Bardzo dobry3 opinie75% poleceń
8.6
Aktualizujemy cenę
ZAREZERWUJ
Trwa weryfikacja ceny
Wakacje.plWczasyMeksykWielka Konkwista

Wielka Konkwista

Wycieczka objazdowa

Last minute
Kod oferty: WAK343270

Nasi klienci docenili

 • Największe zabytki Chichen Itza: piramida Kukulkan, ściana trupich czaszek, Świątynia Tysiąca Kolumn i Świątynia Wojowników.
 • Jedna z najpiękniejszych tras widokowych, prowadzącą przez Góry Sierra Madre do miasta Oaxaca.
 • Zwiedzanie jednej z najstarszych stref archeologicznych Meksyku - Monte Alban, położonej na szczycie wzgórza.
 • Dodatkowe opcje

  Ubezpieczenie podróży wraz z kosztami rezygnacji i leczeniem COVID-19 AXA ASSISTANCE

  560
  za wycieczkę

  Promesa Pewne Wakacje - TYLKO TERAZ ZA DARMO

  0
  za wycieczkę
  Trwa weryfikacja ceny

  Kup od razu! Najlepsze pokoje szybko się wyprzedają.

  lub

  Opis oferty

  Organizator: RainbowKod oferty: WAK343270

  Opis oferty

  Zakwaterowanie:

  Hotele położone poza zwiedzanymi miastami.

  Program

  Dzień 1

  Wycieczka rozpoczynająca się z Warszawy: zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na 2 godz. przed wylotem samolotu. Przelot do Mexico City (via jeden z portów europejskich). Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na stronie operatora. Przylot do Mexico City, odprawa paszportowa, spotkanie z pilotem, transfer do hotelu, kolacja, nocleg.

  Wycieczka rozpoczynająca się z Katowic: zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na 3 godz. przed wylotem samolotu. Przelot samolotem czarterowym LOT-u typu Dreamliner lub innym szerokokadłubowym (rejs bezpośredni) do Cancun. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na stronie operatora . Przylot do Cancun, odprawa paszportowa, spotkanie z pilotem, transfer do hotelu w Cancun lub na Riviera Maya, kolacja, nocleg. W przypadku późno wieczornego lub nocnego przylotu w tym dniu może nie być kolacji.

  Uwaga! Wycieczka, która rozpoczyna się z Katowic realizuje program w odwrotnej kolejności w stosunku do tego przedstawionego poniżej, czyli zaczyna od zwiedzania Jukatanu a kończy zwiedzaniem Mexico City.

  Dzień 2

  Po śniadaniu zwiedzanie centrum historycznego Mexico City (lista UNESCO) - stolicy Meksyku, a przed konkwistą państwa Azteków (z zewnątz), w programie: Plac Zocalo, ruiny Wielkiej Świątyni Azteków, katedra, Pałac Narodowy z freskami Diego Riviery (ze względów politycznych pałac nie zawsze jest udostępniony zwiedzającym), przejazd główną aleją miasta Paseo de la Reforma do Parku Chapultepec i zwiedzanie Muzeum Antropologicznego (olbrzymie zbiory przedmiotów kultur prekolumbijskich, znalezionych na terenach badań archeologicznych w całym Meksyku). Po południu dla chętnych (za dodatkową opłatą ok.30 USD/os.) przejazd do dzielnicy Xochimilco, słynącej z największego w stolicy targu kwiatowego oraz kanałów wodnych, przejażdżka ozdobnymi łodziami po kanałach przy dźwiękach muzyki mariachi. Po drodze do Xochimilco przejazd obok stadionu Azteków, głównej areny Igrzysk Olimpijskich w 1968 r. i Mistrzostw Świata w piłce nożnej w 1970 r. Kolacja i nocleg w hotelu.

  Dzień 3

  Po śniadaniu wizyta na Placu Trzech Kultur, miejscu ostatniego starcia konkwistadorów i Azteków, a także związanego z krwawo stłumionym protestem studentów w 1968 r. oraz zwiedzanie Sanktuarium Matki Boskiej z Gwadelupy, patronki obu Ameryk i Meksyku. Następnie przejazd do oddalonego o ok. 50km Teotihuacan (lista UNESCO) - ważnego ośrodka religijnego i politycznego kultury Teotihuacan: zwiedzanie Piramid Słońca i Księżyca, należących do największych piramid na świecie oraz Świątyni Pierzastego Węża. Na koniec wizyta w tradycyjnym warsztacie obróbki obsydianu. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg. Wieczorem dla chętnych za dodatkową opłatą (ok. 45 USD/os.) wieczór folklorystyczny na Placu Garibaldi - pokaz mariachi, sztuki posługiwania się lassem oraz tańce ludowe. (Trasa ok. 130km).

  Dzień 4

  Po śniadaniu wykwaterowanie i wyjazd z Mexico City do Acapulco. Po drodze wizyta w "mieście wiecznej wiosny"- Cuernavaca, stolicy stanu Morelos. W programie zwiedzanie katedry oraz lokalnego Zocalo, czyli głównego placu. Następnie przejedziemy do Taxco- "srebrnego miasta". Do dziś istnieją tu czynne kopalnie srebra, a jednocześnie miasto słynie z pięknych, tradycyjnych wyrobów jubilerskich (możliwość dokonania zakupów w jednej z licznych galerii srebra), ponadto w programie zwiedzanie kolonialnego centrum miasta i pięknego kościoła Santa Prisca. Wieczorem przyjazd do Acapulco. Zakwaterowanie w hotelu i czas na odpoczynek po podróży. W hotelu w Acapulco serwis ALL INCLUSIVE! (Trasa ok. 450km).

  Dzień 5

  Po śniadaniu całodniowy wypoczynek w Acapulco - najsłynniejszym kurorcie Meksyku nad Oceanem Spokojnym, czas na kąpiele słoneczne i morskie. Dla chętnych, za dodatkową opłatą (ok. 40 USD/os.) rejs statkiem po zatoce i podziwianie niepowtarzalnych widoków nad Pacyfikiem lub wieczorem niesamowity pokaz skoków do wody ze Skały Śmierci - La Quebrada (ok. 25 USD/os.). Nocleg w Acapulco.

  Dzień 6

  Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Cholula w stanie Puebla. Zwiedzanie kościoła z czasów konkwisty, zbudowanego na jednej z największych piramid świata. Przy dobrej widoczności możliwość oglądania słynnej "pary wulkanów" - Popocatapetl i Ixtacichuatl. Następnie przejazd do Puebli- starego miasta o kolonialnym charakterze. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg. (Trasa ok. 600km).

  Dzień 7

  Po śniadaniu wykwaterowanie i zwiedzanie historycznego centrum Puebli, zwanego "miastem aniołów" (lista UNESCO), między innymi: Plaza de la Independencia, stare miasto z kolonialnymi domami, kościół Santo Domingo, Kaplica Różańcowa. Dalej udamy się jedną z najpiękniejszych tras widokowych, prowadzącą przez Góry Sierra Madre do Oaxaca. Późnym popołudniem spacer po kolonialnej starówce. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg. (Trasa ok. 350km).

  Dzień 8

  Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do najstarszej strefy archeologicznej w Meksyku- Monte Alban (lista UNESCO). Monte Alban to starożytna stolica Zapoteków, położona na szczycie wzgórza. Zobaczymy tzw. platformę północną i południową, boisko do gry w piłkę, obserwatorium i ścianę tancerzy. Dalej udamy się do Mitli - centrum religijnego i nekropolii Misteków i Zapoteków. Przejazd do Tehuantepec. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg. (Trasa ok. 370km).

  Dzień 9

  Po śniadaniu wyjazd do Sumidero (ok. 4,5 godz), parku narodowego, w którym popłyniemy rzeką Grijalva. Wspaniała przyroda, niezapomniane widoki, skały wznoszące się czasem nawet na wysokość 1000m, krokodyle oraz różne gatunki ptaków - kormorany, czaple, pelikany. Proszę zabrać ciepłe ubranie - na rzece może być chłodno! Opcjonalnie i za dodatkową opłatą (ok 15 USD/os) wyjazd do San Juan Chamula (wizyta w osadzie zamieszkałej przez Tzotzili, gdzie można poznać ich tradycje i rzemiosło). Następnie San Cristobal - stolica "indiańskiego" stanu Chiapas, krótkie zwiedzanie - między innymi "hiszpańskie centrum" skupione wokół głównego placu (zocalo), katedra, barokowy kościół Santo Domingo. Kolacja i nocleg w hotelu.

  Dzień 10

  Po wczesnym śniadaniu przejazd do Parku Narodowego Aqua Azul- chwila wytchnienia przy kaskadach wodnych otoczonych zielenią selwy, dla chętnych kąpiel. W sytuacji kiedy dojazd do Aqua Azul nie będzie możliwy -zwiedzanie wodospadów Misol Ha. Następnie przejazd do Palenque i zakwaterowanie w hotelu. Kolacja i nocleg. (Trasa ok. 250km).

  Dzień 11

  Po śniadaniu zwiedzanie stanowiska archeologicznego w Palenque - miasta opuszczonego z nieznanych powodów przez Indian w X w. ponownie odkrytego dopiero w XVIII w. Świątynia Inskrypcji (dostępna tylko z zewnątrz), wspaniały Pałac Królewski z licznymi komnatami i korytarzami pokrytymi płaskorzeźbami, świątynie Słońca i Krzyża (datowane na VII w.) z licznymi inskrypcjami. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu w Campeche, kolacja i nocleg. (Trasa ok. 500km).

  Dzień 12

  Po śniadaniu zwiedzanie Uxmal - centrum religijnego Majów, gdzie zobaczymy między innymi tzw. Pałac Gubernatora (jest to największa budowla prekolumbijska w Ameryce), Świątynię Wróżbity oraz Czworokąt Mniszek (zespół budowli przypominających klasztor). Następnie pojedziemy do Celestun, gdzie znajduje się jeden z najciekawszych rezerwatów przyrody w Meksyku, będący ostoją kolonii flamingów, pelikanów, kormoranów. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu w Meridzie, kolacja i nocleg. (Trasa ok. 250km).

  Dzień 13

  Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Chichen Itza (lista UNESCO), gdzie zobaczymy między innymi: schodkową piramidę Kukulkan o wysokości ponad 30m, ścianę trupich czaszek, Świątynię Tysiąca Wojowników, boisko do gry w pelotę oraz obserwatorium astronomiczne. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą ok. 20 USD/os) możliwość zobaczenia jednej z wielu na Jukatanie "studni" krasowych - chętnych zapraszamy do kąpieli w kryształowo czystej wodzie cenote Ik Kil (prosimy mieć przygotowane ręczniki i stroje kąpielowe). Osoby nie uczestniczące w zwiedzaniu cenote mają czas wolny w Chichen Itza. Wieczorem przyjazd do Cancun i zakwaterowanie w hotelu na bazie ALL INCLUSIVE! (Trasa ok. 320km).

  Dzień 14

  Dzień wolny.

  Dzień 15

  Po śniadaniu wykwaterowanie z pokoju. Transfer na lotnisko w Cancun. Wylot do Mexico City, a następnie do Warszawy (via jeden z portów europejskich). W niektórych terminach możliwa zmiana na wylot z Cancun bezpośrednio do Europy, a następnie do Warszawy (via jeden z portów europejskich).

  Dzień 16

  Przylot do Polski.

  Uwagi do programu

  -W związku z COVID-19 i w oparciu o decyzje poszczególnych stanów niektóre atrakcje turystyczne mogą być niedostępne podczas trwania wycieczki. W takiej sytuacji (w ramach oferty zastępczej) mogą zostać zrealizowane np.: muzeum kakao w Uxmal, wyprawa do wodospadu Eyipantla (kaskada o wysokości ponad 40metrów położona w górach Las Tuxtlas i otoczona tropikalną roślinnością), wizyta w miasteczku Cholua oraz w jednej z wiosek Santa Maria Tonantzinla lub San Francisco Acatepec, wizyta wdzielnicy artystycznej Coyoacan w Mexico City. Decyzja o ewentualnej zmianie programu będzie podejmowana przez pilota wycieczki w oparciu o bieżące informacje/zalecenia sanitarnedotyczące otwarcia (lub jego braku) poszczególnych atrakcji z programu podstawowego.

  Walutą obowiązującą w Meksyku jest peso meksykańskie i wszystkie transakcje dokonywane są w peso.

  • Sugerujemy zaraz po przylocie dokonać wymiany na lotnisku w Mexico City.

  • W Meksyku /Gwatemali /Hondurasie pokoje 3 - osobowe posiadają 2 łóżka małżeńskie (nie ma możliwości otrzymania pokoju z 3 osobnymi łóżkami, ani dostawkami).

  • Muzea są nieczynne w poniedziałki. W tej sytuacji pilot na miejscu zaproponuje Państwu zwiedzanie innej atrakcji lub, o ile będzie to możliwe, zmodyfikuje program tak by zwiedzanie muzeum przełożyć na inny dzień.

  • Prosimy pamiętać o tym, że miasta: Meksyk, Puebla, San Christobal położone są na wysokości ponad 2000m n.p.m., należy więc zabrać ze sobą cieplejszą odzież.

  • Na teren Stanów Zjednoczonych Meksyku nie wolno wwozić jedzenia.

  • Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu w zależności od sytuacji niezawinionych przez biuro (np. politycznej bądź klimatycznej w odwiedzanych krajach).

  • Pilot nie oprowadza po zwiedzanych obiektach.

  "

  świadczenia

  Cena podstawowa obejmuje:

  Dla wycieczek rozpoczynających się z Warszawy: przelot samolotem do Mexico City (z przesiadką w jednym z portów europejskich) oraz przelot wewnętrzny na trasie Cancun - Mexico City, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach (14 rozpoczętych dób hotelowych), transfery klimatyzowanym autokarem lub minibusem, wyżywienie zgodnie z programem, obsługę w systemie Tour Guide System, opiekę polskiego pilota w Meksyku, obsługę przedstawiciela Rainbow podczas odprawy w Warszawie, program turystyczny j.w. oraz ubezpieczenie TU Europa (wersja standard:NNW, KL i bagaż).

  Dla wycieczek rozpoczynających się z Katowic: przelot samolotem czarterowym LOT-u typu Dreamliner lub innym szerokokadłubowym (rejs bezpośredni) do Cancun, opłaty lotniskowe, przelot wewnętrzny w Meksyku, zakwaterowanie w hotelach zgodnie z programem (14 rozpoczętych dób hotelowych), transfery klimatyzowanym autokarem lub minibusem, wyżywienie zgodnie z programem, opiekę polskiego pilota na miejscu, obsługę przedstawiciela Rainbow podczas odprawy w Warszawie, program turystyczny j.w. oraz ubezpieczenie TU Europa (wersja standard: NNW, KL i bagaż).

  Cena podstawowa nie obejmuje: opłaty za pakiet z tytułu realizacji programu zwiedzania (m.in. wstępy, napiwki dla lokalnych przewodników, kierowców, bagażowych, pokojówek, system Tour Guide System, opłaty rezerwacyjne itp) w kwocie 320 USD/os - pakiet płatny u pilota na miejscu. Pakiet nie zawiera również kosztu wycieczek fakultatywnych podanych w programie oraz opłaty turystycznej pobieranej w hotelach w stanie Quintana Roo (ok.2 USD za pokój za noc) - płatne na miejscu w recepcji hoteli. Cena nie obejmuje również wycieczek lokalnych podczas pobytu w Cancun/Riviera Maya oraz wydatków osobistych.

  Ze względu na COVID-19 niektóre udogodnienia/atrakcje/serwis hotelu mogą działać w ograniczonym czasie i/lub mogą być wyłączone z oferowania"

  Inne

  Tour Guide System

  Obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE. Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania. Przeczytaj więcej o tour guide.

  Wizy - informacje dla sprzedawców

  Paszport musi być ważny minimum 6miesięcy.

  Ważne! W Meksyku istnieją obostrzenia celne dotyczące limitów ilościowych na wwóz tytoniu oraz alkoholu. Jedna osoba pełnoletnia może wwieźć nie więcej niż 10 paczek papierosów, nie więcej niż 25 cygar lub 200 gramów tytoniu oraz maksymalnie 3 litry dowolnych napojów alkoholowych.

  „UWAGA! Przy przylotach do Meksyku należy wypełnić formularz podróży oraz zdrowia poprzez stronę internetową W przypadku gdy powyższa strona nie funkcjonuje prawidłowo, należy wypełnić formularz na stronie

  Istnieje również możliwość wypełnienia dokumentów po wylądowaniu w Cancun"

  Klienci muszą równiez wypełnić kartę migracyjną - wzór wypełnienia dostępny u sprzedawców oraz w naszym punkcie odpraw na lotnisku. Dokument do wypełnienia zostanie rozdany w samolocie.

  "

  Wizy

  Paszport musi być ważny minimum 6miesięcy.

  Ważne! W Meksyku istnieją obostrzenia celne dotyczące limitów ilościowych na wwóz tytoniu oraz alkoholu. Jedna osoba pełnoletnia może wwieźć nie więcej niż 10 paczek papierosów, nie więcej niż 25 cygar lub 200 gramów tytoniu oraz maksymalnie 3 litry dowolnych napojów alkoholowych.

  „UWAGA! Przy przylotach do Meksyku należy wypełnić formularz podróży oraz zdrowia poprzez stronę internetową W przypadku gdy powyższa strona nie funkcjonuje prawidłowo, należy wypełnić formularz na stronie

  Istnieje również możliwość wypełnienia dokumentów po wylądowaniu w Cancun"

  Klienci muszą równiez wypełnić kartę migracyjną - wzór wypełnienia dostępny u sprzedawców oraz w naszym punkcie odpraw na lotnisku. Dokument do wypełnienia zostanie rozdany w samolocie.

  "

  Meta description

  Mexico City - miasto moloch! • Acapulco i skała śmierci • kolonialna Puebla - majestatyczna przyroda kanionu Sumidero - Palenque i Świątynia Słońca • Chichen Itza i piramida Kukulkan • all inclusive w Acapulco i Cancun!

  Opinie klientów

  Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.2/6. Sprawdź opinie: "

  Warunki uczestnictwa
  Wyświetl szczegóły

  Wylot

  Czwartek, 13.05.2021
  10:30
  15:35
  KTWKatowice
  CUNCancun

  Powrót

  Czwartek, 27.05.2021
  CUNCancun
  KTWKatowice

  Opinie

  Opinie dodane przez

  9.0
  Jolanta Klient Wakacje.pl
  Pobyt - Styczeń 2019Para
  Zaopatrzyć turystów w mapki lotniska . O ile to możliwe przekazać wcześniej wnioski \"wjazdowe\" do wypełnienia. Wydłużyć pobyt końcowy w Cancun o 1 dzień.
  ZaletyBardzo bogaty program
  WadySamodzielne poruszanie się po bardzo dużych lotniskach Mexico City i Paryż bez planu. Przed wylotem każdy turysta powinien dostać plan lotniska. W Meksyku mówią po hiszpańsku w Paryżu po francusku i nie chcą bądź nie potrafią po angielsku Brak również instrukcji po angielsku.

  7.8
  Iw i An
  Pobyt - Maj 2017Para
  Jak wyżej opis.. Dodam tylko jeszcze że mimo ceny dość wysokiej WARTO ODWIEDZIĆ MEKSYK. Jest piękny interesujący fascynujący i całkiem bezpieczny.. Chyba bardziej niż w Europie teraz.. Tam na każdym kroku i e każdym dosłownie miasteczku stoi policja. Zresztą ludzie są bardzo radośni i pomocni. W Taxi w Mexico City zostawiłam niechcąco aparat fotograficzny. Wysiedliśmy a taksówkarz za zaczął trąbić na nas żeby nam go oddać! Szacunek. Ogólnie ludzie tańczą na ulicach i mają motto- Żyj i daj żyć innym... Powinniśmy brać z nich przykład. Chciałam też wspomnieć o naszej grupie która mimo duużej różnicy wieku(od 32 do 80ciu) to było cudowna! Pomocna troskliwa i zgrana w całości.. POZDRAWIAMY ZRESZTĄ WSZYSTKICH GORĄCO I MAMY NADZIEJĘ ŻE DO ZOBACZENIA JESZCZE KIEDYŚ GDZIEŚ W ŚWIECIE.. Zwłaszcza Gosię,Tomka,Witka i Anetę. PILOT ARTUR RÓWNIEŻ ŚWIETNY I PROFESJONALNY. MOŻE I Z NIM JESZCZE KIEDYŚ ZWIEDZIMY JAKIEŚ KRAJE.. OBY..
  ZaletyBardzo ciekawy program. Fantastyczne miejsca tak jak kościół w wiosce Indian wow! to coś niesamowitego! Oraz Wspaniałe stada różowych flamingów w Celestun..tak na wyciągnięcie ręki a zobaczenie ich w locie tuż nad głową..przeżycie którego nie da się opisać słowami! TO TRZEBA ZOBACZYĆ NA WŁASNE OCZY. Tak jak i stada krokodyli przepływając łodzią motorową przez rzekę Grijalwa w kanionie Sumidero. No i iguany na każdym kroku przecinające Ci drogę.. Grzechem będzie nie dodać miejsc takich jak słynne i znane na cały świat Acapulco. Fakt,jak dla mnie trochę za głośne i zbyt zatłoczone nawet na plaży..ale bez względnie trzeba tam być! No a policjanci z ogromnymi giwerami stojący na każdym kroku też robią wrażenie niebywałe.. I wreszcie na koniec boskie karaiby w Cancun. Ten biały i miękki jak śnieg piasek i turkus wody...BEZCENNE!
  WadyTrochę zawiodła nas meksykańska kuchnia. Jednak w tej kwestii Azja a zwłaszcza Tajlandia wygrywa.

  9.0
  Kasia Klient Wakacje.pl
  Pobyt - Wrzesień 2015Para
  Długo z mężem myśleliśmy o tej wyprawie i długo się tez do niej przygotowywaliśmy. Ale warto było. Podróż życia jak na razie. Absolutnie oczarowało nas Chichen Itza ? magiczne miejsce i bardzo się cieszyliśmy, że nasz pilot zgodził się zostać tam odrobinę dłużej. Meksyk na tej wycieczce jest bardzo ciekawy, program wg nas super dopasowany. Dla mnie to pierwszy wyjazd egzotyczny i prawdziwa fascynacja. Pilot naprawdę znał temat, profesjonalnie oprowadzał i opowiadał, pytania go nie wykańczały wręcz przeciwnie mógłby mówić o Meksyku godzinami. Autokar także nie zawiódł nowoczesny i Klima tez działała.
  ZaletySuper program zwiedzania
  Wadybrak

  Pogoda

  30°C
  25°C
  26°C
  7

  Przed podróżą

  Zgodnie z oficjalnie przekazywanymi komunikatami odnośnie koronawirusa informujemy, że nie przewiduje się restrykcji w ruchu polskich obywateli. O ile podróż z terytorium UE w każdym celu jest dozwolona, to funkcjonariusze graniczni częściej sprawdzają dokumenty potwierdzające cel podróży, środki finansowe, zakwaterowanie i zamiar opuszczenia terytorium Meksyku. W konsekwencji wzrosła liczba podróżujących z państw UE, deklarujących cel turystyczny, którzy nie zostają wpuszczeni do kraju.
  Obowiązkowo należy wypełnić formularz Questionnaire of Identification of Risk Factors in Travellers dostępny na: zobacz więcej.W pierwszej kolejności należy założyć konto, a następnie wprowadzić wszystkie informacje. Formularz należy wypełnić najwcześniej na 12 godzin przed planowanym wylotem. Po wypełnieniu formularza zostanie wygenerowany kod QR, który będzie dostępny po zalogowaniu się na stronie. Kod QR musi posiadać każdy uczestnik podróży. Możemy założyć jedno konto i dodawać poszczególnych uczestników podróży.

  UWAGA:

  W związku z nowelizacją z dnia 22 lutego 2021 r. do rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ograniczeń na czas pandemii, osoby posiadające zaświadczenie o otrzymaniu dwóch dawek szczepienia przeciwko COVID-19, szczepionką dopuszczoną do obrotu w Unii Europejskiej są zwolnione z obowiązkowej kwarantanny po powrocie do Polski z zagranicy. Ponadto z obowiązku kwarantanny, po powrocie do kraju zwolnione są również osoby, które odbyły już izolację domową lub były hospitalizowane w związku z zakażeniem wirusem SARS-CoV-2, nie dawniej niż 6 miesięcy przed datą przekroczenia polskiej granicy.
  Wymagany minimalny okres ważności paszportu przy wjeździe do Meksyku wynosi 6 miesięcy.
  Nie ma obowiązku wizowego dla obywateli polskich w przypadku pobytów turystycznych, prywatnych lub służbowych nie przekraczających 180 dni.
  Podczas przekraczania granicy nie wymaga się przedstawienia zaświadczeń o szczepieniach przeciw chorobom zakaźnym. Zalecane: szczepienia przeciwko żółtaczce typu A, żółtej gorączce.
  Przy przekraczaniu granicy drogą lądową należy wnieść tzw. opłatę turystyczną w wysokości ok. 25 USD. W przypadku podróży samolotem jest ona wliczona w cenę biletu. Turyści przekraczający granicę w portach morskich wnoszą opłatę w wysokości ok. 5 USD.