Wspaniały1 opinia100% poleceń
9,0
Aktualizujemy cenę
ZAREZERWUJ
Trwa weryfikacja ceny
Wakacje.plWczasyNepalNepal - U podnóża Himalajów

U podnóża Himalajów

Wycieczka objazdowa

Lato 2021
Kod oferty: WAK217013
Z Wakacje.pl podróżuj bezpiecznie!
W sekcji „Przed podróżą” przeczytaj ważne informacje o bezpieczeństwie podróżowania i wymaganiach związanych z koronawirusem.
Jeżeli to możliwe zarezerwuj wycieczkę online.
 Zobacz szczegóły 

Dodatkowe opcje

Ubezpieczenie podróży wraz z kosztami rezygnacji i leczeniem COVID-19 AXA ASSISTANCE

385
za wycieczkę
promesa

Promesa Pewne Wakacje - TYLKO TERAZ ZA DARMO

promesa
0
za wycieczkę
Trwa weryfikacja ceny

Najchętniej wybierana opcja. Szybko, bezpiecznie, gdziekolwiek jesteś!

Szczegóły oferty

Kod oferty: WAK217013Organizator: Rainbow

Opis oferty

Zakwaterowanie w hotelach wg kategorii lokalnej i lodgach. 8 rozpoczętych dób hotelowych: Katmandu (3), Dhulikhel (1), Pokhara (2), Chitwan (2), Pokoje: brak możliwości dostawek. Wyżywienie: śniadania i obiadokolacje, 2 lunche.

program

Dzień 1

Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie na 2 godz. przed wylotem samolotu. Przelot samolotem rejsowym na trasie Warszawa - Katmandu, z przesiadką. Wylot z Warszawy, przesiadka w jednym z portów międzynarodowych. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na stronie operatora.

Dzień 2

Przylot do Katmandu. Po przylocie i formalnościach wizowo-paszportowych przejazd na zwiedzanie Katmandu - administracyjnej i kulturalnej stolicy Nepalu. Zobaczymy Durbar Square w Katmandu, na którym m.in. podziwiać będziemy niezliczoną ilość świątyń w różnych stylach architektonicznych oraz bogato zdobiony pałac Żywej Boginki Kumari - sprawującej opiekę nad całym miastem. Kolejno odwiedzimy Bouddhnath - największą stupę, również jedno z najważniejszych centrów buddyzmu tybetańskiego na terenie Nepalu. Nocleg i obiadokolacja w Katmandu. (Trasa ok. 20km, wysokość ok. 1400m n.p.m.).

Dzień 3

Po śniadaniu - dla chętnych - poranny lot nad Himalajami (płatny dodatkowo). Następnie przejazd malowniczą drogą wijącą się po przedgórzach Himalajów do Pokhary (ok. 7 godz.). Po drodze podziwiać będziemy piękne górskie pejzaże, wiszące mosty przerzucone przez rwące himalajskie rzeki, tarasowe pola i nepalskie wioski. Ze względu na usytuowanie u podnóża gór, Pokhara jest drugim najważniejszym ośrodkiem turystycznym w Nepalu, tym samym najpopularniejszą bazą wypadową dla grup trekkingowych na masyw Annapurny. Jezioro Phewa stanowiące serce miasta, jest zwierciadłem, w którego lustrze przy dobrej widoczności odbijają się ośnieżone himalajskie szczyty, a przede wszystkim z tej perspektywy wyjątkowo piękna święta góra Machhapuchhare (6993m n.p.m.), co stwarza atmosferę spokoju i magii. Obiadokolacja i nocleg w hotelu. (Trasa ok. 220km, wysokość ok. 800m n.p.m.).

Dzień 4

Dla chętnych wycieczka do Sarangkot na zapalanie szczytów (płatna dodatkowo)lub przelot helikopterem do Annapurna Base Camp (płatne dodatkowo). Po wycieczce powrót do hotelu na śniadanie. Następnie zwiedzanie Pokhary. Zobaczymy Wodospad Davis, częściowo ukryty pod ziemią, który swój początek bierze w Jeziorze Phewa. Następnie zwiedzimy jaskinię GupteśworMahadev. Jaskinia podzielona jest na dwie części - pierwsza w całości poświęcona Śiwie, przechodząc do drugiej zobaczymy podziemną część wodospadu Davis. Kolejnym punktem programu jest obóz dla uchodźców tybetańskich nazywany Małym Tybetem, gdzie Tybetańczycy swobodnie kultywują swoje obyczaje, religię, tradycję, zajmują się też rękodzielnictwem, głównie wyplataniem wełnianych dywanów. Po południu w czasie wolnym możliwość spędzenia spokojnej chwili na łódce na jeziorze (wliczone w cenę), krótki spacer lub oddanie się zakupowemu szaleństwu przy głównej handlowej uliczce Pokhary. Obiadokolacja i nocleg w hotelu. (Trasa ok. 20km, wysokość ok. 800m n.p.m.). W czasie wolnym możliwość przelotu paralotnią (płatne dodatkowo).

Dzień 5

Śniadanie, wykwaterowanie i przejazd do Parku Narodowego Chitwan, który jest najlepszym miejscem na safari w Nepalu. W Chitwan na powierzchni ok. 1 tys. km2 żyją gatunki tj.: tygrysy bengalskie, krokodyle, małpy, nosorożce, a także ponad 450 gatunków ptaków. Spacer do punktu widokowego nad rzekę, skąd podziwiać będziemy zachód słońca. Lunch i obiadokolacja oraz nocleg w lodgy. (Trasa ok. 200km, wysokość ok. 800m n.p.m.).

Dzień 6

Wczesne śniadanie i wizyta na farmie słoni. Dzień spędzony na aktywnym wypoczynku wśród zieleni Parku Narodowego Chitwan. Aktywności wliczone w cenę: jeep safari, spływ tradycyjnymi łodziami wydrążonymi z jednego pnia drzewa kapokowego po rzece Rapti (w zależności od poziomu wody w rzece), zamiennie spacer po dżungli połączony z obserwacją zwierząt. Za dodatkową opłatą i w miarę możliwości czasowych ok. godzinna przejażdżka na słoniu. Lunch, obiadokolacja i nocleg w lodgy. Wieczorny pokaz tańca społeczności Tharu. (Trasa ok. 10km, wysokość ok. 350m n.p.m.).

Dzień 7

Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do Dhulikhel - miejscowości malowniczo położonej wśród gór. To typowo newarskie miasto, które jest jednym ciekawszych punktów widokowych na Himalaje. Po drodze zajedziemy do Bhaktapur, zwanego również Bhadgaon (miasto wyznawców), trzeciego co do wielkości leżącego w Dolinie Katmandu newarskiego miasta. Bhaktapur znajduje się ok. 14km od stolicy Nepalu i położone jest na wysokości ok. 1400m n.p.m. Zostało założone w IX w. i do dziś odznacza się drewniano-ceglaną architekturą średniowiecza. Podczas spaceru po mieście zobaczymy Durbar Square - główny plac miasta, na którym znajduje się Pałac 55 Okien wybudowany za czasów króla Bhupatendra Malla, świątynię Nyatapola - wspaniałą pięciokondygnacyjną świątynię w stylu architektonicznym Pagody, poświęconą Siddhi oraz Lakszmi - dwóm żeńskim bóstwom kojarzonym ze szczęściem i dobrobytem. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Dhulikhel (trasa ok. 200km, ok. 6 godzin wysokość ok. 1550m n.p.m.).

Dzień 8

Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do klasztoru Thrangu Tashi i stupy Namobuddha, która jest znanym celem pielgrzymek w Nepalu. Następnie 8,5km lekkiego trekkingu. Zejdziemy pieszo do XII-wiecznej wioski Panauti (jednej z najstarszych w Nepalu), gdzie będzie można obserwować życie jej mieszkańców. Następnie przejazd do stolicy Nepalu. Kolacja w lokalnej, newarskiej restauracji połączona z pokazem tańców i muzyką na żywo. Nocleg w hotelu w Katmandu.

Dzień 9

Po śniadaniu zwiedzanie newarskiego miasto Patan, zwane także Lalitpur, czyli Miasto Piękna. Kolejno wycieczka do jednego z ważniejszych miejsc kultu buddyjskiego na terenie miasta - stupy Svayambhunath, przepięknie położonej na wzgórzu, z którego rozciąga się wspaniały widok na całą Dolinę Katmandu. Jest to miejsce odwiedzane przez setki rozmodlonych pielgrzymów palących kadzidła, wypowiadających mantry i składających dary, które są natychmiast porywane przez licznie żyjące tu małpy. To również ulubiony punkt wieczornych wypadów dla mieszkańców stolicy Nepalu. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w ok. Katmandu. (Trasa ok. 40km, wysokość ok. 1500m n.p.m.).

Dzień 10

Po śniadaniu przejazd do Kirtipur. To historyczne newarskie miasteczko malowniczo położone na wzgórzu, z którego rozpościera się widok na całą Dolinę Katmandu. Powstało w XII w. i dawniej otoczone było ogromnym murem z 12 bramami. To właśnie od tego dawnego królestwa PrithiviNarayanShaha rozpoczął swój podbój doliny ostatecznie unifikując Nepal w 1769 r. Spacerując po Kirtipur zobaczyć można spokojne miasto z oryginalną siatką ulic, stare ceglane domy oraz świątynie budowane w typowym dla Newarów stylu. Kolejno zobaczymy największy kompleks świątyń hinduistycznych Paśupatinath nad świętą rzeką Bagmati, gdzie odbywają się kremacje zwłok. Następnie kilka chwil na ostatnie zakupy i transfer na lotnisko. (Trasa ok. 50km, wysokość ok. 1500m n.p.m.). Wieczorny wylot z Katmandu i przelot samolotem rejsowym (z przesiadką) do Warszawy.

Dzień 11

Przylot do Warszawy.

Uwagi do programu

Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.

Jeśli Klienci zabierają ze sobą dolary amerykańskie należy pamiętać, że w Nepalu nie są akceptowane banknoty wydane przed2013 r. i /lub zniszczone, naddarte, itp.

świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem rejsowym Warszawa - Katmandu - Warszawa z przesiadką, opłaty lotniskowe, 8 rozpoczętych dób hotelowych w hotelach i lodgach, przejazdy klimatyzowanym autokarem lub minibusem, śniadania i obiadokolacje wg programu, opiekę polskiego pilota, program turystyczny j.w., 1 butelka wody/ os./ dzień oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu oraz napiwków dla lokalnych przewodników, bagażowych, kelnerów, obsługi grupy w systemie TGS (ok. 215 USD/os. płatne pilotowi jako pakiet). Nie obejmuje: wydatków własnych, dodatkowych posiłków i napoi, wizy do Nepalu (ok. 30 USD/os.), opłat za fotografowanie i filmowanie (ok. 40 USD/os.), wycieczek lokalnych i kolacji sylwestrowej.

Uwaga! Powyższe ceny wiz oraz wysokość opłat za pakiet uczestnictwa w programie podane zostały na dzień 25.02.2021 r. i mogą ulec zmianie.

wycieczki lokalne

Lot nad Himalajami: Około godzinny przelot samolotem wzdłuż najwyższej partii Himalajów, zwieńczony widokiem na Mount Everest (8848m n.p.m.). Wylot i powrót z/do Katmandu. Sprzedawane są jedynie miejsca przy oknach. Lot realizowany wyłącznie przy dogodnych warunkach atmosferycznych i dobrej widoczności na ośnieżone siedmio- i ośmiotysięczniki. Cena ok. 250 USD/os.

Zapalanie szczytów: Jest to wczesnoporanna wycieczka do punktu widokowego na wysokie Himalaje. Wioska Sarangkot położona jest ok. 1600m n.p.m., kilkanaście kilometrów od Pokhary (ok. 1 godz. jazdy autokarem), skąd przy dobrej widoczności zobaczyć można masyw Annapurny (Annapurna II, 7937m n.p.m.), Dhaulagiri (8167m n.p.m.), Machhapuchhare (6993m n.p.m.). Jest to jedno z najładniejszych widokowo miejsc na terenie Nepalu do podziwiania spektaklu, jakim jest zapalanie szczytów - mającego miejsce chwilkę przed wschodem słońca, kiedy tarcza słońca jeszcze nie jest widoczna na horyzoncie, a najwyższe szczyty już łapią jego pierwsze promienie. Powodzenie wyprawy jest całkowicie zależne od pogody. Cena ok. 20 USD/os.

Przejażdżka na słoniu w P. N. Chitwan (ok. 40 USD/os.).

Paralotnie Pokhara (ok. 100 USD/os.)

inne

Jeśli Klienci zabierają ze sobą dolary amerykańskie należy pamiętać, że w Nepalu nie są akceptowane banknoty wydane przed2013 r. i /lub zniszczone, naddarte, itp.

opinie klientów

Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.0/6. Sprawdź opinie: "

wizy

Wiza nepalska. Do wizy nepalskiej (wyrabiana na lotnisku w Katmandu) potrzebne jest 1 kolorowe zdjęcie, cena ok. 30 USD/os. Powyższe warunki wizowe obowiązują obywateli Polski. Osoby posiadające inne obywatelstwo niż polskie mogą podlegać innym warunkom wizowym, w związku z tym prosimy o kontakt z opiekunem rezerwacji lub agentem, u którego dokonywałeś zakupu wycieczki.

Decyzją władz Nepalu z dniem 10marca 2020 r. dla wszystkich obywateli Chińskiej Republiki Ludowej, Iranu, Włoch, Korei Południowej, Japonii, Niemiec, Hiszpanii i Francji zostaje zawieszona (do odwołania) możliwość zakupu wizy na lotnisku w Katmandu. Obywatele w/w krajów są zobowiązani do aplikacji o wizę w dowolnej ambasadzie Nepalu.

wizy - informacje dla sprzedawców

Wiza nepalska.Do wizy nepalskiej (wyrabiana na lotnisku w Katmandu) potrzebne jest 1 kolorowe zdjęcie, cena ok.30 USD/os. Powyższe warunki wizowe obowiązują obywateli Polski.

Osoby posiadające inne obywatelstwo niż polskie mogą podlegać innym warunkom wizowym, w związku z tym prosimy o kontakt z Działem Wiz Rainbow w celu weryfikacji.

Decyzją władz Nepalu z dniem 10marca 2020 r. dla wszystkich obywateli Chińskiej Republiki Ludowej, Iranu, Włoch, Korei Południowej, Japonii, Niemiec, Hiszpanii i Francji zostaje zawieszona (do odwołania) możliwość zakupu wizy na lotnisku w Katmandu. Obywatele w/w krajów są zobowiązani do aplikacji o wizę w dowolnej ambasadzie Nepalu.

meta description

Katmandu i Dach Świata • newarskie miasta i wioski - Bhaktapur• panorama Himalajów w Dhulikhel• Patan - Miasto Piękna • Pokhara • Mały Tybet • safari w Parku Narodowym Chitwan • niebosiężne Himalaje

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Pogoda

Temperatura w dzień
30°C
Temperatura w nocy
16°C
Liczba godzin słonecznych
6

Przed podróżą

Zgodnie z oficjalnie przekazywanymi komunikatami odnośnie koronawirusa informujemy, że od 17.12.2020 ruch turystyczny został wznowiony. Pasażerowie muszą posiadać ważną wizę turystyczną, wykonać test RT-PCR lub NAAT oraz wypełnić formularz zobacz więcej. Aktualne regulacje można znaleźć na stronie: zobacz więcej
Przy wjeździe trzeba okazać ważny paszport.
Obywateli RP obejmuje obowiązek wizowy. Wizę można uzyskać w Ambasadzie Nepalu (najbliższa znajduje się w Berlinie) jak również na lotnisku w Katmandu oraz w następujących punktach granicznych: Kakarvitta, Jhapa (Nepal Wschodni); Birgunj, Parsa (Nepal Środkowy); Kodari, Sindhupalchowk (Pogranicze Północne); Belahia, Bhairahawa (Rupan-dehi, Nepal Za-chodni); Jamunaha, Nepal-gunj (Banke, Nepal Środkowo-Zachodni); Mohana, Dhangadhi (Kailali, (Kanchanpur, Daleki Nepal Zachodni); Gadda Chauki, Mahendranagar. Jest ona płatna.
Informacje o aktualnej procedurze wizowej opublikowano na stronie Ambasady Nepalu w Berlinie, która obejmuje swoją akredytacją również Polskę (Sekcja SERVICES na stronie: zobacz więcej).
Nosiciele wirusa HIV mają zakaz wjazdu na terytorium Nepalu. Nie ma obowiązku szczepień ochronnych, jednak zalecane jest wcześniejsze zaszczepienie się przeciw żółtaczce typu A i B oraz tężcowi.

Opinie

Opinie dodane przez

9.0
Mariusz Mazurkiewicz
Pobyt - Maj 2017Para
Nepal z Ecco Travel bardzo fajny wyjazd. 3 dni w Katmandu, 2 w Chitwan, 2 w Pokharze i 1 znowu Katmandu. Męczące są przejazdy - z postojami po 12 godzin. Przebojem jest kremacja zwłok w Paśupatinath i przejazd do Chitwan. Minusem jest polski przewodnik. Żadnej wiedzy o Nepalu, brak chęci pytania przewodnika nepalskiego. Pesymizm - z naturą się nie wygra, na lunch się zatrzymamy albo nie zatrzymamy. Olewający styl - zdziwienie, że aż 28 osób zechciało zobaczyć Nepal. Wyjazd godny polecenia!
ZaletyEgzotyka wyjazdu
WadyPolski pilot