Średnia temperatura30°Średnia temperatura w dzień
w wybranym terminie podróży

Namibijska wyprawa
Namibia

Namibijska wyprawa

Dodaj do schowka Konsorcjum Biur Podróży
All Inclusive samolotem

Nr WAK556506

9 112 zł -3% 8 862 zł 15 dni / os.
REZERWUJ

Rezerwacja jest w 100% darmowa
i nie zobowiązuje do zakupu wycieczki

Kod oferty

WAK556506

REPUBLIKA POŁUDNIOWEJ AFRYKI, NAMIBIA

W programie

KAPSZTAD - GÓRY CEDERBERG - RZEKA GARIEP (ORANGE) - KANION RZEKI FISH - P. N. NAMIB-NAUKLUFT - SWAKOPMUND - KAMANJAB - PLEMIĘ HIMBA - P. N. ETOSHA - WINDHOEK

Ramowy Program

Dzień 1

Warszawa - Kapsztad

Odprawa bagażowo-paszportowa na lotnisku w Warszawie na 2 h przed wylotem. Przelot do Kapsztadu przez jeden z europejskich portów lotniczych.

Dzień 2

Kapsztad

Przylot do Kapsztadu i transfer do hotelu. Zakwaterowanie i nocleg.

Dzień 3

Kapsztad - Region Gór Cederberg (śniadanie, lunch, kolacja)

Opuszczamy Kapsztad jadąc w kierunku gór Cederberg. Po drodze zatrzymamy się w punkcie widokowym, by zrobić zdjęcia panoramy Kapsztadu oraz Góry Stołowej. Przejedziemy przez region gór Cederberg. Czeka nas wizyta w lokalnej winiarni. Po przyjeździe na miejsce zakwaterowania przewodnik przybliży nam program wyprawy i opowie o pojeździe i wyposażeniu. Kolacja w tradycyjnym stylu.

Trasa - Kapsztad do Citrusdal ok. 270km

Dzień 4

Namibia - Gariep (Orange) River (śniadanie, lunch, kolacja)

Podróż na północ przez region Northen Cape i Namaqualand. Po drodze zatrzymamy się w Springbok, by zrobić ostatnie zakupy w RPA. Po przekroczeniu granicy z Namibią zakwaterujemy się w domkach lub namiotach z widokiem na rzekę Gariep.

Trasa - Citrusdal do Orange River ok. 500km

Dzień 5

Rzeka Gariep - Kanion rzeki Fish (śniadanie, lunch, kolacja)

O poranku dla chętnych spływ kajakiem rzeką Orange lub czas na relaks. Po lunchu przejazd na północ do kanionu rzeki Fish. Pójdziemy na spacer wzdłuż krawędzi kanionu, z którego rozciąga się niesamowity widok.

Fakultatywnie spływ kajakiem po rzece.

Trasa - Orange River do Fish River Canyon ok.180km

Dzień 6

Park Narodowy Namib-Naukluft (śniadanie, lunch, kolacja)

Rankiem pojedziemy w kierunku P. N. Namib-Naukluft. Wizytę w parku rozpoczniemy od krótkiego spaceru do kanionu Sesriem. W nocy będziemy mieli okazje obserwować niebo w całkowitej pustynnej ciszy, która może być jedynie przerwana odgłosami dzikich zwierząt. Zakwaterowanie w domkach poza granicami parku.

Trasa - Fish River Canyon do Namib-Naukluft ok. 520km

Dzień 7

Park Narodowy Namib-Naukluft (śniadanie, lunch, kolacja)

Dzisiejszy dzień zaczniemy od wczesnej pobudki. Czeka nas wspinanie się na wydmę nr 45 aby obejrzeć z niej wschód słońca. Następnie będziemy mieli okazję na wizytę w Sossusvlei. Później dołączy do nas lokalny przewodnik, który zapozna nas z unikalnym pustynnym ekosystemem.

Trasa - Sesriem do Sossusvlei ok. 150km

Dzień 8

Swakopmund (śniadanie, lunch)

Dzisiaj przekroczymy Zwrotnik Koziorożca, podążając pustynnym wybrzeżem Atlantyku. Naszym pierwszym przystankiem będzie Walvis Bay, gdzie będziemy mogli obejrzeć kolonię flamingów. Po dotarciu do Swakopmund zostaniemy poinformowani o atrakcjach fakultatywnych, z których będzie można skorzystać następnego dnia.

Fakultatywnie jazda na quadach, sandboarding (jazda na desce po piasku), skydiving (podniebne nurkowanie), latanie, łowienie ryb, kolacja w restauracji i inne atrakcje.

Trasa - Sossusvlei do Swakopmund ok. 250km

Dzień 9

Swakopmund (śniadanie)

Dzisiaj będziemy mieć możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywmych w Swakopmund. Dzień do własnej dyspozycji.

Dzień 10

Spitzkoppe/Khorixas (śniadanie, lunch, kolacja)

Spitzkoppe - zakwaterowanie w namiotach. Dzisiaj przejedziemy w głąb lądu w kierunku Gór Spitzkoppe. Dzisiejszego popołudnia przewodnik zabierze nas na wędrówkę, podczas której poznamy niesamowite formacje skalne.

Trasa - Swakopmund do Spitzkoppe ok. 80km.

Khorixas - zakwaterowanie w domkach. Dzisiaj pojedziemy w kierunku Khorixas. Po drodze zatrzymamy się w górach Spitzkoppe, gdzie przewodnik zabierze nas na wędrówkę, podczas której zobaczymy wspaniałe malowidła. Zobaczymy również skamieniały las. Nocleg w Khorixas.

Trasa - Swakopmund do Khorixas ok. 320km

Dzień 11

Kamanjab - Plemię Himba (śniadanie, lunch, kolacja)

Przejazd na północ w kierunku Kamanjab, gdzie będziemy mieli okazję spotkać niezwykle ciekawe plemię Himba. Członków tego plemienia łatwo rozpoznać po charakterystycznym ubiorze i fryzurach.

Trasa - Khorixas do Outjo ok. 135km

Dzień 12/13

Park Narodowy Etosha (2x śniadanie, 2x lunch, 2x kolacja)

Wczesny wyjazd do P. N. Etosha. Podczas safari będziemy mieli okazję zobaczenia wielu dzikich zwierząt, które niekiedy będą przecinać nam drogę. Niekiedy nocleg na terenie parku nie jest możliwy - w takim wypadku przenocujemy na pobliskiej farmie.

Fakultatywnie safari w parku.

Trasa Outji do P. N. Etosha ok. 170km

Dzień 14

Windhoek (śniadanie, lunch)

Wczesnym rankiem wyruszymy do Windhoek, stolicy Namibii. Po drodze zatrzymamy się przy lokalnym targowisku, na którym będziemy mogli kupić tradycyjnie wyrabiane pamiątki. Po południu przewodnicy zabiorą nas na krótką wycieczkę po mieście w naszych ciężarówkach. Wieczorem możliwość zjedzenia wspólnej kolacji w restauracji. Nocleg w hotelu w Windhoek.

Fakultatywnie Kolacja w restauracji.

Trasa - P. N. Etosha do Windhoek ok. 445km

Dzień 15

Windhoek - Warszawa (śniadanie)

Po śniadaniu transfer na lotnisko na lot powrotny. Wylot do Warszawy.

Dzień 16

Warszawa

Przylot do Warszawy. Zakończenie imprezy.

Cena zawiera

Przelot Warszawa-Kapsztad/Windhoek-Warszawa w kwocie 3450 zł/osoba (styczeń-marzec), 3700 zł/osoba (kwiecień-listopad), 4100 zł/osoba (grudzień), udział w programie, wszystkie transfery, zakwaterowanie w domkach lub namiotach, wyżywienie wg programu, ubezpieczenie KL, NNW, od chorób przewlekłych i bagaż, opiekę anglojęzycznego przewodnika podczas całej wycieczki, przywieszkę do bagażu, materiały informacyjne, obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (13 PLN/os.).

Cena nie zawiera

Opłat wizowych, pakietu atrakcji w kwocie 900 ZAR (ok. 610 zł/osoba)/osoba płatnego na miejscu lub przy rezerwacji, osobistych wydatków, napojów do posiłków, napiwków, posiłków w restauracjach, opłat wizowych, dobrowolnego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji.

Uwagi

1. Cena przelotu została podana w najniższej taryfie obowiązującej na przelot w okresie ważności powyższej oferty. W przypadku niedostępności tej taryfy istnieje możliwość rezerwacji biletu w innej wyższej - za odpowiednią dopłatą.

2. Przy wylotach w okresie "Wysokiego Sezonu" (najczęściej jest to okres Świąt Bożego Narodzenia) obowiązuje dopłata do biletu lotniczego (zgodnie z taryfą linii lotniczej, na której został zarezerwowany przelot).

3. Obywatele Polski przy wjeździe do Namibii zobowiązani są posiadać wizę na czas pobytu. Konsorcjum.pl pośredniczy w jej załatwianiu. Wymagane do jej uzyskania to 2 wypełnione wnioski wizowe, 2 zdjęcia paszportowe (podpisane na odwrocie), 2x rezerwacja biletu lotniczego, plan podróży w języku angielskim, paszport ważny min. 6miesięcy od daty wyjazdu, ubezpieczenie. Koszty to 80 EUR/wiza jednokrotna za 1 os. lub 130 EUR/os. przy wizie dwukrotnej, 620 PLN/pośrednictwo za pierwszą osobę, za każdą dodatkową 290 PLN/os. Po więcej informacji dotyczących pośrednictwa wizowego zapraszamy na www.wizowanie.com.

4. Opcjonalny pakiet atrakcji zawiera spacer po pustyni z przewodnikiem, wizyta w wiosce Himba, tradycyjna kolacja z degustacją wina.

5. Program jest ramowy i może ulec zmianie.

6. Oferta wymaga potwierdzenia.

7. Dzieci do lat 8 nie są akceptowane na wyprawach

8. Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami (Ustawy o obywatelstwie polskim), przy przekraczaniu polskiej granicy państwowej przez obywateli Polski posiadających podwójne obywatelstwo, podczas kontroli granicznej obowiązuje wymóg okazania polskiego dokumentu paszportowego.

Ubezpieczenie zawarte w ofercie

· Świat Multitravel + CP (choroby przewlekłe) do 100% KL + AS (amatorskie uprawianie sportu) - KL 150 000 EURO, NNW - 4 000 EURO, BAGAŻ - 400 EURO

Gwarancja niezmienności ceny

Istnieje możliwość zakupu Gwarancji Niezmienności Ceny, kwota zależna jest od kosztu imprezy (na osobę). Gwarancja oznacza, że cena zarezerwowanej imprezy turystycznej nie ulegnie zmianie do dnia wyjazdu (dotyczy wzrostu kursu walut). Gwarancja nie dotyczy sytuacji zmian w rezerwacji na życzenie klienta, które skutkują zmianą ceny świadczeń na umowie. Informację o zakupie Gwarancji Niezmienności Ceny należy zgłosić i opłacić maksymalnie w ciągu 7 dni od daty podpisania umowy.

Do 3500 zł/osoba - 65 zł/osoba

3501 do 6000 zł/osoba - 100 zł/osoba

Od 6001 do 9000 zł/osoba - 170 zł/osoba

Powyżej 9000 zł/osoba - 250 zł/osoba

Warunki uczestnictwa

Pogoda w Namibii
I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
Temperatura
w dzień °C
30°
29°
27°
26°
23°
20°
21°
23°
27°
29°
30°
31°
Temperatura
w nocy °C
17° 17° 15° 13° 12° 15° 16° 17°
Śr. liczba godzin
słonecznych
9 8 8 9 10 10 10 10 10 10 10 10

Paszporty

Ważność paszportu musi być o 6 miesięcy dłuższa niż termin ważności wizy.

Wizy

Obywatele polscy udający się do Namibii muszą posiadać wizę pobytową w paszporcie. Można się o nią ubiegać w przedstawicielstwach Namibii (w Londynie, tel. 0044 2076366244; Moskwie, tel. 007 952300113; Berlinie, tel. 0049 302540950). Na przejściach granicznych wizy nie są wydawane.

Szczepienia, służba zdrowia

Wymagane jest okazanie w punkcie granicznym potwierdzenia odbycia szczepienia przeciwko żółtej febrze.