Aktualizujemy cenę
Trwa weryfikacja ceny
Wakacje.plWczasyMeksykQue rico Mexico!

Que rico Mexico!

Wycieczka objazdowa
Kod oferty: WAK349238
Przedsprzedaż
Kod oferty: WAK349238
1/15

Promocja

Itaka - EGZOTYKA 2022/2023Gwarancja Niezmienności Ceny GRATIS (ewentualny wzrost kursów walut, kosztu transportu itp. nie będzie wpływał na zmianę ceny). Dodatkowo: tylko 15% zaliczki (resztę płacisz dopiero 22 dni przed wyjazdem) i do 40% zniżki (wliczona w cenę).

Opis oferty

Organizator: ItakaKod oferty: WAK349238

Region

Meksyk /

Opis oferty:

Guadalupe • Teotihuacán • Mexico City • Puebla • Monte Albán • Oaxaca • Santa Maria del Tule • Mitla • Tehuantepec • Kanion Sumidero • San Cristobal de Las Casas • San Juan Chamula • Zinacantan • Wodospady Agua Azul • Yaxchilan • Bonampak • Palenque • Campeche • Becal • Uxmal • Mérida • Chichén Itzá • Cenota Ikkil • CancúnDziedzictwo kulturowe, ciekawa historia, zjawiskowa przyroda, niesamowite krajobrazy, bogactwo i złożoność Meksyku w bardzo ciekawym i urozmaiconym programie. Na trasie: Mexico City, Bazylika Matki Boskiej z Guadalupe, starożytne miasta, cenoty, liczne strefy i stanowiska archeologiczne Majów, Yaxchilan i Bonampak – bajkowe miejsca ukryte w dżungli, słynny kanion, skarby architektury kolonialnej. Wizyty na lokalnych targach, w muzeum kakao i rejs łodzią po rzece Grijalava w Parku Narodowym Sumidero. Trasa w Meksyku: ok. 3500km.

1. dzień.

Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do Mexico City. Transfer do hotelu w centrum miasta. Zakwaterowanie i nocleg.

2. dzień. guadalupe – teotihuacán – mexico city

Śniadanie. Zwiedzanie Narodowego Muzeum Antropologicznego, gdzie można podziwiać zabytki kultur prekolumbijskich: Azteków, Zapoteków i Majów. Przejazd do Sanktuarium Matki Boskiej z GUADALUPE, gdzie znajduje się oryginalny wizerunek Najświętszej Marii Panny. Wyjazd do TEOTIHUACÁN, największego starożytnego miasta Meksyku – „miejsca, gdzie ludzie stają się bogami”, figurującego na liście UNESCO. Zwiedzanie imponujących ruin miasta: Piramida Księżyca, Piramida Słońca, Cytadela, Aleja Zmarłych, świątynia Quetzalcoatla. Krótka wizyta w miejscu produkcji pięknych wyrobów z kamienia wulkanicznego: obsydianu i degustacja lokalnych trunków. Powrót do MEXICO CITY. Zwiedzanie: historyczne centrum MEXICO CITY, wpisane na listę UNESCO: Zocalo – plac Konstytucji z barokową katedrą Metropolitana, Pałac Narodowy wzniesiony w miejscu pałacu ostatniego władcy Azteków – Montezumy, a w nim malowidła ścienne Diego Rivery, ruiny Templo Mayor – dawnej świątyni Azteków. Powrót do hotelu. Kolacja i nocleg.

3. dzień. puebla

Śniadanie. Przejazd malowniczą trasą przez góry Sierra Madre do strefy archeologicznej MONTE ALBAN, starożytnej stolicy Olmeków i Zapoteków, a jednocześnie jednego z najwspanialszych zespołów piramid w Meksyku (znajduje się ok. 2000m n.p.m.). Zwiedzanie stanowiska archeologicznego: Platforma Północna, Obserwatorium, piramidy, Pałac Tancerzy. Liczne piramidy, tarasy i sztuczne kopce wyrzeźbione na zboczu góry to symbole świętej topografii wpisane na listę UNESCO. Powrót do OAXACA. Obiad w uroczej restauracji w centrum. Spacer malowniczymi krętymi uliczkami kolonialnego miasta i spotkanie z pełną kolorów kulturą Indian. Zabytkowe centrum Oaxaca, znajduje się na liście UNESCO: XVIII-wieczna katedra z fasadą w stylu plateresco, kościół Santo Domingo, którego wnętrze zdobione stiukami należy do najbogatszych w Meksyku. Wizyta na targu, gdzie można spróbować i zakupić lokalne wyroby czekoladowe oraz owoce, warzywa i przyprawy. Powrót do hotelu, nocleg.

5. dzień. santa maria del tule – mitla – tehuantepec

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do wioski SANTA MARIA DEL TULE, gdzie przy małym kościółku stoi sławne drzewo Tule – olbrzymi cyprys, którego wiek szacuje się na 2 tys. lat. Wyjazd do jednego z najbardziej znanych stanowisk archeologicznych Meksyku – MITLA. W skład kompleksu wchodzą m.in.: zespół kolumn, zespół kościołów, pozostałości gmachów i grobowce. Największym skarbem tego miejsca są misterne kamienne ornamenty. Przejazd do TEHUANTEPEC, zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

6. dzień. kanion sumidero – san cristobal de las casas

Śniadanie. Wykwaterowanie. Wcześnie rano przejazd do malowniczego KANIONU SUMIDERO o głębokości do 1200m. Rejs łodzią po rzece Grijalava w Parku Narodowym Sumidero. Żyje tu wiele zwierząt: krokodyle, jaszczurki i liczne gatunki ptaków – kormorany, zimorodki, sępy, pelikany. Przejazd do SAN CRISTOBAL DE LAS CASAS. Spacer po malowniczym zabytkowym centrum kolonialnego miasta powstałego w 1524 r.: katedra przy Plaza del Marzo i kościół Santo Domingo, przy którym znajduje się plac ze straganami, gdzie okoliczna ludność sprzedaje rękodzieło. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

7. dzień. san juan chamula – zinacantan

Śniadanie. Przejazd do indiańskiej wioski SAN JUAN CHAMULA, gdzie można poczuć atmosferę codziennego życia mieszkańców oraz ich barwne tradycje. W San Juan Chamula znajduje się kościół gdzie szamani leczą ludzi tajemnymi lekarstwami znanymi z dawnej kultury Meksyku. Następnie wioska ZINACANTAN, gdzie będzie można zobaczyć jak wytwarza się tradycyjne haftowane stroje huipils. Powrót do hotelu. Czas wolny i nocleg.

8. dzień. wodospady agua azul

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Wyjazd w kierunku Palenque. Po drodze przystanek (zależnie od warunków pogodowych) przy WODOSPADACH AGUA AZUL, których woda ma wyjątkowy, turkusowy kolor oraz czas wolny na kąpiel. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

9. dzień. yaxchilan – bonampak

Wczesny wyjazd w kierunku granicy z Gwatemalą. Śniadanie w formie pakietu. Rejs łódką po rzece Usumacinta do schowanego w dżungli YAXCHILAN, ważnego miejsca archeologicznego w Meksyku, kiedyś istotnego ośrodka kulturalnego, stanowiącego część tzw. kultury rzecznej Majów. Zwiedzanie świątyń i budowli ukrytych wśród bogatej flory i fauny, z licznymi świetnie zachowanymi rzeźbami. Obiad. Przejazd do BONAMPAK, strefy archeologicznej z budynkami sakralnymi, z cudownymi malowidłami ściennymi, muralami w jednej ze świątyń Majów. Tym świętym miejscem opiekują się Indianie Lacandones. Powrót do hotelu, nocleg.

10. dzień. palenque – campeche

Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie PALENQUE, będącego jedną z największych atrakcji Meksyku, wpisanego na listę UNESCO. Arcydzieła architektoniczne starożytnych Majów wznoszą się na wzgórzach porośniętych tropikalnym lasem. Zwiedzanie prekolumbijskich ruin: Świątynia Inskrypcji, Świątynia Słońca, Świątynia Krzyża, Obserwatorium. Przejazd do CAMPECHE, które stanowi żywe muzeum czasów kolonialnych i republikańskich. Spacer po odrestaurowanym historycznym centrum wpisanym na listę UNESCO. Baszty, pozostałości po murach miejskich oraz pięknie odnowione, wielobarwne kamieniczki nadają miastu specyficzną, romantyczną atmosferę. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

11. dzień. becal – uxmal – mérida

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do BECAL, słynącego z produkcji słomkowych kapeluszy panama i sombrero. Można tu zobaczyć, jak miejscowe kobiety wyplatają kapelusze z palmowych włókien. Przejazd do UXMAL, będącego pod patronatem UNESCO, z jednym z najpiękniejszych stanowisk archeologicznych na półwyspie Jukatan, gdzie znajdują się słynne ruiny miasta Majów. Zwiedzanie: Wielka Piramida Maga, zwana też Piramidą Karła, Dom Mniszek, Pałac Gubernatora. Wizyta w Muzeum Kakao. Przejazd do MÉRIDY, kolonialnego miasta na zachodzie półwyspu Jukatan. Wieczorny spacer malowniczymi uliczkami. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

12. dzień. chichén itzá – cenota ikkil – cancún

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do CHICHÉN ITZÁ, najbardziej intrygującego miasta Majów na całym półwyspie Jukatan, wpisanego na listę UNESCO. Zwiedzanie ruin, wśród których znajdują się m.in. Piramida Cuculcana, Świątynia Wojowników, boisko do gry w pelotę. Kąpiel w cudownej studni krasowej – CENOCIE IKKIL. Przejazd do CANCÚN, popularnego kąpieliska nad Morzem Karaibskim. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

13. dzień. cancún

Śniadanie. Wykwaterowanie, przejazd na lotnisko, wylot do Polski.

14. dzień.

Przylot do Polski.

świadczenia:

12 noclegów w hotelach: 2 w Mexico City, 2 w Oaxaca, 1 w Tehuantepec, 2 w San Cristobal de las Casas, 2 w Palenque, 1 w Campeche, 1 w Meridzie, 1 w Cancun; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki; w pokoju znajdują się tylko 2 podwójne łóżka) z łazienkami • wyżywienie: 12 śniadań, 2 obiady, 8 kolacji • przelot • przejazd klimatyzowanym vanem, minibusem lub autokarem (zależnie od liczby osób) • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

Uwagi:

Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy, napiwki: ok. 240 USD. Obowiązkowy podatek turystyczny (płatny najpóźniej przed wylotem z Meksyku): ok. 11 USD – szczegóły w Informacjach Praktycznych na www.itaka.pl/nasze-kierunki/meksyk.html.

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Wylot

Piątek, 11.11.2022
WROWrocław
MEXMexico City

Powrót

Środa, 23.11.2022
CUNCancun
WROWrocław

Dostępne pokoje

Pok. 2 os.

2 dorosłych
Aktualizujemy cenę
Trwa weryfikacja ceny
lub

Czekamy na pierwszą opinię! Może Twoją?

Możesz opowiedzieć coś o tej ofercie? Polecasz ją czy wręcz przeciwnie? Podziel się swoimi doświadczeniami i pomóż innym podjąć decyzję, gdzie pojechać na wakacje.

no offer review

Mapa

Pogoda

28°C
21°C
26°C
6

Przed podróżą

SYTUACJA W UKRAINIE
W związku z obecną sytuacją władze Ukrainy zamknęły swoją przestrzeń powietrzną dla lotów cywilnych. Oznacza to, że samoloty, w tym także te o charakterze turystycznym nie przelatują nad terytorium tego kraju. Linie lotnicze zawiesiły czasowo połączenia z Ukrainą. Wszystkie loty będą realizowane alternatywnymi, bezpiecznymi trasami.

COVID-19
WYMAGANE DOKUMENTY
Brak obowiązkowych formularzy.

ZASZCZEPIENI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna/test po powrocie: nie obowiązuje.

OZDROWIEŃCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna/test po powrocie: nie obowiązuje.

DZIECI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna/test po powrocie: nie obowiązuje.

POZOSTALI PODRÓŻUJĄCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna/test po powrocie: nie obowiązuje.

TRANZYT LUB WYLOT SPOZA POLSKI
Jeśli wylatujesz/wyjeżdżasz z innego kraju niż Polska lub korzystasz z tranzytu w innym państwie sprawdź aktualne warunki wjazdowego do tego państwa (możesz być objęty dodatkowymi restrykcjami). Szczegóły na: zobacz więcej.
Wymagany minimalny okres ważności paszportu przy wjeździe do Meksyku wynosi 6 miesięcy.
Nie ma obowiązku wizowego dla obywateli polskich w przypadku pobytów turystycznych, prywatnych lub służbowych nie przekraczających 180 dni.
Podczas przekraczania granicy nie wymaga się przedstawienia zaświadczeń o szczepieniach przeciw chorobom zakaźnym. Zalecane: szczepienia przeciwko żółtaczce typu A, żółtej gorączce.
Przy przekraczaniu granicy drogą lądową należy wnieść tzw. opłatę turystyczną w wysokości ok. 25 USD. W przypadku podróży samolotem jest ona wliczona w cenę biletu. Turyści przekraczający granicę w portach morskich wnoszą opłatę w wysokości ok. 5 USD.