały wręcz przeciwnie mógłby mówić o Meksyku godzinami. Autokar także nie zawiódł nowoczesny i Klima tez działała.
ZaletySuper program zwiedzania
Wadybrak

Mapa

Pogoda

29°C
21°C
28°C
8

Przed podróżą

SYTUACJA W UKRAINIE
W związku z obecną sytuacją władze Ukrainy zamknęły swoją przestrzeń powietrzną dla lotów cywilnych. Oznacza to, że samoloty, w tym także te o charakterze turystycznym nie przelatują nad terytorium tego kraju. Linie lotnicze zawiesiły czasowo połączenia z Ukrainą. Wszystkie loty będą realizowane alternatywnymi, bezpiecznymi trasami.

COVID-19
WYMAGANE DOKUMENTY
Brak obowiązkowych formularzy.

ZASZCZEPIENI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna/test po powrocie: nie obowiązuje.

OZDROWIEŃCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna/test po powrocie: nie obowiązuje.

DZIECI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna/test po powrocie: nie obowiązuje.

POZOSTALI PODRÓŻUJĄCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna/test po powrocie: nie obowiązuje.

TRANZYT LUB WYLOT SPOZA POLSKI
Jeśli wylatujesz/wyjeżdżasz z innego kraju niż Polska lub korzystasz z tranzytu w innym państwie sprawdź aktualne warunki wjazdowego do tego państwa (możesz być objęty dodatkowymi restrykcjami). Szczegóły na: zobacz więcej.
Wymagany minimalny okres ważności paszportu przy wjeździe do Meksyku wynosi 6 miesięcy.
Nie ma obowiązku wizowego dla obywateli polskich w przypadku pobytów turystycznych, prywatnych lub służbowych nie przekraczających 180 dni.
Podczas przekraczania granicy nie wymaga się przedstawienia zaświadczeń o szczepieniach przeciw chorobom zakaźnym. Zalecane: szczepienia przeciwko żółtaczce typu A, żółtej gorączce.
Przy przekraczaniu granicy drogą lądową należy wnieść tzw. opłatę turystyczną w wysokości ok. 25 USD. W przypadku podróży samolotem jest ona wliczona w cenę biletu. Turyści przekraczający granicę w portach morskich wnoszą opłatę w wysokości ok. 5 USD.