Aktualizujemy cenę
Trwa weryfikacja ceny
Wakacje.plWczasyNorwegiaNorwegia i Dania - Promem

Norwegia i Dania - Promem

Wycieczka objazdowa
Kod oferty: WAK701929
Last minute
Kod oferty: WAK701929
1/24

Opis oferty

Organizator: IndexKod oferty: WAK701929

Kraj

Norwegia

Wycieczka promem do skandynawii - dania i norwegia - kopenhaga, oslo, stavanger, fiordy, hamburg

Rejs po Morzu Bałtyckim i Morzu Północnym - zobacz 2 europejskie stolice - Kopenhagę i Oslo oraz słynne norweskie Fiordy

Dlaczego warto wybrać się z INDEX'em na tę wycieczkę?

• Bezpieczeństwo i zaufanie od ponad 28 lat!

• Szybki i wygodny przejazd autokarem

• Noclegi na luksusowych statkach wycieczkowych (kabiny 2-4 os.)

• Odwiedzisz 2 skandynawskie stolice - Kopenhaga i Oslo

• Preikestolen („Skalna półka”) - klif położony 604metry nad Lysefjordem

• Bergen - stolica Fiordów Norweskich, jedno z piękniejszych miast norweskich

• Poczujesz klimat norweskich fiordów Lysefjord, Naer?yfjord, Aurlandsfjord

• Zobaczysz widok z Stegastein najładniejszej platformy widokowej Europy

• Zwiedzanie z systemem Audio Guide

Ramowy program imprezy

1 dzień

Wyjazd wg rozkładu jazdy. Przejazd nocny przez Niemcy.

2 dzień

W godzinach rannych przyjazd do Hamburga. Zwiedzanie miasta rozpoczniemy od Kościoła p.w. świętego Michała ze słynnym zegarem oraz wieżą widokową. Zobaczymy zabytkowe Stare Miasto, słynny most Trostbruecke oraz Ratusz. Po zwiedzaniu Hamburga przejedziemy do Hirtshals, skąd przepłyniemy promem do Norwegii.

Nocleg na promie w kabinach 2,3 i 4-osobowych. Wieczór rozrywki na promie: koncerty muzyczne, dyskoteka, zakupy.

Opcjonalnie obiadokolacja

3 dzień

Śniadanie bufetowe na statku. Wyokrętowanie , przejazd autokarem ze Stavanger na czterogodzinny trekking w jedno z najpiękniejszych widokowo miejsc na świecie - Preikestolen, czyli „Skalna półka”. Klif jest położony 604metry nad Lysefjordem, a rocznie odwiedza go prawie 300.000 ludzi z całego świata. Alternatywnie zamiast trekingu rejs po Lysefjordzie.

Po południu powrót do Stavanger i zwiedzanie tego urokliwego portowego miasteczka. W czasie spacer u brukowanymi uliczkami starówki zobaczymy białe drewniane domki, Katedrę Stavanger Domkirke zbudowaną z szarego kamienia oraz kosmopolityczne centrum Stavanger.

Nocleg w hotelu, opcjonalnie obiadokolacja w hotelu.

4 dzień

Śniadanie , rejs widokowy Stavanger-Bergen. Wyokrętowanie w Bergen - stolicy Fiordów Norweskich, jednego z piękniejszych miast Norwegii. Zwiedzanie Bergen rozpoczniemy od poznania historii twierdzy Bergenhus, będącej jednym z najlepiej zachowanych kamiennych fortów na terenie Norwegii. Zajrzymy do wpisanej na listę UNESCO dzielnicy Bryggen - doskonale zachowanego kwartału kupców hanzeatyckich, z drewnianymi, wąskimi uliczkami. Mijając katedrę pod wezwaniem św. Olafa wejdziemy na wzgórze Floyen z widokiem na port oraz najstarszą część dawnej stolicy Norwegii. Zwiedzanie zakończymy na istniejącym od 1200 r. targu rybnym - obecnie już nowocześnie zmodernizowanym, gdzie będziemy mogli spróbować ryb i owoców morza.

Przejazd na nocleg do hotelu , opcjonalnie obiadokolacja w hotelu.

5 dzień

Śniadanie. Ruszymy dalej na północ, zatrzymując się na najbardziej spektakularnych punktach widokowych. Pierwszy postój przy wodospadzie Tvindefossen o wysokości 150metrów, z których woda spływa malowniczo po pięciu kaskadach. Następnie Naer?yfjord - prawdziwy cud natury leżący w samym centrum Norwegii, wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Fiord ma długość 18 kilometrów, a jego głębokość w zależności od miejsca wynosi od 10 do 500metrów. Tu proponujemy rejs stateczkiem z możliwością podziwiania fantastycznych krajobrazów: malowniczo położone wioski nad fiordami, szmaragdowy kolor wody, wodospady oraz górskie szczyty. Po rejsie krótki czas wolny górskiej miejscowości Fl?m lub przejazd na punkt widokowy na jednym z najpiękniejszych fiordów w Norwegii Aurlandsfjordzie - Stegastein. Zapierające dech w piersiach widoki można podziwiać z drewnianej platformy umieszczonej 650m nad wodą i wysuniętej 30m w głąb fiordu. Następnie przejazd do Oslo, zakwaterowanie w hotelu.

Opcjonalnie obiadokolacja.

6 dzień

Śniadanie.

Zwiedzanie Oslo - stolicy wikingów malowniczo położonej nad brzegiem Oslofjordu. W czasie zwiedzania miasta zobaczymy m.in. słynny budynek Opery, katedrę w Oslo, ratusz – miejsce wręczania Pokojowej Nagrody Nobla, Twierdzę Akershus – narodowy symbol Norwegii, Park Vigelanda z rzeźbami Gustava Vigelanda.

W godzinach popołudniowych zaokrętujemy się na prom by przeprawić się nocą do Danii.

Obiadokolacja na statku : Grand Buffet –największy na Bałtyku stół szwedzki (bogaty wybór owoców morza, tradycyjnych dań mięsnych, sałatek, serów i smakołyków) wieczór rozrywki w Night Club Columbus z muzyką na żywo, możliwość spędzenia wieczoru w dyskotece lub Piano Barze.

Nocleg w wybranej kabinie.

7 dzień

Śniadanie bufetowe na statku, wyokrętowanie w Kopenhadze. Zwiedzanie najciekawszych miejsc Kopenhagi: Syrenka kopenhaska- najbardziej znany symbol miasta, uroczysta odprawa warty Gwardii Królewskiej, barokowy Pałac Amalienborg - oficjalna rezydencja duńskiej rodziny królewskiej, pomnik Króla Fryderyka V, Fontanna Gefion- największa i najpiękniejsza fontanna Kopenhagi przedstawiającej mityczne powstanie Zelandii, Ogród Botaniczny, osiemnastowieczna dzielnica portowa Nyhaven, Zamek Christiansborg - siedziba duńskiego parlamentu, budynek Borsen - stara giełda kopenhaska, Ratusz Miejski, spacer deptakiem Stroget - najdłuższą promenadą handlową północnej Europy.

W godzinach popołudniowych przejazd wyspami duńskimi na przeprawę promową w Gedser zaokrętowanie na promie, przeprawa morska do niemieckiego portu w Rostoku. Przejazd przez Niemcy do Polski.

8 dzień

Przyjazd do Polski w godzinach rannych.

Zakwaterowanie

5 noclegów - 2 na pokładzie luksusowych statków wycieczkowych w kabinach wewnętrznych 4 os. z łazienką wyposażoną w prysznic (istnieje możliwość dopłaty do kabiny 2-3 os.), 3 noclegi ze śniadaniem w hotelach

Oferta dla singli

Istnieje możliwość zakwaterowania

• w kabinie 2 lub 3 os. z możliwością dokwaterowania (z osobą/osobami tej samej płci) (DOKKBO).

Cena zawiera

5 noclegów (2 na pokładzie luksusowych statków wycieczkowych w kabinach wewnętrznych 4 os. z łazienką wyposażoną w prysznic, 3 noclegi w hotelach)

5 śniadań (2 w formie bufetu na statku, 3 śniadania w hotelach)

1 obiadokolacja na promie w formie bogatego bufetu z 1 napojem

Przejazd szybkim promem Rostok-Gedser

Ubezpieczenie KL 10000 EUR, KR 6000 EUR, NNW 7000 zł, bagaż 800 zł (TU Signal Iduna)

Przejazd autokarem (barek, wc, klimatyzacja, TV)

Opiekę pilota

Dopłaty obowiązkowe

70 EUR/os. płatne u pilota (zestaw słuchawkowy, rejs do Bergen, opłata za przewodników, opłaty klimatyczne, portowe i administracyjne)

Składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 10 zł/os. oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy - 10 zł/os. (Składki doliczane są automatycznie w momencie dokonania rezerwacji.)

Dopłaty nieobowiązkowe

Dla chętnych bilety wstępu do zwiedzanych obiektów (płatne u pilota) - ok. 930 DKK/os. i ok. 275 NOK/os.

Naer?yfjord - rejs ok. 570 NOK/os.

Stegastein – bus na punkt widokowy ok. 360 NOK/os.

Kopenhaga - Pałac Amalienborg ok. 125 DKK/os.

Kopenhaga - rejs kanałami ok. 150 DKK/os.

Bezpośrednio przy dokonywaniu rezerwacji wycieczki istnieje możliwość wykupienia 4 obiadokolacji + 550 zł/os.

(3 x obiadokolacja w hotelu, 1 x obiadokolacja na promie Stavanger - Hirtshals serwowana w formie bardzo bogatego bufetu - dania na ciepło i zimno, desery, 1 napój)

Uwagi

• UWAGA! Bezpośrednio po dokonaniu rezerwacji należy niezwłocznie przesłać do biura dodatkowe informacje dot. dokumentu/-ów tożsamości uczestnika/-ów, którym/-i będzie/będą posługiwać się w trakcie wyjazdu, tzn.:

1. Rodzaj dokumentu: (dowód osobisty lub paszport)

2. Numer dokumentu

3. Kraj wydania dokumentu][4. Data ważności dokumentu

- Każdy z uczestników wyjazdu musi posiadać przy sobie i legitymować się ważnym i właściwym dokumentem tożsamości (zgodnie z przepisami kraju docelowego i krajów tranzytowych - odpowiednio dowód osobisty lub paszport), który uprawnia go do przekroczenia granicy z danym państwem. Bez ważnego i odpowiedniego dokumentu tożsamości uczestnik nie może wziąć udziału w imprezie. Aktualne informacje dotyczące dokumentów podróżnych można znaleźć na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych: www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych

• Podany przy ofercie program imprezy jest programem ramowym - kolejność zwiedzania może ulec zmianie, a decyzje o kolejności zwiedzania podejmuje pilot.

• TREKKING NA PREIKESTOLEN ZAJMUJE OKOŁO 4 GODZIN. PROSZĘ BYĆ PRZYGOTOWANYM NA KAŻDĄ POGODĘ. BUTY TREKKINGOWE SĄ ZALECANE.

• Podane przy ofercie kwoty na bilety wstępu/ceny biletów wstępu są orientacyjne i mogą one ulec zmianie niezależnie od BP INDEX, dlatego też prosimy o powiększenie funduszu na pokrycie ewentualnych podwyżek cen biletów.

• W dniu wyjazdu należy pojawić się na miejscu zbiórki około 15minut przed planowaną godziną wyjazdu.

- Bp Index

Nie ponosi odpowiedzialności za spóźnienia autokarów i transferów spowodowane czynnikami niezależnymi od biura (warunki atmosferyczne, warunki drogowe, przejścia graniczne, blokady, strajki). Na trasach dojazdowych w Polsce połączenia mogą być realizowane przy min. 10 osobach autokarami turystycznymi, mikrobusami lub transportem publicznym po wcześniejszej rezerwacji miejsc przez BP INDEX. W zależności od wyjazdu możliwa jest przesiadka do właściwego autokaru w Katowicach, Krakowie lub Wrocławiu.

• Bezpośrednio przy dokonywaniu rezerwacji imprezy istnieje możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia pokrywającego koszty rezygnacji z wyjazdu w przypadku wystąpienia sytuacji losowej (np. nagłe zachorowanie, nieszczęśliwy wypadek, kradzież dokumentów niezbędnych w podróży). Ubezpieczenie obejmuje również sytuacje związane z COVID-19 (np. zachorowanie, kwarantannę czy izolację). Ubezpieczenie wynosi 5,5% wartości rezerwacji. Szczegółowe warunki tego ubezpieczenia określone są w OWU KIT Bezpieczne Rezerwacje SIGNAL IDUNA TU S. A.

• W związku z ryzykiem zachorowania na COVID-19 w trakcie trwania imprezy odbywającej się poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej (co wiąże się z wysokimi kosztami leczenia, które mogą znacznie przewyższyć sumę ubezpieczenia podstawowego KL 10 000 EUR) zalecamy wykupienie dodatkowego ubezpieczenia zwiększającego sumę ubezpieczenia KL do wysokości 30 000 EUR (OWU Bezpieczne Podróże SIGNAL IDUNA TU S. A.). Ubezpieczenie należy wykupić bezpośrednio przy dokonywaniu rezerwacji imprezy. Ubezpieczenie wynosi 2,60 zł/os./dzień.

• Faktury za wyjazd wystawiamy na prośbę klienta, ale nie wcześniej niż 30 dni przed wyjazdem i po opłaceniu całości należności. W celu otrzymania faktury prosimy o wypełnienie formularza na stronie www.indexpolska.com.pl/pages/faktury

• Z ważnymi uwagami dla podróżnych oraz najczęściej zadawanymi pytaniami (FAQ) można zapoznać się na stronie www.indexpolska.com.pl/pages/uwagi_dla_podroznych

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Dojazd

11:45
00:00
WarszawaSobota, 10.09.2022
Oslo, Bergen, KopenhagaNiedziela, 11.09.2022

Powrót

Oslo, Bergen, KopenhagaPiątek, 16.09.2022
WarszawaSobota, 17.09.2022

Dostępne pokoje

Kabina dwuosobowa

śniadania, wewnętrzna
2 dorosłych
Aktualizujemy cenę
Trwa weryfikacja ceny
lub

Pogoda

13°C
7°C
11°C
4

Przed podróżą

SYTUACJA W UKRAINIE
W związku z obecną sytuacją władze Ukrainy zamknęły swoją przestrzeń powietrzną dla lotów cywilnych. Oznacza to, że samoloty, w tym także te o charakterze turystycznym nie przelatują nad terytorium tego kraju. Linie lotnicze zawiesiły czasowo połączenia z Ukrainą. Wszystkie loty będą realizowane alternatywnymi, bezpiecznymi trasami.

COVID-19
WYMAGANE DOKUMENTY
Nie ma wymaganych formularzy.

ZASZCZEPIENI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów;
Test: nie obowiązuje.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje.

OZDROWIEŃCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów;
Test: nie obowiązuje.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje.

DZIECI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów;
Test: nie obowiązuje.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje.

POZOSTALI PODRÓŻUJĄCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów;
Test: nie obowiązuje.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje.

TRANZYT LUB WYLOT SPOZA POLSKI
Jeśli wylatujesz/wyjeżdżasz z innego kraju niż Polska lub korzystasz z tranzytu w innym państwie sprawdź aktualne warunki wjazdowego do tego państwa (możesz być objęty dodatkowymi restrykcjami). Szczegóły na: zobacz więcej.

TESTY W SUPERCENIE!
Jeśli potrzebujesz testu, możesz szybko i tanio zamówić go przez Wakacje.pl. W ofercie są zarówno testy przed wyjazdem za granicę z zaświadczeniem w języku angielskim, jak i testy po powrocie do Polski. Przeczytaj więcej o tym, jak skorzystać z szybkich testów na COVID-19 w supercenie.
Dokumentem podróży uprawniającym do bezwizowego wjazdu i pobytu (niezależnie od jego celu) na terytorium Królestwa Norwegii jest ważny dokument paszportowy bądź ważny dowód osobisty. Przed wyjazdem należy się upewnić, czy dokument jest w wystarczająco dobrym stanie technicznym i pozwala na stwierdzenie tożsamości.
Wiza nie jest wymagana.
W Norwegii nie ma zagrożeń sanitarno-epidemiologicznych.