Aktualizujemy cenę
ZAREZERWUJ
Trwa weryfikacja ceny
Wakacje.plWczasyHolandiaNiderlandy - Belgia - rejs po rzekach w Delcie Renu, Mozeli i Skaldy

Niderlandy - Belgia - rejs po rzekach w Delcie Renu, Mozeli i Skaldy

Wycieczka objazdowa

Kod oferty: WAK633992
Z Wakacje.pl podróżuj bezpiecznie!
W sekcji „Przed podróżą” przeczytaj ważne informacje o bezpieczeństwie podróżowania i wymaganiach związanych z koronawirusem.
Jeżeli to możliwe zarezerwuj wycieczkę online.
 Zobacz szczegóły 

Dostępne pokoje

Pokój dwuosobowy

2 dorosłych
Aktualizujemy cenę

Dodatkowe opcje

Ubezpieczenie podróży wraz z kosztami rezygnacji i leczeniem COVID-19 AXA ASSISTANCE

185
za wycieczkę
promesa

Promesa Pewne Wakacje - TYLKO TERAZ ZA DARMO

promesa
0
za wycieczkę

Informacje o podróży

Wylot

01.04.2021 Czwartek
WAWWarszawa - Chopin
01.04.2021 Czwartek
AMSAmsterdam

Powrót

08.04.2021 Czwartek
AMSAmsterdam
08.04.2021 Czwartek
WAWWarszawa - Chopin

Szczegóły oferty

Kod oferty: WAK633992Organizator: Logos Tour

Kraj

Holandia

Dzień 1

AMSTERDAM (Holandia)

Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, stanowisko odpraw LogosTour. Wylot do Holandii. Transfer na statek. Zaokrętowanie. Czas wolny na indywidualną eksplorację Amsterdamu lub udział w wycieczce fakultatywnej po mieście - Amsterdam by night.

Dzień 2

Amsterdam

Całodzienny pobyt w Amsterdamie. Czas na indywidualne zwiedzanie stolicy Holandii lub udział w wycieczce fakultatywnej. W przeszłości Amsterdam był jednym z najważniejszych portów świata. Historyczne centrum miasta w całości dostępne jest pieszo. Można je również zwiedzać z poziomu wody pływając łódką po licznych kanałach, których jest w Amsterdamie 160, czyli więcej niż w Wenecji, a przerzuconych nad nimi jest aż 1200mostów. Amsterdam słynie też z kolorowych, bardzo wąskich i pochylonych do przodu kamienic z charakterystycznymi dźwigami na dachach. W mieście każdy znajdzie coś dla siebie - pływający targ kwiatowy, Rijksmuseum i Muzeum van Gogha, browar Heinekena, Muzeum Figur Woskowych Madame Tussauds, Dom Rembrandta. Powrót na statek. Wieczorem rozpoczęcie rejsu.

Dzień 3

Arnhem

Przypłynięcie do Arnhem położonego we wschodniej Holandii nad Dolnym Renem. Miasto znane jest z bitwy, jaka rozegrała się w nim i jego okolicach podczas II wojny światowej. Most w Arnhem stał się rozpoznawalny na całym świecie dzięki nakręconemu w 1977 filmowi O jeden most za daleko w reżyserii Richarda Attenborough. W mieście warto zwiedzić Openluchtmuseum - skansen na wolnym powietrzu, w którym zaprezentowano warunki życia starych Niderlandów i ich mieszkańców. Wiele osób decyduje się odwiedzić tutejszy bardzo oryginalny ogród zoologiczny. Zwiedzanie atrakcji miasta na własną rękę lub w ramach wycieczki fakultatywnej. Powrót na statek. Dalszy rejs.

Dzień 4

Middelburg

Przypłynięcie do Middelburga, stolicy wyspiarskiej prowincji Zelandia (Zeeland), położonej przy granicy z Belgią. Zelandzkie wyspy są połączone tamami i groblami, które mają chronić ląd przed wdzierającym się na niego morzem. Middelburg był w XVI wieku najważniejszym po Amsterdamie portem Niderlandów. Uważany jest za jedno z najpiękniejszych miast południowej Holandii. Otoczone fosą historyczne centrum nie jest duże, ale pełne zabytkowych budynków i tajemniczych zaułków. Na rynku pięknie prezentuje się wspaniały średniowieczny ratusz, a wokół starego miasta stoi pięć charakterystycznych dla Holandii, wysokich wiatraków. Wartym uwagi jest również Abdij van Middelburg (opactwo Middelburga), które składa się z dwóch kościołów a już z daleka widoczna jest charakterystyczna 90-metrowa wieża jednego z nich. Powrót na statek. Dalszy rejs.

Dzień 5

GANDAWA - BRUGIA (Belgia)

Przypłynięcie do Gandawy w belgijskim regionie Flandrii. Miasto urzeka swoim pięknem, zabytkami i panującą w nim atmosferą. Gandawa należy do najstarszych i najświetniejszych miast Europy. Rzeka, kanały wodne, imponująca katedra św. Bawona, zamek Gravensteen, wieża kościoła św. Mikołaja to tylko niektóre z atrakcji miasta. Indywidualny spacer po mieście lub zwiedzanie Gandawy podczas wycieczki fakultatywnej. Po południu można udać się do pobliskiej Brugii (wycieczka fakultatywna), uważanej za najpiękniejsze miasto Belgii i jedno z najpiękniejszych miast w Europie. Jej symbolem jest średniowieczna wieża Belfort. Oprócz niezwykłej architektury, Brugia słynie z licznych kanałów przecinających zabytkowe centrum miasta, dlatego często nazywana jest flamandzką Wenecją. Po kanałach można popływać łódeczkami i jest to jedna z największych tutejszych atrakcji. Powrót na statek. Dalszy rejs.

Dzień 6

Antwerpia

Przypłynięcie do Antwerpii. To największy belgijski port i miasto. Słynie z diamentów, awangardowej mody i Rubensa. Ciekawy klimat panuje w tzw. Diamentowej Dzielnicy, która błyszczy wystawami jubilerskich sklepów. Koniecznie trzeba zobaczyć plac Grote Markt będący klejnotem XVI-wiecznej architektury, który dopełnia niezwykła Fontanna Brabo. W mieście można zwiedzić Dom Rubensa, w którym mieściła się pracownia malarza. Powrót na statek. Dalszy rejs.

Dzień 7

ROTTERDAM (Holandia)

Przypłynięcie do Rotterdamu położonego w delcie Renu i Mozy. Rotterdam to największy port w Europie, który rozciąga się na długości aż 40km. Miasto zostało zniszczone w czasie drugiej wojny światowej. Odbudowane, wyróżnia się obecnie raczej nowoczesnym wyglądem. W ramach fakultetu proponowana jest wycieczka w okolice miejscowości Kinderdijk, gdzie znajduje się największe w Holandii skupisko zabytkowych wiatraków. Inną fakultatywną propozycją jest wyjazd do Ogrodów Keukenhof, największego na świecie ogrodu kwitnących roślin cebulowych, które są co roku sadzone ręcznie przez około 30 ogrodników, na 32 ha powierzchni w ilości ponad 7milionów sztuk. Powrót na statek. Dalszy rejs.

Dzień 8

Amsterdam

Przypłynięcie do Amsterdamu. Zakończenie rejsu. Transfer na lotnisko. Wylot do Polski. Przylot do Warszawy.

I rata

2000 PLN - płatna przy zapisie

Ii rata

Płatna na 90 dni przed wyjazdem

Cena obejmuje

• przeloty międzynarodowe rejsowymi lub tanimi liniami lotniczymi w klasie ekonomicznej,

• transfery lotnisko - port - lotnisko,

• rejs luksusowym statkiem wycieczkowym (standard 4,5),

• 7 noclegów; zakwaterowanie w kabinie 2-os. z oknem. W kabinie znajdują się dwa pojedyncze łóżka lub jedno podwójne, telewizor, telefon, sejf. Łazienka wyposażona jest w umywalkę, WC i prysznic. Kabiny z otwieranymi oknami lub balkonami typu suite dostępne są na zapytanie. Dopłata do kabiny 1-os. z oknem 850 PLN w terminie 01.04-08.04.2021 oraz 1150 PLN w terminie 26.04-03.05.2021.

• 7 śniadań, 6 posiłków typu lunch, 7 kolacji (w tym kolacja powitalna oraz uroczysta kolacja kapitańska), napoje - kawa, herbata, gorąca czekolada oraz woda, do kolacji wino z europejskich winnic,

• korzystanie z urządzeń rekreacyjnych na pokładzie statku,

• udział w imprezach rozrywkowych organizowanych na statku (wieczory muzyczne, pokazy gotowania, wieczory tematyczne itd.),

• opiekę polskiego pilota,

• ubezpieczenie Signal Iduna (KL i NNW, bagaż).

Uwaga !

• PROMOCJA! Ostatnie miejsca w promocyjnej cenie. Oferta ważna do wyczerpania miejsc u armatora. Zniżka 1640 PLN/osoba na rejs w terminie 26.04-03.05.2021r. Zniżka 1350 PLN/osoba na rejs w terminie 01.04-08.04.2021r.

• Na obowiązkowe napiwki dla załogi statku podczas rejsu należy przeznaczyć ok. 80 EUR, dla lokalnych przewodników oraz pozostałej obsługi ok. 50 EUR.

• Sugerujemy wykupienie dodatkowego ubezpieczenia od rezygnacji z wycieczki.

• Cena nie zawiera pozostałych napojów alkoholowych, gazowanych, wody mineralnej oraz innych napojów zamawianych w barze. Cena nie zawiera wycieczek fakultatywnych rozpoczynających się w portach (ceny od 30 EUR do 100 EUR za każdą). Trasy wycieczek uzależnione są od czasu postoju statku w danym porcie. Opis programu zawiera propozycje atrakcji turystycznych w danym miejscu. Program wycieczki fakultatywnej organizowanej dla grupy na miejscu nie zawsze obejmuje wszystkie wymienione atrakcje.

• Uprzejmie informujemy, że na podstawie przepisów ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o usługach turystycznych (Dz. U. z 2016 r. poz.187 i 1334) znowelizowanych ustawą z dnia 22 lipca 2016 r. o zmianie ustawy o usługach turystycznych oraz ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych (Dz. U. z 2016 r. poz. 1334) od dnia 26.11.2016 r. pobierane są obowiązkowe składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny od każdego klienta z tytułu zawartej umowy o świadczenie usług turystycznych. Wysokość składki wynosi

13 zł za imprezy turystyczne na terytorium państw pozaeuropejskich z wykorzystaniem innego środka transportu niż loty czarterowe;

10 zł za imprezy turystyczne na terytorium państw europejskich z wykorzystaniem innego środka transportu niż loty czarterowe;

0 zł za imprezy turystyczne na terytorium krajów mających lądową granicę z RP, a w przypadku Federacji Rosyjskiej w obrębie obszaru obwodu kaliningradzkiego, a także za imprezy turystyczne na terytorium RP, w tym imprezy zagranicznej turystyki przyjazdowej

Więcej informacji na stronie

https://www.msit.gov.pl/pl/turystyka/prawo/2839,Rozporzadzenia-dotyczace-Turystycznego-Funduszu-Gwarancyjnego.html oraz http://www.ufg.pl

Terminy

01.04 - 08.04.2021, 9500.00 PLN26.04 - 03.05.2021, 11490.00 PLN

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Pogoda

Temperatura w dzień
13°C
Temperatura w nocy
6°C
Liczba godzin słonecznych
6

Przed podróżą

Zgodnie z oficjalnie przekazywanymi komunikatami odnośnie koronawirusa informujemy, że podróżujący do Holandii muszą posiadać negatywny wynik testu PCR wykonanego nie wcześniej niż 72 h przed przylotem oraz wypełnić formularz PLF dostępny na stronie zobacz więcej. Osobom wjeżdżającym z Polski rekomendowane jest poddanie się 10-dniowej samoizolacji. Kwarantanna nie ma charakteru obowiązku, a jest wysoce zalecana.
Dokumentem podróży uprawniającym do wjazdu i pobytu na terytorium europejskiej części Królestwa Niderlandów jest ważny paszport bądź dowód osobisty.

Na wyspy Curaçao, Sint Maarten, Arubę, Bonaire, Sabę i Sint Eustatius można wjechać wyłącznie na podstawie ważnego paszportu. Pobyt do 90 dni nie wymaga wizy. Lokalne władze imigracyjne mogą zażądać przy wjeździe okazania, np. biletu powrotnego oraz gwarancji posiadania wystarczających środków finansowych.
Nie wymagana.
W przypadku pobytów turystycznych korzystanie z usług medycznych w podstawowym zakresie zapewnia Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ). Biorąc pod uwagę wysokie koszty usług medycznych nierefundowanych w ramach EKUZ, wskazane jest wykupienie dodatkowych ubezpieczeń indywidualnych, które w razie konieczności pokryją koszty leczenia w szerszym zakresie, jak również koszty opieki medycznej w prywatnych szpitalach i klinikach.